>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Finał - Manchester United - FC Barcelona 28 maja 2011 [sobota] - Wembley

Status
Zamknięty.
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik



VS
28 maj
MANCHESTER UNITED - FC BARCELONA
3,90 - 3,30 - 1,95
Zakład na zwycięstwo:
Manchester United - 2,70
FC Barcelona - 1,40

*Kursy z bet-at-home

Wembley (Anglia):



Moim zdaniem:
Wysokie zwycięstwo nad Schalke może trochę gloryfikować Manchester w oczach kibiców, lecz nie zapominajmy, że drużyna z Anglii nie miała już tak łatwo z Chelsea Londyn.
Tak samo Manchester nie zagrał kapitalnych meczów z francuską drużyną z Marsylii.
Z drugiej strony mamy Barcelonę która kompletnie przejmuje kontrolę nad meczem i to ona raczej dyktuje warunki gry. Przypomnijmy, że Arsenal nie oddał ani jednego celnego strzału na Camp Nou. Real oddał bodajże 1 celny strzał w Barcelonie. Co prawda w meczach wyjazdowych już nie było tak kolorowo dla Blaugrany, lecz to nadal oni dyktowali tempo gry.
Chyba nikt nie zaprzeczy, że w tym sezonie spotkają się dwie najlepsze drużyny tego sezonu. Z jednej strony mamy Manchester grający &quot;u siebie&quot;. Z drugiej strony Barcelonę która już raz wygrała finał z Manchesterem w 2009 roku (2:0) w Rzymie.


edit// Wszelkie kłótnie , itp itd będą odpowiednio karane. Dyskutować kulturalnie i merytorycznie/ Konrad
 
chrupek155 1

chrupek155

Użytkownik
Okej to ja wypowiem się jako pierwszy. Kibicuję Arsenalowi więc wypowiem się tu obiektywnie bo nie przepadam za tymi klubami, ale nie o tym mowa. Doczekalismy się finału, gdzie zmierzą sie dwie najlepsze druzyny świata, do Londynu przyleci druzyna z Barcelony, która jak wspomniał wyżej autor tematu lubi kontrolowac przebieg spotkania. Ekhm jesli kontrola spotkania ma wyglądac tak jak to robią czasem katalonczycy (klepka na srodku pola lub zabawa w obronie z bramkarzem) to wrecz zabija piekno gry a nie urozmaica. Kontrola spotkania to gdy druzyna caly czas atakuje, a katalonczycy tylko marnuja czas klepiac bezsensu pilke. Ale nie powiem bo sa najlepiej zgrana druzyna na swiecie, przekonalem się o tym gdy przyszlo im się zmierzyc z Arsenalem. Spotkaly sie wtedy dwie najlepsze technicznie druzyny i widac bylo która z nich wręcz przygniata rywali. No i z drugiej strony wkoncu mamy Czerwone Diabły, moim zdaniem to oni powinni nosic miano najlepszego klubu swiata, dzis z schalke nie grali vidic i rio. Dwóch najlepszych srodkowych stoperow swiata lecz na finał wroca zdrów jak ryba. Jesli ktos ogladal aktualne mecze MU w lidze mistrzów to smiało stwierdzi iż to oni powinni podniesc puchar tej edycji. Manchester to jednak nie Arsenal i nie pozwoli sobie nalozyc wlasnego stylu gry Barcelonie, gdyz graja oni mocno pressingiem, sa swietnie zbudowani fizycznie, i kluczem do zwyciestwa bedzie tutaj DOSWIADCZENIE, oraz dyspozycja obrony obu zespołow choc jak wiadomo to Diabły maja znaczna przewage w tej strefie. Moje typy to wygrana Ligi Mistrzów przez Manchester United (z dogrywka i karnymi), oraz dla lubiących ryzyko to typ Barcelona nie strzeli gola. Przypominam ze na 14 meczy MU stracili tylko 4 gole w Lidze Mistrzów.
 
jagr 5,7K

jagr

Użytkownik
Żaden klub nie lubi jak sie go naciska od początku do konca,takim zespołem który potrafi załonczyc głęboki pressling napewno jest Barcelona,wystarczy zobaczyc mecz z Arsenalem na Camp Nou,jesli tak samo zagrają z Manchesterem to mogą wygrać LM.Barcelona ma BDB pilkarzy dla tego wg mnie Manchester dopiero w finale spotkał godnego siebie rywala z którym nie pujdzie mu tak łatwo jak z poprzednimi,szykują nam sie przednie emocje,licze na wygraną Dumy Katalonie ,z drugiej strony jeden z tych zespołów wygra po raz 4 LM i zrówna sie z Ajaxem,to będzie ważne wydarzenie dla tych klubów.
 
legia 122

legia

Użytkownik
Okej Ekhm jesli kontrola spotkania ma wyglądac tak jak to robią czasem katalonczycy (klepka na srodku pola lub zabawa w obronie z bramkarzem) to wrecz zabija piekno gry a nie urozmaica. Kontrola spotkania to gdy druzyna caly czas atakuje, a katalonczycy tylko marnuja czas klepiac bezsensu pilke.
No i z drugiej strony wkoncu mamy Czerwone Diabły, moim zdaniem to oni powinni nosic miano najlepszego klubu swiata.
Jesli ktos ogladal aktualne mecze MU w lidze mistrzów to smiało stwierdzi iż to oni powinni podniesc puchar tej edycji.
Wyjąłem najlepsze kawałki. Człowieku zbłaźniłeś się totalnie, sam pewnie też zagram X2 na MU bądź nawet zwycięstwo na przekór, ale takie teksty to daruj sobie bo się tylko kompromitujesz i ośmieszasz na forum.
Obecna Barcelona to jedna z najlepszych drużyn w historii Futbolu, to co ty nazywasz bezsensownym klepaniem piłki to jest maestria, kunszt i poziom który graniczy niemal z perfekcją. Ciężko sobie wyobrazić bardziej kompletną drużynę niż obecną Barcelonę.
 
bonk87 15

bonk87

Użytkownik
Wyjąłem najlepsze kawałki. Człowieku zbłaźniłeś się totalnie, sam pewnie też zagram X2 na MU bądź nawet zwycięstwo na przekór, ale takie teksty to daruj sobie bo się tylko kompromitujesz i ośmieszasz na forum.
Obecna Barcelona to jedna z najlepszych drużyn w historii Futbolu, to co ty nazywasz bezsensownym klepaniem piłki to jest maestria, kunszt i poziom który graniczy niemal z perfekcją. Ciężko sobie wyobrazić bardziej kompletną drużynę niż obecną Barcelonę.
Mi się najbardziej to spodobało -
i kluczem do zwyciestwa bedzie tutaj DOSWIADCZENIE
. Sugerujesz, że gracze Barcelony, którzy zdobyli wszystko, co da się zdobyć w piłce klubowej + bardzo wiele w reprezentacyjnej nie są doświadczeni? Rozumiem, że spojrzałeś, że nie mają Giggsa i Scholesa, którzy mają po 40 lat, ale ten argument jest wyjątkowo nietrafiony.
Żeby nie uciekać od tematu, wiadomo, że Barcelona jest faworytem w każdym pucharze w systemie grupowym, w każdym dwumeczu, ale o końcowym triumfie zadecyduje 1 spotkanie. Może się zdarzyć jakaś kontuzja, kartka, karny czy przypadkowa bramka, więc typowanie wyniku przed meczem, a tym bardziej miesiąc przed nim, jest trochę bezcelowe.
Możemy sobie wyobrazić, jak będzie wyglądała gra. Barcelona będzie miała piłkę przez 60-65% czasu, Manchester dzięki szybkim skrzydłowym nastawi się na kontry. Mimo mojej olbrzymiej sympatii dla klubu z Katalonii, trzeba docenić klasę Manchesteru i przyznać, że kursy na 1X2 oraz 12 powinny być jednak bardziej wyrównane, choć nie zdziwi mnie i 3-0 dla Barcy ;)
 
chrupek155 1

chrupek155

Użytkownik
Sugerujesz, że gracze Barcelony, którzy zdobyli wszystko, co da się zdobyć w piłce klubowej
A Manchetser moze nie osiagnal wszystkiego? :-| boli mnei to faworyzowanie, i napewno nie padnie tu 3-0 bo wątpie ze Barcelona ustrzeli chociaz 1 gola z taka obroną jaką ma MU

Ciężko sobie wyobrazić bardziej kompletną drużynę niż obecną Barcelonę.
I co z tego? Trafią teraz na MU którzy ich &quot;połamią&quot; bo zagrają pressingiem i gracze Barcy nic do gadki nie bedą miec, Arsenal nie grał fizycznie tylko taką sama piłke co oni wiec rezultaty byly jakie byly. I nie proboj nawet dyskutowac na temat stylu gry Angielskich druzyn od Hiszpanskich bo sam sie zblaznisz, choc i tak juz to zrobiles ????
 
F 67

figo88

Użytkownik
A Manchetser moze nie osiagnal wszystkiego? :-| boli mnei to faworyzowanie, i napewno nie padnie tu 3-0 bo wątpie ze Barcelona ustrzeli chociaz 1 gola z taka obroną jaką ma MU

I co z tego? Trafią teraz na MU którzy ich &quot;połamią&quot; bo zagrają pressingiem i gracze Barcy nic do gadki nie bedą miec, Arsenal nie grał fizycznie tylko taką sama piłke co oni wiec rezultaty byly jakie byly. I nie proboj nawet dyskutowac na temat stylu gry Angielskich druzyn od Hiszpanskich bo sam sie zblaznisz, choc i tak juz to zrobiles ????
Zobacz finał z przed 2 laty, Barca mocno osłabiona w obronie, obrona ManU O&#39;Shea, Vidic, Ferdinand, Evra... czyli praktycznie taka sama wybiegnie w finale w tym roku i co... Messi zdobył gola głową...
Wiem wiem, nie ma co się odwoływać do tamtego meczu, lecz na pewno można wyciągnąć z niego jakieś wnioski.
Jak dla mnie w tym finale ani Manchester, ani Barcelona nie będą drużynami lepszymi niż wtedy. Składy raczej będą w 75% podobne.
Według mnie atak Manchesteru Rooney-Hernandez idealnie będzie idealnie leżał obronie Barcy, Rooney niewysoki, dobrze zbudowany &#39;walczak&#39; zostanie pokryty przez kapitana Barcelony o podobnych warunkach Puyola, Hernandez przez Pique. O ile środek obrony idealny, to główne zagrożenie będzie zapewne z lewego skrzydła, a więc przez Giggsa. O ile Alves jest świetny w ataku to w obronie niestety Giggs z Evra go zajadą. Z prawej strony to samo, no chyba że zdąży się wykurować na pełne 90minut Abidal.
Co do pressingu Manchesteru, to właśnie gra z klepy Barcy spokojnie powinna sobie z nim poradzić, obawiam się nawet, że wysoki pressing mógłby zgubić Manchester. Na pewno wysoki pressing Barcy, który jest zaraz po stracie piłki może bardziej zaskoczyć piłkarzy Manchesteru, jak w ostatnim finale.
Co do obrony Manchesteru, owszem! wysoka i silna fizycznie, lecz atak Barcy opiera się nie na dośrodkowaniach, tylko głównie na szybkości. Obrona Manchesteru na pewno pod tym względem ustępuje napaści Blaugrany.
Niezmiernym atutem w tym meczu dla Manchesteru będą stałe fragmenty, posiadają o wiele wyższych i silniejszych graczy, dlatego będą one ZAWSZE stanowić zagrożenie pod bramką Valdesa, który także słabo gra w powietrzu.

Jeżeli miałbym zagrać coś w tym meczu to wygraną Barcy w 90minutach, lub Manchester, że wygra mecz (z dogrywką i karnymi)
Kursy kolejno 1.95 i 2.7 także można zagrać oba na raz i chyba stratny bym nie był :razz:
Dla przypomnienia dodam:
Środa, 27 maja 2009 (20:45)
Rzym, Stadio Olimpico, finał Ligi Mistrzów 2008/09
sędzia: Massimo Bussaca FC Barcelona - Manchester United FC 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 - Samuel Eto&#39;o 10, 2:0 - Lionel Messi 70.
Barcelona: Valdes - Puyol, Yaya Toure, Pique, Sylvinho - Xavi, Burgos, Iniesta (90 Pedro Rodriguez) - Messi, Eto&#39;o, Henry (72 Keïta).
Manchester: van der Sar - O&#39;Shea, Ferdinand, Vidić, Evra - Park Ji-sung (66 Berbatow), Carrick, Anderson (46 Tevez), Giggs (75 Scholes) - Cristiano Ronaldo, Rooney.
 
legionista1916-56529 9

legionista1916-56529

Użytkownik
Jako, że jestem kibicem United to twierdzę, że to Red Devils wygrają. Jednak nie tylko to. Ale zacznijmy od początku. Nie ma wątpliwości - w finale zmierzą się dwie najlepsze drużyny na świecie. Liczę na dobre, bezstronne sędziowanie. Co by nie mówić, ale w półfinale to arbitrzy gwizdali bardziej dla Barcelony... Nie rozumiem nie uznania gola Higuaina. Nie rozumiem tego symulowania graczy Barcy, takie coś powinno być karane dyskwalifikacją na kilka meczy. Bo to zabija futbol.
Za United przemawia także teren rozegrania finału. Wierzę, że cała Anglia się zjednoczy i wszyscy będą kibicować United. Cieszy dobra forma obrony United, ponadto świetny Van der Sar, świetny Chicharito i Rooney. Za United przemawia także bardziej wyrównany skład. MUFC moze wystawić dwie równorzędne jedenastki (patrz wczorajsze spotkanie z Schalke). Barca ma tylko pierwszą 11., mają szczęście, że omijają ich kontuzje. Liczę na rewanż za finał z Rzymu. Nie ma co się oszukiwać, będzie bardzo ciekawe widowisko. Czekam z niecierpliwością.
 
bo86bo 6,3K

bo86bo

Użytkownik
Za United przemawia także teren rozegrania finału. Wierzę, że cała Anglia się zjednoczy i wszyscy będą kibicować United.
A jak myślisz,ze będzie, kibice Chelsea wolą już United za względu na sposób wyeliminowania przez Barcelone, kibice AFC też pewnie nie są ich sympatykami... dodam tylko tyle,że SAF powiedział,że Jose będzie z nim układał taktykę na Barcelonę ;)
Barca ma tylko pierwszą 11., mają szczęście, że omijają ich kontuzje.
Popieram, siłę drużyny pokazuje ławka rezerwowych a nie pierwszy skład, czekam na decyzje Komisji Dyscyplinarnej UEFA odnośnie zawieszeń Alvesa i Sergio ????
 
bzyq 216

bzyq

Użytkownik
A jak myślisz,ze będzie, kibice Chelsea wolą już United za względu na sposób wyeliminowania przez Barcelone, kibice AFC też pewnie nie są ich sympatykami... dodam tylko tyle,że SAF powiedział,że Jose będzie z nim układał taktykę na Barcelonę ;)

Popieram, siłę drużyny pokazuje ławka rezerwowych a nie pierwszy skład, czekam na decyzje Komisji Dyscyplinarnej UEFA odnośnie zawieszeń Alvesa i Sergio ????
SAF taki wybitny trener a musi sie tłumacza pytac o taktyke. Bedzie prosta głęboka defensywa i czekanie na jakies kontry bo jak pojda na wymiane ciosów to przegraja na pewno
 
F 67

figo88

Użytkownik
A jak myślisz,ze będzie, kibice Chelsea wolą już
Popieram, siłę drużyny pokazuje ławka rezerwowych a nie pierwszy skład, czekam na decyzje Komisji Dyscyplinarnej UEFA odnośnie zawieszeń Alvesa i Sergio ????
Z tego co wiem UEFA odrzuciła wnioski Realu, a Real jeszcze odwołania nie złożył.

Co do szerszej ławki Manchesteru to na pewno odgrywa ona większą rolę, lecz tylko w całym sezonie ligowym, w 1 meczu gdy jest większość zdrowa to nic nie znaczy.
Co do kibiców Chelsea, AFC czy nawet całej Anglii... wszyscy na trybunach nie zasiądą, a przed telewizorami pomogą tyle co ja Polsce na Mistrzostwach Świata.
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
No i po co to napinanie znów ?
Barcelona pokazała, że mimo, iż uważa się ich za nieco słabszą drużynę (słabszy skład niż we wcześniejszych latach) to znów są głównym faworytem do wywalczenia tego trofeum. I nie ma tutaj po co patrzeć na mecze ligowe, czy grają rezerwami, czy też nie, bo ten mecz jest zupełnie inny, znacznie wyższej rangi, chyba tego już nie trzeba tłumaczyć. Manchester pokazał dobry futbol we wczorajszym spotkaniu i również będzie bardzo groźny w finale. Czeka nas na pewno wielkie widowisko, miejmy nadzieję, że będzie podobne do tego, gdzie nasz rodak fantastycznie bronił rzuty karne. Tak, jak powiedział hiszpański komentator, Barcelona nawet jak nie jest w formie, to i tak jest w stanie pokonać każdego bez wyjątku. Obydwie ekipy walczą o mistrzostwo kraju, jednak w szczególności skupią się właśnie na tym spotkaniu. Na dziś jest za wcześnie oceniać i obstawiać, która ekipa jest lepsza. To dopiero okaże się po samym finale.
 
dalti 29

dalti

Użytkownik
Mój typ na to spotkanie to 0-0 do połowy! Co o tym myślicie? Ja uważam że obie drużyny będą grały ostrożnie przynajmniej przez te 45 minut i będą bali się wyjść na początku z jakąś większą ofensywną inicjatywą. Trudno też będzie o popełnienie błędu przez obronę od pierwszych minut spotkania, gdzie wszyscy powinni być mega skoncentrowani pełni sił i czujni. Moim zdaniem najlepszy typ jaki może być, chyba ze macie lepsze propozycje? Kurs na remis do połowy przy stanie 0-0 to ???? 2.5zł ???? w bet365 ???? . Pozdro!
 
M 0

mar19

Użytkownik
Na 18 finałów LM tylko 3 były mecze w których było 0-0 po pierwszej połowie wiec raczej to będzie marny interes ????
 
dalti 29

dalti

Użytkownik
Na 18 finałów LM tylko 3 były mecze w których było 0-0 po pierwszej połowie wiec raczej to będzie marny interes ????
Tak więc najlepiej mogłoby się wydawać żeby postawić over 0.5 gola w 1szej połowie lub tez over 1.5, chociaż kurs na o.5 jest marny, a na 1.5 grać to już ryzyko. Chyba najlepiej odpuścić sobie to spotkanie. W finale możemy spodziewać się wszystkiego. Macie jakieś propozycje?
 
edyp 186

edyp

Użytkownik
Moim zdaniem wszystkie kursy na Barce są zbyt niskie, owszem są faworytem ale moim zdaniem kursy prawie 4 na wygraną Manchesteru w regulaminowym czasie to zdecydowanie za dużo... to finał i szansę daję po 50%... dlatego polecam grać wszystko związane z typami na United, który są niedoceniani przez bukmacherów... choć jestem kibicem United i mogę być nieobiektywny, ale takie jest moje zdanie...
 
R 1

rooney1

Użytkownik
Moim zdaniem wszystkie kursy na Barce są zbyt niskie, owszem są faworytem ale moim zdaniem kursy prawie 4 na wygraną Manchesteru w regulaminowym czasie to zdecydowanie za dużo... to finał i szansę daję po 50%... dlatego polecam grać wszystko związane z typami na United, który są niedoceniani przez bukmacherów... choć jestem kibicem United i mogę być nieobiektywny, ale takie jest moje zdanie...
kurs ponad 2 na foworyta nie jest wcale maly, mimo wszystko uwazam ze teraz wygra manchester, tak jak w rzymie mimo lepszej paki niz teraz sadzilem ze przegramy tak teraz jestem przekonany do zwyciestwa. mamy zespol zgrany niesamowicie, kontra opanowana do perfekcji przy piekielnie szybkim i skuteczym hernandezie, no chyba ze SAF przekombinuje jak w rzymie gdzie z roo zrobil skrzydlowego a ronaldo dal na atak. fakt faktem ze glupio stracona wtedy bramka po zlej glowce caricka i chyba najwiekszym, bledzie w karierze vidica ustawila mecz bo przez pierwsze minuty daibly mogly ukluc po 2 strzalach ronaldo....zreszta niewazne to juz historia. ja spodziewam sie twardej gry i szybkich kontr united, bo jestem pewny ze oddamy pilke barcelonie i wcale mnie to nie martwi
 
M 2,5K

mati89

Forum VIP
kurs ponad 2 na foworyta nie jest wcale maly, mimo wszystko uwazam ze teraz wygra manchester, tak jak w rzymie mimo lepszej paki niz teraz sadzilem ze przegramy tak teraz jestem przekonany do zwyciestwa. mamy zespol zgrany niesamowicie, kontra opanowana do perfekcji przy piekielnie szybkim i skuteczym hernandezie, no chyba ze SAF przekombinuje jak w rzymie gdzie z roo zrobil skrzydlowego a ronaldo dal na atak. fakt faktem ze glupio stracona wtedy bramka po zlej glowce caricka i chyba najwiekszym, bledzie w karierze vidica ustawila mecz bo przez pierwsze minuty daibly mogly ukluc po 2 strzalach ronaldo....zreszta niewazne to juz historia. ja spodziewam sie twardej gry i szybkich kontr united, bo jestem pewny ze oddamy pilke barcelonie i wcale mnie to nie martwi
U buków naziemnych jest 1,90 na Barce także trochę za nisko. Co do meczu to tak jak kolega uważam że Barca będzie miała dużo problemów z kontrami Manchesteru bo do tego ze Barca bedzie grala piłką chyba nikt nie ma wątpliwości ;) Ciekawe tylko jak przerwa ponad trzytygodniowa wpłynie na oba zespoły. Gdyby finał rozgrywany był w następnym tygodniu po półfinale to bez wahania postawiłbym na Diabły, teraz nie jestem już tego taki pewien ale value na &quot;dwójkę&quot; bez wątpienia nadal jest.
 
micolinho 16

micolinho

Użytkownik
Ogólnie to zawsze na Barcelone są za małe kursy, ale jakos trudno mi uwierzyć, żeby przegrali, chociaz Puchar Króla im przepadł, jednak obawiam sie, ze znów jakimś fartem wygrają, oczywiście nie chce umiejszac klasie tego zespolu, bo jest to jeden z najlepszych zespołów na Świecie. Ogólnie kibicuje Meniu, ale jestem sceptyczny co do końcowego rezultatu.
 
O 0

omd

Użytkownik
Uważam ,że będzie dużo walki ,lecz faworyt jakim w tym przypadku jest Barca powinien wygrać różnicą 2-3 bramek.Na pewno moją opinią narażę sie co nie którym.lecz na dzień dzisiejszy to fakt:-|Nie jestem kibicem ani jednej ani drugiej ekipy .Pozdrawiam i życżę miłego oglądania :razz:
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom