>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Dyskusje o Primera Division - sezon 2014/2015 - newsy, ciekawostki, transfery

Status
Zamknięty.
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Quique Sánchez Flores zostanie dziś zaprezentowany jako nowy trener Getafe. Zastąpi Cosmina Contrę, który zdecydował się opuścić Hiszpanię i podjąć pracę w chińskim Guangzhou R&amp;F.
49-letni hiszpański szkoleniowiec pracował ostatnio w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - prowadził Al-Ain oraz Al-Ahli. W przeszłości był też szkoleniowcem m.in. Atlético Madryt, Benfiki i Valèncii.
To nie będzie jego pierwsza przygoda z &quot;Azulones&quot;, gdyż w latach 2004-2005 także był związany z tym klubem.
eurofutbol.pl
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Dodatkowo jest ultimatum dla Luisa jeśli nie wygra dwóch najbliższych spotkań nastąpi zmiana trenera, odszedł również Puyol także coś jest na rzeczy w Barcie.
Gdzieś czytałem że podobno Luis Enrique postawił ultimatum: albo Messi albo on. Raczej tajemnicą nie jest, że ich relacje nie są najlepsze. Jeśli to jest prawda to oznacza, że Enrique sam się zwolnił bo przy takich wynikach i takiej grze to się trochę rozpędził.
 
ding 125

ding

Użytkownik
Natomiast Jordi Baste (dziennikarz zajmujący się tematami związanymi z Barceloną) informuję, że Chelsea jest gotowa zapłacić klazulę odstępnego za Messiego (250 mln) jeszcze w 2015, bądź w 2016 roku. Sam Messi wg jego informacji ma z większym optymizmem zapatrywać się na swoją przyszłość w Chelsea, aniżeli w Katalonii.

Odszedł Zubi teraz pora na Bartomeu. W środę ma się odbyć specjalna posiedzenie zarządu na którym przedyskutowana ma zostać obecna sytuacja klubu. Teoretycznie kadencja obecnego prezydenta - Bartomeu upływa w 2016 roku, jednak nie jest tajemnicą, że zdecydowana większość dyrektorów Barcy chcą jak najszybciej doprowadzić do przyspieszonych wyborów, mających wyłonić nowego sternika Barcelony.

A tak od siebie dodam, że Barcelonie takie trzęsienie ziemi w dłuższej perspektywie wyjdzie na dobre. Pora odsunąć ludzi sabotujących ten klub. Ostatnie transfery obrońców są idealnym odzwierciedleniem kompetencji osób zarządzających Barcą. 20 mln za podstarzałego Mathieu i 10 mln za inwalidę Vermaelena... Nobel za racjonalne gospodarowanie środkami finansowymi ????

Robson // dodaj jeszcze kilka mln za beznadziejnego i nie wybijającego się nawet w Sao Paulo Douglasa !
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Do tego można dodać zatrudnienie Enrique, który sprowadza ten klub na dno tak samo jak to miało miejsce z Romą...
Nie zapominajmy też o Songu ????
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Problem Barcelony moim zdaniem jest dużo bardziej złożony. Wokół tego klubu nazbierało się zbyt wiele osób, które chcą za dużo zabrać dla siebie i myślą, że są świętymi krowami. Ktoś gdzieś zatrudniany jest za zasługi, pomimo tego, że wiedza ani doświadczenie za nim nie przemawia. To że ktoś był fantastycznym piłkarzem to nie oznacza, że nadaje się na dyrektora sportowego czy na inne ważne stanowisko. Zubi piastował ważną funkcję przez tyle czasu i nikt go nie mógł ruszyć.
Do momentu jak prezydentem był Laporta to wszystko trzymało się kupy. Wiadomo, że nie było idealnie, kasa też gdzieś szła na boki, ale były sukcesy więc nikt się za bardzo nie przyczepiał. Później nastała największa zaraza dla tego klubu w XXI w. czyli RoSELL. Od tego momentu wszystko zaczęło się sypać. Klub swoje, piłkarze swoje.
Po Guardioli był Tito, Martino, a teraz Lucho. ŚP Tito, a teraz Lucho to taka nieudana kopia Guardioli. Każdy chce być jak on, zamiast tworzyć swoją indywidualną wizję drużyny. Nawet rotacje, które były dokonywane to przełóż wyłóż Guardiola. Pep wierzył w rezerwowych, a co zrobił Lucho w meczu z Sociedad? Posadził Neymara i Messiego na ławce, bo myślał, że wszystko uda się pięknie taktycznie ułożyć i wygrać jedną bramką. Martino był nieco inny, widać było trochę zmiany w grze, ale nałożyło się na to sporo kontuzji i... no właśnie. Wśród zawodników zbyt wiele jest świętych krów.
Wizerunek Messiego w mediach jest wysławiany pod niebiosa, sam do pewnego momentu go bardzo lubiłem i śmiałem się z Ronaldo, który na boisku pokazuje fochy. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby rzeczywistość była zupełnie odwrotna. Messi coś powie (a mówi mało) to zaraz tak musi być. Brakuje trenera z autorytetem, takiego którego piłkarze by słuchali. Zbyt dużo w tym klubie takich przyjacielskich relacji na zasadzie trener - piłkarz. Klepanie się po dupach, wspólne pocałunki w policzki, słodzenie się na konferencjach.
Spójrzmy na skład ludzi, którzy nie tak dawno bili wszystkie rekordy:
Iniesta - obniżył loty, teraz robi tylko kółeczka z zawodnikami, ale pożytku z tego tyle co nic
Xavi - widać, że mu się chce, ale już nie potrafi wznieść się na rozsądny poziom
Busquets - swoim zaangażowaniem automatycznie zesłałbym go na ławkę
Dani Alves - człowiek który jest jakimś sztucznym wymysłem piłkarza i dawno powinien być poza klubem. Boczny, ofensywny obrońca, który nie potrafi celnie wrzucić w pole karne. To że wyjdzie mu fajna akcja raz na 10 meczów to za mało.
Pedro - jeden z najbardziej przereklamowanych zawodników w Barcelonie
Kto nowy:
Mathieu - fajny na ogórki, przy lepszych zawodnikach wypada słabo. Z RSSS powinien czerwo wyłapać ze 2-3 razy po drugiej żółtej.
Rakitić - nie wyrobiłem sobie jeszcze zdania
Bravo - Brawo, brawo, bardzo dobry transfer
ter Stegen - przereklamowany, chociaż Valdes też potrafił wpuszczać babole. Może jeszcze potrzebuje czasu
Suarez - póki co bardzo przeciętnie
Vermaelen - :cool:
Ten klub zasługuje na profesjonalny zarząd, który będzie też patrzył na wszystko pod kątem biznesowym. Barcelona jest wielką marką, sponsorzy zawsze się znajdą, ale to nie oznacza, że można tak marnować pieniądze! Koniczna jest czystka w szatni i to taka konkretna. Wiem, że transfer Messiego brzmi komicznie, ale kto wie co przyniosą nam przyszłe okienka transferowe. Trener z prawdziwego zdarzenia, który nie jest kopią Guardioli. Tak to widzę. Jestem ciekawy Waszych opinii.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
W piłce nożnej jak w życiu, nic nie trwa wiecznie i każda hegemonia się kiedyś kończy. Gdzie jest Ajax z lat 90, a gdzie jest dzisiaj? Jeszcze kilka sezonów temu wszyscy się śmiali z Realu, że nie mogli przejść 1/8 finałów Ligi Mistrzów, dziś są wzorem do naśladowania. Kiedyś tylko z tego klubu szydzono, że co roku wydają miliony euro na bezpłciowe transfery. Barcelona też miała swój &quot;Golden Age&quot; gdzie wygrywała dosłownie wszystko, teraz przyszedł kryzys. Borussia Dortmund ma to samo i teraz mówi się przede wszystkim o Bayernie.
Tak samo myślę, że będzie z Manchesterem United, mieli swój złoty okres w Anglii i Europie, ale teraz Chelsea i City to są delikatnie silniejsze potęgi piłkarskie, choć kolejne sezony pokażą jak ekipa czerwonych diabłów będzie spisywała się w Premier League.
Moim zdaniem przyczyną problemów Barcelony są słabe transfery, a zawodnicy tacy jak Iniesta, Xavi są coraz starsi i nie mają już tej piłkarskiej ikry jak kiedyś. Do tego brak takich trzonów drużyny jak Puyol.
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
ding 125

ding

Użytkownik
Spójrzmy na skład ludzi, którzy nie tak dawno bili wszystkie rekordy:
Iniesta - obniżył loty, teraz robi tylko kółeczka z zawodnikami, ale pożytku z tego tyle co nic
Xavi - widać, że mu się chce, ale już nie potrafi wznieść się na rozsądny poziom
Busquets - swoim zaangażowaniem automatycznie zesłałbym go na ławkę
Dani Alves - człowiek który jest jakimś sztucznym wymysłem piłkarza i dawno powinien być poza klubem. Boczny, ofensywny obrońca, który nie potrafi celnie wrzucić w pole karne. To że wyjdzie mu fajna akcja raz na 10 meczów to za mało.
Pedro - jeden z najbardziej przereklamowanych zawodników w Barcelonie
Patrząc na ambicję Barcelony, które niewątpliwie sięgają szczytów zarówno w La Liga jak i Lidze Mistrzów, taki skład to tragifarsa. Xavi i Iniesta to cienie zawodników z lat 2010/11. Obecnie wnoszą ułamek tej kreatywności jaką dawali kilka lat temu. O Rakiticu nie masz jeszcze zdania. Ja mam. To transfer nietrafiony. Często jest tak, że piłkarz wybijający się w średnim klubie ligowym przechodzi do potęgi z nadzieją, że będzie kontynuował swoją dobrą grę w tejże. Większa presja, oczekiwania, inny styl gry powodują jednak często, że taki piłkarz gubi się i nie potrafi wykrzesać z siebie potencjału, który Rakitic pewnie ma. Póki co nie prezentuje tego i nie sądzę, aby w przyszłości zaprezentował. Legenda głosi, że zarząd Barcelony preferował transfer Kroosa, który ponoć sam wolał Katalonię, aniżeli Madryt. Cena za niego była śmieszna. Lucho jednak uparł się na Chorwata... Podobna sytuacja była z Suarezem. Zarząd wolał Reusa, a Lucho Suareza. Takie historie krążą po Katalonii.
W tej biedzie kadrowej &quot;najlepsze&quot; jest to, że ta sytuacja nie zmieni się przez najbliższe dwa okienka. Co praktycznie eliminuje Barce z walki o cokolwiek poważnego zarówno w tym jak i najbliższym sezonie. Brak choćby jednego obrońcy z prawdziwego zdarzenia oraz większej ilości kreatywności i błyskotliwości w drugiej linii powodują takie właśnie sytuację, że trio Messi- Suarez - Neymar jest całkowicie osamotnione w tworzeniu sytuacji podbramkowych.
Jeszcze kilka sezonów temu wszyscy się śmiali z Realu, że nie mogli przejść 1/8 finałów Ligi Mistrzów, dziś są wzorem do naśladowania
Czy są wzorem do naśladowania? W jakim sensie? Stylu gry na pewno tak. Bez dwóch zdań. Ale nigdy nie powiem, że sposób zarządzania Realu jest godny naśladowania. Wiem, że to kwestia subiektywna, ale Real w ostatnich kilkunastu latach utopił tyle milionów sprowadzając przereklamowanych graczach, że głowa boli. To klub działający na innych zasadach niż Barca. Tam kupuje się piłkarzy o ogromnym potencjale marketingowym. Od 2002 roku i triumfu Realu w LM do ostatniego sezonu i decimy Real wydał ponad miliard euro na zakup graczy, którzy ponownie wygrają Puchar Europy. Miliard. To nie jest powód do dumy, ani naśladowania.
Poza tym zgoda. Każdy klub ewoluuje i prędzej czy później lekki, bądź poważny kryzys go dotknie. Na szczeblu sportowym, albo kierowniczym. Barca ma teraz problem z oboma.

Ja postawię inne pytanie do dyskusji. Czy Barcelona powinna sprzedać Messiego? Bardzo szanowani i rzetelni dziennikarze zajmujący się Barcą informują, że Chelsea złoży ofertę wartą 250 mln. W tej transakcji pomóc miałby sponsor techniczny Messiego - Adidas. Jak to widzicie?
Ja powiem tak. Messi lepszy niż jest już nie będzie. Przy odpowiednim zarządzaniu za taką sumę można wymienić pół składu, bo takie w tej chwili są potrzeby Barcelony. Po ewentualnym odejściu na pewno Barca straciłaby sporo w kwestii marketingowej. Każdego kibica, którego zapytasz co myśli kiedy słyszy Barcelona, odpowie Messi. Neymar nie ma jeszcze takiego przebicia. Suarez to trochę inny typ.
Odpowiadając krótko czy za taką sumę warto sprzedać Messiego, powiem tak. Warto.
Jak Wy to widzicie?
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
To co się dzieję w Barcelonie od kilku lat to rozmienianie klubu na drobne. Za prezydentury Laporty zarzucano mu jakieś niejasne transakcje ale tak jak pisał Ramzesa, były wyniki. Półfinał Ligi Mistrzów to było minimum. Rosell kreował się jako człowiek, który uzdrowi Barcelonę pod względem organizacyjnym. „Coś więcej niż klub” stał się klubem, który dla pieniędzy sprzedał miejsce na koszulkach, wypchnął Abidala mimo że ten mógł bez problemu łatać dziurawą obronę. Takich przykładów było więcej. Na koniec okazało się, że Rosell stracił stołek po aferze z transferem Neymara. Zubizaretta na stanowisku dyrektora to był błąd i co do tego nikt nie ma chyba wątpliwości. Niech podsumowaniem jego zakupów będzie Vermaelen, który chyba jeszcze nawet ani razu na ławce nie usiadł, już nie mówiąc o grze. Ale też warto spojrzeć na to jak łatwo się oddaje takich piłkarzy jak Fabregas, Alexis czy Thiago, a potem dziurę w pomocy próbuje się łatać Rakiticiem. Wiadomo, że Xavi nie wróci do formy sprzed kilku lat, a Iniesta sam wszystkiego nie pociągnie nawet w swojej wielkiej dyspozycji, od której jest daleko. Do tego Busquets, który jest ciągle wystawiany jakby nikt w Barcelonie nie oglądał meczów Argentyny z MŚ i gry Mascherano na tej pozycji. Obrona to jest pole, w którym sobie działacze Barcelony całkowicie nie radzą. Jakieś nieudolne próby zastąpienia Alvesa i ciągły brak zakupu klasowego stopera. Mathieu za 20 mln to wszystko na co ich było stać.
Ogólnie Barca potrzebuje kolejnego sezonu bez żadnego trofeum. Chyba najlepiej dla nich byłoby, gdyby w Lidze Mistrzów odpadli już w 1/8 finału. Może wreszcie byłby impuls, by zrobić rewolucję w kadrze. Myślałem do tej pory, że będzie to stopniowe wymienianie zawodników (coś jak reprezentacja Niemiec) ale nic takiego się nie stało. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem teraz byłoby powtórzenie sytuacji z lata 2004, kiedy do klubu przyszli tacy gracze jak Deco, Eto’o, Giuly, Belletti, Larsson czy van Bronckhorst. Sukces przyszedł bardzo szybko. Ale do tego potrzeba zarządu z planem i przede wszystkim trenera z wizją na kolejne lata. Szukanie trenera ze swojego podwórka już chyba nie zda egzaminu, a przynajmniej na kilka najbliższych lat powinni z tego zrezygnować. Powinni wybrać kogoś, kto przede wszystkim będzie potrafił zdobyć taki szacunek, by każdy piłkarz słuchał poleceń, bo ostatnio chyba coraz częściej rządziła szatnia.
Co do sprzedaży Messiego to jeśli ktoś by wykładał 250 mln to bym bez wahania się zgodził. Jak dla mnie nie ma takiego piłkarza, który byłby tyle wart. Kilka lat temu nikt sobie nie wyobrażał Barcy bez Ronaldinho i co? Brazylijczyk odszedł, gwiazdą został Messi. Teraz Leo by odszedł to Neymar mógłby wreszcie stać się liderem i zająć jego miejsce.
 
bob94 465

bob94

Użytkownik
Ja postawię inne pytanie do dyskusji. Czy Barcelona powinna sprzedać Messiego? Bardzo szanowani i rzetelni dziennikarze zajmujący się Barcą informują, że Chelsea złoży ofertę wartą 250 mln. W tej transakcji pomóc miałby sponsor techniczny Messiego - Adidas. Jak to widzicie?
Ja powiem tak. Messi lepszy niż jest już nie będzie. Przy odpowiednim zarządzaniu za taką sumę można wymienić pół składu, bo takie w tej chwili są potrzeby Barcelony. Po ewentualnym odejściu na pewno Barca straciłaby sporo w kwestii marketingowej. Każdego kibica, którego zapytasz co myśli kiedy słyszy Barcelona, odpowie Messi. Neymar nie ma jeszcze takiego przebicia. Suarez to trochę inny typ.
Odpowiadając krótko czy za taką sumę warto sprzedać Messiego, powiem tak. Warto.
Jak Wy to widzicie?
Powiem tak jeżeli Chelsea omineła by jakoś zasadę fair play to za taką kasę zawsze się opłaca, tylko trzeba patrzeć krok do przodu kim by tu go zastąpić chyba że Neymar/Suarez przejmą rolę lidera po Leo tak jak Leo przejął po Ronaldinho.
Drugą kwestią jest to czy Messi faktycznie chce odejść czy tylko straszy chcąc zwolnienia Lucho, i teraz nie wiem co mysleć bo Leo niby taki cichy i spokojny ale sezon temu też podobno skład ustalał a nie Martino, Enrique sobie nie pozwoli na coś takiego więc są skłóceni a Messi grzeje od czasu do czasy ławę. Jednak wydaje mi się tak na 95% cały zarząd i zawodnicy będą za Leo w razie gdyby coś było na rzeczy.
Po trzecie zależy od tego czy Leo chce odejść czy zostać, jeżeli chce zostać to należy go zostawić, w końcu nalezy mu się za to wszystko co zrobił dla klubu a jeżeli będzie na 100% zdecydowany że chce odejść to trzeba to uszanować i tyle.
Ja osobiście czekam na kolejny sezon żeby zobaczyć czy ten Suarez się sprawdzi bo jak nie to będzie kicha. Znowu będzie trzeba dużo wydać na stopera i prawego obrońcę + kogoś do pomocy za iniestę i jeszcze jakiś uniwersalny napastnik, swoją drogą nie wiem po było sprzedawać Sancheza a kupować Suareza
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
nie wiem po było sprzedawać Sancheza a kupować Suareza
Bo to jest marketingowy wyścig klubów. Barcelona ma Messiego, to Real kupuje Ronaldo. Real ściąga Bale to Barcelona ma Neymara. Real kupuje Jamesa, Barcelona kupuje Suareza. Na każdy większy transfer jest od razu odpowiedź wiecznego rywala.
A Messi odchodząc z Barcelony miałby za dużo do stracenia, bo jeżeli nie sprawdziłby się w innej lidze to by na nim wieszali psy, więc jest mu to nie na rękę. Zresztą dla Blaugrany jest to kura znoszące złote jajka. Sprzedaż Messiego to byłby strzał w stopę, samobójstwo, jazda po 1l wódki 250 km/h motorem bez kasku po koleinach, publiczne harakiri.
Moim zdaniem to była tylko zwykła medialna ploteczka, a wszystko wzięło się z tego, że Messi polubił na jakimś portalu społecznościowym profile tam jakiś zawodników. Przecież już Ronaldo miał być jedną nogą ponownie w Anglii. Brukowce co roku wymyślają sensacje.
 
bob94 465

bob94

Użytkownik
Tylko właśnie to mnie martwi w tym klubie że też chcą mieć gwiazdy marketingowe jak Real. Jeszcze kilka lat temu to było nie do pomyślenia że Barca robi takie rzeczy chociaż z drugiej strony trochę ich rozumiem patrząc po przychodach klubu.
A z tym odejściem to raczej niekoniecznie same brukowce podchwyciły tego Instagrama, tylko napiętą atmosferę między nim a Enrique, że podobno nawet xavi, iniesta i busqets chcieli ich pogodzić a Messi próbuje straszyć odejściem żeby zwolnić trenera. Tak ja to widzę.
 
M 37

misterchef

Użytkownik
&quot;Mały dyktator&quot; lubi robić wokół siebie szum medialny, oprócz tego on dąży do tego, żeby ten sezon był pierwszym i ostatnim dla Enrique. Takie plotki tylko na ręke Messiemu, który będzie negocjował kolejne podwyżki pensji. To wszystko co pojawia się w mediach należy traktować na poważnie tylko w 50%. Władze Barcy nie odpuszczą Messiego, który przynosi im ogromne zyski.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Ważne info :
Cristiano Ronaldo został zawieszony na dwa spotkania ligowe za brutalne zachowanie względem zawodnika Cordoby, Edimara, za które arbiter ukarał go czerwoną kartką.
Portugalczyk nie wystąpi w dwóch najbliższych spotkaniach ligowych Królewskich - z Realem Sociedad w sobotę o godzinie 16:00 i w zaległym meczu z Sevillą 4 lutego.
Ronaldo wróci dopiero na ligowe derby Madrytu na Vicente Calderon.
http://www.primeradivision.pl/299856-dwa-mecze-pauzy-cristiano.html
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Barcelona defender Dani Alves has agreed a 3-year deal with PSG worth more than £100,000 a week and will join the club on a free transfer this summer.
Dani Alves z Barcelony przechodzi latem do PSG.
100 tysięcy funtów tygodniówki ???? czyli jakieś pół miliona złotych.
@Edit: Esperanza10 dzięki za sprostowanie info! ???? Alves wyjaśnił w kilku żołnierskich słowach co o tym myśli.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom