>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

French Open '12 - typy z kwalifikacji mężczyzn

Status
Zamknięty.
kuchcik 4,6K

kuchcik

Użytkownik
Frederico Gil @1.88 ⛔⛔
no Jerzyk ostatnio kapitalnie. W challengerowym Rzymie pokazał się świetnie, przy okazji wygrywając w dwóch setach z Machado i Mullerem. Jednak wydaje mi się ze Gil to jest półka wyżej i mimo dobrego (jak na niego) występu na kortach twardych to żyje cegłą. Wyników brak, tylko pojedyncze sukcesy, lecz to normalne. To tak naprawdę ranga niższa od średniaka, która jednak ma kilka argumentów. To jest Portugalski - trochę słabszy - Simon. Nie zajedziesz go, nie ma szans. Mimo pogromu podam tutaj przykład z Tsongą, gdzie multum gemów kończyło się po ostrej walce i równowagach. Jest bardzo szybki, jak na takiego gracza przystało do bólu waleczny. Janowicza oglądałem w Rzymie na Bwin video i jak napisał MLeo w HP wychodziło mu wszystko. Wygrywające czasami z takich pozycji, że głowa boli. Lecz nie miał tam na przeciw siebie dobrego defensora, a Gil jest w tym fachu naprawdę dobry. Warto tu podać wygraną z Jużnym którego zajechał solidnością, a tamtemu paliła się bania. Ma swój sposób. Tu też dobry przykład z Belluccim, też dzieciak którego można rozwalić zwykłą efektywnością.
Taki kurs to przesada, gruba przesada. Na pogrom nie liczę bo Jerzyk ma naprawdę dobry serw. Na twardej to już w ogóle podchodzi pod świetny. Niemniej stawiam tu Gila bo większe zaufanie ogólne do niego. Jak patrzę na wszystkich graczy w kwalifikacjach - Portugalczyk ma szanse na awans.
Janowicza może to przerosnąć, a ten będzie grał swoje. Choć Frederico nigdy w RG nie zaszedł specjalnie daleko, to pierwszą rundę kwali przechodził. Na to liczę i jutro (bądź po jutrze, tu też za 2 dni nawet). Zobaczymy jaki kalendarz na jego spotkanie.
Powodzenia ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
G 92

granger

Użytkownik
Niestety ja się z Tobą nie zgodzę co do Janowicza. Również miałem możliwość oglądania jego spotkań w Rzymie i byłem pod dużym wrażeniem. Jurek to dopiero 22 letni chłopak, jak na tenisistę bardzo młody, najlepsze lata wciąż ma przed sobą. Mam wielką nadzieję, że zwycięstwo w tak mocnym challu jak ten w Rzymie, pozwoli mu nabrać pewności i ustabilizować formę. Na poparcie moich słów dodam, że Jurek lubi grać na cegle, jak wiadomo w Polsce większość kortów, to cegła, wychował się na tego typie nawierzchni, spędza na niej większość czasu w sezonie i to powinno owocować. Przez warunki jest też dobrym kandydatem do ofensywnej gry, której Paryż także sprzyja, nie zapominajmy, że to jedna z najszybszych mączek w kalendarzu. I w końcu w tym roku miną 4 lata od finału juniorskiego Roland Garros, czas na dobre zaprezentowanie się w turnieju głównym. Rywal oczywiście wymagający, ale wyniki potwierdzają, że paryskie korty nie leżą Portugalczykowi. O ile niczego nie przeoczyłem, to w 5 poprzednich startach (wszystkich w jego karierze) w RG, nigdy nie przeszedł pierwszej rundy, zdarzało mu się także przegrywać w 1 rundzie kwali, a rywale, którzy ogrywali go w poprzednich latach to: Baghdatis, Klizan, Ferrer, Chardy, Poshanski. Szału nie ma, liczę na to, że Jurek wykorzysta swój ofensywny potencjał ;)
Jurek ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
kuchcik 4,6K

kuchcik

Użytkownik
2011, pierwsza runda z Baghdatisem
2010, druga runda kwali z Klizanem
2009, pierwsza runda z Ferrerem
2008, pierwsza runda z Chardy&#39;m
2007, ostatnia runda kwali z Pashanskim
a dawniej to nie grał nawet w kwalifikacjach, tylko turnieje typu Poznań albo ITF.
zdarzało mu się także przegrywać w 1 rundzie kwali
no, to jest bardzo ciekawe IMO.
 
G 92

granger

Użytkownik
Racja, lekko się pomyliłem, ale nie zmienia to faktu, że na 5 startów, dwa razy odpadał po pierwszym meczu, raz przeszedł kwalifikacje, raz ograł dwóch ogórków i raz przegrał w Q2 po kreczu rywala w Q1. Rewelacji tu nie ma, a Gil to w końcu uznany ceglarz, oczywiście na sowim levelu. Świadczy to ewidentnie o tym, że te korty mu nie leżą.
 
krzosz1987 1,2K

krzosz1987

Użytkownik
Spotkanie: Gastao Elias - Nicolas Devilder
Typ: Nicolas Devilder
Kurs: 3.25
Bukmacher: Bet365
Analiza:
Dziś rozpoczynają się kwalifikacje do wielkoszlemowego Roland Garros. Zapowiada się już dziś kilka ciekawych pojedynków w tym mecz Portugalczyka Gastao Eliasa z Francuzem Nicolasem Devilderem.
Faworytem bukmacherów jest ten pierwszy. Na zwycięstwo Portugalczyka buki płacą 1.33 za postawioną złotówkę, na Francuza już 3.25 za postawioną złotówkę. Patrząc tylko na kursy łatwo więc wskazać faworyta. Dla mnie jednak nie jest to tak oczywiste i większe szansę dawałbym jednak Devilderowi.
Francuz ma naprawdę dobre statystyki jeśli chodzi o grę na cegle. Wygrał 63.72 % meczów na tej nawierzchni, w tym sezonie rozegrał już 28 spotkań na cegle z czego wygrał, aż 20. Owszem większość były to turnieje mniejszej rangi cz Challengery ale przecież to są dopiero kwalifikacje. Statystyki więc wyglądają więc naprawdę imponująco jak na zawodnika z trzeciej setki rankingu ATP.
Jego dzisiejszy rywal Gastao Elias nie jest jakimś wielkim zawodnikiem jeśli chodzi o cegłę, ba ma dużo słabsze statystyki niż Francuz. 53.33 % zwycięstw na tej nawierzchni, w tym roku rozegrał 20 spotkań z czego wygrał połowę. I co najważniejsze również nie były to turnieje z najwyższej półki. W rankingu ATP Portugalczyk jest klasyfikowany pod koniec drugiej setki więc jak dla mnie nie ma w tym spotkaniu zdecydowanego faworyta (jak pokazują kursy u bukmacherów), szansę oceniam po równo, choć lepsze statystyki ma Francuz i też na niego postanowiłem zagrać w tym pojedynku.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Zopp+Kuznetsov+Zeballos 1,79 Bet365

Zopp mierzy się z Oswaldem,który gra głównie w pierwszych rundach challengerów (bo zaraz leci) albo w ITFach.Zopp w ostatnim czasie nieźle gra i z takim zawodnikiem jak Oswald powinien sobie spokojnie poradzić,nawierzchnia co prawda nie pod Estończyka ale i rywal niezbyt wymagający.

Kuznetsov gra z Weintraubem,który gra w słabiej obsadzonych challengerach lub ITFach (podobnie jak Oswald).Kuznetsov to inna,wyższa półka od Izraelczyka,widziałem go parę razy w tym roku i dysponuje on niezłym serwisem a gra z głębi kortu powinna spokojnie starczyć na Weintrauba.

Zeballos w ostatnim czasie bardzo dobrze się spisywał,wygrany challenger w Pradze nieźle wygląda w porówaniu do ostanich osiągnięć Francuza,który wygrywa tylko z dużo niżej notowanymi graczami i mimo,że gra u siebie to niespodzianki być nie powinno z taką formą Horacio i z taką formą Roberta.

Silva Dutra-Dustin Brown 2 1,72 Bet365

Sporo zależy od głowy Browna w tym pojedynku.Niemiec potrafi zagrać kapitalny mecz i pewnie go wygrać ale też potrafi grać zbyt pewnie szukając efektowynych zagrać,które w gruncie rzeczy kończą się stratą punktów.Dutra Silvę widziałem w akcji przy okazji challengera w Santos i nie zrobił on na mnie specjalnego wrażenia,serwis specjalnie mu nie siedział a i z głębi kortu też nie było za dobrze,jeśli Dustin podejdzie do tego pojedynku poważnie (a powinien) to spokojnie powienien pokonać Brazylijczyka.

Swoją drogą &quot;pewniaki&quot; takie jak Del Bonis i Matosevic nie za bardzo mnie przekonują,Smyczek nieźle pykał w Stanach i tutaj może być groźny.Matosevic raz zagra kapitalny turniej a raz dno,niewiadomo do końca z nim.
 
noobcior 77

noobcior

Użytkownik
Frederico Gil - Jerzy Janowicz

Zapowiada się bardzo zacięty mecz. Doświadczony na cegle Gil z próbującym się gdzieś dobić Janowiczem. Polak wykazał się niesamowitą formą w challengerze w Rzymie, pokonując tam ciekawych zawodników. Gil byle jak, chociaż grał na nieco wyższym poziomie. Mocny serwis Janowicza będzie tutaj mocnym atutem. Do tego musi dojść regularność i możemy mieć Polaka w drugiej rundzie. Gil jest ciężki do zagięcia, jednakże jeśli Janowicz zachowa poziom z Rzymu to wszystko może pójść ładnie, a turniej główny stać się czymś realnym. Typ trochę patriotycznie, ale na pewno nie bez jakiegokolwiek poparcia. Powodzenia Jerzyk.

Frederico Gil - Jerzy Janowicz 2 @ 2.18 Unibet ✅
 
B 30

boher

Użytkownik
A mi się wydaje, że ostatni turniej w Rzymie zaciemnia trochę obraz. Janowiczowi wtedy, jak już ktoś napisał, wychodziło wszystko. Teraz, żeby pokonać Gila musiałby znów zagrać na tym wysokim poziomie, a i to nie gwarantuje sukcesu. Gil jest solidniejszy, bardziej regularny i jest wg mnie faworytem większym niż wskazują na to kursy. Pokonanie Granollersa w Barcelonie czy Jużnego w Monte Carlo ma swoją wymowę, większą niż zwycięstwa Jurka nad Machado czy Mullerem. W związku z czym 1.83 jakie mamy w William Hillu na Gila to value. Kurs wg mnie powinien oscylować wokół 1.60.
 
lolnik 473

lolnik

Użytkownik
Typy z kwalifikacji Rolanda Garrosa zaplanowane na 22.05.2012, każdy po godzinie 16:15.

Pierre-Hugues Herbert - Alex Michon 1 1.60 (Fortuna) 3:6 5:7
vs.

Ostatnie wyniki przemawiają za Herbertem, 6:4 4:6 4:6 z Jeremy Chardym i wygrane z Sugitą, Alejandro Goznalezem i Teixeirą wyglądają znacznie lepiej niż 2:6 2:6 z Pedro Sousą, 2:1 z de Schepperem i 0:2 z Mate Pavicem.
 
B 30

boher

Użytkownik
Jednak Jurek dał radę! ???? Gratuluje stawiającym na niego ???? Teraz zostali tylko teoretycznie łatwiejsi przeciwnicy (prawdopodobnie Cervantes i Sijsling). Powinien dać radę ????
 
pawczak9 76

pawczak9

Użytkownik
Schukin Y. (Rus) - Reynolds B. (Usa) 2 kurs: 1.57
Dziwi mnie kurs na amerykanina, który moim zdaniem powinien wygrac to spotkanie. Przeciwnik wraca po długiej przerwie. Ostatnie spotkanie rozegrał końcem lutego na twardej nawierzchni w Dubaju, które zreszta przegral. Reynolds rozegrał juz kilka spotkan na maczce i radził sobie niezle, co najwazniejsze jest ograny na tej nawierzchni. Wydaje mi sie ze poradzi sobie z Rosjaninem i to w 2 setach. polecam
 
pawelstrzala 313

pawelstrzala

Użytkownik
kilka kompromitacji juz mamy min: Hernych,Schoorel i Bautista Agut najbardziej zdziwił mnie hiszpan który na cegle osiagal dobre wyniki a połamał go kołek drewno jak kto woli Zverev brak słów
brawo dla Jurka oby tak dalej
 
G 92

granger

Użytkownik
Świetnie dla nas rozpoczęły się kwalifikacje, Janowicz ograł teoretycznie najtrudniejszego rywala w drodze do MD, ale pozostańmy ostrożni, dużo się jeszcze może zdarzyć. Jutro kolejne mecze, tym razem Q2, znalazłem kilka ciekawych propozycji:
Tommy Haas - Robert Farah 1 @ 1.30 Unibet ✅
Tommy to klasa sama w sobie i nie mam wątpliwości, że awansuje do turnieju głównego w Paryżu. Haas to tenisista bardzo doświadczony, wiele razy występujący w Paryżu i chociaż jego czas powoli mija to jestem pewny, że przynajmniej kilka razy zaprezentuje nam jeszcze dobry tenis (a zalążki tego dobrego tenisa mieliśmy już z Nadalem w Melbourne, czy niedawno w Monachium). Niemiec gra co raz mniej, ale w tego typu zawodach będzie dawał z siebie więcej a to, że umiejętności ma o wiele większe jest raczej oczywiste. Farah wciąż gdy trafia na kogoś mocniejszego niż &quot;ogór&quot; to ma problemy. W tym roku udany turniej w Barcelonie, ale tam ograł tylko niemrawego Andujara, z głośniejszych nazwisk. Bardzo prawdopodobny typ.
Michael Berrer - Albano Olivetti 1 @ 1.55 Unibet ✅
Jasną sprawą jest to, że Berrer to mocnych tenisistów na cegle nie należy. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że kort w Paryżu jest szybszy od klasycznej mączki a wyniki z poprzednich tygodni były często spowodowane trudnymi losowaniami, no i występami tylko w turniejach rangi ATP Tour. Misza to już bardzo doświadczony zawodnik, gra agresywnie, potrafi być solidny, choć gdy rywal jest regularny to misiek często robi błędy. Młody Francuz do najregularniejszych nie należy, często biega do siatki, atakuje, to może się podobać, ale na cegle, z takim rywalem jak Berrer o dobry wynik będzie ciężko. Olivetti to rok młodszy tenisista od Janowicza, wszystkie dotychczasowe sukcesy to futuresy, głównie debel (tu wygrany turniej na poziomie chall), no i tylko szybkie nawierzchnie. Obaj wolą kort szybki, ale jutro Berrer powinien wygrać doświadczeniem i dużo większą solidnością na korcie. Serwis na podobnym poziomie, choć zastanowiłbym się nad lekkim wskazaniem na Albano.
PS. Wszystkie moje typy i konkretne kupony podaje w temacie: http://forum.bukmacherskie.com/f35/granger-panuj-nad-emocjami-74888-4.html
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Janowicz - Cervantes-Huegun
Typ: 1
Kurs: 1,55

Polak wydaje się być dobrze przygotowany do Rolanda Garrosa. Ostatnio wygrał turniej w Rzymie pokonując między innymi Gulbisa czy Mullera. Janowicz nie przegrał od 6 meczy, więc forma jest. Mam nadzieję, że Polak nie odpuści i za wszelką cenę będzie chciał się dostać do turnieju głównego. Jeśli jutro serwis będzie siedział to powinno być spokojne zwycięstwo Janowicza!!
 
G 32

gosc83

Użytkownik
Zeballos-Polansky
Typ:1
Kurs:1.25
Bukmacher:Expekt
Pomimo niewielkiego kursu zdecyduje się na zagranie tego pewnego meczu, Polansky nie gra kompletnie nic, jest dużo niżej w rankingu, forma na sporo niższym poziomie,Zeballos uwielbia tą nawierzchnie i było by grzechem przegrać z beznadziejnie dysponowanym Kanadyjczykiem, buki dają mniejsze kursy na bardziej zbliżonych formą zawodników a tu niespodzianka więc trzeba ją wykorzystać bo naprawdę warto, 25% lokata.
 
G 92

granger

Użytkownik
Jerzy Janowicz - Igor Sijsling 1 @ 1.48 Unibet
Jurek pewnie zmierza po awans do turnieju głównego a ja konsekwentnie na niego stawiam. Obawiałem się jednak trochę wczorajszego meczu z groźnym, młodym Hiszpanem Cerventesem, jak się okazało niepotrzebnie, bo Polak wygrał w dwóch setach. Teraz rywal teoretycznie najsłabszy, mimo, że to finałowa runda kwalifikacji. Sijsling może i ma niezłe podanie, ale z jego regularnością jest kiepsko. Do tego dodam problemy z returnem, w przypadku meczu z dobrze podającym rywalem. Jest tu, bo za rywali miał naprawdę przeciętnych tenisistów jak do tej pory, żaden nie mógł też go postraszyć swoim serwisem. Forma Igora też przeciętna ostatnio, na innej nawierzchni bym się zastanawiał, ale skoro to cegła i Roland Garros to stawiam na Jurka. Może sprawi jakąś niespodziankę w turnieju głównym ;)
David Goffin - Joao Sousa 2 @ 2.15 Unibet ✅
Nie rozumiem trochę tego kursu, może Goffin delikatnie wyżej w rankingu, ale sezon na cegle nieporównywalnie lepszy po stronie młodego Portugalczyka. Od kwietnia odwiedził kilka europejskich krajów, zagrał w dwóch turniejach ATP, pozostałe to poziom chall, przegrał w pierwszej rundzie tylko raz, raz także wygrał cały event challengerowy w Tunezji. To ważne, bo wszystkie te turnieje rozgrywane były na cegle, ale dla tenisisty takiego jak Sousa Roland Garros to jedyny turniej w kalendarzu w którym może naprawdę mocno zapunktować i pokazać się światu. Świetnie czuje się na mączce, jest regularny, do tego nieźle serwuje jak na ten typ tenisisty. Goffin szuka szybkich rozwiązań i z tak solidnym grajkiem jak Sousa może mieć ogromne problemy. Przegrywał na cegle więcej niż wygrywał i mimo, że pokonywali go tylko solidni tenisiści (Starace, 2x Rosol i Andujar) to warto pamiętać, że ceglana mączka to nie jego żywioł. Jeśli Sousa zagra na swoim poziomie to powinien to wygrać.
PS. Wszystkie moje typy i konkretne kupony podaje w temacie: http://forum.bukmacherskie.com/f...i-74888-4.html
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Jerzy Janowicz - Igor Sijsling @ 1,53 Pinnacle ⛔ [4/6 6/3 4/6]
Igor Sijsling - Jerzy Janowicz @ 1,50 Betsafe ✅
Holender znacznie odstaje poziomem od reszty zawodników w tym turnieju. na szybkich nawierzchniach halowych/dywanach jest jak bestia. Serwis, którym trzyma rywali daleko w swoim gemach serwisowych, agresywny forehand, fajny slajs, to wszystko stawia go w absolutnym topie w challengerowym levelu, co ma okazję potwierdzić zdobywając drugi tytuł w przeciągu 3 tygodni. W tych dwóch turniejach nie stracił jeszcze seta, z reguły nie potrzebuje do zwycięstwa nawet TB (tylko cztery w dziewięciu meczach). To musi robić wrażenie. Janowicz zrobił tu pierwszy porządny wynik od kilku miesięcy. Ostatnio rywalizuje z nieco słabszymi zawodnikami, a i tak różnie to bywa. Można założyć kilkanaście asów dla rakiety numer dwa w kraju, ale co poza tym przemawia za Jerzym? Nieregularne uderzenia z głębi kortu, tylko czasami o charakterze ofensywnym to za mało. Na tle Igora wygląda przynajmniej kiepsko. Poza tym uważam, że Polak osiągnął już i tak sporo jak na siebie i może spocząć na laurach. W tych okolicznościach kursy w okolicach 1,5 uważam za bardzo dobrą okazję do łatwego zarobku.
Moja analiza tego samego match-upu przed na turnieju w Wolfsburgu. Wtedy Holender wygrał w tie breaku trzeciego seta broniąc piłkek meczowych.
Od tego momentu aż do dzisiaj wszystko zmieniło się na korzyść Polaka. Janowicz, nie boję się tego powiedzieć, grający najlepszy tenis w karierze, na korcie zachowuje się jak bestia. Agresywny jest nie tylko przy swoich uderzeniach ale i także wizualnie. Jest pewność siebie, która przenosi go level w górę, jest ogranie.
Z kolei Igor na cegle traci swoje atuty. Jeszcze trochę czasu musi upłynąć w Wiśle (choć obawiam się że to nigdy nie następi) zanim będzie ogrywał zawodników solidnych na tej nawierzchni.
Z perspektywy Janowicza: jest forma, są porachunki, jest duża szansa. Polak @ 1,53
 
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Tommy Haas – Ivan Navarro-Pastor ✅
Typ: Tommy Haas wygra 2-0; @1,36
Bet365


Jak zobaczyłem, tuż przed startem kwalifikacji, drabinkę do tych rozgrywek, to wpadły mi w oko (w kontekście pewnego awansu do turnieju głównego) trzy nazwiska: Tommy Haas, Federico del Bonis oraz Aljaz Bedene. Jak wiemy, dwóch ostatnich już nie ma w kwalifikacjach, po niespodziewanych porażkach w drugiej rundzie. Dlaczego Haas się ostał, a na przykład nie ma już del Bonisa czy Bedene? Powodów jest na pewno kilka, ale jednym z nich jest na pewno doświadczenie. Właśnie to doświadczenie plus jeszcze dobra forma pozwalają oczekiwać dziś pewnej wygranej Niemca. Jak wiadomo, Haas całkiem niedawno zaliczył udany występ w Monachium. Tutaj w Paryżu pewne wygrane w dwóch pierwszych rundach kwalifikacyjnych. Jeśli chodzi o Navarro-Pastora, to Hiszpan rozegrał w swojej karierze ogromną liczbę meczów na clayu. Także jest doświadczonym tenisistą, ale jednak to doświadczenie zbierał na niższych poziomie niż Haas. W tym sezonie, poza pozytywnym występem w Estoril, reszta zawodów jednak dużo gorsza. Tutaj w Paryżu jak na razie dwie trzysetówki – z coraz już słabszym Gremelmayrem, a także z Bemelmansem (gdzie, jak wiadomo, Belg preferuje szybkie, a nawet bardzo szybkie nawierzchnie). Podsumowując, typuję w tym meczu wygraną Haasa bez straty seta.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom