>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

FORTUNA - ZEZWOLENIE na Internet

Status
Zamknięty.
A 3

alter.vultus

Użytkownik
Pisząc o wysokości kursów czy też ewentualnych wygranych zapominacie o legalności a to chyba najważniejsze.
Tak wlasnie pisza ci co przegrywaja i nie maja glowy na karku nie tylko do tego zeby regularnie wygrywac ale tez dlatego ze nie potrafia zabezpieczyc sie prawnie.
Ale jak nie masz glowy na karku zeby sie zabezpieczyc prawnie to jesli ciebie stac (masz kase bo wygrywasz) to placisz tym co maja glowe na karku zeby ciebie zabpieczyli.

Wszystko fajnie , ale weź pod uwagę to że w np. takiej Fortunie i w ogóle we wszystkich ziemniakach jest niesamowicie opóźniony zapłon dotyczący spadków kursów . Jest dzięki temu możliwość zagrania przeciwko drużynie mocno osłabionej (np. NBA) , nie raz miałem sytuacje gdzie w ziemniaku był kurs 2.50 a buka internetowego już 1.80 , wtedy po odjęciu podatku i tak wiadomo gdzie bardziej opłaca się zagrać.
Tak pisza ci co nie znaja matematyki.
Pomysl chwile.
Mam chwile czasu to ci napisze na tym przykladzie meczu

Montreal - Detroit
efortuna 1,77 - 1,42
pinnacle 2,36 - 1,68
Jak beda spadki w pinnacle to myslisz, ze fortuna bedzie spala 2 dni?
Zobacz jaki maja margines! 1,77 a 2,36!!!
Czy ty wiesz o czym piszesz?
Fortuna rekrutowala nowych ludzi, w internercie wszystko dzieje sie szybko, teraz beda musli zdecydowanie szybciej reagowac.
Nie masz szans zeby zlapac spadki w fortunie lepszy kurs niz w innych bukach. Bo maja marze duza, podatek i ostatecznie nawet przy spadkach nie masz szans zeby zlapac cos bardziej oplacalnego.
Ale oklamuj sie, tlumacz sobie co cchesz.
 
pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
Ja tam do ziemniaków mam sentyment, chodzę czasami pograć jakiś kupon, przede wszystkim dlatego żeby od razu przytulić kasę ???? Wiadomo, nie ma co porównywać opłacalności gry w internecie a w buimacherze naziemnym. Atut Fortuny to legalność, to na pewno. Tyle, że wątpie aby znalazło się sporo poważniejszych graczy którzy nagle przeniosą się z Pinnacle do Fortuny. Podatek wykańcza. Aczkolwiek z drugiej strony taki przykładowy Kowalski lat 44 który o bukach internetowych, bonusach i wszystkich Moneybookersach ma znikome pojęcie, zobaczy że jego Fortuna otwiera zakłady przez internet, dowie się co i jak, na pewno przeniesie się i zacznie gre przez sieć. I takie osoby myślę głównie będą grały w Fortunie. Sam jednak mimo wszystko będę wolał przespacerować się do ziemniaka od czasu do czasu a na codzień zostaje w &#39;podziemiu&#39;.
 
P 10

petepistol

Użytkownik
Dla rekreacji czasem też lubię się przejść, ale ostatnio coraz częściej ochota mi mija zaraz po wejściu tam. Człowiek się jakiś sentymentalny staje i gada, że kiedyś to było lepiej ;) sts, koledzy, wszyscy grają Adasia, atmosfera poszukiwań gazetki służbowej ;) w kolejce się postało, a teraz to i kolejki nawet nie ma ;)
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Tak wlasnie pisza ci co przegrywaja i nie maja glowy na karku nie tylko do tego zeby regularnie wygrywac ale tez dlatego ze nie potrafia zabezpieczyc sie prawnie.
Ale jak nie masz glowy na karku zeby sie zabezpieczyc prawnie to jesli ciebie stac (masz kase bo wygrywasz) to placisz tym co maja glowe na karku zeby ciebie zabpieczyli.

Tak pisza ci co nie znaja matematyki.
Pomysl chwile.
Mam chwile czasu to ci napisze na tym przykladzie meczu

Montreal - Detroit
efortuna 1,77 - 1,42
pinnacle 2,36 - 1,68
Jak beda spadki w pinnacle to myslisz, ze fortuna bedzie spala 2 dni?
Zobacz jaki maja margines! 1,77 a 2,36!!!
Czy ty wiesz o czym piszesz?
Fortuna rekrutowala nowych ludzi, w internercie wszystko dzieje sie szybko, teraz beda musli zdecydowanie szybciej reagowac.
Nie masz szans zeby zlapac spadki w fortunie lepszy kurs niz w innych bukach. Bo maja marze duza, podatek i ostatecznie nawet przy spadkach nie masz szans zeby zlapac cos bardziej oplacalnego.
Ale oklamuj sie, tlumacz sobie co cchesz.
Nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz zielonego pojęcia. Fortuna ma zapłon średnio 3 razy wolniejszy od buków internetowych i tutaj się nic nie zmieniło , przykład: kurs na mecz Lakersów , Fortuna 1.70 u internetowych ok. 1.55 . Czyli jeśli potrafisz liczyć , oblicz sobie że nawet po odjęciu podatku kurs wychodzi podobny a jest to mecz pierwszy lepszy. Poza tym już nawet pomijając spadki kursy na NBA w Fortunie są po prostu genialne , głównie z tego względu że są to zakłady trzydrogowe i nawet jeśli prawdopodobieństwo remisu jest minimalne to oni podnoszą ten kurs bardzo znacznie . Gdyby tak poszukać to różnice między kursami można złapać nawet 3 razy lepsze. W internecie wszystko dzieje się szybko ???? , kolejny fajny meczyk z NBA : NYK , u internetowych już nawet 1.55 w Fortunie masz piękne 1.74 , zajebiście szybko jak widać.
 
A 3

alter.vultus

Użytkownik
Ja pier... do szkoły jak nie umiesz liczyc!!!
przykład: kurs na mecz Lakersów , Fortuna 1.70 u internetowych ok. 1.55 . Czyli jeśli potrafisz liczyć , oblicz sobie że nawet po odjęciu podatku kurs wychodzi podobny a jest to mecz pierwszy lepszy.
Przyklad dla 100 zl stawki zebys lepiej zrozumial.
fortuna 1,70 x 88 zl (100 zl stawki - 12 zl podatki) = 149,6 zl
jakis podany przez ciebie bukmacher internetowy 1,55 x 100 = 155 zl
149 zl w fortunie, 155 w innym buku.
oza tym już nawet pomijając spadki kursy na NBA w Fortunie są po prostu genialne , głównie z tego względu że są to zakłady trzydrogowe i nawet jeśli prawdopodobieństwo remisu jest minimalne to oni podnoszą ten kurs bardzo znacznie .
HIT! minimalne prawdopodobienstwo. Patrzac na twoje posty ty nawet nie wiesz jak obliczyc wygrana to co dopiero co to jest rachunek prawopodobienstwa. Wiec skoncz sie kompromitowac i dalej juz nie pisz.
W internecie wszystko dzieje się szybko , kolejny fajny meczyk z NBA : NYK , u internetowych już nawet 1.55 w Fortunie masz piękne 1.74 , zajebiście szybko jak widać.
Tak samo 100 zl.
fortuna 1,74 x 88 zl (100 zl stawka - 12 zl podatki) = 153,12 zl
inny jakis buk internetowy 1,55 x 100 = 155 zl
Ty misiu? Gdzie te zajebiste kursy? Gdzie sie lepiej oplaca grac misiu?
Ja nawet nie patrzylem czy te twoje zalozenia maja pokrycie w rzeczywistosci ale pewnie zanizyles kursy u netowych bukow.
Ale nie chce mi sie tego weryfikowac bo z tego i tak widac gdzie sie bardziej oplaca grac.
Skoncz sie juz kompromitowac. Do szkoly nauczyc sie matematyki.
Albo graj w fortunie bo i tak przegrywasz to co za roznica czy przegrasz na Malcie czy w Polsce dla Czechów - bo nie dla Polakow, Polacy dostana jedynie trroche kasy przy robocie i panstwo z podatków.
Chwala Ci za to, ze placisz 12% podatku na nasze przyszle emerytury w kwocie pincet zlotych.
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Tak samo 100 zl.
fortuna 1,74 x 88 zl (100 zl stawka - 12 zl podatki) = 153,12 zl
inny jakis buk internetowy 1,55 x 100 = 155 zl
Ty misiu? Gdzie te zajebiste kursy? Gdzie sie lepiej oplaca grac misiu?
Ja nawet nie patrzylem czy te twoje zalozenia maja pokrycie w rzeczywistosci ale pewnie zanizyles kursy u netowych bukow.
Ale nie chce mi sie tego weryfikowac bo z tego i tak widac gdzie sie bardziej oplaca grac.
Ty nie ogarniasz mózgiem że to były tylko przykłady żeby pokazać że kurs przed spadkiem po odjęciu podatku jest podobny do internetowego? to były przykłady z pierwszej ręki , nie mecz które warto zagrać. Spadki często bywają 3 razy wyższe a wtedy mamy nawet po odjęciu podatku kurs sporo wyższy niż u internetowych. Rzucasz się pajacyku jak dzikus a nie zauważyłeś że były to tylko małe przykładziki a nie mecze które polecam zagrać , wyobraź sobie w swojej główce że u buków stacjonarnych często można wyłapać kurs 2.50 podczas gdy u internetowców jest 1.80 czy nawet mniej . Co do zaniżania kursów to polecam stronkę http://www.livesports.pl/koszykowka/ , sprawdź proszę sam.
Albo graj w fortunie bo i tak przegrywasz to co za roznica czy przegrasz na Malcie czy w Polsce dla Czechów - bo nie dla Polakow, Polacy dostana jedynie trroche kasy przy robocie i panstwo z podatków.
Pajacyk który nabił całe 30 postów na forum , nie założył nawet swojego tematu z typami (pewnie topi sporo kaski i żeby sobie ulżyć wypomina to innym na forum) , ma całe 0 punktów reputacji może komuś powiedzieć że co to za różnica gdzie przegrywa ????
.Ja pier... do szkoły jak nie umiesz liczyc!!!
Ja nie umiem liczyć , ty nie potrafisz czytać. Napisałem wyraźnie że kurs wychodzi podobny w moich przykładach i zaiste kurs 1.53 i 1.55 to kursy podobne a nie lepsze (czyli słowo które sobie uroiłeś a ja nigdzie go nie przytoczyłem.) . Jeśli ty wygrywasz to się ciesz , jeśli wygrywasz dużo to c**j ci to da bo i tak tego nie wydasz bo są to pieniądze nie zdobyte zgodnie z prawem , czyli pieniądze żadne. Chcesz to baw się dalej w kotka i myszke ze skarbówką i pocieszaj się jaki to zajebisty cwaniak jesteś , radzę się tylko modlić by nie zaczęli tego traktować poważnie i aby nie zaczęli interesować się takimi delikwentami którzy podobno ubijają kokosy na oszustwach skarbowych.
 
jose7 40

jose7

Użytkownik
alter.vultus
Chyba Ty czegoś nie ogarniasz. Chcesz udawać mega gracza, który ogrywa buki i ma tyle forsy na sztab prawników? Jak bekniesz karę za złamanie zakazu to głosik Ci zmięknie i nie będzie już taki przemądrzały. Ale graj póki możesz, zbieraj na przyszłą karę żeby rodzice nie musieli dokładać
 
A 3

alter.vultus

Użytkownik
Ty nie ogarniasz mózgiem że to były tylko przykłady żeby pokazać że kurs przed spadkiem po odjęciu podatku jest podobny do internetowego?
Myslalem ze rozmawiamy konkret a nie pieprzenie bzdur. W tym kolejnym poscie mogles podac konkret przyklad ale ty wolisz dalej pieprzyc bzdury z kosmosu.
Pajacyk który nabił całe 30 postów na forum , nie założył nawet swojego tematu z typami (pewnie topi sporo kaski i żeby sobie ulżyć wypomina to innym na forum) , ma całe 0 punktów reputacji może komuś powiedzieć że co to za różnica gdzie przegrywa
Ja ciebie nie obrazam misiu - nie uzywam wobec ciebie obelg. Ale to ty pokazujesz poziom pajaca.
Zabolalo ciebie chyba, ze pajac z 30 postami i 0 reputacji zrobil z ciebie idiote? Ty masz tutaj 860 postow i ponad 200 reuptacji - na tym koncie oczywiscie bo na innym to slabiej - a taki pajac ci cisnie - boli?
Mam gdzies ile ty masz postow i tej reputacji. Wazne ze nie ma o czym z toba rozmawiac bo po znajomosci dostales sie do gimnazjum.
Mnie tez malo obchodzi ile mam postow i reuptacji. Nie po to tutaj jestem zeby jarac sie licznikiem postow czy reputacja.
Kontekst twojego dennego posta byl jasny - pokazanie, ze niby kursy w fortunie sa lepsze czyli bardziej oplacalne niz w internetowych.
Jak chcesz dalej sie meczyc to podaj konkret przyklad.
Przeanalizujemy go ale skoncz pieprzyc rzeczy bez pokrycia.
Chyba Ty czegoś nie ogarniasz. Chcesz udawać mega gracza, który ogrywa buki i ma tyle forsy na sztab prawników? Jak bekniesz karę za złamanie zakazu to głosik Ci zmięknie i nie będzie już taki przemądrzały
Czy ja udaje kogokolwiek? Czy na napisalem ze ogrywam buki i mam tyle forsy na sztab prawnikow?
Cos chyba nie ogarniasz Murinio.
Daje sobie reke odciac ze nigdy nie byles w sprawie porady u prawnika.
Bo nawet nie wiesz ze nie potrzeba sztabu prawnik a wystarczy jeden i to wcale nie jest drogie. W Bialymstoku sa stosunkowo tani - patrzac na Warszawe, Krakow, Wroclaw, Poznan, Gdansk itd.
Zyjesz w swiecie gdzie sadzisz ze do prawnika chodza tylko bogaci ludzie. Zyj dalej.
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Myslalem ze rozmawiamy konkret a nie pieprzenie bzdur. W tym kolejnym poscie mogles podac konkret przyklad ale ty wolisz dalej pieprzyc bzdury z kosmosu.
Ja ciebie nie obrazam misiu - nie uzywam wobec ciebie obelg. Ale to ty pokazujesz poziom pajaca.
Zabolalo ciebie chyba, ze pajac z 30 postami i 0 reputacji zrobil z ciebie idiote? Ty masz tutaj 860 postow i ponad 200 reuptacji - na tym koncie oczywiscie bo na innym to slabiej - a taki pajac ci cisnie - boli?
Mam gdzies ile ty masz postow i tej reputacji. Wazne ze nie ma o czym z toba rozmawiac bo po znajomosci dostales sie do gimnazjum.
Mnie tez malo obchodzi ile mam postow i reuptacji. Nie po to tutaj jestem zeby jarac sie licznikiem postow czy reputacja.
Kontekst twojego dennego posta byl jasny - pokazanie, ze niby kursy w fortunie sa lepsze czyli bardziej oplacalne niz w internetowych.
Jak chcesz dalej sie meczyc to podaj konkret przyklad.
Przeanalizujemy go ale skoncz pieprzyc rzeczy bez pokrycia.
.
Sorry , ale w przeciwieństwie do ciebie nie wyciągam zajebistych typów z rękawa . Obecnie nie ma takiego typu ( czyli takiego który bardziej opłaca się zagrać w Fortunie) , ale jutro już może być. Idioty ze mnie nie zrobiłeś , nie moja wina że ubzdurałeś sobie że nie potrafie liczyć skoro ja wcale nie napisałem tego co sobie w główce uroiłeś , zrobiłeś ze mnie idiote tylko w swoim analfabetycznym świecie gdzie ludzie wtykają innym coś czego ci nie napisali. Nie pisze żebyś jarał się moją reputacją czy coś w tym stylu , pisze tylko że jeśli mówisz że ktoś przegrywa a sam nie pokazałeś że wygrywasz (boisz się jak widać założyć tematu z typami) to pokazujesz że określenie pajac po prostu do ciebie pasuje. Przykład moge ci podać , ale z przeszłości bo na chwile obecną przepraszam , ale takiego typu nie ma. Ostatnio calkiem ciekawy kurs był na Dallas na wyjeździe z Clippersami , u buka stacjonarnego złapałem 2.30 gdzie chwile przed meczem u buków internetowych było ok. 1.70 , zadziwisz nas i tym razem swoją niesamowitą wręcz zdolnością szybkiego liczenia i obliczysz czego zagranie bardziej się opłacało? . Nigdzie nie napisałem że gra w Fortunie bardziej się opłaca niż gra u internetowych bo to byłoby kłamstwo , oczywistym jest że łatwiej zamiast wyszukiwać specjalne kursy w Fortunie zagrać sobie u internetowców bez podatku , jednak ja pisze że łapanie value (o ile wiesz co to jest) w Fortunie jest możliwe , trzeba tylko dobierać odpowiednie mecze . Szkoda jedynie że nie odniosłeś się do mojej wypowiedzi co do kwestii prawnej bo pewnie takiemu kozakowi jak ty skarbówka może naskoczyć.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
blads 187

blads

Użytkownik
Nawet nie zakładam konta ???? Bryndza...bida z nędzą i nie wiem jakich jeszcze słów używać. Po co mam się męczyć z jakąś fortuną, płacić podatki skarbowemu (jakbym w swoim życiu mało ich płacił) jak mogę wygodnie grać sobie tam gdzie lubię ???? Przeglądałem stronę, porównywałem kursy i szału mi to nie robi, a jak skleiłem sobie kupon na Tenis w dniu dzisiejszym i zobaczyłem ile ta banda na mnie zarobi to podziękowałem ???? Nigdy nie byłem specjalnie przejęty tą śmieszną ustawą i dalej nic się nie zmienia. Mam swoje konta u buków, swoje konto MB z kartą która zawsze jest mi pomocna kiedy potrzebuję wypłacić pieniążki. Lepiej, szybciej, bez podatku i czego chcieć więcej? W dodatku jak dla mnie mało przejrzysta ta strona fortuny, oferta też taka nijaka, pewnie będzie się poprawiać z biegiem czasu, ale ja podziękuję ????
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Wiecie co robicie tutaj 6 stron dyskusji nie potrzebnej w większości jest to kłótnia zero argumentów i konstrukcyjnej decyzji. Moim zdaniem jeśli ktoś ślepo wierzy że lepsza fortuna niż X to spoko niech sobie gra. Jeśli liczy w taki sposób też. Jedni się boją ustaw, dlatego powstało takie coś by Fortuna mogła zarabiać na takich ludziach między innymi. A skoro 1 tyś się zarejestrował u nich wczoraj coś w tym jest nie sądzicie ..... :?:. Bo tysiąc ludzi w ciągu dnia się nigdzie nie rejestruje ....
 
R 13

reward

Użytkownik
Wiecie co robicie tutaj 6 stron dyskusji nie potrzebnej w większości jest to kłótnia zero argumentów i konstrukcyjnej decyzji. Moim zdaniem jeśli ktoś ślepo wierzy że lepsza fortuna niż X to spoko niech sobie gra. Jeśli liczy w taki sposób też. Jedni się boją ustaw, dlatego powstało takie coś by Fortuna mogła zarabiać na takich ludziach między innymi. A skoro 1 tyś się zarejestrował u nich wczoraj coś w tym jest nie sądzicie ..... :?:. Bo tysiąc ludzi w ciągu dnia się nigdzie nie rejestruje ....
Zgadzam się z Tobą... taki to już Polski naród... w większości tylko narzekać... jak nie mieli możliwości gry przez Internet w żadnym bukmacherze naziemnym z licencją to mówili... kiedy to będzie ? Wyczekiwali... jak mają taką możliwość to mówią... Ale do DU...
Osobiście jestem za tym, aby każdy bukmacher naziemny miał pozwolenie i oferował obstawianie przez Internet... powinni rozszerzyć ofertę taką jak mają wirtualni i byłoby w miarę ok...
Wolę już NP. (zaznaczam) 10 tys. zł i wpłacić sobie spokojnie na konto bankowej albo rachunek oszczędnościowy, niż wygrać 10 tys. zł u zagranicznego i to jeszcze jakby się zdarzyło kilka razy, a potem za 3-4 lata mieć problemy w postaci kontroli z Urzędu Skarbowego: A skąd Pan posiada takie dochody ? US może wszystko sprawdzić, a jak już mają zrobić kontrole to uwierzcie wyśledzą takie przypadki ukrywania dochodów... trochę wiem na ten temat i na temat tej branży.
 
jedrula 26,2K

jedrula

Użytkownik
O słodka ignorancji...
AKTUALNE przepisy ZMUSZAJĄ bukmachera o dostarczanie do 10, bilansu wpłat w wypłat za wcześniejszy miesiąc i dotyczy to grania PRZEZ INTERNET. wyłącznie. Jak ci powiedzieli podczas rozmowy telefonicznej coś innego to kłamali.
Wygodny był układ w totomixie gdzie grałem na podstawie karty, bez podawania czegokolwiek poza telefonem, do którego kupiłem specjalnie inną kartę(całe 5 pln...) żeby nie można było powiązać kim jestem. Obecne przepisy sprawiają że trzeba podać na tacy nie tylko swoje dane, ale również miesięczny bilans. Sorry- pewniej się czuje jak ma takie coś betfair niż polski US.
znajdz mi w tych aktualnych przepisach,to dostarczanie bilansu imiennego,bo rozumiem ,ze o takim napisałes.
 
A 3

alter.vultus

Użytkownik
Sorry , ale w przeciwieństwie do ciebie nie wyciągam zajebistych typów z rękawa .
Gdzie napisałem, że wyciągam zajebiste typy z rękawa?
Przez takich pokemonów jak ty zamiast dyskutowac meyrotyrcznie to jest kopanie sie z koniem - czyli toba.
pisze tylko że jeśli mówisz że ktoś przegrywa a sam nie pokazałeś że wygrywasz (boisz się jak widać założyć tematu z typami) to pokazujesz że określenie pajac po prostu do ciebie pasuje.
Skad wiesz ze nie mam tematu bo sie boje?
Moze nie mam czasu na prowadzenie tematu? Ja nigdzie nie napisalem ze mam zajebiste typy, robie mega kase na zakladach - to ty mi to wmawiasz haha.
Przykład moge ci podać , ale z przeszłości bo na chwile obecną przepraszam , ale takiego typu nie ma. Ostatnio calkiem ciekawy kurs był na Dallas na wyjeździe z Clippersami , u buka stacjonarnego złapałem 2.30 gdzie chwile przed meczem u buków internetowych było ok. 1.70 , zadziwisz nas i tym razem swoją niesamowitą wręcz zdolnością szybkiego liczenia i obliczysz czego zagranie bardziej się opłacało?
udajesz glupka czy tak masz?
Do której sa otwarte buki naziemne co można zagrac? Sam napisałeś ze chwile przed meczem był taki i taki kurs w internetowym. Upłynął czas gdzie naziemny tez by zareagowal. Nawet za chwile możesz zaczac ściemniać ze patrzyłeś na stronie ziemniaka, to już ci pisze ze strony nie sa tak często aktualizowane jak rzeczywiste kursy w punkcie. Jak dalej chcesz brnac w swoje bagno to skoncz pieprzyc i podaj konkretny przykład nie sprzed roku. Pokaz ze dzieki spadkom możesz zagrac lepiej opłacalny zakład u ziemniaka niż w internetowym buku. POKAZ taki przykład – wtedy pogadamy bo poki co jestes matolem co nie potrafi liczyc.
Wiecie co robicie tutaj 6 stron dyskusji nie potrzebnej w większości jest to kłótnia zero argumentów i konstrukcyjnej decyzji.
Ja uwazam, ze potrzebnej bo jak widac społeczeństwo polskie nie potrafi nawet policzyc prostego zadania i zobaczyc gdzie dostaje się wieksza wygrana.
Możesz mi powiedziec co znaczy twoje zdanie? Konstrukcyjna decyzja? Jak nie potrafisz zastosowac odpowiedniego slowa to nie pisz go. Konstrukcyjna decyzja – co to jest? Ty umiesz pisac po polsku? Po jakiemu ty piszesz? Dawid Barca widac dostal się po znajomości do gimnazjum a ty chyba jeszcze nie miałeś egzaminu w szkole podstawowej. On potrqfi chociaz cos napisac a ty nie. Jak nie masz nic do wniesienia do tematu a tym bardziej nie umiesz pisac po polsku to nie pisz.
 
K 33

kovalem

Użytkownik
Po co te kłótnie ? :]
Każdy gra tam gdzie chce, za ile chce, kiedy chce itd,itp.

Najważniejsze to być na ✅ , a nie pieprzenie głupot gdzie lepiej grać.

Ogarnijcie się ludzie ????
 
A 8

asot33

Użytkownik
znajdz mi w tych aktualnych przepisach,to dostarczanie bilansu imiennego,bo rozumiem ,ze o takim napisałes.
Nie przypadkowo Fortuna w Regulaminie odnosnie urzadzania zakladow w Internecie nie wspomina o sposobie archiwizacji danych oraz w jaki sposób te dane mogą być wykorzystane przez m.in. Sluzbe Celna.
Regulamin Fortuny
&quot;3a. Wszystkie dane dotyczące zawarcia zakładów (o których mowa w art. 15d ust 3 ustawy o grach hazardowych) przechowywane są w centralnej bazie danych Fortuny przez okres 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym dokonano ich archiwizacji. Po upływie tego okresu Fortuna usuwa przedmiotowe dane.&quot;
W zwiazku z tym wrocmy do podstawy:
Dz.U. 2009 nr 201 poz. 1540
Ustawa z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20092011540
najlepiej tekst ujednolicony:
http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU20092011540&amp;amp;type=3
poniewaz byla zmiana ustawy - dodatkiem o Internet
Dz.U 2011 nr 134 poz. 779
Ustawa z dnia 26 maja 2011 r. o zmianie ustawy o grach hazardowych oraz niektórych innych ustaw
Art. 15d.
&quot;3. Podmiot urządzający zakłady wzajemne przez sieć Internet jest obowiązany prowadzić, w czasie rzeczywistym, w urządzeniu służącym do archiwizacji danych usytuowanym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, archiwizację wszelkich danych wymienianych między tym podmiotem a uczestnikiem zakładu wzajemnego, w tym pozwalających na ustalenie przebiegu i wyniku zakładu wzajemnego oraz przeprowadzanych transakcji wynikających z tego zakładu oraz danych niezbędnych do identyfikacji uczestnika zakładu wzajemnego.
4. Podmiot urządzający zakłady wzajemne przez sieć Internet jest obowiązany zapewnić funkcjonariuszom celnym dostęp do danych przechowywanych w urządzeniu archiwizującym oraz udostępnić w tym celu odpowiednie narzędzia i oprogramowanie zapewniające bezpieczeństwo danych.
5. Podmiot urządzający zakłady wzajemne przez sieć Internet zapewnia bezpieczeństwo przechowywanych i udostępnianych danych.
6. Dostęp do danych, o którym mowa w ust. 4, powinien umożliwiać odczytywanie, kopiowanie i przetwarzanie skopiowanych danych.
8. Minister właściwy do spraw finansów publicznych może określić, w drodze rozporządzenia:
1) sposób archiwizacji danych, w tym warunki dotyczące urządzeń służących
do archiwizacji oraz ich oprogramowania, uwzględniając zapewnienie bezpieczeństwa,
integralności i kompletności przechowywanych i udostępnianych
danych oraz możliwości ich uzyskiwania z podziałem na zakłady wzajemne
prowadzone na różnych stronach internetowych i w ramach poszczególnych
zezwoleń;
2) zakres danych, które podmiot urządzający zakłady wzajemne przez sieć Internet
jest obowiązany archiwizować, uwzględniając konieczność zapewnienia
prawidłowej kontroli i zapobiegania oszustwom oraz zapewnienia
weryfikacji przestrzegania przez podmiot przepisów regulujących ten rodzaj
działalności.&quot;

Minister mial okreslic ale dotychczas powstal tylko projekt rozporzadzenia. (rozporzadzenia nie umialem znalezc)
http://www.mf.gov.pl/_files_/bip/bip_projekty_aktow_prawnych/ca/proj_rozp_z_29.08..pdf
w ktorym mozna przeczytac jakie dane sa archwizowane. Wlasciwie wszystko lacznie z danymi teleinformatycznymi (IP)
http://www.rp.pl/artykul/360183,726617.html
&quot;Co więcej, Służba Celna chce też mieć możliwość zdalnego dostępu i pobierania danych w formie elektronicznej, w postaci pozwalającej na ich przetwarzanie.&quot;
Wśród danych, które podmiot urządzający te zakłady będzie zobowiązany archiwizować, będą również informacje niezbędne do identyfikacji uczestnika zakładu wzajemnego. W tym jego imiona i nazwisko, adres zamieszkania, a w razie jego braku – adres poczty elektronicznej, jego login, pseudonim i dane teleinformatyczne o połączeniu uczestnika zakładu wzajemnego ze stroną podmiotu urządzającego takie zakłady.&quot;
wracam do punktu 4 z Ustawy Hazardowej:
&quot;4. Podmiot urządzający zakłady wzajemne przez sieć Internet jest obowiązany zapewnić funkcjonariuszom celnym dostęp do danych przechowywanych w urządzeniu archiwizującym oraz udostępnić w tym celu odpowiednie narzędzia i oprogramowanie zapewniające bezpieczeństwo danych.&quot;

Rozporzadzenia wykonawcze:
Dz.U. 2009 nr 226 poz. 1820
Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 28 grudnia 2009 r. w sprawie kontroli wykonywanych przez Służbę Celną w zakresie urządzania i prowadzenia gier hazardowych
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20092261820
i swiezy dodatek z 2012 r obowiazujacy od 27.01.2012:
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20120000037
§ 4. Dokumentami majàcymi znaczenie dla kontroli sa:
d) dokumenty potwierdzające prowadzenie transakcji wynikajacych z zakladow wzajemnych urzadzanych przez siec Internet za posrednictwem rachunku bankowego prowadzonego przez podmioty.... &quot;
Wroce jeszcze do wypowiedz Kapicy z 24 lutego 2011
http://sejmometr.pl/wypowiedz/gsrbn
Proponowane przepisy dają również możliwość sprawowania skutecznej kontroli państwowej nad prowadzeniem takiej działalności.
&quot;Na podmiot nałożono również obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa danych, który polega nie tylko na odpowiedniej ochronie danych przed nieuprawnionym dostępem, ale również na zabezpieczeniu, aby zarchiwizowane dane nie uległy zniszczeniu. W projektowanych przepisach wskazuje się, iż podmiot urządzający zakłady wzajemne przez sieć Internet będzie miał obowiązek zapewnienia organowi kontroli dostępu do danych zawartych na urządzeniu archiwizującym, przy czym podmiot urządzający zakłady wzajemne przez sieć Internet będzie miał możliwość wyboru formy wykonania tego obowiązku. Podmiot może bowiem zapewnić organowi dostęp do danych przechowywanych w urządzeniu archiwizującym w miejscu ich przechowywania albo poprzez zdalny dostęp do danych zgromadzonych w urządzeniu archiwizującym. Podmiot powinien dostarczyć odpowiednie narzędzia i oprogramowanie umożliwiające odczytywanie, przetwarzanie i kopiowanie danych. W projektowanych przepisach określony został okres przechowywania danych - wynoszący 5 lat, a jednocześnie wskazano na obowiązek usunięcia tych danych po upływie tego terminu. Proponuje się, aby sposób archiwizacji danych, warunki dotyczące urządzeń służących do archiwizacji oraz ich oprogramowania oraz zakres danych, które podmiot urządzający zakłady wzajemne przez sieć Internet jest obowiązany archiwizować, zostały uregulowane zgodnie z delegacją ustawową przez ministra właściwego do spraw finansów publicznych, w drodze rozporządzenia.&quot;
 
bender7 91

bender7

Użytkownik
Mam takie pytanie. Załóżmy taką sytuację. Chcę grać legalnie w Fortunie. Zakładam konto, podaję wszystkie wymagane dane, wpłacam pieniądze z mojego konta, gram używając tego konta, od czasu do czasu wypłacam i wpłacam pieniądze. Przeznaczam na grę rozsądne kwoty (nie jestem uzależniony od hazardu ;)) Czego ja mam się obawiać ze strony US czy kogokolwiek? Bo tyle postów wyżej jest pisanych w takim tonie jakby to było co najmniej równoznaczne z zainstalowaniem kamer w domu osoby, która się rejestruje i inwigilowaniu ją w ten sposób ;)
PS. Proszę nie piszcie już o różnicach kursów, bo to naprawdę nie jest jakaś wiedza tajemna, że odliczając 12 % od jakiejś liczby otrzymujemy liczbę mniejszą niż gdybyśmy tych 12 % nie odliczali. Bardziej z czystej ciekawości interesuje mnie Fortuna, np. czy na początku funkcjonowania będą robić wiele błędów na live? Poza tym mam sentyment do bukmacherów naziemnych.
 
A 8

asot33

Użytkownik
No i nie znalazłeś.A nie znajdziesz, bo nie ma czegos takiego w ustawie.
wow, nie znalazlem rozporzadzenia wykonawczego uszczegulajacego jakie dane podmiot urzadzajacy musi archiwizowac, co nie zmienia tresci ustawy i innych rozporzadzen jakie dane przez sluzbe celna poddane sa kontroli
notabene rozporzadzenie nie przeszlo gdyz uwagi mial GIODO:
212.160.99.106/dokument/33002
Sluzba celna ma dostep do wszystkich danych za serwerze oraz ma dalsze uprawnienia do innych kontroli.
§ 4. Dokumentami majàcymi znaczenie dla kontroli sa:
d)dokumenty potwierdzające prowadzenie transakcji wynikajacych z zakladow wzajemnych urzadzanych przez siec Internet za posrednictwem rachunku bankowego prowadzonego przez podmioty.... &quot;
Co jednoznacznie podkresla dostep do IMIENNYCH przelewow do graczy i od graczy.
 
jedrula 26,2K

jedrula

Użytkownik
wow, nie znalazlem rozporzadzenia wykonawczego uszczegulajacego jakie dane podmiot urzadzajacy musi archiwizowac, co nie zmienia tresci ustawy i innych rozporzadzen jakie dane przez sluzbe celna poddane sa kontroli

notabene rozporzadzenie nie przeszlo gdyz uwagi mial GIODO:
212.160.99.106/dokument/33002

Sluzba celna ma dostep do wszystkich danych za serwerze oraz ma dalsze uprawnienia do innych kontroli.

§ 4. Dokumentami majàcymi znaczenie dla kontroli sa:
d)dokumenty potwierdzające prowadzenie transakcji wynikajacych z zakladow wzajemnych urzadzanych przez siec Internet za posrednictwem rachunku bankowego prowadzonego przez podmioty.... &quot;

Co jednoznacznie podkresla dostep do IMIENNYCH przelewow do graczy i od graczy.

a co ma archiwizacja do bzdetów ,typu do 10 każdego miesiąca/?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom