>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Dyskusje o Premier League

Status
Zamknięty.
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP


Nowy bliźniaczo podobny temat. Tamten był już leciwy więc czas na nowy. W tym temacie dyskutujemy co widać po nazwie tematu o Premier League. Śmiało także można dorzucać jakieś ciekawostki itp odnośnie rozgrywek pucharowych. Oficjalne nowinki transferowe, kluczowe kontuzje czy zawieszenia również idealnie spasują do tego tematu ;)

Jedna mała uwaga. Jak ktoś się decyduje na podanie wiadomości transferowych to proszę aby były to tylko i wyłącznie oficjalne wiadomości ;)

Tak więc zachęcam do dyskusji.​
 
kuba86 2K

kuba86

Użytkownik
Oficjalnie: Rio zostaje na następny sezon

Rio Ferdinand przedłużył swój kontrakt z Manchesterem United o kolejny rok, co oznacza, że przyszły sezon będzie już dwunastym na Old Trafford doświadczonego angielskiego obrońcy.
Ferdinand od debiutu w United w 2002 roku zdążył rozegrać łącznie 432 spotkania i może pochwalić się m.in. sześcioma medalami za zwycięstwo w Barclays Premier League.
David Moyes powiedział: &quot;Rio ma właśnie za sobą jeden z najlepszych sezonów w klubie i myślę, że nawet ludziom z zewnątrz łatwo zauważyć jak dużym uznaniem cieszy się on w szatni. Jestem zachwycony, że zostanie w klubie na następny rok i będę miał szansę z nim pracować.&quot;
Rio Ferdinand: &quot;Jestem zachwycony z powodu podpisania nowej umowy. Kto nie chciałby grać w tak fantastycznej drużynie przed 76 tysiącami ludzi każdego tygodnia? Jestem zachwycony, że ta fantastyczna przygoda w tym klubie wciąż będzie kontynuowana. Mogę w pełni skoncentrować się na swojej grze w klubie, co dobrze wychodzi mi przez ostatnie lata. Świetnie jest być częścią tej drużyny i wkraczamy w nową erę bardzo silni. Spotkałem się już z Davidem i już nie mogę doczekać się świętowania z nim kolejnych triumfów.&quot;
manusite.pl
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Stoke City have confirmed the appointment of Mark Hughes as their new manager.
skysports.com
Grube okienko w Anglii się zapowiada, sporo zmian, jedno z lepszych od lat. Ciągle bez trenera Man City, Chelsea czy Everton. No i grube transfery powinny nas czekać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
źródło: Sevilla FC

Jesús Navas przechodzi z Sevilli do Manchesteru City, co potwierdza hiszpański klub.
Navas podpisze czteroletnią umowę w Anglii. Kwota transakcji jest dość imponująca - według nieoficjalnych informacji to 21 milionów euro plus 5,25 miliona euro w zmiennych

Hiszpański zaciąg do Premier League trwa w najlepsze ;) Ciekawa opcja, nie da się ukryć. Ciekawe czy Navas pójdzie w ślady Maty,Cazorli czy Silvy
A tu jeszcze mała ciekawostka z transfery.info
Transfer ma też dodatkowe znaczenie. Jesús Navas cierpiał na specyficzną chorobę - dostawał napadów paniki, gdy opuszczał znane mu tereny Andaluzji. Bolączka ta została jednak opanowana już jakiś czas temu, gdyż od 2009 roku może podróżować razem z reprezentacją Hiszpanii. Był m.in. na mistrzostwach świata w Afryce, wkrótce uda się do Brazylii na Puchar Konfederacji. Teraz jeszcze dodatkowo będzie przebywał przez większość roku na terytorium nie tylko innego regionu, ale państwa.
 
Z 619,7K


Maarten Stekelenburg bramkarzem Fulham


Fulham Londyn pozyskał bramkarza AS Roma Maartena Stekelenburga. Informację tę potwierdził dyrektor sportowy rzymian Franco Baldini.


- Kilka dni temu udałem się do Londynu, by sprzedać Stekelenburga do Fulham. Było kilka znaków zapytania, ale wszystko zostało wyjaśnione - stwierdził działacz. Na Craven Cottage bramkarz będzie pracował pod okiem swojego rodaka, Martina Jola.
Zdaniem mediów Roma znalazła już następcę Holendra. Ma nim zostać Rafael, który obecnie gra w Santosie.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Oficjalna strona Liverpoolu poinformowała nas przed chwilą o tym, iż Kolo Toure zostanie nowym graczem The Reds.
Iworyjczyk dołączy do nowej drużyny już 1 lipca, ponieważ dopiero 30 czerwca wygaśnie mu kontrakt z jego obecnym pracodawcą. Spekuluje się, że będzie zarabiał około 50 tysięcy funtów tygodniowo. Nie są to jednak potwierdzone informacje. Liverpool będzie dla Toure trzecim angielskim zespołem, wcześniej występował on w Arsenalu, skąd trafił do Manchesteru City. Niestety dla niego nie wiodło mu się w klubie z Manchesteru tak dobrze jak w Londynie.
Wystąpił on w ponad 300 meczach Premier League, grał także w 62 spotkaniach Ligi Mistrzów, strzelił w nich 2 bramki.
Brendan Rodgers widzi w tym zawodniku solidnego rezerwowego, którego będzie mógł wystawić w pierwszej jedenastce bez utraty jakości.

transfery.info
Sunderland uzgodnił warunki transferu Modibo Diakité.
26-latek do Lazio trafił w 2006 roku z Pescary. W tym sezonie zagrał tylko w 1 meczu Pucharu Włoch.
&quot;Czarne Koty&quot; chcą także sprowadzić innego francuskiego obrońcę - Valentina Roberge&#39;a z Marítimo, a także szwajcarskiego pomocnika Basel Cabrala.
eurofutbol.pl
Oficjalna strona Chelsea ogłosiła, że José Mourinho został nowym szkoleniowcem The Blues. Portugalczyk podpisał z londyńskim zespołem 4-letni kontrakt i tym samym powróci do drużyny, z którą zdobył dwa mistrzostwa Anglii, Puchar Anglii i dwa Puchary Ligi Angielskiej. Wraz z nim w Chelsea będą pracować Rui Faria, Silvino Louro i José Morais, którzy byli z The Special One także w Madrycie. Oficjalna prezentacja nowego menedżera odbędzie się podczas konferencji prasowej na Stamford Bridge, która zaplanowana jest w poniedziałek, 10 czerwca.
eurofutbol.pl
Mamy już oficjalkę. No Mou kiedyś mówiłeś &#39;&#39; Dwa razy do tej samej rzeki nie wejdę&#39;&#39; a tutaj mamy niespodziankę jednak pieniądze Abramowicza robią cuda;)
Roberto Martínez podpisał czteroletni kontrakt z Evertonem. Zastąpił na stanowisku Davida Moyesa, który przeniósł się do Manchesteru United.
39-latek od 2009 roku prowadził Wigan. W tym roku zdobył z klubem Puchar Anglii, ale &quot;The Latics&quot; nie zdołali się utrzymać w Premier Lague. Wcześniej był menedżerem Swansea.
Jako piłkarz grał m.in. w Realu Saragossa, Wigan, Motherwell i Swansea.
-------------
Ján Mucha, Phil Neville oraz Thomas Hitzlsperger po wygaśnięciu z końcem czerwca swoich kontraktów z Evertonem odejdą z klubu.
30-letni słowacki golkiper Ján Mucha na Goodison Park przyszedł w 2010 roku z Legii Warszawa. W tym sezonie rozegrał łącznie 5 meczów w pierwszym zespole.
36-letni pomocnik Phil Neville już na początku kwietnia poinformował, że opuszcza klub. Wychowanek Man United trafił do Evertonu w 2005 roku. W tym sezonie zaliczył 18 występów w Premier League.
31-letni niemiecki pomocnik Thomas Hitzlsperger do &quot;The Toffees&quot; dołączył w październiku ubiegłego roku. Początkowo podpisał umowę do końca stycznia, którą następnie przedłużono do czerwca. Rozegrał 7 meczów w Premier League oraz 2 w FA Cup.
eurofutbol.pl
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Idąc za ciosem Jesusa Navasa. By oficjalna strona klubu
Manchester City FC are delighted to announce the signing of Brazilian international Fernandinho from Shakhtar Donetsk.
Dodam, że transfer Fernandinho wart około 35mln funtów. Tak więc City już póki co rzuciło sobie na transfery bez mała 60 baniek.
 
krisbarca_92 481

krisbarca_92

Użytkownik
Oficjalnie: Cañas w Swansea

Pomocnik Realu Betis, Jose Cañas, przeniesie się na zasadzie wolnego transferu do Swansea.

Hiszpan dołączy do &quot;Łabędzi&quot; 1 lipca, gdy formalnie wygaśnie jego kontrakt z Betisem.
Cañas jest wychowankiem Betisu, w 2010 roku został przesunięty na stałe do pierwszej drużyny.

26-latek ma za sobą bardzo udany sezon, w którym rozegrał 29 meczów we wszystkich rozgrywkach. Defensywny pomocnik walnie przyczynił się do awansu &quot;Verdiblancos&quot;, do kwalifikacji przyszłorocznej edycji Ligi Europejskiej. W barwach Swansea będzie miał okazję zagrać w tych rozgrywkach, ponieważ walijski zespół weźmie udział w ich eliminacjach, dzięki triumfowi w Pucharze Ligi.

Prezes Swansea, Huw Jenkins, jest bardzo zadowolony z pozyskania hiszpańskiego pomocnika, nie tylko ze względu na jego umiejętności, ale także z tego, że jest to transfer darmowy. Walijski klub nie zamierza wydawać w najbliższym oknie transferowym dużych sum pieniędzy na zakup nowych zawodników. Trener &quot;Łabędzi&quot;, Michael Laudrup, podziela zdanie zarządu, dlatego szuka takich rozwiązań jak Jose Cañas.

Transfery.info
 
buleczka 4,2K

buleczka

Forum VIP
Oficjalnie: Tonew w Aston Villi
Aleksandar Tonew od nadchodzącego sezonu będzie występował w Aston Villi. 23-letni piłkarz przeszedł testy medyczne i doszedł do porozumienia z klubem z Villa Park w sprawie warunki indywidualnego kontraktu. Wcześniej angielski klub porozumiał się w sprawie warunków transferu z Lechem Poznań.
Ostatnie formalności związane z transferem zostaną sfinalizowane w przyszłym tygodniu.
- Jestem bardzo szczęśliwy, że będę mógł być częścią Aston Villi. To wielki klub. Menedżer i sam klub mają wiarę w młodych zawodników - powiedział Tonew.
Tonew w Lechu występował przez ostatnie dwa sezony. Łącznie w Ekstraklasie rozegrał 54 spotkania, zdobywając sześć bramek.
anglia.goal.pl
 
challenger 11,7K

challenger

Forum VIP
Oficjalnie: Varela w Manchesterze United
Guillermo Varela został pierwszym zakupem Davida Moyesa, odkąd Szkot objął Manchester United. Urugwajczyk ostatnio występował w ojczystym Peñarolu Montevideo.
Prawy obrońca jest reprezentantem Urugwaju do lat 20 i zagra ze swoją drużyną na zbliżających się Mistrzostwach Świata U-20 w Turcji. Kwota, jaką Anglicy zapłacili za nowego gracza, to około 2,5 miliona funtów.
- W piątek i sobotę przejdę testy medyczne. Będę musiał opanować angielski. Rodolfo Catino [dyrektor generalny w Penarolu] co nieco mi opowiedział. Struktura klubu jest imponująca – powiedział młokos.
- Oferta została zaakceptowana, musimy omówić kilka punktów, nie otrzymamy profitu z kolejnego transferu. Kwota może wynieść około 2,8 miliona euro. Guille szybko się zaadaptuje w Manchesterze – powiedział Catino.
Źródło: transfery.info
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Co sezon mówi się że następny będzie ciekawszy od poprzedniego, prawda jest taka że sezonu jaki rozpocznie się już w sierpniu chyba nigdy nie było. Trzech trenerów z trzech czołowych klubów odchodzi, w tym Ferguson który był w tej lidze ponad ćwierć wieku, wielki comeback Mourinho, dwie walijskie drużyny w PL. Oprócz odejścia trenera-legendy odchodzą wielcy piłkarze jak Scholes czy Carragher, wielkich transferów też na pewno nie zabraknie. Ja już się nie mogę doczekać i mam nadzieję że w przyszłym sezonie zobaczymy walkę o mistrzostwo do ostatnich minut jak to było rok temu i że mistrzostwa nie zdobędzie...
 
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
Co sezon mówi się że następny będzie ciekawszy od poprzedniego, prawda jest taka że sezonu jaki rozpocznie się już w sierpniu chyba nigdy nie było. Trzech trenerów z trzech czołowych klubów odchodzi, w tym Ferguson który był w tej lidze ponad ćwierć wieku, wielki comeback Mourinho, dwie walijskie drużyny w PL. Oprócz odejścia trenera-legendy odchodzą wielcy piłkarze jak Scholes czy Carragher, wielkich transferów też na pewno nie zabraknie. Ja już się nie mogę doczekać i mam nadzieję że w przyszłym sezonie zobaczymy walkę o mistrzostwo do ostatnich minut jak to było rok temu i że mistrzostwa nie zdobędzie...
akurat że liverpool nie zdobędzie to jest wiadome przed startem sezonu ????
A tak serio to wiadomo będą się liczyć trzy zespoły City , Chelsea i United reszta walka o 4 miejsce . Arsenal przynajmniej tak kreują w mediach że zrobią poważne transfery , ale poprzednie lata pokazują że takowych nie będzie przynajmniej nikogo ze światowej czołówki nie kupią . Liverpool straci Suareza i znów zostaną w przodzie z nikim czekamy co będzie z sagą &quot; Bale &quot; oraz rzekomy powrót CR7 na Old Trafford .
 
snap8 12

snap8

Użytkownik
Do tego co już napisał Doberman
Sunderland oficjalnie poinformował o pozyskaniu trzech nowych zawodników.
Kontrakty z klubem podpisali Valentin Roberge, Cabral i Modibo Diakite.

http://www.anglia.goal.pl/index.php?dzial=aktualnosci&amp;amp;artykul=252278

Kolejny przeszczep włosów Rooneya
Piłkarz Manchesteru United Wayne Rooney poddał się w jednej z klinik w Londynie kolejnej operacji przeszczepu włosów. Zmagający się z łysieniem 27-letni reprezentant Anglii dwa lata temu przeszedł już taki zabieg, za który zapłacił wtedy ok. 15 tys. funtów.
Jak podają brytyjskie media, Rooney przeszedł transplantację w tej samej klinice co poprzednio. Zabieg miał trwać dziewięć godzin. Piłkarz jest ponoć bardzo zadowolony z efektu i nie może się już doczekać momentu, kiedy pokaże swój nowy wygląd.
http://babol.pl/kat,1025465,title,Kolejny-przeszczep-wlosow-Rooneya,wid,15725119,wiadomosc.html
 
popijava 87

popijava

Użytkownik
Hiszpański zaciąg do Premier League trwa w najlepsze
Już widzę późniejsze napinki i bzdety o wyższości l. angielskiej nad hiszpańską. Szkoda tylko, że Anglicy zostali w czarnej du...e, jeśli chodzi o szkolenie, co widać po reprezentacjach pierwszej i młodzieżowych. Hiszpański zaciąg trwa już od lat, nie tylko zresztą hiszpański. Może by ktoś się pokusił i policzył ilu Anglików wybiega w podstawie
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Może by ktoś się pokusił i policzył ilu Anglików wybiega w podstawie
Patrząc na wszystkie drużyny grające w poprzednim sezonie mniej więcej wygląda to w następujący sposób:

Arsenal Londyn:

1.Kieran Gibbs
2.Jack Wilshere
3.Theo Walcott
4.Alex Oxlade-Chamberlain
Aston Villa:
1.Matthew Lowton
2.Joe Bennett
3.Ashley Westwood
4.Fabian Delph
5.Gabriel Agbonlahor

Chelsea Londyn:

1.Gary Cahill
2.Ashley Cole
3.Frank Lampard
Everton:
1.Phil Jagielka
2.Leighton Baines
3.Leon Osman
Fulham:
1.Steve Sidwell
Liverpool:
1.Glen Johnson
2.Steven Gerrard
3.Jordan Henderson
4.Daniel Sturridge
5.Stewart Downing
Manchester City:
1.Joe Hart
2.Gareth Barry
3.James Milner
Manchester United:
1.Rio Ferdinand
2.Michael Carrick
3.Tom Cleverley
4.Wayne Rooney
Newcastle United:
1.Steven Taylor
Norwich City:
1.John Ruddy
2.Ryan Bennett
3.Bradley Johnson
4.Grant Holt
QPR:
1.Clint Hill
2.Jermaine Jenas
3.Andros Townsend
Reading:
1.Alex McCarthy
2.Sean Morrison
3.Danny Guthrie
4.Jobi McAnuff
5.Adam Le Fondre
Southampton:
1.Nathaniel Clyne
2.Luke Shaw
3.Jack Cork
4.Adam Lallana
5.Rickie Lambert
Tottenham:
1.Kyle Walker
2.Michael Dawson
3.Aaron Lennon
4.Scott Parker
5.Jermain Defoe
Stoke City:
1.Andy Wilkinson
2.Ryan Shawcross
3.Michael Kightly
4.Matthew Etherington
5.Peter Crouch
Sunderland:
1.Craig Gardner
2.Adam Johnson
3.Danny Graham(podczas nieobecności Fletchera podstawowy)
Swansea:
1.Leon Britton
2.Nathan Dyer
3.Wayne Routledge
WBA:
1.Ben Foster
2.Billy Jones
3.Liam Ridgwell
West Ham:
1.Mark Noble
2.Joe Cole
3.Kevin Nolan
4.Andy Carroll
Wigan:
1.Ben Watson
2.Callum McManaman
Łącznie:71
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Już widzę późniejsze napinki i bzdety o wyższości l. angielskiej nad hiszpańską. Szkoda tylko, że Anglicy zostali w czarnej du...e, jeśli chodzi o szkolenie, co widać po reprezentacjach pierwszej i młodzieżowych. Hiszpański zaciąg trwa już od lat, nie tylko zresztą hiszpański. Może by ktoś się pokusił i policzył ilu Anglików wybiega w podstawie
Żartujesz? Co to ma za znaczenie z jakich krajów są dani piłkarze? ???? Angielska jest najmocniejsza od wielu lat i to się na pewno szybko nie zmieni, tak wiem co było w ubiegłym sezonie w LM ale co z tego? BVB, Bayern, Barca, Real, Milan i Juve grały w ostatnich latach w finałach LM i co z tego? Chelsea, MU, Liverpool, Arsenal to są drużyny które grały w ostatnich latach co najmniej w finale LM, 4 drużyny. Hiszpańska jest taka mocna że jedynie dwa klubu realnie mogą coś zdobyć w LM... Poza tym w Anglii jest chociażby City, skład mają taki że jak w przyszłym sezonie zdobędą choćby LM to to nie będzie jakieś zaskoczenie. W Hiszpanii taka Valencia czy Atletico czyli drużyny które są &quot;po&quot; Barcy i Realu to jedynie mogą wygrać LE... Taki Ronaldo nie jest może Anglikiem ale przecież jak przychodził do MU to na pewno nie był taką gwiazdą jaką stał się w Manchesterze, gdzie teraz gra? W Hiszpanii... Bale został najlepszy piłkarzem sezonu w Premier League i już go chcę Real. Tak w ogóle to hiszpański zawodników w Premier League wcale tak dużo nie gra, a jak już grają to głównie w pierwszych składach i dlatego może niektórym się wydawać że tak dużo ich gra w Anglii. Dodam jeszcze że w reprezentacji Anglii grają głównie zawodnicy z Premier League, z tego co pamiętam to tylko Beckham w ostatnich latach nie grał w PL i był ważnym zawodnikiem reprezentacji, a jeszcze jak Torres grał w Liverpoolu to był to też chyba jedyny ważny gracz reprezentacji Hiszpanii który grał w Anglii, teraz jest Silva, Mata i ktoś jeszcze? Chyba nie... Oczywiście, jest chociażby taki Michu czy Azpilicueta ale czy oni są podstawowymi zawodnikami w swojej reprezentacji? Raczej nie...
Co do Anglików w PL, tak wyglądałaby tabela gdyby liczyły się tylko gole strzelane przez angielskich zawodników:
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Co do Anglików w PL, tak wyglądałaby tabela gdyby liczyły się tylko gole strzelane przez angielskich zawodników:
To tylko potwierdza to co napisał Popijava - renoma angielskiej piłki jest tworzona przez graczy ściąganych z Holandii, Hiszpanii, Ameryki Południowej a nie przez Anglików.Bo nie powiesz mi, że gwiazdami ligi są drewniani gracze West Hamu czy Stoke ?

Taki Ronaldo nie jest może Anglikiem ale przecież jak przychodził do MU to na pewno nie był taką gwiazdą jaką stał się w Manchesterze, gdzie teraz gra? W Hiszpanii... Bale został najlepszy piłkarzem sezonu w Premier League i już go chcę Real.
To tym bardziej świadczy, że Real jest bardziej atrakcyjny finansowo, być może sportowo niż angielskie kluby.

Tak w ogóle to hiszpański zawodników w Premier League wcale tak dużo nie gra, a jak już grają to głównie w pierwszych składach i dlatego może niektórym się wydawać że tak dużo ich gra w Anglii.
Nie trzymałbym się stricte Hiszpanów bo mimo, że ich jest i tak sporo w PL, ale szerzej spojrzeć na zagadnienie (btw. Michu czy Azpiliqueta być może nie są graczami kadry Hiszpanii, ale to tylko świadczy o jej sile bo wybijający się zawodnik PL ma jeszcze większą konkurencję, która gra w PD, tego nie można powiedzieć o kadrze Anglików).Jak napisałem wcześniej, gwiazdami ligi są gracze zza granicy jak Van Persie w United, Mata czy Hazard w Chelsea, Cazorla w Arsenalu, w City inny Silva czy Kompany, a idąc dalej to w Evertonie Fellaini czy w Swansea Michu, o przypomniał mi się jeszcze Liverpool - tam też Kanibal jest gwiazdą.Żadnego Anglika, wszyscy nie są na tyle wyrazistymi postaciami zespołu co pociąga za sobą skutki reprezentacyjne o czym pisze Popijava, niewiele wskazuje na to aby coś miało się zmienić.

Tak więc dochodzą do konkluzji - renomę angielskiej piłki nie robią wcale Anglicy, a gracze ściągani z kontynentu na Wyspy Brytyjskie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Oficjalnie:Iago Aspas w Liverpoolu



Liverpool potwierdził porozumienie w sprawie transferu hiszpańskiego napastnika Iago Aspasa z Celty Vigo.Do finalizacji transakcji pozostało jeszcze tylko skompletowanie dokumentów, do czego dojść powinno w najbliższych dniach.

25-letni Aspas w minionym sezonie strzelił 12 bramek w 34 meczach w barwach Celty, która dopiero w ostatniej kolejce zapewniła sobie utrzymanie w Primera Division.

Utalentowany napastnik w Celcie grał już od 1995 roku (w 2006 roku awansował do seniorskich rezerw), wcześniej występując jedynie w dziecięcym zespole Moañy, w której to miejscowości się urodził.

Według nieoficjalnych informacji kwota transferu zamknie się w 9 milionach euro.

Źródło:transfery.info​
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom