>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Europejskie puchary 2023/24 (typy, analizy, komentarze)

'Corek 210,9K

'Corek

Znawca - e-sport
Efes vs Maccabi / Maccabi + 5.5 @ 1,84 ggbet

Witam, lecimy dalej z Europejskim koszem. Jako, że mamy 100% skuteczność 9/9 to dziś pora coś utopić haha. Typ na pewno z rodzaju ryzykownych i nie szaleje ze stawką, ale uważam że nie jest to po za zasięgiem.
Grałem poprzednio Efes, ale dziś zagram przeciwko nim. Maccabi walczy o Play off o które nie będą pewni prawie do samego końca, do bezpośrednich mogą się nie dostać, ale ważne być być choć w tej dziesiątce. Okej, Efes wygrało ostatnie dwa spotkania u siebie, ale byli znacznymi faworytami i nie było to żadnym zaskoczeniem. Są we własnej hali groźni i potrafią wygrać z każdym, ale nie chcę się powtarzać bo już wiele razy o tym pisałem. Dziś przyjeżdża bardzo a to bardzo solidna ekipa z Izraela, która po za własną halą wcale nie grają tak źle, bo te ostatnie spotkania np Madrycie, gdzie był piękny spektakl koszykówki, wiele nam mówi. Bliskie były te oba spotkania wyjazdowe w Hiszpanii i dziś liczę że w końcu zwyciężą po za własnym parkietem bo mają co do tego predyspozycje tylko brakowało ostatnio trochę szczęścia. Dziś widzę zacięte spotkanie i zabezpieczam się 5 punktowym handicapem w stronę gości.
 
Ostatnia edycja:
R 631,5K

rjastrzab

Użytkownik
Dyscyplina: Koszykówka Euroliga
Godzina: 20:30
Spotkanie: Baskonia – Lyon Villeurbanne
Typ: Baskonia – 6,5 pkt
Kurs: 1,52
Bukmacher: Fortuna
Analiza:
Lyon wspólnie z Albą Berlin zamyka euroligową tabelę z 5 zwycięstwami i 20 porażkami. Baskonia w połowie tabeli z bilansem 13:12, W ramach H2H statystyki też na korzyść gospodarzy ostatnio wygrali na wyjeździe z Lyonem 7 pkt a w zeszłym roku w kwietniu u siebie ograli ich 20. Dzisiaj też liczę, że zachowają taką proporcję i wygrana przekroczy 6 punktów. Gospodarzom zależy na wygranej bo ciągle są w grze o awans do play – offów.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2331
Defacto 340,7K

Defacto

Znawca - NBA
Crvena - Zalgiris
Zalgiris wygra
Kurs:2.50 ✅



Hej, dzis kolejne mecze w Eurolidze. Druzyna z Litwy jedzie do Serbii, gdzie kibice tworza goraca atmosfere. Zalgiris potrafi zaskoczyc I czesto wygrac z gory dla nich przegrany mecz. Dzis mysle, ze powalcza. Czy wygraja? Latwo nie bedzie, ale wierze, ze sa w stanie sprawic niespodzianke. Wygrali z podobnie agresywnie grajaca Valencia w Hiszpanii, przegrali 80-78 z Fene. Wyniki pokazuja, ze z podobnie grajacymi druzynami do Crveny gra sie im nie najgorzej. Ograli na wyjezdzie grozne Milano. Wyjazdy nie sa im straszne. Dodatkowo sam bilans litwinow z Crvena napawa optymizmem. Potrafili juz na ten hali wygrywac. Kurs atrakcyjny, dodatkowo starcie serbsko-litwinskie. Lubie grac przeciwko Crvenie gdy sa faworytem. Dobra opcja wydaje sie hc w strone Zalgirisu, ja jednak ide w czysty win. Z fartem jak wczoraj. Powodzenia
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +866
Defacto 340,7K

Defacto

Znawca - NBA
Panathinaikos - Fenerbachce
Fenerbachce wygra 1 połowe
Kurs: 2.30 ❌pierwsza kwarta+8, druga przegrana 23-9??



Ciekawy mecz w Atenach, obie druzyny z tym samym bilansem 15/10. Widzi mi sie sie dzis wygrana zespolu tureckiego. Czuje, ze wejda dobrze w mecz i pierwsza połowa padnie ich lupem. Jest to druzyna himeryczna, albo zaskakuja, albo dostaja łomot. Na wyjazdach w dolnej czesci tabeli. Licze, ze jednak dzis wyjda skoncentrowani i nie beda chcieli dac narzucic sobie tempa Panaty. Powodzenia
 
Ostatnia edycja:
Defacto 340,7K

Defacto

Znawca - NBA
Alba - Maccabi TA
Alba wygra
Kurs: 3.25

Hej dzis poszukamy kolejnej niespodzianki w meczu Euroligi. Skazana na pozarcie, zamykajaca tabele Alba gosci druzyne z Izraela. Maccabi walczy o play in, wiec motywacji powinno nie zabraknac. Mysle, ze Alba postawi dzis opor, bo troche wstyd zamykac tabele druzynie z Berlina. Ostatni mecz w Berlinie wygrany przez gosci z Izraela po 70-83. W czym 4 czwarta kwarta przyczynila sie do porazki Alby, ktora przegrala ja 7-22. Mecz wczesniej po kursie prawie 3.0 wygrala druzyna z Niemiec. Napewno Maccabi bedzie mocno zaangazowane, bo taki mecz trzeba poprostu wygrac. No wlasnie jak cos bardzo musisz, resultant bywa rozny. Licze na gorsza skutecznosc Maccabi, dobra obrone gospodarzy i mecz mozna ugrac. Typ ryzykowany, ale to jest Euroliga, a ja szukam underdogow, a nie faworytow. Powodzenia


Partizan - Anadolu Efes
Anadolu Efes wygra
Kurs 2.80

Drugi mecz, w ktorym widzi mi sie niespodzianka. Podkresle I bede to robil, jak grac to przeciw druzyna balkanskim gdy sa faworytami. Dla mnie w koszykowce wazna jest glowa, a nie przemotywowanie. Wiadomo Partizan rzuci sie do garda, robi tak tez Crvena, ale jak nie idzie w meczu to zaczynaja sie dyskusje z sedzia, faule itp. To rozprasza I nie pomaga w meczu. Po kursie bliskim 3.0 ja to biore.Efes wciaz liczy na Faze play in, ten wygrany mecz im w tym pomoc. Druzyna turecka ma sporo jakosci, czas to dzis pokazac I wygrac mecz na trudnym terenie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +315
N 349,3K

niewierny-janek

Użytkownik
Zaragoza - Chemnitz
powyżej 159,5 pkt @1,85
Superbet


To już faza Play-Off Fiba Europe Cup w której mamy mecz i rewanż, a więc liczy się nie tylko zwycięstwo ale także jego rozmiary, by bronić jak najwyższej zaliczki w rewanżu. Para niemiecko-hiszpańska wydaje się być dość wyrównana. Nieznacznym faworytem pierwszego meczu są gospodarze z Saragossy. Zdecydowałem się na over punktowy, gdyż uważam że będzie to dość zacięte i wyrównane spotkanie, a walka o jak najlepszy wynik przed rewanżem będzie trwała do ostatnich sekund. Tutaj nawet będą rozgrywane akcje gdy mecz będzie rozstrzygnięty a na zegarze zostanie kilkanaście sekund do końca. Wszakże warto zwiększyć przewagę lub zmniejszyć straty przed rewanżem. Chemnitz to druga ekipa niemieckiej Bundesligi, zazwyczaj grają swoje mecze szybko i rzucają sporo pkt. Do tej pory w Fiba Europe Cup na wyjazdach rzucali: w fazie głównej 84, 77 i 99 pkt, w drugiej rundzie 95, 88 i 78 pkt. Licząc punkty ogółem to w 3/6 przypadkach pokrywali zaproponowany over, czasami po prostu rywal nie dojeżdżał punktowo. Zaragoza w lidze ACB radzi sobie zdecydowanie gorzej, zajmują aktualnie dopiero 11. lokatę z bilansem 9-14, jednak liga hiszpańska jest mocniejsza od Bundesligi. Zaragoza w obu fazach grupowych Fiba Europe Cup rzucali w meczach domowych odpowiednio 91, 71, 82, 101 i 88 pkt. Over w tych meczach padał w 3/5 przypadków. Widać wyraźnie, że ta ekipa czuje się zdecydowanie lepiej we własnej hali i rzucają wtedy więcej punktów. Patrząc przez rodzime ligi, to obie ekipy odpowiednio u siebie i na wyjeździe rzucają średnio po około 86 pkt.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1948
'Corek 210,9K

'Corek

Znawca - e-sport
Gran Canaria vs Besiktas / Canaria - 9.5 pkt @ 1,70 pinnacle

Witam, mecz już za niespełna godzinę, nie zdążę się rozpisać bo nie wyrobie, więc dosłownie w dwóch zdaniach na szybko. Idę w pewne zwycięstwo Hiszpanów, jest to znaczenie lepsza ekipa a tym bardziej gdy grają przed własną publicznością. Czy to Barcie, Realowi Valenci, Baskonii, zawsze stwarzają ogromne problemy i wiele ekip półkę wyżej niż Besiktas się o tym przekonało grając w tej hali. Gdy Turkom przychodzi cięższy wyjazd to wygląda to bardzo słabiutko, już nie wspomnę o ostatnim -31 z Fenerbache. Gran Canaria to po prostu lepszy zespół, na neutralnym gruncie grał bym ich bez zastanowienia a że grają we własnej hali to uważam, że łatwo dziś zwyciężą.
 
anderson-silva 3,5K

anderson-silva

Użytkownik
Cześć wszystkim, mam nadzieję, że mój post nie zostanie zdjęty.

Zastanawiam się nad zagraniem długoterminowego zakładu na zwycięstwo Realu Madryt w Eurolidze. Obecnie kurs to @ 2,75; od momentu, w którym zaczęła chodzić mi ta myśl po głowie wzrósł z kursu 2,4; a wynika to z dwóch ostatnich porażek przeciwko Panacie i Fener. Królewscy wyraźnie grają słabiej, w zasadzie od początku roku i zastanawiam się na ile jest to kontrolowane - czy jest to zaplanowane, aby zaatakować najważniejszą część sezonu, czyli kwiecień-maj, czy może jednak "pomylili się w obliczeniach" i TOP formy przyszedł zdecydowanie za szybko.

Za najważniejszych rywali uważam Barcelonę, Fenerbahce, Panathinaikos i Olympiakos - każda z tych drużyn, mając swój dzień, jest w stanie pokonać Real. Monaco mam zdecydowanie niżej, gdyż uważam, że ich run'n'gun po raz kolejny się nie sprawdzi, gdy przyjdzie grać w Final Four. Trochę zmartwiło mnie wzmocnienie Barcelony Rickym Rubio. Wrócił po długim okresie bez gry, ale Mickael Pietrus wypowiedział się ostatnio, że wygląda świetnie. W ostatniej dekadzie Real miażdży Barcelonę, zarówno jeśli chodzi o Euroligę, jak i ogólnie najważniejsze mecze w Lidze ACB czy Pucharze Króla, ale koniec konców F4 to pojedyncze mecze i może wydarzyć się wszystko.

Kusi również zwycięstwo Unicajy, która gra wielki sezon, w Lidze Mistrzów po kursie @ 3,00.

Zapraszam do dyskusji.
 
U 34,1K

undertaker87

Użytkownik
Cześć wszystkim, mam nadzieję, że mój post nie zostanie zdjęty.

Zastanawiam się nad zagraniem długoterminowego zakładu na zwycięstwo Realu Madryt w Eurolidze. Obecnie kurs to @ 2,75; od momentu, w którym zaczęła chodzić mi ta myśl po głowie wzrósł z kursu 2,4; a wynika to z dwóch ostatnich porażek przeciwko Panacie i Fener. Królewscy wyraźnie grają słabiej, w zasadzie od początku roku i zastanawiam się na ile jest to kontrolowane - czy jest to zaplanowane, aby zaatakować najważniejszą część sezonu, czyli kwiecień-maj, czy może jednak "pomylili się w obliczeniach" i TOP formy przyszedł zdecydowanie za szybko.

Za najważniejszych rywali uważam Barcelonę, Fenerbahce, Panathinaikos i Olympiakos - każda z tych drużyn, mając swój dzień, jest w stanie pokonać Real. Monaco mam zdecydowanie niżej, gdyż uważam, że ich run'n'gun po raz kolejny się nie sprawdzi, gdy przyjdzie grać w Final Four. Trochę zmartwiło mnie wzmocnienie Barcelony Rickym Rubio. Wrócił po długim okresie bez gry, ale Mickael Pietrus wypowiedział się ostatnio, że wygląda świetnie. W ostatniej dekadzie Real miażdży Barcelonę, zarówno jeśli chodzi o Euroligę, jak i ogólnie najważniejsze mecze w Lidze ACB czy Pucharze Króla, ale koniec konców F4 to pojedyncze mecze i może wydarzyć się wszystko.

Kusi również zwycięstwo Unicajy, która gra wielki sezon, w Lidze Mistrzów po kursie @ 3,00.

Zapraszam do dyskusji.
Barcy nie bralbym na poważnie. Potrafią zagrać taka kaszanę że głowa mała. Rubio to wzmocnienie na papierze. Gdy jest na parkiecie to w defensywie gra 4,5 zawodnika. Dla mnie głównymi rywalami Realu beda Olympiakos i Fenerbahce, które ładnie wygląda na papierze i wczoraj ograło Real. Oczywiście jest Monako ale to raczej zbyt mały klub :) Barceloną się nie martw bo ostatni raz Eurolige wygrali w 2010r i od tej pory mieli kilka sezonów gdzie na papierze byli faworytem lub byli mocniejsi od Realu a kończy się ciągle klapą. Jak widzę takiego Hernangomeza, który grywa sporo minut a często prawie się zabija sam o siebie w ataku to jestem spokojny.

Real ma taką przewagę w lidze i w Eurolidze, że spokojnie może sobie pozwalać na jakieś wpadki.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +166
Z 619,9K
Dyscyplina: Koszykówka Euroliga
Godzina: 20:15
Spotkanie: Panathinaikos - Lyon razem z dogrywką
Typ: over 165,5 pkt
Kurs: 2,65
Bukmacher: Fortuna
Analiza:W tym pojedynku koszykówki Euroligi praktycznie ostateczny wynik znany jest już przed rozpoczęciem pojedynku i tylko pytania są takie iloma punktami koszykarze gospodarzy Panathinaikos Ateny wygra to spotkanie i jak wysoki padnie w nim wynik punktowy.Drużyna ta w tych rozgrywkach na razie gra bardzo dobrze i zajmuje wysokie 4 miejsce w tabeli i ma aspiracje do walki o puchar.W dotychczas rozegranych pojedynkach wygrali oni 17 meczy i 10 razy schodzili z parkietu pokonani przez swoich przeciwników.Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi zespołami zakończyło się wysokim wynikiem punktowym i Panathinaikos wygrał ten mecz 89-81.Teraz też powinien paść bardzo wysoki wynik tego pojedynku.
 
anderson-silva 3,5K

anderson-silva

Użytkownik
Barcy nie bralbym na poważnie. Potrafią zagrać taka kaszanę że głowa mała. Rubio to wzmocnienie na papierze. Gdy jest na parkiecie to w defensywie gra 4,5 zawodnika. Dla mnie głównymi rywalami Realu beda Olympiakos i Fenerbahce, które ładnie wygląda na papierze i wczoraj ograło Real. Oczywiście jest Monako ale to raczej zbyt mały klub :) Barceloną się nie martw bo ostatni raz Eurolige wygrali w 2010r i od tej pory mieli kilka sezonów gdzie na papierze byli faworytem lub byli mocniejsi od Realu a kończy się ciągle klapą. Jak widzę takiego Hernangomeza, który grywa sporo minut a często prawie się zabija sam o siebie w ataku to jestem spokojny.

Real ma taką przewagę w lidze i w Eurolidze, że spokojnie może sobie pozwalać na jakieś wpadki.
Hmm, Fenerbahce wczoraj zagrali fajnie, ale ich rotacja mnie nie przekonuje, mówiąc szczerze. Do tego na ławce Saras, któremu po epizodzie w Barcelonie kompletnie nie ufam.

Olympiakos owszem, mają pakę, by pokonać Real, pytanie czy w ewentualnym pojedynku nie będzie ciążyć na nim to, co wydarzyło się w Kownie? Wiadomo, racjonalizuję sobie chęć zagrania na Królewskich. Nie mówiąc o tym, że w dwóch meczach w tym sezonie Real odniósł dwa zwycięstwa, w Palacio wręcz miażdżąc Greków (dopiero w 4. kwarcie podreperowali ten wynik, że wyglądał on na przyzwoity).

Generalnie - zachęcałbyś do grania zwycięstwa Realu w Eurolidze po 2,75 czy odradzałbyś ten kierunek?
 
U 34,1K

undertaker87

Użytkownik
Hmm, Fenerbahce wczoraj zagrali fajnie, ale ich rotacja mnie nie przekonuje, mówiąc szczerze. Do tego na ławce Saras, któremu po epizodzie w Barcelonie kompletnie nie ufam.

Olympiakos owszem, mają pakę, by pokonać Real, pytanie czy w ewentualnym pojedynku nie będzie ciążyć na nim to, co wydarzyło się w Kownie? Wiadomo, racjonalizuję sobie chęć zagrania na Królewskich. Nie mówiąc o tym, że w dwóch meczach w tym sezonie Real odniósł dwa zwycięstwa, w Palacio wręcz miażdżąc Greków (dopiero w 4. kwarcie podreperowali ten wynik, że wyglądał on na przyzwoity).

Generalnie - zachęcałbyś do grania zwycięstwa Realu w Eurolidze po 2,75 czy odradzałbyś ten kierunek?
Wszystko zależy od stawki heh. Wiadomo tutaj jak zostaje czwórka to mamy final4 a tam przy dobrym lub złym dniu każdy może wygrać z każdym. Niestety ale jest to loteria.
 
R 631,5K

rjastrzab

Użytkownik
Dyscyplina: Koszykówka Euroliga
Godzina: 20:00
Spotkanie: Alba - Monaco
Typ: Monaco handi -7,5
Kurs: 1.45
Bukmacher: Etoto
Typ koszykarski przeciwko drużynie Alby Berlin. Głównie ze względu na dotychczasowe statystyki i porażki w Eurolidze. W tych rozgrywkach przegrali 23 razy na 28 rozegranych spotkań i to daje im ostatnie miejsce w tabeli. Ich rywalem będzie ekipa Monaco, która ma piękna serię meczów zwycięskich w Eurolidze, a na rozkładzie mają Barcelonę czy Fenerbahce. Dlatego typuję ich pewne wyjazdowe zwycięstwo, ale nie podpalam się i wybieram handi tylko -7,5 pkt. Dla porównania w ich poprzednim meczu w październiku wygrali 11 punktami a rok wcześniej 18. Szanse są, ale czas pokaże czy to trafny wybór na dzisiaj.
 
U 34,1K

undertaker87

Użytkownik
Efes -2,5@1,55 STS

Bardzo ważny mecz dla Tureckiej drużyny. Porażka raczej na 90proc eliminuje ich z walki o 10miejsce. Mają 24pkt podczas gdy Valencia i Partizan mające mecz więcej mają po 26 pkt. Tyle samo pkt co Efes ma również Bayern, który dzisiaj gra z Zalgirisem. Oczywiście zostało jeszcze kilka spotkań ale za dużo tutaj kandydatów i zwycięstwo jest dla Efesu niezbędne. Ta drużyna ma sporo jakości jednak ten sezon póki co jako taki. W lidze co prawda ten sam bilans co Fener jednak w Eurolidze .iejsce.ponizej ich potencjału. Oczywiście mieli trochę problemów kadrowych z których się wygrzebali.
 
Otrzymane punkty reputacji: +140
R 579,4K

rr62dga

Typer Miesiaca
Dyscyplina: Koszykówka Euroliga
Godzina: 20:30
Spotkanie: Partizan - Baskonia
Typ: Partizan
Kurs: 1,40
Bukmacher: Betclic
Analiza:
Trzydziesta kolejka koszykarskiej Euroligi, której rozgrywki ligowe wkraczają w decydującą fazę. Partizan Belgrad zajmuje aktualnie dziesiąte miejsce w tabeli- ostatnie dające baraże o miejsca w ćwierćfinale. Baskonia po dwóch ostatnich wygranych z Albą i Milano ma o trzy wygrane więcej i zajmuje ósme miejsce z szansami jeszcze na pierwsza szóstkę. W hiszpańskiej ACB zanotowała również dwie ostatnie wygrane z Granadą i Barceloną i walczy o miejsce w pierwszej ósemce dające grę w play-offach. Partizan w Eurolidze przegrał dwa ostatnie spotkania rozgrywane na wyjazdach z Milanem i Barceloną ale na własnym parkiecie spisuje się znacznie lepiej mając bilans 10-3. Przed rokiem w Belgradzie Partizan rozgromił Baskonię 83-65 a mając teraz trzy kolejne mecze u siebie będzie chciał zapewnić sobie udział w rozgrywkach play-off. Pierwszym krokiem do tego celu jest wtorkowa wygrana z Baskami, potem Real i Olympiakos.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1636
N 349,3K

niewierny-janek

Użytkownik
Partizan - Baskonia
Baskonia +5,5 i powyżej 169,5 pkt @3,80
Superbet


Kursy w granicach 1,35-140 na gospodarzy kompletnie do mnie nie przemawiają. Dlatego warto poszukać czegoś w kierunku gości. Partizan ostatnio w nieco słabszej dyspozycji i muszą mocno walczyć o Play IN. 4 porażki w ostatnich 5 meczach Euroligi na pewno w tym nie pomogły. Taki sam bilans (13-16) ma Valencia i Bayern a jedno zwycięstwo mniej Milano i Efes, to te ekipy raczej powalczą o 10. lokatę. Baskonia jest 2 lokaty wyżej i z bilansem 16-13 raczej pewna gry w Play In, warto jednak powalczyć o 6. lokatę gwarantującą od razu Play Offy. Partizan u siebie bilans 10-3 a więc całkiem nieźle, jednak Baskonia wyjazdowo z bilansem 6-7 również wygląda dobrze. Ostatnio wysoka porażka z Fenerbahce, które jest w bardzo dobrej formie, poza tym niskie porażki z Bayernem, Monako czy Barceloną. Potrafili tez wygrać 1 pkt z Crveną Zvezdą w Belgradzie, a więc w hali gdzie zagrają dziś. Poza tym wszystkie te mecze charakteryzowały się wysokim tempem i sporą ilością pkt. Z powodu spraw osobistych nie zagra w ekipie Gości Zach Leday, jest to dosyć ważny gracz w rotacji. W ostatnich meczach regularnie zdobywał kilkanaście punktów. Mecz w Hiszpanii wygrała Baskonia 84:83, myślę że dziś zobaczymy podobną ilości punktów a nawet więcej, lekkim faworytem Partizan, ale na pewno nie takim jak wskazują na to kursy, ja zadowolę się ich niewielką porażką.

Dodatkowo:
Baskonia powyżej 81,5 pkt @1,80
Baskonia powyżej 83,5 pkt @2,10
Howard powyżej 16,5 pkt i Avramovic powyżej 11,5 pkt @2,48
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1766
N 349,3K

niewierny-janek

Użytkownik
Fenerbahce - FC Barcelona
Fenerbahce i powyżej 165,5 pkt @2,75
Superbet

edit: 88:74 - biorąc pod uwagę pierwszą połowę w wykonaniu Barcelony, to niewiele zabrakło
Idę dzisiaj w kierunku Fenerbahce, grają oni ostatnio super basket i rzucają mnóstwo punktów. We własnej hali są niepokonani od kilkunastu spotkań biorąc pod uwagę ligę turecką i Euroligę, zresztą w Eurolidze przegrali we własnej hali tylko raz, notując również 13 wygranych. Barcelona na wyjeździe bilans 6-7 ale po takiej ekipie spodziewał bym się więcej, zresztą grają oni ostatnio w kratkę i zaliczyli kilka wpadek. Spodziewam się ponadto wysokiego wyniku stąd do wygranej gospodarzy dokładam over punktowy. Fenerbahce ostatnio odpaliło 118 pkt Valencii, 111 pkt Baskonii czy 89 pkt Realowi na wyjeździe. Dodatkowo należy wspomnieć, że aktualnym trenerem ekipy ze Stambułu jest Sarunas Jasikevicius, czyli trener który kilka ostatnich lat spędził trenując Barcelonę. Zatem zna on większość graczy dzisiejszego rywala jak własną kieszeń i wie na co ich stać.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +659
N 349,3K

niewierny-janek

Użytkownik
Milano - Fenerbahce
Fenerbahce -1,5 i powyżej 161,5 pkt @3,80
Superbet


Ekipa z Mediolanu rozgrywa przeciętny sezon, mimo wszystko wciąż mają szanse na awans do Play-In. Zdecydowanie lepiej prezentują się we własnej hali, gdzie notują bilans 10-5, ostatnio nawet odprawili Pratizan, Real czy Barcelonę. Jednak hegemonii z Hiszpanii nie są ostatnio w najlepsze dyspozycji. Tego samego nie można powiedzieć o Fenerbahce, którzy po słabym początku sezonu zmienili trenera i zaczęli seryjnie wygrywać, pojawiły się jedynie pojedyncze porażki. Dobra forma sprawiła, że ekipa ze Stambułu jest już w top 4 i ich cele jest utrzymanie przewagi parkietu w fazie Play Off. Jednak drużyn walczących o miejsca 2-4 jest aż 5, zatem sezon zasadniczy można skończyć na miejscu 2 lub nawet 6. Zatem takie mecze jak dziś należy wygrywać, myślę że kurs na Fenerbahce byłby niższy, jednak Milano wygrali ostatnio okazale w Monako 80:98. Fenerbahce ma bardziej jakościową rotację, a trener Jasikevicius potrafi odpowiednio korzystać ze wszystkich graczy. Myślę, że mecz będzie dość zacięty i ostatecznie rozpędzona ekipa ze Stambułu zanotuje kolejne zwycięstwo.
 
Ostatnia edycja:
N 349,3K

niewierny-janek

Użytkownik
Panathinaikos - FC Barcelona
Panathinaikos i powyżej 158,5 pkt @2,75
Superbet


Kolejny klasyk koszykarskiej Euroligi, do Aten przyjeżdża podrażniona porażką w Stambule FC Barcelona. Zresztą Barcelona ostatnio jest w kiepskiej formie, świadczą o tym 3 porażki w 5 ostatnich meczach. Tym samym na finiszu fazy zasadniczej Euroligi Barcelona może stracić 2 miejsce przed fazą Play-Off, gdzie jeszcze kilka tygodni temu wydawało się to mało prawdopodobne. W zasadzie porażka dziś może ich zepchnąć z tego miejsca. Za ich plecami robi się ciasno, gospodarze z Aten również mają chrapkę na jak najwyższą lokatę przed PO, zatem powinni chcieć wykorzystać przewagę własnego parkietu i pokonać ekipę z Katalonii. Grecy we własnej hali mają bilans 12-3, ostatnią domową porażkę zanotowali w grudniu przeciwko Realowi. Do zwycięstwa gospodarzy dokładam over, gdyż to spotkanie mimo wszystko powinno być dość wyrównane i zacięte. Pierwsze spotkanie wygrali Katalończycy, wygrywając we własnej hali 80:72. Dlatego tutaj dość istotne może okazać się bronienie przewagi z pierwszego meczu, nawet jeżeli kwestia zwycięstwa ekipy z Aten będzie już jasna, to Barcelona będzie dążyć do przegrania max 7 punktami, lub Panathinaikos będzie chciał zwiększyć przewagę by być lepszym w dwumeczu. Może się to okazać istotne na sam koniec gdyby obie ekipy skończyły rundę zasadniczą z takim samym bilansem.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +423
R 579,4K

rr62dga

Typer Miesiaca
Dyscyplina: Koszykówka Euroliga
Godzina: 20:30
Spotkanie: Maccabi Tel Aviv - Valencia
Typ: Maccabi
Kurs: 1,41
Bukmacher: Betclic
Analiza:
Do zakończenia rozgrywek grupowych pozostały juz tylko trzy kolejki i w tym spotkaniu obydwie drużyny mają jeszcze o co grać. Maccabi walczy by zakończyć rozgrywki w pierwszej szóstce, co gwarantuje bezpośredni udział w ćwierćfinale play off. Pięć kolejnych wygranych w eurolidze a przede wszystkim znakomita passa czternastu kolejnych zwycięstw łącznie z rozgrywkami krajowymi pozwala z optymizmem patrzeć na ten cel i wynik środowego meczu w Belgradzie. Valencia powalczy jeszcze z Efesem, Milano i Partizanem o dziesiąte miejsce dające jeszcze mozliwość gry o awans do ćwierćfinału play off. Po przegranej z Monako sytuacja Valencii mocno się skomplikowała ale decydujące będą ostatnie mecze z Lyonem i Partizanem.
 
Do góry Bottom