>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ewolucja?

norek_89 56

norek_89

Użytkownik
W internecie masz przecież mnóstwo informacji i filmów ???? Sam jestem zwolennikiem teorii ewolucji, wiadomo, że kłóci się to ogromnie z poglądami religijnymi większości ludzi w Polsce dlatego nie jest to tak &quot;modny&quot; temat.
Dowody znajdziesz sam przez obserwacje i rozwój różnych gatunków zwierząt, roślin, klimatu itd, czy nawet archeologię - fragmenty kości, dinozaury. Ich fizjologia, postęp w sprawności układów, nowe cechy przystosowania się do zmiany środowiska - Porównując wszystkie te czynniki do upływającego czasu możemy jak na dłoni &quot;zobaczyć&quot; ewolucję.
Ciekawym argumentem przeciw ewolucji był nasz pospolity dzięcioł ???? Jego sposób żywienia się jest tak niesamowity, że wątpliwym był nagły skok ewolucyjny w celu takiego przystosowania. Tutaj więcej
inteligentny-projekt.pl/index.php?option=com_content&amp;view=article&amp;id=193&amp;Itemid=213
 
incubus7 115

incubus7

Użytkownik
Sam jestem zwolennikiem teorii ewolucji, wiadomo, że kłóci się to ogromnie z poglądami religijnymi większości ludzi w Polsce dlatego nie jest to tak &quot;modny&quot; temat.
Dowody znajdziesz sam przez obserwacje i rozwój różnych gatunków zwierząt, roślin, klimatu itd, czy nawet archeologię - fragmenty kości, dinozaury. Ich fizjologia, postęp w sprawności układów, nowe cechy przystosowania się do zmiany środowiska
Religia w Polsce nie ma tu wiele do zaoferowania, zdaje sie, że Watykan zgodził się uznać ewolucję pod naciskiem, ale mniejsza o to...
Archeologii nie jestem ufny, jak można mówić że jakieś szczątki pochodzą sprzed 100mln lat, gdy tymczasem nawet nie potrafią dokładnie opisać historii chociażby z czasów Chrystusa, Imperium Rzymskiego, a nawet wojen Bonaparte. Swoją drogą archeolodzy ewolucjoniści tak się rozpędzili, że cały rozwój flory i fauny wrzucili do jednego worka &quot;kambru&quot; i teraz kreacjoniści mają pożywkę by obalać jakiekolwiek twierdzenia o ewolucji, a przede wszystkim, ze to proces niezwykle stopniowy i niezauważalny: http://creationism.org.pl/fakty/dowody_kopalne
Szczerze mówiąc, gdy powstaje jakoklwiek dyskusja w tym temacie, niw umiem się dokładnie określić co jest prawdziwe. Nauka nadal nam nie dostarcza jasnych dowodów ewolucji, owszem, próbuje powiedzieć, że połaczenie jednego psa z drugim daje takiego psa o szczególnie mocnych cechach A, B i C, być może słabszych D i E ale do warunków tego środowiska to mu sprzyja, a dla kreacjonisty to nadal pies, a nie ponadpies, i w zasadzie każdy przeciętny człowiek widząc to zwierze powie &quot;pies&quot;, znając czy nie znając jego cech czy konkretnego nazewnictwa rasowego. Z drugiej strony nie każdy psowaty sie ze sobą połaczy i powstaje trochę galimatias w tej klasyfikacji organizmów na te rodziny, rodzaje, gatunki, grupy...
Wyszedłem, ze Szkół wyedukowany, że ewolucja to fakt, ale czytając różne artykuły i postrzegając dzieję swiata ogólnie, jakoś nie chce mi się wierzyć w ewolucję, tym bardziej, że taki Hitler był typowym ewolucjonistą, wyuczonym na amerykańskich teoriach eugenicznych. Generalnie ewolucji mi śmierdzi, bo przede wszystkim nie dostarcza dowodów, ale tych też nie mam w teorii boskiego stworzenia świata... Może to temat właśnie śmiercionośmy, z jednej strony Kościół z Inkwizycją z pogardą dla pogan (choć pojęcie ewolucji nie było znane), teraz ewolucjonisci, którzy chcą ulepszać ludzi poprzez sterylizację słabszych jednostek...
Zdaje się, że Biblia już mówiła o tym by nie krzyzować różnych rodzajów życia, bo będzie to zgubne. Niby czasy ciemnoty, ale prawa natury doskonale znali...
Przez obserwację tego co dzieje sie na świecie i imię ewolucji o wiele łatwiej jest wierzyć, że po prostu ktoś coś kiedyś stworzył lub po prostu sobie było, na tej samej logicznej zasadzie, że nie wiem od ilu lat ta ławka w parku na której siedzę tam stoi i przez kogo była wyprodukowana i umieszona...
 
norek_89 56

norek_89

Użytkownik
Widzę, że masz dużą wiedzę na temat ewolucji. Ja niestety nie mam takich podstaw teoretycznych, po prostu ciekawi mnie ten temat ale nigdy jakoś bardzo tego nie zgłębiałem ( ale zacznę). Co do Twojego przykładu ławki przed blokiem, owszem nie wiesz kto i kiedy ją zrobił. Ale wiesz z jakich surowców się składa, wiesz skąd jest drewno, farba, śruby itd. Wszystko składa się ze znanych Tobie pierwiastków. Co do psów, myślę, że to zbyt krótki czas aby móc rozróżnić psa od &quot;nadpsa&quot;. Podejrzewam, że np nastąpi jakaś zmiana w środowisku która zmusi &quot;psa&quot; do nabycia nowych cech, za tysiąc lat będzie można dokonać takiego podziału, skutek ewolucji będzie wtedy widoczny.
Religia (Biblia) to dla mnie osobiście żaden konkurent to teorii ewolucji, w Biblii nie przemawia do mnie dosłownie nic, wiadomo, że wszystko trzeba rozumować z dystansem każde zdanie rozumieć jako przenośnia, ale i tak to dla mnie po prostu bajki. Zgadzam się z Tobą, że ewolucjoniści nie dają nam 100% dowodów ale wierzę, że wraz z postępem nauki, odnalezienie &quot;boskiej cząstki&quot; i rozwój techniki umożliwi nam poznanie prawdy chociaż w części.
Może to śmieszne ale wierzę w to że wszystko zaczęło się podstawowych pierwiastków które dały początek prostym mikroorganizmom które to pod wpływem różnych czynników ulegały mutacjom i dzieliły się tworząc to nowe coraz bardziej rozwinięte organizmy ;)
A co ma Hitler do teorii ewolucji? To, że wierzył w aryjską nadrasę? Myślę, że to jego własne wymysły nie mające zbyt wiele z teorią ewolucji, wiadomo na pewno dało mu to jakieś podstawy teoretyczne że takie coś jak nadrasa czy &quot;odmienność&quot; wśród ludzi może istnieć, ale to tylko go natchnęło do takich wymysłów nic więcej.
 
Do góry Bottom