>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Dyskusje o Ekstraklasie w sezonie 2015/2016 - newsy, ciekawostki, transfery

Status
Zamknięty.
A 8,5K

alex.bp

Użytkownik
O to chodzi, że miało być 2-2 i było 2-2, ale po jakim meczu. Wyglądało to jakby nie było mowy o ustawce. Dziś mogli się bardziej postarać.
 
Z 4

ziemba12345

Użytkownik
Heh:grin: Obiecałem sobie, że polskiej piłki nie będę grał. Wczoraj zasade złamałem bo kurs na Legie aż piszczał żeby go puścić. A dzisiak piszczy pustka na moim koncie:] Koniec z grą polskiej kopanej???? Nie mam na nią nerwów i pieniędzy;)
 
teixeira 367

teixeira

Użytkownik
to graj angielską Arsenal-Swanse 2, Licester-WB 2-2, Totenham mając szanse na lidra nawet bez 1 punktu,czy Niemiecką Bayern- Mainz 2,czy hiszpanską Malaga 1-1 z Realem w domu by tydzień potem przegrać w tym samym domu z dostającą od każdego w lidze Valencią....takie gadanie ze polska liga jest najgorsza do trafienia powinno być karane banem. A ta Legia nie przegrała 11 meczów z rzędu więc trzeba było wtedy typować na nią byś był zarobiony jak sie masz,odpowiedz sobie raczej na pytanie co cię wtedy odwodziło a teraz skusiło????
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Trzeba uczciwie zauważyć, że jak przegra Real, Bayern, czy tam jakiś inny Arsenal lub Tottenham, to wygląda to inaczej i nikt o zdrowych zmysłach nie powie, że grają bez ambicji, ustawka itp. To jest inny świat mentalny i jakieś słabsze wyniki są wypadkową wielu czynników, przez co można je zrozumieć i zespołowi wybaczyć.

U nas sytuacja wygląda inaczej. Mecz raz w tygodniu, kasa naprawdę dobra, warunki trenowania w większości klubach więcej niż dobre, a poziom jest stale żenujący. Wychodzi dwóch średniaków i męczą nasze oczy. Tempo z lat 70-tych, proste podania niecelne, niedokładne, dośrodkowania jedno na kilka trafia do adresata, umyślna gra kombinacyjna nie istnieje lub kuleje, czytanie gry kiepskie, brak elementów zaskoczenia, do tego mnóstwo dużych indywidualnych błędów. Wychodzi czołówka na zespół ze strefy spadkowej i nie daje rady atakiem pozycyjnym, piłki szybują gdzieś w przestworzach, bilard głowami po outach lub za linie bramkowe, motorycznie wyglądają jakby chlali dzień przed meczem albo nawet jeszcze rano. I takie obrazy w naszej lidze są co kolejkę. Oczywiście nikt nie oczekuje, że w ciągu roku naprawimy polską piłkę, ale tu chodzi nawet o ambicje poszczególnych zawodników. Jeżeli ja Kowalski dostaje po 300 tysięcy rocznie, na życzenie dostaje najwyższej jakości sztab szkoleniowy i pomoc w treningu to chyba mogę skupić się na grze, na doskonaleniu. Moje myślenie wygląda tak &quot;dzisiaj ćwiczę podania do kolegi obok, bo z trybun buczą i się śmieją, jutro będę ćwiczył dośrodkowania, bo kolega nawet na szczudłach nie dosięga mojej piłki, za tydzień poćwiczę klepkę z kolegami, bo nam to nie idzie, za rok, jak już będę dobrze podawał, dośrodkowywał i klepał a moi koledzy też podniosą poziom, to zepniemy się i zagramy o puchary, pukniemy kilkoma bramkami jakichś Maltańczyków, Luksemburczyków a potem pokażemy jakimś Ukraińcom czy Belgom że u nas też się ładnie kopie i zagramy w grupie, tam spełnimy marzenia, pojedziemy na ładne stadiony, na dużą publikę, pokażemy się, może jakiś transfer do wielkiego futbolowego świata, albo co więcej sami spróbujemy pyknąć Hiszpanów i Niemców, jak takich będziemy pykać to może hymn LM na naszym stadionie zabrzmi itp itd. Itp. itd”. Ja takiego myślenia u naszych polskich ligowców nie widzę, mijają kolejne sezony a progresji nie widać. Oczywiście są wyjątki, nie mówię że nie, ale dużo za mało.

I właśnie dlatego po takim meczu jak wczorajszy Legii, przeciętny kibic ma prawo mieć do nich pretensje o taką porażkę. Im też może się zdarzyć porażka, jakiś mecz lekko odpuszczony. Ale jak już użytkownik Teixeira zauważył, Legia mizerną postawę prezentuje już od dawna, tylko trzeba chcieć to zobaczyć. Większość zobaczy trzy zwycięstwa z rzędu i to zamazuje rzeczywisty obraz, a wczorajszy mecz był podsumowaniem prawdziwej postawy piłkarzy. Oni mają problem z każdym elementem gry, zależnie od typu przeciwnika i ich dziennej kondycji widać to bardziej lub mniej. Mijają sezony, a ciągle jest to samo. Raz wystarczy na mistrza, raz nie. Raz wystarczy, raz nie.

Legie usprawiedliwia to, że jak przychodzi do pucharów, to potrafią co nieco pokazać. Ale ta bolesna prawda jest widoczna na przykładzie reszty, która ma problem już na pierwszych rundach pucharowych. Jak oni cały czas gniją w tej kiepskiej, nie poprawiającej się grze i cały czas punkty ciułają Ci, którzy w danej chwili najbardziej ich potrzebują, to jak później taka drużyna ma wyjść na mistrza Litwy, który wygrywa mecz za meczem kilkoma bramkami (nie ważne że z półamatorami) i go pocisnąć? Przyzwyczaili się do brzydkiej niedokładnej gry, która suma summarum czasem wystarcza do zajęcia miejsca w pierwszej czwórce i tyle są w stanie pokazać dalej.

Emocjonujemy się naszą ligą – i bardzo dobrze, nawet jeśli jest kiepska. To jest nasza liga i powinniśmy się nią interesować. Ale mamy też prawo oczekiwać, że piłkarze będą traktować swój zawód nie tylko jako zawód, ale jako spełnianie marzeń, piękną przygodę, którą będą opowiadać dzieciom, wnukom itd.

Oczywiście można też sprawę postawić tak, że to ich sprawa jak grają a my zaangażowani kibice przychodzimy jak do kina obejrzeć film – będzie dobry albo nie będzie dobry. I tak płacimy, i tak płacimy, a opinia i tak w dużej mierze nie będzie dla nikogo ważna. Tylko efekt będzie taki jak dzisiaj powoli widać – pustki na stadionach. Rosną piętra stadionów, ale frekwencji nie ma. I nie będzie, jeśli to tak dalej będzie wyglądać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
Z 4

ziemba12345

Użytkownik
odpowiedz sobie raczej na pytanie co cię wtedy odwodziło a teraz skusiło????
Pewnie kazdy grający ma jakieś swoje zasady. Moje, to nie grać polskiej piłki, żadnego tenisa i meczy druzynowych kobiet. Dlatego nie grałem wcześniej Legii. A teraz jakiś diabeł mnie podkusił i odrazu wtopa.
 
taiwoffinden 364

taiwoffinden

Użytkownik
Moim zdaniem, póki co Malarz jest nie do ruszenia między słupkami Legii. Zobaczymy jak będzie to wyglądało z czasem.

Leszek Ojrzyński zwolniony z Górnika Zabrze!
http://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/583998/leszek-ojrzynski-zwolniony-z-gornika-zabrze
Środowy mecz z Lechem Poznań był dla Leszka Ojrzyńskiego w roli trenera Górnika Zabrze. 43- letni szkoleniowiec po trzeciej porażce w tym roku został zwolniony. Tymczasowym trenerem został Jan Żurek.
Zwycięstwo za 100 tysięcy złotych. W Termalice odcinają kupony:
http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2016-03-03/zwyciestwo-za-100-tysiecy-zlotych-w-termalice-odcinaja-kupony/
Zwycięstwo 3:0 za 100 tysięcy złotych - tyle bowiem dostaną piłkarze Termaliki Bruk-Bet Nieciecza za środowy nokaut na Legii Warszawa. To oczywiście kwota do podziału. I zresztą nie jakaś gigantyczna - reprezentanci Polski za zwycięstwo w meczu Euro 2012 mieli skasować 500 tysięcy... euro! - ale jak na wieś, którą zamieszkuje 750 osób, pieniądze bardzo przyzwoite.
 
martins20 74

martins20

Użytkownik
Kolejny mecz z Piastem jak wcześniej ze Śląskiem, Podbeskidziem, gdzie jesteśmy lepsi a nie wygrywamy. Kopacze z nami wygrywają ale trudno, taki sport.
Modle się o spokój Cupiała i o to, aby nie słuchał otaczającej go świty gryzipiórków. Potencjał jest, ale jest też i ogromny chaos spowodowany niewytłumaczalnymi ruchami Cupiała..
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Po wczorajszej porażce z Zagłębiem Lubin Romuald Szukiełowicz został zwolniony z funkcji trenera Śląska Wrocław. Głównymi kandydatami na jego następcę są Jan Kocian oraz Mariusz Rumak. Nowy szkoleniowiec poprowadzi drużynę już we wtorkowym meczu z Piastem Gliwice.
Z tego co wiem/orientuje się to Kocjan jest łączony z Górnikiem Zabrze, a Rumak był kilka razy widziany na trybunach we Wrocławiu.

edit: Jednak decyzja wstrzymana. Szukiełowicz jedzie do Gliwic z zespołem.
 
taiwoffinden 364

taiwoffinden

Użytkownik
Po wczorajszej porażce z Zagłębiem Lubin Romuald Szukiełowicz został zwolniony z funkcji trenera Śląska Wrocław. Głównymi kandydatami na jego następcę są Jan Kocian oraz Mariusz Rumak. Nowy szkoleniowiec poprowadzi drużynę już we wtorkowym meczu z Piastem Gliwice.

Z tego co wiem/orientuje się to Kocjan jest łączony z Górnikiem Zabrze, a Rumak był kilka razy widziany na trybunach we Wrocławiu.



edit: Jednak decyzja wstrzymana. Szukiełowicz jedzie do Gliwic z zespołem.
Skąd była informacja o zwolnieniu Szukiełowicza?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom