>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

II Liga - Grupa Wschodnia [Sezon 2013/2014]

Status
Zamknięty.
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
W tym temacie będziemy podawać typy oraz prowadzić dyskusje na temat spotkań drużyn walczących w II Lidze - grupie wschodniej.

Zespoły które awansowały do II ligi:

Legionovia Legionowo

Olimpia Zambrów

Limanovia Limanowa

Stal Mielec
Resovia i Unia Tarnów zostały zdegradowane w związku z nieotrzymaniem licencji na grę w II lidze w sezonie 2013/14, przez co dodatkowo utrzymały się Świt Nowy Dwór Mazowiecki i Concordia Elbląg.
Spadkowicz z T-Mobile Ekstraklasy Polonia Warszawa zrezygnował z ubiegania się o licencję na grę w II lidze w sezonie 2013/14, przez co dodatkowo utrzymała się Siarka Tarnobrzeg.
Kursy na 1. kolejkę:

STS
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Solidnie wygląda typ na Wigry Suwałki. Będzie to drużyna, która powinna wejść do top8, które zagwarantuje byt w przyszłorocznych rozgrywkach, bo jak wiemy po tym sezonie nastąpi spora reforma ligi. Wigry już w poprzednim sezonie miały lepsze okresy gry, a teraz zatrzymano najlepszych zawodników i uzupełniono kadrę nowymi transferami.
Świt to drużyna skazywana na spadek. Nie ma opcji by zdołali się utrzymać. W przerwie pozyskali jakiś brazylijski szrot. Do tego dołączył Emil Rembiejewski, Karol Domżał, Erwin Sak i Michał Adamski, ale są to piłkarze praktycznie nieznani.
W sparingach też nie zaprezentowali się jakoś cudownie, bo wygrali tylko ze Startem Otwock. Mecze towarzyskie trzeba jednak brać z przymrużeniem oka. Świt już w poprzednim sezonie mi się nie podobał. Drużyna z Nowego Dworu nie licząc tej wygranej z Unią Tarnów, która była już bez pompy w ostatnich meczach, nie wygrała spotkania wyjazdowego od września 2012 roku. Klub słabo zorganizowany, który przed reformę ligi pożegna się z tym szczeblem rozgrywek. Sporo w tym klubie przewinęło się zawodników na testach, ale w większości byli to zawodnicy słabi/z kartą w ręku. Przydałby im się solidny napastnik, który by trochę pociągnął grę.
Wigry solidna drużyna, która wykorzysta atut własnego boiska i wygra.
Wigry - Świt
Wigry 2,00 Bwin ✅ 4:1
 
K 68

kovalainen

Użytkownik
Garbarnia - Radomiak 0 : 3 (0 : 2)
Radomiak @2,90 Tobet 3/10 ✅ +5,7j.
Radomiak x2 @1,49 Tobet 7/10 ✅ +3,43j.

Jeśli chodzi o Radomiaka to mam małe informacje ale w poprzednim sezonie była to bardzo solidna drużyna, aspiracje zawsze wysokie, nie słyszałem o jakichś problemach żeby się to rozsypało. Jeśli chodzi o Grabarnię to tutaj raczej poprzedni sezon był &quot;na krawędzi&quot; a na dzień dzisiejszy w klubie nie ma wielu wartościowych zawodników:
Siedlarz (Flota) (29/4) kapitan, środkowy pomocnik, najlepszy praktycznie gracz Garbarni
Broź (Motor Lublin) (30/18) król strzelców 2 ligii w zeszłym sezonie, motor napędowy w ofensywie
Uwakwa (Puszcza) (28/1) najlepszy defensywny pomocnik w lidze albo prawie - człowiek ściana
Widawski (GKS Katowice) (25/0) pierwszy bramkarz
Ryś (Okocimski) (32/1) pierwszoplanowy obrońca, środkowy boczny, bardzo doświadczony
Nwachukwu (?) (22/0) napastnik, zmiennik
Kto przyszedł... narazie ciężko ocenić - myślę że strata jakościowa jest niesamowita i dzisiaj będzie Garbarni bardzo ciężko coś ugrać, wiadomo że nie grają u siebie tylko na boisku Hutnika... także kurs smakowity, x2 na dokładkę. Już dzisiaj myślę że Garbarnia będzie miała cięższy sezon niż poprzednio, chyba że kogoś jeszcze sprowadzą, okienko jeszcze miesiąc...
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Jeśli chodzi o Radomiaka to mam małe informacje ale w poprzednim sezonie była to bardzo solidna drużyna, aspiracje zawsze wysokie, nie słyszałem o jakichś problemach żeby się to rozsypało. Jeśli chodzi o Grabarnię to tutaj raczej poprzedni sezon był &quot;na krawędzi&quot; a na dzień dzisiejszy w klubie nie ma wielu wartościowych zawodników:
Z Radomiaka odeszło dwóch ważnych piłkarzy - Figiel i Wlazło. Na pewno na plus podziała, że zespół dalej trenuje Niedźwiedź, bo to dobry trener. Ich aspiracje sięgają wejścia do pierwszej ósemki, bo o awansie to raczej nie ma co marzyć. Do tego trzeba poprawić grę na wyjazdach z poprzedniego sezonu.
Masz jednak rację z tym, że ubytki w Garbarni są spore. Siedlarz i Broź to byli dobrzy zawodnicy, ale w krakowskim zespole nie było czego szukać. Mimo wszystko jest to trudny do typowania mecz.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Spróbuję pograć Motor, bo takie kursy na zwycięzców mogę pobierać. Motor u siebie zaledwie zremisował z beniaminkiem Olimpią Zambrów 1:1. Stalówka jednak przegrała z Limanovia 0:1 i to beniaminek był stroną lepszą w tym spotkaniu. Spotkanie jednak zostało zakwalifikowane jako walkower 3:0 dla Stalówki z tego względu, że w drużynie gości wystąpili nieuprawieni zawodnicy.
Motor solidnie się wzmocnił w przerwie. Są zawodnicy z wyższych lig i wyróżniający się piłkarze z III szczebla rozgrywek. Świetnym ruchem było pozyskanie Brozia z Garbarni - króla strzelców 2 ligi. Liczę na to, że ten pierwszy mecz był tylko wypadkiem przy pracy. W minionym sezonie Motor punktował mocno u siebie, bo na wyjeździe byli najsłabszą ekipą w stawce.
Stalówka co prawda wygrała oba spotkania bezpośrednie w poprzednim sezonie, ale liczę na to, że karty się odwrócą. Wzmocniony Motor z aspiracjami powinien dać sobie radę.
Motor - Stalówka
Motor 2,25 Tobet ✅ 4:0
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna, Polska, II liga wschodnia
Spotkanie: Stal Rzeszów - Pogoń Siedlce
Typ: Pogoń
Kurs: 3,00
tobet

Dzisiaj o siedemnastej na stadionie przy ulicy Hetmańskiej dojdzie do potyczki pomiędzy ekipą Stali Rzeszów a Pogonią Siedlce. Obie ekipy wygrały pierwsze swe spotkania ligowe. Gospodarze na wyjeździe pokonali trzy do zera zespół Siarki Tarnobrzeg. Bramki padły łupem trzech graczy. Pierwszą zdobył Szela, drugą Bednarczyk a trzecią dołożył Piotr Prędota. Moim zdaniem na tego gracza powinni w szczególności zwrócić uwagę obrońcy Pogoni. W u biegłym sezonie w barwach Radomiaka ten doświadczony trzydziesto jedno letni napastnik strzelił sześć bramek. Gracze z Siedlec w pierwszej kolejce na swoim obiekcie przy Jana Pawła ugrali trzy oczka. Rywalem ich była Concordia Elbląg. Mecz zakończył sie rezultatem dwa do jednego. Jednak to goście szybko bo już w dziesiątej minucie uzyskali prowadzenie. Jednak nie podłamało to siedlczan i po bramkach Przemysława Rodaka oraz doświadczonego, mającego za sobą kilka sezonów w Grecji Bartosza Tarachulskiego. Gdyby nie zwichrowane celowniki graczy gości to zwycięstwo mogło być znacznie okazalsze. Ja dzisiaj po cichu liczę na zwyciestwo Pogoni. Jak pokazuje historia &quot;Stalówka&quot; im leży. W ubiegłym sezonie na wyjeżdzie po dwóch trafieniach Krystiana Wójcika to goście ugrali komplet punktów. W czterech ostatnich meczach ani razu zespół Stali nie wygrywał. Dwa razy górą byli Pogoniści i padły dwa remisy. Dzisiaj liczę na dobre zacięte widowisko i wygraną podopiecznych Rafała Wójcika.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Concordia wynikiem nawiązała walkę w pierwszym ligowym meczu z Pogonią Siedlce, ale gra była zupełnie inna. Zdobyli pierwsi bramkę po błędzie defensywy,a później to gospodarze dochodzili do sytuacji. Mogło być spokojnie 3,4:1, ale zabrakło wykończenia. Odunka szalał, mijał rywali, a w końcówce mijając kilku zawodników Concordii jak tyczki, nie potrafił skierować piłki do pustej bramki.
Concordia przez reformę II ligi jest skazana na spadek. Nie ma opcji by mogli przebić się do górnej połówki. Powinni spaść już w poprzednim sezonie, ale mieli sporo szczęścia. Personalnie wyglądają podobnie, Łowicz raczej zostanie na swojej &quot;pozycji&quot; czyli będzie liczył się w walce o awans.
Pelikan potrafił na trudnym terenie z Olimpią prowadzić grę, ale zakończyło się remisem. Z takimi rywalami jak Concordia muszą zdobywać pełną pulę punktów. Mecz jest stosunkowo wcześnie rozgrywany, ale dla Pelikana to standardowe godziny rozgrywania niedzielnych spotkań.
Pelikan - Concordia
Pelikan 1,65 Bwin ✅ 4:0
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Na sobotę mam dwóch faworytów.
Pogoń Siedlce będzie podejmować przyszłego spadkowicza Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Goście pierwszy mecz przegrali z Wigrami 1:4 grając na wyjeździe. Wygrali u siebie 1:0 z Siarką i to właśnie u siebie będą głównie punktować.
Siedlce to drużyna własnego boiska, gdzie takim drużynom jak Świt ciężko będzie o punkty. Mam podobne argumenty jak przy meczu z Wigrami. Świt wygrał jedynie mecz w Tarnowie jeśli chodzi o wyjazdy w ostatnim czasie. W Suwałkach stwarzali sobie mało okazji, głównie po stałych fragmentach, a do tego stracili 4 bramki.
Pogoń standardowo przegrała ze Stalą na wyjeździe 0:1, ale u siebie pokonali kolejnego słabiaka ligi - Concordię. Wynik powinien być wyższy, ale przesądziła nieskuteczność. Pogoń Siedlce, drużyna własnego boiska powinna zgarnąć komplet punktów.
Pogoń - Świt
Pogoń 1,90 Bwin ✅ 2:1

Garbarnia przegrała oba mecze 0:3, z Radomiakiem i Limanovią. Tym razem przetestuje ich kandydat do awansu - Motor Lublin. Boję się o to, że goście tak szybko swojej gry na wyjazdach nie poprawią, bo w poprzednim sezonie był dramat. Mimo wszystko sądzę, że na słabą Garbarnię to wystarczy.
Drużyna z Krakowa jest rozbita. W obronie popełniają masę błędów, a po odejściu Brozia nie ma kto strzelać bramek. Teraz wystąpi po drugiej stronie barykady, ale nie wiadomo czy zagra od pierwszych minut, bo w ofensywie Motoru jest w czym wybierać co pokazał mecz ze Stalówką.
Garbarnia była dominowana przez obu rywali o czym potwierdza wynik, ale również sama postawa na boisku.
Garbarnia - Motor
Motor 1,90 Bwin ✅ 1:2
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
americano96 209

americano96

Użytkownik
Ja na dzisiaj wybrałem jedno spotkanie z tej ligi, mianowicie starcie czerwonej latarni Concordii z liderem po 2 kolejkach Stalą Rzeszów.
Zacznijmy od tego pierwszego zespołu: Concordii tak na prawdę nie powinno już być w tej lidze, bo utrzymała się tylko dzięki temu, że Resovia i Unia Tarnów nie otrzymały licencji na kolejny sezon. W przerwie letniej elbląski klub zakontraktował kilku nowych zawodników, są to jednak wyłącznie piłkarze młodzi, bez doświadczenia w grze na takim szczeblu. Widać to z resztą po wynikach: 3 porażki w 3 pierwszych meczach wliczając w to również starcie PP z Zagłębiem Sosnowiec nie wróży nic dobrego na ten sezon. Wg mnie Concordia jest murowanym kandydatem do spadku w tym sezonie, myślę że 14-15 miejsce w tabeli będzie &quot;sukcesem&quot;.
Jeśli chodzi o Stal Rzeszów to drużyna również złożona jest z dosyć młodych zawodników, ale są oni uzupełniani przez dużo starszych kolegów jak np. Bednarczyk, A.Baran czy zakontraktowany w tym tygodniu z Termaliki Szczoczarz. Jak widać na razie daje to dobry efekt w postaci dwóch wygranych w lidze, z czego ostatnia w starciu z Pogonią Siedlce u siebie w dość szczęśliwych okolicznościach, bo zwycięska bramka strzelona już w doliczonym czasie po nieporozumieniu bramkarza i obrońcy Pogoni.
Mimo że jest to pierwszy mecz u siebie Concordii w obecnych rozgrywkach, to nie odgrywa to aż tak wielkiej roli, bo przeważnie na ich meczach pojawia się 150-200 kibiców (w meczu z Unią Tarnów w maju tego roku było całe 50).
Podsumowując widzę bardzo mało atutów (a praktycznie żadnych) po stronie Elblążan, natomiast Stal o ile zagra na poziomie z 2 pierwszych kolejek, nie powinna mieć problemów z wywiezieniem zwycięstwa. Typuję tutaj jednobramkową wygraną Stali 1:0 lub 2:1.
Concordia Elbląg - Stal Rzeszów
Stal 2,40 Bwin
(0:0)
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna, Polska, II liga wschodnia
Spotkanie: Radomiak Radom - Pogoń Siedlce
Typ: Pogoń Siedlce
Kurs: 3,20
bwin

Dzisiaj o godzinie siedemnastej w Radomiu na stadionie przy ulicy Struga dojdzie do pojedynku tamtejszego Radomiaka z Pogonią Siedlce. Zapewne jak to bywało w przeszłości mecz ten będzie dobrym i zaciętym widowiskiem. Ja jako kibic siedleckiej jedenastki stawiam na zwycięstwo gości. Widzę w dzisiejszym meczu szanse na komplet punktów. Jak do tej pory „Zieloni” wygrali tylko jedno ligowe spotkanie z ostatnią w tabeli Garbarnią Kraków. Pozostałe mecze to dwa remisy ze Stalą Stalowa wola i Wigrami Suwałki oraz porażka ze słabą Siarką Tarnobrzeg. Z zespołu odeszło kilku czołowych graczy. Najważniejszym ubytkiem jest według mnie odejście do Stali Rzeszów Piotra Prędoty który to był jednym z najlepszych strzelców zespołu w ubiegłym sezonie. Do Wisły Płock odszedł filar środka pola Piotr Wlazło. W ekipie Pogoni Siedlce w dzisiejszym spotkaniu będzie można zobaczyć dwóch byłych graczy z Radomia: Samuelson Odunka i Łukasz Wójcik. Pierwszy z nich grał w ataku i strzelił pięć bramek drugi to ostoja defensywy. Kolejne braki to Aleksiej Dubina który występował także w barwach siedleckiego zespołu oraz Kabir Ojikutu. Nie wspomnę już o doświadczonym Sławomirze Pachu czy Marcinie Figielu. Jak zatem widać lista nazwisk które opuściły zespół jest długa. Jak by tego było mało w ekipie Junasza Niedźwiedzia zabraknie jeszcze Macieja Świdzikowskiego który wciąż przechodzi rehabilitację po urazie kolana. Co do rywali to niema żadnej wzmianki o jakich kolwiek osłabieniach. Trener Wójcik powinien wystawić najsilniejszy skład. Ostatnie trzy pojedynki rozgrywane w Radomiu niedoszły po myśli graczy z Siedlec. Jeden z nich zakończył się remisem zero do zera co miało miejsce w sezonie 2010/2011. Ostatni pojedynek to porażka jeden zero po golu Figiela, którego jak już wspomniałem nie ma w zespole. Zaś w sezonie 2009/2010 także Poloniści przyjechali na tarczy tym razem ulegając w tym samym stosunku. Ja liczę dzisiaj na przełamanie tej złej passy i zwycięstwo „Biało-Niebieskich”. W zespole Radomiaka warto zwrócić szczególną uwagę na Brazylijczyka Leandro który w ubiegłym sezonie trafił siedmiokrotnie do bramki rywali a i w tym ma już na koncie jedno trafienie w meczu z Siarką Tarnobrzeg. Myślę że zneutralizowanie jego poczynań pozwoli wywieść z radomia korzystny wynik.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Garbarnia po 3 kolejkach ma na koncie 0 punktów i tylko jedną strzeloną bramkę. Z pewnością już teraz kandydują na miano czerwonej latarni ligi. Wisła Puławy sezonu nie zaczęła rewelacyjnie - remis, zwycięstwo i przegrana. Zwycięstwo w Legionowie było bardzo szczęśliwe, a najbardziej zespół rozczarował w starciu z beniaminkiem, Olimpią Zambrów. Ze Stalówką była już poprawa gry. Jeśli zagrają tak z Garbarnią to z pewnością wygrają.
Garbarnia jednak po stracie kilku zawodników całkowicie nie potrafi grać. Mecz z Radomiakiem i Limanovią to była pełna kontrola spotkania przez te zespoły. Wisła u siebie musi wyrwać 3 punkty. Garbarnia to był niewygodny rywal, ale w tym momencie powinni stać się chłopcem do bicia.

Wisła Puławy - Garbarnia
Wisła 1,50 Bwin ✅ 2:1
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Jak podaje serwis klubu Pogoń Siedlce zwolniony został trener pierwszej drużyny Rafał Wójcik. Jego obowiązki przejął Bartosz Tarachulski.
Dla mnie to dosyć dziwna decyzja. Ma on na koncie dwie wygrane u siebie i dwie wyjazdowe porażki. Czyżby trener postawił się zarządowi ? Po sposobie bycia widać było że jest on mocna osobowością choćby po konferencjach prasowych.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Nie rozumiem kursu na Limanovię. Do tej pory na boisku jeszcze nie przegrali. Wygrali ze Stalówką 1:0, ale przyznano im walkowera za to, że wystąpili nieuprawieni zawodnicy. Pokonali lajtowo cienką jak barszcz Garbarnię i zremisowali na mega trudnym terenie, w najdalszym wyjazdowym spotkaniu w tym sezonie z Wigrami Suwałki 1:1. Dlaczego Siarka jest takim faworytem? Nie wiem.
Siarka do tej pory przegrała ze Stalą Rzeszów aż 0:3, ze Świtem na wyjeździe 0:1 i wygrali ostatnio z Radomiakiem 2:1 u siebie. Mecz był mega ofensywny. W meczu było sporo okazji na zdobycie bramki i tych goli mogło paść znacznie więcej. Limanovia jednak tak łatwo się nie otworzy. Będą cierpliwie czekali na swoje okazje i tylko żałuję tego, że nigdzie nie można pograć typu ze zwrotem w przypadku remisu.
Przed sezonem w drużynie Siarki doszło do wielu zmian i zawodnicy powoli zaczynają ze sobą współpracować. Mnie tu nie zdziwi kolejne zwycięstwo Limanovii po świetnym kursie.
Siarka Tarnobrzeg - Limanovia
Limanovia 3,25 Nordicbet ⛔ 3:0
 
retoox 414

retoox

Użytkownik
Ze typem Ramzesa przemawia jeszcze to, że Siara w sobotę grała PP z Lechią. Tam duża mobilizacja a dziś pewnie lekkie zmęczenie. Przeciwko temu typowi przemawia natomiast to, że bardzo dobrze zaprezentowali się w tym spotkaniu. Mimo porażki potrafili wykreować sobie kilka bardzo dogodnych sytuacji.
u ziemniaków

Stal Stw - Stal Mielec

1) W Stalowej Woli spore problemy kadrowe: http://stalowka.pl/news/3903,1,Stalowka-oslabiona-przed-spotkaniem-ze-Stala-Mielec/
2) Duże zmęczenie po weekendowym spotkaniem w PP ze Śląskiem
3) Stw i Mielec nigdy się nie lubiły więc jakaś tam mała mobilizacja o dobry wynik dla obu stron.
4) W Mielcu dobry klimat dla piłki ostatnio, mają nowy stadion, jest kasa itd.
Wg mnie lekko coś w stronę Mielca(@3) i ew. podpierać się remisem.
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Mamy zastępce w ekipie Pogoni Siedlce. Nowym trenerem ogłoszony został Daniel Purzycki. Podpisał on kontrakt do trzydziestego czerwca 2014 roku. Bartosz Tarachulski, Krzysztof Pawlusiewicz i Mirosław Bołbotowski zostali w sztabie szkoleniowym.
Purzycki grał kiedyś w barwach &quot;Biało-Niebieskich na początku lat dziewięćdziesiątych. Grał on w ataku. Pamiętam go jeszcze z tych występów. Grał też w ŁKS Łódź, Stal Stalowa Wola, Górnik Łeczna, Swit Nowy Dwór Mazowiecki. Potem wyjechał na Wysy Brytyjskie i tam reprezentował barwy Bedford Town FC i walijskim LLanelli AFC. Ostatnie jego lata spędzone na wyspach to praca z młodzieżą. Czy te doświadczenie zaprocentuje na ławce Pogoni ? Zobaczymy w najbliższym meczu z Limanovią.
 
B 2,2K

barichello

Użytkownik
stal elblag
stal zagra po raz trzeci w ciagu tygodnia. juz przed meczem ze stala mielec stalowka miala problemy kadrowe, niby teraz ma wrocic trzech graczy,choc nie jest to jescze pewne jak to ze za czerwo paizowal bedzie lanucha. kadra stalowej woli dosc waska, wiec pilkarze moga czuc w nogach ten napiety terminarz. elblag niepkonany dwie wygrane dwa remisy. biorac pod uwagr wszystkie oklicznosci jest szansa ze ta passa zostanie podtrzymana
elblag x2
z koma pisane
 
A 7

armada

Użytkownik
Jako Motorowiec postaram się napisać kilka zdań na temat meczy z udziałem drużyn które widziałem na żywo.
Wigry - Wisła
Typ:Wigry
kurs: 2,4
bwin

Typ DNB na Wigry powinien być w okolicy 1,6 a to według mnie już pewniaczek.
Widziałem Wigry w meczu z Motorem i mogę powiedzieć, ze to najlepsza drużyna jaką mogłem oglądać do tej pory na Zygmuntowskich od jakichś dwóch lat (poza Motorem ze Stalówką, któremu wszystko wychodziło, poza tym mieli powiedziane że ktoś ich przetrąci jak zagrają jak z Zambrowem).
Wigry - drużyna właściwie nie zmieniona, trener ponad dwa lata na stanowisku i to widać na boisku. Zgranie, mądra gra. Motor prowadził, bo nam po prostu jeden stały fragment gry wyszedł, poza tym na boisku panowały Wigry i już do przerwy mogli prowadzić 3:1. Co do Wisły to gra jak im mecz wyjdzie, ale na tle Wigier - mizernie.
Jeżeli gdzieś będzie azjan -1 na Wigry biorę w ciemno - 2:0 to taki wynik na luziku myślę.
Stal Rzeszów -Świt
Typ: Stal
kurs:1,7
bwin

Co tu dużo pisać, Stal ma swoje cele i takie mecze musi wygrywać.
Siarka - Motor
Typ: over 2,5
kurs: 1,85
bwin

Grają dwie posrane drużyny, które mogą wygrać z każdym jak i przegrać 5:0 z Rozrzutnikiem Nowe Grójce.
Jednak siłę napadu obydwie drużyny mają niezłą. Kto wygra - nie wiem, zależy komu mecz wyjdzie - skłaniał bym się w stronę Siarki, bo na 4 mecze - w 3 meczach Motor grał lipe, że żal było patrzeć. Po cichu mam nadzieje, że po tym meczu zwolnią nędzę trenerską z Motoru, póki jeszcze jest czas.
Może komuś pomoże w podjęciu decyzji:
GW napisał(a):po kuriozalnej przegranej jadą się odbudować

Piłkarze Motoru po porażce u siebie z Wigrami Suwałki będą chcieli jak najszybciej zrehabilitować się w oczach swoich kibiców. Świetną okazją do tego będzie mecz w Tarnobrzegu, gdzie lublinianie zmierzą się z Siarką.

Wyjazdowa wygrana na pewno polepszyłaby humory lublinian nieco popsute przez pierwszą porażkę w sezonie. Tym bardziej że na ten wyjazd wybierze się zapewne spora grupa kibiców Motoru. Łatwo jednak nie będzie. Siarka co prawda początku sezonu nie zaliczy do udanych (przegrała dwa pierwsze spotkania ligowe), jednak z meczu na mecz podopieczni trenera Tomasza Tułacza rozkręcali się i dwie ostatnie potyczki wygrała. Siarka najpierw pokonała 2:1 Radomiaka, a następnie odprawiła z kwitkiem Limanovię, zwyciężając 3:0. Kilka dni wcześniej zmierzyła się w Pucharze Polski z Lechią Gdańsk. Co prawda w 1/16 finału zespół znad Bałtyku ograł Siarką 2:0, ale dla drugoligowca spotkanie z zespołem ekstraklasowym zawsze jest dobrą okazją do nauczenia się czegoś. Drużyny z Tarnobrzega na pewno więc nie można lekceważyć, tym bardziej że już przed sezonem wielu ekspertów - w tym również trener Motoru Przemysław Delmanowicz - uznało Siarkę za jednego z kandydatów do awansu.
Podobnie zresztą postrzegany w II lidze jest w tym sezonie zespół lubelski, zresztą nie bezpodstawnie, co pokazał początek sezonu. Żółto-biało-niebiescy po trzech kolejkach przewodzili nawet ligowej tabeli, a z pierwszego miejsca spadli dopiero po ostatniej porażce z Wigrami. Szkoleniowiec Motoru podkreśla, że jego drużyna potrzebuje jeszcze czasu na ustabilizowanie formy. - Jesteśmy zespołem, który się buduje i będzie miał wahania formy. To będzie taka amplituda zwycięstw, fantastycznych gier, ale też tych słabszych. Na pewno musimy wyciągnąć wnioski z przegranej z Wigrami, popracować nad wariantami, które umożliwią nam pokonywanie innych rywali - twierdzi Delmanowicz. W jego drużynie podczas spotkania z Siarką nie zobaczymy Pawła Lipca, który w ostatnim spotkaniu obejrzał czerwoną kartkę. Z tego samego powodu w zespole gospodarzy zabraknie ich golkipera Oskara Pogorzelca. W składzie Siarki ujrzymy natomiast zapewne wychowanka Motoru Daniela Koczona.
Przewidywane składy:
Siarka: Melon - Stępień, Baran, Makowski, Sulkowski - Koczon, Tunkiewicz, Truszkowski, Popiela, Wróbel - Ciećko.
Motor: Oszust - Falisiewicz, Karwan, Udarević, Wróblewski - Wrzesiński, Ptaszyński, Koziara, Sedlewski - Broź, Tataj.
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nozna, II liga wschodnia
Spotkanie: Znicz Pruszków - Stal Stalowa Wola
Typ: Znicz Pruszków
Kurs: 2,10
bet365
Na osiemnastą w sobotę zaplanowano mecz pomiędzy Zniczem Pruszków a Stalą Stalowa Wola. Moim zdaniem spotkanie te powinni wygrać gospodarze. Zajmują oni obecnie czwarte miejsce w ligowej tabeli z dziewięcioma punktami na koncie. Grają oni dobrze u siebie, wygrali ze Stalą Mielec trzy do jednego i z Pelikanem Łowicz w tym samym stosunku a raz zeszli z boiska pokonani w meczu z Legionovią zero do jednego i od trzydziestej trzeciej minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Banaszewskiego. Ważną role w zespole odgrywa Adrian Paluchowski który jest w doskonałej formie strzeleckiej i ma już na koncie pięć trafień. Ma on za sobą występy Ekstraklasowe w zespołach Legii Warszawa i Piasta Gliwice. Co do zespołu ze Stalowej Woli to zajmuje on trzecie miejsce w tabeli i ma o punkt więcej niż dzisiejszy rywal. Lecz trzy punkty &quot;Stalówka&quot; dostała przy &quot;Zielonym stoliku&quot; za walkower przyznany jej po przegranym meczu z Limanovią Limanowa zero do jednego. Dobry bilans punktowy to też konsekwencje tego że grali oni aż cztery mecze ligowe na własnym boisku. Pokonali oni Mielecką Stal po bardzo słabej grze zaś potem wygrali z Olimpią Elbląg. Przewagę w tym spotkaniu mieli goście a gospodarze wygrali tylko dla tego że sędzia sprezentował im rzut karny który wykorzystał Reiman. Gdy podopiecznym Pawła Wtorka przyszło sprawdzić się pierwszy raz na wyjeździe to dostali srogie baty od Motoru Lublin któremu to start sezonu się nie udał. Po za tym w dzisiejszym spotkaniu nie zagra podstawowy rozgrywający Damian Lanucha który to pauzuje za czerwoną kartkę, także niepewny jest występ Artura Cebuli który narzeka na uraz. Czy Zniczowi uda się wykorzystać tę przewagę i wygrać ten mecz ? Moim zdaniem tak.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom