>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Grand Prix Węgier 24-26.07.2009 (nr 10)

Status
Zamknięty.
snajper 322

snajper

Forum VIP
FORMULA 1 ING MAGYAR NAGYDIJ 2009


Piątek 24 lipca 2009
Trening 1 10:00 - 11:30
Trening 2 14:00 - 15:30

Sobota 25 lipca 2009
Trening 3 11:00 - 12:00
Kwalifikacje 14:00

Niedziela 26 lipca 2009
Wyścig 14:00


Info o torze:
Nazwa toru: Hungaroring
Lokalizacja: Budapeszt, Węgry
Pierwsze Grand Prix: 1986
Długość toru: 4.381 km
Liczba okrążeń: 70
Całkowity dystans wyścigu: 306.663 km
Rekord toru: 1:19.071
Rekordzista toru: Michael Schumacher (Ferrari)
Zwycięzca w sezonie 2008: Heikki Kovalainen (McLaren)

Bialo-czerwono na trybunach, szczegolnie na Kubica Grandstand. Czy to GP Polski? Nie to to wyscig na Wegrzech. Tor Hungaroring jest najblizej Polski, gdzie znowu licznie pojawia sie polscy kibice. Oczywiscie oblegana bedzie trybuna naszego rodzynka F1, na ktora bilety kosztuja 229 euro, czyli znacznie ponad 1200 zł. W zeszłym roku stolicę Węgier odwiedziło podczas weekendu F1 około 30 tysięcy naszych rodaków. W obecnym sezonie organizatorzy spodziewają się nawet 50 tysięcy. Czy to wzmocni Kubice, ktory bardzo liczy na doping? A co z Force India czy wkoncu pech ich opusci. BrawnGP zapowiada rewanz za poprzednie wyscigi a RedBulle licza na kolejny dublet i zblizenia sie na pierwsze miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Tor ten zaraz po Monaco jest najwolniejszym w kalendarzu, pogoda ma dopisac ????

Zapraszam do dyskusji i pisania analiz!!!
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Alguersuari zostanie najmłodszym kierowcą F1
Jak się można było spodziewać, Toro Rosso, dzisiaj potwierdziło, że nowym kierowcą zespołu zostanie Jaime Alguersuari.

Młody Hiszpan niedawno został kierowcą testowym i rezerwowym ekip Red Bulla. Po opublikowaniu kilka dni temu decyzji o rozwiązaniu kontraktu z Sebastienem Bourdais, jego awans na stanowisko kierowcy wyścigowego STR był niemal pewny.

Debiutując w GP Węgier Hiszpan zostanie najmłodszym zawodnikiem Formuły 1 w całej, 59- letniej historii tego sportu.

19-letnii Alguersuari jest aktualnym mistrzem świata brytyjskiej Formuły 3, a w bieżącym sezonie zanim trafił do Scuderii Toro Rosso ścigał się w World Series by Renault.

formula1.pl​
 
N 0

nyka21

Użytkownik
wyniki 1 treningu
1 Heikki Kovalainen Finlandia McLaren 1:22,278 21
2 Nico Rosberg Niemcy Williams +0,059 27
3 Lewis Hamilton W.Brytania McLaren +0,276 20
4 Mark Webber Australia Red Bull +0,337 21
5 Kazuki Nakajima Japonia Williams +0,341 25
6 Jarno Trulli Włochy Toyota +0,427 17
7 Kimi Raikkonen Finlandia Ferrari +0,518 23
8 Felipe Massa Brazylia Ferrari +0,577 25
9 Fernando Alonso Hiszpania Renault +0,723 28
10 Jenson Button W.Brytania Brawn GP +0,852 25
11 Robert Kubica Polska BMW Sauber +0,868 24
12 Nick Heidfeld Niemcy BMW Sauber +0,876 23
13 Rubens Barrichello Brazylia Brawn GP +0,931 24
14 Timo Glock Niemcy Toyota +0,956 30
15 Sebastian Vettel Niemcy Red Bull +1,005 25
16 Giancarlo Fisichella Włochy Force India +1,206 20
17 Nelson Piquet Brazylia Renault +1,400 22
18 Adrian Sutil Niemcy Force India +1,567 18
19 Sebastien Buemi Szwajcaria Toro Rosso +1,720 37
20 Jaime Alguersuari Hiszpania Toro Rosso +1,950 42
 
toxic 0

toxic

Użytkownik
Trening treningiem ale fakt faktem Kovi ładnie dzisiaj jechał 1 i 2 w sesjach. Wydaje mi się, że w tym roku czuje się pewniej niż w tamtym.
 
djkg6 0

djkg6

Użytkownik
Co taka cisza w tym dziale?? Kubica przestał osiągać sukcesy i już wszyscy zapomnieli o F1? ale z was kibice :-D łapcie analize od djkg6:

Spotkanie: Kto wygra kwalifikacje GP Węgier?
Typ: Lewis Hamilton
Kurs: 2,75
Buk: Sportingbet
Analiza: Bolidy McLaren Mercedes wyjątkowo dobrze spisują się na węgierskim torze. Wśród trzech sesji treningowych kierowcy McLarena nie spadli poniżej 4. miejsca- to wyjątkowo dobry wynik. Oznacza to, że bolid stajni McLaren Mercedes jest dobrze skonfigurowany pod ten tor. Ponadto Lewis hamilton osiągnął najlepszy czas ze wszystkich kierowców na tym torze podczas tego weekendu- 1:21.009. Również jego średnia prędkość podczas tego weekendu była największa- 194.689 km/h. Jak widzimy Lewis Hamilton króluje wśród statystyk ze wszystkich trzech sesji treningowych. Wszystko wskazuje na to, że w kwalifikacjach nie będzie miał sobie równych.
⛔⛔⛔
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Massa przejdzie operację i pozostanie na OIOMie
Felipe Massa będzie potrzebował przejść operację, po tym jak doznał uszkodzenia kości czaszki i wstrząśnienia mózgu podczas kwalifikacji do Grand Prix Węgier.
Brazylijczyk nie weźmie udziału w wyścigu po tym, jak w kwalifikacjach uderzył głową w odłamki innego samochodu, najprawdopodobniej należącego do Rubensa Barrichello, a następnie pojechał prosto w barierę z opon na jednym z najszybszych zakrętów toru Hungaroring. Massa został przetransportowany do szpitala w Budapeszcie, jego stan jest określany jako stabilny.
Ferrrari w oświadczeniu poinformowało, że Massa będzie musiał przejść operację i zostanie pod obserwacją na oddziale intensywnej terapii przez nieokreślony jeszcze okres czasu.
&quot;Po wypadku w czasie sesji kwalifikacyjnej do Grand Prix Węgier Felipe Massa został przetransportowany do szpitala AEK w Budapeszcie. Felipe był przytomny w momencie przywiezienia do szpitala i jego ogólny stan pozostaje stabilny.&quot;
&quot;Po kompletnych badaniach medycznych wyszło na jaw, że ma rozcięte czoło, uszkodzoną kość czaszki i wstrząśnienie mózgu. Te rzeczy muszą zostać zoperowane, po czym Felipe pozostanie pod obserwacją na oddziale intensywnej terapii.&quot;

Zgodnie z regulaminem F1 jutro na starcie pojawi się więc tylko jedno Ferrari, prowadzone przez Kimiego Raikkonena.

Zespół obiecał ujawnić więcej informacji wieczorem.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Dzisiejszy dzień minął pod znakiem wypadku Massy. Jak już wiadomo w Felipe uderzyła sprężyna ważąca 800gram. To wydarzenie przyćmiło ściganie na Hungaroring w kwalifikacjach, ale nie ma sie czemu dziwic.
Jak wiemy już jutro Felipe nie wystartuje. Nasz jedynak i nasza nadzieja Robert Kubica znowu daleko daleko za murzynami... BMW ma tragiczny bolid, z którego nic nie da się osiągnąc.

Przechodząc do wyników uzyskanych na torze. To lekko może dziwic pole position dla Alonso. Renault spisało się bez zarzutów i Hiszpan stoi przed dużą szansą na duzą zdobycz punktowa. Buki wyraźnie widac nie przejęły się nic a nic tym, że wystartuje on z pierwszej linii i nadal faworyzują Red Bull i Brawn GP. Jednak patrząc z drugiej strony na wage jego bolidu nie ma się co dziwic. Hiszpana jednak stac na dobre miejsce. Ma umiejetności ale czy jego bolid jest na tyle mocny by to osiągnąc to juz inna sprawa. Zaledwie 637,5kg waży Renault Alonso co jest o 13kg lżejszy od drugiego z tych najmniej zatankowanych Lewisa Hamiltona :!: Taktyka bardzo ryzykowna i może okazac się mało skuteczna. Przechodząc do jutrzejszego Grand Prix pokusze się o kilka typow ;) Co do stawek to się oczywiście nie ma co szarpac, bo różnie w życiu bywa, ale dla zabawy i adrenaliny można coś postawic.

Który zespół okaże się zwycięzki ? Typ : Red Bull @ 1,48 Tobet (5/10)

Wage bolidu ALonso już wspomniałem. Nie pozwala to wysnuwac wniosków aby po zjeździe do aleji serwisowej nadal jechał szybkim tempem. Raczej będzie wtedy spowalniał całą stawke. Razem z Hiszpanem z pierwszej linii wystartuje Vettel, a z 3 pozycji Webber. Jest to wielki handicap dla Red Bulla. Kierowcy Brawn GP są daleko. Button 8 a Baricchello 12. Wierząc statystykom to w tym sezonie wygrywały tylko bolidy albo teamu Rosa Brawna albo ze sponsorem napoju energetyzującego w nazwie ;) Niby wysoko też jest Lewis Hamilton, ale on sam jedynie wie co może zrobic, tzw &quot;goraca głowa&quot;. McLareny jeżdzą dobrze ale nie na tyle by wygrac jednak.


Jaime Alguersuari sklasyfikowany ? Typ : NIE @ 2,20 Tobet (4/10)

Debiutant w kwalifikacjach nie powalił na kolana. Do Roberta który zajął 19 miejsce stracil aż blisko 0,400sek co jest dużą stratą. Jego debiut na takim technicznym torze jak Hungaroring może okazac się niewypałem. Dodając do tego bolid Toro Roso, który dosc często ma problemy i się psuje to sądze że to ciekawe rozwiązanie po zaskakująco dobrym kursie.


W dniu dzisiejszym oferta nie jest jeszcze zbytnio rozbudowana i narazie tylko takie dwa typy wpadły mi w oko. Byc może Wy macie takze coś na uwadze, tak więc zapraszam do dyskusji i pisania analiz ;)
 
djkg6 0

djkg6

Użytkownik
Spotkanie: Head-to-Head Alonso/Hamilton
Typ: Fernando Alonso
Kurs: 1,95
Buk: BWIN
Analiza: Tor Hungaroring jest dość specyficznym torem, bowiem bardzo trudno się na nim wyprzedza, więc dobra pozycja na starcie daje bardzo dużą przewagę na tym torze. Fernando Alonso będzie startował w tym wyścigu z pierwszego miejsca i trudno go będzie wyprzedzić przez Lewisa Hamiltona, tym bardziej, że Brytyjczyk startuje dopiero z czwartego pola, więc będzie musiał wyprzedzić jeszcze dwóch zawodników aby znaleźć się za Fernando Alonso. Będzie to ciężkie do wykonania na tym trudnym do wyprzedzania torze i myślę, że ta cecha tego toru spowoduje, że Fernando Alonso zajmie lepszą pozycję od Lewisa Hamilton.
⛔⛔⛔
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Wydaje mi się że nie wziąłeś pod uwage to jak kierowcy są zatankowani. Wyżej napisałem że Alonso jest o 13kg lżejszy od Hamiltona, a to oznacza oczywiście o wiele wczesniejszy zjad na pit stop. Potem Fernando będize musiał jechac cysterną. Sądze że jego Renault nie jest w stanie nawiązac walki z McLarenami, które tak dobrze spisuje się podczas tego weekendu. Hamilton wyprzedzi Hiszpana podczas tankowań, przynajmniej ja odnosze takie wrażenie., ale oczywiście moge się mylic więc poczekajmy co na ten temat sądzi ekspert snajperos ;)

Oprócz podanych dwóch typów w nocy dzsiaij przyglądając się ofercie zauważyłem jeszcze taki oto typ :

Sebastian Vettel - Lewis Hamilton Typ : 1 @ 1,50 (5/10) Tobet

Niemiec wyrusza z pierwszej linii i dysponuje bardziej &quot;przewidywalnym&quot; bolidem niż Hamilton. Porównujac także umiejętności i styl jazdy przewage widze po stronie Vettela. Brytyjczyk nieraz udowadniał że jeździ chaotycznie, przypominając sobie zeszłoroczne GP Węgier to Lewis Hamilton nie dojechał do mety, ale wtedy wyścig byl bardzo ciekawy. Na dzień dzisiejszy w F1 rządzą Brawn GP i Red Bull. McLaren powolutku powraca do dobrej dyspozycji ale to jescze nie jest raczej to. W ostatnim GP Hamilton także startował z bodajże wysokiego miejsca a przez jakis bład spadl na koniec stawki i tak już jechał do końca wyściugu. Jestem zwolennikiem talentu Vettela i jego umeijętności które w porównaniu z Hamiltonem są wyższe moim zdaniem. Dla mnie bardzo dobry typ na dzsiaij. Obaj sa podobnie zatankowani a wsyzstko rozegra się na torze;)
 
kosiarqa 0

kosiarqa

Użytkownik
Fernando Alonso - Jenson Button
Najlepsze miejsce w wyścigu: Hungary GP 2009

Sebastian Vettel - Mark Webber
Najlepsze miejsce w wyścigu: Hungary GP 2009


Osobiście nie znam się na Formule1.Ale ogladałem wczorajszy kwalifikacje i trening. Myśle że typy siadają , ale poczekam na komentarz snajpera co do moich typów :spokodfhgfh:
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
No to czas zaczynac. Aha to GP Wegier wiec mozna sie spodziewac procesji niz wyscigu :jezora:

Heikki Kovalainen TOP8?
Typ: Tak @ 1.50

unibet
No dla mnie prezent w postaci takiego kursu. Ubiegloroczny zwycięzca GP Wegier spisywal sie znakomicie podczas wszystkich sesji treningowych jak i kwalifikacji. Widac ze McLaren wrocil do swojego poziomu i najlepsi musza sie z nimi liczyc. Heikki ma bolid o wadze 655.5kg wiec podobnie tyle ile cala czolowka oprocz Alonso. Dodatkowo ma KERS na pokladzie ktory na starcie na pewno wykorzysta. Mam nadzieje ze pech go ominie i dzis zdobedzie pkt podczas wyscigu
Heikki Kovalainen
„Dzisiaj popołudniu trudniej było znaleźć przyczepność na torze, a bolid ślizgał się mocno. Lepiej było przy pełnym zbiorniku, ale dalej trudno było rozgrzać opony do odpowiedniej temperatury. W pewnym momencie przegrzałem je- było bardzo ciężko znaleźć odpowiedni balans, więc szósta pozycja to wszystko co mogłem dzisiaj zdziałać. Najbardziej zachęcającą rzeczą z dzisiejszego dnia jest to, że jesteśmy bliżej czołówki. Z tymi samymi poprawkami co Lewis, dokonaliśmy wspaniałego postępu, co pokazuje niewiarygodny wysiłek ze strony zespołu. Nie wiem, czy jakikolwiek inny zespół w padoku byłby wstanie zrobić tak duży krok do przodu. Powinniśmy być wszyscy zachęceni tym- - ale praca zaczyna się ponownie, aby przywrócić nas na czoło stawki. Liczę, że Felipe jest cały. Mam nadzieję, że nie jest ranny, gdyż to przypomina mi mój wypadek z Barcelony w ubiegłym roku.”

Hamilton - Button
Typ: Hamilton @ 1.35​

unibet
Tu nie ma co duzo pisac. BrawnGP juz nie jest takie mocne. Dogonil ich juz RedBull a teraz Mclaren jest juz bardzo blisko. Hamilton ma mniej paliwa od Buttona oraz KERS ktory napewno pomoze mu na starcie. Jezeli nie zrobi nic glupiego tak jak ostatnio to powinno byc dobrze. Na tym torze ciezko wyprzedzac wiec typ powinnien bezproblemow okazac sie skuteczny :spokodfhgfh:


Robson pisal ze Alonso z taka ilosci paliwa moze byc wyprzedzany, moze ale niekoniecznie.
Mistrz Schumacher w GP Francji jechal na 4 pity i wygral. Ba na Wegrzech w 1998 jadac na 3 stopy wygral wyscig czasy okrazen bylo na poziomie 1.19-1.20 ale czy Alonso jest w stanie takie cos powtorzyc?
 
gruby85 183

gruby85

Użytkownik
Witam mam pytanko czy wiecie moze o co chodzilo po starcie Raikonena komentator cos mowil ze dostanie jakas kare? Ale za co i jakich konsekwencji mozna sie spodziewac? Z gory dzieki za pomoc jezeli ktos bedzie wiedzial.
Pozdrawiam
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Witam mam pytanko czy wiecie moze o co chodzilo po starcie Raikonena komentator cos mowil ze dostanie jakas kare? Ale za co i jakich konsekwencji mozna sie spodziewac? Z gory dzieki za pomoc jezeli ktos bedzie wiedzial.
Pozdrawiam
Za uderzenie Vettela na zakrecie, znajac zycie sedziowe uznaja to za RI i rozejdzie sie po kosciach ;)
 
gruby85 183

gruby85

Użytkownik
Za uderzenie Vettela na zakrecie, znajac zycie sedziowe uznaja to za RI i rozejdzie sie po kosciach ;)
Czyli bez szans na to ze go cofna o jedno miejsce?????:kwasny4565:????
edit snajper: Raczej szanse sa zerowe
 
180michal 17

180michal

Użytkownik
Renault zostało wykluczone z wyścigu o GP Europy. Zespół Fernando Alonso wypuścił Hiszpana z pit stopu wiedząc, że koło w jego bolidzie nie jest zabezpieczone !!
Powodem tej decyzji jest incydent z niedokręconym prawym przednim kołem w bolidzie Fernando Alonso, które odpadło Hiszpanowi po wyjeździe z pit stopu podczas GP Węgier.
Stewardzi wyścigu ocenili, że ekipa pozwoliła Alonso na wyjazd z pit stopu, wiedząc, że koło nie jest odpowiednio zabezpieczone.
Ostrą reakcję arbitrów spowodowały ostatnie wypadki, jakie miały miejsce na trasach. Zaledwie tydzień temu w wyścigu Formuły 2 zginął 18-letni Brytyjczyk Henry Surtees, uderzony przez koło, które odpadło z bolidu innego kierowcy.
W sobotę do szpitala trafił Felipe Massa z Ferrari, którego podczas kwalifikacji trafiła sprężyna pochodząca prawdopodobnie z bolidu Rubensa Barichello. Brazylijczyk jest obecnie w śpiączce farmakologicznej, jego stan jest stabilny.
Oto pełna decyzja sędziów:
Po przejrzeniu dostępnych nagrań filmowych oraz przesłuchaniu komunikacji radiowej oraz przesłuchaniu Menedżera teamu sędziowie ustalili, że:
1. Uczestnik wypuścił ze stanowiska serwisowego samochód numer 7 wiedząc, że jedno z urządzeń utrzymujących nakrętkę nie zostało bezpiecznie zamocowane na swojej pozycji, co już wskazywało że także koło nie jest prawidłowo przymocowane.
2. Wiedząc to wszystko nie podjęto żadnej akcji, aby zapobiec opuszczeniu przez samochód pasa serwisowego.
3. Nie poinformowano kierowcy o tym problemie, ani nie doradzono mu, aby podjął działania odpowiednie do sytuacji pomimo faktu, że zawodnik poinformował team przez radio o problemach sądząc, że ma przebitą oponę.
4. W rezultacie ciężki element samochodu odłączył się w zakręcie numer 5, a samo koło odpadło w zakręcie numer 9.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom