>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Dyskusje o Ekstraklasie w sezonie 2016/2017 - newsy, ciekawostki, transfery

Status
Zamknięty.
xbrajanx 13,3K

xbrajanx

Użytkownik
Wszystko ładnie pięknie tylko te zespoły półamatorskie coraz częściej zabierają pkt tym &#39;&#39;lepszym&#39;&#39; więc nie ma jakiejś znaczącej różnicy...Zresztą popatrz na tabele na chwilę obecną. &#39;&#39;Słabe drużyny&#39;&#39; bez nazwisk są nie rzadko wyżej niż zespół z dobrymi nazwiskami i wysokim budżetem.

Póki co tak jest, ale to raczej nie podziała na dłuższą metę. W tamtym roku Piast też grał dobrą piłkę i miał walczyć o lidera. Zajął ostatecznie 2 miejsce i co dalej. W lidze Europy praktycznie nic nie pokazali, w tym sezonie grają jak kiedyś. Nie warto było się nakręcać na to że Piast powojuje o nie wiem o co. Tak samo teraz, większość tych lepszych drużyn ma słabszy okres, i słabsze to wykorzystują, a jak zwykle pod koniec o najwyższe miejsca powalczą ci co zawsze. Lechia też duże szanse ma i myślę że tu na prawdę jest potencjał tylko czy tak będzie do końca.
 
A 6,6K

alex.bp

Użytkownik
Lechia też duże szanse ma i myślę że tu na prawdę jest potencjał tylko czy tak będzie do końca.
Mieliśmy w przeszłości drużyny, które grały dobrze w lidze, ale puchary brutalnie zweryfikowały ich poziom. Tu trzeba mieć jeszcze doświadczenie na arenie europejskiej. Legia nawet bez formy potrafiła wymęczyć kwalifikacje. Piast zagrał 1 mecz w pucharach i od razu 0-3 u siebie z drużyną z ogórkowej ligi. Podobnie Cracovia, chociaż tam chyba cieszyli się z tak szybkiego odpadnięcia. Smutna prawda jest taka, że w tej chwili tylko Legia ma potencjał ludzki i finansowy na poważną walkę w kwalifikacjach.
Co do &quot;słabszych&quot; i &quot;lepszych&quot;, to właśnie poziom naszej ligi się wyrównuje, ale w dół. Pokazuje to choćby upadek Lecha czy Śląska. Mniejsze kluby wcale nie stały się silne, po prostu nie mamy mocnych drużyn. W naszym kraju naprawdę nie ma 16 ekip na &quot;najwyższym&quot; poziomie. Pewnie nie ma nawet 8, ale to już inna śpiewka. Dlatego ci najlepsi z najgorszych powinni grać ze sobą częściej i może by to choćby minimalnie polepszyło tą sięgającą co raz bardziej dna ligę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Od dawien dawna wiadomo, że typowanie 1 X 2 w polskiej piłce to loteria. Dlatego tez warto wchodzić w typy na rożne oraz kartki których jest zawsze sporo. Mi osobiście przypadł do gustu bukmacher Betano gdzie można znaleźć super ofertę. Szczególnie polecam LIVE i zakładkę rzuty rożne. Kto trochę gra &quot;kornery&quot; będzie wiedział o co mi chodzi. ????
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Sławomir Grzesik został nowym, tymczasowym trenerem Korony Kielce.

Zastąpił na tym stanowisku Tomasza Wilmana, który został odsunięty od prowadzenia pierwszego zespołu.
 
W 353

walejakos

Użytkownik
Ogolnie polecam grac over 1.5 w meczach Ekstraklapy , na 31 meczy tylko 4x nie było overa , mniej wiecej w ekstraklapie zazwyczaj kurs na o1.5 wynosi w przedziale od ( 1.25 do 1.45) czyli srednio 1.35 (cała kolejka - 8 meczy kurs mniej wiecej około 11 ) czyzby 2 cała kolejka była z overem 1.5 ? Dzis ostatni mecz Zagłębie Lubin - Wisła Kraków
Ja np gram czesto o1.5 kurs 1.30 czemu nie np na podbicie ako ? a jak wyzej napisałem na 31meczy (4 kolejki) tylko 4razy nie padł o1.5 , według mnie ten typ to jest najpewniejszy co mozna obstawiać w naszej Polskiej lidze bo tutaj kazdy z kazdym moze wygrac

 
Otrzymane punkty reputacji: +1
W 353

walejakos

Użytkownik
Tak jak wyżej pisałem over 1.5 w meczu Wisły z Zaglebiem no i wychodzi na to ze jest to druga kolejka w ktorej we wszystkich meczach padł over 1.5 , kurs mniej wiecej na 8 spotkan w jednej kolejce na over 1.5 wynosi okolo 11 wiec nie jest az tak zle
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Co do &quot;słabszych&quot; i &quot;lepszych&quot;, to właśnie poziom naszej ligi się wyrównuje, ale w dół. Pokazuje to choćby upadek Lecha czy Śląska. Mniejsze kluby wcale nie stały się silne, po prostu nie mamy mocnych drużyn. W naszym kraju naprawdę nie ma 16 ekip na &quot;najwyższym&quot; poziomie. Pewnie nie ma nawet 8, ale to już inna śpiewka. Dlatego ci najlepsi z najgorszych powinni grać ze sobą częściej i może by to choćby minimalnie polepszyło tą sięgającą co raz bardziej dna ligę.
Od razu masz plusa za ten komentarz, bo ciężko nie zauważyć tego, co się dzieje w naszej lidze. Sama nazwa &quot;ekstraklasa&quot; coraz mniej pasuje do poziomu naszej ligi. Można się śmiać nawet z Legii, że gra piach - nie ma co ukrywać, tak właśnie jest. Faktem jest natomiast, że i tak w najwyższej klasie rozgrywkowej nie będzie drużyny, która może zagrozić warszawiakom, a dlaczego ? Bo cienka Korona chociażby nie utrzyma dobrej formy przez cały sezon. Dałem przykład scyzorów, bo akurat oni zaskoczyli w tym sezonie. Świetnie grające Zagłębie Lubin, cytując jednego wszechwiedzącego użytkownika &quot;Zagłębie technicznie gra perfekt&quot; nie jest już takie świetne. Nie ma się co oszukiwać - jedynie Legia trzyma poziom z sezonu na sezon, tak jak napisałeś Lech już nie jest faworytem, Wisła sięgnęła dna, więc po tych ekipach nie ma się czego wiele spodziewać. Inna sprawa natomiast jest taka, że żal patrzeć na tak słabego mistrza Polski, bo wystarczy sięgnąć wzrokiem na rozgrywki europejskie. Tam już nie istniejemy.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Od razu masz plusa za ten komentarz, bo ciężko nie zauważyć tego, co się dzieje w naszej lidze. Sama nazwa &quot;ekstraklasa&quot; coraz mniej pasuje do poziomu naszej ligi. Można się śmiać nawet z Legii, że gra piach - nie ma co ukrywać, tak właśnie jest. Faktem jest natomiast, że i tak w najwyższej klasie rozgrywkowej nie będzie drużyny, która może zagrozić warszawiakom, a dlaczego ? Bo cienka Korona chociażby nie utrzyma dobrej formy przez cały sezon. Dałem przykład scyzorów, bo akurat oni zaskoczyli w tym sezonie. Świetnie grające Zagłębie Lubin, cytując jednego wszechwiedzącego użytkownika &quot;Zagłębie technicznie gra perfekt&quot; nie jest już takie świetne. Nie ma się co oszukiwać - jedynie Legia trzyma poziom z sezonu na sezon, tak jak napisałeś Lech już nie jest faworytem, Wisła sięgnęła dna, więc po tych ekipach nie ma się czego wiele spodziewać. Inna sprawa natomiast jest taka, że żal patrzeć na tak słabego mistrza Polski, bo wystarczy sięgnąć wzrokiem na rozgrywki europejskie. Tam już nie istniejemy.
To ja już od dawna mówię, że nasza liga powinna mieć 10 drużyn i każdy z każdym po 4 razy co daje 36 spotkań.
Byłoby ciekawiej.

Reforma o której się słyszy pod tytułem &#39;18&#39; a może &#39;20&#39; drużyn, totalnie zabije poziom, moim zdaniem. Który co roku jest w europejskich pucharach sprawdzany co można zobaczyć w LE żadnej ekipy, LM - fajnie, żę Legia weszła, no ale widzimy jakie są skutki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
To ja już od dawna mówię, że nasza liga powinna mieć 10 drużyn i każdy z każdym po 4 razy co daje 36 spotkań.
Byłoby ciekawiej.

Reforma o której się słyszy pod tytułem &#39;18&#39; a może &#39;20&#39; drużyn, totalnie zabije poziom, moim zdaniem. Który co roku jest w europejskich pucharach sprawdzany co można zobaczyć w LE żadnej ekipy, LM - fajnie, żę Legia weszła, no ale widzimy jakie są skutki.
Mało tego, jaki jest cel tworzenia grupy mistrzowskiej i spadkowej ? To naprawdę żenada na najwyższym możliwym poziomie. Cały sezon walczy się o zwycięstwo, a nie dopiero w grupie mistrzowskiej. Jest to na tyle żenujące, że spokojnie można w sezonie grać na tzw. &quot;pół gwizdka&quot;. Nawet jeśli lider będzie miał 6 pkt przewagi, to po reformie na te piękne grupy zostaje już tylko 3 pkt przewagi. Każdy to pisze i należy o tym mówić głośno - polska piłka to dno, nawet nie tyle pod względem poziomu drużyn, bo mamy takie drużyny, na jakie nas stać, ale jednak pod względem organizacji tych rozgrywek. Szukają na siłę nowych rozwiązań, powiększają i pomniejszają liczbę drużyn - idąc tym tropem przez wiele lat nic się nie zmieni.:zoltakartka:
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Nie Ty pierwszy od dawna tak twierdzisz, powiedziałbym nawet, że każdy kto zda sobie sprawę, że może w ekstraklasie obejrzeć jakieś Wigry Suwałki albo Pogoń Siedlce (jestem z Siedlec, więc mogę tu akurat być nieobiektywny) przestanie popierać jakiekolwiek rozszerzanie ligi. Zawężenie ligi, zaostrzenie wymogów licencyjnych i wyrzucenie szkodników zrobiono na Łotwie. Narazie trudno ocenić efekty, ale myślę, że poprawa będzie.
Problem w tym, że nikomu nie zależy na radykalnym działaniu w celu podniesienia poziomu naszej piłki klubowej. Oczywiście wygodnie powiedzieć &quot;to nie jest takie łatwe&quot;. Odwraca się w ten sposób uwagę od tematu pieniędzy, który byłby w kwestii zmian bardzo ważny.
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Problem w tym, że nikomu nie zależy na radykalnym działaniu w celu podniesienia poziomu naszej piłki klubowej. Oczywiście wygodnie powiedzieć &quot;to nie jest takie łatwe&quot;. Odwraca się w ten sposób uwagę od tematu pieniędzy, który byłby w kwestii zmian bardzo ważny.
Popieram. Ciągle mówi się, że zmiany wymagają czasu. Mija się to z prawdą, a zwłaszcza dlatego, że jak zwykle chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze. Więcej drużyn w Ekstraklasie to większe zarobki nawet dla PZPN, większe pieniądze od sponsora - w tym sezonie nawet mamy Lotto, co najlepiej odzwierciedla to co dzieje się w naszej lidze - chybił/trafił.
Jeśli nie zaczną się radykalne zmiany w lidze to nie doprowadzi do niczego dobrego. Jak już napisałem, najbardziej chybiony pomysł to podział na grupę mistrzowską i spadkową, ale domyślam się, że każdy mógłby dołożyć swoje zdanie i naprawdę zebrałyby się niezłe argumenty.
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Sam podział nie jest zły. Najgorszą zmianą było okradanie zespołów z wywalczonych punktów.
To po pierwsze, ale ważny jest też kolejny aspekt. Drużyny, które znajdują się w grupie spadkowej tak naprawdę walczą tylko o utrzymanie, bo przecież o nic więcej. Jeżeli jakaś drużyna prezentuje w miarę równą formę przez cały sezon, powiedzmy jest nawet na 8 miejscu w grupie to kilka ostatnich kolejek może zmienić pozycję diametralnie. Tutaj są skazane na walkę tylko do 8 miejsca niestety. Okradanie jak napisałeś to faktycznie ważny problem, ale jest ich znacznie więcej. Możemy dywagować w nieskończoność nad tym problemem, ale w PZPN nie zmieni się praktycznie nic przez wiele lat. Kolejne chybione pomysły, byle tylko kasa się zgadzała.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
A jak uważacie Legia zdoła wygra ligę?
Moim zdaniem zbyt szybko na takie pytania. Legia to zespół który potrafi pokazać przysłowiowy &#39;&#39;Pazur&#39;&#39; by za chwilę zanotować wpadkę na obecną chwilę prowadzi Jaga i Lechia najciekawiej będzie po podziale.
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Legia zaczynała w strefie spadkowej, za chwilę, będzie tracić zalewnie kilka punktów do lidera. To pokazuje jak wygląda nasza liga. Ciężko przewidzieć w jakiej formie będzie dany zespół po przerwie, a tym samym, kto zdobędzie mistrzostwo. Kolejny przykład Wisły. Po długiej serii klęsk, jest teraz długa seria bez porażki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
W 0

wys.arek

Użytkownik
Legia zaczynała w strefie spadkowej, za chwilę, będzie tracić zalewnie kilka punktów do lidera. To pokazuje jak wygląda nasza liga. Ciężko przewidzieć w jakiej formie będzie dany zespół po przerwie, a tym samym, kto zdobędzie mistrzostwo. Kolejny przykład Wisły. Po długiej serii klęsk, jest teraz długa seria bez porażki.
Na pewno Legia nie będzie miała mistrza w tym sezonie ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom