>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Dyskusje, newsy, ciekawostki świata żużlowego

B 20

biedny-zuczek

Użytkownik
Żuzlowcy z GRAND PRIX zakazem startów w IME
No to się narobiło w żuzlowym swiatku! Spytacie co? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę i to nie byle jaką kasę.
A teraz po kolei. Toruńska firma One Sport posiada prawo do organizowania Mistrzostw Europy. Impreza, która początkowo była w cieniu Grand Prix dziwnym trafem stawała sie coraz bardziej popularna i coraz bardziej oglądalna. największym jednak zaskoczeniem , a jednioczesnie plusem medialnym dla imprezy było to ,ze byla ona transmitowana prze canal EUROSPORT do kilkudziesięciu krajów na calym świecie. W imprezie zaczeli jeździć Emil Sajfudinow i Nicki Pedersen, Andreas Jonssson , czyli czolówka jeźdżców z Grand Prix. z 8 na 9 lutego w Genewie działacze FIM podjęli decyzje o zakazie startów startów uczestnikow indywidualnych mistrzostw świata w turniejach kontynentalnych. żuzlowcy ci nie kryją żalu ,gdyŻ podpisywali lukratywne kontrakty ze sponsorami, którzy widząc ,Że mogą być reklamowani w stacji Eurosport wyłozyli spore pieniadze. teraz zakaz niweczy wszystko i umowy sponsorskie pójda w kosz, a zawodnicy zamiast pieniędzmi obejda się smakiem.
Już są pierwsze efekty decyzji. Ze sponsorowania Grand Prix zrezygnowały firmy FOGO i NICE. To tylko początek. W najbliższych dniach szykują się kolejni sponsorzy ,którzy nie będą chcieli współpracować z firma BSI, prowadzącej cykl Grand Prix. Szefem FIM jest Wenezuelczyk. to on w głównej mierze decyduje o dyscyplinie, która jest mu kompletnie opca.
Turniejów Grand Prix jest 12, a IME tylko cztery i tu jednak wygrywa Grand Prix, bo zawodnicy mają może mniejsze gaże, ale 12 krotnie, nie 4 krotnie. Jednym słowem zawodnicy muszą teraz zdecydować co wybierają. Na razie tylko Emil zrezygnował z Grand Prix, ale czy firma BSI tak łatwo puści jednego z najlepszych żużlowców. Bardzo w to wątpię.
Żeby zrozumieć jednak cały konflikt trzeba być dobrze zorientowanym w sytuacji i układach. To jawna wojna firmy ONE Sport czyli organizatora SEC (IME) z FIM i BSI (angielska firma organizująca Grand Prix) Wojne inspirują Anglicy,którzy dawali już dawno do zrozumienia ,ze nie w smak im konkurowanie z SEC czyt. IME. Anglicy NIE ROZMAWIALI, NIE PRÓBOWALI DROGI POROZUMIENIA,ALE ROBIĄ WSZYSTKO BY UNICESTWIĆ TORUŃSKĄ FIRMĘ One Sport czyli organizatora SEZ czyt IME.
Anglicy wystąpili do FIM z prośbą by płacić mniej za licencję cyklu Grand Prix. Oczywiście,że FIM nie odpowiadała taka obniżka, więc Anglicy zaproponowali wtedy,ze skoro nie chcą im obniżyć kosztów to niech chociaż pomogą oczyścić rynek i pozbyć się konkurencji ze strony SEC, gdyż Mistrzostwa Europy odbierają im reklamodawców. sponsorów, obniżają prestiż Grand Prix i zabierają media. Eurosport trafia do 70 krajów świata, natomiast Grand Prix stracili SKY`A a w trakcie sezonu dopiero związali się z Eurospot 2, który odbierany jest tylko na wyspach. Tylko w Polsce transmisje były live. w Dani i Szwecji dopiero na drugi dzień. Ciężko w takich sytuacjach o reklamodawców i sponsorów.
*********************************************************
Firma Nice, która też oświadczyła, że przestaje sponsorować starty w Grand Prix Jarka Hampela i Krzysztofa Kasprzaka. To straty dla Hampela około 120 tysięcy złotych, a dla Kasprzaka około 40tys złotych. Sporo tez będzie stratny Nicki Pedersen, który też miał sponsorów na IME. Tomek już wcześniej oznajmił,że odpuszcza Grand Prix, i jest w komfortowej sytuacji, bo to on będzie ciągnął IME . To on teraz będzie lokomotywą ciągnącą całe środowisko żużlowe w proteście przeciw kompromitującym decyzjom FIM&gt;
 
V 161

vogel22

Użytkownik
Witam, ostatnie 4 dni jestem codziennie na treningach Włókniarza, siedze w parku maszyn, gdyż jeden z zawodników (junior) to mój sąsiad, ale do rzeczy.
Muszę przyznać, że jestem niesamowicie zaskoczony jazdą Petera Kildemanda, wiem że to treningi, ale objeżdzał Jensena, zawodnik widać że ma serce do walki po tym jak raz przegrał treningową rywalizacje wpadł wsciekły do Parku maszyn, i zaraz zmieniał coś w ustawieniach by po chwili znów wyjechać na tor i latać po szerokiej,
Wniosek jeden mi się nasuwa, to będzie drugi GRISZA, kolejny ulubieniec Częstochowskiej publicznośći, gość lata po szerokiej jak szalony, wiele osób uważa że transfer Petera do Włókniarza jest nie wypałem, ale na prawde, zobaczycie że gość pokaże sie z dobrej strony i liczę że w tym sezonie będzie pokazywał poziom jak Jensen w zeszłym sezonie, mam informacje że Sukiennik sporo zainwestował w sprzęt.
Mało osób uważa że Włókniarz ma szanse na medal, że skład gorszy niż rok temu bo nie ma Emila, natomiast moim zdaniem skład jest równy jak nie lepszy, Walasek godnie zastąpi Emila, a Peter dołoży swoje (oczywiscie mam nadzieje ze obędzie sie bez zadnych kontuzji) trener Żyto prowadzi bardzo fajne schematy treningów oto przykład jednego:
Na starcie juniorka Czaja + Łęgowik/Malczewski , 7 metrów za nimi Holta bądz inny senior, juniorka cwiczy jazde parą a Holta ich atakuje, mysle ze takie treningi przyniosą wymierne efekty w Częstochowskim zespole, kurs w bet 365 na zwycięstwo ligi to 21.00 zł . Chyba troche za duży, jak pary będą ułożone :
Holta
Kildemand
Grisza
Jensen
Walasek
Czaja
przy odpowiedniej formie i dyspozycji zawodników to mamy spokojnie szanse na pierwszą trójkę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Wniosek jeden mi się nasuwa, to będzie drugi GRISZA, kolejny ulubieniec Częstochowskiej publicznośći, gość lata po szerokiej jak szalony, wiele osób uważa że transfer Petera do Włókniarza jest nie wypałem, ale na prawde, zobaczycie że gość pokaże sie z dobrej strony i liczę że w tym sezonie będzie pokazywał poziom jak Jensen w zeszłym sezonie, mam informacje że Sukiennik sporo zainwestował w sprzęt.
Kildemand niewypałem? Pierwsze słyszę. Człowiek Pająk ma wielu zwolenników, nawet na tym forum i raczej większość spodziewa się po nim jazdy ala Jensen niż przywożenia 0. Wszak to zawodnik z potencjałem na GP w ciągu paru lat. Póki co nie ma co spekulować. Skład Włókniarza na papierze wygląda i bardzo dobrze i przeciętnie zarazem. Zobaczymy jak zawodnicy trafią z formą. W tym roku Ekstraliga jest bardzo mocna i poza Wybrzeżem cała reszta wygląda porównywalnie dobrze na papierze.
Troy Batcherlor zastępuje Emila Sayfutdinova w cyklu GP ---&gt; http://speedwaygp.com/news/article/3...ut-of-sgp-2014
Brak Emila, po rezygnacji Golloba to kolejny potężny cios dla GP. Wszak to dwaj bardzo medialni zawodnicy. Batchelor to trochę no name w elicie ale cieszę się, że w końcu zawitał do elity. Ten zawodnik ma wszystko by się na stale tutaj zadomowić. No ale debutancki sezon zjadł już nie jednego asiora ????
 
yeah_bunny 34

yeah_bunny

Użytkownik
Muszę przyznać, że jestem niesamowicie zaskoczony jazdą Petera Kildemanda, wiem że to treningi, ale objeżdzał Jensena, zawodnik widać że ma serce do walki po tym jak raz przegrał treningową rywalizacje wpadł wsciekły do Parku maszyn, i zaraz zmieniał coś w ustawieniach by po chwili znów wyjechać na tor i latać po szerokiej,
No zobaczymy jak będzie się spisywał w meczach ligowych, bo pamiętam niejednego super zawodnika na treningach/sparingach, który pokazywał niezwykłą ambicję i determinację a jak przyszło co do czego to w meczach nie istniał. Oczywiście chciałbym się mylić, ponieważ życzę Peterowi jak najlepiej, ale trzeba przyznać, że postawa Kildemanda w Ekstralidze jest wielką niewiadomą. Nigdy w niej nie jeździł, nie zna torów itp.
 
M 14

matall

Użytkownik
Emil Pulczyński na treningach robił co chciał.... i z kim chciał - czy to Gollob, Holder, Ward - whatever, brał każdego. I mowa o sezonie 2013...
Wstrzymałbym się z oceną Petera do czasu tak około połowy sezonu. Cze-wa rzuca go na głęboką wodę, słyszę głosy, że ma im zastąpić Emila Sajfutdinowa.... ale jakoś nie wierzę w to, by Kildemand był w stanie wejść do 1 dziesiątki zawodników Ekstraligii. Przeciwnie - gdzieś na pozycjach 21-30, średnia około 1,500 - 1,600 jest maksimum, a myślę, że dla jego bezpieczeństwa powinno się od niego wymagać mniej. Nie znamy jego psychiki, nie wiemy jak zniesie tak wielkie oczekiwania. Częstochowa dmucha wokół niego balonik już od dnia transferu, a to niebezpieczne...
No i pamiętajmy, że Częstochowa ma problemy z kasą i to nie małe - jeśli zabraknie, to może dojść do problemów z dyspozycją zawodników...
Reasumując - jakoś nie widzę Częstochowy w trójce. Prędzej nachyliłbym się ku takim zespołom jak drużyna z Gorzowa i, szczególnie, z Leszna. Jeśli Toruń wejdzie do PO to może być pozamiatane...

Ale spekulacje należy chyba odłożyć - garść pecha i praktycznie może być po wszystkim - choć Unibax w tym sezonie pokazał, że jadąc cały sezon zespołem rekonwalescentów, gdzie nad Motoareną ciągle unosił się zapach gipsu, można zajść naprawdę wysoko (odcinając się od feralnego finału).
 
V 161

vogel22

Użytkownik
Wstrzymałbym się z oceną Petera do czasu tak około połowy sezonu. Cze-wa rzuca go na głęboką wodę, słyszę głosy, że ma im zastąpić Emila Sajfutdinowa..
Ojj niestety nie moge sie z tobą zgodzić kolego, kto i kiedy powiedział Ci że Peter ma zastąpić Emila? zapomnialeś chyba o Walasku ???? to on ma pełnić role osoby która ma zastąpić Emila S, myśle ze zastąpi go z nawiązką, gdyż forma rosjanina nie byla wybitna w barwach Włókniarza, klub raczej był bardziej stratny niż miał z niego jakiekolwiek korzyśći.

A co do Petera to warto zwrócić uwage na jego dzisiejszy występ w turnieju, obsada nie byla jakas tragiczna. Udany występ Kildemanda, wprawia mnie w optymizm.
1. Leicester - 28
Mads Korneliussen - 9 (3,3,1,2)
Peter Ljung - 7 (1,2,2,2)
Patrick Hougaard - 2 (0,0,0,2)
Joonas Kylmaekorpi - 10 (2,2,3,3)

2. Swindon - 24
Hans Andersen - 5 (3,1,1,0)
Peter Kildemand - 11 (2,3,3,3)
Troy Batchelor - 5 (1,1,3,0)
Nicolai Klindt - 3 (0,0,0,3)

3. Kings Lynn - 24
Kenneth Bjerre - 8 (3,1,1,3)
Rory Schlein - 6 (2,3,1,d)
Richie Worrall - 7 (1,1,3,2)
Morten Risager - 3 (0,0,2,1)

4. Newport - 20
Niels Kristian Iversen - 9 (3,3,2,1)
Cameron Woodward - 6 (1,2,2,1)
Scott Nicholls - 5 (2,2,0,1)
Tyron Proctor - 0 (d,d,0,0)
 
M 14

matall

Użytkownik
Ojj niestety nie moge sie z tobą zgodzić kolego, kto i kiedy powiedział Ci że Peter ma zastąpić Emila? zapomnialeś chyba o Walasku ???? to on ma pełnić role osoby która ma zastąpić Emila S, myśle ze zastąpi go z nawiązką, gdyż forma rosjanina nie byla wybitna w barwach Włókniarza, klub raczej był bardziej stratny niż miał z niego jakiekolwiek korzyśći.
A co do Petera to warto zwrócić uwage na jego dzisiejszy występ w turnieju, obsada nie byla jakas tragiczna. Udany występ Kildemanda, wprawia mnie w optymizm.
1. Leicester - 28
Mads Korneliussen - 9 (3,3,1,2)
Peter Ljung - 7 (1,2,2,2)
Patrick Hougaard - 2 (0,0,0,2)
Joonas Kylmaekorpi - 10 (2,2,3,3)
2. Swindon - 24
Hans Andersen - 5 (3,1,1,0)
Peter Kildemand - 11 (2,3,3,3)
Troy Batchelor - 5 (1,1,3,0)
Nicolai Klindt - 3 (0,0,0,3)
3. Kings Lynn - 24
Kenneth Bjerre - 8 (3,1,1,3)
Rory Schlein - 6 (2,3,1,d)
Richie Worrall - 7 (1,1,3,2)
Morten Risager - 3 (0,0,2,1)
4. Newport - 20
Niels Kristian Iversen - 9 (3,3,2,1)
Cameron Woodward - 6 (1,2,2,1)
Scott Nicholls - 5 (2,2,0,1)
Tyron Proctor - 0 (d,d,0,0)
Cóż takie głosy do mnie dochodziły jeszcze przed Walaskiem - teraz oczywistym jest, że to Walas ma ciągnąć zespół. Ale nie mogę się zgodzić, że Częstochowa była stratna - Emil miał 5 średnią w Ekstralidze !
Kildemand wystąpił na prawdę fajnie ale!
1. To tylko zawody towarzyskie, dla większości zawodników to były pierwsze starty spod taśmy (patrz np wyniki Troya, Hansa czy nawet Petera Ljunga)
2. Obsada nie była jakaś niesamowita - nie oszukujmy się...
Ja nie neguję tego, że Peter ma talent - bo ma, jeździ na prawdę ciekawie. Ja tylko apeluję, by nie rozdmuchiwać wokół niego aury ligowego, solidnego jeźdźca jeszcze zanim chociaż raz wsiadł na motor w Ekstralidze. Nie raz było tak, że zawodnicy w zawodach towarzyskich rządzili BA! nawet w innych ligach jeździli bardzo dobrze (przykład Jonasa Davidssona z 2013 roku i ligą Szwedzką) a w Ekstralidze słabo (max przeciętnie). Dlatego wstrzymajmy się z robieniem z Kildemanda zawodnika na Ekstraligę do połowy sezonu - zobaczymy jak będzie sobie radził na wyjazdach zwłaszcza.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Ojj niestety nie moge sie z tobą zgodzić kolego, kto i kiedy powiedział Ci że Peter ma zastąpić Emila? zapomnialeś chyba o Walasku ???? to on ma pełnić role osoby która ma zastąpić Emila S, myśle ze zastąpi go z nawiązką, gdyż forma rosjanina nie byla wybitna w barwach Włókniarza, klub raczej był bardziej stratny niż miał z niego jakiekolwiek korzyśći.
Hehe dobre.Jak Włókniarz wyciągnął Emila z zadłużonej po uszy Polonii to oczekiwania były ogromne.Emil zrobił PIĄTĄ średnią w lidze a teraz taki agent napisze,że Walasek &quot;zastąpi go z nawiązką, gdyż forma rosjanina nie byla wybitna w barwach Włókniarza, klub raczej był bardziej stratny niż miał z niego jakiekolwiek korzyści&quot;.Czyli czekamy na Walaska ze średnią w TOP 4 na koniec sezonu 2014..
Stratny to jest na ten moment Sajfutdinow,bo nie dostał do dziś części pieniędzy zarobionych na torze.I nie dostanie bo CKM nałożył na niego kary finansowe.Już nie będę bardziej złośliwy i nie napiszę za co te kary,bo sami wiecie..

Co do Kildemanda-na pewno waleczny chłopak i z potencjałem na czołówkę światową.Jak trafi ze sprzętem to myślę że może być nawet te TOP 10 E-ligi.
Ale nie wyciągajmy wniosków po treningach,bo ja w Bydgoszczy już najróżniejsze cuda widziałem na treningach i zupełnie nie przekładało się to na mecze.
 
V 161

vogel22

Użytkownik
Levy24, nie zrozumiałeś mnie, raczej chodziło mi o jego absencje i oto ze wtedy kiedy najbardziej go potrzebowaliśy to go nie było.
Rozumiem śmierć ojca i kontuzja, ale o to mi chodziło a nie o punkty.

Nic nie poradze że taki mamy nie udolny zarząd, to nie wina kibiców.
Niestety Polska to kraj gdzie liczy sie cwaniactwo, wykorzysywanie luk prawnych, oraz ciągła pogoń za pieniądzem. Czy to Włókniarz czy byłby to inny klub zrobili by zapewne tak samo
 
M 14

matall

Użytkownik
Levy24, nie zrozumiałeś mnie, raczej chodziło mi o jego absencje i oto ze wtedy kiedy najbardziej go potrzebowaliśy to go nie było.
Rozumiem śmierć ojca i kontuzja, ale o to mi chodziło a nie o punkty.

Nic nie poradze że taki mamy nie udolny zarząd, to nie wina kibiców.
Niestety Polska to kraj gdzie liczy sie cwaniactwo, wykorzysywanie luk prawnych, oraz ciągła pogoń za pieniądzem. Czy to Włókniarz czy byłby to inny klub zrobili by zapewne tak samo
Następny, który &quot;łączy się w bólu&quot; ale najlepiej obrzucić Emila błotem za to, że mu ojciec zmarł? Myślę, że ojciec w ostatnich chwilach życia bardziej potrzebował Emila niż Włókniarz i nie rozumiem jak możesz mieć do niego pretensje o to? Albo o to, że doznał kontuzji?
No ludzie....​
 
M 15

matizbetone

Użytkownik
Dzisiaj pierwsze poważne zawody żużlowe , jak myślicie , jakiś buk wystawi ofertę?
FIRST INTERNATIONAL PRE-SEASON SPEEDWAY CUP
19 marca (środa) godz. 19.00 - SPAR Falubaz Zielona Góra vs King&#39;s Lynn Select
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Dzisiaj pierwsze poważne zawody żużlowe , jak myślicie , jakiś buk wystawi ofertę?
FIRST INTERNATIONAL PRE-SEASON SPEEDWAY CUP
19 marca (środa) godz. 19.00 - SPAR Falubaz Zielona Góra vs King&#39;s Lynn Select
Wczoraj zadałem podobne pytanie HP. Prawdopodobnie nie będzie nigdzie oferty niestety. Ale jeśli by się okazało,że ktoś sie wychylił i wystawił to dajcie znać w tym temacie.
edit:Nie będzie transmisji z meczu:
http://www.sportowefakty.pl/zuzel/425209/nie-bedzie-transmisji-z-meczu-falubazu-w-kings-lynn
23 marca na torze w Coventry zostaną rozegrane Indywidualne Mistrzostwa Elite League. Udział w zawodach weźmie aż ośmiu uczestników cyklu Grand Prix.
bet365 już wystawił kursy kto wygra te zawody. Jestem pewien że im bliżej zawodow wystawią parą h2h więc panowie jeszcze chwilka i ruszamy;)
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
http://www.sportowefakty.pl/zuzel/425612/jest-decyzja-pzm-nie-wprowadzi-tlumika-demskiego-w-polsce
Polski Związek Motorowy nie zdecydował się na wprowadzenie tłumika konstrukcji sędziego Leszka Demskiego w rozgrywkach polskich lig żużlowych. Zapowiada jednak walkę o Poldem na arenie międzynarodowej
Znana jest decyzja Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego dotycząca polskiego tłumika do motocykli żużlowych konstrukcji sędziego Leszka Demskiego: Poldem nie zostanie wprowadzony w rozgrywkach polskich lig żużlowych
Bez niespodzianki. Beton działa. Wszystko OK z testami a ci dalej robią wały...
 
Do góry Bottom