>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Dyskusje o Ekstraklasie w sezonie 2016/2017 - newsy, ciekawostki, transfery

Status
Zamknięty.
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
A kim dla nich będzie Wdowczyk Ojrzyński czy Urban?
Dla nich liczy się tylko kasa i to jest smutna prawda.

Tekst z października ale dalej aktualny.
http://dolfutbol.pl/2016/10/05/mamrot-trenerem-slaska-oto-5-powodow-ze-to-swietny-pomysl/

Mamrot ma to do siebie, że potrafi otoczyć się zawodnikami ( niekoniecznie drogimi ) którzy w przeciwieństwie do gwiazdeczek będą mieli szacunek. Pokazał to wcześniej w niższych ligach czy jak teraz w Głogowie. Mimo dużo słabszej kadry niż przed rokiem, osiąga zadowalające wyniki.
Jestem przekonany, że stawiałby więcej na młodzież i wychowanków.

No ale to zarząd będzie decydować.

Mnie to najbardziej denerwuje w naszej Ekstraklasie. Rotacja tych samych trenerów. Potem okazuje się, że trzeci raz obejmuje ten sam klub. Dwa razy się nie udało... a nóż za trzecim się uda.
Gdzie wielu młodych, utalentowanych, błąka się po niższych ligach.
Mamrot jako trener ma sukcesy 3 ligowe, 2 ligowe w 1 lidze wygląda to średnio. Śląsk nie ma pieniędzy na Polaków, bo statystyczny pan piłkarz z Polski chce zarabiać dwa razy tyle co gościu z Hiszpanii cyz nawet Słowacji i dlatego też znowu zobaczymy w Śląsku zaciąg takich piłkarzy + Skandynawia, piłkarze bez kontraktów.

Samymi wychowankami Śląsk się nie utrzyma.

Byłby za Mamrotem, gdyby to był start sezonu, jak coś pojdzie nie tak wymieniamy go w połowie ewentualnie szybciej i poprawiamy coś. A tutaj już Śląsk jest głęboko w tyle, nie ma miejsca na eksperymenty w mojej opinii. Oczywiście jak trenerem zostanie Mamrot i wyciągnie Śląsk do TOP 8 lub spokojnie utrzyma, to chętnie odszczekam swoje słowa, póki co nie jest różowo.

A po drugie, piłkarze nie grają, bo od 2 miechów nie mają płacone , to tyle i aż tyle.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Nikolić i klub potwierdzają, że następnym klubem w karierze Węgra będzie Chicago Fire.
Legia będzie płakać za Nikoliciem. Człowiek nie był wirtuozem ale strzelił 55 goli w 80kilku meczach, piłka go szuka, umie wykończyć sam na sam, do tego identyfikował się z klubem. Liga Mistrzów to w dużej mierze jego dzieło. Kucharczyk czy inny cudak by sobie w czoło strzelił co najwyżej. Występy od 1 minuty należały mu się jak psu buda choćby miał gorsze chwile. Należał się mu większy szacunek niż otrzymał. Osobiście jestem rozgoryczony że puszczono takiego zawodnika za psie pieniądze. Mam nadzieję, że tam będzie mu lepiej i go docenią.
 
intelowiec 68,2K

intelowiec

Użytkownik
Nikolić to dobry zawodnik, ale niestety tylko na ligę polską.

Jak przychodziło do Ligi Mistrzów, stawał się z miejsca niewidoczny i nie był już tak skuteczny, kiedy na boisku nie dostawał tyle wolnej przestrzeni (nie nazywam Ligą Mistrzów rundy kwalifikacyjne, w których sobie jeszcze radził).

Należy mu się szacunek i wdzięczność za to, co zrobił dla klubu, ale jednak jest to gracz o ograniczonych możliwościach i nie radzący sobie w grze pod presją na jeden, dwa kontakty.

Wszystko zależy od tego, kim Legia go zastąpi, a napadziora szukać muszą, bo jeśli prawdą okaże się, że przez złamany obojczyk Prijovicia ten nie będzie w stanie zagrać z Ajaxem, to Legia zostanie z Radoviciem jako przyszywanym napastnikiem.
 
Z 656,5K
Nemanja Nikolić od stycznia zostanie piłkarzem Chicago Fire. Amerykański klub podpisał już dokumenty z Legią Warszawa.

Kończy się era Nemanji Nikolicia w LOTTO Ekstraklasie. Węgierski snajper od stycznia zostanie piłkarzem Chicago Fire. Amerykański klub zapłaci Legii Warszawa 3 miliony dolarów. Oficjalne potwierdzenie transferu jest wyłącznie kwestią godzin.
 
krysteeek 962

krysteeek

Użytkownik
Nikolić to dobry zawodnik, ale niestety tylko na ligę polską.

Jak przychodziło do Ligi Mistrzów, stawał się z miejsca niewidoczny i nie był już tak skuteczny, kiedy na boisku nie dostawał tyle wolnej przestrzeni (nie nazywam Ligą Mistrzów rundy kwalifikacyjne, w których sobie jeszcze radził).

Należy mu się szacunek i wdzięczność za to, co zrobił dla klubu, ale jednak jest to gracz o ograniczonych możliwościach i nie radzący sobie w grze pod presją na jeden, dwa kontakty.

Wszystko zależy od tego, kim Legia go zastąpi, a napadziora szukać muszą, bo jeśli prawdą okaże się, że przez złamany obojczyk Prijovicia ten nie będzie w stanie zagrać z Ajaxem, to Legia zostanie z Radoviciem jako przyszywanym napastnikiem.
Podpisuję się pod tym rękoma i nogami. Chciałem tak powiedzieć na temat tego transferu, ale słów mi brakowało, dzięki.

Drodzy forumowicze bardzo ważne pytanie:
gdzie znajdę zakłady na końcową klasyfikację naszej ligi? Znalazłem takie tylko na betclic:-|
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
obecnie widzę w bah, unibet na pewno wystawi, kilka innych popularnych jak betsafe także warto śledzić
sts + zakłady pierwszą ósemkę czy h2h, można łączyć w jednej opcji.
generalnie warto poczekać aż większość lig pójdzie na wolne bo jest większy wachlarz na takie zakłady.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Pytanie brzmi czy Nikolic jest na tyle dobry by grać w MLS ? Bo nie ma co ukrywać w ekstraklasie naszej prezentował się dobrze jednak moim zdaniem już przy okazji plotek o Hull pokazało że sportowo nie jest gotowy na taki ruch, tymczasem tutaj USA hmm pachnie emeryturą.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Ja osobiście się z powyższymi opiniami nie zgadzam. Gość korony króla strzelców zdobywał na Węgrzech i w Polsce - ligach porównywalnych, może deko lepsza jest nasza. Zdobywał je tu, bo tylko tu grał. Trudno więc ocenić gdzie on by się sprawdził a gdzie nie. Na podstawie gry uważam, że potrafi wiele (nogą, głową, podkręci, podetnie, okiwa, ominie, oszuka) a jeszcze oszlifować się go da, nie róbmy z niego emeryta, to 87 rocznik, facet ma jeszcze kilka lat dobrego strzelania o ile się będzie prowadził jak należy. Po jego chęci szybkiego &quot;awansu&quot; widać, że sam w siebie jeszcze wierzy. Spodziewać się transferu do europejskiej czołówki może i nie można, ale w lidze np Holandii czy Belgii, gdzie gra się ofensywnie mógłby sobie poradzić i stamtąd może jeszcze jeden skok wyżej i wtedy odważyłbym się mówić, czy więcej dałby radę czy nie.
Odłóżmy jednak kwestię jego ewentualnych sukcesów wyżej, bo gdybać sobie można. Ważne jest to, że puszczono zawodnika od najczarniejszej roboty,czyli od strzelania bramek ogórkom. Różne gwiazdy przychodziły do naszej ligi, ale ciągle czołówka się ślizga po mistrzostwo i gra heroiczne boje z mocarzami z Łęcznej, Bielska, Płocka i innych tego typu. Nasz mistrz i pucharowa nadzieja słabe zespoły gromił dekadę temu, a nawet więcej temu, jak po polskich boiskach szalał Żurawski z Frankowskim. Od tamtego czasu ludzi, którzy strzelają bramki seryjnie było mało, bardzo mało. To się przekłada na nie robiące wrażenia wyniki z &quot;leszczami&quot; (bez urazy dla nikogo) mimo nawet dobrej czasami gry. A przyjdzie taki Nikolić i od razu ma kto wykończyć dzieło kolegów. Z tego względu uważam, że powinni zrobić dużo więcej, żeby został. A wiemy przecież, że jeszcze niedawno chciał zostać. Mam nadzieję, że przyjdzie ktoś na jego miejsce, kto będzie strzelał seryjnie bramki, ale jakoś tego nie widzę.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Pozostało już 3 kandydatów na stanowisko trenera Śląska, wiedziałem o dwóch, ale dzisiaj natknąłem się zupełnie przez przypadek na trzeciego ???? , jako, że mieszkam nie daleko Oporowskiej.

1. Jan Urban
2. Dariusz Wdowczyk
3. Maciej Skorża

Dziwią mnie te kandydatury, bo teoretycznie z kasą krucho w klubie, ale raczej numer 1 i 3 za małą stawkę pracować nie chcą.

Co do Mamrota, nie ma tematu w tej chwili.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Mnie dziwi akurat że te trzy nazwiska trzymają się tego klubu przecież Ci szkoleniowcy zdecydowanie powinni odpuścić sobie trenowanie, Fakt sukcesy każdy jakieś miał tylko może czas dać szansę młodym perspektywicznym szkoleniowcom a nie Smuda itp..... to się lekko przejada...
 
krysteeek 962

krysteeek

Użytkownik
Faktycznie. Trendy się zmieniają, taktyki. Czasami treningi czy wspomniane taktyki przypominają te starodawne z podręczników z zżółkniałymi kartkami. Czasy się zmieniają. Teraz mamy Smudę w Łęcznej, więc czas pokaże czy &#39;stara szkoła&#39; będzie coś warta i czy mamy rację.

obecnie widzę w bah, unibet na pewno wystawi, kilka innych popularnych jak betsafe także warto śledzić
sts + zakłady pierwszą ósemkę czy h2h, można łączyć w jednej opcji.
generalnie warto poczekać aż większość lig pójdzie na wolne bo jest większy wachlarz na takie zakłady.
STS kursy wystawił żenujące, na betclic złapię 1.75 na mistrzostwo końcowe Legii. Czuję, że kursy pospadają w okienku zimowym, bo już teraz na bahu jest 1.65, także chyba już teraz zamrożę trochę gotówki.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Na podstawie gry uważam, że potrafi wiele (nogą, głową, podkręci, podetnie, okiwa, ominie, oszuka) a jeszcze oszlifować się go da, nie róbmy z niego emeryta, to 87 rocznik, facet ma jeszcze kilka lat dobrego strzelania o ile się będzie prowadził jak należy.
Uważa,że sam z siebie trochę zrobił emeryta odchodząc do MLS. Gdyby chciał zaistnieć w Europie i coś więcej osiągnąć jestem przekonany że by znalazł nowy klub. Wiadomo w Stanach Zjednoczonych zapłacą mu więcej ale czy zawodnik chcący być na topie właśnie tam odchodzi? Dla mnie idąc do MLS liczy się tylko kasa...
Odłóżmy jednak kwestię jego ewentualnych sukcesów wyżej, bo gdybać sobie można. Ważne jest to, że puszczono zawodnika od najczarniejszej roboty,czyli od strzelania bramek ogórkom. Różne gwiazdy przychodziły do naszej ligi, ale ciągle czołówka się ślizga po mistrzostwo i gra heroiczne boje z mocarzami z Łęcznej, Bielska, Płocka i innych tego typu.
Od najczarniejszej roboty to są pomocnicy, obrońcy bo o nich się rzadko mówiło,że dograli piłkę do Niko. Nikolić był od wykończenia akcji. Owszem trzeba to umieć zrobić ale często musiał on tylko dołożyć nogę żeby bramka padła.
Nie umniejszając Niko absolutnie. Był/jest super napadziorem jak na naszą ligę. W europejskich pucharach wyglądało to już rożnie a w LM każdy widział. Tam nie wystarczy czekać na to &#39;&#39;ostatnie&#39;&#39; podanie ale też trzeba powalczyć o pozycję i dać od siebie więcej. Z tym bywało już różnie.
 
krysteeek 962

krysteeek

Użytkownik
Krótka piłka. Pewnie każdy z nas chciałby mieszkać w USA a nie w Polsce (pomijamy kwestie patriotyczne), nawet nie ze względu na kasę, a na komfort życia, możliwości. W MLS dostanie nie tak dużo więcej jak nam się wydaje. Spokojnie mógłby gadać o podwyżce z działaczami Legii. Jakby chciał kasy, to wybrałby Chiny czy szejków w emiratach czy innym Kuwejcie. Jak ktoś lubi zagladać do kieszeni, tutaj stronka i linki do płac, alfabetycznie, piłkarzy z MLS: https://www.mlsplayers.org/salary_info.html
Od najczarniejszej roboty to są pomocnicy, obrońcy bo o nich się rzadko mówiło,że dograli piłkę do Niko. Nikolić był od wykończenia akcji. Owszem trzeba to umieć zrobić ale często musiał on tylko dołożyć nogę żeby bramka padła.
Nie umniejszając Niko absolutnie. Był/jest super napadziorem jak na naszą ligę. W europejskich pucharach wyglądało to już rożnie a w LM każdy widział. Tam nie wystarczy czekać na to &#39;&#39;ostatnie&#39;&#39; podanie ale też trzeba powalczyć o pozycję i dać od siebie więcej. Z tym bywało już różnie.
Dokładnie, nic dodać nic ująć. Tyle tylko, że kluby i cały świat piłkarski najbardziej gada i docenia tych, którzy zrobili ten ostatni szlif i skierowali piłkę do bramki. Ja i tak uważam, że w zespole najlepszy jest Vadis Ofoe i jak tylko zostanie wraz z Guilherme, mistrzostwo jak w banku.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Odwołanie od orzeczenia Komisji Dyscyplinarnej w sprawie zobowiązań stowarzyszenia KS Ruch Chorzów wobec byłych pracowników, a co za tym idzie nałożonego na klub zakazu transferowego. Zakaz został ponownie nałożony na chorzowski klub na początku obecnego tygodnia.

90minut.pl

Najdziwniejsze jest to że ten zespół jest jeszcze w Ekstraklasie. Przecież skoro takie kombinatorstwo było powinno się z automatu ten klub wykluczyć, a u nas robią to małymi kroczkami punkty, kara finansowa od razu spadek. No ile idzie takie zespoły znosić w ekstraklasie.
 
V 1,1K

viren

Użytkownik
Powinno byc Podbeskidzie przywrocone do ligi, jakby nie zatrudniali ta rodzin po znajoosci ae ogarnietych ludzi to by z PZPN i ligi zrobili miazge.
To co zrobiono z Podbeskidziem to skandal na skale europejska. Maja kogos w zardzadzie kto im pomaga, zakrzywili czasoprzestrzen w tabeli
Klub utrzymuje sie w tabeli, po czym dodtaje propozycje zeby rozegral sparing za kulisami. Odmawiaja - i slusznie - bo w sobotniej tabel isie utrzymali - po czym zagrali na nich inna karta do spolki z Lechia Gdansk, wczesniej Ruch dal trzy punkty gdanszczanom.
No i poniedzialek mamy jednak Podbeskidzie w strefie dolnej, mimo braku rozgrywania jakiegokolwiek meczu.
A przeciez podzial na grupy dokonal sie juz w sobote wiec mozna, a nawet trzeba bylo odjac punkt Lechii juz w poniedzialek, po ustalonym podziale na grupy, z Podbeskidziem w strefie mistrzowskiej i Ruchem w strefie barazowej
Ja nie wiem jakim cudem zaingerowano w tabele jeszcze sprzed odzialu jak Lechia cofnela odwolanie dopiero w poniedzialek, a podzial na grupy dokonal sie w sobote!
I dziwnie jakos wszyscy przeszli nad tym do porzadku dziennego, na miejscu panow z Podbeskidzia skontaktowalbym sie z dobrymi prawnikami, maja potezna kase i awans do ugrania bez gry, powinni zastapic Ruch, a spasc jeszcze jakies dwa inne zespoly niezaleznie od walkarzy i przekreciarzy z Chorzowa
Przejscie do porzadku dziennego nad tak skandalicznymi praktykami, jak rowniez nominacje typu czolowy sedzia Dziurowicza na szefa Kolegium Sedziow pokazuja ze mafia d lat ustawiajace mecze ma sie dobrze, mimo ze teraz obowiazuje nakaz mowienia dobrze o PZPN. &#39;Boniek wielkim pilkarzem byl&#39;. Hehehe
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Semir Stilic prawdopodobnie na początku roku podpisze kontrakt w Szczecinie.
Ciekawe wzmocnienie. A Aka wraca w swoje rejony.
Z tym Stilicem to się nie rozpędzaj z tego co wiem to już był widziany w Krakowie czy Poznaniu. Więc lepiej odpuścić takie &#39;&#39;perełki&#39;&#39; i poczekać na oficjalną wersję. Warto przypomnieć że Nakoulma jest do wzięcia może wzmocni Lechię;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +34
krysteeek 962

krysteeek

Użytkownik
- Odchodzę. I mówię to w tym momencie po raz pierwszy. Moja misja w Legii jest już skończona. Klub bardzo mi pomógł, ja pomogłem klubowi. Teraz nadszedł czas na rozstanie. Powiem szczerze: myślami jestem już w Chinach. Jak dla mnie klamka zapadła - stwierdził &quot;Prijo&quot;.

Snajper nie kryje, że duży wpływ na jego decyzję miały warunki finansowe zaproponowane przez Chińczyków. - Nie ma co ukrywać: pod względem finansowym dostałem ofertę życia. Druga taka okazja już może się nie powtórzyć. A muszę myśleć o przyszłości mojej i rodziny. Miałem tej zimy oferty z czterech krajów. Ale te trzy pozostałe nawet nie były zbliżone do tego, co zaoferowali Chińczycy - powiedział zawodnik.
Kucharczyk, Radovic, czy Vako mieliby zastąpić ich w napadzie, jednak lepszy pożytek z tych piłkarzy jest na skrzydłach bądź jako rozgrywający, dlatego:

Według doniesień, do zespołu dołączy wkrótce Daniel Chima Chukwu. 25-latek aktualnie jest piłkarzem chińskiego Shanghai Shenxin, występującego na drugim szczeblu rozgrywek. Jego dwuletni kontrakt z klubem na dniach jednak wygasa co sprawia, że staje się on wolnym zawodnikiem, za którego Legia nie będzie musiała zapłacić ani grosza.


2 liga chińska - ekstra :grin:

Mam nadzieję, że to plotka i sięgną po kogoś bardziej klasowego, bo ta druga liga chińska to tak abstrakcyjnie dla mnie brzmi... nawet pomimo tego, że tam są duże budżety itd.
 
S 277

stepinski

Użytkownik
Kucharczyk, Radovic, czy Vako mieliby zastąpić ich w napadzie, jednak lepszy pożytek z tych piłkarzy jest na skrzydłach bądź jako rozgrywający, dlatego:

Według doniesień, do zespołu dołączy wkrótce Daniel Chima Chukwu. 25-latek aktualnie jest piłkarzem chińskiego Shanghai Shenxin, występującego na drugim szczeblu rozgrywek. Jego dwuletni kontrakt z klubem na dniach jednak wygasa co sprawia, że staje się on wolnym zawodnikiem, za którego Legia nie będzie musiała zapłacić ani grosza.


2 liga chińska - ekstra :grin:

Mam nadzieję, że to plotka i sięgną po kogoś bardziej klasowego, bo ta druga liga chińska to tak abstrakcyjnie dla mnie brzmi... nawet pomimo tego, że tam są duże budżety itd.
Ten Chima Chukwu to nie jest piłkarz anonimowy dla kibiców Legii. Kilka lat temu (chyba z 3 lata) Legia grala w pucharach z Molde Solskjear&#39;a i ten Chukwu wymiatał. Od tamtej pory dla kibiców był to nr jeden do ściągnięcia w każdym oknie transferowym. Niestety był nie do wyciągnięcia. Teraz sytuacja się zmieniła, on też odszedł do Chin do 1 ligi po czym spadł z drużyną do 2 ligi. Jeśli prezentuje chociaż podobna formę do tej z okresu gry w Molde to będzie to świetny transfer. Stanowski pisał że jeszcze jeden napastnik przyjdzie. Ogólnie jeśli chodzi o Legię to myślę że maja fajny skład i nawet odejście Nikolicia i Prijovicia wiele ich nie osłabi jeśli przyjdą nowi zawodnicy. Liczę na fajne okno transferowe w naszej lidze. Jędrzejczyk już raczej pewny, mam nadzieję że kogoś fajnego wynajdzie skauting Lecha, Lechia też pewnie nie będzie próżnować
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom