>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

II Liga - Grupa Zachodnia [Sezon 2010/2011]

Status
Zamknięty.
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
W tym temacie będziemy podawać typy oraz prowadzić dyskusje na temat spotkań drużyn walczących w II Lidze - grupie zachodniej.

W miejsce zespołów, które awansowały do I ligi lub spadły do niższej klasy rozgrywek mamy czterech beniaminków:

Chojniczanka Chojnice



Górnik Wałbrzych



Polonia Nowy Tomyśl



Ruch Zdzieszowice




Start ligi już 31 lipca. Można więc pomału zacząć przyglądać się drużynom i ich działaniom w trakcie przerwy. Które ekipy po tym sezonie będą mogły świętować awans, a które będą musiały pożegnać się z tą klasą rozgrywkową? Serdecznie zapraszam do dyskusji i analiz.

1. kolejka
31 lipca - 1 sierpnia 2010

Zagłębie Sosnowiec - Zawisza Bydgoszcz
Polonia Nowy Tomyśl - Jarota Jarocin
Ruch Zdzieszowice - Bałtyk Gdynia
Chojniczanka Chojnice - Polonia Słubice
Olimpia Grudziądz - Nielba Wągrowiec
Lechia Zielona Góra - Raków Częstochowa
Elana Toruń - GKS Tychy
Tur Turek - Miedź Legnica
Czarni Żagań - Górnik Wałbrzych​
 
marjol 102

marjol

Użytkownik
Pierwsza kolejka i odrazu hit sezonu. Zagłębie i Zawisza- te dwie drużyny powinny po nadochodzącym sezonie świętować awans.
W Sosnowcu było dużo zawirowań pod koniec poprzedniego sezonu ale sytuacja juz się wyjaśniła. Miasto stało się współwłaścicielem, nowym prezesem został były zawodnik Zagłębia- Marek Adamczyk. Wszystko idzie w dobrym kierunku. Wyniki sparingów jak narazie nie zachwycają ale to dlatego,że trener Chojnacki testuje w nich masę zawodników,głównie młodzieżowców z niższych lig. Z klubem pożegnało się kilku zawodników (m.in bramkarz Prus, Kłus i Myśliwy). Wrócił za to Marcin Folc,który w sparingach imponuje skutecznością, przybył także Michał Zioło z Ruchu Radzionków. Skład uzupełniany jest młodymi wychowankami. Najważniejsze, że został trzon zespołu (Pach, Lachowski), a para napadziorów Filipowicz-Folc będzie postrachem wszystkich bramkarzy.

Pierwsze kolejki będą trudne do typowania, w meczu Zagłębie-Zawisza upatruje underka.✅ 1-0
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Elana Toruń - GKS Tychy
Pierwsze spotkania są zawsze trudne do typowania a tym bardziej niższych lig. Ja jednak tak patrzę na zespół Elany i dzieje się tam coraz lepiej tzn. są sponsorzy i nowi ludzie w zarządzie którzy głośno mówią o tym że cel na te sezon to miejsca 5-8 a więc może być ciekawie. Niestety Elana osłabiona przed sezonem odszedł Łukasz Grube. Liczę na dobre spotkanie Torunian którzy w PP dość pechowo odpadli z Nielbą po karnych.
Mój Typ: 1X 1,59 Tobet 1:1✅
under 2,5 1,65 1:1✅
Dla odważniejszych 1 3,25

Jak narazie bezbłędnie;) 2/2 100% skuteczności w 2 lidze zachodniej:cool:
 
L 3

luga

Użytkownik
Elana Toruń - GKS Tychy
Pierwsze spotkania są zawsze trudne do typowania a tym bardziej niższych lig. Ja jednak tak patrzę na zespół Elany i dzieje się tam coraz lepiej tzn. są sponsorzy i nowi ludzie w zarządzie którzy głośno mówią o tym że cel na te sezon to miejsca 5-8 a więc może być ciekawie. Niestety Elana osłabiona przed sezonem odszedł Łukasz Grube. Liczę na dobre spotkanie Torunian którzy w PP dość pechowo odpadli z Nielbą po karnych.
Mój Typ: 1X 1,59 Tobet
under 2,5 1,65
Dla odważniejszych 1 3,25
No cóż co do Elany znam ten klub dosc dobrze i wiem co sie w nim dzieje dlatego przestrzegam przed hurraoptymizmem. Doszlo kilku zawodnikow przede wszystkim napastnim z przeszloscia w Wisle Krakow i niezli jak na 2 lige dwaj pomocnicy oraz mlodziezowiec do obrony.Sklad jest troszke lepszy niz w poprzednim sezonie ale gra o 5-6 miejsce wedlug mnie jest nierealna.Prezes wspomnial ze cel jest wlasnie pierwsza szostka ale trener tonuje te deklaracje. Wedlug mnie jak Elana bedzie w srodku tabeli to i tak bedzie niezle. Jesli mialbym typowac to na inauguracje postwilbym na remis ale nie wiem jak to wyglada u rywali wiec odpuszczam.
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Ja proponuje Zawisze. Widziałem Sosnowiec w meczu Pucharu Polski z Pelikanem Łowicz, co rpawda wygranym ale z dużą pomoca sędziów, Zagłębie grało bardzo słabo, marjol napisał że Filipowicz z Folcem będą postrachem ligi po meczu z Pelikanem nie zgodzę się z tym bo grali bardzo słabo. Zawisza według mnie wykorzysta przewagę swojego boiska i w tym interesującym meczu zgarnie komplet punktów.
 
betheone 188

betheone

Użytkownik
W końcu ruszają polskie ligi i na &#39;dzień dobry&#39; kurs perełka.
4.35 na Lechię ZG z Rakowem w Tobecie. Tylko brać. OGROMNE value. Nie wiem na jakiej podstawie ktoś ustalił ten kurs, dla mnie powinno być max 2.60 (w Fortunie przykładowo 2.45, STS 3.70). Z Lechii odeszło 4 zawodników, ale kadra została uzupełniona zawodnikami z regionu i ze szkółki piłkarskiej tego miasta. Lechia już w ostatniej rundzie spisywała się znakomicie, gdzie u siebie ogrywała i Sosnowiec i Zawiszę, teraz w PP wygrała z grającym w najlepszym składzie Górnikiem Polkowice 1-0 pd. Mimo że odszedł trener Murawski (Zawisza) na pewno zostawił ten zespół w bardzo poukładanym stanie i wg mnie zwycięstwo z Rakowem u siebie po takim kursie - to trzeba zagrać. Dla mniej odważnych 1x po 1.86.
 
cala 37

cala

Użytkownik
Ja proponuje Zawisze. Widziałem Sosnowiec w meczu Pucharu Polski z Pelikanem Łowicz, co rpawda wygranym ale z dużą pomoca sędziów, Zagłębie grało bardzo słabo, marjol napisał że Filipowicz z Folcem będą postrachem ligi po meczu z Pelikanem nie zgodzę się z tym bo grali bardzo słabo. Zawisza według mnie wykorzysta przewagę swojego boiska i w tym interesującym meczu zgarnie komplet punktów.
Tak dla twojej wiadomosci to graja w Sosnowcu.To bedzie mecz dwoch niewiadomych,Kopmletnie nowe Zaglebie z nowa Zawisza.Sporo nowych zawodnikow z obu stron ktorzy mieli malo czasu na zgranie.Co do meczu Zaglebia z Pelikanem moge dodac ze Zaglebie caly tydzien trenowalo na pelnym obciazeniu co wyszlo w sobotnim meczu.W tym roku priorytetem jest liga a puchar schodzi na drugi plan.
Co do typu na ten mecz to uwazam ze padnie bramkowy remis
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Najstarszy zawodnik Lechii Zielona Góra ma 24 lata ! ;) Zawodnicy, którzy odeszli z Lechii byli bardzo ważnymi ogniwami. Trener Murawski zabrał ze sobą do Zawiszy Okińczyca i Galdino, Figiel odszedł do Odry, a Zawadzki do Warty Poznań.
Dodatkowo w Zielonej Górze jakoś ludzie nie interesują się piłką nożną w lokalnym wydaniu. Aczkolwiek młodzież na pewno będzie się starała i obecnie oferowany kurs jest value - z tym w pełni się zgadzam.
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Cóż kilka słów na temat meczu Chojniczanki z Polonią Słubice, które zakończyło się remisem 1:1. Skład chojniczan w porównaniu do III. ligi zmienił się wręcz drastycznie, ale nie oznacza to, że drużyna się osłabiła. Na pewno szwankuje jeszcze komunikacja, ale kilka ładnych akcji można było dzisiaj zobaczyć. Sporym wzmocnieniem będzie Paweł Noga. Młody, bardzo perspektywiczny zawodnik. Zagrał chyba najlepiej spośród wszystkich - niski, ale waleczny i przede wszystkim szybki. Polonia w zasadzie sporo nie pokazała i fartem do szatni strzeliła gola. Po przerwie tempo spadło, a Chojniczanka wyrównała po pięknym strzale Ziemaka z 35. metrów. Inauguracja mimo wszystko udana i myślę, że u siebie Chojniczanka może być całkiem mocna. Zobaczymy co pokażą za tydzień w Gdyni z Bałtykiem.
 
L 3

luga

Użytkownik
Elana Toruń - GKS Tychy
Pierwsze spotkania są zawsze trudne do typowania a tym bardziej niższych lig. Ja jednak tak patrzę na zespół Elany i dzieje się tam coraz lepiej tzn. są sponsorzy i nowi ludzie w zarządzie którzy głośno mówią o tym że cel na te sezon to miejsca 5-8 a więc może być ciekawie. Niestety Elana osłabiona przed sezonem odszedł Łukasz Grube. Liczę na dobre spotkanie Torunian którzy w PP dość pechowo odpadli z Nielbą po karnych.
Mój Typ: 1X 1,59 Tobet 1:1✅
under 2,5 1,65 1:1✅
Dla odważniejszych 1 3,25

Jak narazie bezbłędnie;) 2/2 100% skuteczności w 2 lidze zachodniej:cool:
Gratuluje typów aczkolwiek musze przyznac ze na lekkim farcie weszlo. Tak jak wspominalem na Elane raczej narazie nie ma co stawiac.w grze nie ma pomyslu. tychy mialy 2 tzw setki.napastnicy wychodzili sam na sam i za pierwszym razem bramkarz obronil a za drugim napastnik poslal pilke obok slupka.potem tychy mialy jescze poprzeczke(dosc przypadkowa wrzutka ale jakby nie bylo okazja do zdobycia gola). Elana powinna ten mecz przegrac.Pisze to nie zeby ci cos ujmowac ale zeby inni i ty wiedzieli jak mecz wygladal. Lepsze wrazenie zrobil GKS mimo ze tez nie gral rewelacji zadnej.
P.S. Dobrze by bylo po meczach pisac relacje jak wygladal mecz i kto lepiej sie prezentowal jak to opisal jacekk czy ja.To nam pomoze w pozniejszym typowaniu. Pozdrawiam
 
S 32

szymon89

Użytkownik
Cóż kilka słów na temat meczu Chojniczanki z Polonią Słubice, które zakończyło się remisem 1:1. Skład chojniczan w porównaniu do III. ligi zmienił się wręcz drastycznie, ale nie oznacza to, że drużyna się osłabiła. Na pewno szwankuje jeszcze komunikacja, ale kilka ładnych akcji można było dzisiaj zobaczyć. Sporym wzmocnieniem będzie Paweł Noga. Młody, bardzo perspektywiczny zawodnik. Zagrał chyba najlepiej spośród wszystkich - niski, ale waleczny i przede wszystkim szybki. Polonia w zasadzie sporo nie pokazała i fartem do szatni strzeliła gola. Po przerwie tempo spadło, a Chojniczanka wyrównała po pięknym strzale Ziemaka z 35. metrów. Inauguracja mimo wszystko udana i myślę, że u siebie Chojniczanka może być całkiem mocna. Zobaczymy co pokażą za tydzień w Gdyni z Bałtykiem.
Dokładnie. Widać, że drużyna ma potencjał. Osobiście jako wieloletni kibic Chojniczanki byłem przeciwny takiej polityce transferowej klubu. Aczkolwiek zawodnikami z regionu za dużo byśmy nie ugrali. Drużyna ma potencjał i jeżeli chłopaki się zgrają to możemy dużo namieszać. Jeżeli chodzi o mecz z Bałtykiem to jesteśmy w stanie nawet wygrać. Bałtyk znaczącą się nie wzmocnił a odszedł najlepszy napastnik tego zespołu Kudyba. No ale jednak jest drużyna bardziej doświadczona i na pewno będzie ciężko.
 
P 0

podkarpacieinf

Użytkownik
Zagłębie Sosnowiec - Polonia Nowy Tomyśl 1.20 5.25 11.00
Kurs na ten mecz na zwycięstwo Zagłębia jest &quot;z tych, których się nie gra&quot; ???? , jednak jeżeli ktoś chce podbić AKO, to myślę że można postawić na Zagłębie, które w pierwszej kolejce ograło Zawiszę, czyli innego głównego kandydata do awansu. Polonia natomiast przegrała 0:5 &quot;u siebie&quot; z średniakiem Jarotą Jarocin, choć mecz rozegrany był w Poznaniu na stadionie Warty. Klasy obu ekip nie ma co porównywać, i nie trzeba dużo pisać na temat tego spotkania. Zagłębie jest murowanym faworytem i każdy inny wynik, niż przynajmniej dwu bramkowe zwycięstwo Sosnowczan będzie niespodzianką.

Z innych spotkań II Ligi Zachodniej, nie mam większego przekonania. Szczególnie no-bet są spotkania:
Nielba Wągrowiec - Lechia Zielona Góra 1.30 4.35 8.65
Zawisza Bydgoszcz - Górnik Wałbrzych 1.20 5.25 11.00
Jarota Jarocin - Ruch Zdzieszowice 1.25 4.70 9.85
Tych &quot;pewniaczków&quot; bym nie ruszał, słabe kursy, a wyczuwam przynajmniej jedną niespodziankę w nich.
 
M 439

michax100

Użytkownik
Zagłębie Sosnowiec - Polonia Nowy Tomyśl 1.20 5.25 11.00
Kurs na ten mecz na zwycięstwo Zagłębia jest &quot;z tych, których się nie gra&quot; ???? , jednak jeżeli ktoś chce podbić AKO, to myślę że można postawić na Zagłębie, które w pierwszej kolejce ograło Zawiszę, czyli innego głównego kandydata do awansu. Polonia natomiast przegrała 0:5 &quot;u siebie&quot; z średniakiem Jarotą Jarocin, choć mecz rozegrany był w Poznaniu na stadionie Warty. Klasy obu ekip nie ma co porównywać, i nie trzeba dużo pisać na temat tego spotkania. Zagłębie jest murowanym faworytem i każdy inny wynik, niż przynajmniej dwu bramkowe zwycięstwo Sosnowczan będzie niespodzianką.

Z innych spotkań II Ligi Zachodniej, nie mam większego przekonania. Szczególnie no-bet są spotkania:
Nielba Wągrowiec - Lechia Zielona Góra 1.30 4.35 8.65
Zawisza Bydgoszcz - Górnik Wałbrzych 1.20 5.25 11.00
Jarota Jarocin - Ruch Zdzieszowice 1.25 4.70 9.85
Tych &quot;pewniaczków&quot; bym nie ruszał, słabe kursy, a wyczuwam przynajmniej jedną niespodziankę w nich.
zgadzam sie z toba w nowym tomyslu zrozumieli ze blad ze awansowali bo teraz meczu nie wygraja a graja tam zawodnicy za 300zl bo nawet taki komunikat na stronie prezes napisal ze kto chce sie wypromowac to moze u nich grac za taka kase i graja sami mlodzi ktorzy w starciu z zaglebiem sa bez szans a za przykladowe 200 240 mozna miec:grin:
 
B 94

bart7890

Użytkownik
kupon #2

⚽ Nielba Wągrowiec - Lechia Zielona Góra (+1) ✅ ✅ ✅ 1-1

ako: 3,22
stawka: 2/10
bukmacher: Betsafe


Rozpoczynam typowanie ligi, w której gra Nielba Wągrowiec, o swoim klubie powinienem wiedzieć najwięcej, więc i typowanie powinno być skuteczne. Na wstępie napisze o zmianach jakie zaszły w drużynie w porównaniu do poprzedniego sezonu, nasz klub opuścili Zagurskas (skrzydłowy), Gąsiorowoski (obrońca), Sołowiej (obrońca), Szyszka (obrońca), Olszak (napastnik), Wrzeszcz (napastnik), z tych 6 zawodników około 3-4 występowało w pierwszym składzie. Dziury w kadrze oczywiście trzeba załatać i w Nielbie pojwili się dwaj nowi młodzi zawodnicy Czechanowski (Lech Poznań ME) i Spławski (Obra Kościan), dalsze uzupełnianie kadry to przeniesienie młodych zawodników z drużyny rezerw do pierwszego zespołu: Sergiel, Ernst, Waszak, Mikołajczak i Luboński (roczniki 90-92). Nielba w tym sezonie rozegrała dwa spotkania pucharowe i jeden ligowy, zaczęło się od wygranej w Toruniu po rzutach karnych 6-5, w regulaminowy czasie gry padł remis 2-2, w następnej rundzie przyszło zmierzyć się z Jarotą Jarocin i niestety Nielba przegrała 0-1, trener nie mógł skorzystać z pauzujących za kartki Błażejewskiego i Bartkowiaka, oraz kontuzjowanych Halaburdy i Gryszczyńskiego (wszyscy zawodnicy z pierwszego składu), w meczach pucharowych trener dał szansę młodym zawodnikom, nie spisali się źle, ale też nie dali rady wygrać. Pierwsze ligowe spotkanie przyszło Nielbistą rozegrać na bardzo ciężkim terenie w Grudziądzu z tamtejszą Olimpią, w 54 minucie goście objeli prowadzenie, ale później stracili trzy bramki w 5 minut i to gospodarze cieszyli się z wygranej. Teraz może przejdę bardziej do dzisiejszego meczu i typu, który trzeba jakoś uzasadnić, dzisiaj trener Nielby nie będzie mógł skorzystać z trzech zawodników: Halaburda (obrońa), Gryszczyński (skrzydłowy), Czechanowski. Lechia Zielona Góra ma młodą kadrę, ale ich młodzież pokazała w zeszłym sezonie, że potrafi grać w piłkę, po fatalnym początku sezonu (bodajże 7 porażek z rzędu) potrafili się podnieść i uzyskać spokojnie utrzymanie. W tym sezonie na inauguracje zremisowali u siebie 1-1 z Rakowem Częstochowa. Najważniejszym powodem dla jakiego stawiam na remis lub wygraną gości są kursy wystawione przez bukmacherów, Nielba jest oczywiście faworytem, ale nie takim aby grać na nich po kursie 1,30. Nie mówię również, że jest to jakiś pewniak, bo uważam, że wygrana gospodarzy jest możliwa, ale tak jak wspomniałem podpórka na gości z kursem 3,22 musi być zagrana. To chyba tyle tego pisania, za dwie godzinki wybieram się na mecz, pozdrawiam.
 
S 32

szymon89

Użytkownik
Wczoraj byłem na meczu Bałtyk - Chojniczanka i powiem Wam, że się niezłe wku...... Pierwsza połowa słaba. Poza karnym dla Bałtyk żadnych konkretnych akcji nie było. W drugiej połowie grę zaczęła prowadzić Chojniczanka. Preledium tego mieliśmy w 75 minucie gdy Gibczyński wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzelił wprost w niego. Kilka sekund później Atanackowić strzela z dystansy ale niestety bramka nie padła. Ogólnie Chojniczanka nie zasłużyła na przegraną. No ale niewykorzystane sytuację się zemściły.
 
P 0

podkarpacieinf

Użytkownik
Zagłębie Sosnowiec - Polonia Nowy Tomyśl 1.20 5.25 11.00 ✅ 3:2
Nie popisali się gracze Zagłębia, przed własną publicznością wygrali zaledwie jedną bramką ze słabiutką Polonią. Co więcej pod bramką gospodarzy było w końcówce bardzo nerwowo, ale ambitnie grający goście nie potrafili strzelić wyrównującej bramki. I dobrze.
 
robson11 862

robson11

Użytkownik
⚽ Jarota Jarocin - Ruch Zdzieszowice H(0 - 1) 1 @ 1,98 Tobet 3/10 ⛔⛔⛔ 0:1 FT
⚽ Jarota Jarocin - Ruch Zdzieszowice 1 @ 1,35 Tobet 8/10 ⛔⛔⛔ 0:1 FT
Cóż, mówiąc szczerze, myślałem, że kursik na Jarotę będzie w granicach 1,5. Niestety, na chwilę obecną Tobet oferuje nam 1,35, więc kurs troszkę niezbyt ciekawy. Postanowiłem leciutko zaryzykować więc i stawiam na zwycięstwo Jaroty dwoma golami już po dużo lepszym kursie. Co przemawia za Jarotą? Już mówię.
Po pierwsze Ruch w tygodniu grał w Pucharze Polski z beniaminkiem IV-ligi - Bielawianką Bielawa. Zdzichy co prawda wygrały swój mecz 3:1, ale trzecią bramkę zdobyli w 90. minucie, kiedy Bielawianka zaryzykowała na maxa i za wszelką cenę chciała ugrać remis. Gdyby nie gapiostwo defensywy z Bielawy, które wykorzystał Kasprzyk i w ciągu dwóch minut ustrzelił dwa gole, to śmiem twierdzić, iż mecz potoczyłby się inaczej. Cóż, najpierw sędzia nie odgwizdał ewidentnego karnego dla Bielawianki, później gospodarze dostali dwa gole no i nie zdołali odrobić już straty, mimo, że z przebiegu całego meczu nie byli ekipą naprawdę gorszą. W sumie gracze Karola Ulatowskiego miewali już lepsze mecze, jednak w tym zagrali na poziomie i walczyli jak równy z równym z Ruchem, który...gra dwie klasy wyżej. Początkowo spodziewałem się wygranej Ruchu kilkoma golami i odprawienia z kwitkiem Bielawianki, ale ekipa ze Zdzieszowic nie zachwycała niczym szczególnym i z taką grą, w drugiej lidze zachodniej będą walczyć o utrzymanie. Ktoś powie, eee tam, puchar, odpuścili, ale jak mogli odpuścić PP skoro grali najmocniejszym z możliwych zestawień?
Wyjazd do Bielawy, a dzisiaj do Poznania (mecz rozgrywany właśnie w tym mieście) - na pewno kilkanaście godzin w tygodniu w autobusie nie wpłynie korzystnie na gości, co według mnie umiejętnie wykorzystają gospodarze, którzy po pierwszym meczu i efektownym zwycięstwie w dniu dzisiejszym zapewne będą chcieli kontynuuować zwycięską passę. Czy zwyciężą? Na pewno. czy dwoma golami? Miejmy nadzieję.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom