>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

I Runda el.LE: Lech Poznań - FC Zhetysu Taldykorgan 05.07.2012 oraz rewanż 12.07.2012

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP



vs

Nie było to dobre losowanie dla Lecha Poznań. Po pierwsze odległość która dzieli oba miasta to ponad 5500 km do tego dochodzi zmiana strefy czasowej. Po drugie pierwsze spotkanie odbędzie się w Polsce a trener Rumak wolałby drugie spotkanie rozgrywać u siebie. Rywal też jest sporą zagadką, praktycznie nikt nic nie wie o rywalu. Jednakże brak awansu chyba w tym wypadku nie może wchodzić w rachubę. Więc sprawę awansu trzeba załatwić w pierwszym meczu przy Bułgarskiej.

Zachęcam do dyskusji na temat tego spotkania, a jak pojawi się oferta do podawania typów wraz z analizami.
 
maciek1530 0

maciek1530

Użytkownik
Raczej łatwy rywal dla Lecha. Klub z Kazachstanu w tym sezonie w 14 spotkaniach zdobył jedynie 10 punktów i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Jedynym problemem może być wspomniana podróż, dlatego zwycięstwo w dwumeczu Poznaniacy powinni załatwić sobie w pierwszym spotkaniu.
 
dig 106

dig

Użytkownik
Raczej łatwy rywal dla Lecha. Klub z Kazachstanu w tym sezonie w 14 spotkaniach zdobył jedynie 10 punktów i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Jedynym problemem może być wspomniana podróż, dlatego zwycięstwo w dwumeczu Poznaniacy powinni załatwić sobie w pierwszym spotkaniu.
Dokładnie, przy takiej dyspozycji Zhetysu ... 1.4 punktu na mecz w słabej kazachstańskiej lidze trzeba ich po prostu u siebie wypunktować. Handicap (-1.5) będzie bardzo dobrą opcją, chodź na kursy jeszcze trzeba poczekać - chodź wątpię że bukmachery zrobią nam tu jakiś prezent w postaci wysokiego kursu na Kolejorza. Do tego dla rywala dochodzi jeszcze męcząca podróż - zawodnicy tego klubu na pewno nie są przyzwyczajeni do takich wędrówek. Nic nie wskazuje na to że w pierwszym meczu Lech mógłby nie wygrać przynajmniej dwoma golami.
 
K 1,7K

kfjatek

Użytkownik
Chcecie grać Lecha po 1.1? ????
Już widzę te wymówki piłkarzy po meczu. Ciężkie treningi, ciężkie nogi, gorąco, rywal w trakcie sezonu, brak zgrania.
Lech zagrał 2 sparingi we Wronkach. 3:1 z Flotą i 0:0 z Arką. W kadrze brakuje napastnika. Ubiparip czy Ślusarski..?
Rywal to niewiadoma. Może i skończy się na jakimś małym pogromie (wątpie), ale grać po takim kursie to duży błąd. Lepiej pocelować w remis po kursie &gt;7 lub pocelować w jakieś X/2.
 
billi 207

billi

Użytkownik
Lech odpadnie. Pamiętam ostatnie(?) Cafe Futbol ,gościem był Rumak,który powiedział jasno ,że nie zamierza narażać ligi na rzecz europejskich pucharów ,stwierdził ,że nie zamierza przygotowywać drużyny fizycznie pod el.LE tylko na pierwszy mecz sezonu w Ekstraklasie. Trenerzy z innym podejściem wiemy jakie problemy mieli z takimi egzotycznymi rywalami,co dopiero teraz. W dodatku te 5500km na bank zrobią swoje. Nie ważne jak to Zhetysu stoi w lidze,oni są w trakcie sezonu i to będzie kluczowe dla tej konfrontacji.
 
F 84

fanatyk00

Użytkownik
Martwi trochę brak snajpera z przodu wcześniej był Rudniev teraz już go brak więc ciężko będzie o kilka goli.Ale sądzę ze Vojo coś ustrzeli oraz pomocnicy dołożą swoje do wyniku spotkania.Ważny będzie mecz u siebie bo wiemy wszyscy jak gra się z takimi egzotykami na ich terenie.
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Ja proponuję coś pewniejszego - under 3.5 bramki po 1.65 w Betsafe i Betsson wygląda bardzo smakowicie. Oczywiście zalecany dystans. To co &quot;straszy&quot; przed tym typem, to to, że Zhetysu przegrało wszystkie 8 meczy wyjazdowych w swojej lidze. Z drugiej strony Lechowi w tej fazie przygotowania będzie ciężko grać szybki futbol.
Wydaje mi się, że mecz jednak nie rozstrzygnie się w pierwszym spotkaniu i gracze z Poznania będą musieli ten awans sobie porządnie wybiegać.
Zapowiada się nudny mecz, przyjezdni się zamurują, a czy Lech jest w stanie strzelić 4 bramki? Jakoś nie chce mi się wierzyć (zakładam, że obrona Lecha nie popełni jakiegoś babola i nie da sobie strzelić bramki... Chociaż jakby był to gol na 0-1, to Poznaniacy mieliby jeszcze trudniej by coś ustrzelić).
Moje propozycje:
Under 3.5 --- 1.65 @ Betsafe ✅
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Huehue.. nie chce przypominac ktore miejsce mial Inter Baku przed meczem z Lechem ;). Tez mowiono ze to gladko pojdzie bo przeciwnik w lidze sobie nie radzi a skonczylo sie na karnych. Problem w tym ze tamten sklad Lecha a dzisiejszy to niebo a ziemia i przepasc. Włodarze i kibice Lecha zeby nie obudzili sie z reka w nocniku tylko po tym dwumeczu bo widze ze w tym klubie gorzej niz w Pogoni sie dzieje ( co jest az niemozliwe...)
 
diegoforlan1 1,3K

diegoforlan1

Użytkownik
Granie na bramki wydaje mi się nieopłacalne. Jeśli już, to, że przeciwnik lechitów coś strzeli. W meczu może wydarzyć się wszystko. Jednak zakładając, że trener nie nastawia się na europejskie puchary czego nie rozumiem to może być dla ludzi mała sensacja.
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP
Lech popchnie rywala. To pewne jak święta w grudniu. Ale pozostaje kwestia męczarni jakie przejdą piłkarze aby awansować dalej. Smuci jedynie fakt iż oba spotkania pierwszej rundy eliminacji Ligi Europejskiej między Lechem, a Żetysu będą do obejrzenia wyłącznie na stadionach obu zespołów, ponieważ żadna stacja telewizyjna nie jest zainteresowana wykupieniem praw do pokazania tych meczów. W obecnych rozgrywkach drużyna gości z oddalonego o około 200 km od granicy chińskiej Tałdykorganu plasuje się na spadkowym, trzynastym miejscu w lidze. A liga liczy 14 drużyn... Ta cała liga Kazachska to jeden wielki śmietnik. Ekipy anonimowe, nigdy nic nie osiągnęły w piłce nożnej i nie osiągną. Stadiony na których drużyny grają swoje oficjalne mecze wyglądają jak boiska szkolne w Polsce. Dla FC Zhetysu Taldykorgan zagrać na jednym ze stadionów Euro 2012 będzie wielką przygodą i niezapomnianym wrażeniem, które zapamiętają do końca życia. Nie ma co typować zwycięzce jednego czy drugiego spotkania. Kurs śmieszny i nawet jako lokata nieopłacalny. Nie wiadomo jakim składem Lech zagra. Czy będą to zmiennicy, czy wyjdzie najmocniejsza 11-stka? Jest tyle innych ciekawszych spotkań więc na Lechu nie skupiajmy się. Gdyby odpadli z tą drużyną na tym etapie, byłaby to sensacja na miarę wygrania Euro 2012 przez Polaków hehe ????
 
K 53

kinkyy

Użytkownik
Trzynasta drużyna ligi kazachskiej nie może zagrozić nawet Lechowi na urlopie. Nie sądzę też by poznaniacy odpuścili sobie puchary. Po to mieliby gryżli trawę w ostatniej częsci sezonu? W kursie 1.15 już jest value na podbicie ako. Handicapa w granicach 1,45 też warto grac.
 
K 1,7K

kfjatek

Użytkownik
&quot;Tymczasem trener poznańskiego Lecha, Mariusz Rumak będzie miał jutro do dyspozycji wszystkich czołowych zawodników, bowiem żaden z piłkarzy nie narzeka na urazy. Nie wiadomo jednak, czy w czwartek wystąpią od początku Rafał Murawski oraz Marcin Kamiński, którzy przez pobyt na Euro 2012 najpóźniej dołączyli do przygotowującego się od 18 czerwca zespołu.
Przewidywane składy:
KKS Lech: Kotorowski – Możdżeń, Wołąkiewicz, Arboleda, Henriquez – Trałka, Drewniak – Lovrencsics, Krivets, Tonev – Ubiparip.&quot;
 
W 8

wojtek_kazik

Użytkownik
Na wstępnie mam pytanie, wiecie może czy będzie mecz w TV?
Ok no to powiedzmy sobie szczerze, z takim rywalem Lech nie musi być genialnie przygotowany żeby wygrywać, ograć takiego rywala to powinien młody Lech a nie pierwszy zespół. Ciekawy skład napisał kfjatek, Możdżeń grający na boku obrony może dać wiele w ofensywie, chłopak który grał na środku pomocy ma pewien specyficzny styl gry, może trochę gorzej w obronie, ale boczni obrońcy mają za zadanie tez dobrze atakować, Trałka to solidny defensywny pomocnik i będzie mógł dużo pomóc Drewniakowi, fajnie że młody chłopak się ogrywa. Strasznie jestem ciekawy występu Lovrencsicsa, no i ten nieszczęsny napastnik, Ubiparip na ten moment to nawet nie jest 1/3 klasy Rudneva, Rudy potrafił zrobić coś z niczego, zespół Lecha mógł nic nie grać a ten i tak potrafił zrobić sobie sytuacje, Ubiparip tego nie potrafi, ba, on psuje większość sytuacji, chciał bym się mylić, ale chyba lepiej było by jak by zagrał tam jakiś młody z MESY.
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Lech Poznan - Zhetysu Taldykorgan

Typ: under 2,5
Kurs: 2,40

bwin

Można powiedzieć że dzisiaj zaczyna się nowy sezon piłkarski w Europie. Rozpoczynają się europejskie puchary. Bój rozpoczyna także Lech Poznań a rywalem jego będzie Kazachski zespół Żetysu Tałdykorgan. Wszyscy rozpisują się ile to bramek strzeli rywalom zespół &quot;Kolejorza&quot; i widzą go już w następnej fazie rozgrywek. Moim zdaniem wcale tak łatwo być niemusi. Z Lecha przed sezonem odeszli czołowi gracze. Przede wszystkim najlepszy strzelec Artjoms Rudevs którego zatrudnił HSV Hamburg. Dodatkowo także Semir Štilić, Dimitrije Injac, Grzegorz Wojtkowiak. To były czołowe postacie w zespole. Z takimi brakami może być ciężko i to nawet z Kazachskim zespołem. O sile rywala decydują gracze z Serbii, Chorwacji czy też Czarnogóry. Trenerem zespołu jest Serb Slobodan Krčmarević. Wiemy jak dobrzy potrafią być bałkańczycy. Moim zdaniem jeśli Lechici wygrają to skromnie.
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP

Na wstępie mam pytanie, wiecie może czy będzie mecz w TV?
Meczu Lecha nie będzie w TV.
Nikt nie pokaże Lecha w pucharach!
Mecze Lecha Poznań z Żetysu Tałdykorgan nie będą transmitowane przez żadną telewizję. - Nie ma zainteresowania - potwierdzają władze Lecha.
Nic nie wskazuje na to, żeby mecze Kolejorza w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy były transmitowane w polskiej telewizji. – Nie ma zainteresowania tym dwumeczem – twierdzi wiceprezes poznańskiego klubu Arkadiusz Kasprzak.
Scentralizowane prawa telewizyjne w europejskich pucharach obowiązują dopiero od rundy barażowej (IV), czyli ostatniej przed fazą grupową. Sprzedaje je UEFA, a w Polsce przez najbliższe trzy sezony spotkania pokazywać będą kanały z grupy TVN. W pierwszych rundach panuje pełna dowolność. Rywalem Lecha jest zespół Żetysu Tałdykorgan i jedna ze stacji w Kazachstanie zgłosiła się do poznańskiego klubu z propozycją wymiany sygnału z dwumeczu. Koszty nie byłyby wysokie. – Zapytaliśmy kilka telewizji, ale żadna nie wyraziła zainteresowania, więc transmisji nie będzie – stwierdził wiceprezes Kasprzak.
przegladsportowy.pl
Oto jedyne spotkania Ligie Europejskiej, jakie można oglądać drogą satelitarną:
  • Liga Europejska UEFA - Pierwsza Runda Kwalifikacyjna (pierwsze spotkanie): FK Baku vs. Mura 05 (18:00)
    • Az TV 1 Azerbijan

  • Liga Europejska UEFA - Pierwsza Runda Kwalifikacyjna (pierwsze spotkanie): Pyunik vs. Zeta (18:00)
    • Armenia 1

  • Liga Europejska UEFA - Pierwsza Runda Kwalifikacyjna (pierwsze spotkanie): Torpedo Kutaisi vs. Aktobe (19:00)
    • 1 TV Gruzja

  • Liga Europejska UEFA - Pierwsza Runda Kwalifikacyjna (pierwsze spotkanie): Twente vs. UE Santa Coloma (19:45)
    • Eredivisie Live HD

  • Liga Europejska UEFA - Pierwsza Runda Kwalifikacyjna (pierwsze spotkanie): La Fiorita vs. Liepajas Metalurgs (20:30)
    • SM TV (San Marino TV)

Kolorem czerwonym oznaczono kanały kodowane
Kolorem niebieskim oznaczono kanały polskojęzyczne
Kolorem zielonym oznaczono kanały niekodowane
Kolorem pomarańczowym oznaczono kanały, które kodują wybrane pozycje programowe, jednak spotkanie może być FTA
 
lolnik 473

lolnik

Użytkownik
To jak mam cyfrowy polsat, to jakie mecze mogę zobaczyć? Może już ktoś znalazł te zagraniczne kanały w tv?
Bo u mnie kanał 1514 odbiera program: ARMENIA TV. to może na tym będzie?
zaś kanał 1068 wyświtla dekoder ARM_1. to może na tym?
kanał 1160 AZTV (azerski)

kanał 1038 SMtv San Marino: tutaj będzie mecz LA FIORITA - LIEPAJAS METALURGS, znalazłem w programie telewizyjnym stacji na: http://www.smtvsanmarino.sm/palinsestotv/default.asp?id=40


Pomoże ktoś i napisze gdzie co będzie?
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Lech Poznań - Żełtysu Tałdykorgan EH(0:1) 1 1.615 Sportingbet
Jak to zwykle bywa w pierwszych rundach kwalifikacyjnych mamy bardzo bogatą ofertę ciekawych spotkań do grania, często pomiędzy zespołami jest ogromna różnica klas. Ja na dzisiaj wybrałem przede wszystkim dwa spotkania: pomiędzy Macedońskim zespołem Renova a zespołem z San Marino SP Libertas oraz pomiędzy Lechem Poznań i Żełtysu Tałdykorgan. Głównym typem jest to pierwsze spotkanie ale i Lech nie powinien mieć problemów z słabym rywalem. Wiadomo Lech bez zawodników, którzy odeszli, nie ma przede wszystkim Rudneva, ogromna strata, do tego Injac, Stilic, Kikut i Wojtkowiak, do tego Murawski chyba dostanie wolne ze względu na grę w reprezentacji. Do klubu przyszli Trałka, Lovencsisc i wrócił Kiełb, może i Lech nie będzie jakiś mega silny, zapewne zagra składem zbliżonym do: Kotorowski - Możdżeń, Wołąkiewicz, Kamiński (Arboleda), Henriquez – Trałka, Drewniak - Lovrencsics, Kriwiec, Tonev - Ubiparip. Można się nieco martwić o brak snajpera, ale nie też co przesadzać. Przede wszystkim jednak rywal jest słaby i jedynym jego atutem jest fakt, że są w trakcie sezonu, sezonu w którym spisują się fatalnie, wicemistrz kraju, znów zajmuje drugie miejsce jednak tym razem od końca, w lidze na wyjazdach przegrali wszystkie mecze, 8 przegranych, 4 brami zdobyte, 20 straconych, co prawda wygrali ostatnio z niezłym zespołem jak na tamtejsze warunki w pucharze na wyjeździe ale nie zmienia to ogólnej oceny tego zespołu. Występuje w nim oprócz rodzimych graczy, kilku kopaczy z Bałkanów, których umiejętności zapewne muszą być jeszcze niższe od tych występujących w naszej lidze. Jeśli dodamy do tego że mają za sobą 20-godzinną podróż na mecz, to że zagrają trzeciego dnia po przyjeździe, czyli według wyliczeń w najgorszym czasie aklimatyzacyjnym to nie ma się naprawdę co ich bać pomimo tego że Lech zagrał tylko dwa sparingi, 3:1 wygrywając z Flotą i remisując bezbramkowo z Arką. Wszyscy w klubie powtarzają i wiedzą że sprawę awansu należy rozstrzygnąć w pierwszym meczu, pomogą w tym kibice, którzy licznie stawią się dziś wieczorem przy ul. Bułgarskiej, liczę przynajmniej na 3-4 bramkowe zwycięstwo Lecha. Dodać jeszcze należy że działacze ekipy gości twierdzą że najważniejsze jest utrzymanie się w lidze i to na tym obecnie skupiają się najbardziej.
EH(0:2) 2.70 sportingbet
 
gruba-ryba 3

gruba-ryba

Użytkownik
Dzisiaj pierwszy polski klub rozpoczyna przygodę w europejskich pucharach. Tym zespołem jest Kolejowy Klub Sportowy Lech Poznań. Dzięki 4. miejscu w sezonie 2011/2012 polskiej Ekstraklasy, Lech może grać w europejskich pucharach. Rywalem zespołu z Poznania jest drużyna FC Zhetysu Taldykorgan. Zespół ten pochodzi z Kazachstanu. W eurpejskim pucharze gra dzieki wicemistrzostwu w poprzednim sezonie tamtejszej ligi. Pierwszy mecz zostAanie rozegrany w Poznaniu. Piłkarze i tener oczywiści chcieliby grać drugi mecz u siebie. Niestety, trzeba jednak rozpocząć meczem w stolicy Wielkoposki. Zespół z Azerbejdżanu to bardzo anonimowy zespół. Bramkarz Lecha, Krzysztof Kotorowski, powiedział na przedmeczowej konferencji, że widział tylko trzy mecze tego zespołu. Uważam, że jest to kiepski zespół. obecnie zajmuje 13. miejsce w lidze na czternaście drużyn. Forma nie powala. w pięciu osttnich meczach wygrali zaledwie raz. Wygrana ta miała miejsce w pucharze z Tarazem (0-2). Ostatnie zwycięstwo w lidze miało miejsce 20.05. Co do formy poznańskiego zespołu to jest wielka niewiadoma. Ostatnie mecze rozegrali lechici z Flotą Świnoujście ( wygrana 3-1) i Arką Gdynia ( 0-0).
Trener Rumak będzie chciał dać odpocząć Murawskiemu, który grał na Euro i może Kamińskiemu. W oknie transferowym Lech sprowadził Łukasza Trałkę ( defensywny pomocnik) i Gergo Lovrencsics (ofensywny pomocnik). Do Lecha dołaczyło kilku wychowanków. Zespół z Poznia opuściło jednak kilku dobrych piłkarzy m.in. Kikut, Wojtkowiak. RUDNEVS, Stilici i Iniac. Gdzie można szukać szans FC Zhetysu ? Forma meczowa to jest plus zespołu z Kazachstanu oraz kiepski, niestety, atak Lecha, ale mam nadzieje, że w końcu Ubiparip otworzy worek z bramkami. Odszedł Rudnevs i teraz Vojo musi stanąć na wysokości zadania i wytrzymać presje. Gdzie szukać szans Lecha ? Myślę, że jednak my posiadamy lepszy skład. Wiem, że nic nie mówią nazwiska graczy trzynastego zespołu z Kazachstanu, ale znam graczy z Poznania. Kolejnym argumentem przemawiający za zespołem z Poznania jest atut własnego boiska. Duży, piękny station przy ulicy Bułgarskiej może robic wrażenie. W końcu ten obiekt to jedna z aren Mistrzostw Europy 2012. Kolejnym atutem jest to, że FC Zhetysu Taldykorgan nie gra ofensywnie. tak jak Lech gra z jednym napastnikiem. Bedą nastawieni na kontry. W środku zagra zapewnie wracający po przerwie Arboleda z Wołąkiewiczem. Lechici muszą dzisiaj się pokazać z dobrej strony i wysoko wygrać, najlepiej nie tracić bramki. Utrata bramki może mieć ogromne konsekwencje w następnym meczu, ponieważ ogromnie trudno będzie strzelić bramkę w Kazachstanie. Wszyscy to wiedzą. Na konferencji mówił to i trener i Kotor. Uważam, że trener Rumak wprowadził nową jakość w ten zespół. Jest to młody ambitny trener. Stawia na młodzięż i zna się na swojej robocie. Wiadomo jest on mało doświadczony, ale myślę, że jeśli działacze Lecha dadzą mu czas, trochę peniędzy i będą otwarci na nowe propozycje, Lech Poznań wiele osiągnie.

Wygrana Lecha 1.14
Handicap 0:0.5 1.15
Handicap 0:1.5 1.55
Lech czyste konto? Tak 1.45
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Lech Poznań - Żetysu Taldygoran
Mój typ:
under 3,5✅ ✅ ✅
Kurs:
1,67
Bukmacher:
bet365
Tak naprawdę to oni (lechici) powinni dopiero co z urlopów wracać, a nie rozpoczynać tak szybko przygodę z LE... I runda - to podsumowuje w jakim miejscu jest nasza liga. Zresztą mniejsza, nie czas na dygresje. Pierwszy raz słyszę tę nazwę przeciwnika. To tylko świadczy z jakimi amatorami przyjdzie dzisiaj grać. Ale kto powiedział, że będzie łatwo? Nikt. Wiadomo. Czwartek, godzina 20, pogoda też nie dopisuje (swobodna parafraza pseudosportowca, Piotra Ćwielonga). Nie wiem jak wy, ale mnie zawsze gorzej się grało, gdy naprzeciwko stawał rywal znacznie słabszy. Czy taki wniosek w ogóle można odnieść do tego spotkania? Czy to nie jest zbyt... głupie? Ale z drugiej strony, daleko szukać nie trzeba, że ma to potwierdzenie wśród polskich drużyn. Wystarczy spojrzeć na mój podpis - wszystko wyjaśnia. Jeszcze dodać do tego te wszystkie Levadie Tallin, Karabachy Agdam, Szachtiory Soligorsk. Nie gra nam się łatwo - to nie żaden wysublimowany wniosek. Lech też się nie tak dawno męczył z bodajże Interem Baku i dopiero w karnych udało się awansować. Nie twierdzę, że dzisiaj będzie mega trudno, ale wygrana, która jest jedyną możliwością, przyjdzie zapewne w jakiś tam bólach. Bo my nie potrafimy lać ogórków. Lech stracił Rudnieva, nie ma Stilicia... Trudno mi powiedzieć, kto niby miałby strzelać i co najważniejsze - tworzyć te sytuacje. Stawiam więc na under 3,5, choć całkiem prawdopodobny wydaje się być 2,5.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom