>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Dyskusje na temat piłki w Niemczech - newsy, transfery 2013/2014

Status
Zamknięty.
T 283

teilweise

Użytkownik
Junior Malanda w końcu w VfL Wolfsburg
21 Junior Malanda rudnę wiosenne spędzi jednak w klubie z Wolfsburga. Już latem reprezentant młodzieżowej kadry Belgii związał się kontraktem z Wilkami do 2018 r., jednakże nadal pozostając na wypożyczeniu w swoim dotychczasowym klubie SV Zulte Waregem. Teraz władze VfL uznały, że defensywny pomocnik przyda się drużynie w walce w rundzie rewanżowej
za www.kicker.de
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Tayfun Korkut trenerem Hannoveru


Tayfun Korkut został we wtorek nowym trenerem Hannoveru 96. 39-letni były reprezentant Turcji, który podpisał z niemieckim klubem umowę do 30 czerwca 2016 roku, zastąpił na tym stanowisku zwolnionego Mirko Slomkę. Pierwszy trening z zespołem poprowadzi już 5 stycznia, kiedy drużyna rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej.

- Wiemy, że podjęliśmy odważną decyzję, ale we współpracy z Tayfunem Korkutem widzimy wielkie perspektywy. Mam wielkie przekonanie, że razem odniesiemy sukces - powiedział dyrektor sportowy Hannoveru Dirk Dufner.

- Dziękuje Hannoverowi za zaufanie i szansę, którą otrzymałem. Przed nami wymagające, ale fascynujące zadanie. Jestem bardzo zadowolony. Jestem bardzo ciekawy zespołu, a jednocześnie bardzo zmotywowany do rozpoczęcia pracy - stwierdził sam szkoleniowiec.

Tayfun Korkut urodził się w Stuttgarcie. W trakcie swojej piłkarskiej kariery reprezentował barwy takich klubów jak Stuttgarter Kickers, Fenerbahce Stambuł, Real Sociedad, Espanyol Barcelona, Besiktas Stambuł i Genclerbirligi Ankara. Na swoim koncie ma 44 występy i jednego gola w reprezentacji Turcji.

bundesliga.goal.pl
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
czyżby w końcu koniec tasiemca brazylijskiego?
Raczej koniec, ale na ostatniej prostej, w ostatnim odcinku najlepsze fragmenty (najśmieszniejsze) .
Przegląd sportowy robi relacje live z tego jakże historycznego momentu, a furorę robi takie oto zdjęcie:

????????
Ja zaś jestem ciekawy tylko czy jest to transfer Guardioli, czy narzucony odgórnie przez władze Bayernu. Bo to może być kluczowe do oceny tego, czy Lewandowski sobie poradzi. Zawsze wydawała mi się, że Guardiola woli niskich, zwrotnych – Lewandowski, niczego mu nie ujmuję jest jednym z najlepszych napastników na świecie, tylko ma inne cechy. Dobry piłkarz powinien sobie wszędzie poradzić, ale wiemy dobrze, że Ibra sobie w Barcelonie nie poradził – bo właśnie cechy fizyczne i charakter nie pasował temu samemu szkoleniowcowi, którego za pół roku Lewy spotka na treningu.
Transfer fajny, będzie o czym wnukom poopowiadać, bo Bońka niewielu już pamięta. Szkoda, że bez sumy odstępnego bo takie transfery zawsze lepiej smakują.
 
nakladka 221

nakladka

Użytkownik
Sam transfer fajny tylko, że cała otoczka wielkiego menago i że &quot;raczono &quot; nas tym tyle czasu, bardzo to wszystko powoduje, że kibic zamiast cieszyć się, że Lewy będzie grał w tak wielkim klubie to cieszy się, że ta szopka się kończy.
Większość mediów niemieckich podawała info o transferze tak dawno temu, że wydaje mi się, że było to przed podjęciem rozmów z Guardiolą w sprawie pracy. Wielu wielkich piłkarzy już nie dawało rady w Bayernie, jeśli Guardiola będzie grał klasyczna 9 to wydaje się, że szanse Lewy ma duże. Pewnie Kucharz się cieszy, a my cieszmy się, że w końcu nasi dziennikarze zajmą się czymś pożytecznym.
 
shakeyobody 2,1K

shakeyobody

Forum VIP
Ja zaś jestem ciekawy tylko czy jest to transfer Guardioli, czy narzucony odgórnie przez władze Bayernu. Bo to może być kluczowe do oceny tego, czy Lewandowski sobie poradzi. Zawsze wydawała mi się, że Guardiola woli niskich, zwrotnych – Lewandowski, niczego mu nie ujmuję jest jednym z najlepszych napastników na świecie, tylko ma inne cechy. Dobry piłkarz powinien sobie wszędzie poradzić, ale wiemy dobrze, że Ibra sobie w Barcelonie nie poradził – bo właśnie cechy fizyczne i charakter nie pasował temu samemu szkoleniowcowi, którego za pół roku Lewy spotka na treningu.

Transfer fajny, będzie o czym wnukom poopowiadać, bo Bońka niewielu już pamięta. Szkoda, że bez sumy odstępnego bo takie transfery zawsze lepiej smakują.
To nie było tak, że Ibra nie poradził sobie w Barcelonie. W jego biografii &quot;Ja Ibra&quot; pisze, że w Barcelonie najzwyczajniej w świecie się nie odnalazł bo pierwsze skrzypce zawsze grał tam Messi. Zlatan pełnił przez to rolę nie pasujacą do jego osobowości i umiejętności i z tego powodu był zajebiście nieszczęśliwy w samym klubie a jak wiemy aspekt psychiczny również jest mega ważny.

Co do Lewego to ja właśnie uważam, że bardzo dobrze pasuje do Bayernu. Borussia prezentuje podobny styl gry, mianowicie sprinterzy na skrzydłach i mega konsekwentny Niemiecki futbol. Ponadto gra Lewego wpisuje sie w tandem tiki taki. Ileż tazy z Reusem odgrywają sobie z piętki czy krótkie wymiany. Na koniec umiejętności w powietrzu - tu wydaje mi się nawet lepszy niż jego konkurent - Mandzukic.

Co prawda było to dawno temu i w czasach gdy codziennie było coś o Lewym(jakoś przed letnim okienkiem) to było własnie napisane że Guardiola ma na celowniku Lewego juz od dawna czy coś w tym stylu ale ile w tym prawdy tego nie wiem.
 
K 246

krysti24

Użytkownik
Na koniec umiejętności w powietrzu - tu wydaje mi się nawet lepszy niż jego konkurent - Mandzukic.
Lewy ma wiele zalet i w wielu elementach jest lepszy niż Mandzukić, jednakże w grze głową to Chorwat góruje nad Polakiem. Ile to już Mario goli strzelił właśnie głową?
Co do samego transferu, jako fan BVB, dawno pogodziłem się z tym transferem, bo była to jedynie kwestia czasu, więc specjalnie mnie dzisiaj ta informacja nie wzruszyła. Wyzywać Roberta od Judaszów jak co niektórzy nie zamierzam, bo Lewy nigdy nie udawał żadnej miłości i przywiązania do Borussii, ani też nie był jej wychowankiem jak Goetze. Jednakże szczerze mówiąc, jego dalsze losy mi wiszą i powiewają - w końcu jestem fanem BVB, a nie jak w niektórych przypadkach Polaków tam grających.
Co do samego wyboru Roberta, to wybrał bardzo wygodnie - Bayern obecnie najsilniejsza drużyna w Europie, język już w jakimś stopniu opanował, ligę niemiecką zna świetnie itd. Jedyne co było niepotrzebne to podawanie jako powodów odejścia wielkich nowych wyzwań, jakich Lewy oczekuje. Nie oszukujemy się, on już wszystko co było do wygrania w Niemczech wygrał - 2x mistrzostwo kraju, DFB Pokal oraz Superpuchar Niemiec. Chciał nowych wyzwań, to mógł odejść do innego kraju - to byłoby prawdziwe wyzwanie.
 
adrian0 374

adrian0

Użytkownik
Oby było tak jak twierdzi Borek: &quot;Dzis zaryzykuje dalej. Robert bedzie pilkarzem pierwszej jedenastki i gwiazda Bayernu.&quot;
A jeśli ta pensja 11 milionów rocznie w Bayernie okaże się prawdą to prawdopodobnie przebije Gortata w NBA.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Wreszcie koniec tego durnego transferu. Borek po prostu się kompromituje tymi tekstami na twitterze.. ceniłem go, ale ostatnie lata co on wyprawia to zero obiektywizmu, jeszcze się podnieca transferem jak nie wiem co ????
Ale i tak wszystkich przeszedł Pol hahahah

Polska to jest po prostu zakompleksiony kraj!!
A w mediach nie mają o czym pisać, teraz kolejne pół sezonu będzie analizowanie sytuacji w Bayernie czy aby Robercik sobie poradzi i będą wszędzie gdzie się da sprzedawali Mandzukicia, żałosne!!
Nic tylko się śmiać z tego ????
To czy będzie grał czy nie będzie mam to gdzieś bo przez ostatni rok i tak nie czytałem żadnych newsów na temat jego transferu bo jego pseudo menadżer Czarek duparek wielki poseł Kucharski obrzydzili to do granic możliwości swoim postępowaniem i wypowiedziami.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Ciężko ocenić ten wczorajszy &quot;news&quot; o którym wiedzieliśmy dobre pół roku. Sensacja byłaby gdyby Perez ogłosił, że Lewy podpisał kontrakt z Realem (na przykład). A tak kończy się tylko szopka. Ale czy na pewno? Czy przypadkiem zaraz nie okaże się, że najbardziej &quot;polską&quot; drużyną jest Bayern? Co druga informacja będzie na temat Bayernu i tego co tam się dzieje? Rzesza nowych fanów w Polsce ... ? Delikatnie mówiąc jest to mało znośne.
Co do samej decyzji Lewandowskiego to również wydaje mi się, że zrobił to wyłącznie dla pieniędzy. Z Borussią osiągnął praktycznie wszystko co mógł więc o jakiś sportowych wyzwaniach ciężko mówić. Dziwi mnie też podanie tej informacji dla opinii publicznej. Do tej pory miałem wrażenie, że Robert unikał jak ognia tego tematu w obawie przed reakcjami kibiców a teraz pół roku przed opuszczeniem Dortmundu sam wystawił się na złość fanów (w mojej ocenie zasłużoną).
Czy sobie poradzi, zobaczymy za pół roku. Wiele zależy od Pepa. W Beyernie nie będzie gwiazdą od momentu przekroczenia progu klubowej szatni. Na to trzeba zapracować, a konkurencja jest i to spora.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Czy przypadkiem zaraz nie okaże się, że najbardziej &quot;polską&quot; drużyną jest Bayern? Co druga informacja będzie na temat Bayernu i tego co tam się dzieje? Rzesza nowych fanów w Polsce ... ? Delikatnie mówiąc jest to mało znośne.
Może to absurdalne, ale wyobraźmy sobie taka sytuację. Losowanie LM, Bayern grupa A, Borussia grupa F - co oznacza, że nie grają w tym samym dniu. I TVP układa plan transmisji, 6 spotkań grupowych co dwa tygodnie Bayern, BVB na zmianę :grin:.
Na temat samego transferu, to już wiele razy się wypowiadałem, więc nie będę głupot pisał. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, jak Robson ujął Polacy nie mieli takich kompleksów wobec zachodu, albo inaczej media dominujące w PL nie były takie infantylne i prezentowały poziom over żenada – jaką w tym momencie nam serwują.
Miejmy nadzieję, że nie będzie powtórki z transferowej sagi tylko tym razem z Piszczkiem. Kuba odpada, bo zostaje.
 
hansa 5,2K

hansa

Użytkownik
Mnie rozśmieszyło jak na jednym z portali (już nie pamiętam którym, ale coś w stylu sport.pl czy onet) Wojciechowski robił za eksperta od transferu Lewego i tego czy sobie Robert poradzi ???? Gość, który jest największą pomyłką transferową w historii klubu według kibiców ????
 
esperanza10 506

esperanza10

Użytkownik
Skończyła się wczoraj jedna szopka odnośnie transferu Roberta do Bayernu, ale zaraz zacznie się następna, notabene wiedzieliśmy o tym od bardzo długiego czasu - tylko kwestia czasu kiedy miało nastąpić oficjalne potwierdzenia. Naturalnie wielka moda na kibicowanie Bawarczykom następuje. Ale do meritum - jedno się skończyło, a zaraz zacznie się dywagacja odnośnie jego szans na grę i sprzedaży Mandzukicia i tak dalej.
Sam kilka dni temu czytałem wypowiedzi agenta Mario i ten zaprzeczył jakoby jego klient miał zamiar ruszać się z Bawarii. Mario ma jeszcze dwuletni kontrakt i chce go wypełnić. Ma bardzo dobre relacje z Pepem i szanuje go. Po transferze oficjele Bayernu także zaprzeczyli jakoby Mario był na sprzedaż. W pewnych elementach Robert ma na pewno więcej do zaoferowania drużynie niż Mario, ale mamy także takie w których to Chorwat góruje nad Polakiem.
Sam jestem ciekaw, co się będzie w Polsce działo, kiedy Lewy nie będzie grał w Bayernie, bo przecież jest taka ewentualność - Guardiola na &#39;9&#39; chętnie wystawia przez Müllera, próbuje tam z Götze, a jest cały czas Mandzukic - bo Claudio raczej po sezonie odejdzie. Co się będzie wówczas działo, gdy Guardiola nie będzie z Polaka korzystał. Pep zły itd. - tego można się spodziewać. Ogólnie w hiszpańskiej prasie, chyba na Mundo Deportivo czytałem, iż Guardiola faktycznie nie chce polskiego napastnika i wówczas do gry miały włączyć się Barca, Real czy Chelsea - no ale niby ta przedwstępna umowa miała zdecydować. No jak było to się pewnie nigdy nie dowiemy.
Jednak możemy być pewni, iż teraz w Polsce będzie moda na Bayern ze względu na Lewego i szybka zmiana z BVB na właśnie FCB. W TVP to już w ogóle zgłupieją komu kibicować...
_________________
Co do Hannoveru i zwolnienia Slomki - moim zdaniem idiotyczna decyzja, a już poinformowanie go telefonicznie o tym, to w ogóle cios poniżej pasa dla gościa, który z Die Roten zrobił konkretnego średniaka ligi. Ostatnie dwa sezony całkiem dobre - przyszedl niestety słabszy i Kind nie wytrzymał, a szkoda. Początek miał doskonały - na wyjazdach także nie grali tak tragicznie - chyba tylko w Gladbach zagrali katastrofę - wyjazdy do Monachium, Leverkusen, Bremy czy przede wszystkim Dortmundu to naprawdę fajne spotkania, ale brakowało skuteczności. Na pewno nie pomogły mu kontuzje ważnych graczy.
Mam tylko nadzieje, że ten eksperyment z tym nowym trenerem nie skończy się degradacją dla Hannoveru, bo moim zdaniem można było dać pracować Mirko do końca sezonu.
Zresztą co już mnie zaniepokoiło - Dirk Dufner powiedział, iż wiele wskazuje na odejście po sezonie Dioufa, a jest to pochodna zwolnienia właśnie Slomki. W Hannoverze nie dzieje się obecnie najlepiej i wiosna może być gorąco. Niestety, bo początek sezonu zapowiadał coś zupelnie innego.
 
shakeyobody 2,1K

shakeyobody

Forum VIP
Apropo problemów natury Mario czy Lewy czy Muller powiem jedno. Będzie tak samo jak z &quot;tłokiem&quot; po przejsciu Goetzego i Thiago. Zwyczajnie Pep będzie miał hulaj dusza piekła nie ma w kwestiach rotacyjnych a Lewy to na tyle klasowy zawodnik, że ma potencjał by stać się nr.1 Swoją drogą to samo mówili o Negredo w City a wszyscy widzimy co ten wariat tam wyprawia.
 
T 283

teilweise

Użytkownik
Mnie martwi jedna rzecz, która wpłynie na jakość rozgrywek. Jest jedna drużyna, która widać ma największy budżet, reputację i przewagę nad 2 zespołem Bundesligi. Spodoba się jakiś piłkarz to od razu wskazują go palcem i jest on na ich zawołanie. Niestety w lidze niemieckiej dzieje się coraz bardziej to co rządzi światową piłką. Kasa. Oczywiście, był to jeden z ważniejszych czynników, ale ta gorączka jako tako omijały te rozgrywki w znaczącym stopniu te rozgrywki. Jeszcze nie tak dawno Borussia od podstaw budowała drużynę i byli 2 razy z rzędu zdobyć Mistrza Niemiec. Teraz zapowiada się niestety na coraz większą dominację Bayernu.
Co do Hannoveru i zwolnienia Slomki - moim zdaniem idiotyczna decyzja, a już poinformowanie go telefonicznie o tym, to w ogóle cios poniżej pasa dla gościa, który z Die Roten zrobił konkretnego średniaka ligi. Ostatnie dwa sezony całkiem dobre - przyszedl niestety słabszy i Kind nie wytrzymał, a szkoda. Początek miał doskonały - na wyjazdach także nie grali tak tragicznie - chyba tylko w Gladbach zagrali katastrofę - wyjazdy do Monachium, Leverkusen, Bremy czy przede wszystkim Dortmundu to naprawdę fajne spotkania, ale brakowało skuteczności. Na pewno nie pomogły mu kontuzje ważnych graczy.
Mam tylko nadzieje, że ten eksperyment z tym nowym trenerem nie skończy się degradacją dla Hannoveru, bo moim zdaniem można było dać pracować Mirko do końca sezonu.
Zresztą co już mnie zaniepokoiło - Dirk Dufner powiedział, iż wiele wskazuje na odejście po sezonie Dioufa, a jest to pochodna zwolnienia właśnie Slomki. W Hannoverze nie dzieje się obecnie najlepiej i wiosna może być gorąco. Niestety, bo początek sezonu zapowiadał coś zupelnie innego.
Co do Słomki nie do końca mogę się zgodzić, że niesłusznie został zwolniony. Przez dłuższy okres miał drużynę i nie było teraz w tym sezonie progresji. Tym bardziej, że Słomka sam przyznawał się do tego, że sam nie wie co takiego dzieje się z drużyną i co zrobić dalej, żeby było lepiej. Dlatego nie zdziwił mnie do niego telefon z informacją o dymisji.
Co do następcy jestem zaskoczony. Nie znam dokładnie stanu budżetowego Hannoveru, ale wygląda na opcję oszczędnościową, niestety.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Mnie martwi jedna rzecz, która wpłynie na jakość rozgrywek. Jest jedna drużyna, która widać ma największy budżet, reputację i przewagę nad 2 zespołem Bundesligi. Spodoba się jakiś piłkarz to od razu wskazują go palcem i jest on na ich zawołanie. Niestety w lidze niemieckiej dzieje się coraz bardziej to co rządzi światową piłką. Kasa. Oczywiście, był to jeden z ważniejszych czynników, ale ta gorączka jako tako omijały te rozgrywki w znaczącym stopniu te rozgrywki. Jeszcze nie tak dawno Borussia od podstaw budowała drużynę i byli 2 razy z rzędu zdobyć Mistrza Niemiec. Teraz zapowiada się niestety na coraz większą dominację Bayernu.
Trochę mam odmienne zdanie, myślę że ta dominacja Bayernu w obecnym i w ubiegłym sezonie wpłynie po jakimś czasie pozytywnie na jakość i poziom rozgrywek. W tym momencie jakie mają ruchy Schalke, Dortmund i Levekusen. Albo pozostają wiecznymi przegranym i zostają „ofiarami losu”, albo ryzykują… de facto idą w długi i zaczynają wydawać pieniądze jakimi dysponują. Borussia sprzedała Gotze za prawie 40 mln i wydała na transfery 50 mln tzn. nie mieli więcej? Doszli do finału LM, mają pełny 80 tysięczny stadion, gigantyczny marketing i stać ich było na dosłownie 3 transfery po 10-20 mln. Na pewno stać ich na więcej. Czołówka BL zrobi to co Napoli, Tottenham, Arsenal czyli będą sprowadzać Higuaínów, Ozilów, Eriksenów – większe nazwiska, wsparte zdolnymi Niemcami i wówczas Bayern przestanie być hegemonem. To jest jedyne wyjście, no albo Bundesliga stanie się kopią ligi hiszpańskiej, wyłącznie z Bayernem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom