>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Engelberg [17-20.12.2009]

Status
Zamknięty.
lalo 36

lalo

Forum VIP

Engelberg (Szwajcaria) - HS 137 m
pełna nazwa: Duża Titlis
miasto: Engelberg
punkt hs:137 m
punkt konstrukcyjny: 125
punkt sędziowski: 137 m
rekord zimowy: PETTERSEN Sigurd - 142m
nachylenie progu: 10.5 st.
wysokość progu: 3.2 m
długość rozbiegu: 123 m
nachylenie zeskoku: 38 st.
średnia prędkość: 92 km/h
rok konstrukcji: 1910
pojemność stadionu: 20000

Engelberg był jednym z pierwszych miejsc w Szwajcarii, które posiadały skocznię narciarską. W jej rozwoju od początku uczestniczył miejscowy klub narciarski. Pierwszy tutejszy konkurs, w którym wzięło udział 10 skoczków odbył się w 1904 roku w obecności niewielkiej ilości widzów. W tym samym roku generalne zgromadzenie klubu przyznało kredyt 133 franków i 50 czarnych koni na budowę nowej skoczni, Saindrainschanze. Ówczesny prezydent klubu w corocznym podsumowaniu finansowym za sezon 1907/08 wyrażał radość z powodu stworzenia obiektu &quot;wszechczasów&quot; - jak się wyraził. Niestety już po kilku latach okazało się, że skocznia jest przestarzała...
Wtedy zdecydowano o budowie skoczni Titlis. Już 4 lata później, po tragicznym konkursie, w czasie którego zginął jeden skoczek, a kilku zostało rannych, musiała zostać poddana przebudowie. Wspomniana Sandrainschanze była jeszcze wielokrotnie poddawana transformacjom, Titlisschanze różnym korektom, jednak żadna nie odpowiadała już obowiązującym standardom. Z tego powodu w 1964 podjęto decyzję o budowie średniej skoczni, Kleintitlisschanze, na której odbyło się nawet kilka nocnych międzynarodowych konkursów. 3 lata później powstała jeszcze jedna skocznia, Bubenschanze. Niestety brak utalentowanych skoczków stawał się coraz bardziej dotkliwy. Po MŚ w Lahti w 1938 miasto już zamierzało zrezygnować z organizowania międzynarodowych konkursów. Zapobiegła temu szybka reakcja klubu, który dowiedziawszy się o niebezpiecznych zamierzeniach władz Engelberga, przedstawił projekt dużej skoczni Titlis... Ówczesny prezydent klubu Theddy Amstutz za wszelką cenę chciał uniknąć przy planowaniu i konstruowaniu obiektu starych, aż zanadto już znanych pomyłek budowlanych. Z tego też powodu projekt kalkulacyjny inżyniera Giacomo Baldissery został uzupełniony komputerowymi obliczeniami wykonanymi w 5 miesięcy (co było sytuacją bez precedensu) przez rodzime firmy Oscara Menii i Franza Odermatta. Przekraczające 300 000 franków koszty konstrukcji zdobyto dzięki przeróżnym operacjom finansowym oraz chojnym darom przyjaciół i sponsorów. W 1971 na posiadającej nowy statut skoczni Dużej Titlis odbyły się pierwsze zawody (w ramach Swiss Springer Tour).
Około 14 lat później skocznia nie odpowiadała już zrewidowanym wymogom FIS. W celu zdobycia homologacji konieczne były globalna reorganizacja i modyfikacja obiektu. Budżet tych prac wynosił 350 000 franków. Kiedy odmówiono kredytu (na 100 000 franków), nad klubem zawisły czarne chmury. Na 26 lutego 1984 był zaplanowany konkurs drużynowy. Jego supervisorzy nie mieli wyboru - musieli zabrać się do pracy na własne ryzyko. Dużo pomogli tutaj prywatni dawcy, których wsparcie podtrzymywało organizatorów konkursu na duchu i wzmacniało się w wierze, że takie miejsce jak Engelberg potrzebuje odpowiedniej skoczni narciarskiej. W końcu jednak otrzymali 30 000 franków kredytu a ich odwaga została wynagrodzona - konkurs odniósł sukces organizacyjny.
Od tamtego czasu skocznia kilkakrotnie musiała być dostosowywana do zmieniających się standardów FIS. Dziś ta skocznia &quot;z przeszłością&quot; jest jedną z największych naturalnych skoczni na świecie.
Oficjalny rekord skoczni wynosi 141 metrów i należy do Janne Ahonena. Został ustanowiony podczas konkursu PŚ w sezonie 2004/2005. W tymże konkursie jako pierwszy rekord pobił Jakuba Janda (139 m), jednak chwilę później wynik Czecha znacznie poprawił Fin. W zawodach Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2008/2009 Sigurd Pettersen poszybował na odległość 142 m i został nowym rekordzistą skoczni, ale nie oficjalnym, gdyż wynik ten uzyskał na zapleczu Pucharu Świata.
Odbywają się tu zawody Pucharu Świata i Pucharu Kontynentalnego. W mieście istnieje klub S.C. Engelberg.

Program zawodów
18.12.2009 - piątek
09:00 odprawa techniczna
10:00 oficjalny trening
12:00 kwalifikacje
13:45 pierwsza seria konkursowa
19.12.2009 - sobota
12:15 kwalifikacje
13:45 pierwsza seria konkursowa
20.12.2009 - niedziela
12:15 kwalifikacje
13:45 pierwsza seria konkursowa

Piątek, 18.12, godz. 12:00 - Puchar Świata w Harrachovie - kwalifikacje

Piątek, 18.12, godz. 13:45 - Puchar Świata w Harrachovie

Piątek, 18.12, godz. 13:20 - Puchar Świata w Harrachovie


Sobota, 19.12, godz. 13:35 - Puchar Świata w Engelbergu

Sobota, 19.12, godz. 13:45 - Puchar Świata w Engelbergu


Niedziela, 20.12, godz. 13:35 - Puchar Świata w Engelbergu

Niedziela, 20.12, godz. 13:45 - Puchar Świata w Engelbergu

Wyniki z przed roku:
Sobota: http://www.skijumping.pl/wyniki.php?id_zawodow=1893
Niedziela: http://www.skijumping.pl/wyniki.php?id_zawodow=1894
pozdROWienia ????​
 
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Bjorn Einar Romoren - Pascal Bodmer 2 @1,60 betsafe

Typ troche w ciemno bo nie mieliśmy jeszcze skoków treningowych czy kwalifikacji. Norweg wystrzelił w pierwszym konkursie przez co na początku przez jakiś czas będzie startował wśród czołówki, ostatnie 2 konkursy jednak już o wiele słabiej, raz nawet nie załapał sie do konkursu. Młody Niemiec to niespodzianka tego sezonu puki co skacze bardzo dobrze, równo i myślę że przez dłuższy okres bedzie zaliczał sie do szeroko pojętej światowej czołówki.
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
Szczerze mówiąc nie chce nic obstawiać po dwu tygodniowej przerwie od skakania ... Jak dla mnie forma każdego zawodnika jest teraz zagadką i bezsensowne byłoby obstawianie zawodów na &quot;czuja&quot;, wczoraj niby odbyły się nieoficjalne treningi ale nigdzie nie umiem znaleźć ich rezultatów, a dopiero dzisiaj o 10 są oficjalne, o 12 kwalifikacje a później konkurs trochę szkoda że to wszystko tak szybko się dzieje bo niestety dzisiaj muszę jechać na zajęcia bo mam lekkąatletyke i gimnastyke ;/ Tak bym może po treningach i kwalach był w stanie powiedzieć coś o zawodnikach a tak będę się śpieszył ze szkoły aby chociaż zdążyć na konkurs główny ... Jak ktoś ma jakieś przemyślenia to zapraszam do tematu, może Wy to dzisiaj podciągniecie ;)
pozdROWienia ????
 
pokerface 69

pokerface

Użytkownik
Szczerze mówiąc nie chce nic obstawiać po dwu tygodniowej przerwie od skakania ... Jak dla mnie forma każdego zawodnika jest teraz zagadką i bezsensowne byłoby obstawianie zawodów na &quot;czuja&quot;, wczoraj niby odbyły się nieoficjalne treningi ale nigdzie nie umiem znaleźć ich rezultatów, a dopiero dzisiaj o 10 są oficjalne, o 12 kwalifikacje a później konkurs trochę szkoda że to wszystko tak szybko się dzieje bo niestety dzisiaj muszę jechać na zajęcia bo mam lekkąatletyke i gimnastyke ;/ Tak bym może po treningach i kwalach był w stanie powiedzieć coś o zawodnikach a tak będę się śpieszył ze szkoły aby chociaż zdążyć na konkurs główny ... Jak ktoś ma jakieś przemyślenia to zapraszam do tematu, może Wy to dzisiaj podciągniecie ;)
pozdROWienia ????
Witam :razz:
Mam takie pytanie czy każdy bukmacher ściąga oferte na skoki jak zaczną sie kwalifikacje ? Właśnie wstałem patrze a tu Betsafe już wycofał oferte i jedynie co mi zostało to single na live.:;/:
Co do Nieoficjalnych treningów to wyników raczej nigdzie nie znajdziesz, na nieoficjalnych nawet chyba nie ma pomiaru odległości( jak dobrze wyczytałem ) Chodzi bardziej chyba o oswojenie sie z skocznią, sprawdzenie formy itp.
Jedynie czego się dowiedziałem to że Adam i Kamil najlepiej skakali spośród polaków, Morgi i Gregor Najdalej z swojej ekipy( Słowa Kruczka ???? )
Koniec Kwalifikacji !!

Daiki Ito wygrał kwalifikacje do dzisiejszych zawodów Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu. Japończyk poszybował na 127,5m, o metr dalej od swojego rodaka - Noriakiego Kasai.
Bardzo dobrze wypadł Kamil Stoch, który lądował na 123 metrze, co dało mu 7. miejsce, a 121m uzyskał Stefan Hula (14. lokata). Do konkursu awansowali również Krzysztof Miętus (118m i 25. miejsce) oraz Marcin Bachleda (116,5 i 30. pozycja).
Podobnie jak w Lillehammer, również i dziś nie spisał się Łukasz Rutkowski, który uzyskał zaledwie 111,5m i został sklasyfikowany na 49. pozycji.
Wśród skoczków, którzy mieli zapewnioną kwalifikację najdalej poszybował Gregor Schlierenzauer - aż na 138m! O sześć metrów bliżej lądował Simon Ammann, a 129,5m uzyskał Andreas Kofler. Dobry skok oddał Adam Małysz, który osiągnał 128,5m.


Jeżeli wrócą takie pary jak były na betsafe to zagram
Wygraną Gregora, widać że Forma mam nadzieje sie stabilizuje na wyskoim poziomie, na skoczni nie powinno być większych zmian pogodowych, wiec w równych warunkach powinien Gregor odjechać rywalą
O pary wróciły na betsafe ale nie w takiej ilości jak wcześniej z tego co wpadło mi w oczko ????

Bjørn Einar Romøren - Anders Jacobsen 1 1.55 ✅
Wolfgang Loitzl - Thomas Morgenstern 2 2.03 ✅
Gregor Schlierenzauer - Simon Ammann 1 1,5 ⛔
Noriaki Kasai - Shohei Tochimoto 1 1.55 ✅
Nie mam juz czasu opisywać tych par, może na jutro coś więcej napisze, za 7 min konkurs a tutaj takie pustki :&lt;
 
pokerface 69

pokerface

Użytkownik
Co ja tu sam jestem ? :;/:
Wyniki dzisiejszego konkursu ????

Cieszy postawa Polaków, a raczej to że było ich 4 w konkursie, i 3 w serii finałowej, Bachleda jak zwykle czegoś zabrakło, liczyłem trochę więcej ze strony Adama, tak top 5,7 było by OK :razz:, a tu za top 10 i jeszcze go Kamil wyprzedził.
Szkoda drugiego skoku Miętusa, top 15 było w zasięgu. Bodmer dzisiaj słabo, a nawet bardzo słabo, w porównaniu do tego co pokazywał ostatnio, i Niemcy znowu nie mają zawodnika w top 10. Bardzo ale to bardzo cieszę sie z formy Romoerena, cały czas w ścisłej czołówce ???? Morgi dziś bardzo dobrze, na farta 3 miejsce ale jest ???? Czekamy na jutro.
Bym zapomniał, zmiana lidera ???? Jutro koszulkę będzie zakładał Ammann
Tutaj Tabela :
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Po dzisiejszym konkursie można już nieco więcej powiedzieć na temat typów. Na jutro kilka ciekawych par, ja wypatrzyłem następujące:
Shohei Tochimoto - Sebastian Colloredo 1 @ 2,10 betsafe ⛔
Dla mnie dzisiejsze dobre miejsce Włocha to jedynie dyspozycja dnia. Wątpię, by jutro był na tak wysokim miejscu. Japończyk dziś zepsuł drugi skok, co zdarza mu się dość często, ale w pierwszej 30 jest regularnie, a potrafi nawet wskoczyć do dziesiątki. Dla mnie to Tochimoto wydaje się być faworytem pojedynku.
Martin Koch - Andreas Küttel 2 @ 1,72 betsafe ⛔
Andreas skacze na swojej skoczni, Koch tymczasem cały czas ma problemy ze stabilizacją formy. W piątek to Austriak okazał się lepszy, ale wydaje się, że jego dyspozycja nie jest jeszcze na tyle wysoka by regularnie mieścić się w pierwszej 15. Zepsucie skoku przez Kocha jest bardzo prawdopodobne, tymczasem Küttel powinien się nieco zrehabilitować po przeciętnym występie.
Wolfgang Loitzl - Janne Ahonen 1 @ 1,60 betsafe ✅
Dla mnie Loitzl miał słabszy dzień w piątek. Podczas skoków treningowych pokazał, że swobodnie stać go na pierwszą 10, Ahonen tymczasem jak na razie za cel powinien stawiać sobie regularne miejsca w 20, bo niestety tylko na tyle go stać.
Jeszcze króciutko:
Daiki Ito - Noriaki Kasai 1 @ 1,50 ✅
Ito w Engelbergu każdy skok świetny, bez wątpienia będzie najlepszym z Japończyków również jutro.
Krzysztof Mietus - Andreas Wank 1 @ 1,72 ⛔
I Bodmer i Wank się wypalili. Widać, że w Szwajcarii nie mają formy. Jeżeli Miętus będzie skakał na swoim normalnym poziomie i nie zepsuje skoku tak jak dziś w 2 serii, to powinien być w pierwszej 20, a tego na pewno nie można spodziewać się po Wanku.
Stawiałbym jeszcze przeciwko Bodmerowi, ale na betsafe jest w parze z jeszcze beznadziejniej skaczącym Kranjcem.
2/5, ale ważne, że zagrałem na kuponie jedynie Ito i Loitzla. ???? Inna sprawa, że dziś duża loteria (przykład Miętusa), Colloredo chyba wybitnie dobrze czuje się na tej skoczni, Koch wraca do formy, również młodzi Niemcy lepiej niż wczoraj.
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
...
No to pierwszy konkurs za Nami, wygrał Simon Amman przed Gregorem Schlierenzauerem oraz Thomasem Morgensternem. Jak dla mnie konkurs bez większych emocji, może gdyby organizatorzy zostawili rozbieg byłoby ciekawiej ? Hmmm, z pewnościa ale fakt faktem dobrze zrobili i brawa dla nich ???? W kadrze Polskiej znów piątka w konkursie głównym z tego trzech w czołowej trzydziestce z czego należy się cieszyć ???? Na lidera wyrasta powoli Kamil Stoch który już drugi konkurs z rzędu jest przed Adamem, dobrze to wróży na przyszłość ???? Brawo Kamil ! A teraz kilka słów ode mnie na jutrzejsze zawody ???? Od razu przepraszam za analizy, nie są one jakieś supero ale już ta godzina, więc sami wicie ;)
Vs

▶ Thomas Morgenstern - Andreas Kofler
Typ: Andreas Kofler @ 2.0 Betsafe ✅✅✅ 8:3 Pojedynek dwóch Austriaków, pierwszy z nich w generalnej klasyfikacji zajmuje 5 miejsce z dorobkiem 161 pkt. Drugi natomiast jest aktualnie na trzecim stopniu podium i posiada 5 pkt. Więcej. Dzisiaj lepszy był Thomas który zajął 3 miejsce tuż za Ammanem oraz Gregorem. Który z tej pary jest aktualnie w lepszej formie ? Śmiem twierdzić że o ciut lepszy jest aktualnie Andreas. Morgenstern w tym sezonie był już dwa razy na podium, w pierwszym konkursie w Lillehammer oraz dzisiaj, Koflerowi ta sztuka w tym sezonie się jeszcze ani razu nie udała chociaż był już kilka razy blisko: W Lillehammer zajmował w obu konkursach 6 miejsce a dzisiaj był czwarty, Thomas natomiast oprócz tego że, tak jak wyżej pisałem, dwa razu uplasował się już na podium, tak w pozostałych wypadkach był daleko... W Kussamo 20, Lillehammer drugi konkurs 21. Tak więc forma tego drugiego jest bardziej stabilniejsza, Thomas dzisiaj mówił że z jego formą jest coraz lepiej, i ja się z tym zgadzam bo tutaj skacze bardzo dobrze, w kwalifikacjach 129, w konkursie 132.5 oraz 125 m. Jednak Kofler w nicyzm mu nie ustępuje- kwalifikacje 129.5, konkurs 132.5 oraz 126 m. O tym kto dzisiaj będzie wyżej w konkursie zadecydowały noty sędziów a te lepsze miał oczywiście Morgenstern. Ja jutro stawiam na Koflera, bo wiem że jest On w stanie „przeskoczyć” swojego partnera z drużyny co udowadniał w tym sezonie już nie raz, przemawia za nim stabilniejsza forma która ciągle pnie w góre. EDIT: I jeszcze tylko chciałbym powiedzieć że Loitzowi dobrze skacze się w Engelbergu, rok temu był dwa razy drugi ;)
Vs
▶ Wolfgang Loitzl - Janne Ahonen Typ: Wolfgang Loitzl @ 1.70 Tobet ✅✅✅ 4:13 Janne który wrócił po rocznej przerwie znów rywalizuje z najlepszymi, jednak wridać że to nie jest ten sam Janne, mmimo rutyny nie skacze już tak jak dawniej ... W klasyfikacji generalnej zajmuje obecnie 23 miejsce a to chyba nie jest to czego oczekiwał, młodzińecy jednak z nim wygrywają. Dzisiaj Tobet wystawił go w parze z Loitzem, wg. mnie jest to trochę pomyłka ;&gt; Nie wiem czym się kierował Tobet, może tym że Wolfgang był dzisiaj 17 a Janne 16 ? Bardzo możliwe, jednak dla mnie to nieporozumienie, Loitz co prawda wypadł dziś bardzo słabo skacząc 123.5 oraz 125 metrów, jednak w kwalifikacjach skakał tak jak cała czołówka Pucharu świta ... W pierwszym konkursie Loitz był trzeci, później w Lillehammer było trochę gorzej bo 7 i 23 miejsce jednak Janne także nie spisywał się rewelacyjnie;&gt; W Kussamo 37, w pierwszym konkursie w Lillehammer 9 a w drugim nie wystartował z powodu ... ciężkiej chory ! Wg. mnie to też może mieć wpływ na jutrzejsze zawody, Janne może być osłabiony i z konkursu na konkurs w Engelbergu może skakać słabiej, oczywiście nie musi ale opcja zawsze jest ;] Mimo to uważam że Wolfgang jest w lepszej formie a kurs jaki oferują bukmacherzy na ten zakład jest dla mnie zadowalający ;)
Vs

▶ Emmanuel Chedal - Dimitiry Vassiliev
Typ: Emmanuel Chedal @ 1.70 Tobet ⛔ 14:12
Kolejna ciekawa para, może już nie z czołówki ale jednak z wyższych regionów, szczególnie Francuz który obecnie zajmuje 8 miejsce w generalce, Vassiliev jest 10 pozycji niżej ;) Tutaj w Engelbergu Chedal skacze dobrze, dobrze jak na Niego czyli okolice 10 miejsce, Vassiliev też w miare dobrze, kwale 15 konkurs 9. Kto będzie jutro lepszy ? Mam nadzieję że znów Emanuel ;) Ja go zaliczam do grona tych skoczków którzy w jednym konkursie umieją skoczyć bardzo dobrze a w drugim dać dupy, jednak Chedal chyba ustabilizował forme, tak przynajmniej wydaję się po pierwszych konkursach. Vassilieva uważam za słabego skoczna jednak umie też oddać dobre skoki, szczególnie jeden. Jeżeli jutro Rosjanin byłby wyżej po pierwszej serii niż Francuz do końca bym nie skreślał CHedala bo Vasiliev umie zepsuć drugi skok to tak na marginesie;)
Vs

▶ Pascal Bodmer - Robert Kranjec
Typ: Pascal Bodmer @ 1.60 Betsafe ✅✅✅ 11:47
Już dwa tygodnie temu pisałem że Pascal z konkursu będzie coraz słabiej startowal, co chyba udowodnił dzisiejszy konkurs w którym to zajął 25 miejsce, w kwalifikacjach też nie skoczył najlepiej bo tylko 121 m. jednak Janda skacze jeszcze gorzej, w konkursie 29 a w kwalifikacjach 120 m. Tak więc jak widzimy ani jednemu ani drugiemu nie leży ta skocznia, przynajmniej ja tak to widzę... Jednak mimo wszystko stawiam jutro na młodego niemca, dlaczego ? Myślę że przed tymi zawodami ciążyła na nim presja, fakt nie wytrzymał jej i dziś był daleko ale wg. mnie jutro będzie lepiej, trema z niego zeszła a siła fizyczna jaką prezentował wątpię że znikła podczas tych dwóch tygodni, Robert natomiast skacze po prostu źle, i tutaj nie można mówić o presji itp. bo to już rutyniarz ;) Poprostu on tak ma już od kilku sezonów ( przynajmniej z tego co pamiętam ) że na początku skacze w miarę dobrze a potem już jest coraz gorzej, śmiem powiedzieć że i tutaj jest podobnie. Tak więc jutro się przekonamy który z tych skoczków jest aktualnie w lepszej formie, ja mam nadzieję że jest to młody niemiec i to właśnie na niego jutro stawiam. ????
Vs

▶ Anders Jacobsen - Johan Remen Evensen
Typ: Anders Jacobsen @ 1.75 Betsafe ✅✅✅ 18:22
Tutaj króciutko; konfrontacja dwóch norwegów, wyżej w generalce jest Evensen 15, Jacobsen 22. Obaj z jednego roku - 1985 jednak większą przygodę ze skokami przeżył Jacobsen, pamiętamy ten jego fenomenalny sezon, w tym roku jest dużo gorzej jednak widać że Andreas znów wraca do dobrego skania, widać to po przebłyskach jak chociażby 5 miejsce w Kussamo, później już faktycznie było trochę gorzej jednak nie wiedzieć czemu ja wierze w tego skoczka i chociaż dzisiaj był aż 6 pozycje niżej od Evensena ( 30-24) to coś czuję że jutro będzie przed nim, o ile się nie myle dla Evensena jest to jeden z pierwszych sezonów w skokach a przynajmniej w tak ścisłej czołówce, sądzę że jakaś presja na nim także ciąży, widać to chociazby po skokach, to jego miejsca w tym sezonie 8,36,11,24 ? Jaka jest tutaj powtarzalność ? Żadna... Myślę że jutro Jacobsen udowodni że jest w dobrej formie i uplasuje się w górnej części tabeli a już na pewno wyprzedzi Evensena ;]
VS

▶Gregor Schlierenzauer - Simon Ammann Typ: Gregor Schlierenzauer @ 1.90 Betsafe ✅✅✅ 1:2
Dzisiejsza wygrana Ammana i zmiana żółtej koszulki lidera klasyfikacji generalnej chyba podziałała na nerwy Gregora ;] Oto jego cytat po zawodach: &quot;&quot;Nie jestem usatysfakcjonowany&quot; - mówił Gregor. &quot;W sobotę będę starał się nie popełnić drobnych błędów i mam nadzieję, że to wystarczy, aby ponownie być na samym szczycie. Jutro będę atakować, więc Simon powinien uważać&quot; są to ostro słowa młodego Austiaka jednak jak najbardziej uzasadnione ???? Ma on po prostu petardy w nogach i to widać w jego skokach, Amman fakt, wysoka forma jednak szczerze wątpię że wygra jutro drugi konkurs z rzędu, Gregor jest tak nabuzowany że ja jestem spokojny o jutrzejszą wygraną tego zawodnika, wg. mnie może on więcej zdziałać niż Amman i to On jest jutrzejszym moim faworytem !​

▶ Nationality of winner
Typ: Austria @ 1.85 Betsafe
✅✅✅ Gregor Schlierenzauer
Jak już wyżej pisałem, Gregor jest moim faworytem do wygrania jutrzejszego konkursu, ale oprócz niego są jeszcze tacy skoczkowie jak: Thomas Morgenstern, Andreas Kofler a nawet Wolfgang Loitz wszyscy z nich mogą wg. mnie wygrać jutrzejsze zawody, a kto może im pokrzyżować plany ? Jedynie Simon Ammann, jednak szczerze wątpię że wygra On 2 konkurs z rzędu, fakt skacze u siebie i &quot;ściany&quot; a już na pewno kibice mogą mu pomagać ale jakoś nie widzi mi się jutro Ammann na najwyższym stopniu podium, a kurs jaki wystawił betsafe jest wg. zadowalający ????

Tyle ode mnie ???? Może jeszcze jakieś typki znajdę to wrzucę ;)
pozdROWienia ????​
 
pokerface 69

pokerface

Użytkownik
To może też zapodam jakieś typy na jutro.
VS
Gregor Schlierenzauer - Simon Ammann 1 1,9 ✅
Gregor Schlierenzauer Win 2,50 ✅
A więc jutro drugi konkurs, i szansa dla Gregora na odzyskanie koszulki lidera, i wygranie osobistego pojedynku z Simonem. Powiem że troche byłem zaszokowany że Harry wygrał pojedynek z Gregorem, a co tu dopiero mówić że wygra konkurs. Gregor miał lepsze skoki w trakcie kwalifikacji, a w konkursie tego nie potwierdził, na jutro duża motywacja z strony Gregora który po konkursie mówił :
Nie jestem usatysfakcjonowany&quot; - mówił Gregor. &quot;W sobotę będę starał się nie popełnić drobnych błędów i mam nadzieję, że to wystarczy, aby ponownie być na samym szczycie. Jutro będę atakować, więc Simon powinien uważać&quot; - ocenił Austriak.
Tak więc licze na udany rewanż i wygraną Gregora.

Thomas Morgenstern Top 3 ? YES 3,50 ⛔
Thomas Morgenstern - Andreas Kofler 1 1,72 ⛔
Co tu dużo pisać ? Mam nadzieje że Morgi wraca na stare dobre tory, czwarta odległość w kwalifikacjach 129m, dalej skoczyli tylko Morgi, Simon oraz Kofler, potem konkurs i tym razem trzecia pozycja przed Koflerem , ale oczywiście za Morgim i Simonem. Licze więc na drugie-trzecie miejsce. Myślę że tylko poza zasięgiem jest Gregor, chodz Morgi już stawał wyżej na podium, ale na to jeszcze chyba za wcześnie, a Simon bym powiedział jak najbardziej do ogrania. No i pojedynek H2H z Koflerem, dziś rzutem na taśmę wygrał, dokładnie o 0,2 pkt, myśle że jutro znowu może być na styku, i znowu będzie wyżej Morgi.

Vs

Shohei Tochimoto - Sebastian Colloredo 1 2.10 ⛔
Może zacznę od tego że dużym zaskoczeniem jest tak dobra forma Japoni, wysokie miejsca Kasai,Ito,Tochimoto na pewno są niespodzianką. Shohei prezentuje lepszą formę, do sezonu jest lepiej przygotowany,widać u niego powtarzalność w skokach, dziś przegrał pojedynek H2H z Colloredo przez zepsuty drugi skok, tak pewnie był by wyżej, Colloredo pierwszy raz w tym sezonie w top15. Licze że jutro nie będzie już tak wysoko, Włosi chyba nie mają co w nim szukać następcy Cecona.
Pewnie coś jeszcze zagram ale nie mam już sił pisać analiz, popieram typ lalo na
- Nationality of winner
Typ: Austria @ 1.85 ✅
- Wolfgang Loitzl - Janne Ahonen 1 ✅
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
...
Vs

▶ Adam Małysz - Kamil Stoch
Typ: Adam Małysz @ 1.45 Tobet
⛔ 17:23 :eek:
Z mojej strony jeszcze jeden typ ???? Adam już dwa razy przegrał z Kamilem, no praktycznie to trzy ale nie zaliczajmy do tego konkursu z Kussamo gdzie Adaś w ogóle nie wszedł do 50tki. Dwa konkursy pod rząd były lepsze dla Kamila, ten drugi w Lillehammer kiedy to Kamil był 7 a Adam 8, oraz dzisiejszy, Stoch zamknął pierwszą dziesiątke a Małysz był dwa miejsca za nim, czy dziś powtórzy się ? Nie ! Dla Kamila pewnie to duże wyróżnienie być przed Adamem ale nie ma szans że będzie trzeci raz przed nim, no poprostu nie widzę takiej opcji ;] Za każdym razem Stoch oddawał drugi, dobry skok a Adam go zawalał ... Tak jak to było dzisiaj, po pierwszej serii duża przewaga Adama a w drugiej &quot;odbił się 2 metry za progiem&quot; co było widać i wyszło jak wyszło, myślę że Adam naprawi z trenerem swoje błędy i w końcu będzie tym prawdziwym Polskim liderem ;)
pozdROWienia ????
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
...

Dzisiejszy konkurs był ... no właśnie, jaki on był ? Zaskakujący, denerwujący, dramatyczny? Hmm, myślę że w tym konkursie było wszystko ???? Było kilka niespodzianek, między innymi wypatrzonych przez wiatr, wiatr miał także na nas znaczenie kiedy czekaliśmy a zarazem denerwowaliśmy się kiedy wystartuje kolejny zawodnik a o dramaturgi chyba nie muszę mówić, walka pomiędzy Gregorem a Simonem była fantastyczna ???? na prawdę za ich dzisiejsze skoki należą im się gronkie brawa ! Co można powiedzieć o Polakach oprócz tego że cała szóstka awansowała do konkursu głównego ? Hmmm, chyba nic oprócz tego Adam był znów za Stochem po drugim zawalonym skoku no i szkoda Krzyśka Mietusa ... Bo ( z relacji komentatora ) wypuścili go w fatalnych warunkach i nie mógł odlecieć, a co za tym idzie zawalił skok i zakończył konkurs na ostatnim 50 miejscu, trzymaj się Krzychu ! ???? Jak będzie jutro ? Miejmy że rywalizacja o zwycięstwo potoczy się podobnie jak dziś a Polska kadra spiszę się tak jak Nas do tego ostatnio przyzwyczajali ????
Dzisiejsze wyniki:
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Betsafe wystawił niezbyt ciekawe pary, bo wszystkie pojedynki bardzo wyrównane, ale coś dało się znaleźć:

Andreas Kofler - Wolfgang Loitzl 1 @ 1,62 betsafe ✅
Kofler złapał świetną formę. Wiadomo, że mamy dwójkę, Ammann i Schlierenzauer, która miażdży wszystkich, ale Andreas jest tym trzecim. Przeskakuje całą resztę, z tą dwójką nie jest w stanie walczyć. Loitzl co prawda wczoraj zajął 4 miejsce po bardzo dobrych skokach, ale dziś ze swoim rodakiem również powinien przegrać. Koflera z podium może wypchnąć jedynie Morgenstern, ale zawodnik ten jest bardzo nieregularny i potrafi swoje skoki zepsuć.

Jakub Janda - Robert Kranjec 1 @ 1,65 betsafe ✅
Kranjec kompletnie się pogubił, ma problemy z wejściem do 30, Janda tymczasem w miarę regularnie skacze na poziomie trzeciej dziesiątki.

Na szybko:
Sebastian Colloredo - Roar Ljøkelsøy 1 @ 1,60 ✅
Włoch mnie bardzo zaskakuje, dziś również powinien być w okolicach pierwszej 15 i o kilka miejsc wyprzedzić Roara.
Tom Hilde - Pascal Bodmer 1 @ 2,00 ⛔
Typ o tyle ryzykowny, że Hilde jeszcze nie ustabilizował formy. Ale jeśli będzie skakał tak jak wczoraj to Bodmera bez problemów wyprzedzi.

Reszta par niezwykle wyrównana lub z udziałem skoczków, po których można wszystkiego się spodziewać (Morgenstern, Jacobsen, Olli)

Skuteczność 3/4, ale gdyby dokończono zawody to Hilde byłby przed Bodmerem. Zakładając, że Kofler utrzymałby pozycję przed Lotizlem to byłoby 4/4. W każdym razie ważne, że znowu weszło to co grałem. ????
 
pokerface 69

pokerface

Użytkownik
VS
#1 Gregor Schlierenzauer - Simon Ammann 1 1,75 Betsafe
#2 Nationality of winner : Austria 1,75 Betsafe
#3 Gregor Schlierenzauer WIN 2.25 Betsafe
#1
Wczoraj obstawiałem tą samą parę i było na ✅ dziś powtarzam ten typ, mam nadzieje że z tym samym skutkiem.
Będzie to już trzecia odsłona pojedynku Simona z Gregorem, jak narazie jest 1:1, i dziś mam nadzieję że będzie 2:1 dla Gregora który wczoraj odzyskał koszulkę lidera, i dziś w planach oddania jej na rzecz Ammanna raczej jest wykluczone.
#2
Austria hmm, jak wiemy o wygraną będzie walczyło głównie dwóch zawodników Ammann i Gregor, ale wiadomo też że Kofler,Loitzl mogą namieszać , Tak więc mamy Gregora i dwóch kolegów z kadry vs jeden szwajcar, licze na wygraną większości ????
#3 Chyba już wszystko wcześniej napisałem, Albo Amman albo Gregor, licze na tego drugiego
;)

Vs

Adam Małysz vs Kamil Stoch 1 1,62
Wieloletni lider naszej kadry narodowej, i zawodnik który zawsze był drugi. Adam jakoś w tym sezonie nie może przeskoczyć Kamila, 3 konkurs w Engelbergu a tu Adam za każdym razem przegrywa z swoim kolegą z kadry. Dziś mam nadzieje będzie już lepiej, ostatni dzień skakania w Engelbergu i mam nadzieje że do trzech razy sztuka, i wreszcie się uda,Kamil już ustabilizował forme i skacze na dobrym poziomie, ale jak wiemy Adam tostary wyga i mam nadzieję że dziś pokaże kto jest Liderem naszej kadry ???? . Obstawiam 10-15 miejsce Kamila, Adama ciężko przewidzieć ale mam nadzieje że top 10 jest w zasięgu
+ Popieram typy enrico , które już zagrałem ????
Jakub Janda - Robert Kranjec 1 1,65
Andreas Kofler - Wolfgang Loitzl 1 1.62​
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
...
Niestety ja dałem brzydko mówiąc dupy i wczoraj poszedłem na impreze, a fakt że dopiero się obudziłem łącząc z tym że za chwile musze jechać wychodzi na to że nie zdąże nic napisać o skokach na dzisiaj ;/ Jedyne co moge powiedzieć to to że uważam że tak jak wczoraj tak i dziś wygra Gregor ... Nie mam czasu się rozpisywać, a szkoda bo mam pare moim myśli do przekazania na temat tego typu jak i innych, wczoraj było przyzwoicie 6/8 a jak będzie dziś ? Moje typy na skoki w moim temacie : http://forum.bukmacherskie.com/f35/typy-lalo-17977-27.html#post1359588
Mam nadzieję że i dziś się trochę $$$ przytuli, jedynie mogę ubolewać nad ym że nie będę widział ????
pozdROWienia ????
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
...
Niestety po raz kolejny nie miałem okazji oglądania skoków ... Jednak zbyt wiele mnie nie ominęło, przynajmniej z tego co wiem, ponieważ odbyła się tylko jedna seria konkursowa, wygrał po raz drugi Simon i udowodnił że jest na prawdę mocny :]
Wyniki z niedzieli:

Klasyfikacja generalna:

pozdROWienia ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom