>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Hit sezonu: FC Barcelona - Real Madryt 21.04.2012

Status
Zamknięty.
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Jestem pozytywnie zaskoczony, że ludzie nie starają się przekrzykiwać o to która drużyna jest lepsza. Wszyscy typują kartki i chyba jest to najlepsze posunięcie. Bukmacherzy jednak solidnie się bronią stawiając zaporowe kursy, które zniechęcają do grania. Ciekawe kursy jednak w dalszym ciągu można ustrzelić. Kartki dla Pepe i Ramosa można sobie dorzucać do kuponów ako, bo ciężko mi sobie wyobrazić, by w czasie GD nie zasłynęli z jakiegoś wyczynu. Nie znamy jeszcze składów, więc pod uwagę póki co trzeba brać zawodników pewnych występu. Bez wątpienia takim zawodnikiem jest Alves. Jego rola w meczach z trudniejszymi przeciwnikami jest bardzo ważna. Co by nie było to duży kawałek płuca katalońskiego zespołu. Nogi nigdy nie odstawia, a bardzo często po zagalopowaniu się w pole karne przeciwnika rywal mu ucieka i wtedy Brazylijczyk ratuje się faulem. Grzeczniutkim piłkarzem też tak do końca nie jest, bo lubi sobie przyciąć pogawędkę z sędzią i za to czasami łapie kartki. Kurs na to, że trafi do notesu jest solidny biorąc pud uwagę, że zobaczymy masę kartek w tym spotkaniu. Mecze za czasów Mou straciły na poziomie. Mecze są brzydkie, brutalne i przepełnione symulanctwem z obu stron. Kartka wydaje się zatem bardzo atrakcyjna, patrząc na to, że po stronie Alvesa będzie biegał Cristiano Ronaldo.
Alves kartka [2,20] Tobet ⛔
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Gran Derby 20:00

Posiadanie
Barcelona over 64% ✅
1,85

Betsafe

Barca ostatnio mnie zdziwila malym posiadaniem w obu meczach z Milanem - 57% i 62%. Jednak z Chelsea juz bylo normalnie czyli 72% (fakt ze 1-0 rowniez na to wplynal). Real na wyjazdach kreci sie w granicach 50% ze slabymi druzynami a co dopiero na Camp Nou. Na Santiago Bernabeu w La Liga Barca uzyskala 58% wygrywajac 3-1. W Copa del Rey bylo to juz 73% i wygrala 2-1. U siebie wygrywala 2-0 i oddala inicjatywe i pamietamy jak to moglo sie skonczyc, mimo to przy wyniku 2-2 i kompletnie oddanej drugiej polowie mieli 59%.
Dzisiaj Barca musi wygrac zeby byc dalej w grze o mistrzostwo.Jesli Barca szybko rozstrzela przeciwnika linia jest zagrozona jednak jesli Real stawi opor w pierwszej czescie meczu to linia powinna gladko zostac przekroczona.

Pepe CZERWONA ⛔
9,00

Betsafe

Najwiekszy idiota wsrod pilkarzy jakiego znam. Zachowuje sie jak pies spuszczony ze smyczy w waznych meczach i dodajac do tego jego twarz wyglada jak Neandertal ktory przypadkowo znalazl sie na boisku. Podjudzany jest zapewne jeszcze przez swojego Pana. Mialem powrzucac filmiki jednak daruje to sobie bo kazdy wie jak gra ten &quot;kopacz&quot;. Czy dostanie kartke za faul, za symulowanie czy za klotnie tego juz nie wiem ale kartke musi zobaczyc i po takim kursie na czerwona to biore z checia.

Przewiduje jeszcze 4-5 typow na GD wiec zeedytuje z czasem :wink:.

Powyżej 8,5 kartek ⛔
1,70

Bet365

Kto wiecej fauli?
Barca-Real-6 ✅
1,70

Expekt

Ostatnie 3 mecze

Barca-Real 17-29
Real-Barca 20-12
Real-Barca 22-13

Dodajac do tego stawke meczu i mentalnosc zawodnikow Realu linia powinna byc przekroczona.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
nolito 1,2K

nolito

Użytkownik
Mam nadzieję, że Guardiola nie popełni błędu i wystawi Iniestę u boku Xaviego, a nie na skrzydle, jak to miało miejsce w meczu z Chelsea. W takim meczu, jak El Clásico, para Xavi-Andrés w środku pola powinna być obecna, co pozwoli na przejęcie inicjatywy na boisku. &quot;Mundo Deportivo&quot; natomiast spekuluje, że w pomocy możemy zobaczyć Thiago, a Iniesta zagra jako lewoskrzydłowy, podczas gdy na po drugiej stronie boiska wystąpi Tello. Alexis zdaniem tej gazety nie jest jeszcze w 100% gotowy, choć &quot;Sport&quot; podaje, że jest już w pełni sił i to tylko od Guardioli zależy, czy zobaczymy go dziś na Camp Nou.
Przewidywana jedenastka gospodarzy wygląda następująco: Valdés; Alves, Puyol, Mascherano, Adriano; Busquets, Xavi, Thiago; Tello, Messi i Iniesta.

Moje propozycje na ten mecz:
Barcelona (1,67)
Barcelona ponad 60% posiadania piłki (1,45)
Messi zaliczy więcej asyst od Özila (4,70)
Real otrzyma więcej kartek (1,35)
będzie spalony w 1. połowie (1,30)
 
ice29 251

ice29

Użytkownik
Już dzisiaj mecz aktualnie dwóch najlepszych drużyn na świecie. Jak zwykle przy takich okazjach spróbuję trochę pokombinować, bo niestety buki wystawiły kursy bardziej odzwierciedlające rzeczywistość niż to miało miejsce przy okazji grudniowego GD.

Może na początek o tym jak widzę ustawienie obu zespołów w dzisiejszym meczu. Zacznijmy od gospodarzy. Teoretycznie największą zagadką jest obrona, czy Pique, Puyol i Mascherano zagrają razem od 1 minuty, czy może za jednego z nich wystąpi Adriano? Występ tego ostatniego dałby Barcelonie większe szanse w ataku - bardziej ofensywne lewe skrzydło. Ten wariant jest bardzo możliwy, bo Real raczej otwartej piłki nie będzie grać. Pewniakiem na prawej stronie jest Alves, który w zależności od potrzeb będzie grał jako obrońca, pomocnik, a może tak jak ostatnio - skrzydłowy/napastnik. W przypadku tego najbardziej ofensywnego wariantu Alvesa, Adriano może grać jako jeden z trzech obrońców. Co wybierze Pep? Myślę, że niezależnie od ustawienia zagrają Mascherano i Puyol.
Pomoc teoretycznie jest łatwa do wytypowania. Pewnie zagrają trzej najlepsi i najistotniejsi piłkarze Barcy: Xavi, Iniesta, Busquets. W ataku wystąpi Messi i... no właśnie, tutaj pojawia się problem. Czy zagra trenujący indywidualnie Sanchez? Cesc, lub Pedro, którzy są w nienajlepszej formie? Wg mnie Pep może postawić na Cuence, który tradycyjnie będzie rozciągał gre. Drugą niespodzianką może być obecność Keity i przesunięcie do ataku Iniesty (mam nadzieję, że tak się nie stanie :p). Chyba, że Pep wybierze kogoś ofensywniejszego od Malijczyka - grającego coraz lepiej i pewniej Thiago. Jest jeszcze jedna możliwość - Tello! Czy Pep zaskoczy aż tak mocno?
Teraz klka słów o gościach. Trener Realu w obronie ma jeden poważny dylemat, kto zagra na lewej obronie? Zarówno Marcelo jak i Coentrao w grze defensywnej są bardzo słabymi piłkarzami jak na ten poziom i skrzydłowi Barcelony nie powinni mieć problemów z ich ośmieszaniem. Może zagrają obaj, tj Portugalczyk zagra na prawej obronie, bo tam gra Arbeloa, który również nie zachwyca. W środku Mou raczej kombinować nie będzie i zobaczymy Ramosa i Pepe. W ataku i pomocy pewniakami wg mnie są Xabi Alonso, Khedira, Ronaldo i Benzema. Dwóch pozostałych piłkarzy, którzy zagrają w tym meczu Mou wybierze z następującej grupy: Di Maria, Ozil, Kaka, Granero, Lass (który po sezonie odchodzi z Realu).
Jak widać wariantów jest na prawdę sporo, ciężko tu coś przewidzeć. Jeśli już miałbym coś zgadywać to widzę następujące jedenastki:

VV-Mascherano,Pique,Puyol-Alves,Busquets,Xavi,Iniesta-Tello,Messi,Thiago
Casillas-Arbeloa,Ramos,Pepe,Coentrao-Di Maria,Xabi,Khedira,Marcelo-Ronaldo-Benzema


Teraz kilka słów o typach na ten mecz.
W tym sezonie obserwujemy intensywną kampanię Mourinho. Człowiek, który potrafi zakończyć karierę arbitrów, w mediach prowadzi bardzo intesywną grę. Przez większą część sezonu sędziowie mylili się mocno na korzyść Realu, wtedy Mou narzekał mało, ale przy każdej kontrowersyjnej sytuacji narzekał jak mocno jest gnębiony przez decyzje arbitrów. Agresja i chamstwo w mediach przyniosły skutek i sędziowie bali się gwizdać decyzje nie po myśli Mou. Ostatnio Mou i Karanka znowu wywierają olbrzymią presję, bo widzą, że czysto piłkarsko tej ligi mogą nie wygrać.

Z tego powodu myślę, że warto postawić Real strzeli rzut karny. Sędzia może nie poradzić sobie z presją i w obawie przed kolejną nagonką, czekaniem na parkingu itp podjąć mocno kontrowersyjną decycje (a może przy ryzykownej grze 3 z tyłu Barcy, Real po prostu po jakiejś kontrze dostanie zasłużenie tego karnego). Gra medialna robi swoje, a kurs na to zdarzenie zachęca.
Real strzeli karnego @10.0 bet365

Szukałem jeszcze jakiegoś ciekawego betu jeśli chodzi o strzelców, ale kurs na Messiego nie zachęca do gry (1,56). Myślę, że Leo będzie dzisiaj raczej rozgrywającym. Co do reszty to linia ataku jest zbyt wielką niewiadomą, by zagrać na któregoś z piłkarzy.

Kartki
Pewniaki, czyli piłkarze &quot;niezbyt inteligentni&quot;, a przynajmniej łatwo się podpalający:
Marcelo @1.95 Pepe @1.55 Ramos @1.6
oraz, jak już zauważyli poprzednicy lubiący nurkować Ronaldo @3.20 również żółtko może zobaczyć. Ciekawym pomysłem jest także Khedira @2.20, który będzie miał sporo problemów w walce o środek pola. Myślę, że na 3 z tych zawodników pogram jakieś single (pewnie tych o najwyższych kursach). kursy tobet.

Na koniec mocno subiektywny typ, ale umiejętności piłkarskie i forma dają mu spore szanse (o ile Barcelona poprawi skuteczność). Nie będę go specjalnie rozwijał.
Barca handi -2.5 @ 4.65tobet

--
za ewentualne błędy z góry przepraszam, niestety trochę goni mnie czas
 
buzero 59

buzero

Użytkownik
SOLTYSIAO podal super ciekawy typ....
Kto wiecej fauli?
Barca-Real-6
1,70

Expekt

Ostatnie 3 mecze

Barca-Real 17-29
Real-Barca 20-12
Real-Barca 22-13

to jedyny buk ktory odwazyl sie wystawic taka linie zaden inny nie ma lini na faule....bo wiadomo jest jedno...Real z Barca zawsze gra ostro...i czesto przerywa koronkowe akcje Barcy...
i to obojetnie czy Barca wczesniej strzeli gola czy bedzie walila glowa w autobus i tak Real bedzie przerywal gre faulem...aby typ nie wszedl Real musialby wprowadzic naprawde duzo kontr a zawodnicy Barcy je przerywali faulami...ale z drugiej strony PEP na pewno mocno uczuli aby nie dawac szansy faulami z obojetnie jakiej odleglosci bo mozliwosci CR kazdy zna...
typ bardzo mocno pograny 9/10
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
krisbarca_92 481

krisbarca_92

Użytkownik
Kartki
Pewniaki, czyli piłkarze &quot;niezbyt inteligentni&quot;, a przynajmniej łatwo się podpalający:
Marcelo @1.95 Pepe @1.55 Ramos @1.6
oraz, jak już zauważyli poprzednicy lubiący nurkować Ronaldo @3.20 również żółtko może zobaczyć. Ciekawym pomysłem jest także Khedira @2.20, który będzie miał sporo problemów w walce o środek pola. Myślę, że na 3 z tych zawodników pogram jakieś single (pewnie tych o najwyższych kursach). kursy Tobet.
dodal bym jeszcze tutaj jesli chodzi o taka pewniaka Coentrao ( zalezy czy wyjdzie ) i Alonso, w meczach z Barca malo kto potrafi utrzymac nerwy na wodzy, ale oni to sie chyba nawet nie staraja byc spokojni ...
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Ja w paru słowach bo właśnie wychodzę na mecz.
Chciałbym podkreślić, że GD rządzi się swoimi prawami i w przebieg meczu może być zupełnie inny niż ostatnie mecze ligowe czy nawet te w LM.
Real nie zachwycił na wyjeździe... Barca raziła nieskutecznością...
Teraz jednak zagrają w Hiszpanii na zupełnie innych warunkach.
Spodziewam się zwycięstwa Barcelony choć nie jest to propozycja warta rozważania w kontekście zakładów. Zgadzam się z większością wypowiedzi dotyczących kartek - będą one odgrywać kluczową rolę w tym spotkaniu. Kursy na ich ilość czy nawet na czerwoną kartkę są drastycznie niskie.
Wydaje mi się, że warto więc pokusić się o zakład dotyczący karnego dla Barcelony, zakończonego golem:
Barcelona wykorzysta karnego
2/10 @ 5,50
Bet365

Zapowiada się ekscytujący pojedynek a Real będzie robił wszystko żeby wywieźć choć jeden punkt. Dużo fauli, wielkie emocje... strzelony karny?
Według mnie tak.
 
wincent 150

wincent

Użytkownik
Niby dlaczego? nie wiem o co chodzi , ale chyba chcesz pokazać jaki to jesteś doświadczony i , że nie tykasz takich meczów. Tylko prawda jest taka , że Real nie ma nawet jednego argumentu , żeby dziś coś zrobić Barcelonie. Formą Realu to ostatnio żenada , 3 remisy z mocno przeciętnymi drużynami + przegrana z Bayernem . Podziwiam cię , za to , że przechodzisz obojętnie od takiego prezentu . Każdy kto gra , żeby wygrać , nie odpuści dziś Barcelony.
Cóż - przypuszczam że każdy widział mecz. Real &quot;bez argumentów&quot; i w &quot;żenującej formie&quot; wygrywa 2-1. Chociaż równie dobrze mógł paść każdy inny wynik. Wcześniej - Real na fali przegrał u siebie z Barceloną bez formy 1-3. Specyfika tych meczy.

Mam nadzieję że po meczu podziwiasz mnie bardziej za to że przeszedłem obojętnie do &quot;takiego prezentu&quot; ;)
Za tydzień derby w PL. To samo - kupa ludzi się podpali i to czy wygrają czy przegrają będzie dość przypadkowe. Zwyczajnie trzeba wiedzieć kiedy sobie odpuścić ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
kubuevil 77

kubuevil

Użytkownik
Dobry mecz, wreszcie Real wygrał. Zawodnicy Realu nie popełniali głupich fauli i o dziwo zakończyło się bez czerwonej kartki. Kartka dla Pepe to już chyba jest pewniak w tym sezonie.

Ogólnie Barca bez błysku, Messi tez się pogubił, bardzo słaby Valdez.

W Realu mozna powiedzieć, że wszyscy na dobrym poziomie ale świetny mecz Ozila i geniusz Ronaldo i Real wygrał.

P.S z taką gra jak Barca nie znajdzie na gwałt napastnika to chelsea ich powiezie.
 
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
Dobry mecz, wreszcie Real wygrał. Zawodnicy Realu nie popełniali głupich fauli i o dziwo zakończyło się bez czerwonej kartki. Kartka dla Pepe to już chyba jest pewniak w tym sezonie.

Ogólnie Barca bez błysku, Messi tez się pogubił, bardzo słaby Valdez.

W Realu mozna powiedzieć, że wszyscy na dobrym poziomie ale świetny mecz Ozila i geniusz Ronaldo i Real wygrał.

P.S z taką gra jak Barca nie znajdzie na gwałt napastnika to chelsea ich powiezie.
ogólnie bezsensowny wpis jak w ciągu 3dni mają znależć napastnika ? To przypominało Polskie zespoły i taktyki 4-6-0 .
Valdez ? Nie gra w Barcelonie
Niepotrzebne wprowadzenie młodych typu Tello czy Thiago zamiast doświadczonych Alexisa i Cesca po prostu błąd trenera .
 
krisbarca_92 481

krisbarca_92

Użytkownik
Nie wiem czy wiesz, ale Alexis mial wcale nie grac po urazie z Chelsea, Pep zaryzykowal i wpuscil go na kilka min, widac zrobil co do niego nalezalo. Jak bys ogladal mecze Barcy wiedzialbys, ze Cesc ostatnio bez formy. Wiec jak uwazasz sie za lepszego od Pepa to zachowaj to lepiej dla siebie niz jak masz pisac takie glupoty tutaj ;/
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Na jakiej pozycji i w jakim klubie gra ten Valdez?!
Mecz mega nudny, mam nadzieję na finał w LM Realu z Barcą, ale jak to ma tak wyglądać to już wolę żeby kolejnego GB nie było w tym sezonie.
Real strzelił gola na początku, Barca nie miała żadnego pomysłu na grę dzisiaj, Mourinho wreszcie trafił z taktyką, Messi nawet gdyby miał swój dzień to i tak nie przedarłby się przez obronę Realu. Widać też było że Real miał zamiar grać, a nie robić cyrk, jak to Barca chciała robić i dobrze że wygrali, choć szczerze wolę Barcę, ale dziś grali kompletny piach.
 
ice29 251

ice29

Użytkownik
Mecz się zakończył, tak samo rywalizacja w obecnie najlepszej lidze świata. Postanowiłem napisać kilka słów od siebie dotyczących tego, co myślę o tym co zobaczyliśmy.
Przede wszystkim szczerze gratuluję kibicom Realu. Trzeba przyznać, że Real Madryt zasłużenie zdobywa mistrzostwo. Dużo było sporów dotyczących sędziów. Bardzo możliwe, że przy prawidłowych decyzjach tabela wyglądałaby inaczej. Jednak w tym meczu Real pokazał, że zasłużył na mistrzostwo. Barcelona tradycyjnie przeważała, jednak w ataku kompletnie nie miała pomysłu na sukces.
Przypomniał mi się cytat z mojego tematu z maja 2008 roku:
mam nadzieje ze zmiana trenera to byl klucz do sukcesu bo Rijkard nie potrafil ich zmobilizowac ( nie to co Don LEo) co prawda ich nowy trener malo znany ale dlugo gral w barcelonie to napewno sie przylozy do swojej pracy
Pep Guardiola dokonał rzeczy niesamowitych. Barcelona grała piłkę, jakiej jeszcze w historii futbolu nie widzieliśmy. Czy to koniec pewnej ery? Na pewno tak, Real wreszcie przełamał dominacje Barcelony. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w LM i w przyszłym sezonie. Oczywiście nie tracę wiary w dalsze sukcesy, po prostu chcę pogratulować Realowi świetnej pracy w tym sezonie. Przyszły okres będzie bardzo ciekawy. Osobiście myślę, że Pep może nie przedłużyć kontraktu, a więc w Barcelonie może zajść kilka znaczących zmian.
Niestety psychicznie nie wytrzymał dzisiaj Tello i nie dał rady przeważyć szali na stronę Barcy. Dla mnie bardzo przykrą, ale jakże wymowną rzeczą była reakcja Xaviego na zmianę... Być może moja ocena jest trochę przesadzona, jednak odczuwam ogromny smutek po tym meczu.
Jeszcze raz gratuluję kibicom Realu, pozdrawiam także napinaczy i frustratów, którzy wreszcie mogą świętować wygraną, ale przede wszystkim chcę napisać do kibiców Barcy. Przeżywaliśmy już gorsze chwile, jednak piłkarze podnosili się i wygrywali. Doświadczaliśmy łez radości i smutku na Camp Nou (być może to zdanie tyczy się niestety mniejszości kibiców z Polski, jednak na pewno ogromne emocje wystąpiły także przed telewizorami ;) ). Czas na remontade w LM!
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Ja wypowiem się w kontekście takim że Real faktycznie był wczoraj lepszy i to musi przyznać każdy kibic Barcelony, Fakt ostatnio to właśnie ten zespół był lepszy jednak wczoraj wygrała drużyna z Madrytu i szczerze przyznam że podobało mi się zachowanie obu drużyn w końcu było bez chamstwa, zaczepek i głupich napinek. Wygrała drużyna lepsza w tym sezonie i tyle. Raz wygrywa Real raz Barca... ostatnio ta druga była górą teraz Real odzyskał drogę zwycięsko i prawdopodobnie zdobędzie mistrzostwo. Podoba mi się że niema także tutaj napinek w stylu sędziowania itp. bo moim zdaniem zawody były prowadzone uczciwie i prawidłowo. Wygrała drużyna w tym sezonie lepsza i tyle.
Pozdrawiam i oby więcej takich Gran Derbi.
 
supermario 240,1K

supermario

Użytkownik
Niestety muszę przyznać rację koledze powyżej co do lepszej gry Los Blancos w tym meczu, chodź boli mnie to bardzo bo jestem fanem Blaugrany. Hegemonia piłkarzy z Kataloni kiedyś musiała się skończyć. Oby ta porażka nie zapowiadała jakiejś dłuższej passy dominacji graczy z Madrytu. Myślę że okaże się to już wkrótce bo w finale Champions League ;) PoZdRaWiAm.
PS. gratulacje mistrzostwa Primera Division, co ważne zasłużonego.
 
japan93 30

japan93

Użytkownik
Puknijcie się w głowę... upadek Pep-teamu? http://www.livesports.pl/mecz/z1EgREac/#sklady;1
Duża część to alternatywy dla optymalnego składu.. Tello, Thiago, Adriano, Mashe czy Iniesta w ataku. Zła sytuacja kadrowa zmusiła to wystawienia składu jak na ,zwykły, mecz ligowy, a nie gran derbi. Ligę wygrał Real ale śmieszni są ludzie mówiący o upadku ery Barcelony. Barca wróci na zwykły ,ludzki, poziom dopiero po odejściu Guadioli, Xaviego, Iniesty i Messiego.
 
K 33

kovalem

Użytkownik
Puknijcie się w głowę... upadek Pep-teamu? http://www.livesports.pl/mecz/z1EgREac/#sklady;1
Duża część to alternatywy dla optymalnego składu.. Tello, Thiago, Adriano, Mashe czy Iniesta w ataku. Zła sytuacja kadrowa zmusiła to wystawienia składu jak na ,zwykły, mecz ligowy, a nie gran derbi. Ligę wygrał Real ale śmieszni są ludzie mówiący o upadku ery Barcelony. Barca wróci na zwykły ,ludzki, poziom dopiero po odejściu Guadioli, Xaviego, Iniesty i Messiego.
Z tego co się orientuję, to Iniesta już grywał w ataku. Mascherano obecnie cały czas gra w 1 skłądzie, bo Pique jest wgl bez formy. Trzymanie Sancheza ( lekki uraz ) czy Fabregasa ( bez formy ) mogłoby się jeszcze gorzej skończyć.
Tak samo głupio pisze W.Kowalczyk na swoim blogu. Ze Barca odpuściła sobie mecz z Ralem u SIEBIE bo woli wygrać LM :grin:.
Był kiedyś program w TV o Hiszpańskich kibicach i dla Nich najważniejsze jest wygranie Ligi Hiszpańskiej, a nie inne puchary. :cool:
Więc odpuszczenie skomentuję śmiechem.
A co do upadku Barcy to jest możliwy, bo jednak będą czuli presję w następnym sezonie, by odzyskać tytuł. Xavi, Puyol nie są młodzi, to może być ich ostatni sezon.
Liga w przyszłym sezonie będzie ciekawsza - jak to mówi M. Skorża.
;)
 
japan93 30

japan93

Użytkownik
Ja rozumiem. Nie porównuj optymalnego składu do różnych możliwości. Messi może grać na środku pomocy,ataku i na skrzydłach, a to gdzie zagra zależy głównie od sytuacji kadrowej. Grywać w ataku, a nominalna pozycja to różnica ???? . Dla mnie ten mecz to poprawienie statystyk Realu i nic więcej. Barca ma na pewno dużo większy potencjał. Mamy nowego mistrza i spodziewam się powrotu pucharu za rok ????
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Niepotrzebne wprowadzenie młodych typu Tello czy Thiago zamiast doświadczonych Alexisa i Cesca po prostu błąd trenera .
Przed meczem widząc Tello w wyjściowym składzie myslałem że to dobry wybór. Okazało się jednak, że chłopak jeszcze nie jest gotowy na mecze z takimi rywalami. Co do Thiago to błędem było ustawienie go tak defensywnie. Moim zdaniem był najlepszym pomocnikiem w Barcy wczoraj, sporo akcji zaczynał, próbował coś pociągnąć do przodu i w porównaniu z nim bardzo bierny i bez pomysłu Iniesta wypada słabo. Szkoda że problemy Alexisa nie pozwoliły mu zagrać od początku. O ile we wcześniejdszych spotkaniach jakoś dało radę grać bez środkowego napastnika to mecze z Chelsea i Realem pokazały jak bardzo brakuje Villi, przy braku zastępstwa dla niego. Alves na skrzydle to była pomyłka. Tam powinien być Messi, który od czasów Guardioli gra tam gdzie mu się podoba i szczególnie irytuje mnie podczas pressingu, kiedy to Iniesta z Xavim biegali do Cassiliasa a on stał i sie patrzył na wszystko (i nie piszcie o Messim jako o środkowym napastniku bo co najwyżej to jest nim na grafice przedmeczowej).

Pep Guardiola dokonał rzeczy niesamowitych. Barcelona grała piłkę, jakiej jeszcze w historii futbolu nie widzieliśmy. Czy to koniec pewnej ery? Na pewno tak, Real wreszcie przełamał dominacje Barcelony.
Nie przesadzajmy bo jednak szanse na mistrza mieli niemal do końca sezonu, grają w finale Copa del Rey, mogą jeszcze zagrać w Monachium w finale LM. Jeśli po trzech mistrzostwach Hiszpanii z rzędu teraz przegrywają to nie świadczy o końcu jakiejś ery tylko pokazuje, że mogą mieć słabszy sezon. Tym bardziej że przegrywają z taka drużyną jak Real. Dobrze że tak się stało, Guardiola wie gdzie były błędy i braki. Jeśli wyciagną odpowiednie wnioski to mogą jeszcze sporo wygrać taką ekipą w kolejnych sezonach.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom