>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Enea Speedway Ekstraliga 2012

Status
Zamknięty.
M 126

mj_bull

Użytkownik
O mistrzostwo powalczą Toruń i Leszno. Zajebiste składy, mocni juniorzy. Gorzów jak ktoś już wcześniej wspomniał może być drużyną dobrą, ale tylko na swoim torze. Tarnów jest dla mnie zajebiście przereklamowany. W górnej połówce będzie też zapewne Zielona Góra. Dalej stawiam na Częstochowę i Rzeszów. O utrzymanie powalczą Wrocław, Gdańsk i Bydgoszcz. Reasumując:
1.Leszno
2.Toruń
3.Gorzów
4.Zielona Góra
5.Tarnów
6.Częstochowa
7.Rzeszów
8.Wrocław
9.Gdańsk
10.Bydgoszcz
 
matheo1985 8

matheo1985

Użytkownik
Na razie nie ma się w sumie czym podniecać. Prawda jest jednak taka, że liga zrobiła się słabsza. Teoretycznie w każdym zespole jest jakiś słaby punkt, a wszelkie ograniczenia co do liczby startów zawodników z GP czy limity KSM na pewno nie mogą spowodować podniesienia poziomu ligi. (...)
Widać, że zna się gość na żużlu. Choć wiadomo... wszystko zweryfikuje tor. Jedyne do czego mam zastrzeżenia to jest to, dlaczego wszyscy tak faworyzują pawlickich...to są młodzi goście (oczywiście nie odbieram im talentu), ale uważam że z nimi może być różnie w tym sezonie (normalne, że mogę się mylić). Kolejność na koniec wg mnie:
1. Unibax Toruń
2. Falubaz
3. Stal Gorzów
4. Unia Leszno
5. Unia Tarnów
6. Włókniarz
7. Marma Rzeszów
8. Polonia Bydgoszcz
9. WTS Wrocław
10. Lotos Gdańsk
A jeśli chodzi o drużynę z mojego miasta, to sądzę że została wzmocniona... przede wszystkim będzie walka o skład... Harris z nożem na gardle ma ostatnią szanse, by zaistnieć w polskiej lidze... jeśli tego nie zrobi ... to niestety będzie musiał się zadowolić anglią... Grisza i Nermark sądzę, że utrzymają poziom z zeszłego roku... juniorzy talent mają, tylko brakuje sprzętu...
Pozdro dla wszystkich i życzę pozytywnych wrażeń w nadchodzącym sezonie.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Ja generalnie zgadzam się z Robsonem,mimo iż jest z Torunia;)

Tylko kilka uwag,które nasunęły mi się po przeczytaniu jego prognoz:

-w przypadku Gorzowa jest zbyt wiele znaków zapytania żeby umieścić ich w tej pierwszej grupie,prędzej widzę tam Falubaz
-odnośnie Częstochowy,którą kolega dał wyżej niż Wybrzeże i Spartę-w moim odczuciu to Częstochowa będzie czerwoną latarnią;składy oczywiście potencjalnie wyrównane w tej dolnej piątce,ale według mnie zarówno Gdańsk,Wrocław jak i Bydgoszcz będą mieć przewagę sporą na własnych torach,które będą specjalnie przygotowywane pod gospodarzy.Jeśli w Czewie będą robić taki tor jak w ubiegłym sezonie,czyli &quot;do walki&quot; to Włókniarz będzie miał problem z wygraniem u siebie-zobaczcie jak poradził sobie nawet Start Gniezno na tym torze
 
lysy-16140 268

lysy-16140

Użytkownik
A jeśli chodzi o drużynę z mojego miasta, to sądzę że została wzmocniona... przede wszystkim będzie walka o skład... Harris z nożem na gardle ma ostatnią szanse, by zaistnieć w polskiej lidze... jeśli tego nie zrobi ... to niestety będzie musiał się zadowolić anglią... Grisza i Nermark sądzę, że utrzymają poziom z zeszłego roku... juniorzy talent mają, tylko brakuje sprzętu...
Pozdro dla wszystkich i życzę pozytywnych wrażeń w nadchodzącym sezonie.
Harris wcale nie musi niczego udowadniać, w Polskiej lidze nigdy nie był czołowym jeźdźcem i jeśli teraz nie będzie robił dwu cyfrówek to też się nie zdziwię, jeśli nie Częstochowa to inny choćby 1ligowy klub a i tak priorytet GP i rodzima liga. Swoją drogą piszesz, że juniorom brakuje sprzętu. Jeśli macie ich zdolnych to już klubu głowa chyba, żeby znaleźć odpowiednie rozwiązanie, a tym bardziej jeśli ma to miejsce w ekstralidze. Zawsze mnie bolało, jak u nas w małym mieście młodzi jeździli na rozpadających się stojakach już w XXI wieku... ale w ekstralidze to już trzeba inwestować w takie rzeczy ????
Co do całej ligi to prawda jest taka, że faktycznie została osłabiona przez wprowadzenie tych wszystkich zmian, brakłoby miejsca i czasu by je opisywać w tym poście. Faworyta jako takiego na starcie nie ma. Na papierze najlepiej wygląda Zielona Góra. Reszta składów bardzo wyrównanych, ale... W tym sezonie przypuszczam, że będzie wielki powrót do polskiej mentalności żużla, czyli przygotowanie toru pod gospodarza i wszelkimi możliwymi sposobami wygrywanie meczów na własnych torach. Po to właśnie by mecze wygrywali zawodnicy z drugiej linii, którzy będą mieli przewagę nad przyjezdnymi. Miejmy nadzieję, że aż tak nudno nie będzie i będziemy mogli się emocjonować ligą do samego końca.
 
L 105

legolas

Użytkownik
W zasadzie składy drużyn się już wykrystalizowały i można już troszkę z fusów powróżyc ;)
Według mnie najmocniej na papierze wygląda skład leszczyńskiej Unii i Unibaxu Toruń, choć ci drudzy co roku na papierze wyglądają piekielnie mocno, ale jednak czegoś brakuję by sięgnąć po tytuł mistrza Polski, sądze że w tym roku będzie podobnie, bo za nimi czai się kilka klubów z solidnymi nazwiskami. Gorzów, Tarnów według mnie to ekipy które będą walczyć o medale, wiadomo tam gdzie Herbie i Polewaczkowy tam medale ;) prawdę mówiąc najważniejszym aspektem, który pozwala mi stwierdzić iż Tarnów będzie walczył o medale jest transfer Janowskiego, który na pozycji juniorskiej nie będzie miał sobie równych w tej lidze podejrzewam. Gorzów wiadomo Tomek G, to i tam muszą być wysokie aspiracje.
Reszta składów jest na tyle wyrównana, że ciężko spekulować kto i jak dalej będzie się plasował w tabeli, choć według mnie Gdańsk troszkę odstaję sportowo i finansowo od reszty stawki, ale takie zespoły jak Rzeszów czy Wrocław cięzko będzie pokonać na ich torze nawet przez Leszno , kreowanych przeze mnie nowych Mistrzów Polski.
Także się szykuje ciekawy sezon, a tak na prawdę sprawa mistrzostwa rozegra się w fazie play off, gdzie dobrze wiemy, że rządzi się ona własnymi prawami i często niespodziewanymi obrotami akcji ;) tym lepiej dla nas, jedyny minus to zamieszanie z zawodnikami z GP, szkoda że tacy zawodnicy jak Pepe czy Ward musieli rezygnować z udziału w MŚ na rzecz naszej ligi, ale wiadomo $$$ ważniejsza.
 
matheo1985 8

matheo1985

Użytkownik
Harris wcale nie musi niczego udowadniać, w Polskiej lidze nigdy nie był czołowym jeźdźcem i jeśli teraz nie będzie robił dwu cyfrówek to też się nie zdziwię, jeśli nie Częstochowa to inny choćby 1ligowy klub a i tak priorytet GP i rodzima liga. Swoją drogą piszesz, że juniorom brakuje sprzętu. Jeśli macie ich zdolnych to już klubu głowa chyba, żeby znaleźć odpowiednie rozwiązanie, a tym bardziej jeśli ma to miejsce w ekstralidze. Zawsze mnie bolało, jak u nas w małym mieście młodzi jeździli na rozpadających się stojakach już w XXI wieku... ale w ekstralidze to już trzeba inwestować w takie rzeczy ????
Co do Harrisa przekonamy się w sezonie... jestem dobrej myśli ???? a i niedowiarki się przekonają po raz kolejny, że w Czewie jest klimat do ścigania ???? a propos juniorów, sądzę że i oni w końcu będą mieli na czym śmigać... Nowy zarząd wg mnie odwala całkiem niezłą robotę... Doszły mnie słuchy, że już są podobno po słowie z potężnym sponsorem i bliscy podpisania 3-letniej umowy... do tego sponsorzy z regionu się dołączaja... więc wreszcie będzie ok... Pozdrawiam...
 
power30 18K

power30

Forum VIP
Można powiedzieć, że prezes odszedł z klubu i zaczyna się w końcu coś dziać co zmierza ku dobremu. Jeśli zarząd zapewni młodzieży odpowiedni sprzęt, a umiejętności im na pewno nie brakuje to może być solidna para młodzieżowców Czaja-Bubel. Wg mnie Drabik na pewno potrafi przygotować świetnie tor i będzie pomagał Dymkowi w swoich obowiązkach. Co do Harrisa to liczę, że średnio na mecz będzie robił te 7-8 punktów i nie ma co więcej od niego wymagać. Jeśli Łaguta i Nermark utrzymają formę z zeszłego sezonu to realne jest max 6 miejsce.
W ciemno taką stawiał bym kolejność
1. Unibax Toruń
2. Unia Leszno
3. Zielona Góra
4. Stal Gorzów
5. Unia Tarnów
6. Włókniarz Częstochowa
7. Stal Rzeszów
8. Polonia Bydgoszcz
9. Lotos Gdańsk
10. WTS Wrocław
 
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
Jak dla mnie pretendentem do złotego medalu jest Gorzowska Stal, ktora moim zdaniem najmniej straciła na nowym regulaminie. Starcili co prawda Nikiego, ale jak ktos juz wyzej pisal nie jest to ten rider co kiedyś i myśle ze KK nie bedzie gorszy i srednia będzie w okolicy 1,75-1,90. Wymiana Bajkopisarza na młodego Jensena tez powinna wyjść na dobre. Ogólnie powinno byc podobnie jak w zeszłym roku demolka u siebie a na wyjazdach walka.
Fajnie wygląda tez zespół z Torunia, gdzie w sumie jest 3 dobrych seniorów Ryan Sullivan, Chris Holder i Adrian Miedziński do tego Darcy Ward, który pokazał ze potrafi wygrywać a w parze z Holderem mogłaby byc jedna z lepszych par w SE, jezeli tylko znowu nie zaczną zwiedzać Torunia nocami :razz:
Wyśle ze to właśnie te 2 zespoły spotkają sie w finale
 
L 105

legolas

Użytkownik
Można powiedzieć, że prezes odszedł z klubu i zaczyna się w końcu coś dziać co zmierza ku dobremu. Jeśli zarząd zapewni młodzieży odpowiedni sprzęt, a umiejętności im na pewno nie brakuje to może być solidna para młodzieżowców Czaja-Bubel. Wg mnie Drabik na pewno potrafi przygotować świetnie tor i będzie pomagał Dymkowi w swoich obowiązkach. Co do Harrisa to liczę, że średnio na mecz będzie robił te 7-8 punktów i nie ma co więcej od niego wymagać. Jeśli Łaguta i Nermark utrzymają formę z zeszłego sezonu to realne jest max 6 miejsce.

W ciemno taką stawiał bym kolejność

1. Unibax Toruń
2. Unia Leszno
3. Zielona Góra
4. Stal Gorzów
5. Unia Tarnów
6. Włókniarz Częstochowa
7. Stal Rzeszów
8. Polonia Bydgoszcz
9. Lotos Gdańsk
10. WTS Wrocław

Moim zdaniem nie doceniasz siły ekipy z Wrocławia, a za bardzo przeceniasz Falubaz, po odejściu Cieślaka i Hancocka ta ekipa wiele straciła, wątpię by była w stanie walczyć o medale w tym sezonie.
 
power30 18K

power30

Forum VIP

Dosyć ciekawe oferty długoterminowe wystawił Sportingbet. Jedynym z nich jest zakład kto spadnie w tym sezonie. Nie jest zaskoczeniem, że największe szansę wg bukmachera ma Gdańsk - 3,50, ale to że duże szansę ma Rzeszów, który moim zdaniem ma fajny skład, w sam raz na pewne utrzymanie. Kurs na Wrocław moim zdaniem jest za wysoki. Co tym sądzicie?
 
L 105

legolas

Użytkownik
Zgadzam się z poprzednikiem odnośnie Gdańska, też według mnie to kandydat numer 1 do spadku, ale zupełnie nie rozumiem czemu tak skreślacie Wrocław, mają bardzo ciekawy skład i specyficzny tor, na którym będzie cieżko komuś wygrać według mnie, dwaj weterani polskich torów Ułamek i Jędrzejak wspierani przez młodych gniewnych stranieri w postaci Lindgrena i Woffindena i Klindta lub Anderssona jako piątego zawodnika mogą wiele namieszać w tej lidze. Jeśli w kasie będzie się wszystko zgadzało to według mnie Wrocław może być czarnym koniem tegorocznych rozgrywek, chętnie bym pograł h2h sezonowe na Wrocław z wyżej notowanymi wg oddsmakerów Bydgoszczą, a może i Zielona Górą, która jest tu mocno przeceniana.
 
B 41,5K

bosky

Użytkownik
Mocno przeceniany, to jest tutaj Gorzów, Zielona Góra tylko trochę. Ale akurat o to, że Falubaz będzie wyżej od Wrocławia byłbym się w stanie założyć o grube pieniądze.
Widzisz, różnica polega na tym, że Ułamek został do Wrocławia wprowadzony, więc trudno powiedzieć jak oswoi się z wizją jeżdżenia co dwa tygodnie na wrocławskim obiekcie (chociaż akurat to jego widzę jako tego robiącego duże punkty dla Sparty), z kolei Jędrzejaka trudno zaliczyć do grona czołówki ekstraligi - to taki zawodnik raczej od kilku wystrzałów w sezonie. Lindgren w zasadzie najlepszy rok swojej jazdy zaliczył w Tarnowie i tylko pytanie czy wyniki które osiągał zadowalały tamtejszych działaczy? Tutaj kreowany jest na lidera, więc stawiane są przed nim jeszcze wyższe cele. Trochę to w moim odczuciu przecenianie tego ridera, podobnie jak to ma miejsce w przypadku Harrisa w Cze-wie.
No Woffy, Klindt i Andersson to ogromny znak zapytania, ba, raczej ze zwrotem skierowanym w dół. Nie mówię, że to kompletne ogórki, jeśli już, to najwięcej spodziewałbym się po Anderssonie, jestem natomiast pewien, że nie ma co przeceniać ich siły w ciemno przed sezonem.
Jak widzisz każdy kij ma dwa końce i ocenianie Sparty jako teamu bez lidera ma sens.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
A mnie zaskakuje to,że Bydgoszcz oceniają wyżej niż Tarnów oddsmakerzy. Bo tak jak jestem kibicem Polonii od xx lat,to nie wydaje mi się żebyśmy w ostatecznym rozrachunku byli wyżej od Unii T.

Co do spadku,będę nudny i powtórzę że dla mnie kandydat nr 1 to Włókniarz.A oddsmakerzy widzą ich wyżej niż Rzeszów nawet..
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
matheo1985 8

matheo1985

Użytkownik
A mnie zaskakuje to,że Bydgoszcz oceniają wyżej niż Tarnów oddsmakerzy. Bo tak jak jestem kibicem Polonii od xx lat,to nie wydaje mi się żebyśmy w ostatecznym rozrachunku byli wyżej od Unii T.
Co do spadku,będę nudny i powtórzę że dla mnie kandydat nr 1 to Włókniarz.A oddsmakerzy widzą ich wyżej niż Rzeszów nawet..
Oj levy... Co Cię skłania do tego, że włókniarz jest kandydatem nr 1 do spadku? Wg mnie to właśnie twoja polonia i wybrzeże będą jeździć o utrzymanie...
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Oj levy... Co Cię skłania do tego, że włókniarz jest kandydatem nr 1 do spadku? Wg mnie to właśnie twoja polonia i wybrzeże będą jeździć o utrzymanie...
pożyjemy,zobaczymy;) Pamiętaj,że poza wynikiem sportowym jest jeszcze kwestia finansowa..
A co mnie skłania-pisałem wyżej,że z tych słabszych ekip,według mnie,Włókniarz będzie miał największe problemy żeby wygrać u siebie.Oczywiście jeśli tor będzie tak przygotowywany jak ostatnie 2 sezony chociażby.Ale zmienił się prezes,więc może zmieni się tor.Wtedy szanse Włókniarza rosną,a tak to Wrocław,Gdańsk i Bydgoszcz bije was na głowę pod względem zaskoczenia rywala nawierzchnią toru.A w wyrównanej E-lidze to będzie moim zdaniem bezcenne.To i juniorzy:cool:
 
power30 18K

power30

Forum VIP
matheo nie spinaj się... levy wyraził tylko swoją opinię., a każdy ma do niej prawo. Włókniarz i Polonia mają dość wyrównane składu, ze względu na to iż zdobycze punktowe kilku zawodników są wielką niewiadomą. W Bydgoszczy pewniakiem powinien być tylko Emil, bo już sam pisałem że Gapa może zdobyć max 8 punktów. O Robercie już nie wspomnę, który jest nieporozumieniem. Artiom i Buczek mogą mieć przebłyski, ale sądzę że w granicach 5-8 punktów są w stanie jeździć. Co do juniorów to myślę mimo wszystko że oba zespoły mają wyrównane, bardziej ze wskazaniem na Bydgoszcz. W Częstochowie najwięcej punktów oscylujących w granicach dwu-cyfrówki powinien robić Łaguta. Harris czy Nermark są dla mnie wielką niewiadomą, ale myślę że w granicach 6-8 punktów są w stanie zrobić. Nie sądzę, aby Szwed miał tak udany sezon jak poprzedni. Na pewno niewiadomą jest postawa krajowych zawodników, mowa tu o Jabłońskim oraz Zengocie. Jednak sądzę, że obie drużyny u siebie są w stanie utrzeć nosa faworytom rozgrywek.
Edit:
Zapomniałem wspomnieć jeśli odwołanie Włókniarza zakończy się fiaskiem to są nikłe szansę, aby Częstochowianie mogli zająć wyższą pozycję niż Bydgoszcz
 
matheo1985 8

matheo1985

Użytkownik
Power nie spinam się ???? wiadomo, że każdy ma prawo wyrazić swoja opinie... ale też nie każdy może się z nią zgadzać, prawda? nie napisałem tego wrogo, czy coś w tym stylu - daleki jestem od tego... po prostu odmienne zdania i tyle ???? a co do tych minusowych punktów, to sądzę że żadna drużyna ich nie będzie mieć... Pozdro.
 
N 149

nati1234

Użytkownik
Ludzie spójrzcie obiektywnie na składy Gdańsk ma budżet I ligowy i skład... Chrzanek musiałby być liderem z pierwszego zdarzenia i robić po 10pkt... Świder po ciężkiej kontuzji będzie miał słabszy sezon niż poprzedni. Szymko nie nadaje się na II lige, a co dopiero na ekstra. Jedyne czego im cała Polska może zazdrościć to Pieszczka (taki mały drugi Hampel nam rośnie).
 
kubson21 1,8K

kubson21

Użytkownik
Ludzie spójrzcie obiektywnie na składy Gdańsk ma budżet I ligowy i skład... Chrzanek musiałby być liderem z pierwszego zdarzenia i robić po 10pkt... Świder po ciężkiej kontuzji będzie miał słabszy sezon niż poprzedni. Szymko nie nadaje się na II lige, a co dopiero na ekstra. Jedyne czego im cała Polska może zazdrościć to Pieszczka (taki mały drugi Hampel nam rośnie).
W pełni popieram.
Co do typów długoterminowych to tradycyjnie wstrzymam się do pierwszych sparingów.Bo od razu widać kto na papierze jest mocny a kto słaby,wole sprawdzić jak poszczególni zawodnicy prezentują się na torze (w końcu różne dziwne rzeczy dzieją się przed początkiem sezonu).Na teraz chętnie zagrałbym h2h Wrocław - Rzeszów stawiając na Wrocław.
 
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
Ludzie spójrzcie obiektywnie na składy Gdańsk ma budżet I ligowy i skład... Chrzanek musiałby być liderem z pierwszego zdarzenia i robić po 10pkt... Świder po ciężkiej kontuzji będzie miał słabszy sezon niż poprzedni. Szymko nie nadaje się na II lige, a co dopiero na ekstra. Jedyne czego im cała Polska może zazdrościć to Pieszczka (taki mały drugi Hampel nam rośnie).
Dlatego warto pograć ze spadną kurs 3,50 nie jest taki zły. Z pozostałych zawodnikow tylko Niki prezetuje poziom na ekstralige i THJ na własnym podwórku będzie przywozil punkty. Cp dp pozostałej 3 Maksim Bogdanow,
Andriej Kobrin, Renat Gafurow to niema co się spodziewać za dużo szczególnie 3 ostatnich zawodników. MadMax&#39;a lubię jednak wątpię żeby wszedł on do ekstraligi tak jak jego były kolega z Loko grisza. Składa sie na to parę czynników przede wszystkim kontuzja której się nabawił w domowym meczu bodajże z Rybnikiem i ciężko mi uwiezyc żeby w tym roku też sobie czegoś nie połamał, ponadto jest jeszcze juniorem, który będzie musiał startować jako senior.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom