>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Dyskusje, newsy, ciekawostki świata żużlowego

T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Torretoo skąd podejrzenia czy jakieś przesłanki na temat tego, że Nicki miałby być w Lesznie? U nas nie ma póki co kompletnie takiego tematu. Jeśli wnioskujesz to po tym, że Nickiego musi ktoś kupić i pasuje do Unii to ok ale to bardzo wątpliwa sprawa. Jedyne według mnie co przemawia za Pedersenem w Lesznie to brak Dworakowskiego, który nie kupiłby go nawet jakby w totka wygrał. Sam osobiście jak najbardziej byłbym za tym transferem bo niestety poprzedni sezon pokazał, że bez lidera walczącego w najtrudniejszych biegach nie da się wygrywać. Nicki wiadomo nie jest lubiany ale tego typu animozje trzeba sobie darować jeśli chce się mieć klub na poziomie. Bjerre pokazał, że jak ma dzień konia to objedzie każdego, Lindgren mam nadzieję, że się ogarnie po zrezygnowaniu z Anglii, Pawliccy i Musielak powinni kontynuować rozwój no i właśnie taki Nicki w teorii pasowałby idealnie skoro na Emila nie ma co liczyć praktycznie wcale. Nie wiem jak wygląda aktualnie sprawa Kołodzieja ale jakiś czas temu słyszałem, że niespecjalnie może się dogadać w Tarnowie a wtedy Leszno byłoby naturalnym wyborem. Wie ktoś coś więcej na ten temat?
Ja tylko piszę co myślę, a moją tezę potwierdza tylko http://www.zuzelend.com/15064,kto-dolaczy-do-fogo-unii-leszno . Nie wiem czy to zasłona dymna i jeszcze Gdańsk się włączy w walkę o niego ale chyba jednak nie. A Toruń na pewno woli Emila bo młody lepsza jazda itd. Co do Emila to wczoraj mówił, że myśli o zrezygnowaniu z GP a tu dzisiaj .. http://www.zuzelend.com/15061,unibax-chce-aby-sajfutdinow-jezdzil-w-sec . Albo podłapali temat dziennikarze tego portalu albo to po prostu tylko sprowadza się do tego, że Emil w Toruniu. Swoją drogą cykl GP bez Emila? Oj będzie burzliwie ????
edit // GP i SWC w Bydgoszczy na 100%. Informacja jutro!
I wiem wszyscy są pewni we Wrocławiu Janowskiego.. Ale..
http://www.teamjanowski.com/news/jakie_barwy_klubowe_bedzie_reprezentowal_w_sezonie_2014_maciej_janowski-243
 
x_design 450

x_design

Użytkownik
edit // GP i SWC w Bydgoszczy na 100%. Informacja jutro!
To już wiadomo od przeszło tygodnia - http://speedwayracing.se.preview.binero.se/news.php/2013/11/06/bydgoszcz-gp-28-april-os-kert.html ;)
Do 30.11 obowiązuje go umowa sponsorska z Tauron Azoty. To wiele wyjaśnia, w zasadzie wszystko.
Co do Unii Leszno - najprawdopodobniej Pedersen. Okaże się do końca tego tygodnia.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Transfery GKM-u:
http://espeedway.pl/news,daniel_nermark_zawodnikiem_gkmu_grudziadz,66202,12.html
http://espeedway.pl/news,daniel_jeleniewski_w_gkmie_grudziadz,66177,12.html
Moim zdaniem budują w Grudziądzu naprawdę mocną ekipę. Karpov, Kościuch, a teraz Jeleń i Nermark, który w I lidze powinien mieć średnią w okolicach 2,00. Jeszcze jeden dobry senior i pozostanie szukanie porządnych juniorów, bo to właśnie przez brak juniora nie awansowali do E-ligi. GKS miał Pieszczka, a oni mieli tam popaprańców - mniejszych bądź większych.
http://espeedway.pl/news,matej_zagar_wrocil_do_stali_gorzow,66197,12.html
W Gorzowie również fajna ekipa. Zagar, Puk, KK czyli jest już trójka liderów, do tego mocna formacja juniorska - Zmarzlik i Cyfer, który rozwija się co raz lepiej - chyba jeszcze Sundstroem ma kontrakt więc zostaje Gapiński i naprawdę jest pakieta na medal.
 
M 1,5K

mstokopiczas

Użytkownik
Mocniejsi będą, ZG, Toruń, Leszno, Gorzów i Wrocek, z Tarnowa odchodzi Magic, dochodzi Buczek, nie wiadomo co z Czewą, czy Emila zastąpi Walasek? Dojdzie Ułamek? Blado widzę szanse Gdańska na utrzymanie...
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Może się to wielu wyda śmieszne ale Speedway Studio Facebook
Fogo Unię Leszno wzmocnią prawdopodobnie dwaj zawodnicy i będą to Grzegorz Walasek i Emil Sayfutdinow.
Będzie też zmiana w nazwie klubu na Polcopper Fogo Unia Leszno. Klub będzie też walczył o GP w sezonie 2015.
Te informacje będą najprawdopodobniej potwierdzone w poniedziałek na konferencji klubu.


Jeśli to będzie prawda! To Unia może pokrzyżować szyki i Falobazowi i Unibaxowi jeśli nawet Nickiego pozyskają. A druga sprawa w kontekście Bydgoszcy.. Osłabi Leszno Rzeszów :p
 
ozborn86 2K

ozborn86

Użytkownik
Pisaliśmy wcześniej, że Unia Leszno stara się podpisać kontrakty z Grzegorzem Walaskiem i Emilem Sayfutdinowem.
Dziś dowiedzieliśmy się, że Unia negocjuje też z Gregiem Hancockiem i być może to Greg podpisze kontrakt z Unią w najbliższym czasie.
Głównym argumentem za zatrudnieniem Amerykanina są mniejsze żądania finansowe.
Taka informacja pojawiła się na Speedway Studio Facebook 16h po informacji zacytowanej przez Torretoo, a taka parę godzin temu:
Herbie Wraca do Tarnowa!
także ogólnie to nikt nic nie wie, chociaż jeśli Hancock wraca do Tarnowa to mnie to osobiście raduje bo w Lesznie średnio bym Go widział w tym sezonie, a tak przynajmniej człowiek może jeszcze żyć nadzieją, że skubną Emila albo Nickiego (oby tylko nie skończyło się na Walasku);]
 
kamil307 0

kamil307

Użytkownik
Porsing zostaje w Ostrowie, nie podali jeszcze na jak długo. Napisaki takze ze zostaje 2 zawodnikow ( wg. Mnie PK i szczepan) a jak nie to 3 innych ( miesiac/puzon- ale jemu blizej do Pily jednak, brzozowski i larssenem zainteresowani), troche info z 2 ligowego Ostrowa. Pisze z.telefonu to linkiem nie rzuce alewiadomo sportowefakty
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Decyzja w sprawie Unibaxu:
http://www.sportowefakty.pl/zuzel/398657/trybunal-pzm-w-sprawie-unibaksu-ok-miliona-zlotych-kary-i-8-punktow-ujemnych
Najważniejsze:
Torunianie zamiast 2 633 000 zł muszą łącznie zapłacić 1 043 000 zł kary:
- 243 tys. zł zamiast 363 tys. zł Speedway Ekstralidze,
- 400 tys. zł odszkodowania dla Stelmet Falubazu Zielona Góra zamiast 570 tys. zł
- 200 tys. zł za oddanie meczu walkowerem,
- 200 tys. zł na rzecz czterech fundacji, a nie jak to miało miejsce wcześniej, 1,5 mln zł na rzecz trzech fundacji.
Ponadto przyszły sezon zaczną z 8 punktami ujemnymi (początkowo klub ukarano 12 punktami ujemnymi).
Na jedno spotkanie kibice wejdą na MotoArenę za symboliczną złotówkę (wcześniej dotyczyło to trzech meczów). Także na jeden mecz w Toruniu fani z Zielonej Góry (w liczbie 770 osób) wejdą za złotówkę.

I to o czym się mówiło potwierdza się:
http://www.sportowefakty.pl/zuzel/398801/emil-sajfutdinow-wybral-unibax-torun
Toruń zmontował naprawdę bardzo dobrą ekipę.
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
Czyli Toruń będzie miał skład: Emil-Gollob-Miedziński-Ward-Holder-Przedpełski? To pogratulować ciekawej E-ligi 2014...
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Czyli Toruń będzie miał skład: Emil-Gollob-Miedziński-Ward-Holder-Przedpełski? To pogratulować ciekawej E-ligi 2014...
Spokojnie,żużel to sport urazowy.W tym składzie Torunia jest trójka zawodników którzy sezon zakończyli kontuzjami,jest też Ward który jak jeździ wiadomo i tu też prawdopodobieństwo kolejnych wypadków bardzo duże w mojej ocenie.I jeszcze Przedpełski podobnie.Częstochowie wykrakałem w minionym sezonie kontuzje,teraz kraczę Toruniowi(nikomu nie życzę kontuzji!).W ZG i Gorzowie takich &quot;kozaków&quot; nie ma,a na pewno nie w takiej ilości.Także spokojnie liga będzie ciekawa.
--------------
A wiadomo cokolwiek na temat losów tych naszych tłumików co pan sędzia zaprojektował i Szczepan testował?
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
Nawet nie chodzi mi głównie o cały sezon (choć o to także) ale o pojedyncze mecze. Przypuśćmy że Toruń nie ma kontuzji i jedzie optymalnym składem i na MA przyjeżdża Gdańsk... Resztę możesz sobie dopowiedzieć ;)
A co do tłumików to zapewne problemy będzie robił FIM bo to w końcu polski pomysł i nic z tego nie będzie.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
http://www.sportowefakty.pl/zuzel/398993/hancock-zaakceptowal-oferte-unii-tarnow-cieslak-zostaly-tylko-formalnosci
Greg powraca na stare śmieci. Czy w takim razie Maciuś opuści Tarnów i nie będzie startował ze swoim przyjacielem...?
edit. chyba jednak Macius odejdzie:
http://www.sportowefakty.pl/zuzel/399014/kolodziej-dla-sportowefaktypl-krzysiek-buczkowski-moze-jezdzic-na-podobnym-pozio
Co do Torunia to musieli zbudować taka silną ekipę bo mają -8pkt na starcie i trzeba gonić rywali.
Co do kontuzji to można odwrocić kota ogonem i powiedzieć tak:
W Toruniu są zawodnicy którzy jeżdżą ostro i to Oni moga wpychać w płoty rywali i wtedy rywale beda mieli kontuzje a Torunianie beda nadal jeździć swoim składem. Głupie gadanie ogólnie.
Aaa i Holder rezygnuje z Anglii,jedynie jako gość czasami się może pojawić ale na początku sezonu tam nie będzie startował.
 
M 1,5K

mstokopiczas

Użytkownik
Teraz pytanie kto będzie 4 seniorem we Wrocku? Liczyłem na Grega, ale skoro ten &#39;podpisał&#39; w Tarnowie to kto? Słyszałem coś o Madsenie i Sullivanie?! Radula ty jesteś z Torunia, Ryan kończy karierę czy przygotowuje się do 2014?
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Madsen faktycznie bardzo możliwa opcja dla Wrocławia bo w Tarnowie nie będzie On już jeździł. Co do Ryana nic nie wiem na ten temat nawet nie zadawałem nikomu pytania na temat Sullivana bo według mnie On już nie będzie jeździł aczkolwiek mogę się mylić. Osobiście nic nie wiem.

Antonio Lindbaeck w Orle Łódź!
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
[

Co do Torunia to musieli zbudować taka silną ekipę bo mają -8pkt na starcie i trzeba gonić rywali.
Co do kontuzji to można odwrocić kota ogonem i powiedzieć tak:
W Toruniu są zawodnicy którzy jeżdżą ostro i to Oni moga wpychać w płoty rywali i wtedy rywale beda mieli kontuzje a Torunianie beda nadal jeździć swoim składem. Głupie gadanie ogólnie.
Aaa i Holder rezygnuje z Anglii,jedynie jako gość czasami się może pojawić ale na początku sezonu tam nie będzie startował.
Piszesz jakbyś od wczoraj się żużlem interesował.Rywali co się dadzą wpychać w płoty,tzn wjeżdżać tam gdzie 90% zawodników zamyka gaz, pozostało poza Toruniem niewielu.Pedersen,Laguta,Batchelor,Baliński. Cała reszta seniorów sto razy się zastanowi..A trójka Holder,Ward,Emil hohoho,to musiałby być naprawdę wielki zbieg okoliczności żeby oni wszyscy trzej przejechali sezon bez kontuzji.

Tymczasem w Bydgoszczy cisza,ale w przyszłym tygodniu będą pierwsze nazwiska,obiecuję;)
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
W Łodzi jak na razie naprawdę dwa fajne nazwiska. Lindbaeck się na bank odbuduje po ubiegłym sezonie, gdyż w I lidze swoje zrobi i średnia ponad 2,00 moim zdaniem zostanie przekroczona. Do tego jest Doyle, o którego moim zdaniem powinno bić się dużo ekip, a tutaj Łódź bez problemów przejmuje naprawdę dobrego zawodnika. W ubiegłym sezonie tylko kilka startów w Rawiczu i tyle. Jeśli zostanie Larsen oraz dokoptują dwóch niezłych Polaków, to moim zdaniem awans do czwórki będzie dla nich obowiązkiem przy tym składzie.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Piszesz jakbyś od wczoraj się żużlem interesował.Rywali co się dadzą wpychać w płoty,tzn wjeżdżać tam gdzie 90% zawodników zamyka gaz, pozostało poza Toruniem niewielu.Pedersen,Laguta,Batchelor,Baliński. Cała reszta seniorów sto razy się zastanowi..A trójka Holder,Ward,Emil hohoho,to musiałby być naprawdę wielki zbieg okoliczności żeby oni wszyscy trzej przejechali sezon bez kontuzji.
Napisałem tak bo Ty wcześniej napisałeś też głupio i jak tak samo odpisałem. Nie przewidzisz kto będzie miał a kto nie będzie miał kontuzji.
Niby AJ.Hampel też zawodnicy którzy według Ciebie&quot;myślą&quot; a jednak doznali kontuzji większych czy mniejszych i tak mozna wymieniać więc dla mnie bezsensowne pisanie że ktoś z trójki Torunia musi mieć kontuzje bo jeździ na krawędzi bezsensu. Z mojej strony kończe ten temat.
 
K 14

konik105

Użytkownik
niektórzy to takie głupoty tutaj piszą odnośnie Wrocławia, że aż żal czytać.
seniorzy: Woffinden, Batchelor, Jędrzejak, Suchecki + Janowski (w pierwszych dniach grudnia oficjalnie podpisze kontrakt)
juniorzy: Malitowski, Dolny, Trzensiok
ostatnimi czasy można było przeczytać w artykule Gazety Wrocławskiej o rozmowach z Łukaszem Sówką, ale to chyba już nie aktualne ponieważ, mocno interesuje się nim Toruń.
cały czas Piotr Baron i spółka szukają szóstego seniora, który miałby rywalizować z Zbigniewem Sucheckim o miejsce w składzie. pojawiały się już nazwiska typu: Andersen, Lindgren, Świderski, Lindbeack i Nermark, ale żadne z nich nie wypaliło. można się, więc spodziewać, że pozostanie Peter Ljung.
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
Do góry Bottom