>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Dyskusje na temat Eurobasketu

Status
Zamknięty.
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Temat organizacyjny, transfery newsy termianarz. Juz sporo sie dzieje, sezon rusza wczesniej i konczy sie w maju bowiem sa ME w Polsce. Juz sporo sie dzieje, Prokom jest zainteresowany Tomaszkiem, zagraniczne kluby zaglaszaja sie Po Andrzeja Plute lecz chyba zostanie w Anwilu. To takie plotki. Meczem otwarcia bedzie chyba pojedynek Polpaku z Notecia(?).

W Turowie ma zostac Saso Filipovski ale odchodzi Kelati, Logan, Rodriguez, Ljubotina. Anders na Ukraine, Ljubotina wzmocni Telindus Ostende. Mariusz Karol poprowadzi Polpharme, Sasza Kudriavtsev odchodzi z Czarnych do Lwowa, nowym trenerem Anwilu zostal Zmago Sagadin. Polpak chce aby na lawke trenerska wrocil Flevarakisa bowiem Uvalin odchodzi, Jarosław Drewa podpisal umowe z Polpha, Radoslaw Czerniak nie jest juz trenerem Gornika Walbrzych.

Jak ktos ma jakies newsy to pisac ????
 
wer890 300

wer890

Użytkownik
Tony Weeden od przyszłego sezonu bedzie zawodnikiem Wrocławskiego Ślaska .
Wrocławski klub stara sie o Pawła Leończyka bowiem w potrzebuje zawodinku z rocznika 86 , ten rocznik bedzie musial grać cała druga kwarte .
 
wer890 300

wer890

Użytkownik
Paweł Leończuk i Lukasz Ratajczak zostali graczami Czarnych Słupsk .
w druzynie Polfarmy doszlo juz do paru ruchów transferowych , kontrakt podpisal Żurawski , Curtney Eldrige , Jarosłsaw Drewa , Jacek Jarecki ,Dawid Neumann a takze Pawłem Kowalczuki Zbigniewem Marculewicz
 
L 0

lysy71

Użytkownik
łysy
No w Polpharmie ruch transferowy spory ale ci wszyscy zawodnicy nie są znowu tak rewelacyjni ???? Wartościowi gracze to jedynie Żurawski i Eldridge.Marculewicz cały sezon był kontuzjowany.Natomiast Kowalczuk poprzedni sezon spędził w pierwszej lidze i też na pewno nie jest w szczytowej formie.
 
K 3

kapiszon

Użytkownik
Gorący, transferowy sezon w Anwilu rozpoczęty. Dziś – 27 czerwca – kontrakt na sezon 2008/2009 podpisał Milos Paravinja. 29-letni koszykarz może występować na pozycji środkowego lub silnego skrzydłowego
 
L 0

lysy71

Użytkownik
łysy
29-letni, mierzący 212 cm zawodnik (pozycje 4-5), posiadający paszporty chorwacki i słoweński, wczoraj złożył podpis pod rocznym kontraktem z włocławskim klubem.
Paravinja pierwsze kroki w koszykówce stawiał we Włoszech, ale w wieku 15 lat jego talent dostrzegł Zmago Sagadin, obecny trener Anwilu. Od 1997 r. koszykarz występował w różnych rocznikach Olimpiji Ljubljana, później zagrał nawet w kadrze Słowenii. Olimpiję opuścił w 2001 r., by występować w austrackim Arkadia Traiskirchen Lions, słoweńskim Krka Novo Mesto, greckim Near East, serbskim BC Buducnost Podgorica, słoweńskim Geoplinie Slovan Ljubljana, niemieckim Telekom Baskets Bonn i włoskim TDShop.it Livorno (ostatni sezon ze średnimi 7,1 pkt przy 46% za 3 pkt i 4,7 zb).

Sagadin na oficjalnej stronie klubu tak ocenia Milosa: &quot;To zawodnik, który rozpoczął swoją karierę w Olimpiji, gdzie pod moim okiem przeszedł gruntowne wyszkolenie (...) Może grać na pozycji wysokiego skrzydłowego jak i centra. Dlatego też nie jest dla niego problemem gra tyłem do kosza, potrafi grać także dobrze na obwodzie. Wygląda na gracza szczupłego, ale zapewniam, że jest mocny, lubi twardą walkę. Paravinja może wciąż poprawić swoją grę, a my podpisaliśmy dobrego zawodnika, który po okresie adaptacji stanie się naszym najważniejszym centrem&quot;.

Wciąż nie wiadomo, jakim budżetem będzie dysponował beniaminek DBE - inowrocławskie Sportino. - Przede wszystkim pragnę uspokoić kibiców: w poniedziałek oficjalnie zgłaszamy się do rozgrywek ekstraklasy - mówi Cezary Wierzbicki, wiceprezes klubu. - Wiemy już na pewno, że nadal będzie nas wspierać firma &quot;Ciech&quot;, ale nie znamy jeszcze wysokości dotacji na sezon. Myślę, że w poniedziałek, najdalej wtorek będziemy mieli oficjalne i ostateczne stanowisko sponsora. Od tego, oczywiście, uzależniamy kolejne ruchy, głównie transferowe. Trener Jacek Winnicki czeka tylko na sygnał od nas, podobnie jak niektórzy koszykarze. Wierzę, że za kilka dni będę miał więcej i to pozytywnych informacji - przyznał &quot;Pomorskiej&quot; prezes Wierzbicki.
 
munez 0

munez

Użytkownik
&quot;Właściciel firmy ASCO, postanowił pozbyć się koszykarskiego Śląska. Żąda, by miasto kupiło od niego udziały w klubie, a jeśli się na to nie zgodzi, Śląsk zostanie wycofany z rozgrywek i przestanie istnieć. Propozycja raczej nie zostanie przyjęta&quot;

źródło:gazeta.pl
Mój komentarz:
jestem z Wrocławia i naprawdę jestem totalnie zaskoczony decyzją prezesa Śląska....z reszta problemy z dziennikarzami i kibicami to wszystko z jego winy....bo podwyższyl niesamowicie ceny biletow...zakazal chodzic na sparingi....i podwyzszyl ceny za akredytacje(dziennikarze gazety wyborczej sie zbuntowali).Miasto Wrocław nie moze wykupic koszykarskiego Śląska...czemu?Ponieważ to grozi kolejnymi takimi tematami np. w pilce recznej czy siatkowce....wiec tak naprawde bardoz mozliwe, ze w przyslym sezonie Śląska Wrocław juz nie zobaczymy ???? !
 
punkix91 0

punkix91

Użytkownik
26-letni koszykarz, Zbigniew Bialek spowrotem w Slupsku?
&quot;Odchodził znad Słupi w glorii, o krok od gry w NBA - najbogatszej lidze świata. Dzisiaj jest o krok, by tu powrócić. Zbigniew Białek, który zaczynał grę na wysokim poziomie w ekstraklasie w Słupsku, tu rozwinął swój olbrzymi talent i tu wypromował się na największą nadzieję ligi i reprezentacji Polski.

Teraz może zagrać ponownie nad Słupią. Ostatnie trzy lata spędził w Anwilu Włocławek, ale przedwczoraj klub z Kujaw ogłosił, że nie skorzysta z opcji przedłużenia z nim kontraktu na nowy sezon.&quot;
Zrodlo: gp24.pl

Komentarz: Bialek rzeczywiscie jest zawodnikiem dobrym, chociaz po przejsciu do Anwilu niczym szczegolnym nie zachwycal. Na mecz Energi z Anwilem zawsze lubialem sobie pokrzyczec &quot;NBA, NBA&quot;. No a teraz spowrotem w klubie w ktorym tak duzo sie nauczyl. Mam nadzieje ze zawodnik podpisze kontrakt i Energa znowu zacznie grac.
Zeedytuje posta, gdy zostanie potwierdzone czy Bialek jest graczem Czarnych czy tez nie.

EDIT:
Bialek nie przeszedl do Czarnych
 
wer890 300

wer890

Użytkownik
powiem ze nie imponujace sa te transfery w anwilu i nie moowie tak tylko bo nie lubie tego klubu ale taki jest fakt.
 
L 0

lysy71

Użytkownik
xxx
Amerykański środkowy Paul Miller będzie zawodnikiem Anwilu Włocławek. Pod warunkiem, że do 22 lipca nie podpisze kontraktu w NBA.


Nowy szkoleniowec zespołu z Włocławka Zmago Sagadin podejmuje szybkie decyzje. Choć wcześniej nie znał występującego w ostatnim sezonie w Polonii Warszawa 26-letniego Millera (208 cm), wystarczyło obejrzenie jego gry na płytach oraz telefon do agenta zawodnika Erica Fleischera, z którym dobrze się znają. - Trener uznał, że to bardzo dobra kandydatura do Anwilu i twierdzi, że pod jego okiem zawodnik bardzo się rozwinie - mówi Hubert Hejman, menedżer zespołu.
Miller przyszedł do Polonii z niemieckiego Eisbaren (24 mecze, 4,7 pkt, 2,3 zbiórek) i w debiutanckim sezonie w polskiej ekstraklasie w 27 meczach zdobywał prawie 12 pkt i 7 zbiórek. Obecnie wyjechał na ligę letnią do NBA, zaproszony przez NY Knicks. Kończy się ona 20 lipca i jeśli do tego czasu nie znajdzie za oceanem zatrudnienia, kontrakt z Anwilem wejdzie w życie. - Życzymy zawodnikowi jak najlepiej, więc czekamy na rozwój wypadków. Jeśli uda mu się podpisać kontrakt w NBA, mamy już wybranych kilku innych amerykańskich środkowych bezpośrednio po studiach - mówi Hejman.

Dziś następny kontrakt?
Skompletowanie obsady na pozycjach podkoszowych to dla Sagadina sprawa najważniejsza. Ma już dwóch środkowych: Millera i Milosa Paravinję (212 cm). Ten ostatni może grać również na pozycji silnego skrzydłowego. Równocześnie trwają poszukiwania jeszcze dwóch silnych skrzydłowych, niskiego skrzydłowego i rozgrywającego. Jak dowiedzieliśmy się, być może już dzisiaj umowę podpisze kolejny wysoki zawodnik z zagranicy.

Niestety, są również i mniej przyjemnie wiadomości. Podczas towarzyskiego meczu z reprezentacją Niemiec, kontuzji doznał Łukasz Koszarek. - Według wstępnych ocen kostka nie została skręcona mocno. Łukasz przejdzie dodatkowe badania i zapadnie decyzja, jak szybko będzie mógł wrócić na parkiet - powiedział Zbigniew Polatowski, prezes Anwilu.
 
punkix91 0

punkix91

Użytkownik
A wiec Czarni Slupsk szykuja polakow do gry: kolejny transfer. Tym razem Sroka.
http://polskikosz.pl/news/17279

&quot;Informujemy, że kolejnym zawodnikiem, który zasilił szeregi drużyny ENERGA CZARNI Słupsk, został Marcin Sroka. Zawodnik jest wychowankiem MKKS Rybnik, grał m.in.w Rudzie Śląskiej, Tarnowie, Ostrowie, Koszalinie i Włocławku. Sezon 2008/2009 będzie dziewiątym sezonem występów Polaka w ekstraklasie, ostatnio można było zobaczyć go na parkiecie hali w Ostrowie, gdzie notował średnio 9 punktów, spędzając na parkiecie ok. 19 minut. Sroka znany jest ze swej waleczności, nieustępliwości oraz sportowej agresji, czasem wzbudzającej dwuznaczne emocje wśród kibiców, którzy jednak powinni docenić zaangażowanie zawodnika w walkę o ligowe punkty. To jeden z tych graczy, którzy zawsze zostawiają serce na parkiecie.

Data urodzenia: 20.03.1981 (27 lat)
Wzrost: 200 cm
Waga: 100 kg
Pozycja: skrzydłowy&quot;


EDIT:

Malesa Paweł - 23-latek w Slupsku. Gral w NCAA, chwilowo zgubilem gdzies stronke z jego osiagnieciami.... :/



&quot;Nie Znicz Jarosław a Energa Czarni Słupsk to nowy klub Marcina Dutkiewicza. 22-letni koszykarz ostatni sezon spędził w zespole Polonii 2011 Warszawa, gdzie w 29 rozegranych pojedynkach notował średnio 15 punktów i 5 zbiórek na mecz.&quot;

Mlody koszykarz zrobil na mnie slabe wrazenie, ale mam nadzieje, ze pokaze na co go stac jak i caly zespol.
Statystyki Dutkiewicza:
%2 - 54,9
%3 - 32,1
zbiorki - 5,62

Teraz tylko czekam kogo sciagna z zagranicznych...
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Anwil robi dobre ruchy. Pozbycie sie Bialka, duzy plus, z Millera jest material na gracza solidnego, PAravinja niezly, Modric walczak. Jesli wroci Henderson to bedzie gruby blad Anwilu, na razie transfery sa dobre i swietny trener.
 
alex76 21

alex76

Użytkownik
Widziałeś chociaż Paravinję na oczy? On ma być C? Wzrost ma, ale reszty mu brakuje.
Henderson był najlepszym PG w Polsce dopóki nie odszedł do Azovmashu teraz ma okazję wrócić i dlaczego miałby to być błąd Anwilu?
Natomiast Kowalczuk poprzedni sezon spędził w pierwszej lidze i też na pewno nie jest w szczytowej formie.
I co ma być argument? ;&gt;
Wartościowi gracze to jedynie Żurawski i Eldridge.
20-letni Jarecki, który jest uważany za jeden z największych talentów polskiego basketu to nie wartościowy gracz?
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Alexie drogi dopisz czasem zwrot magiczny MOIM ZDANIEM... nie pozjadales wszystkich rozumow i opinie sa TWOJE PRYWATNE a nie twje = calego swiata.

Widzialam Pare w akcji i przy takim trenerze moze sie bardzo rozwinac, dla Ciebie nie jest to dobry gra na 5 a dla mnie jak najbardziej, moze byc oblawienien sezonu. Kwestia ustawia go, roli jaka ma pelnic, ile dostanie szans i czy zrobi szybko postepy. Raczej powinno byc ok w jego przypadku, rozumiem, ze to mniej znany gracz wiec - ak zwykle - brakuje Ci wiedzy ale coz to juz nie moja sprawa.

Zyj w swoim swiecie w ktorych Rakocevic to 3 itd itd itd...
 
alex76 21

alex76

Użytkownik
Alexie drogi dopisz czasem zwrot magiczny MOIM ZDANIEM... nie pozjadales wszystkich rozumow i opinie sa TWOJE PRYWATNE a nie twje = calego swiata.
To chyba logiczne, że to moje zdanie skoro ja się wypowiadam.
Widzialam Pare w akcji i przy takim trenerze moze sie bardzo rozwinac, dla Ciebie nie jest to dobry gra na 5 a dla mnie jak najbardziej, moze byc oblawienien sezonu. Kwestia ustawia go, roli jaka ma pelnic, ile dostanie szans i czy zrobi szybko postepy. Raczej powinno byc ok w jego przypadku, rozumiem, ze to mniej znany gracz wiec - ak zwykle - brakuje Ci wiedzy ale coz to juz nie moja sprawa.
Pytanie pierwsze: Gdzie widziałeś Paravinję w akcji?:&gt;
Pytanie drugie: Paravinja ma 29 lat więc teraz ma robić postępy? Chyba trochę za późno co nie?
Pytanie trzecie: Skoro widziałeś go w akcji wymień jego atuty? Jak wygląda jego gra przy pick&amp;rollach, zasłony, gra na desce, szybkość etc.
Nie wiem czy ty w ogóle z kimś rozmawiasz na temat basketu czy wchodzisz tylko na e-basket i szpanujesz, że coś wiesz. Popytaj się ludzi z Włoch, którzy mieli okazję oglądać go przez cały sezon w LEGA Due, czy jest to gracz bardzo dobry. Na centra jest słabo zbudowany, nie jest waleczny a do tego wcale nie taki groźny (chodzi o zdobywanie punktów). U Zmago może pełnić inną rolę w końcu mają Millera, który dostał nawet zaproszenie do ligi letniej NBA, ale niewątpliwie robić z tego świetny transfer to przesada..
ak zwykle - brakuje Ci wiedzy ale coz to juz nie moja sprawa.
Teraz to mnie rozbroiłeś. I mówi to ktoś dla kogo powrót najlepszego PG w ubiegłym sezonie na parkietach DBE to błąd.
Zyj w swoim swiecie w ktorych Rakocevic to 3 itd itd itd...
Podaj adres a prześlę Ci płytki z nagraniem meczu z ACB, gdzie Rakocević gra ewidentnie jako 3 może wtedy przejrzysz na oczy, że statystyki czy tam jakieś rubryki mało mówią.
Poza tym jak widzę moderatorzy na FB coraz bardziej się stresują i nie są wstanie prowadzić merytorycznej dyskusji bo zaraz obrażają...

W każdym razie w Zgorzelcu jest Daniels a przedłużył Iwo. Na dniach powinien przedłużyć Witka zaś podpisać Copeland.
Ciekawie jest w Sopocie, gdzie budżet spadł o 20 milionów złotych a mimo tego podobno rozmawiają z Loganem, który rozstał się z Turowem w złej atmosferze. Najlepsze jest to, że DL nie pojechał nawet na to swoją Ligę Letnią NBA.
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Widziałam go w porpzednim klubie, sporo się może nauczyć jeszcze, wiek nie gra roli jeśli się ma taki potencjał a dany gracz nie jest odpowiednio wykorzystywany.

Logan w Prokomie, Roszyk w Turowie ... marny okres transferowy w PLK :| Wieje totalną nudą a takie roszady jak wyżej to brak słów. Czyżby nie było w Polsce osób, które potrafią wyłowić ciekawe talenty? ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom