>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

[GR. B] Austria [1:1] POLSKA 12 VI

ziolek00 6

ziolek00

Użytkownik
Żenada! Podczas całego spotkania było widać, że Howard był za gospodarzami. Jak Austriak sapał do Bąka w polu karnym, kartka nie poleciała...szkoda słów na tego arbitra.

Odebrał nam nadzieje . . . ???? A szkoda.
 
speedfan1987 23

speedfan1987

Użytkownik
Jak dla mnie zasłużony remis choć miałem typ na Polskę i przegrałem 400 zł ale no niestety sędzia się nie popisał... dramat ale jestem z naszymi chłopakami choć szanse teoretyczne...
 
majkel1990 0

majkel1990

Użytkownik
Leo po meczu do Howara &quot; why?&quot; - for money... dramat.
:-D


powiem krótko wiecie po co był ten karny wiecie dla kogo?

NIEMCY

jak dla bojkot imprezy pokazali byśmy jaja

Sędzie????:przeklina::dfdrgdf::zy3ou:
po prostu skończyłeś karierę jesteś nikim ????
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Pierwsze dwadzieścia minut w naszym wykonaniu to dramat, obrona jakby jej nie było, wchodzili jak w masło, na szczęście mamy Boruca w bramce oraz Austria ma napastnika Harnika który potwierdził w tym meczu że rezerwy Werderu to wszystko na co go stac. Później strzelamy gola ( w najmniej oczekiwanym momecnie, ze spalonego ) i to podcina skrzydła Austriakom.
W drugiej połowie gramy dobrze utrzymujemy się przy piłce, Austria prawie nie istnieje, aż do 92 drugiej minuty gdzie w roli głównej występuje sędzie najpierw gwiżdze faul, po czym Austriacy wykonują wrzutkę w pole karne, Boruc łapie piłke, sędzie nakazuje powtórzyc ten rzut wolny, wrzuta i... sędzia odgwizduje rzut karny - SKANDAL. Tak jak powiedział Zbigniew Boniek jakby takie sytuacje były gwizdane to w każdym meczu było by po 10 karnych :!: Na powtórce widac że każdy w polu karnym się trzyma ale angielski sędzia specjalnie, wie co robi, chce to zrobic i pokazuję na jedenasty metr i mamy remis.
Szanse na awans oceniam na 10%
 
R 0

ragnar2

Użytkownik
Popieram pomysl bojkotu imprezy i nie zagranie w ostatnim meczu. Osobiscie gdyby to ode mnie zalezalo, podjalbym taka decyzje.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Ja po tym meczu jestem strasznie zdołowany. Oczywiście mecz powinniśmy wygrać 2,3-0 grając o wiele lepiej itd. ale dziś mimo bardzo słabej gry zasłużyliśmy na zwycięstwo a Webb w biały dzień nas okradł. Ja załamałem się po trzykroć.

Po pierwsze, bo nie wierzę już w uczciwą piłkę nożną. Za dużo rzeczy się naoglądałem ostatnio jak choćby mecz z Regginą ale w ostatnich 5 miesiącach co najmniej 10 razy byłem świadkiem takich sytuacji też w innych ligach ale nigdy nie sądziłem że na tak poważnej imprezie jak EURO to się wydarzy. Jak widać dwójka gospodarzy EURO nie może odpaść jako dwie najszybsze ekipy w całym turnieju. Tak jeszcze marketingowo można coś uzyskać.

Po drugie wiadomo kompletna niemoc naszej kadry. Kolejna impreza i ciągle to samo : mecz otwarci mecz o wszystko, mecz o honor i po raz wtóry tracimy bramkę w 90któreś minucie meczu. Tragedia.

Po trzecie straciłem mnóstwo kasy na tym meczu. Tak się akurat złożyło że mój tasiemiec posłany za stówkę dawał mi już prawie 2 patyki zysku i ta 90 któraś minuta.

To za dużo jak na moje nerwy.

No ale nie byłbym sobą jakbym nie szukał jakiś pozytywów. Może ktoś tam u góry nad nami czuwa ? W końcu jakbyśmy wygrali ten mecz to Chorwaci napewno ostatniego spotkania by nie odpuścili. Teraz mają zagwarantowane 1 msc. w grupie i napewno nie trafią na Portugalię a na Czechy/Turcję. Wystawią więc rezerwy i jest szansa na zwycięstwo dwoma bramkami a przy optymalnej 11 nie byłoby na to szansy według mnie. Może W tak ale nie aż tak wyraźne a wiadomo, że współczynnik bramek mamy słabszy. Oczywiście musimy mieć masę szczęścia by Austria wygrała nad Niemcami ale gospodarze tej imprezy pokazali że potrafią grać momentami bardzo dobrze. Brakuje im skuteczności ale jak to się mówi do trzech razy sztuka. Jeśli zaczną tak jak z nami to Niemcom może być ciężko po będą pod wielką presją a widać że nie bardzo sobie z nią radzą. Oczywiście szanse na to są małe. Jakieś 5-10 % ale do póki piłka w grze i szanse matematyczne są trzeba walczyć. Bukmacherzy obniżyli straszliwie współczynniki na zwycięstwo Polaków do 2.20 ...
 
manekrts 0

manekrts

Użytkownik
Beenhakker twierdził że ma po dwóch równorzędnych zawodników na każdą pozycję. A ja się pytam kogo on ***** ma na lewą obronę??? Ma jedynie Wawrzyniaka który nie wiadomo dlaczego nie gra i Żewłakowa który musi grać na środku obrony bo to co pokazał dzisiaj Jop przez pierwsze 30min. to jest istny śmiech na sali. A Beenhakker wpuszcza na lewą obronę KOGO??? Prawego obrońcę!!! Golańskiego który już pokazał w meczu z Niemcami że lewa noga służy mu tylko do podpierania i właśnie przez te decyzje w obydwóch meczach niewidoczny był Krzynówek który musiał ******* pół roboty właśnie za lewego obrońcę.
Można się tak rozpisywać chyba w nieskończoność a to tylko jedna pozycja. A gdzie prawy pomocnik? A gdzie środkowi obrońcy?
A myślę że jakby było nawet po trzech zawodników na jedną pozycję to i tak tego meczu nie wygralibyśmy bo przecież POLACZKÓW zawsze trzeba wyjebać bez mydła. Brak mi słów co ten kretyn z Anglii zrobił. Moim zdaniem powinni mu po meczu rozjebać łeb i to porządnie.
 
ryba_gangsta12 665

ryba_gangsta12

Użytkownik
Dlaczego?? Pytam dlaczego zostaliśmy poszkodowani, za to że chłopaki zostawili tyle zdrowia na boisku, za to że sędziował anglik, za to że Austria jest gospodarzem?? Nie wiem co o tym myśleć, ciekawe ile Howard Webb dostał za tego karnego, może nowiutkie BMW lub okrągłą sumkę. Dziękujemy za to że odebrałeś nam marzenia, za to wszystkie przygotowania piłkarzy i sztabu poszły w błoto. UEFA powinna rozpocząc śledźtwo, takiego czegoś nie można zostawić! Mówi się o zwalczaniu korupcji a tu na EURO 2008 taki numer, wstyd dla całego piłkarskiego świata. Wielki sport &lt;hahaha&gt; wielkie przekręty i tyle, jak mają być tak rozgrywane wielkie imprezy lepiej żeby się nie odbywały ... :kwasny4565:
 
emdzej 0

emdzej

Użytkownik
Przez pierwsze 25 minut Polacy nie wiedzieli gdzie są.Tak oglądając mecz to wyglądało to tak jakby Boruc poszedł ze wszystkimi 2 h przed meczem na wódkę a sam nie pił.Gdyby nie Artur to po kwadransie było by 3-0 i po meczu.Mariusz Jop to grał jakby miał powiązane nogi.DRAMAT !.Potem się ogarnęliśmy jako tako.Austria opadła z sił i Roger strzelił na 1-0.Nie mogę zgodzić się z Austryjakami ,że był spalony bo to co się wydarzyło w 90 min. to przy tym pikuś.
No więc właśnie.Nie wiem zupełnie co targnęło Webba do podjęcia takiej decyzji.Zupełnie nie wiem.Przecież takie walki w polu karnym są w każdym meczu i to w ilości takiej ,że gdyby sędzia był upierdliwy to w meczu było by 20 goli z karnych.Lewandowski może faktycznie trzymał Prodla ale on także miał w ręku jego koszulkę , pomijając fakt ,że ten blondynek co wszedł z Austrii Bąka też sprowadzał do parteru.Po prostu to jest codzienne zachowanie w polu karnym i nie ma co tu się dziwić.Dla mnie taki sędzia nie powinien wypaczać wyniku na tak dużej imprezie.To jest niedopuszczalne.
Jednym słowem mecz bardzo ciekawy , Polacy grali dobrze 60 minut ale jak sędzia robi &quot;swoje&quot; to nawet najlepszy piłkarz nie miałby wpływu na wynik.
Szkoda.
 
snap8 12

snap8

Użytkownik
Jak mecz ma byc ustawiony to nie ważne jest gdzie i w której minucie to sie odbędzie, ale pewne jest że będzie.
Karny z kapelusza przekreślił szanse polaków na awans ( teoretycznie jeszcze sa ???? i juz zaczeli liczyć jak na kazdej imprezie smiech na sali)

Polacy zagrali wczoraj żenujące 30 minut, a reszta meczu po strzeleniu bramki była troche lepsza , a le napewno nie dobra, coś pod przyzwoita.

Nie oszukujmy się Polacy są najsłabszą druzyną na tym Euro i napewno nie zasłuzyli na awans.
Ostatni mecz z Chorwatami to niestety jak zwykle mecz o honor, tylko w tym przypadku cudem bedzie remis z Chorwatami, wszystko zalezy od tego czy chorwaci odpuszczą ten mecz, ale nawet drugim składem powinni nas ograć.
Niemcy i Chorwaci w ćwierćfinałach.
 
hellraiser 636

hellraiser

Forum VIP
Jestem tak załamany że nie mam słów by coś napisać przy naszym spalonym w paru studiach parę godzin po północy dzwonili do sędziów nie tylko Polskich którzy mówili że nie było mowy o spalonym, następnie kiedy pytano ich o karny nie wiedzieli kto tak naprawdę faulował. Jedno mnie bardzo dziwi jest to Angielski sędzia w Anglii jak wiemy przepuszcza się brutalne faule przy których nikt nie ma pretensji, u nas w polu karnym to ja nie wiem czy ktoś w ogole dotykal Austriaków, sędziowanie było naprawiane błędami i tylko byly one naprawiane dla Austrii. Jest to dla mnie skandal i gra żeby chociaz jeden gospodarz zostal na imprezie. Mogę dodać że Austria ma Hitlera, my Papieża i los zrobił nam takie coś.
 
mati_tupac 0

mati_tupac

Użytkownik
ja po tym karnym byłem załamany, fajnie gralismy , gra nam zaczeła się układać , atakowaliśmy a czas mijał ; /93 min meczu i bach jak grom z nieba KARNY...
nie mogę tego zrozumieć Dlaczego nam POLAKOM to zrobili ?? bo nie sądzę żeby angielski sędzia który jest przyzwyczajiny do ostrej gry podyktował rzut karny w 93 min meczu po czymś takim...dlatego pytam się KTO NAM TO ZROBIŁ ?? po co graliśmy z gospodarzami turnieju ?? bo mają jeszcze szanse na awans ??
Niemcy przegrali ; / i tak Austryjacy mają jeszcze szanse na awans ! ;/
MAM nadzieje że sędzia który będzie sędziował mecz Niemcy-Austria pomoże gospodarzom wygrać mecz a Chorwacja nam się podłoży ( czyli wystawi rezerwy) i wygramy ten mecz dzięki czemu będziemy wstanie awansować...no cóż
pozostaje nam tylko wiara
a wiara czyni cuda !!
dlatego
POLACY JESTEŚMY Z WAMI POLACY JESTEŚMY Z WAMI JESTEŚMY Z WAMI POLACY !!
 
narosdz 46

narosdz

Forum VIP
Czekałem na ten mecz baaaardzo długo... no i nadszedł dzień wielki i wspaniały. Poszedłem do pubu na ogródki i marzłem na zimnym wietrze, ale kibicowałem... piękny gol dla poslkiego teamu i Polska prowadzi 1:0... ale niestety, sędzia popełnia fatalny błąd i Polska odpada z euro 2008 (niby mamy minimalne szanse, ale nie sądze, że Austria wygra z Niemcami, a my z Chorwatami). Sędzia się pomylił strasznie, ale jak sami widzieliśmy, nasz gol padł również niesłusznie bo był spalony... a więc sędzia popełnił fatalny błąd po raz kolejny... już nawet szkoda gadać przy tym jak rozdawał zółte kartki za nic... chociażby zółta kartka dla jacka krzynówka, ktory ją otrzymał za &quot;niesportowe zachowanie&quot; kopiąc pilke po uslyszeniu gwizdka przerywajacego gre... ale uwazam, ze kartka ta byla smieszna. Dlaczego nie dostal kartki ten mieciu co zaczepiał naszego Bąka w polu karnym? Bo ten sedzia od samego poczatku byl za gospodarzami... wiadomo, gospodarze to musza jakos zachowac swoj honor... a tak w ogole to brawa dla Bąka ktory wyskoczyl do Austriaka z pięściami ktory ewidentnie posral sie w gacie i okielznal sie z lokciami. SZkoda ze tak to jest... cala Wielka Brytania kibicuje Polakom, nawet ulozyli brytyjski hymn dla naszych bialo-czerwonych (gdzies na necie widzialem), ten obrazek jak grupka szkotow w spodnicach skanduje polskie hasla... a tu prosze, taki cios od brytyjczyka, podejrzewam, ze brytole tez wstydzą sie za tego sedziego, ktory no trzeba przyznac, ze wykopal nas bez pardonu z mistrzostw europy 2008. Wielkie brawa dla rogera ktory wprost czarowal tą pilke, pamietna akcja gdy guerreiro wykolegowal trzech obroncow uzywajac wspanialych sztuczek no i jego gol ktory dal nam prowadzenie. Uwazam, ze Polska (jak wszyscy) zostala bardzo skrzydzwona, ale taka jest prawda, Polacy zawsze byli kopani w dupe, od konca drugiej wojny, az po dzis, Polska zostaje poniżana... bardz spodobala mi sie postawa leo benhakera ktory po meczi wyszedl na pitch zeby pogadac z tym sędzią, niestety dalej nie wiem co sie dzialo bo trzasnalem kuflem i wyszedlem z pubu...
austriacy na początku jechali nas jak chcieli, ewidentnie byli lepiej fizycznie przygotowani od nas, konstruowali o wiele lepsze i liczniejsze akcje... na ich dziesiec akcji, naszych byly 2, alke to po naszej akcji padla bardzo wazna bramka, wiec liczy sie jakosc, a nie ilosc... bardzo podobala mi sie postawa marka saganowskiego ktory bardzo dobrze sie spisal... n i chyba najwazniejszy czlon naszej wczorajszej ekipy na meczu - atrut boruc, dzieki ktoremu nie stracilismy zadnej bramki po bezposrdenim starciu... wspaniale spisywal sie w pojedynkach jeden na jeden z napastnikami, ktorych bylo kilka i zawsze boruc wychodzil z nich zwyciesko... szoda tylko, ze nie obronil rzutu karnego, no ale kazdy kiedys musi sie w koncu pomylic i nikt nie jest idealny... ogolnie to wielkie brawa dla aszej reprezentacji, zostalismy wykolegowani z tego turnieju i po frytach, trzeba czekac kolejne 4 lata i miejmy nadzieje, ze euro 2012 odbedzie sie w Polsce i wtedy utrzemy wszystkim nosami... peace out!
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
...
Ja napiszę to co w moim temacie bo tam na pewno nie każdy zerka a tutaj większość :]
&quot; Ja się na tego meczu już może nawet nie wypowiem bo to nie ma sensu ... :kwasny4565: Pan Howard Webb odebrał nadzieję Polakom na awans z grupy dyktując kontrowersyjny karny :kwasny4565: I jeżeli Pan Howard widział tutaj gdzieś karnego to nie wiem czym On się sugerował ... Moim zdaniem bardziej faulowany tutaj był Bąk ale tak to już jest jak się gra z gospodarzami ... Chociaż do tej pory a dokładnie do 80 min. myślałem że będzie sprawiedliwy, oglądałem jego kilka meczy które sędziował w lidze Angielskiej i jeden mecz na Euro i myślałem że jest to dobry sędzia ale jednak się myliłem .. szkoda :kwasny4565:

Ja tylko powiem : Howard Webb zapraszamy na Euro 2012 :] Gwarantujemy niezapomniane emocje ! :spokodfhgfh:

ARTUR BORUC ! Niewątpliwie bohater tego meczu przynajmniej dla mnie, obronił on chyba z 4 setki i uchronił swoją drużynę przed stratą bramki przez co dając im natchnienie do dalszej walki i strzelenia bramki, co im się udało lecz ... Webb !!!!!!!!!!!!! :kwasny4565: &quot;
pozdROWienia ????​
 
F 0

fe2ka13

Użytkownik
No sędzia dał dupy... ale jakby nie patrząc my strzeliliśmy bramkę ze spalonego , więc jest remis...
spalonego nie było
zrób sobie analizę tej akcji to zobaczysz że w momencie podania do sagana , aż 4 obrońców jest jeszcze przed nim , później podanie do Rogera też nie było spalonego bo jeden z obrońców leżał już pod poprzeczką bramki
nie sugerujcie się tym co mówią komentatorzy , wspomniany spalony przez nich nie dotyczył strzału na bramkę
tylko że w momencie gdy realizator powtarzał strzał na bramkę to toczyła się normalna akcja gdzie był spalony i dla tego teraz ludzie opowiadają brednie o spalonym
link do fragmentu meczu
http://www.me2008.pl/artykul/1385/karny-w-ostatniej-minucie-odebral-nam-zwyciestwo
a co do karnego, to Ci którzy wypowiadają się że był słuszny (nie mówię tylko o tym forum) to niedzielni kibice , nie kumają tego że podczas stałych fragmentów gry na polu karnym jest nawet 14-16 piłkarzy, stoją w jednej kupce , i w momencie kopnięcia piłki tam każdy stara utrzyma się na nogach , jeden się cofnie popchnie drugiego ten straci równowagę i próbując sie kogoś złapać stara się utrzymać na nogach ,
ale nie karny powinien być tu tematem dyskusji tylko akcja która miała sytuację 30 sekund wcześniej , chodzi mi o te popchnięcie przez tego blondyna (nie pamiętam nazwiska) naszego zawodnika i jeszcze ten głupi uśmieszek, dlaczego wtedy nie było czerwonej kartki, bo identyczny faul w meczu niemcy - chorwacja skończył się czerwoną kartką
ale stało się , może w meczu z niemcami sędzia jeszcze bardziej będzie po stronie gospodarzy i połowa niemców skończy z czerwonymi kartkami ???? P:p

a tak jeszcze z fragmentu tego karnego na tym filmiku (lub zdjęciu j/w)widać też dokładnie jak za koszulkę chyba bąka ciąga ten blondyn i to jest właśnie to co mówiłem o 14 graczach na polu karnym gdzie jest jedna wielka przepychanka , sędzia dał dupy nie ma co :p
 
R 0

ragnar2

Użytkownik
Swoja droga jesli myslicie, ze ten karny byl podyktowany dla Austrii, to jestescie w glebokim bledzie. Ten karny byl podyktowany dla...niemcow, przeciez to widac golym okiem. Gdyby nie nasz remis z Austria to szwabusy moglyby nie wyjsc z grupy, a tak maja prawie pewny awans.
 
T 9

tosterkm

Użytkownik
No ale nie byłbym sobą jakbym nie szukał jakiś pozytywów. Może ktoś tam u góry nad nami czuwa ? W końcu jakbyśmy wygrali ten mecz to Chorwaci napewno ostatniego spotkania by nie odpuścili. Teraz mają zagwarantowane 1 msc. w grupie i napewno nie trafią na Portugalię a na Czechy/Turcję. Wystawią więc rezerwy i jest szansa na zwycięstwo dwoma bramkami a przy optymalnej 11 nie byłoby na to szansy według mnie. Może W tak ale nie aż tak wyraźne a wiadomo, że współczynnik bramek mamy słabszy. Oczywiście musimy mieć masę szczęścia by Austria wygrała nad Niemcami ale gospodarze tej imprezy pokazali że potrafią grać momentami bardzo dobrze. Brakuje im skuteczności ale jak to się mówi do trzech razy sztuka. Jeśli zaczną tak jak z nami to Niemcom może być ciężko po będą pod wielką presją a widać że nie bardzo sobie z nią radzą. Oczywiście szanse na to są małe. Jakieś 5-10 % ale do póki piłka w grze i szanse matematyczne są trzeba walczyć. Bukmacherzy obniżyli straszliwie współczynniki na zwycięstwo Polaków do 2.20 ...
tez stracilem duzo serca do pilki, kocham ten sport, jestem kibicem futbolu, ale jak widze, ze z kazdym rokiem jest on coraz bardziej skur#iony, to ogarnia mnie niechec i rozczarowanie
Jacques, naprawde wierzysz, ze mamy szanse awansowac? wg mnie szans nie ma zadnych, nie po to sprzedali Polske, zeby teraz dac nam wyjsc z grupy, nie ma takiej opcji
nikt mi nie powie ze sedzia sie pomylil, nie ma takiej opcji, on to zrobil z premedytacja, gwizdal austriakom jakies glupie wolne na naszej polowce pod koniec meczu, kazda pila szla na afere, sedzia szukal karnego i go znalazl, powtorka wolnego w momencia jak Boruc ma pilke w rekach to skandal! mecz zostal z premedytacja wydrukowany
euro2008 ma malo wspolnego z pilka nozna, jest to okazja do dojenia frajerow, takich jak my, kibice, mamy jechac tam, kupic kosmicznie drogie bilety, pamiatki, jedzenie, noclegi itd, impreza ma sie oplacic, jakby 6 dni po otwarciu odpadli obaj gospodarze, to bylaby finansowa klapa, wiec Polacy nie mogli wygrac tego meczu, po odpadnieciu szwajcarii trzeba bylo koniecznie przedluzyc szanse austrii, bo inaczej zainteresowanie mistrzostwami drastycznie by spadlo, to samo bylo na ms w korei, jak pchali do przodu tych smiesznych skosów, byle tylko sie kasa zgadzala, pilka coraz bardziej ustepuje miejsca pieniadzom, a szkoda, bo to piekny sport
po tyym meczu jestem zalamany i mam ochote rzucic to wszystko w diably... bo po co? u buka wygrac nie da rady, bo mecze poustawiane, ogladanie powoli mija sie z celem, jedyna roznica to taka ze przed meczem wynik znaja nieliczni, a po meczu juz wszyscy, wiec po co to ogladac?
 
dydel12 0

dydel12

Użytkownik
sędzia nie zauważył spalonego i dał nie słusznie zdobytą bramkę polakom. W przerwie na pewno się od kogoś dowiedział, czy to z powtórki czy od gospodarzy że gola dla polaków nie powinien zaliczyć. Chcąc naprawić swój błąd Howard Webb &quot;grał&quot; od tej pory po stronie Austrii. Ale ja tego chłopa nie rozumiem!! Jeśli sie popełniło błąd to przecież nie znaczy to że tych błędów trzeba popełnić jeszcze więcej!! Co to kurwa ma znaczyć?! Na takim szczeblu rozgrywek sędziowie powinni być odpowiedzialni za swoje czyny. Czy sędzią może zostać każdy &quot;Jasiu&quot; (szanuje wszystkich Jaśków, to tylko przykład) który choć trochę zna się na piłce? UEFA razem z FIFĄ powinni co z tym zrobić. Doskonałym rozwiązaniem wydaje mi się sędziowanie meczu &quot;zza murawy&quot;. Oczywiście w rozgrywkach Euro czy WC oraz ligach które są wystarczająco prestiżowe do takiego monitoringu. W moim mniemaniu wyglądać to powinno następująco: wokół murawy rozstawić kamery a także kilka innych &quot;wolnych&quot;. Sztab sędziowski znajdował by się w specjalnym pomieszczeniu (coś na kształt przyczepy campingowej) w którym znajdował by się sprzęt monitorujący. Swoje decyzje sędziowie podawali by do mikrofonu, jeśli któryś z piłkarzy miał by pretensje &quot;był czy? nie był?&quot; mógłby to zobaczyć na powtórce (coś jak chealleng w tenisie). Można by także umieścić sensory w butach, piłkach, bramkach. A także ujednolicić wszystkie zasady. Stworzyć tzn. kodeks, i podnieść poziom i poszerzyć zakres edukacji arbitrów. To jest mój pomysł na sprawiedliwy football. Żyjemy w XXI w a zasady i technika sędziowska uległa marnemu bądź żadnemu rozwojowi. Czas coś zmienić! To gra o zbyt duże pieniądze by ją tak zaniedbać. Możecie powiedzieć &quot; to zabije football&quot; a właśnie że nie! przez to piłka stanie się sprawiedliwa, liczyć sie będą tylko umiejętności i taktyka zawodników. Myślę ze do czasu EURO 2012 w Polsce(tak wieże że się uda! mieć takie ogromne... piękne... wypełnione po brzegi kibicami... stadiony) UEFA coś z tym fantem zrobi ???? a wszystko dla piękna footballu.

pozdrawiam





a co do meczu Polski, to.... nie na widzę cie ty chu**
na twoim miejscu zająłbym sie łapaniem angielskich wandali na ulicach a nie niszczeniem tego co piękne
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
No napisałem że szanse oceniam na 5-10 % czyli bardzo niewiele ale uważam że paradoksalnie większe mamy teraz niż przy stanie 1-0. My nie bylibyśmy w stanie ograć najlepszy skład Chorwatów różnicą 3 bramek a tyle byśmy musieli bo zakładając że Niemcy ogrywają Austrię to tyle byśmy potrzebowali. Nawet jeśli Niemcy straciliby punkty z Austrią to i tak musielibyśmy zdobyć o jeden punkt więcej od nich a jednak z najlepszym składem Chorwatów byłoby to mało prawdopodobne według mnie, bo Modrić czy Olić wchodzili by w nasza obronę jak w masło.
Teraz mamy łatwiej bo Chorwaci napewno zagrają drugim składem, bo 1 msc. mają zapewnione i trener da pograć wszystkim zmiennikom nie chcąc ryzykować kartek, kontuzji itd. na fazę pucharową. Moim zdaniem na mega wkur*** możemy teraz ich ograć dwoma bramkami. Problem jest taki że Austria musi wygrać (najlepiej 1 bramką) z Niemcami i to jest bardzo mało prawdopodobne i potrzebujemy cudu w Wiedniu a nie w Klagenfurcie.
Także i tak i tak nasze szanse byłyby niskie. Taka prawda. Choć pozornie wyglądałoby to zupełnie inaczej. Bardzo niedobrze się stało, że przegraliśmy z Niemcami ale jeszcze gorzej że Chorwaci ograli Niemców. Ja liczyłem na wygraną Szwabów (widać nie można na nich polegać) i walkę o awans z Chorwatami w ostatnim meczu a nie korespondencyjny pojedynek z Niemcami ... Także ja byłem lekko załamany już przed meczem.
Aczkolwiek tak na chłodno patrząc to my szanse straciliśmy przed mistrzostwami. Znowu nasi najlepsi gracze w eliminacjach nie grają w klubach (np.Matusiak), znowu kontuzje kluczowych zawodników (Bronowicki, Błaszczykowski,Żurawski), trzymanie się kurczowo zawodników czy dziwne powołania jak Kokoszka, Pazdan, Wawrzyniak itd. zamiast gwiazd z naszej ligi czy solidnych graczy z zagranicy np. Jelenia, Wichniarka, Gancarczyka itd. Wierzyłem LEO że to dobre powołania ale jeśli oni nie grają ani minuty przez cały turniej to ja się pytam po co ich zabrał ? Niestety przy całej sympatii do Leo popełnił on identyczne błędy jak Janas czy Engel. Z tą różnicą że mimo wszystko gramy lepiej i warto dać popracować Benhakeerowi. On też nie jest Bogiem i popełnia błędy będąc w presji (co jak co ale my potrafimy taką presję zrobić) ale jestem przekonany że wyciągnie jakieś wnioski.
Finansowo też straciłem mnóstwo kasy ale to mnie mniej boli niż ten ból jaki wywołał Webb. Ja wiem, że przez parę tygodni jeszcze będę miał problemy po tym meczu ...
 
grzesio 43K

grzesio

Forum VIP
Każdy narzeka.
- Można sie było domyślić - jak odpadła Szwajcaria to trza pociągnać drugiego gospodarza
- Powiedzcie to naszym grajkom , którzy zamiast zrobić 2:0 , 3:0 to sie opieprzali - wynik każdy zna
- Borucowi cena pięknie pójdzie do góry - chyba on na tym remisie &#39;&#39;skorzystał&#39;&#39; najbardziej
Cud pod Wiedniem i Klagenfurtem będzie potrzebny.
Szanse mamy czysto matematyczne.
Przy wygranej 2:0 Hrvastki i naszej można by było ustawke zrobić - wygrana nasza dwoma bramkami powyżej 3:1 - dawałaby awans nam i Chorwacji :p - tak mi sie zdaje
Austria - może też będą chcieli wyjść z grupy ?? wygraja i co ?? my tez musimy - Chorwacja o nic nie gra.
Remis i nasza wygrana - nas out.
 
Do góry Bottom