>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Euro 2012 - czy zdążymy?

TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Ktoś już tam mówił w TV że te 4 miasta były już ustalone pare lat temu z którymi UEFA miała podpisane umowe na organizacje mistrzostw
Z drugiej strony jest Kryzys i odrzucenie takiego miasta jak Kraków może być świadomym posunięciem do tego by te mistrzostwa przejeły inne kraje które mają juz wszystko na tacy
Odrzucenie Krakowa jest paranoja zwłaszcza że był najwyżej notowany sposród wszystkich miast, narazie na Wiśle są gotowe 2 trybuny za bramkami i już dla większości stadion jest beee ???? bo przeszkadza Pawilon Medialny ????
Kraków ma znakomita baze turystyczną którą z pewnością nie poszczyci się zadne miasto, wraz z hotelami dojazd pod stadion z centrum zajmuje dosłownie kilka minut i prosze tu nie gadac o kosztach bo to nie rozgrywki krajowe...Będą przyjezdzac do nas ludzie z całej europy jak i pewnie innych kontynentów dla których te wysokie ceny to śmiech na salii (zresztą i tak wszystko wtedy podrozeje) wypada sie wtedy jakos zaprezentować i prawda jest takia że wszyscy będą spierd.... do Krakowa ;) Jak to robi duza liczba rodaków (na weekendowe imprezki) ????

Odrzucenie miasta które w ostatnim czasie było na naszym kontynencie najlepiej notowane (z racji najczęściej odwiedzanego miasta) jest dosłownie pierwszym krokiem na to by w naszym kraju nie odbyło się EURO2012

sawas nie gadaj głupot na temat Krakowa bo za wielkiej wiedzy o nim nie masz...
;) mimo ze powstaną atrakcyjniejsze stadiony Krk w kazdej innej dziedzinie bije na pysk inne miasta co jest o wiele trudniejsze do wykonania niż jakis tam stadionik ;)
Stadiony mogą byc wybudowane na czas jednak to nie jest gwarancją zorganizowania EURO 2012 i tu sie zaczynają schody ;)
 
webb4 2

webb4

Użytkownik
Czegos nie rozumiecie. Cztery miasta byly dawno wybrane. Chorzow i Krakow byly na liscie rezerwowej i tylko kataklizm moglby spowodowac jakas zmiane miast.
No wiec wlasnie... kompletnie nie rozumiem po co ta dyskusja... Krakow i Chorzow mialy jedynie szanse gdyby Ukraina miala mega problemy... i UEFA zwiekszylaby liczbe miast do rozgrywania spotkan w Polsce
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
sawas nie gadaj głupot na temat Krakowa bo za wielkiej wiedzy o nim nie masz...
;) mimo ze powstaną atrakcyjniejsze stadiony Krk w kazdej innej dziedzinie bije na pysk inne miasta co jest o wiele trudniejsze do wykonania niż jakis tam stadionik ;)
Stadiony mogą byc wybudowane na czas jednak to nie jest gwarancją zorganizowania EURO 2012 i tu sie zaczynają schody ;)
Hej no.. Czytałeś, co napisałem? Napisałem, że Euro jest szansą dla tych innych miast, żeby mieć właśnie takie hotele, itp. jakie rzekomo (bo przecież nie mam wielkiej wiedzy na temat tego miasta) są w Krakowie.
Wiadomo, że Ty byś chciał, żeby to Kraków był organizatorem - wiem to bez czytania Twojego posta, wystarczy spojrzeć na podpis. I wcale się temu nie dziwię - jesteś z Krakowa, więc jesteś za Krakowem.
Ja mieszkam blisko Poznania i miałbym jakiś tam niedosyt, jeśli to miasto by odpadło.
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Problemy Ukrainy nic tu nie mają do rzeczy bo jak sie wyrobią 2 miasta to EURO dobędzie się i tak 4PL + 2 UKr pierwotnie ma być 4PL + 4 Ukranina

PS: no sorki sawas niedoczytałem twojego posta do konca i juz wiem o co ci chodzi ..jednak tak jak mówiłem szanse nam dają ale chyba sami nie wierzą że zdążymy z wyszystkim
odrzucenie Krakowa jest nierozsądnym posunięciem skoro mają sie odbyc w PL mistrzostwa..Stadionów nie ma a to jes margines który mozna szybko zrobic, a co z resztą ? jak za obiekty cięzko sie zabrac
 
biskap 0

biskap

Użytkownik
nie nie zdążymy. Tyle w temacie. Polsce się nie należy Euro za brak odpowiedzialności. Siano chciałby każdy, ale robić nie ma komu. Znaczy się jest komu robić, ale nie będzie siana bo wszystko rozejdzie się po kieszeniach. POLSKA OUT!

swietnie. wylaczmy sie zatem totalnie z zycia na arenie miedzynarodowej. stanmy zasciankowymi, ksenofobicznymi debilami, krytykujmy sytuacje wewnetrzna, a wszelka inicjatywe majaca na celu promocje kraju gasmy w zarodku, zeby czasem nikt sobie niepotrzebnie nie napchal kieszeni. :spokodfhgfh:

spuscizna PRL&#39;u.

co do odrzucenia Krk to rzeczywiscie jakas pomylka, jedynie infrastruktura drogowa mogla przemawiac na niekorzysc.
 
magiki 42

magiki

Użytkownik
swietnie. wylaczmy sie zatem totalnie z zycia na arenie miedzynarodowej. stanmy zasciankowymi, ksenofobicznymi debilami, krytykujmy sytuacje wewnetrzna, a wszelka inicjatywe majaca na celu promocje kraju gasmy w zarodku, zeby czasem nikt sobie niepotrzebnie nie napchal kieszeni. :spokodfhgfh:
spuscizna PRL&#39;u.
co do odrzucenia Krk to rzeczywiscie jakas pomylka, jedynie infrastruktura drogowa mogla przemawiac na niekorzysc.
takie są realia patrioto! Polska to cholernie skorumpowany kraj pod każdym względem. Od przystąpienia do UE dostaliśmy tyle siana, że głowa boli i gdzie ono jest? 1/15 na drogach a reszta na kontach dominantów! Tylko rolnicy mogą się cieszyć bo siano na rozwój rolnictwa jest przekazywany bezpośrednio więc dużo nie mogą urwać, a spójrz ile poszło na owe rolnictwo, a w statystykach na infrastrukturę było przyznane o wiele więcej funduszy!
 
biskap 0

biskap

Użytkownik
no jest skorumpowany, masz racje. uwazasz, ze powinno sie wiec wszelkie inwestycje majace na celu promocje kraju odwolac? to ma nam pomoc w byciu mniej skorumpowanym krajem? czy moze masz to w ch. jak Polska jest postrzegana bo bardziej interesuje Cie 2pac?

poza tym nie wiem jak u Ciebie (ale podejrzewam, ze jezeli L.A. to Twoje miejsce zamieszkania to moze z tym byc ciezko), ale u mnie jest naprawde kupe tabliczek z nowo powstalymi inwestycjami na ktorych jest podany stan dofinansowania ze strony UE i nie sa to male kwoty. Do tego mialem okazje ostatnio poznac pare wiekszych miast i rowniez one widnialy - do tego mialem problemy z przemieszczaniem sie z racji remontow linii tramwajowych etc. wiec twierdzenie iz 1/14 dofinansowania ze strony Unii jest na kontach dominantow jest delikatnie mowiac mijajaca sie z prawda. ????

btw. jaki procent przygotowan do Euro zapewnia Unia? O ile jakikolwiek zapewnia?
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Od przystąpienia do UE dostaliśmy tyle siana, że głowa boli i gdzie ono jest? 1/15 na drogach a reszta na kontach dominantów!
Najpierw poczytaj o rzeczywistym stanie rzeczy, kasa w UE na kontach dominantów ????? Polska z każdego euro musi się rozliczyć z UE, a dotacje z unii nie są szybko i sprawnie rozprowadzane przez biurokrację i zawiłe przepisy prawne. Korupcja jest w każdym kraju, może gdzieś minimalna ale jest, z pieniędzy unii jeżeli jakieś pieniądze trafiły do kogoś nielegalnie to są to może jakieś znikome sumy przy całkowitym saldzie. A ciekawy jestem skąd masz informacje, że te pieniądze trafiły do &quot;dominantów&quot;?
A co do Euro, to jest dla mnie śmieszne, że Polak mówi aby tego turnieju Polska nie organizowała, przecież to nielogiczne. Musi się starać aby zaistnieć na arenie międzynarodowej, to jest wielka szansa na to, aby w przyszłość Polska miała lepszą pozycję na świecie. Co chcesz aby przegonili nas nawet Murzyni? Z takim nastawieniem to w następnym wieku to na nas będą mówić kraj 3. świata.
 
magiki 42

magiki

Użytkownik
no jest skorumpowany, masz racje. uwazasz, ze powinno sie wiec wszelkie inwestycje majace na celu promocje kraju odwolac? to ma nam pomoc w byciu mniej skorumpowanym krajem? czy moze masz to w ch. jak Polska jest postrzegana bo bardziej interesuje Cie 2pac?
poza tym nie wiem jak u Ciebie (ale podejrzewam, ze jezeli L.A. to Twoje miejsce zamieszkania to moze z tym byc ciezko), ale u mnie jest naprawde kupe tabliczek z nowo powstalymi inwestycjami na ktorych jest podany stan dofinansowania ze strony UE i nie sa to male kwoty. Do tego mialem okazje ostatnio poznac pare wiekszych miast i rowniez one widnialy - do tego mialem problemy z przemieszczaniem sie z racji remontow linii tramwajowych etc. wiec twierdzenie iz 1/14 dofinansowania ze strony Unii jest na kontach dominantow jest delikatnie mowiac mijajaca sie z prawda. ????
btw. jaki procent przygotowan do Euro zapewnia Unia? O ile jakikolwiek zapewnia?
To nie o to chodzi czy Unia ingeruje w Euro, ale że przedstawicielami w Polsce są w/w dominanci i raczej coś wciągną pod siebie jeżeli będzie okazja. A co z tymi &quot;tabliczkami&quot; to powiem Tobie, że jak zauważysz jakąś to podejdź bliżej i spójrz na kiedy jest planowane oddanie obiektu do użytku. Na większości zobaczysz że już &quot;było&quot;... a roboty w trakcie. To raczej o czym świadczy.

Najpierw poczytaj o rzeczywistym stanie rzeczy, kasa w UE na kontach dominantów ????? Polska z każdego euro musi się rozliczyć z UE, a dotacje z unii nie są szybko i sprawnie rozprowadzane przez biurokrację i zawiłe przepisy prawne. Korupcja jest w każdym kraju, może gdzieś minimalna ale jest, z pieniędzy unii jeżeli jakieś pieniądze trafiły do kogoś nielegalnie to są to może jakieś znikome sumy przy całkowitym saldzie. A ciekawy jestem skąd masz informacje, że te pieniądze trafiły do &quot;dominantów&quot;?
A co do Euro, to jest dla mnie śmieszne, że Polak mówi aby tego turnieju Polska nie organizowała, przecież to nielogiczne. Musi się starać aby zaistnieć na arenie międzynarodowej, to jest wielka szansa na to, aby w przyszłość Polska miała lepszą pozycję na świecie. Co chcesz aby przegonili nas nawet Murzyni? Z takim nastawieniem to w następnym wieku to na nas będą mówić kraj 3. świata.
pewnie, że musimy się rozliczać bo inaczej nie byłoby kolejnych dofinansowań, ale lewe konta i tak cholernie kręcą mamonę. Ty pewnie jesteś zagorzałym patriotą i patrzysz na to subiektywnie. Ja tak tego nie odczuwam. Przedstawiciele Polski robią wielki bajzel, wszyscy się śmieją, że aż żal się do tego przyznawać, ale fakt faktem nie masz na to wpływu. Jeżeli sytuacja będzie postępować tak jak w stanie obecnym to na Euro możemy sobie pograć na boiskach Okręgówki.
 
biskap 0

biskap

Użytkownik
To nie o to chodzi czy Unia ingeruje w Euro, ale że przedstawicielami w Polsce są w/w dominanci i raczej coś wciągną pod siebie jeżeli będzie okazja. A co z tymi &quot;tabliczkami&quot; to powiem Tobie, że jak zauważysz jakąś to podejdź bliżej i spójrz na kiedy jest planowane oddanie obiektu do użytku. Na większości zobaczysz że już &quot;było&quot;... a roboty w trakcie. To raczej o czym świadczy.
ale mi nie chodzi o zolte tablice z budowy. %)))
mowie o obiektach, ktore juz zostaly ukonczone.

EURO DLA POLSKI!
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
no jest skorumpowany, masz racje. uwazasz, ze powinno sie wiec wszelkie inwestycje majace na celu promocje kraju odwolac? to ma nam pomoc w byciu mniej skorumpowanym krajem? czy moze masz to w ch. jak Polska jest postrzegana bo bardziej interesuje Cie 2pac?

poza tym nie wiem jak u Ciebie (ale podejrzewam, ze jezeli L.A. to Twoje miejsce zamieszkania to moze z tym byc ciezko), ale u mnie jest naprawde kupe tabliczek z nowo powstalymi inwestycjami na ktorych jest podany stan dofinansowania ze strony UE i nie sa to male kwoty. Do tego mialem okazje ostatnio poznac pare wiekszych miast i rowniez one widnialy - do tego mialem problemy z przemieszczaniem sie z racji remontow linii tramwajowych etc. wiec twierdzenie iz 1/14 dofinansowania ze strony Unii jest na kontach dominantow jest delikatnie mowiac mijajaca sie z prawda. ????

btw. jaki procent przygotowan do Euro zapewnia Unia? O ile jakikolwiek zapewnia?
To Euro 2012 ma na celu promocje Polski ? Wydawało mi się że celem organizacji tych mistrzostw jest zorganizowanie ogromnej imprezy sportowo - kulturalnej na najwyższym możliwym poziomie. Owszem przy okazji oczywiście skorzystała by na tym gospodarka jak i cały kraj z punktu widzenia promocyjno - finansowego ale nie jest celem Mistrzostw Świata czy Europy promowanie Gospodarza danej imprezy

Poza tym po co wyjeżdżasz userowi Magiki z 2pac&#39;iem oraz miejscem zamieszkania ?

Inwestycje z Unii Europejskiej ? Owszem są , ale fundusze które na to są przeznaczone a to co się inwestuje to ogromna różnica, masę kasy przejada właśnie wspomniana biurokracja a i wałków nie brakuje na każdym szczeblu od ustawionych przetargów po wykonawców pośredników, nawet majstry na budowie czy remoncie kombinują jak tu taniej kupić a drożej wpisać do ewidencji żeby parę zł się w kieszeni zachowało

Rozliczanie się z każdego Euro ? ???? ???? ???? -&gt; Polak potrafi
 
komaro 0

komaro

Użytkownik
Argument, że organizacje mistrzostw powinny dostać te miasta, a nie inne, aby się rozwijać jest dla mnie niedorzeczny. Jeżeli Kraków na wszystko co trzeba, Warszawa również to zorganizujmy mistrzostwa dajmy na to w Olsztynie, Rzeszowie, Lublinie. Przynajmniej te miasta się rozwiną, bo Poznań czy Gdańsk zrobi to prędzej czy później. Przecież Euro miało być dobrem narodowym. Panowie, nie ta droga..

Odrzucenie Krakowa jest moim zdaniem największym błędem. Dla mnie to tak samo jakby w Niemczech w 2006 mundial nie gościł w Monachium tudzież innym mieście tego pokroju. My mamy pokazać nasze wizytówki, w których Kraków wg. mnie jest na pierwszym miejscu ze względów historycznych, turystycznych, a także infrastrukturalnych. Narazie inne miaste fajnie wyglądają na planach czy wizualizacjach, a przypominam, że zostało nam 3 lata. Nie jestem z Krakowa, ani nie jestem z tym miasta w żaden sposób związany, ale odrzucenie tego miasta bardzo mnie wkurzyło.
 
biskap 0

biskap

Użytkownik
oczywiscie, ze ma na celu promocje kraju, nie bez powodu Polska i Ukraina zostala wybrana do organizowania Euro 2012, kupa czynnikow geo-politycznych, poprawa infrastruktury drogowej, podniesienie dumy narodowej. jezeli dla Ciebie zorganizowanie ogromnej imprezy kulturalno - sportowej nie jest promocja kraju, to widocznie inaczej rozumiemy pojecie &#39;promocja&#39;.

dlaczego wiecznie panstwa &#39;lepszej Europy&#39; maja organizowac takie imprezy? ciagle sie mowi, ze jestesmy kupe lat za zachodem, a prawda jest taka, ze potrafimy tylko narzekac. mamy gonic zachod, a poprzez takie zachowania tylko poglebiamy roznice dzielaca nas miedzy jak niektorzy mowia Europa I klasy i nami.

a po co wyjezdzam uzytkownikowi Magiki z L.A. potraktuje jako pytanie retoryczne adwokacie.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Ty pewnie jesteś zagorzałym patriotą i patrzysz na to subiektywnie.
Tak, moje zdanie na ten temat jest subiektywne i twoje też jest subiektywne, bo to twoje osobiste zdanie na ten temat. I nie jestem jakimś zagorzałym patriotą, ale dla mnie jest nielogiczne aby być na NIE w stosunku do rozwoju kraju a właśnie Euro jest dla nas szansą na rozwój.
Rozliczanie się z każdego Euro ? ???? ???? ???? -&gt; Polak potrafi
Wnioskuję, że zdanie mażesz poprzeć tylko własnymi domysłami. A ja swoje mogę poprzeć faktami, sama unia popędza nas do szybszego rozdysponowywania pieniędzy, bo jeśli tego procesu nie przyspieszymy to kasa przepadnie. Nie dość, że procedura jest skomplikowana i trzeba się rozliczać z kasy, to jeszcze muszą być prawdziwe inwestycje za tą kasę, więc wielkie kombinacje z lewymi kontami są tutaj niemożliwe. Jeszcze jakby to była kasa nasza, z naszych podatków to może, ale to jest kasa podatników z innych krajów i nikt nie pozwoli na to aby jacyś politycy z Polski robili ich w konia. Kombinacje z naszym budżetem były, są i będą ale z dotacjami unijnymi jest to mało prawdopodobne, już prędzej można myśleć o faworyzowaniu w przetargach niektórych inwestorów.
 
legionista696 1

legionista696

Użytkownik
a ja sadze ze euro/ przygotowania do niego zrobia z Polski druga Anglie pod wzgledem kibicowania na stadionach, ale obym sie mylil ... ;]
 
D 0

daniel999

Użytkownik
Rofl, radek03 jakich podatnikow z innych krajow. To sa nasze pieniadze, ktore nam sie naleza. Unia oddaje to co zagrabila podczas IIWŚ i po niej.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Rofl, radek03 jakich podatnikow z innych krajow. To sa nasze pieniadze, ktore nam sie naleza. Unia oddaje to co zagrabila podczas IIWŚ i po niej.
A nie bo to są pieniądze z grabieży Inków w XV wiek; mówimy tutaj o teraźniejszości a nie o jakiś wydarzeniach historycznych, a na teraz kasa pochodzi od podatków innych krajów UE.
 
chris4 1

chris4

Użytkownik
Rofl, radek03 jakich podatnikow z innych krajow. To sa nasze pieniadze, ktore nam sie naleza. Unia oddaje to co zagrabila podczas IIWŚ i po niej.
Nie wiem po co mieszać EURO2012 z historią, ale by już odpowiedzieć...
Myślisz, że kraje specjalnie czyhały na polskie majątki, by je móc później ograbić? Już po pierwszych dniach wojny nie było co zagrabiać, wystarczyły im zyski ze zbrojenia...
Więc mieszanie pieniędzy unijnych z historią, tym bardziej z II wojną światową mija się z celem.
Co mnie jeszcze uderzyło w tej wypowiedzi to to, że te pieniądze się nam należą. Wręcz sarmackie podejście do sprawy. Nam się wszystko należy - z takim podejściem to rzeczywiście nie dziwię się, czemu ludzie wciąż narzekają to na drogi, to na co innego. Zamiast zakasać rękawy i robić COKOLWIEK, by ruszyć do przodu.
Wracając do tematu: Kraków i Chorzów już na wstępie zostały zawarte na liście rezerwowej. Właśnie niedawno oglądałem wiadomości informacyjne, gdzie mówiono o tym, jak to możliwe, by w Krakowie i Chorzowie nie odbyły się mistrzostwa. Jeden wielki lament. Ja powiem tak - jakkolwiek by nie było, cieszmy się, że mamy to EURO. Cieszmy się, że jest okazja, by gościć najlepsze drużyny w Europie. I cieszmy się również z szansy rozwoju kraju przy okazji.
Twierdzę, że zdążymy. Widać już prace, a na tle Ukrainy wypadamy nieprzeciętnie. Skoro Portugalia mogła, to i my możemy.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Wnioskuję, że zdanie mażesz poprzeć tylko własnymi domysłami. A ja swoje mogę poprzeć faktami,
Domysłami ? Lokalnych przykładów &quot;wałków&quot; przy remontach, przetargach nie będę przytaczać bo niby jak mógłbyś to sprawdzić ? A wierzyć mi na słowo raczej nie chcesz
Wystarczy uruchomić google i wpisać dowolną frazę w stylu &quot;afera fundusze unii europejskiej&quot; i miłego czytania a jakby Ci się jednak nie chciało googlować to dwa przykłady poniżej :
http://www.efundusze.org.pl/news-509-Afera_z_funduszami_na_Dolnym_Slasku.php
http://krakow.naszemiasto.pl/wydarzenia/830609.html
Kombinacje z naszym budżetem były, są i będą ale z dotacjami unijnymi jest to mało prawdopodobne, już prędzej można myśleć o faworyzowaniu w przetargach niektórych inwestorów
http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/bulgaria;z;funduszy;unijnych;wyludzono;7;5;mln;euro,126,0,223102.html
Bułgarzy mogli to czemu nie my ? ????
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Domysłami ? Lokalnych przykładów &quot;wałków&quot; przy remontach, przetargach nie będę przytaczać bo niby jak mógłbyś to sprawdzić ? A wierzyć mi na słowo raczej nie chcesz
Wystarczy uruchomić google i wpisać dowolną frazę w stylu &quot;afera fundusze unii europejskiej&quot; i miłego czytania a jakby Ci się jednak nie chciało googlować to dwa przykłady poniżej :
http://www.efundusze.org.pl/news-509-Afera_z_funduszami_na_Dolnym_Slasku.php
http://krakow.naszemiasto.pl/wydarzenia/830609.html

http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/bulgaria;z;funduszy;unijnych;wyludzono;7;5;mln;euro,126,0,223102.html
Bułgarzy mogli to czemu nie my ? ????
Pisałem w odniesieniu do słów, iż fundusze trafią na lewe konta wysoko postawionych ludzie, co dla mnie jest bardzo mało prawdopodobne, a ty podałeś przykłady związane bezpośrednio z decyzją przyznania dotacji i przetargów, a to potwierdziłem, że jest spotykane:
już prędzej można myśleć o faworyzowaniu w przetargach niektórych inwestorów.
A przykład z Bułgarami i Niemcami dotyczy kombinacji zwykłych obywateli, a ja pisałem odnośnie kombinacji na szczeblu ogólnopolskiej polityki, czyli rząd z premierem na czele i parlament.
 
Do góry Bottom