>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Dyskusje o Ekstraklasie w sezonie 2013/2014 - newsy, ciekawostki, transfery

Status
Zamknięty.
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Mnie natomiast się wydaje że narastał konflikt na linii Urban - Piłkarze więc wypadło słabsze ogniwo ale to tylko moja Teza.... Nie widziałem już w Legii takiej chemii wczorajszy mecz to pokazał bezradność.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Legia robi ruchy jakby mieli już mistrza w kieszeni i robiła przygotowania na LM, ryzykowne posunięcie bo się mogą grubo przejechać.
Nie możemy się doczekać ekspansji Wisły na fotel lidera!
Wszyscy wieszają psy na Urbanie bo Legia zagrała źle w LE i ostatnio w lidze... Racja, ale to wynika tez z tego że przez cały sezon w Legii kontuzjowanych jest ok 10 piłkarzy! Poza tym co by nie mówić o Urbanie to:
- wygrał ligę
- zdobył Puchar Polski
- Legia prowadzi w lidze, co nie zdarzało się od kilku dobrych lat przed jego przyjsciem
Zatrudniono trenera bez trenerskich sukcesów (fakt Ci z sukcesami tez wiele w Polsce nie osiągneli), trenera który nie zna realiów polskiej piłki, nie zna języka
Co by nie mówić o Urbanie (sam nie bardzo go lubiłem) to te posunięcie uważam wręcz za głupie... trener osiągnął z tym zespołem wiele i znał go dokładnie, podstaw do zwolnienia tez raczej nie było bo Legia prowadzi w lidze, a LE to wiadomo nie poziom polskiej piłki, w PP jeden mecz można nazwać wypadkiem. Słabsza forma Legii wynika z braku podstawowych graczy a nie wypalenia się trenera
Pytanie co w polskiej lidze musi zrobić trener żeby nie stracić pracy? Skoro Mistrz, Puchar Polski i pozycja lidera to jak widać kiepska ręka trenera...dla mnie parodia
Wyobraź sobie, że osoby które dokonały zamiany na fotelu trenera o tym wszystkim wiedzą, a i tak się na to zdecydowali, i co teraz?
 
zohan 3

zohan

Użytkownik
Mnie natomiast się wydaje że narastał konflikt na linii Urban - Piłkarze więc wypadło słabsze ogniwo ale to tylko moja Teza.... Nie widziałem już w Legii takiej chemii wczorajszy mecz to pokazał bezradność.
A moja teoria jest zupełnie odwrotna. Nie było konfliktu na linii piłkarze-trener wręcz przeciwnie. Urban to sympatyczny facet, który nie da się nie lubić. Był dla tej bandy rozpieszczonych i przepłacanych gwiazdeczek za dobry. Nie był dla nich autorytetem i po prostu go olewali. Nie potrafił odpowiednio zmotywować piłkarzy. Dodatkowo publicznie rozgrzeszał ich z każdej żenady, którą prezentowali na boisku. Towarzystwo się nadmiernie rozpasało, a granie niektórych meczów &quot;na stojąco&quot; wynikało tylko częściowo ze zmęczenia. U niektórych wyraźny był brak zaangażowania. Zarząd doskonale widział co dzieje się w zespole i podjął taką a nie inną decyzję. Potwierdzeniem mojej tezy jest fakt, że we wszystkich wypowiedziach podkreślane jest Berg jest postacią charyzmatyczną, bardzo poważnie podchodzącą do swojego zawodu i wymaga od piłkarzy bezwzględnego profesjonalizmu, zaangażowania, cięzkiej pracy, punktualności, itd (skandynawskie standardy pracy ???? ).

Zobaczymy co z tego wyjdzie, nie ma co gdybać. Co do niewielkiego doświadczenia trenerskiego... Jest to na pewno spora wada nowego trenera, ale przypominam, że przed zatrudnieniem w Legii po raz pierwszy Urban trenował tylko drugi zespół Osasuny i Polideportivo Ejido. ;)
 
homel 918

homel

Użytkownik
Jesli Urban odpowiadal za transfery to dobrze ze go wywalili, bo takie miernoty w obronie graly, glowny powod odpadniecia to gra obronna. Dossa tragiczny transfer, Furman z Molde jak gral, wogle pozoranty def pomocnicy i obroncy, bramkarz cale zycie dupy ratowac nie bedzie. Wg mnie nalezalo zrobic wzmocnienia w lini obrony, glownie srodek i powazny def. pomocnik i spokojnie z tym samym trenerem problemy by znikly. NIe w nim widzialbym problem, chyba ze on robil transfery tzn ze wyczucia nie ma i wielkiego sukcesu nie zrobi.
 
zohan 3

zohan

Użytkownik
Jesli Urban odpowiadal za transfery to dobrze ze go wywalili, bo takie miernoty w obronie graly, glowny powod odpadniecia to gra obronna. Dossa tragiczny transfer, Furman z Molde jak gral, wogle pozoranty def pomocnicy i obroncy, bramkarz cale zycie dupy ratowac nie bedzie. Wg mnie nalezalo zrobic wzmocnienia w lini obrony, glownie srodek i powazny def. pomocnik i spokojnie z tym samym trenerem problemy by znikly. NIe w nim widzialbym problem, chyba ze on robil transfery tzn ze wyczucia nie ma i wielkiego sukcesu nie zrobi.
Urban za transfery odpowiadał tylko częściowo. W Legii funkcjonuje komietet transferowy, w skład którego wchodzą prezes, członek rady nadzorczej, trener i dyrektor sportowy. Każdy transfer wymaga zgody całego komitetu. Z tego co wiem, podobny model funkcjonuje także w Lechu.
Co do transferów Legii. Trzeba na nie patrzeć przez pryzmat wydanych pieniędzy. Większość sprowadzanych zawodników to wolni zawodnicy lub tacy,którym kończy się za kilka miesięcy kontrakt. Transfery gotówkowe można policzyć na palcach. Czy można pozyskać dobrego zawodnika za darmo? Zdarza się ale niezbyt często ????
 
M 12

marques_1993

Użytkownik
znalezione w sieci:przejrzałem sobie politykę kadrową, jaką uprawiał Berg w swoich poprzednich klubach. Tylko w Norwegii, bo okresu w Blackburn nie można traktować poważnie.

Wniosek nasuwa mi się jeden - jeśli w czymś ten facet jest dobry, to na pewno we wprowadzaniu do swoich drużyn młodych lub nawet bardzo młodych piłkarzy. Wygląda na to, mieli racje ci, którzy pisali, że nie boi się stawiania na młodych.

John Obi Mikel - gwiazda Chelsea i reprezentacji Nigerii - zadebiutował w Lyn 24 kwietnia 2005 roku, w pierwszym meczu na ławce trenerskiej Henninga Berga w roli trenera tego klubu. Zawirowania wokół jego osoby sprawiły, że przestał grać w Lyn. Obi Mikel podpisał nawet w 2005 roku jakieś dokumenty wiążące go z Manchesterem United, pozował nawet do zdjęć w koszulce tego klubu, został mu nawet przydzielony numer, ale ostatecznie wylądował w 2006 roku w Chelsea - cóż to była za afera, pewnie niektórzy pamiętają. Po wojnach w różnych trybunałach, Lyn zarobił na nim 15-20 milionów funtów (zależy od źródeł).

Chinedu Obasi - napastnik Schalke i reprezentacji Nigerii - zdążył wprawdzie zagrać dwa mecze przed przyjściem Berga do Lyn (22 kwietnia 2005 roku), ale to nasz nowy trener odważnie na niego postawił w kolejnym sezonie. O ile nie zawodzi mnie translator z norweskiego na angielski, to Berg miał bardzo duży wpływ na ukształtowanie tego zawodnika. Lyn zarobiło na jego sprzedaży 4,4 miliona funtów w lecie 2007 roku.

Johan Dahlin - obecnie pierwszy bramkarz Malmo FF, rezerwowy reprezentacji Szwecji (3A) - jako osiemnastolatek trafił do Lyn wiosną 2005 roku. Z jego transferem Berg nie miał nic wspólnego, ale u niego debiutował. Był głównie rezerwowym, przez jedną rundę pełnił obowiązki pierwszego bramkarza. Berg stawiał na bardziej doświadczonych bramkarzy.

Jonathan Parr - dzisiaj podstawowy lewy obrońca Crystal Palace i reprezentacji Norwegii - został wyciągnięty z juniorów Lyn Oslo przez Berga w 2006 roku. U niego też debiutował w pierwszym zespole. Sprzedany w wieku 18 lat do Aalesunds.

W tym samym roku przez skład Lyn przewinął się osiemnastoletni Emmanuel Sarki, skąd w styczniu 2006 został &quot;podkradnięty&quot; przez Chelsea.

Magne Simonsen, obecnie prawy obrońca Molde, który był w kadrze tego klubu na mecze z Legią, jest &quot;produktem&quot; akademii Molde. Berg wprowadził go do zespołu w 2006 roku.

Kim Andre Madsen - środkowy obrońca Stromsgodset, reprezentant Norwegii (4 mecze, sporo powołań do kadry), w wieku siedemnastu lat został wyciągnięty przez Berga z akademii Lyn i debiutował w pierwszym zespole.

U Berga zaistniał też Stefan Gislason - reprezentant Islandii, który z Lyn trafił w 2007 roku do Brondby, zdążył nawet rozegrać kilka minut w meczu przeciwko Legii.

Nasz nowy trener ściągnął w 2006 roku do Lyn Eddiego Gustafssona, który obecnie jest pierwszym bramkarzem Red Bulla Salzburg i dziesięciokrotnym reprezentantem Szwecji. Przez 3 sezony Gustafsson był u Berga pierwszym bramkarzem. Do udanych transferów Berga w tym czasie trzeba zaliczyć też Espena Hoffa, solidnego skrzydłowego, który w trzech sezonach dla Lyn zdobył 22 bramki w lidze i 9 w Pucharze Norwegii. Berg wyciągnął też z rezerw Celtiku innego reprezentanta Islandii - Elmara Bjarnasona i dał szansę zaistnienia w dorosłej piłce. Nie pograł w Lyn długo, zgarnął go IFK Goteborg.

W 2008 roku Berg sprowadził do Lyn osiemnastoletniego Odiona Ighalo, który obecnie gra w Granadzie. W zaledwie rok po tym, jak Ighalo trafił do Lyn za darmo lub jakieś śmieszne pieniądze, Udinese wyłożyło za niego 1,6 miliona funtów.

Pamiętacie Jo Inge Bergeta z Molde? Grał z nami w obu meczach. Wychowanek Akademii Lyn, jako siedemnastolatek debiutował u Berga w 2008 roku. Trzy razy zagrał też w reprezentacji Norwegii.

W Lillestrom też trafiał z młodymi piłkarzami. Ruben Gabrielsen zaczął tam grać jako siedemnastolatek i dziś jest wciąż zawodnikiem tego klubu. Berg wypożyczył też z Arsenalu Havarda Nordtveita - jako pierwszy postawił na niego w dorosłej piłce, dziś ten gość jest reprezentantem Norwegii i czołowym defensywnym pomocnikiem 1. Bundesligi.

Berg ściągnął też do Lillestrom siedemnastoletniego Nosę Igiebora, którego zapewne wszyscy pamiętają z meczów Legia - Hapoel. Dziś gość jest piłkarzem Betisu Sevilla i reprezentantem Nigerii. W tym samym wieku w pierwszym zespole Lillestrom debiutował wyciągnięty z ichniejszych juniorów Mathis Bolly, obecnie zawodnik Fortuny Dusseldorf, który zadebiutował niedawno w reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej.

W drugim roku pracy Berg ściągnął do Lillestrom dziewiętnastoletniego Anthony&#39;ego Ujaha, za którego Kolonia zapłaciła Lillestrom w 2011 roku ponad 2 miliony funtów. U Berga debiutował w profesjonalnej piłce znany nam z Molde Frederik Gulbrandsen - jako siedemnastolatek wypożyczony z Lyn. Na wypożyczeniu w Lillestrom grał też wtedy Tarik Elyounoussi.

Warto wspomnieć, że Lillestrom w latach pracy Henninga Berga w tym klubie (2008-2011), na transfery wydało 24 tysiące funtów. Szok dla mnie. Nie wiem, jak w Lyn, bo brakuje danych, ale pewnie nie pomylę się bardzo jeśli napiszę, że gość jest przygotowany do pracy przy ograniczonym budżecie.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Nasuwa się pytanie Waldek w co Ty się wkopałeś dlaczego nasi selekcjonerzy zawsze biorą sobie po kadrach jakieś drużyny z dołu tabeli bądź próbują się chwytać zadań trudnych do wykonania po co coś udowadniać spokojnie Fornalik znalazł by sobie klub z górnej połowy tabeli, zupełnie nie rozumiem jego podobnie jak Smudy gdy przejmował drużynę która już spadła....
 
michal132 6

michal132

Użytkownik
Zgadzam się z komentarzem powyżej. Później będą pytania typu &quot;Jakim prawem był selekcjonerem reprezentacji, jak nawet w ekstraklasie się utrzymać nie potrafi?&quot;. Chociaż od Smudy może mieć nieco łatwiej bo w naszej &quot;Premier League&quot; zdarzają się rzeczy które często ciężko zrozumieć i nagle Widzew może zacząć zdobywać punkty i to nawet na wyjazdach z czym jak wszyscy wiemy ma od długiego czasu ogromne problemy. Podobna sytuacja była w tamtym sezonie z GKS Bełchatów. Jak sezon się kończył i wychodziło na jaw, że prawdopodobnie spadnie tylko jedna drużyna z ostatniego miejsca (+ oczywiście Polonia) to nagle ekipa GKS-u zaczęła grać jak jedna z drużyn walczących o puchary. Wracając do Widzewa to może i nie są w najgorszej sytuacji bo w ostatnich meczach chyba była jakaś poprawa, punkty oddawali ale po walce. Fornalik rzucony na głęboką wodę, może być ciekawie.
 
Z 620K
Janoszka odchodzi z Ruchu, zagra w Zagłębiu Lubin


Pierwszego wzmocnienia w zimowej przerwie dokonało broniące się przed spadkiem z ekstraklasy Zagłębie Lubin. &quot;Miedziowi&quot; zdecydowali się podpisać kontrakt ze skrzydłowym chorzowskiego Ruchu Łukaszem Janoszką. Piłkarzowi wygasał kontrakt z &quot;Niebieskimi&quot; z końcem grudnia i zamiast nowej umowy, zdecydował się na zmianę otoczenia.



Janoszka w barwach Ruchu rozegrał w ekstraklasie 156 meczów, w których zdobył 23 bramki. Co ciekawe, ostatnią dla &quot;Niebieskich strzelił w ostatniej kolejce rozegranej w tym roku właśnie... Zagłebiu Lubin. Od nowego roku będzie jednak już piłkarzem &quot;Miedziowych&quot;.
Kolejka po usługi Janoszki była długa. Z chęcią widziały go u siebie Lechia Gdańsk racovia czy Śląsk Wrocław. Ale najlepsze warunki zaproponowało mu Zagłębie i to właśnie z tym klubem zdecydował się podpisać nowy kontrakt. Warto podkreślić, że klub z Lubina nie wyda na jego transfer ani złotówki, bo Janoszce wygasa umowa z Ruchem i przeniesie się na nowe miejsce jako &quot;wolny zawodnik&quot;.
Futbol news
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
30-letni bramkarz Grzegorz Kasprzik związał się półrocznym kontraktem z klubem 14-krotnego mistrza Polski. Umowa zawiera opcję przedłużenia o dwa lata.

Grzegorz Kasprzik pochodzi z Pyskowic. - Wychowałem się w dzielnicy, w której wszyscy kibicowali Górnikowi Zabrze. Swojej przygody z piłką nie mogłem więc rozpocząć w innym klubie - wspomina. - Przy Roosevelta przeszedłem przez wszystkie szczeble, najpierw w trampkarzach, później w juniorach, pracując z Jerzym Urbanem, Marianem Becherem i przede wszystkim Jerzym Machnikiem, od którego uczyłem się bramkarskiego fachu - mówi. Jako junior zagrał na mistrzostwach Europy U-16 w Izraelu. Praktycznie do zakończenia wieku juniora reprezentował Polskę.
Świetnie zapowiadającą się karierę przerwało zerwanie więzadeł w kolanie. Odbudował się w Przyszłości Ciochowice, występującej wówczas w lidze okręgowej, której barwy reprezentował przez dwa sezony. W 2006 roku trafił do gliwickiego Piasta, z którym awansował do Ekstraklasy. Świetna postawa w bramce gliwiczan sprawiła, że trzy lata później przeniósł się do poznańskiego Lecha, z którym zdobył mistrzostwo i superpuchar.
W ubiegłym sezonie golkiper reprezentował barwy I-ligowej Floty Świnoujście. Był jej podstawowym zawodnikiem. Latem tego roku trafił do Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Zagrał w jednym meczu Pucharu Polski i w czterech ligowych, w ostatnim otrzymując czerwoną kartkę. - Z różnych względów runda jesienna była dla mnie bardzo nieudana. Chciałbym więc o niej, jak najszybciej zapomnieć - zaznacza.
Na początku grudnia Kasprzik rozwiązał kontrakt z I-ligowcem. Wkrótce związał się z Górnikiem na pół roku z opcją przedłużenia o 2 lata. - Gra w Górniku zawsze była moim marzeniem - podkreśla. - Od lat kibicuję temu klubowi, śledzę jego poczynania i jestem niezmiernie zadowolony, że będę reprezentował jego barwy.
O miejsce między słupkami Kasprzik będzie rywalizował przede wszystkim z Pavelsem Steinborsem. - Daleki jestem od jego oceniania, bo po pierwsze moim zadaniem jest trenowanie i granie, a po drugie nie czuję się żadnym ekspertem. Najważniejsze, że Górnik w pierwszej części sezonu zaskoczył bardzo pozytywnie i plasuje się na podium, a także awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski - podkreśla. - Mogę powiedzieć tylko tyle, że nie boję się rywalizacji, bo ona jest potrzebna w każdym zespole, aby cały czas się rozwijać i podejmuję wyzwanie. Z trenerem Ryszardem Wieczorkiem nigdy nie pracowałem, ale Mateusza Sławika, trenera bramkarzy znam z boiska, więc jestem dobrej myśli - zaznacza golkiper, który wiosną zagra z numerem 99 na koszulce. - Ten numer ma dla mnie symboliczne znaczenie. Kto ma wiedzieć, o co chodzi, ten wie i niech tak zostanie - kończy.
gornikzabrze.pl
 
rastaman391 27

rastaman391

Użytkownik
Z dzisiejszych informacji podanych przez Przegląd sportowy Michałem Miśkiewiczem interesuje się drużyna Szkocka, lecz on sam wypowiada się, że chciałby zostać w Wiśle. Problem jest w tym, że Wisła ogranicza wydatki, a Miśkiewicz zarabia za mało jak na to co prezentuje. Mam nadzieje, że Wisła utrzyma go w swojej drużynie gdyż uważam, że to jest naprawde mocny punkt drużyny ????
http://wisla-krakow.przegladsportowy.pl/Pilka-nozna-Wisla-Krakow-zamieszanie-wokol-transferu-Michala-Miskiewicza,artykul,191174,1,727.html

Dodatkowo Legia zainteresowana jest kupnem bramkarza Martina Dubravkę z Żliny.
Jest on polecany przez Dusana Kuciaka.
http://legia.przegladsportowy.pl/Pilka-nozna-Martin-Dubravka-moze-przejsc-do-Legii-Warszawa,artykul,191168,1,721.html
 
rastaman391 27

rastaman391

Użytkownik
Następna nowsza informacja. Zagłębie Lubin chce ściągnąć Rafała Gikiewicza. W Lubinie mają dosyć Gliwy i właśnie chcą Gikiewicza. Gikiewicz chce zmienić klub, nie dogaduje się w szatni, a Zagłębie potrzebuje bramkarza. Jedyna kwestia to pieniądze, ale to norma szczególnie w polskiej lidze, ale jeżeli mialby zarabiać tyle samo co w Śląsku to Zagłębiu by to pasowało ;) Gikiewicz nie wypowiada się na ten temat.
Zagłębie chce jeszcze Kamila Wacławczyka z Bełchatowa w zastępstwie za Roberta Jeża.
 
rastaman391 27

rastaman391

Użytkownik
W wielu wywiadach go bronił...I to dość mocno, więc dziwne, że nagle zmienia postawę.
Przepraszam, niedoczytanie ???? to w Lublinie mają go dosyć, nie trener, sory za zamieszanie ;) Reszta informacji sprawdzona pod względem błędów ????
 
K 0

kootek

Użytkownik
Zawisza zamierza sprowadzić zimą trzech nowych piłkarzy. Nazwiska tych zawodników nie zostały jeszcze podane, mówi się o dwóch obcokrajowcach oraz Polaku. Klub z Bydgoszczy opuszczą Piotr Kuklis, Michał Markowski i Andrzej Witan, którzy mają zostać wypożyczeni do innych zespołów. Na brak ofert narzekać nie mogą Igor Lewczuk, Herold Goulon i Michał Masłowski, ale Zawisza będzie starał się zatrzymać swoich kluczowych zawodników.
Źródło: http://sport.interia.pl
 
niewiemnajaki 158K

niewiemnajaki

Znawca - NBA
W środę wieczorem na lotnisko w Rębiechowie przyleciał obrońca Ricardo Nunes. Zawodnik w czwartek przejdzie badania medyczne.
Lechia uzgodniła już warunki kontraktu z reprezentantem RPA o portugalskich korzeniach Ricardo Nunesem. Warunkiem podpisania umowy jest pozytywny wynik badań medycznych.
27-letni zawodnik jest Portugalczykiem, ale gra w barwach RPA. Urodził się w Johannesburgu. W reprezentacji RPA zadebiutował w meczu towarzyskim z Polską rozegranym w Warszawie w październiku 2012 r. Nunes jest lewym obrońcą, może również grać w pomocy. Jego ostatnim klubem był MKS Żilina, z którym w sezonie 2011/12 wywalczył mistrzostwo i puchar Słowacji.
Żródło: lechia.pl
Według niepotwierdzonych wiadomości już podpisał roczny kontrakt z Lechią, ciekawi mnie ten zawodnik, może coś pokaże w naszej lidze.
 
rastaman391 27

rastaman391

Użytkownik
Patryk Małecki może zmienić klub na Pogoń Szczecin. 7 stycznia ma się pojawić na treningu Pogoni Szczecin.

Źródło: przegladsportowy.pl
 
jacksparrrow 486

jacksparrrow

Użytkownik
Patryk Małecki może zmienić klub na Pogoń Szczecin. 7 stycznia ma się pojawić na treningu Pogoni Szczecin.


Wisła Kraków uzgodniła warunki transferu Patryka Małeckiego. Pomocnik Białej Gwiazdy przenosi się do Szczecina, gdzie zagra w tamtejszej Pogoni.
Wisła Kraków pragnie podziękować Patrykowi za ogromne serce, które włożył w grę, występując z białą gwiazdą na piersi, oraz życzy samych sukcesów, zarówno tych zawodowych jak i w życiu prywatnym.
Patryk Małecki do Wisły Kraków przybył jako trzynastolatek w 2001 roku, w seniorskiej drużynie zaczął występować od osiemnastego roku życia. Na pozycji napastnika lub pomocnika zagrał dla Białej Gwiazdy 206 meczów, tych ligowych i pucharowych. Z Wisłą trzy razy zdobył tytuł mistrza Polski.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA
 
K 0

kootek

Użytkownik
Paweł Wojciechowski zawodnikiem Zawiszy Bydgoszcz.
Śląsk Wrocław był zainteresowany zakontraktowaniem 23-letniego Pawła Wojciechowskiego. Ostatecznie napastnik wybrał jednak propozycję Zawiszy Bydgoszcz.

Wrocławski klub oferował swojemu wychowankowi sześciomiesięczną umowę. Ten jednak odmówił i zdecydował się podpisać kontrakt z Zawiszą.

Właśnie na jego powrót do wysokiej formy liczą w Bydgoszczy. - Kiedyś się świetnie zapowiadał, ale urazy trochę pokrzyżowały mu szyki. W piłkę ciągle jednak potrafi grać - mówi Radosław Osuch, właściciel Zawiszy.

Atutem Wojciechowskiego jest uniwersalność. Zawodnik może grać na pozycji wysuniętego napastnika, a także na środku, po lewej i prawej stronie pomocy. - Takiego kogoś szukaliśmy - dodaje Osuch.

Wojciechowski swoją przygodę z piłką nożną zaczynał w rodzinnych Maleczycach. Do miejscowego klubu Odra trafił w 2000 roku, później grał jeszcze m.in. w Śląsku Wrocław i Miedzi Legnica. Ma na swoim koncie występy w reprezentacji Polski do lat 19.

W 2007 roku trafił do szkółki Murcii Deportivo w Hiszpanii. Od tamtej pory grał tylko poza granicami kraju. Najpierw reprezentował barwy holenderskiego SC Heerenveen, gdzie osiągnął wiek seniora, potem grał jeszcze w zespole Willem II Tilburg.

Początek w Tilburgu nie był jednak dla zawodnika zbyt szczęśliwy. W jednym ze sparingów Wojciechowski zerwał więzadła krzyżowe i pauzował przez dziewięć miesięcy. Poważna kontuzja kolana, po brutalnym faulu rywala, wykluczyła go z gry także w jego ostatnim klubie, białoruskim FK Mińsk.

Teraz 23-latek będzie reprezentował barwy bydgoskiego Zawiszy, gdzie liczy na powrót do wysokiej formy. Podpisał tu dwuletnią umowę. Jak zapewnia sam zawodnik, po kontuzji nie ma śladu i jest w pełni gotowy do gry. Jego atutem jest uniwersalność, może grać zarówno jako wysunięty napastnik jak i na całej linii pomocy.

Sztab szkoleniowy Zawiszy w trakcie zimowej przerwy chciałby pozyskać jeszcze przynajmniej dwóch nowych zawodników.

Nieoficjalnie mówi się o młodym napastniku z Portugalii i o piłkarzu na lewą stronę boiska.

Przygotowania do rundy wiosennej bydgoszczanie zaczną we wtorek, 7 stycznia od badań wydolnościowych. Pierwszy sparing mają rozegrać na własnym boisku tydzień później.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom