>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Fifa Ballon d'Or - Złota Piłka 2014

siema. 62

siema.

Użytkownik
Witam wszystkich, chciałbym rozpocząć dyskusję na temat nagrody dla najlepszego piłkarza roku, czyli Złotej Piłki. Jak będzie w tym roku? Odpowiedź poznamy już 12 stycznia, kiedy to po głosowaniu trenerów i kapitanów reprezentacji narodowych zostanie wyłoniony zwycięzca. Jesteśmy już w ostatnim stadium tego wyboru, gdyż zostało tylko trzech kandydatów, a mianowicie :
-Cristiano Ronaldo (sukcesy: Triumf w Lidze Mistrzów, dodatkowo król strzelców LM i Primera Division)
-Leo Messi (sukcesy : wicemistrz świata, wicemistrz Hiszpanii, wicekról strzelców Primera Division)
-Manuel Neuer (sukcesy : mistrzostwo świata, mistrzostwo Niemiec, puchar Niemiec)

Faworytem bukmacherów i w ogólnej opinii jest Cristiano, jednak moim zdaniem powinniśmy się wkońcu doczekać roku, w którym bardziej będą dostrzegane sukcesy na arenie reprezentacji niż klubowej. Wtedy Cristiano nie ma o co walczyć w tym plebiscycie, gdyż wszyscy pamiętamy mecz pomiędzy Portugalią a Niemcami na Mundialu w Brazylii. Wynik 4:0, Portugalia cieniem Niemców, zresztą zakończyła zmagania na fazie grupowej a nasi sąsiedzi zostali Mistrzami Świata. Moim faworytem od początku był ktoś z Niemców, liczyłem na Mullera, lecz tak sie nie stało. Messi w tym roku zdecydowanie spuścił z tonu, Barcelona już nie czaruje na tyle żeby wybrano Leo, więc jego raczej bym wykreślił.
Jednak coraz bardziej chodzi mi po głowie typ na Neuera. Aktualnie najlepszy bramkarz świata, aktualny mistrz świata, w Bayernie również jest w stanie rywalizować z najlepszymi w LM, w lidze nie mają równych.

Kursy w Betssonie na dzień dzisiejszy przedstawiają się następująco :



Apetycznie wygląda @7 na Manuela, co o tym myślicie? A drugie pytanie, czy wg Was Van Persie ma szanse zdobyć Puskas Award za najładniejszego gola? Weźcie pod uwagę, że zdobył ją w niezapomnianym meczu z Hiszpanią i to że na Puskas Award głosują internauci, a nie trenerzy i kapitanowie reprezentacji.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Kto otrzyma Złotą Piłkę za rok 2014?
Manuel Neuer ::: 6,00 ::: Betsson ::: 4/10
Rok 2014 pod względem piłkarskim był oczywiście bardziej wyjątkowy niż zwykle, a to z powodu mundialu rozegranego na Brazylijskich boiskach gdzie jak dobrze wiemy w finale reprezentacja Niemiec pokonała w dogrywce reprezentację Argentyny po golu Mario Gotze. Dlatego to moim faworytem do tej nagrody jest właśnie bramkarz Bayernu Monachium i niemieckiej kadry.
Zdobył mistrzostwo świata, puchar Niemiec i wygrał Bundesligę. Messi 4-krotny zwycięzca tej nagrody, zdobył wicemistrzostwo świata, a rekordy najlepszego strzelca ligi hiszpańskiej i ligi mistrzów pobił kilka dni po głosowaniu, ale myślę, że w tym przypadku jest to bez znaczenia.
Cristiano Ronaldo główny faworyt i zarazem obrońca tej nagrody (zdobył ją 2-krotnie) wygrał w 2014 roku Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy, oraz puchar Hiszpanii.
Ciężko pogodzić moim zdaniem sukcesy Ronaldo i Messiego, dlatego najlepszą alternatywą jest właśnie Manuel Neuer który powinien podzielić tą strzelecką dwójkę. Bayern jest na fali od kilku sezonów, a ukoronowanie tak genialnego bramkarza grającego &quot;nowym stylem &quot; byłoby wspaniałe i sprawiedliwe w środowisku piłkarskim. Do tego Neuer stał się bardzo medialnym bramkarzem, a to wszystko przez swoje wychodzenie z pola karnego.
Spójrzmy na mundialowe lata i zwycięzców tej nagrody. Rok 2006 mundial w Niemczech, wygrywają włosi, a najlepszym piłkarzem jest Włoch Fabio Cannavaro 174 głosy, drugi Buffon otrzymał 123. Rok 2002 mundial w Korei i Japonii, wygrywa Brazylia, a najlepszym piłkarzem jest oczywiście Brazylijczyk Ronaldo (169 głosów). Rok 1998 mundial we Francji która go wygrywa z Brazylią 3:0, nagrodę zdobył oczywiście Francuz algierskiego podchodzenia Zinedine Zidan (244 głosów). Jedynie w 2010 roku gdzie Hiszpania wygrała Mistrzostwo Świata w RPA, najlepszym piłkarzem okazał się Lionel Messi, ale wtedy Argentyńczyk był w niesamowitej wysokiej formie i zepchnął Andreasa Iniestę oraz Xaviego na dalsze miejsce podium.
Dla wielu osób głosujących turniej w Brazylii był największym wyznacznikiem do miana najlepszego piłkarza roku – Złota Piłka powinna powędrować do któregoś z niemieckich piłkarzy – stwierdził Louis van Gaal, trener, który z Holandią zdobył brązowy medal tej imprezy. Poparł go również szef UEFA Michel Platini.
Biorąc pod uwagę powyższe czynniki kurs 6,00 (był 7,00) wygląda naprawdę opłacalnie niż śmieszne 1,18 na Portugalczyka. Polecam się pośpieszyć z obstawieniem zakładu, bo jak dobrze pamiętam rok temu Pele na kilka dni przed wręczeniem nagrody &quot;wypaplał&quot; mediom wynik głosowania, gdzie kurs na Cristiano Ronaldo spadł drastycznie do 1,01.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Kto otrzyma Złotą Piłkę za rok 2014?
Manuel Neuer ::: 6,00 ::: Betsson ::: 4/10
Biorąc pod uwagę powyższe czynniki kurs 6,00 (był 7,00) wygląda naprawdę opłacalnie niż śmieszne 1,18 na Portugalczyka. Polecam się pośpieszyć z obstawieniem zakładu, bo jak dobrze pamiętam rok temu Pele na kilka dni przed wręczeniem nagrody &quot;wypaplał&quot; mediom wynik głosowania, gdzie kurs na Cristiano Ronaldo spadł drastycznie do 1,01.
Moim zdaniem nie ma się co śpieszyć z takim stawianiem bo nie ma szans też aby Neuer dostał tą nagrodę. Za co? Niemcy jak i Bayern jako kolektyw tworzą niesamowite ekipy, a Neuer mimo, że jest świetnym bramkarzem to już wyżej postawiłbym niż jego choćby Lahma. Krótko mówiąc: 2010 rok pokazał, że nagroda poszła w stronę INDYWIDUALNYCH osiągnięć, następne lata były tego potwierdzeniem, dlatego brak nagrody w tym roku dla CR7 będzie nie niespodzianką, a sensacją.
Poza tym Złota Piłka to już nie ta wartość jak właśnie przed 2010 rokiem. Obecnie wiele głosów jest oddawanych bardziej przez pryzmat &quot;kto za kim jest&quot;, a nie osiągnięcia zespołowe jak i indywidualne.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Gdybym miał szukać value to prędzej grałbym Messiego po kursie 8.5. Z początku również byłem za Neuerem, myślałem że dostanie Złotą Piłkę również po to by pogodzić wieczną rywalizację Messi vs CR. ALE potem sobie przypomniałem że o nagrodzie nie decyduje żaden komitet czy jury, a kapitanowie i trenerzy reprezentacji. Taka metoda nigdy przenigdy nie będzie obiektywna i sprawiedliwa. Zawsze będą decydowały personalne sympatie. Przykład:
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-hiszpanska/gerardo-martino-messi-powinien-zdobyc-zlota-pilke/rq60r
Wiem, że to Argentyńczyk, ale i tak głosuje za Messim. Powszechnie Messi jest bardziej lubiany niż Ronaldo, dlatego kurs 8.5 na wicemistrza świata i żywą legendę piłki przy głosowaniu w którym biorą udział piłkarze i trenerzy wygląda bardzo ładnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Nie do końca wiemy za co, ale srebrną piłkę dla drugiego najlepszego piłkarza otrzymał właśnie Portugalczyk. Podejrzewamy, że za całokształt kariery. Zdziwiony był chyba nawet sam Cristiano, który – jak wychwyciły bezlitosne kamery – oscentacyjnie nie podał ręki Michelowi Platiniemu. Można jedynie domyślać się, że chodziło o wypowiedź na temat Złotej Piłki. Zdaniem francuskiej legendy powinna ona trafić w ręce triumfatora mundialu, czyli Manuela Neuera.
Źródło: Konkurencja w..... . com
 
naajlepszyy 13

naajlepszyy

Użytkownik
Pytanie z innej beczki,myślicie ze Ancelotti ma jakąs szanse na nagrode dla trenera roku?,kurs 5.5 w fortunie chyba lekko przesadzony
Też widzę w tym kursie value, podobnie jak w złotej piłce dla Nojera (swoją drogą jestem zagorzałym kibicem Ronaldo - jednak z bukmacherskiego punktu widzenia mam pewne obawy_
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
W Betssonie kurs na Neuera spadł do 3,60. Na Ronaldo jest 1,22. Na giełdzie Betfair macie w granicach 5,90 na niemieckiego bramkarza. Value to jest dopiero na Messiego, kurs 90 ???? i wcale ten typ nie jest bez szans skoro na największej imprezie piłkarskiej zagrał w finale + sukcesy klubowe. Odmówienie sobie 3-4 piw w granicy 10 zł daje nam 10*90=900 zł. Ronaldo może pochwalić się tylko sukcesami klubowymi. Będzie ciekawie, 12 stycznia czyli już w najbliższy poniedziałek będziemy wszystko wiedzieli. Radzę się pośpieszyć jak ktoś chce jeszcze obstawić, bo zakłady prawdopodobnie będą figurować tylko przez kilka najbliższych dni, a nie do ostatniej chwili, choć tu nigdy nic nie wiadomo.
@Edit: karmol2 na najważniejszej piłkarskiej imprezie Messi zdobył 4 bramki i ciągnął tą Argentynę. To dzięki niemu przede wszystkim wyszli z grupy, później już tak różowo nie było. Ronaldo z Portugalią zdobył tylko 1 bramkę i to z Ghaną. Ja doskonale wiem kto co zdobył, jakie rekordy pobił w 2014 roku. Moim faworytem jest Neuer który mam nadzieję, że pogodzi tą dwójkę. Widziałem w nim value po kursie 6,00. Tak samo widzę w Messim po 90,00 ???? . Pozdrawiam, na pewno będzie ciekawie! Jeszcze raz Ci napiszę bo może o tym nie wiesz, ale Neuer NIE ZDOBYŁ ŻADNEJ BRAMKI, a znalazł się w tej trójce.
Szkoda, że nie wspomniałeś o tym, że LIONEL MESSI został MVP turnieju MISTRZOSTW ŚWIATA - NAJWAŻNIEJSZEJ PIŁKARSKIEJ IMPREZIE.
Więc jak sam widzisz, możemy licytować się jak te przekupki na targu który jest lepszy. Czy Liga Mistrzów + tam jakieś rekordy czy wicemistrzostwo, MVP MŚ itd. Każdy będzie miał swoje zdanie, a temu wszystkiemu po cichu przygląda się właśnie... Manuel Neuer.
 
karmol2 6,8K

karmol2

Użytkownik
+ sukcesy klubowe.
Jakieś konkrety? ???? Przypominam tylko, że vice-mistrzostwo Hiszpanii dla Barcelony to nie jest żaden sukces dla nich, a raczej zawód. Puchar Hiszpanii, LM i Superpuchar Europy zgarnął Real, Atleti wzięło La Ligę i Superpuchar Hiszpanii, więc?

Ronaldo może pochwalić się tylko sukcesami klubowymi.
No tak. Król strzelców Primera Division, Złoty But dla najlepszego strzelca Europy (razem z Suarezem), król strzelców LM, a do tego najwięcej strzelonych goli w jednej edycji w całej historii. Faktycznie, tylko sukcesy klubowe, indywidualnych żadnych. ????

Wszystko przemawia za Ronaldo. W każdych dotychczasowych ankietach, głosowaniach, zestawieniach tworzonych zarówno przez ekseprtów piłkarskich, dziennikarzy, piłkarzy, czy też kibiców, Ronaldo lądował na pierwszym miejscu lub też dostawał największą ilość głosów. Nie doszukiwałbym się tu dużej niespodzianki w postaci zwycięstwa Neuera lub Messiego, choć zawodnikami są przednimi. ????


E: Messi wygrał ZP w 2010r. kiedy to Sneijder zdobył LM, Puchar Włoch, Mistrzostwo Włoch i zdobył vice-mistrzostwo świata, także historia pokazuje, że niekoniecznie musi wygrać ktoś, kto lepiej zaprezentował się na MŚ. Messi ciągnął Argentynę w grupie, po czym w fazie pucharowej był niewidoczny a w turnieju było kilku bardziej wyróżniających się graczy od niego. ????
A tą ironię na sam koniec zostaw dla siebie i sobie daruj bo to tylko nie najlepiej o tobie świadczy. ????
Casillas, Buffon i inni też się zawsze tylko przyglądali.
 
S 0

serek7

Użytkownik
Szkoda, że nie wspomniałeś o tym, że LIONEL MESSI został MVP turnieju MISTRZOSTW ŚWIATA - NAJWAŻNIEJSZEJ PIŁKARSKIEJ IMPREZIE.
Więc jak sam widzisz, możemy licytować się jak te przekupki na targu który jest lepszy. Czy Liga Mistrzów + tam jakieś rekordy czy wicemistrzostwo, MVP MŚ itd. Każdy będzie miał swoje zdanie, a temu wszystkiemu po cichu przygląda się właśnie... Manuel Neuer.
[/quote]
Sorry Aka Szakal , ale widać , że się znasz na piłce Messi dostał MVP niezasłużenie tak jak złotą piłkę nie pamiętam , w którym roku , ale wtedy hiszpania zdobyła MŚ I powinien dostać ją Xavi albo Iniesta. Zresztą masz rację Messi ,,pociągnał Argentynę strzelał z ogórkami w fazie grupowej potem nie istniał&quot; więc jak ktoś uważa , że słusznie Messi został MVP , to dla mnie nie zna się na futbolu. Trzeba być obiektywnym , wtedy powinien dostać MVP Neuer , Robben być może Kroos albo Muller.
 
testuje 32

testuje

Użytkownik
Myślę że dobrym rozwiązaniem, w czasach gdy świat jest podzielony między Złota Piłkę dla Messiego a Ronaldo, jest nagrodzenie nią bramkarza Mistrzów Świata ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
siema. 62

siema.

Użytkownik
W Betssonie kurs na Neuera spadł do 3,60. Na Ronaldo jest 1,22. Na giełdzie Betfair macie w granicach 5,90 na niemieckiego bramkarza. Value to jest dopiero na Messiego, kurs 90 ???? i wcale ten typ nie jest bez szans skoro na największej imprezie piłkarskiej zagrał w finale + sukcesy klubowe. Odmówienie sobie 3-4 piw w granicy 10 zł daje nam 10*90=900 zł. Ronaldo może pochwalić się tylko sukcesami klubowymi. Będzie ciekawie, 15 grudnia czyli już w najbliższy czwartek będziemy wszystko wiedzieli. Radzę się pośpieszyć jak ktoś chce jeszcze obstawić, bo zakłady prawdopodobnie będą figurować tylko przez kilka najbliższych dni, a nie do ostatniej chwili, choć tu nigdy nic nie wiadomo.
nie żebym się czepial czy coś ale zamiast 15 grudnia powinno być 12 stycznia ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
P 19

psita

Użytkownik
Szanse Neuera są takie same jak Riberiego roku temu. Pewnie nawet Messiego nie wyprzedzi w głosowaniu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
johnnygangsta 68

johnnygangsta

Użytkownik
i tak wygra CVR7 bo jest bardziej popularną i znana osobą niż Niemiec weźcie pod uwagę ze głos oddany przez federacje np.Niemiecką jest tyle samo warty co oddany przez np.Etiopię albo wyspy zielonego przylądka a Ronaldo jest osobą znana na całym świecie Neuera przegra nawet z Argentyńczykiem.Niemcy mogą zgarnąć nagrodę dla najlepszego trenera to będzie dla nich taka nagroda pocieszenia.
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
i tak wygra CVR7 bo jest bardziej popularną i znana osobą niż Niemiec weźcie pod uwagę ze głos oddany przez federacje np.Niemiecką jest tyle samo warty co oddany przez np.Etiopię albo wyspy zielonego przylądka a Ronaldo jest osobą znana na całym świecie Neuera przegra nawet z Argentyńczykiem.Niemcy mogą zgarnąć nagrodę dla najlepszego trenera to będzie dla nich taka nagroda pocieszenia.
Skoro Lewandowski zdobywał głosy od trenerów Jamajki, Gujany, Fidżi czy Azerbejdżanu, kapitanów Tadżykistanu, Mozambiku, Hongkongu czy Gujany oraz dziennikarzy z Andory, Kenii czy Zimbabwe to myślę że Neuerowi brak popularności nie grozi. Pamiętajmy że trenerami takich egzotycznych reprezentacji często są Europejczycy.
 
tip4you 420

tip4you

Użytkownik
Ja tak samo myślę jak AKA SHAKAL.
Manuel Neuer powinien dostać tą nagrodę. Gra nowocześnie, nie to, co ta menda cwaniak Szczęsn ( nie żebym go nie lubił ale mnie wkur*ia).
Powodzenia.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Jeszcze wczoraj się śmiałem ze słowo lokata w bukmacherce to jednak brak nagrody dla Joachima Loew będzie naprawdę dużym zaskoczeniem. Od tylu lat trenuje niemiecką kadrę z bardzo dobrymi wynikami, a ta nagroda to by było ukoronowanie jego trenerskiej kariery, podobnie jak w 2010 roku Vicente del Bosque.
W forutnie jest 1,30, ale odliczając podatek to jest 1,15 podobnie jak w bet-at-home. Oferuje jeszcze jakiś bukmacher taki typ?
 
tip4you 420

tip4you

Użytkownik
Pweniaków nigdy nie ma i nie będzie. Ostatnio dobry był program w TV na temat mafii która ustawia mecze ... Szkoda gadać, lepiej czasami zaryzykować większy kurs niż za 1,15. Takie kursy wogóle się nie opłaca...
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Skąd takie kursy na Messiego? Przecież często dostawał nagrody które mu się po prostu nie należy tak samo jak teraz. Jakby nie patrzeć to Ronaldo zagrał katastrofalnie a Messi doszedł do finału. Jeśli chodzi o strzelone gole i asysty wygrywa Ronaldo ale nieznacznie. Faworytem jest oczywiście Portugalczyk ale takie kursy na Messiego? Czy ja czegoś nie wiem, jest jakiś przeciek? Oczywiście nie biorę pod uwagę Neuera bo wiadomo jak jest z bramkarzami. Poza tym Neuer jest najlepszym bramkarzem na świecie ale czy wygrał dla Niemiec czy Bayernu jakiś ważny mecz? Nie.
 
Do góry Bottom