>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Epidemia Koronawirusa

Status
Zamknięty.
rondani 98,6K

rondani

Użytkownik
Polityka nie polega na walce na ulicach, mozna w internecie sie skrzyknac i odpowiednio rozpowszechnic.

Ale co ciekawe internet jest opanowany jeszcze bardziej niz ulice, Facebooki itp 'media spolecznosciowe' maja rozkazy kasowac wszelkie alternatywne teorie i nawet nie pisna tylko w podskokach wykonuja polecenia'.

Moga sie panoszyc tylko koncesjonowani opozycjonisci wiec tacy ktorych mamy w garsci a u Holowni to wieksza cenzura niz w PIS czy Kukiz 15, od razu wylatujemy jak uderzymy w czuly punkcik, a taki otwarty i blyskotliwy z pozoru ten fircyk hehe

Generalnie to sprytnie rozegrane, ale mozna ich nieco podziobac jakby sie do tego przylozyc i napsuc im mnostwo krwi
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
mi chodzi o porownanie rok do roku... jak to wygladalo rok temu a jak teraz. od paru lat mamy epidemie grypy i jestem ciekaw czy w tym roku takze.

wspolczesna medycyna mowisz... 40 procent dlugowiecznych ludzi na swiecie zyje na kaukazie gdzie nie ma wspolczesnej medycyny... tylko natura... ich przodkowie tez dlugo zyli.

Jednoczesny atak COVID-19 i grypy. Takiego koszmarnego scenariusza obawiano się w obecnym sezonie jesienno-zimowym. Tymczasem światowe statystyki zdają się pokazywać, że grypa "niemal zniknęła". Wielu ekspertów zastanawia się, jak to się stało i czy to oznacza, że grypa jest w odwrocie?

Grypa

Shutterstock
REKLAMA




  1. Spadek potwierdzonych przypadków grypy zauważalny jest właściwie na całym świecie
  2. W Australii w kwietniu odnotowano zaledwie 14 przypadków grypy, w tym samym miesiącu 2019 roku było ich 367
  3. Dlaczego tak bardzo spadła liczba chorych na grypę? Niektórzy twierdzą, że przypadki grypy nie zniknęły, ale są rejestrowane jako COVID-19. Inni, że SARS-CoV-2 w jakiś sposób "wyparł" wirusa grypy
  4. Naukowcy podkreślają: grypa wciąż pozostaje bardzo realnym zagrożeniem
  5. Więcej aktualnych informacji o epidemii koronawirusa znajdziesz na stronie głównej Onet.pl
Grypa i druga fala COVID-19 jednocześnie - zimowy koszmar się nie spełni?
"Wielu obawiało się, że czeka nas zimowy koszmar, który zepchnie naszą służbę zdrowia na skraj (...)" - pisze Daily Mail, mając na myśli nałożenie się drugiej fali pandemii COVID-19 i sezonu grypowego. "Obawia była tak duża, że rząd przeprowadził największy program szczepień przeciw grypie w historii Wielkiej Brytanii" - zwraca uwagę gazeta. Tymczasem okazuje się, że "grypa prawie zniknęła". Wg badań przeprowadzonych przez rządową agencję Public Health England, globalna liczba zachorowań na grypę w 2020 roku spadła o 98 proc., w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Tempo spadku zachorowalności na grypę można zaobserwować dzięki danym gromadzonym przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Wprawdzie pacjenci nie są rutynowo badani na obecność wirusa grypy, nawet jeśli podejrzewa się, że chorują. Mimo to wiele przychodni i szpitali przeprowadza badania przesiewowe u osób z objawami grypowymi - dane te dają najdokładniejszy obraz tego, ile przypadków grypy znajduje się "w obiegu".

Tegoroczne liczby z pewnością zaskoczyły niejednego eksperta. Tym bardziej, że trend spadkowy zauważalny jest właściwie na całym świecie.

Nagły spadek zachorowań na grypę
Na półkuli południowej sezon grypowy przypada na miesiące letnie. Co ciekawe, z danych WHO wynika, że w tym roku właściwie go nie było. W Australii w kwietniu odnotowano zaledwie 14 przypadków grypy, w tym samym miesiącu 2019 roku było ich 367. To spadek o 96 proc. W szczycie sezonu grypowego, przypadającego zwykle na czerwiec, nie odnotowano żadnych przypadków zachorowań. Od lipca Australia nie zgłosiła WHO żadnego pozytywnego przypadku infekcji wirusem grypy.

W Chile od kwietnia do października wykryto tylko 12 przypadków grypy. W tym samym okresie zeszłego roku zachorowań było niemal 7 tys.

nie chce mi sie wklejac dalej tego artykulu, ale w chile 12 przypadkow grypy przy 7 tysiacach w poprzednim roku xd sciemaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa wygralem xd wielbcie mnie xd

edit; https://www.medonet.pl/koronawirus/...an-na-grype---przyczyny,artykul,21750001.html


cud hahaha xd no nie no jak sa takie roznice w liczbach to juz czerwona lampka sie swieci hahaha xd
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Jednoczesny atak COVID-19 i grypy. Takiego koszmarnego scenariusza obawiano się w obecnym sezonie jesienno-zimowym. Tymczasem światowe statystyki zdają się pokazywać, że grypa "niemal zniknęła". Wielu ekspertów zastanawia się, jak to się stało i czy to oznacza, że grypa jest w odwrocie?
Nie jestem ekspertem, ale odpowiem bardzo prosto. To jest chyba oczywiste... Skoro wszyscy lub prawie wszyscy noszą maseczki to one chronią nie tylko przed COVID, ale przed WSZYSTKIMI WIRUSAMI przenoszonymi drogą kropelkową...

Należy się tylko cieszyć, że przewidywania się nie spełniły... To jedyny pozytyw w tej całej tragicznej sytuacji.
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Nie tylko maseczki mają na to wpływ. Teraz ludzie przywiązują dużo większą wagę do higieny, częściej myją ręce.

Dzisiaj u nas już jest ponad 20 tysięcy zachorowań i z dnia na dzień ciągle rośnie. Te protesty w całym kraju zapewne jeszcze mocno pogorszą sprawę, a nie zanosi się na to, by się miały niebawem skończyć.
 
psychol32 430,6K

psychol32

Użytkownik
Nie jestem ekspertem, ale odpowiem bardzo prosto. To jest chyba oczywiste... Skoro wszyscy lub prawie wszyscy noszą maseczki to one chronią nie tylko przed COVID, ale przed WSZYSTKIMI WIRUSAMI przenoszonymi drogą kropelkową...

Należy się tylko cieszyć, że przewidywania się nie spełniły... To jedyny pozytyw w tej całej tragicznej sytuacji.
Przecież dotychczasowa grypa sezonowa to też wirus koronowy (ba zwykłe przeziębienie również można zaliczyć do wirusów z tej grupy). Ona nie zniknęła tylko pod covid-19 jest podciągana.
 
Ostatnia edycja:
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Przecież dotychczasowa grypa sezonowa to też wirus koronowy (ba zwykłe przeziębienie również można zaliczyć do wirusów z tej grupy). Ona nie zniknęła tylko pod covid-19 jest podciągana.
Nie jest... to jakiś fake news od antycovidowców... Bzdura na resorach... Testy na covid są genetyczne i wyłapują dokładnie covid, a nie wszystkie wirusy... Po za tym jakiemu rządowi by zależało podnosić wskaźniki zachorowania ? Raczej obniżać.. No ok.. płaskoziemcy napiszą, że to spisek aby ludzie kupili szczepionki... ;)
 
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Nie jestem ekspertem, ale odpowiem bardzo prosto. To jest chyba oczywiste... Skoro wszyscy lub prawie wszyscy noszą maseczki to one chronią nie tylko przed COVID, ale przed WSZYSTKIMI WIRUSAMI przenoszonymi drogą kropelkową...

Należy się tylko cieszyć, że przewidywania się nie spełniły... To jedyny pozytyw w tej całej tragicznej sytuacji.
Z tego co wiem, to największą skuteczność mają maseczki z oznaczeniem FFP2 i FFP3. Reszta szmaciaków pewnie w niewielkim stopniu chroni.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Z tego co wiem, to największą skuteczność mają maseczki z oznaczeniem FFP2 i FFP3. Reszta szmaciaków pewnie w niewielkim stopniu chroni.
Ze szmaciaków to nic nie chroni... :) osoby noszącej nie chroni, ale chroni inne osoby bo wirus się nie wydostaje... Przynajmniej w 80%... Jak ktoś mówi albo kaszle to maska zatrzyma tą największą ilość wirusów... Oczywiście w 100% nie chroni, ale w jakimś stopniu chroni przed wydostaniem się. I myślę, że w jakimś małym procencie nas też chroni..
 
rondani 98,6K

rondani

Użytkownik
Po prostu ludzie sie boja zglaszac i stad spadek. Teraz nawet jak ktos idzie zezlamana reka chca wpisac Covid 19 ogladalem dopiero sie kolo jakis klocil w szpitalu z dzieckiem

Jakbym ja sobie cos zlamal a ktos na rejestracji tylk ocos wspomnial o koronawirusie zabilbym na miejscu ;)
 
psychol32 430,6K

psychol32

Użytkownik
Nie jest... to jakiś fake news od antycovidowców... Bzdura na resorach... Testy na covid są genetyczne i wyłapują dokładnie covid, a nie wszystkie wirusy... Po za tym jakiemu rządowi by zależało podnosić wskaźniki zachorowania ? Raczej obniżać.. No ok.. płaskoziemcy napiszą, że to spisek aby ludzie kupili szczepionki... ;)
Skąd ty możesz wiedzieć co testy na covid wyłapują? Czyżby nasz forumowy prawnik w jakimś laboratorium pracował?
 
Otrzymane punkty reputacji: +88
A 30,4K

atr

Użytkownik
To bajkopisarz. W innym temacie napisał " W żadnym innym kraju na świecie w ciągu ostatnich 48 godzin nie było tak licznych tłumów... " Ma zerowe pojęcie w każdej dziedzinie a udaje eksperta we wszystkim
 
Otrzymane punkty reputacji: +88
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
To bajkopisarz. W innym temacie napisał " W żadnym innym kraju na świecie w ciągu ostatnich 48 godzin nie było tak licznych tłumów... " Ma zerowe pojęcie w każdej dziedzinie a udaje eksperta we wszystkim
Hmm... a gdzie były w innym kraju w ciągu ostatnich 48 godzin wielotysięczne manifestacje przetaczające się przez cały kraj: miasta, miasteczka i wsie ? Gdzie były blokady centrów miast ? Jak się mylę to chyba lepiej dla dyskusji podać po prostu nazwę innego państwa niż mnie obrażać... Nie znam się na wszystkim...

Poproszę też o link do artykułu, że testy na covid wychwytują inne wirusy...

Problem na tym forum i innych forach jest taki, że ludzie zamiast argumentów wolą po prostu kogoś obrazić albo z niego zakpić... A szczególnie to domena demagogów i płaskoziemców... A jak już się powołują to na fake newsy albo wątpliwej jakości "autorytety"...
 
damianprz 3,8K

damianprz

Użytkownik
Jak mawia redaktor Michalkiewicz, szczepionka jest już dawno wymyślona.
To będzie cukier puder wymieszany z wodą destylowaną.
Nikomu nie zaszkodzi, ale na pewno na nic nie pomoże.
Koszt produkcji załóżmy 50 groszy. A państwa "oświecone" przez Amerykanów i spółkę będą płaciły po 100 zł za sztukę.
I tylko dlatego nie ma jeszcze oficjalnie tej szczepionki, że jeszcze starsi i mądrzejsi nie podzielili przyszłych zysków między siebie.
No jeden podmiot sam tego nie zje.

http://swiadomy.com/zdrowie/zagrozenia/szczepienia
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Jak mawia redaktor Michalkiewicz,
No i wszystko jasne.... :ROFLMAO:

A wiesz, że znałem go osobiście jakieś... 30 lat temu i byłem nim zafascynowany... Obecnie jest to 2 biegun od fascynacji choć w niektórych jego teoriach jest źdźbło prawdy... Ale nie w tej... Hahaha ;)

Idę mocno w bet, że masz między 15 a 35 lat... ;)
 
rondani 98,6K

rondani

Użytkownik
Jak mawia redaktor Michalkiewicz, szczepionka jest już dawno wymyślona.
To będzie cukier puder wymieszany z wodą destylowaną.
Nikomu nie zaszkodzi, ale na pewno na nic nie pomoże.
Koszt produkcji załóżmy 50 groszy. A państwa "oświecone" przez Amerykanów i spółkę będą płaciły po 100 zł za sztukę.
I tylko dlatego nie ma jeszcze oficjalnie tej szczepionki, że jeszcze starsi i mądrzejsi nie podzielili przyszłych zysków między siebie.
No jeden podmiot sam tego nie zje.

http://swiadomy.com/zdrowie/zagrozenia/szczepienia
niemozliwe nie zechca wykorzystacv takiej okazji zeby zdepopulowac swiat do liczby pozadanej przez Gartesa?

Ja myslalem ze beda truc szczepionkami
Post automatycznie złączony:

No i wszystko jasne.... :ROFLMAO:

A wiesz, że znałem go osobiście jakieś... 30 lat temu i byłem nim zafascynowany... Obecnie jest to 2 biegun od fascynacji choć w niektórych jego teoriach jest źdźbło prawdy... Ale nie w tej... Hahaha ;)

Idę mocno w bet, że masz między 15 a 35 lat... ;)
no bo w latach 90tych to liberal byl, cos miedzy Balcerowiczem i Korwinem.
Na teorie spiskowe sie przerzucil gdzies miedzy afera rywina a pierwszym rzadem PIS

taki elokwentny prawnik a tak dal sie jakiejs bzdziwgwie zlapac na kilkaset tysiecy powyczyszczala mu konta:


Polewke mialem z tydzien jak pisal ze zyje za datki w gotowce bo na konta siadl mu komornik
 
Ostatnia edycja:
damianprz 3,8K

damianprz

Użytkownik
Heh mam 35 lat więc założone widełki są dobre
Nie do końca popieram tę teorię Michalkiewicza o której pisałem, ale nie jest niemożliwa. Bardziej skłaniałbym się ku temu że zmuszą ludzi do szczepień (po to jest sztucznie robiona panika) bo szykują jakieś konkretne k*restwo. Być może związane z chipami, które nam wszczepią, być może z 5G, którego działanie może coś uaktywniać. Na pewno nie szykuje się nic dobrego.
Ja szanuję teorie redaktora jeśli chodzi o politykę czy historię, ale w tematyce geoinżynierii czy zdrowia to za bardzo ufa rządzącym.
 
gelo85 2,6K

gelo85

Użytkownik
Pewnie, że będą dobrowolne. Natomiast jeśli się nie zaszczepisz to nie będziesz mógł pracować, podróżować, dziecka nie przyjmą do szkoły.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Tego się po prostu nie da słuchać... Czy tylko to forum czy cały net przyciąga jak magnes jakiś osobników z teorii spisku !!!

Wiecie jak będzie, 3 kolegów z postów wyżej ??? Będzie tak, że jak szczepionki się pojawią rzucą się na NIE WSZYSCY, będą zapisy, grupy uprzywilejowane i każdy będzie chciał mieć ją jak najszybciej... I wtedy... W tym dobrym dniu dla Polski i świata napiszecie, że szczepionki są dawane po "znajomości", że "żydzi/masoni" ect ustawili się jako pierwsi... Nawet jak rządy ogłoszą, że najpierw seniorzy i dzieci Wy i tak będziecie wietrzyli spisek, że to ściema, a dostają je uprzywilejowani !

Nie będzie już wtedy mowy o przymusie czy zakazach podróżowania ! PO PROSTU TRAGEDIA W CO WY WIERZYCIE !
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
_black_horse_ 6,7K

_black_horse_

Użytkownik
Tego się po prostu nie da słuchać... Czy tylko to forum czy cały net przyciąga jak magnes jakiś osobników z teorii spisku !!!

Wiecie jak będzie, 3 kolegów z postów wyżej ??? Będzie tak, że jak szczepionki się pojawią rzucą się na NIE WSZYSCY, będą zapisy, grupy uprzywilejowane i każdy będzie chciał mieć ją jak najszybciej... I wtedy... W tym dobrym dniu dla Polski i świata napiszecie, że szczepionki są dawane po "znajomości", że "żydzi/masoni" ect ustawili się jako pierwsi... Nawet jak rządy ogłoszą, że najpierw seniorzy i dzieci Wy i tak będziecie wietrzyli spisek, że to ściema, a dostają je uprzywilejowani !

Nie będzie już wtedy mowy o przymusie czy zakazach podróżowania ! PO PROSTU TRAGEDIA W CO WY WIERZYCIE !
przyjmiesz podwojna dawke?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom