>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Dyskusje, newsy, ciekawostki świata żużlowego

auroksreno 763

auroksreno

Użytkownik
Holder w składzie na Włókniarz, więc Toruń zrobi ZZ. Można już podsumować wyniki Sullivana w jego czterech występach po powrocie:
@Wrocław (0,1*,D) 1+1
Leszno (3,2*,0,2,2) 9+1
@Tarnów (0,1,1*) 2+1
Częstochowa (0,1,0,0,0) 1

12 punktów + 4 bonusy w 16 biegach
średnia pkt/bieg: 1,00
31% wyprzedzonych rywali

Teraz kilka cytatów dla przypomnienia (strona 32 niniejszego wątku):

Sam pisałem:
Moim zdaniem nic to nie zmieni. Nie wierzę, żeby urlopujący się przez ostatnie pół roku Sullivan był w stanie zastapić Holdera w choćby 50%.
Ratunkiem dla Torunia może być ZZ w playoffach, ale w Piernikowie boją się chyba już teraz o pozycję w TOP4, bo przy niekorzystnych wynikach rywali i wpadce na Motoarenie z Unią Leszno o medale może powalczyć duet leszczyńsko-tarnowski.
Co uruchomiło największego krzykacza:
chyba nie poważny jesteś, nie jeździł pół roku ale doświadczeniem i ilością wygranych biegów w karierze zjada Kusa i Kennetta, nawet gdyby miał wystąpić w tą niedziele zdobył by więcej punktów niż oni razem wzięci. Myślę że bez problemu z czasem zacznie zdobywać conajmniej połowę punktów Holdera. Czasem się zastanów Eintseinie
???? ????

Inne opinie były już bardziej wyważone:
Ryan nawet jak jest w słabszej dyspozycji (chyba nikt nie wie w jakiej jest formie) to na wyjeździe będzie robił 4-8 pkt, a może i więcej. Z kolei na Motoarenie będzie się kręcił koło dwucyfrówki. Sprzęt będzie miał swój lub po Chrisie. Ryan obok Tomka to król Motoareny.
Chyba troszkę przesadzasz. W końcu Sullivan na Motoarenie był zawsze najlepszym z Unibaksów. Jazdy na żużlu się nie zapomina. W końcu Ryan przygotowywał się do tego sezonu, więc jego brak jazdy na początku sezonu można uznać za równoważne z jakąś kontuzją. Sullivan mógłby mieć problemy na torach brytyjskich czy szwedzkich, gdzie nawierzchnia nie należy do najłatwiejszych ale na betonach przygotowanych przez byłego prezesa Unibaxu sobie poradzi.

Myślę, że spokojnie stać go na robienie podobnych wyników do zeszłorocznych. Przynajmniej u siebie. Niemniej zgadzam się z Twoją opinią, że ZZ nie byłoby chyba gorszą opcją, a napewno tańszą.
Jacques, ja się jednak z Tobą nie zgadzam. Motoarene zna perfekcyjnie, w poprzednim sezonie wykecił średnią na tym torze 2,522. Ale uważam że nie jest w stanie wrócić na ten poziom. Oczywiście jest to lepsza opcja niż Kus i Kennett, ale czy korzystniejsza niż zz-tka za Holdera (którą w PO Toruń będzie mógł stosować) na MA? Polemizowałbym. Jeśli Sullivan wygra start na MA to pojedzie po 3 punkty, ale jeśli nie to będzie mu ciężko. Powód prosty - brak objeżdżenia. Na miejscu kibiców z Torunia wiele bym nie oczekiwał, jakby robił on po 8-10 pkt na mecz to był by mega fantastyczny wynik.
Wnioski do wyciągnięcia samodzielnie.
Osobno symboliczny plask w czoło z zamachem dla głośnego awanturnika z komuchem w awatarze.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
&quot;Informujemy, że są już w sprzedaży bilety na mecz Reprezentacja Polski - Mistrzowie Świata, który zostanie rozegrany 12 października na torze w Lublinie.
Bilety w cenie 50 zł normalny, 30 zł ulgowy, 300 zł VIP można nabyć w całodobowym sklepie Vegas - Dolina Alkoholi przy ul. Okopowej 3, oraz w Markecie Ubezpieczeń zlokalizowanym w Galerii Olimp (Nowa część, poziom 1 przy łączniku) przy ul. Spółdzielczości Pracy 34.&quot;
może ktoś akurat się wybiera ;)
 
K 0

keff81

Użytkownik
Co za dziwny sezon. Kompletnie skreśliłem już mój Unibax, a tu mamy finał ???? Trzeci toruński półfinał z rzędu kiedy jest jakiś skandal. Tym razem jednak to my na tym skorzystaliśmy. Płakał z tego powodu nie będę. Chociaż człowiek tęskni za latami 90 kiedy każdy mecz był o coś, a nie półfinały na końcu ligi gdzie wygrywają najmniej połamani.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
No to mamy 1.kary ????
Kary nałożone na Sławomira Kryjoma:
- zawieszenie na 2 lata
- utrata wszystkich licencji PZM
- zakaz wstępu do parku maszyn przez 16 miesięcy

Kary nałożone na Unibax Toruń:
- 12 punktów ujemnych
- 573 tyś. zł zwrotu utraconych korzyści na rzecz Falubazu Zielona Góra
- 363 tyś. zł łącznych kar na rzecz Ekstraligi
- 1,5 miliona zł na trzy wybrane fundacje zajmujące zwalczaniem chorób nowotworowych u dzieci
- 3 pierwsze mecze organizowane u siebie - bilety w cenie maksymalnie 1 zł brutto:cool:
No to teraz czeka nas cd cyrku pt.odwoływania...
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
Decyzja słuszna, można dyskutować, czy nie za łagodna. U mnie też nieco emocje opadły i uważam, że wystarczająco torunian pokarano. Najgorsze jest to, że taka dyrektorzyna z Torunia w reżimowym tvn24 jeszcze bluźni, że niesprawiedliwie ich pokarano. Obserwator ma rację, teraz cykl odwołań w 17 instancjach, mam nadzieję, że nic się nie zmieni,
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Jest plus 3 mecze dla kibiców za darmo hehe...
Kara według mnie odpowednia. Taka ilość ujemnych punktów to bardzo realna możliwość spadku z ligi. Ojj będą się musieli nagimnastykować Torunianie żeby utrzymać się w lidze.
Nie sądzę aby jakies odwołania coś dały.
Bardzo mi się podoba ten punkt:
- 1,5 miliona zł na trzy wybrane fundacje zajmujące zwalczaniem chorób nowotworowych u dzieci
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Jest plus 3 mecze dla kibiców za darmo hehe...
Kara według mnie odpowednia. Taka ilość ujemnych punktów to bardzo realna możliwość spadku z ligi. Ojj będą się musieli nagimnastykować Torunianie żeby utrzymać się w lidze.
Nie sądzę aby jakies odwołania coś dały.
Bardzo mi się podoba ten punkt:
- 1,5 miliona zł na trzy wybrane fundacje zajmujące zwalczaniem chorób nowotworowych u dzieci
Odwołania coś dadzą na pewno jak ktoś odpowiedni się do nich zabierze, na pewno będą szukać szansy aby punkty ujemne zostały zmniejszone, a realne jest wywalczenie np. -8 punktów. Chociaż gdyby Unibax chciał się pokazać teraz z lepszej strony to przyjąłby to na klatę, ale lepiej o punkty minusowe walczyć, bo obecnie gdzie będzie już 8 drużyn w lidze to tylko DREAM TEAM chyba może uratować ich przed spadkiem...
 
emil1702 380

emil1702

Użytkownik
tylko DREAM TEAM chyba może uratować ich przed spadkiem...
Czemu niby? Przecież mogą przegrać wszystkie mecze w rundzie zasadniczej i wygrać mecz o 7. miejsce, a potem baraż o Ekstraligę. Do tego starczy Holder, Ward, Przedpełski, Miedziński i Gollob.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Znamy nazwiska zawodników, którzy w sezonie 2014 będą startować w cyklu Speedway Grand Prix z dzikimi kartami. Kto otrzymał zaproszenie od firmy BSI?
Postanowiono przyznać dzikie karty Grand Prix pięciu zawodnikom. Z numerami od 11 do 15 pojadą Martin Smolinski (czwarty w turnieju Grand Prix Challenge), Tomasz Gollob, Fredrik Lindgren, Chris Holder i Andreas Jonsson.
Pomijając, że ci idioci ze sportowychfaktów piszą o &quot;dzikusie&quot; dla Smoły, to niestety zaproszenie dla Lindgrena to jakaś paranoja kompletna... Dudek, Laguty(dwaj), Jepsen Jensen - cała ta czwórka zasłużyła milion razy bardziej niż ten przereklamowany typ. W Polsce od wielu wielu lat mizeria, w Anglii w tym sezonie, to też nie błyszczał, w Szwecji to samo. I ja się pytam po kiego c*uja on tam?... Pozostałe karty zasłużone i tyle w temacie.
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
po to żeby było dwóch Szwedów w cyklu. wiadome jaka polityka jest prowadzona przez BSI i skoro dwa turnieje są w Szwecji to pasuje żeby było więcej niż jeden Szwed.
 
M 1,5K

mstokopiczas

Użytkownik
W cyklu mieliśmy 2 Polaków + dzikus Tomek. Wiadomo Holder, a zostały tylko 2 miejsca. Zasłużyli na nie bardziej Duńczycy, Polacy, Łotysze czy Rosjanie, ale w gp 2 Szwedów musi być...
Rok temu byłem zły, że BSI na siłę daje dzikusa Angolowi, zazwyczaj był to Harris, ale po jego tragicznym sezonie 2012, zaryzykowano i dano ją Woffindenowi. Jak się skończyło wszyscy wiemy 501-1 tak oceniali jego szanse buki na IMŚ. Kto wie może w przyszłym roku AJ albo Fredka zaskoczą.
 
auroksreno 763

auroksreno

Użytkownik
W cyklu mieliśmy 2 Polaków + dzikus Tomek. Wiadomo Holder, a zostały tylko 2 miejsca. Zasłużyli na nie bardziej Duńczycy, Polacy, Łotysze czy Rosjanie, ale w gp 2 Szwedów musi być...
Rok temu byłem zły, że BSI na siłę daje dzikusa Angolowi, zazwyczaj był to Harris, ale po jego tragicznym sezonie 2012, zaryzykowano i dano ją Woffindenowi. Jak się skończyło wszyscy wiemy 501-1 tak oceniali jego szanse buki na IMŚ. Kto wie może w przyszłym roku AJ albo Fredka zaskoczą.
Smolinski będzie czarnym koniem. Musi tylko trafić sezon życia, kupić najlepszy sprzęt na rynku, jeździć dwa razy szybciej niż obecnie i... nie połamać się. Proste :grin:
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Nie będzie KSM w sezonie 2014 w Enea Ekstralidze! Regulamin Finansowy zaakceptowany!

Obradująca w środę Rada Nadzorcza Speedway Ekstraligi podjęła decyzję, na mocy której w sezonie 2014 nie będzie obowiązywał KSM.
Rada Nadzorcza Speedway Ekstraligi nie wyraziła zgody na zmianę uchwalonego w październiku 2012 roku Regulaminu Sportu Żużlowego. Oznacza to, że w sezonie 2014, zgodnie z podjętymi wcześniej ustaleniami, nie będzie obowiązywał KSM.
Drugą ważną decyzję w zakresie rozgrywek ENEA Ekstraligi podjęła Główna Komisja Sportu Żużlowego, która pozytywnie rozpatrzyła wniosek Speedway Ekstraligi o wprowadzenie Regulaminu Finansowego. Szerzej na temat założeń tego Regulaminu pisaliśmy już wcześniej. Najważniejsze regulacje kwot, jakie zawodnicy otrzymają za podpis pod kontraktem i zdobyte punkty. Podpis pod kontraktem nie może &quot;kosztować&quot; klub więcej niż 200 tysięcy złotych. Każdy zdobyty punkt to maksymalnie 4500 zł.
Wniosek Speedway Ekstraligi o wprowadzenie Regulaminu Finansowego pozytywnie zaopiniowało osiem klubów.
Komunikat GKSŻ w tej sprawie:
&quot;Główna Komisja Sportu Żużlowego informuje, że na wniosek Ekstraliga Żużlowa sp. z o.o. poparty przez wszystkie osiem klubów Ekstraligi Żużlowej zostały wprowadzone zmiany do Regulaminu Przynależności Klubowej w sporcie żużlowym na rok 2014. Są one efektem wdrożenia Strategii Finansowej dla klubów będących udziałowcami spółki Ekstraliga Żużlowa. Kluby najwyższej klasy rozgrywkowej od kilku lat sygnalizowały problemy z równoważeniem budżetów. Przyjęte rozwiązania stanowią wynik uzgodnień klubów Enea Ekstraliga w zakresie stawek maksymalnych jakie winny być wypłacane zawodnikom tytułem wynagrodzenia za starty w lidze w latach 2014-2016. Przyjęte ograniczenia mają doprowadzić do mniejszego obciążenia finansowego budżetów klubowych, a także do likwidacji rozliczeń klubów z dodatkowych świadczeń dla zawodników będących de facto ukrytymi częściami składowymi wynagrodzenia (np. świadczenia rzeczowe, opłaty za przejazdy, itp.).
Zapisy wprowadzają podział na wynagrodzenie stałe i zmienne, które ma określać jedyne składniki wynagrodzenia zawodnika wynikające z podpisanego kontraktu. Proponowane zapisy czynią przejrzystszym proces licencyjny w ramach którego będą weryfikowane jedynie zobowiązania pieniężne, łatwe do zidentyfikowania i sprawdzenia przez audytora. Z chwilą wprowadzenia zaproponowanych rozwiązań wyłącznie środki pieniężne zapisane wprost w kontrakcie zawodniczym będą chronione przez Polski Związek Motorowy w procesie licencyjnym. Wszelkie świadczenia dodatkowe, w tym te od sponsorów zewnętrznych zostaną wyłączone poza zobowiązania klubowe i przestaną obciążać ich budżety.
Na spotkaniu z Prezesem Polskiego Związku Motorowego w dniu 14.10.2013 kluby CKM Włókniarz SA reprezentowany przez prezesa zarządu Pawła Mizgalskiego oraz wiceprezesa zarządu Łukasza Kowalskiego, GKS Wybrzeże SA reprezentowany przez prezesa zarządu Roberta Terleckiego, KST Unibax SA reprezentowany przez przewodniczącego rady nadzorczej Jakuba Nadachewicza, Stal Gorzów Wielkopolski SA reprezentowany przez prezesa zarządu Ireneusza Zmorę, Unia Leszno SSA reprezentowany przez wiceprezesa zarządu Ireneusza Igielskiego, Unia Tarnów ZSSA reprezentowany przez prezesa zarządu Łukasza Sady, Zielonogórski Klub Żużlowa SSA reprezentowany przez prezesa zarządu Marka Jankowskiego wyraziły akceptację dla planowanych rozwiązań. Klub Wrocławskie Towarzystwo Sportowe SA reprezentowany przez członka zarządu Katarzynę Politowską wyraziło swoją zgodę drogą mailową. Oznacza to, że wszystkie kluby Enea Ekstraligi pozytywnie zaopiniowały Strategię Finansową przygotowaną przez zespół roboczy w składzie: przedstawiciele klubów Ireneusz Igielski, Mateusz Kurzawski, Kamil Kawicki i Ireneusz Zmora oraz zarządu spółki Wojciecha Stępniewskiego i Ryszarda Kowalskiego.
Powyższe rozwiązania nie zostaną wprowadzone w rozgrywkach ligowych niższych klas. Na spotkaniu które odbyło się w Grudziądzu w dniach 21-22.10.2013, prezesi klubów I oraz II ligi jednomyślnie opowiedzieli się przeciwko zastosowaniu nowych zasad co w pełni uszanowała GKSŻ odpowiadająca za te klasy rozgrywek.
Pełna treść Regulaminu Przynależności Klubowej w sporcie żużlowym na rok 2014 zostanie opublikowana w dniu 31.10.2013 komunikatem GKSŻ.&quot;

Wcześniej GKSŻ podjęła decyzję, że w I i II lidze żużlowej nie będzie obowiązywał KSM.
sportowefakty.pl
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
M 374

medalikarz

Użytkownik
http://www.sportowefakty.pl/zuzel/395289/sec-starty-zawodnikow-z-gp-zablokowane-co-dalej-z-cyklem

oczywiście PZM nie zareaguje i BSI nadal będzie dymał nas na organizacji SGP. A wystarczyłby zakaz startów w lidze dla zawodników którzy zgodzą się na jazdę w GP i wydaje mi się że wszyscy z nich wybraliby SEC i przede wszystkim polską ligę, która daje mega kasę. Ale takich ruchów trudno się spodziewać po granatowomarynarkowych...
Zks szczerze ?? Jak dla mnie BSI wbiło sobie gwóźdź do trumny... moim zdaniem więcej zawodników wybierze SEC niz GP. W GP zeby wyjść na plus finansowy zawodnik musi zdobywać koło 12 pkt. Słyszałem że w SEC natomiast są niezłe pieniądze dla zawodników. Nie chce rzucać tu dokładnymi kwotami żeby nie wprowadzać nikogo w błąd ale tak gdzieś wyczytałem jak zawody się zaczynały. Drugim minusem GP jest duża ilość turniejów. W SEC będzie chyba 6 w tym roku z tego co pamiętem i jak dla mnie ilość ta jest ok. I robienie zawodów w miejscach gdzie takiej rangi imprez dawno nie było: Togliatti ( pełne trybuny), Rzeszów to samo.... ciekaw jestem bardzo jak sytuacja się rozwinie ale jak dla mnie wygląda to conajmniej komicznie i żeby BSI z tą decyzją się nie przeliczyło...
 
Do góry Bottom