>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Eurobasket 2011 - kobiety - Polska

Status
Zamknięty.
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Mowlik over 8 1.85
Betsafe
5/10

Francuzki pewnie w obronie trochę odpuszczą. I tak nas złoją. A Mowlik potrafi rzucać za 3. Także powinna spokojnie te 8 punktów zdobyć.


Francja over 69.5 1.90
Betsafe
5/10

Rezerwowe czy nie, będą zdobywały punkty. Wygrać z nami wygrają, dla mnie to pewa. A rzucić 70 punktów przy naszej obronie to żaden problem. Skoro Chorwacja rzuca 64, to Francja przy 27 razy większym potencjale w ataku nie powinna mieć problemów z 70 punktami.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
B 493

bodescu_wampir

Użytkownik
OLO Lotwa zgadza sie gdyz sie lekko pogubilem i zapomnialem o wysokiej porazce hiszpanek z francuzkami...

I druga opcja odnosnie Turczynek i Bialorusinek tez sie zgadza.... ????

Francja-Polska over 125.5 Unibet @1.9 7/10

i Francja -3.5 pts 1 QT @1.85 fonbet 7/10

Francja bardzo latwo bedzie zdobywac punkty podkoszowe...Sama Kobryn nie wybroni wszystkiego i sie zmeczy twarda gra w obronie. Kto ogladal mecz z HIszpania widzial, ze w 1 polowie wszystkie akcje (procz jednego rzutu z dystansu) Francja grala w poldystansie...Dzis zadanie o wiele latwiejsze, gdyz Nasza obrona nie jest najwyzszych lotowa i tracimy duzo pts od silnych rywali. Francuzki dominuja tablice... dzis nie beda graly na 100% , ale sadze ze rezerwowe tez pokaza naszym dziewczynom jak sie gra w koszykowke...

Polki mysle, ze gorzej juz zagrac nie moga i dzis dzielnie stawia czola rywalkom... Mam tutaj na mysli szczegolnie bardzo slaby atak, ktory bedzie miec o wiele latwiej w zdobywaniu pts, gdyby Francuzki odskoczyly na ponad 10 pts na poczatku meczu...

Przeczuwam, ze Polki moga byc podlamane psychicznie po kolejnej porazce i podczas gdy nasze zawodniczki sa juz myslami na wakacjach Francuzki dopiero wchodza w decyduaca faze turnieju.

tyle ode mnie ????
 
samin1 524

samin1

Użytkownik
jak narazie to Francuzki odpuszczają sobie granie z nami ???? jeżeli tak dalej będzie to bardzo to mnie zaboli jednakże to jeszcze 3 kwarty ale do zrobienia +20pts już... Mowlik mecz życia ???? 11 z 15 punktów naszych....

GRAĆ ŻABOJADKI ....
 
S 22

slooz3

Użytkownik
Francja bardzo latwo bedzie zdobywac punkty podkoszowe...Sama Kobryn nie wybroni wszystkiego i sie zmeczy twarda gra w obronie. Kto ogladal mecz z HIszpania widzial, ze w 1 polowie wszystkie akcje (procz jednego rzutu z dystansu) Francja grala w poldystansie...Dzis zadanie o wiele latwiejsze, gdyz Nasza obrona nie jest najwyzszych lotowa i tracimy duzo pts od silnych rywali. Francuzki dominuja tablice... dzis nie beda graly na 100% , ale sadze ze rezerwowe tez pokaza naszym dziewczynom jak sie gra w koszykowke...
W koszykówce istnieje cos takiego jak strefa - jak rywal nie straszy rzutem z dystansu to widzimy ten sposob obrony - i francuski rzucily niecale 40pkt po 3 kwartach.
 
W 7

wezy1

Użytkownik
Jak Francja grała szybko to naszym nie szło. Łatwa zależność między dwoma rozgrywającymi Francji: Dumerc dzisiaj waliła Francji całą grę. Grała powoli i Polki miały czas na ustawianie co wyszło na dobre. Jak we Francji grała ta murzynko-mulatka ( nie wiem jak się nazywała) na rozegraniu to Francja do przerwy miała +5 z jej grą.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
W koszykówce istnieje cos takiego jak strefa - jak rywal nie straszy rzutem z dystansu to widzimy ten sposob obrony - i francuski rzucily niecale 40pkt po 3 kwartach.

Ciekawe gdzie byłeś przed meczem, w trakcie lub po to można tak gadać.

Hiszpanki też broniły strefą przeciw Francuzkom i zobacz sobie na wynik. Grecja też próbowała.

Polki miały mega farta, że Francuzkom nie siedział dziś rzut i tyle.
 
rambo131 8,3K

rambo131

Forum VIP
Łotwa- Czarnogóra over 128,5 --&gt; 1,95 ✅✅✅ 70-74 Czarnogóra

Linia wystawiona przez Unibet wydaje mi się niska, oba zespoły na pewno stac na jej pokrycie. Widziałem mecz Czarnogóry z Francja wygrany przez Montenegro, dużo rzucały dziewczyny, często grały na bardzo dobrze spisującą się w tym turnieju Ivę Petrovanovic która w przyszłym sezonie będzie reprezentowac CCC Polkowice. Serbia w tym turnieju 2 zwycięstwa, 0 porażek, zaś Łotwa po 1 winie i porażce. Sądzę że mecz będzie overowy, może nie tak bardzo ale ta linia jest jak dla mnie stosunkowo za niska, a kurs ciekawy. Obie ekipy dużo punktów zdobywają i dużo tracą. Serbia powinna wygrać, ale jak będzie to się przekonamy niebawem. Ja pobieram over ;) Pozdrawiam Rambo131
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
samin1 524

samin1

Użytkownik
Dzisiejsze mecze a bardziej runy w nich mnie zabiły i tak naprawdę straciłem 85% całego budżetu...

Polski run + 13 i Chorwatek run + 14 w czwartej kwarcie mnie dobił bo grałem HC na poziomie +5,5 Hiszpanek a był już wynik 61-54 i zrobiło się 61-68 i cieszę się że odpadły :cool: przynajmniej tyle...

Ciężko mi cokolwiek powiedzieć bo nie mogę do tej pory tego zrozumieć co się stało i dlatego ta koszykówka kobiet jest nieprzewidywalna.

Co do kolegi w sprawie strefy to Olo już coś zaczął więc ja w kilku zdaniach skończę. O jakiej strefie kolego mówisz ? 2-1-2 czy 3-2 a może 2-3 ? bo nie wiem która tak naprawdę do końca funkcjonowała... moim zdaniem żadna bo Francuzki się po prostu nie przykładały (skuteczność beznadziejna) a i tak sumą summarum Polki zostały pokonane.

Mecz Hiszpanek to dla mnie jedna wielka farsa która na długo zostanie mi w pamięci ???? wybaczcie ale nie będę tego opisywał bo to złe wspomnienia ????

na jutro wybaczcie za suche typy (może jutro coś dopiszę) : CZECHY I BIAŁORUŚ
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Bibrzycka, że jest w ciąży to się okazało w styczniu. Było mnóstwo czasu, żeby coś wymyślić.
Ale co Ty byś chciał wymyśleć ?? To tak jakby myśleć jak zastąpić kiedyś w 99 roku Dydek. Po prostu nie wykonalne. Bibrzycka jest obecnie zdecydowanie najlepszą polską koszykarką i nie da się ani nic wymyśleć ani zrobić. Po prostu nie było w kadrze Bibrzyckiej, która jest najlepszą polską koszykarką i na pewno miało to wpływ na taki a nie inny wynik.
 
samin1 524

samin1

Użytkownik
Dawczan ja się zgodzę z Tobą że to miało wpływ na wyniki i można to porównać do Margo z 99r. jednakże mając 5miesięcy naprawdę można pokombinować z selekcją a ona tak naprawdę źle się odbywała. Popatrz na dzisiejszy mecz i to jak dziewczyny mogły grać przeciwko takiej Hiszpanii, Chorwacji, Łotwie itp a zagrały tak naprawdę tylko z Francją grającą na pół gwizdka.

Poza tym nie ma ludzi nie zastąpionych (patrz Lelas) najlepsze Chorwatka a jednak można było i tutaj naprawdę nie było czasu na myślenie bo kontuzja podczas turnieju...
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Ale co Ty byś chciał wymyśleć ?? To tak jakby myśleć jak zastąpić kiedyś w 99 roku Dydek. Po prostu nie wykonalne. Bibrzycka jest obecnie zdecydowanie najlepszą polską koszykarką i nie da się ani nic wymyśleć ani zrobić. Po prostu nie było w kadrze Bibrzyckiej, która jest najlepszą polską koszykarką i na pewno miało to wpływ na taki a nie inny wynik.


Można było choćby przekonać Gajde czy Jeziorną, żeby jednak w kadrze zagrały. Zawsze to jakieś wsparcie.
Można było wymyśleć jakieś zagrywki, które możnaby grać bez Biby. A nie jedyne co to granie do Kobryn i niech ona coś wymyśli. No i te wspaniałe akcje Pawlak, która jak nie wie co zrobić to rzuca na pałę. Gdyby trafiała to ok. Ale ona w ostatnich 3 meczach ma magiczne 2/14. Podstawowa zawodniczka.
Można było nie odrzucać Krężel i Tłumak, tylko taką Chomać, która wiadomo było, że nie wniesie prawie nic, a zagrała całe 7 minut w tych mistrzostwach. Swoją drogą Pietrzak też mogłaby nie być w tej 12-stce. Minuty Pietrzak to po kolei 0, 6, 3, 0, 14, 7. Przypominam słowa Maciejewskiego gry odstrzelił Tłumak i Krężęl

Każdy wybór w tej sytuacji musiał być kontrowersyjny. Do swojej dyspozycji mam grupę bardzo wyrównanych dziewczyn i żadna z tych osób nie zasłużyła na odsunięcie od reprezentacji. Niestety trzeba było to zrobić - tłumaczy swoją decyzję na łamach PZKosz.pl Dariusz Maciejewski, szkoleniowiec reprezentacji Polski. - To była najtrudniejsza decyzja w mojej trenerskiej karierze. Tym bardziej, że zostałem postawiony przed faktem dokonanym przez przepisy FIBA. Mieliśmy w sztabie trenerskim bardzo gorącą dyskusję. Staraliśmy się wybrać taką opcję, która będzie najlepsza dla zespołu.

Widać jak dobra była to opcja dla zespołu. Jak bardzo Chomać wspomogła ten zespół. Pietrzak też fantastycznie. Zamiast tego można było mieć skrzydłowe, z nawet dobrym rzutem za 3. Na nich możnaby opierać jakieś zagrywki.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Ale Ty mi zaczynasz opisywać rzuty Pawlak itd. Nie o tym piszę. Piszę o tym, że zastąpienie Bibrzyckiej jest nie możliwe, bo nie mamy tylu dobrych koszykarek i tyle w tym temacie. Było to osłabienie Polski największe z możliwych mające wpływ na taki a nie inny wynik. Ale żeby sprawa była jasna nie tylko to miało wpływ, bo inne rzeczy przez Was opisane również. Choć ja zawsze jestem zdania, że gdy odpada z gry najlepsza zawodniczka i parę innych też dobrych to ma to kolosalny wpływ na drużynę. I te kontuzje wymieniłbym w 1wszej 3ce przyczyn tak słabego wyniku.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Ale Ty mi zaczynasz opisywać rzuty Pawlak itd. Nie o tym piszę. Piszę o tym, że zastąpienie Bibrzyckiej jest nie możliwe, bo nie mamy tylu dobrych koszykarek i tyle w tym temacie. Było to osłabienie Polski największe z możliwych mające wpływ na taki a nie inny wynik. Ale żeby sprawa była jasna nie tylko to miało wpływ, bo inne rzeczy przez Was opisane również. Choć ja zawsze jestem zdania, że gdy odpada z gry najlepsza zawodniczka i parę innych też dobrych to ma to kolosalny wpływ na drużynę. I te kontuzje wymieniłbym w 1wszej 3ce przyczyn tak słabego wyniku.


I myślisz, że jakby była Bibrzycka to nagle by wszystkie zaczęły grać:?:
Że Kobryn by więcej trafiała i nie wypadałaby jej piłka z rąk:?:
Że Pawlak by zaczęła lepiej rozgrywać:?:
Że Żurowska by zaczęła cokolwiek prezentować:?:
Że chciałoby im się nagle:?:
Że Maciejewski nie zmieniałby zawodniczek, które akurat dobrze grają:?:
Że Darek by wymyślił jakieś zagrywki poza tymi na Kobryn:?:


Nie, nie, nie, nie, nie, nie i nie.


Największym z możliwych osłabień było to, że one nie wiedziały co mają robić. Były totalnie nieprzygotowane, to było osłabienie największe.


Poza tym za czasów Maciejewskiego Biba była poza kadrą, od początku jego kadencji. Nie grała w żadnych meczach. Maciejewski miał pełno czasu na wymyślenie czegoś innego. Jeżeli Biba była naszą jedyną deską ratunku i nie było innej opcji (a tak to wygląda) to trener jest do wywalenia.

Kurde to tak jakby w Portland się tłumaczyli, że nie wygrali serii z Mavs bo Odena nie było.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Wiesz co dyskusje z tobą są na poziomie przedszkola i już od dłuższego czasu mi się nudzą a zarazem śmieszą. Jeśli twierdzisz, że brak Bibrzyckiej nie miał wpływu na taki wynik to po prostu chyba nie wiesz co to jest sport i koszykówka w której 1 gracz potrafi odmienić wszystko. Na Twoje pytania - skąd inąd głupie - można odpowiedzieć nie nie nie albo tak tak tak, bo tego się nigdy nie dowiemy.
Dla mnie sprawa jest totalnie jasna i klarowna. Nie mamy nie wiadomo ile bardzo dobrych koszykarek. Więc Bibrzycka byłaby liderką tej słabej kadry i mogłaby odmienić jej losy, grę, a także nastawienie psychiczne i jakiekolwiek inne koleżanek z drużyny. Tyle w temacie Oluś. I nie podejmuję się dyskusji z tobą, bo jak dla mnie nie masz pojęcia zbytnio o sytuacji w której z danej drużyny koszykarskiej wypada bezsprzecznie najlepsza koszykarka i liderka.
Kurde to tak jakby w Portland się tłumaczyli, że nie wygrali serii z Mavs bo Odena nie było.
No kto wie co by było gdyby był. Tylko no ty chyba jesteś troszkę jakiś &quot;dziwny&quot;. Nie twierdzę, że Polska powinna się tłumaczyć brakiem Biby, bo 11 miejsce to wstyd z Bibą czy bez niej. Ale na pewno miało to wpływ - jej brak. Rozumiesz co ja piszę ?? ;) Bo naprawdę mam obiekcje czy wszystko ok ?? ????
Ciekawe za ile zostanie post usunięty ;)
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Dyskusja od momentu kiedy ją zacząłeś jest bezsensowna. Brak Małgorzaty Dydek, która jeszcze 3-4 miesiące temu była przymierzana do powrotu do kadry też jest osłabieniem. Ale co z tego. Takie gdybanie o zawodniczkach jest totalnie bez sensu. Twierdzsz, że byłaby liderką, a skąd wiesz, czy by grała na miarę oczekiwań:?:
Koszykarki to nie są dzieci, gdyby Biba wypadła z kadry tydzień przed turniejem to mołoby to mieć wpływ na kondycję psychiczną zawodniczek, ale wypadła 5 miesięcy przed turniejem. Jeżeli to za mało dla koszykarek grających w kadrze by uzmysłowić sobie, że jej tam nie będzie i pogodzić się z tym, to już ich problem.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Brak Małgorzaty Dydek, która jeszcze 3-4 miesiące temu była przymierzana do powrotu do kadry też jest osłabieniem.
Ś.P. Dydek od początku spekulacji odmawiała powrotu do koszykówki, więc o niej myślę, że nie ma sensu dyskutować.
Po prostu chyba no nie rozumiesz sportu...Wypadła NAJLEPSZA obecnie polska koszykarka i twierdzenie, że jej nie obecność nie miała wpływu na wynik jest po prostu kuriozalne do granic możliwości. Oczywiście, że wypadła jakiś czas temu i był czas na strawienie tej informacji, ale czy potrafisz zrozumieć, że nie ma w tej chwili 2 tak dobrej koszykarki polskiej ? I załatanie tej dziury jest niemożliwe.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Po prostu Ty zacząłeś bezsensowną gadkę w stylu polskich komentatorów - no gdyby była Biba, to to, to i jeszcze tamto. I co z tego.
Oglądałeś mecze Hiszpanii:?:
Nie było różnicy czy grały z Valdemoro czy bez, a to jedna z najlepszych koszykarek w Europie.
Sparingi Rosji i mecze na Euro:?:
Prince jest dobrą rozgrywającą, lepszą niż te, którymi dysponują Rosjanki. Ale jakoś nie widać było osłabienia.
Mecze Chorwacji z Lelas i bez:?:
Lelas jest dla Chorwatek tym kim dla nas Biba. Wypadła im w trakcie Euro. I widzisz jakoś nie zniszczyło to ich kondycji psychicznej, jakoś potrafiły grać dalej normalnie, nie było widać różnicy w grze bez Lelas, a z Lelas.

Bo inni potrafią coś wymyśleć jak im coś wypadnie i nie musi być takiego gdyby to to coś tam. Ale u nas w kraju się utarło takie gadanie, że jak nie idzie to się szuka usprawiedliwienia i cała Polska zaczyna gdybać.
I u nas gdyby wziąć odpowiednie zawodniczki i odpowiednio je ustawić, powiedzieć im co mają grać, nauczyć je zagrywek to nawet byś nie zauważył braku Biby.
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Nie macie sie co klocic bo to bez sensu, sporo racji ma Dawczan i nie da sie zanegowac tegho co napisal. To juz pozostaje bezsensowna filoozfia bez celu. Cale te smieszne mistrzostwa utwierdzaja mnie tylko w przekonaniu ze basket w wykonaniu kobiet nie ma nic wspolnego ze sportem. Bialorus ogrywa Rosje, Rosje Czeszki, Litwinki Rosjanki, Litwinki Bialorus, masa wtop za 1,05 nierozumialych. Bialorus z Litwa to taka klasyka kosza kobiet. Skutecznosc gorsza niz u graczy na wozkach, taktyki nie ma zadnej, jedne bardzo chca a drugie nie i wynik jest juz znany. Proponuje wszystkim odpuscic bukmachersko ta zalosna impreze. Co do Polek. 11 minut bez punktu z Chorwacja, gra jakby sie bawily w jakims meczu sparingowym, zero walki, zero obrony, ciagle zmiany. Ogladanie tego pseudosportu nie ma w ogole sensu.
nauczyć je zagrywek to nawet byś nie zauważył braku Biby.
Olo ogarnij sie naprawde w to wierzysz? Polska bez Biby nie istnieje i nic sie tu nie da zrobic.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
skończcie te żale i dajcie jakies mąde i uzasadnione typy...
interesuje mnie kombinowanie z wynikami dzisiaj bo w uczciwe typy przestalem wierzyc bo dluzszym graniu ;)
dlatego do znawcow komu moze zalezec na zwyciestwach a kto mze sie podlozyc ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom