>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Hit 13. Kolejki: Borussia Dortmund - Bayern Monachium 23.11.2013

Status
Zamknięty.
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP

Borussia Dortmund - Bayern Monachium





Tak więc przed nami kolejne Niemieckie Gran Derbi. Kto wie czy nie zapowiada się ciekawiej od oryginalnego Hiszpańskiego. Słusznie bukmacherzy wyżej cenią Bayern, defensywa Borussii zmasakrowana. Kursy są z wczoraj, dziś jest już ze 2,00 na Bawarczyków. Dlaczego? Mianowicie w BVB kontuzjowani są Subotic, Hummels, Schmelzer i Piszczek który już wraca po kontuzji, ale jeszcze nie zagra. Zatem zagra Sokratis - w mojej ocenie jest słabszy od Santany, który odszedł z BVB przed sezonem. Brakuje mu rozegrania przede wszystkim i jest zbyt stateczny, Großkreutz co już jest normą no i? Durm również z tego co widzę kontuzja. Czyli obrońców trzeba szukać w defensywnych pomocnikach Benderze, może Oliver Kirch. Dortmund płaci za wąską kadrę, mieli kilka okienek żeby ją poszerzyć, ich błąd że nie skorzystali.

Next round...




Dla Guardioli okazja wręcz idealna. Lokalny i najgroźniejszy rywal w walce o Bundesligę zdziesiątkowany. Pierwszy mecz Hiszpan przegrał z Jurgenem Kloppem. Tym razem pora na rewanż. Klopp to jeden z nielicznych szkoleniowców, który ma w CV zwycięstwo z Pepem Guardiolą i José Mourinho i choć trzeba docenić jego kunszt teraz stoi na straconej pozycji.

Ribery i Goetze duetem marzeń?



Może kiedyś, na dzisiaj to dwie indywidualności, które jadą do Dortmundu by coś udowodnić. Francuz jest głównym kandydatem w walce o Złotą Piłkę, ucieszony tym że na Mundial jednak jedzie, choć wielu już go skreślało. Mario Gotze wraca do domu, teraz pierwszy raz zagra przeciw byłym kolegom i będzie chciał pokazać ile potrafi. To właśnie na tych dwóch będą spoglądały wszystkie kamery, miejmy nadzieję że nie zawiodą.​

Faworytem? Zdecydowanie Bayern, ale póki piłka w grze wszystko się może wydarzyć.

Zapraszam do dyskusji.
 
nakladka 221

nakladka

Użytkownik
Sytuacja kadrowa bardzo niedobra dla BVB. Blok obronny wypada, ale za to dziś stary podopieczny Klopa - Manuel Friedrich(ostatnio bez klubu) podpisał kontrakt do końca sezonu i możliwe, że zadebiutuje już w sobotę. Możliwą opcją na środku bądź lewej obronie może być Bender. Po wczorajszym debiucie w reprezentacji naprawdę napakowany energią był Weidenfeller. Reus zas wypadł trochę słabej. Z ekipy Guardioli bardzo dobre zawody rozegrał Boateng, który opuścił boisko z lekkim urazem ale na sobote będzie gotowy do gry oraz Toni Kroos chyba najlepszy na boisku. Kontuzji w reprezentacji Holandii doznał Robben i chyba nie wystąpi w sobotę.
Bukmacherzy dosyć ostro zareagowali na kontuzje w BVB i kursy na Bayern spadły z 2,20 na ponizej 2.
Narazie wszystko wskazuj na Bayern ale jak juz tak kursy spadły poczekałbym jeszcze z granie coś w tym meczu do piątku przynajmniej
Co do Sokratisa to wg mnie dużo lepiej wprowadza piłkę do gry niz Santana, który kompletnie nie odnalazł się w Schalke. Dla greka dobra szansa, żeby stać się szefem obrony i zbudować sobie mocną pozycje w klubie. Grek napewno dużo lepiej się ustawia od wspomnianego brazylijczyka i jak to się ostatnio mawia nie jest tak &quot;elektryczny&quot;.
 
K 246

krysti24

Użytkownik
Zatem zagra Sokratis - w mojej ocenie jest słabszy od Santany, który odszedł z BVB przed sezonem. Brakuje mu rozegrania przede wszystkim i jest zbyt stateczny, Großkreutz co już jest normą no i? Durm również z tego co widzę kontuzja. Czyli obrońców trzeba szukać w defensywnych pomocnikach Benderze, może Oliver Kirch.
Oj tutaj się kompletnie nie mogę zgodzić. Grek to dla mnie półka wyżej od nieobliczalnego i chaotycznego Santany. Zresztą to nie tylko moja opinia, ale również większości fanów - i tych niemieckich i polskich. Całkowicie nietrafione argumenty z Twojej strony: Sokratis jest stateczny i brakuje mu rozegrania ? Przecież Grek jest najbardziej agresywnym zawodnikiem w linii defensywnej BVB. Co do rozegrania, to może nie jest ono u niego na takim poziomie jak u Matsa, jednakże na tle Santany Grek jest prawdziwym profesorem w tej dziedzinie. Podaj jakieś argumenty przemawiające za Brazylijczykiem, bo ja takowych, oprócz przewagi wzrostu, nie widzę.
Co do linii obrony BVB, to sytuacja naprawdę wygląda bardzo źle. Wydaje mi się, że Kloppo ustawi blok defensywny w następujący sposób: Kuba, Sokratis, Bender/Kehl, Grosskreutz. Błaszczu już nieraz miał okazje grać na boku obrony i nie zawiódł, a jego doświadczenie w meczu z takim przeciwnikiem w defensywie na pewno się przyda (wątpię żeby Kloppo postawił na któregoś z młokosów: Sarra, Guntera czy Bandowskiego). Na środek obrony alternatywą mógłby być również Manuel Friedrich, który w ostatnim czasie trenował z BVB i próbował przekonać do zaoferowania mu kontraktu działaczy klubu z Dortmundu (co mu się ostatecznie w obliczu kontuzji Hummelsa udało). Co się jednak okazało ? Friedrich również doznał kontuzji w meczu towarzyskim drugiej drużyny BVB z Paderborn i nie wiadomo, czy da radę wystąpić w sobotę. Jest jeszcze jakiś cień szansy na to, że Durm zdąży się wyleczyć. W każdym bądź razie trzeba czekać - im bliżej meczu, tym będziemy mądrzejsi.
Mario Gotze wraca do domu
Do domu ? Z domu nie ucieka się przy pierwszej lepszej okazji..
Kontuzji w reprezentacji Holandii doznał Robben i chyba nie wystąpi w sobotę.
Powinien się wykurować do soboty, więc będzie do dyspozycji trenera.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
ale jak juz tak kursy spadły poczekałbym jeszcze z granie coś w tym meczu do piątku przynajmniej
W piątek to będzie 1,8 tak jak na BVB z Schalke. Raczej nic się już nie wydarzy, dlatego lepiej łapać dziś, ja mam w Bet365 2,05 i jest ok. Wyżej nie będzie.
Do domu ? Z domu nie ucieka się przy pierwszej lepszej okazji..
Oj tam, świat wielkiej piłki, świat wielkiej kasy #takie_rzeczy
Oj tutaj się kompletnie nie mogę zgodzić. Grek to dla mnie półka wyżej od nieobliczalnego i chaotycznego Santany. Zresztą to nie tylko moja opinia, ale również większości fanów - i tych niemieckich i polskich. Całkowicie nietrafione argumenty z Twojej strony: Sokratis jest stateczny i brakuje mu rozegrania ? Przecież Grek jest najbardziej agresywnym zawodnikiem w linii defensywnej BVB. Co do rozegrania to może nie jest one u niego na takim poziomie jak u Matsa, jednakże na tle Santany Grek jest prawdziwym profesorem w tej dziedzinie. Podaj jakieś argumenty przemawiające za Brazylijczykiem, bo ja takowych, oprócz przewagi wzrostu, nie widzę.
Statyczny to moim zdaniem taki, który stoi na swoim miejscu i robi tylko to co do niego należy. Ja wolę, żeby obrońca wyprowadzał piłkę i angażował się w grę do przodu. Santana kiedy nie grał to regularnie strzelał, w dużej mierze ważne gole, albo asystował. W defensywie o ile pamiętam nie było różnicy kiedy ktoś z podstawowej 2 nie grał. Z Grekiem różnicę widać, zwłaszcza jak gra w miejsce Humelsa. To, że teraz Santana nie gra tego co kiedyś to wcale nie oznacza, że nie byłby lepszą alternatywą niż Sokratis. Oceniasz Santanę pewnie przez pryzmat tego, że poszedł do Schalke ;).
 
nakladka 221

nakladka

Użytkownik
Mario napewno będzie dobrze przywitany

Friedrich również doznał kontuzji w meczu towarzyskim drugiej drużyny BVB z Paderborn i nie wiadomo, czy da radę wystąpić w sobotę
Borussia zdementowała kontuzje Friedricha i jest gotowy do gry co nie oznacza, że Klopp da mu szanse
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
K 246

krysti24

Użytkownik
Oceniasz Santanę pewnie przez pryzmat tego, że poszedł do Schalke .
W żadnym wypadku. Na pewno trochę niefajnie z jego strony, że przeszedł z BVB do S04, jednakże jeśli chodzi o względy sportowe, to Borussia Dortmund zyskała bardzo dużo na tej wymianie. Mam kompletnie inne spojrzenia na całą tą sprawę niż Ty. Ja cenię dużo wyżej umiejętności czysto sportowe Greka niż Brazylijczyka. Sokratis grając czy to za Subo czy Masta, zawsze dawał radę i nie martwiłem się o środek obrony, ba nawet czasami wolałem zobaczyć w pierwszej jedenastce jego zamiast któregoś z wspomnianej dwójki. Powiedzmy sobie szczerze, że Hummels jest obecnie daleki od swojej dyspozycji z sezonów mistrzowskich, a Neven też miał słabsze momenty. Powiedziałbym, że na chwilę obecną Sokratis nie ustępował pod względem dyspozycji tej dwójce.
W przypadku Santany zawsze drżałem gdy ten miał piłkę przy nodze, nigdy nie było wiadomo co mu strzeli do głowy.. Fajnie to ujął @nakładka:
Grek napewno dużo lepiej się ustawia od wspomnianego brazylijczyka i jak to się ostatnio mawia nie jest tak &quot;elektryczny&quot;.
Dla mnie Sokratis jest dużo pewniejszym i bardziej stabilnym defensorem niż Santana, i nie piszę tego z perspektywy kibica BVB, który jest zły na transfer Brazylijczyka do Schalke. Piszę to obiektywnie, rozpatrując jedynie aspekty czysto sportowe. ;)
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Jak dla mnie też Bayern, ale boję się o jedno. Czy większość czołowych zawodników z Bayernu nie jest zmęczonych po kadrze. Ribbery wiadomo ciężki mecz jeden i drugi, Mandzukic może mniej, ale też się nabiegał. Co do innych za bardzo się nie orientuję, wiadomo Niemcy na luzie mecze towarzyskie. W Borussi nasza dwójka specjalnie się nie narobiła, a co do reszty nie wiem. Czekam na jakieś opinie, bo uważam, że jak Borussi może coś pomóc to własny stadion i ewentualne zmęczenie Bayernu.
 
G 0

giorgioborgio

Użytkownik
Byłem dziś na milenium o postawiłem na Bayern -2,5 @4,40. Jak dla mnie to wynik inny niż wysokie zwycięstwo Bawarczyków będzie sporym zaskoczeniem. W moim odczuciu warunek jest jeden. Bayern musi wyjść z klasycznym napastnikiem-najlepiej Mandzukiciem, który będzie na pewno zdeterminowany, aby zmyć z siebie plamę po ostatnim meczu reprezentacji, kiedy to wyleciał z boiska za bezmyślny faul.
 
A 0

adriano18

Użytkownik
Hitowy mecz Bundesligi może być jednostronny jak nigdy dotąd, w sprawie kontuzji wszystko zostało powiedziane, istny szpital wśród defensorów BVB, na szybko wzmocnieni Arne Friedrichem(247 występów w Bundeslidze, 15 goli) który z pewnością ma wielkie doświadczenie ale czy jest w wystarczającej formie by powstrzymać naszpikowany gwiazdami Bayern ? Śmiem wątpić.. Bawarczycy za to wypoczęci i żądni rewanżu za Superpuchar Niemiec w którym to Dortmund zwyciężył 4:2, znakomita okazja na zdystansowanie Borussi przez Bayern w lidze, jeśli Bawarczycy zwyciężą będą mieli już 7 pkt przewagi a sezon przecież nie jest jeszcze nawet na półmetku, może to być przewaga nie do odrobienia, Bayern dysponuje szeroką a także wyrównaną kadrą która raczej już by tego nie roztrwoniła, jedynym plusem w tym mecz dla Dortmundu będą wypełnione po brzegi trybuny, w obecnym sezonie Borussia na 6 meczy u siebie wszystkie wygrała ale według mnie ta passa w sobote zostanie przerwana. Osobiście zagrałem czystą dwójke i jestem w miare spokojny o ten typ ????
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Borussia Dortmund - Bayern München
Bayern München kurs: 1,98 buk: Betsafe ✅
drużyna gości strzeli pow. 1,5g kurs: 1,83 buk: Betsafe ✅ (edit: strzelili nawet 3 gole)
Bayern München EH: -1 kurs: 3,50 buk: Betsafe ✅ (edit: no początkowo się bałem o typ, ale Bayern to Bayern, nawet -2 by weszło)
Tym razem nie zamierzam iść pod prąd, doszukiwać się jakiś pozasportowych czynników. Bayern na chwilę obecną, mimo paru wpadek, wydaje się drużyną lepszą. Oczywiście te kontuzje w Borussi o których piszecie też są ważne, ale nie wiem czy ktoś jeszcze wspomniał o bardzo ważnej rzeczy, mianowicie przecież Dormund już 26.11, a więc 3 dni po tym spotkaniu czeka mecz prawie o wszystko z Napoli w LM. Tu rzeczywiście mecz prestiżowy, najlepszych drużyn Niemiec, ale tam jak przegrają z Napoli to po ptakach, nawet nie wyjdą z grupy. W związku z powyższym na miejscu Kloppa licząc się nawet z porażką, dałbym sobie spokój z męczeniem najważniejszych zawodników czy wrzucaniem tych, którzy będę później tak potrzebni. Zupełnie inna sytuacja Bayernu, mają już w zasadzie wyjście z grupy zapewnione. CSKA powinni bez problemu pokonać, natomiast tu jak słusznie zauważyli przedmówcy mogą za Superpuchar się odwdzięczyć. Oczywiście to działa też w drugą stronę na korzyść typu, bo z kolei Dortmund może powiedzieć - chwileczkę, wygraliśmy Superpuchar, a to tylko kolejny mecz ligowy.
 
nakladka 221

nakladka

Użytkownik
Franck Ribéry również wypada z sobotniego meczu do tego dłuzej nieobecni Schweinsteiger, Pizzaro i Shaqiri. Ten hura optymizm na Bayern z handicapami może być zwodny
 
S 37

szczepanirydlo

Użytkownik
Franck Ribéry również wypada z sobotniego meczu do tego dłuzej nieobecni Schweinsteiger, Pizzaro i Shaqiri. Ten hura optymizm na Bayern z handicapami może być zwodny
Pizzaro? Jest Mandzukic.
Shaqiri? Jest Robben.

Jakoś parę dni temu widziałem gdzieś info, że Thiago już wraca do treningów. Nie wiem na ile jest zdolny do gry i czy wyjdzie w pierwszym składzie. Trzeba by było trochę pogrzebać i poszukać info.

Strata Riberiego będzie widoczna na boisku. Nie lubię gry Bayernu, gdy nie ma Francka na boisku. To największy walczak zespołu, który zawsze zostawia kupę serca. Ale Bayern ma go kim zastąpić. Do gry wraca Robben. Jest Gotze. Dodatkowo Muller / Mandzukic i przód mamy obstawiony. W środku pewnie Kross i Lahm.

Żałuję tylko, że zagrałem dzisiaj rano, bo po informacji o braku Riberiego pewnie kursy delikatnie podskoczą do góry.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Franck Ribéry również wypada z sobotniego meczu do tego dłuzej nieobecni Schweinsteiger, Pizzaro i Shaqiri. Ten hura optymizm na Bayern z handicapami może być zwodny
A ta informacja jest pewna na 100% ? I ma go w ogóle nie być w kadrze meczowej czy ma nie zagrać od 1min. W sumie to pisałem, o tym, że się nabiegał z Francją i może być z tym problem. Nie było żadnego odzewu,a teraz się okazuje, że go ma nie być... No cóż już pograne więc tylko pozostaje mi mieć nadzieję, żeby i bez niego wygrali.
 
dzipkis 897

dzipkis

Użytkownik
A ta informacja jest pewna na 100% ? I ma go w ogóle nie być w kadrze meczowej czy ma nie zagrać od 1min. W sumie to pisałem, o tym, że się nabiegał z Francją i może być z tym problem. Nie było żadnego odzewu,a teraz się okazuje, że go ma nie być... No cóż już pograne więc tylko pozostaje mi mieć nadzieję, żeby i bez niego wygrali.
Ma złamane żebro więc o występie na Signal Iduna Park nie ma mowy.
 
S 37

szczepanirydlo

Użytkownik
A ta informacja jest pewna na 100% ? I ma go w ogóle nie być w kadrze meczowej czy ma nie zagrać od 1min. W sumie to pisałem, o tym, że się nabiegał z Francją i może być z tym problem. Nie było żadnego odzewu,a teraz się okazuje, że go ma nie być... No cóż już pograne więc tylko pozostaje mi mieć nadzieję, żeby i bez niego wygrali.
Na 100% nie ma go w składzie na BVB. Wątpliwy jest także występ w LM. Źródło: oficjalne konto FCB na FB.
 
D 85

dominiknd

Użytkownik
Przypominam, że bayern od 2009 roku nie wygrał na signal iduna, a 4 z 5 meczów padło łupem bvb i padł jeden remis, mimo osłabień z przodu dalej jest moc, dlatego nie zaryzykuję stawiania na bayern i wolę postawić na over.

Over 3,5 @ 2.75 @ William Hill
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Borussia Dortmund - Bayern München
Borussię może uratować Klopp, cała reszta przemawia za Bayernem.
Składy by kicker:
BVB: Weidenfeller - Blaszczykowski, Sokratis, M. Friedrich, Großkreutz - S. Bender, Sahin - Aubameyang, H. Mkhitaryan, Reus - Lewandowski
Bayern: Neuer - Lahm, J. Boateng, Dante, Alaba - Javi Martinez - Robben, T. Müller, T. Kroos, M. Götze - Mandzukic
Błaszczykowski w miejsce Piszczka, Großkreutz za Schmelzera. Großkreutz podkreślę grał do tej pory za Piszczka dawał radę, ale teraz zmienia stronę na lewą. Kiedyś gdy grał regularnie to był prawym skrzydłowym jak Kuba więc może być mu nie na tą nogę, choć on poniżej pewnego poziomu i tak nie zejdzie. Kuba to eksperyment, który nie musi się udać. Grał kiedyś na obronie, ale to były sytuacje pojedyncze i często to nie był cały mecz tylko zmiana pozycji wynikająca z kontuzji, albo kartki. 90 minut to co innego i nie wiadomo jak sobie poradzi. Friedrich zaś nie ma ogrania i będzie robił błędy to jest pewne.
Bayern ma tak szeroką kadrę, że brak Ribery to nie problem. Zwłaszcza, że Francuz regularnie co sezon ma jakieś kontuzje i sobie zwykle radzą. Schweinsteiger tez ostatnio był kontuzjowany i też potrafili to miejsce uzupełnić. Javi Martinez , T. Kroos, Thiago i Lahm spokojnie mogą grać za Bastiana.
Skoro kwestie kadrowe mamy za sobą to widowisko prawdopodobnie będzie wyglądać tak, że Bayern zagra tiki-takę na przedpolu i swoje strzeli, Robben wjedzie w pole karne w swoim stylu i Bayern wygra. Upatrywał bym problemów BVB również w stałych fragmentach, FCB ma: Mandzukic, Muller, Dante i Martinez, a Borussii wypadło dwóch stoperów, którzy jednak pilnowali rożnych i dośrodkowań.
Do tego trzeba wiedzieć, że Bayern na Dortmund jest cięty i będzie chciał pokazać, że oni są panami w Bundeslidze.
Borussia Dortmund - Bayern München Typ:2 Kurs: 2,00 bet365
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
K 246

krysti24

Użytkownik
Großkreutz podkreślę grał do tej pory za Piszczka dawał radę, ale teraz zmienia stronę na lewą. Kiedyś gdy grał regularnie to był prawym skrzydłowym jak Kuba więc może być mu nie na tą nogę,
Grosskreutz grał zawsze jako lewoskrzydłowy, więc to dla niego żadna nowość.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Grosskreutz grał zawsze jako lewoskrzydłowy, więc to dla niego żadna nowość.
Großkreutz grał kiedyś w podstawowym składzie regularnie i grał na pozycji Błaszczykowskiego, wtedy to Kuba był jego zmiennikiem - po jakimś czasie się to zmieniło. W tamtej Borussii na lewej grał Gotze. No ale właśnie dlatego Kevin w sposób łatwy przeszedł na pozycję Piszczka, że jest prawym skrzydłowy i aby go cofnęli. Teraz idzie na lewą stronę. Zresztą jest prawo nożny… , a Schmelzer lewo. Na pozycji lewego obrońcy preferuje się piłkarzy lewonożnych: Filip Daems z Gladbach, Aogo i Christian Fuchs z S04, David Alaba itd. oni są lewonożnie, praktycznie w większości klubów gra lewonożny piłkarz na pozycji LO. Zresztą nie jest istotne, którą pozycję kto woli, istotne jest to że nawet jeśli Großkreutz jest zapchaj dziurą to nie na każdej pozycji gra równie dobrze. .
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom