>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Jaki system przy 85% skuteczności?

M 0

mofu666

Użytkownik
Witam,

opowiem po krótce moją sytuację. Od dłuższego czasu pracuję nad programem, który przewiduje wyniki piłkarskie (skupia sie konkretnie na tym czy pojawi sie over 1.5 czy nie). Po zastosowaniu dość zaawansowanych algorytmów, na stan dzisiejszy otrzymuję około 85% skuteczności czyli na każde 100 meczów jakie proponuje mi program, ponad 85 kończy się faktycznie overem. Jestem bardzo dumny z mojego dzieła ale nie wiem co zrobić z tym dalej w kontekscie zarabiania kasy.

Jesli chodzi o systemy piłkarskie, jestem kompletnie zielony, dlatego tutaj pytanie do Was: Jaki system proponujecie? Znam progresję, ale jest ona trochę ryzykowna, bo załóżmy że program na dzień dzisiejszy proponuje mi 10 spotkań i musze z tego złożyć kupon z kursem 2.00. Niestety mecze z overem 1.5 maja kursy 1.15-1.30 więc zazwyczaj są to 4ry mecze na kuponie.

Łatwo obliczyć, ze skoro program trafia 8-9 meczow na 10, to jest duża szansa, że jednym z nich będzie któryś na kuponie...

Co proponujecie?
 
B 45

bryfsztyk

Użytkownik
Policz jaką dokładnie skuteczność masz i jaki dokładnie jest średni trafiany przez Ciebie kurs. Potem pomnóż te wartości. Jeżeli wyjdzie Ci powyżej 1 to znaczy, że Twoje typy mają value. Wtedy możesz grać płaską stawką. Najlepiej sporą, bo Twoje value nie jest za wysokie. Za każde postawione 1zł powinieneś wygrać tyle ile Ci wyjdzie z wcześniejszego mnożenia. Ale to tylko czysto teoretycznie, bo programem z bukmacherem nie wygrasz. Trzeba być sprytnym, inteligentnym i przede wszystkim elastycznym, a tego Ci żaden program nie da.
Przeykład:
Mówisz, że masz 85% skuteczności i kursy od 1.15 do 1.30. Zakładam, że średni trafiony kurs to 1.20.
0.85 x 1.20 = 1.02 --&gt; jest małe value
Jeżeli wyjdzie Ci poniżej 1 to chociaż masz dużą skuteczność to Twoje typy nie mają value. Wtedy jedyne co Ci pozostaje to progresja, ale sam mówiłeś, że tego nie chcesz.
Wydawałoby się, że możesz grać kupony typu 7 z 10 lub 8 z 10, ale przy braku value one także nie przyniosą Ci zysku.
 
incubus7 115

incubus7

Użytkownik
ujmę to tak... skuteczność zupełnie normalna, i nie trzeba było do tego pisać programu, granie niemalże &quot;na pałę&quot; dałoby podobny rezultat...
nie bardzo da sie cos zrobić... może idź z tym na giełdę...
 
M 0

mofu666

Użytkownik
granie &quot;na pałe&quot; nie daje takich rezultatów. gdyby tak było, grałbym właśnie w taki sposób. Oczywiście, że jestem ręcznie w stanie obliczyć i wytypowac wiele rzeczy, ale zajmie mi to pół dnia a nie 30 sekund. Około 75% meczów kończy się overem 1.5. Oczywiscie są ligi, w których overów jest więcej ale mój program ma także ligi, w których ma skuteczność &gt; 90%. A 10% różnicy przy obstawianiu więcej niż jednego meczu na kuponie, to MEGA różnica.
Co do tego VALUE. Rozumiem, że w takim razie granie kilkoma meczami na kuponie nie ma większego sensu na dłuższą metę? Bo wtedy procent ryzyka się zwiększa i wtedy nie ma szans żeby VALUE wyszło &gt; 1.
Program bardzo czesto pokazuje mecze z kursem większym niż 1.30. Rozumiem zatem, że najlepszym rozwiązaniem jest stawianie na pojedyńcze mecze ale z jak największym kursem?
A jesli tak, to jaki system pod coś takiego? 1 mecz na kuponie z kursem 1.30+
 
A 0

arosbetos

Użytkownik
potrafisz napisać program z zaawansowanym algorytmem a nie potrafisz sobie wyliczyć czy byłby z tego zysk i nawet podać dokładnych statystyk ciekawe
 
B 45

bryfsztyk

Użytkownik
Nie do końca to miałem na myśli. Jeżeli średni kurs ze wszystkich trafionych przez Ciebie meczy razy skuteczność daje wynik powyżej 1 to powinieneś grać wszystkie mecze, które sobie za pomocą jakiegoś tam algorytmu wyznaczasz, niezależnie czy kurs jest 1.15 czy 1.3. Na początek najlepiej singlami, bo z tego co piszesz nie masz żadnego rozróżnienia, które mecze mają większe szanse wejść, a które mniejsze.
Ale musisz pamiętać o jednym i to się tyczy zarówno Twojego systemu jak i wszystkich innych, a także gry live o której toczy się dyskusja w innym dziale - bukmacher ma swoich specjalistów, którzy wyznaczają te kursy i którzy mają 10 razy lepsze algorytmy od Twoich i o wiele lepszą znajomość sportu, na który wystawiają kursy (i na LIVE także obserwują mecz i nie są ślepi, ani o tyle głupsi od nas, żeby czegoś nie dostrzec). Domyślam się, że wybierasz mecze patrząc na różne statystyki, ale kurs nie jest wystawiany tylko w oparciu o statystyki lecz także ze względu na inne czynniki, o których prawdopodobnie nie masz pojęcia.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Wiele lat temu , na którymś forum pracownik jednej z firm bukmacherskich napisał , że stosowany w ich firmie program uwzględnia w swoim algorytmie aż 33 czynniki decydujące o kursie zdarzeń.
 
egreg 942

egreg

Użytkownik
@mofu666, jeśli rzeczywiście masz taką skuteczność przy tego rodzaju typach to możesz śmiało je grać płaską stawką po 2 lub 3 mecze na kuponie.
Ale żeby być pewnym, to musisz skuteczność sprawdzić na co najmniej 500 meczach i to takich które program wytypował przed ich rozegraniem.
 
M 0

mofu666

Użytkownik
ok, dziękuję za odpowiedzi
skuteczność testowałem na kilkunastu tysiącach archiwalnych meczów z lig całego świata. Prognoza opiera się na kilkudziesięciu czynnikach, które są owocem dłuuuugiej obserwacji. Jak tylko ogarnę to wszystko na tyle, żeby móc na tym zarabiać, to spróbuję się podzielić prognozami. Póki co nie mam jeszcze wystarczającej ilości danych na ten sezon. Algorytmy potrzebują więcej kolejek. Nie jestem w stanie zbierać informacji o kontuzjach, czerwonych kartkach i jeszcze kilku potrzebnych moim zdaniem rzeczach, tak więc czynnik losowy zawsze będzie dość potężny. Na razie wynosi około 15%, ale sądzę, że jestem w stanie dobić do 90% skuteczności. Oczywiście algorytm odrzuca przy tym dużo meczów, ale przy graniu w kilkunastu ligach, i tak dziennie jest zawsze kilka meczów do wsadzenia na kupon (a w weekendy kilkanaście)
 
ddamien 0

ddamien

Użytkownik
Witam.
Obliczając twoją skuteczność na poziomie 85% oraz kurs średni na poziomie 1,2 wychodzi, że bez problemu powinieneś mieć stały zysk przy grze singli płaską stawką. Wielkość przychodów uzależniona jest tylko od stawki oraz skuteczności w doborze meczów bo na te czynniki mamy wpływ. Można również balansować kursem ale tylko przy grze na live ale podejrzewam, że twój system tego nie obejmuje.

Pozdrawiam :razz:
 
M 0

maryp1459

Użytkownik
ujmę to tak... skuteczność zupełnie normalna, i nie trzeba było do tego pisać programu, granie niemalże &quot;na pałę&quot; dałoby podobny rezultat...

nie bardzo da sie cos zrobić... może idź z tym na giełdę...
taka skuteczność jest naprawdę dla over 1.5 w zasadzie normalna

Wczoraj na 104 mecze
Skuteczność wyniosła 78%

Przedwczoraj na 283 mecze
Skuteczność wyniosła 81%

Nie wiem jak to było wcześniej, ale raczej skuteczność Twojego systemu grając wszystkie mecze w 1 dniu na over 1.5 nie wyniesie mniej niż 70%

A co do ich grania to może by pomyśleć o rozbiciu typów na 3 systemy i zagrać na zasadzie że w każdym systemie może nie wejść 1 mecz.
 
Do góry Bottom