>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kącik Filmowy - opinie, recencje, przemyslenia...

Status
Zamknięty.
Baqu 775,9K

Baqu

Forum VIP
Zabić sędziego
Arbitres, Les (AKA Kill The Referee) (2009)




Nakręcony podczas EURO 2008 dokument ujawniający kulisy pracy arbitrów piłkarskich. Kamera towarzyszy arbitrom nie tylko podczas sędziowania meczu, ale także gości w szatni i ich domach. Widzowie mają okazję usłyszeć zarejestrowane podczas meczu kontrowersyjne konsultacje pomiędzy sędziami. Yves Hinant głównym bohaterem uczynił angielskiego arbitra, Howarda Webba. Jego życie zamieniło się w piekło po podjęciu kilku kontrowersyjnych decyzji podczas meczu Austria-Polska. &quot;Zabić sędziego&quot; skłania do refleksji nad szaleństwem, któremu ulegają kibice piłkarscy i w rewelacyjny sposób ukazuje &quot;ludzką stronę&quot; pracy arbitrów. Za sprawą tego filmu mamy okazję przeżyć widowisko sportowe z niecodziennej perspektywy - perspektywy arbitra piłkarskiego.

- - - -

Nigdy takiego filmu nie widziałem, co podkreśla jego wyjątkowość. Uważam, że dla każdego fana piłki nożnej jest to &#39;lektura&#39; obowiązkowa ! Praca arbitra pokazana &#39;od kuchni&#39;tj. stres, rywalizacja, czasem bezsilnosc... czyli chleb powszedni Panów z gwizdkiem. Jako dokument dla mnie 9/10 nawet 9.5/10, jako film 7/10, polecam bardzo gorąco.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Co do filmu opisanego powyżej jakie są wasze odczucia? Dopiero ogladam ten film ale naprawde nie rozumiem tego karnego, jeszcze to przemysle. Rozumiem , że wczesniej w polu karnym byly przepychanki ostrzegal zeby nie pociagac za koszulki ale to normalne 91 minuta wazny turniej i Co do filmu opisanego powyżej jakie są wasze odczucia? Dopiero ogladam ten film ale naprawde nie rozumiem tego karnego, jeszcze to przemysle. Rozumiem , że wczesniej w polu karnym byly przepychanki ostrzegal zeby nie pociagac za koszulki ale to normalne 91 minuta wazny turniej i [raktycznie ostatnia szansa na wyrownanie. Ale te pociagniecie raz , że nie spowodowalo upadku dwa nie utrudnilo strzalu bo nawet o ile pamietam pilka poleciala ponad zawodnikiem on nawet nie wyskoczyl...
Co nie zmienia faktu, że dla fanatyków pilki lektura obowiazkowa, spojrzenie z innej perspektywy .
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Co do filmu opisanego powyżej jakie są wasze odczucia? Dopiero ogladam ten film ale naprawde nie rozumiem tego karnego, jeszcze to przemysle. Rozumiem , że wczesniej w polu karnym byly przepychanki ostrzegal zeby nie pociagac za koszulki ale to normalne 91 minuta wazny turniej i [raktycznie ostatnia szansa na wyrownanie. Ale te pociagniecie raz , że nie spowodowalo upadku dwa nie utrudnilo strzalu bo nawet o ile pamietam pilka poleciala ponad zawodnikiem on nawet nie wyskoczyl...
Co nie zmienia faktu, że dla fanatyków pilki lektura obowiazkowa, spojrzenie z innej perspektywy .
Hmm co do tego karnego. Po pierwszej polowie liniowy sie przyznal ze popelnil blad nie pokazujac ze jest spalony. Podczas drugiej polowy Webb zapytal technicznego ze jak bedzie wiedzial ze na 100$ byl spalony zeby dal mu znac. Wiec ten karny byl jakby taka splata za grzechy z pierwszej polowy...
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
To zauważyłem jednak chyba żeby zmniejszyc nienawisc mowiono wszedzie oficjalnie , że to dobra decyzja. Kiedys madre słowa powiedizal niegdys swietny arbiter Collina Włoch brzmiały one mniej wiecej tak: PRzed meczem ucze sie gry druzyn , ustawienia , sposobu gry by moc lepiej podejmowac decyzje. Dopasowuje takze styl sedziowania do grajacych ekip by . Sedzia tak pozatym powinien byc niewidzialny.
Austria i Polska to ekipy nie nalezace do poteg technicznych ???? graja wiec silowo druga sprawa , że sedzia z Anglii i gwizdac taki faul?
Aby nie bylo off topu napisze , że film bardzo pozyteczny ukazujacy emocje pilki z innej strony. I naprawde warto docenic ich robote i obejrzec co przezywaja np zawód Hiszpana gdy nie zostal wytypowany do poprowadzenia finalu.
Na koniec powiem , że zagdzam sie z opinia zamieszczona na koncu filmu o analizie wideo. Takze jestem przeciwny to jest piekno a zarazem niesprawiedliwosc pilki noznej błedy bo futbol ro gra bledow i nie robmy tej dyscypliny mechaniczna . Bledy popelniaja pilkarze popelniaja je takze arbitrzy.
 
Baqu 775,9K

Baqu

Forum VIP
Hmm co do tego karnego. Po pierwszej polowie liniowy sie przyznal ze popelnil blad nie pokazujac ze jest spalony. Podczas drugiej polowy Webb zapytal technicznego ze jak bedzie wiedzial ze na 100$ byl spalony zeby dal mu znac. Wiec ten karny byl jakby taka splata za grzechy z pierwszej polowy...
nie zgodzę się, ja to odebralem całkowicie inaczej i to własnie film mi &#39;powiedział&#39; jak rozumieć &#39;naciąganą&#39; decyzję bylego angielskiego krawężnika...

już przed mistrzostwami sędziowie byli szkoleni, zeby nie dopuszczać do &#39;gry rękami&#39; zawodników w polu karnym, upominać ich i karać za takie zachowania. Howard miał informacje od liniowego odnosnie przepychanek w polu karnym biało-czerwonych i dobrze zareagował tj. początkowo upomniał obu Panów - ostrzegł. Minutę póżniej znowu polski zawodnik mimo ostrzeżenia robi dokładnie to samo, nie dziwię się sędziemu, że był stanowczy i zadecydował o karnym. Decyzję tą również poparł szef w szkolenia w późniejszym filmiku analizującym sędziowanie Webba.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Tak Baqu tylko ten film to troche jak oczyszczenie z win Webba bo nikt mi nie wmówi , że tam karny był. Każdy , kto choc pare miesiecy grał w piłke na poziomie nawet pół-zawodowym wie do jakich starc dochodzi w polu karnym. Jeszcze można by decyzje usprawiedliwiac ale piłka leciała wysoko , zawodnik &quot;faulowany&quot; nawet nie wykonał wyskoku do piłki nic. Jesli tak szkolono Webba to moze to wina nie jego ale tych co takowe prowadzili. W pozniejszych spotkaniach mielismy wiele takich sytuacji a karnych nie bylo...


Zeby nie bylo off topu napisze co ostatno obejrzalem.
Otóz &quot; Dom Zły&quot; Smarzowskiego no i powiem , że to naprawde mocne i cięzkie kino.
Jedyne co mi sie nie podoba to w zwiastunach widizalem przypisy typu &quot; Polski Tarantino&quot; ; &quot; Polskie Fargo&quot;. To tylko pokazuje nasza mentalnosc. Rozumiem , że mozna miec wzory na czyms opierac swa opinie . Ale naprawde facet ma talent do tworzenia filmu i nie psujmy mu tego tak &quot; reklamujac &quot; film bo , zapewniam ,że tak produkcja sama to zrobi.
Zawsze trafia sie glosy pozytywne i negatywne ale napewno bedzie dużo mowy o tym filmie i pewnie wiecej pozytywnych recenzji. Dom Zły to produkcja cięzka , pokazujaca niby odległe czasy bo późne lata 70 i wczesne 80. Ale pozostaje zadac pytanie czy napewno w wiekszości Polaków wiele sie w mentalnosci zmienilo?- odpowiedzcie sobie sami.
Celowo wogóle nie nadmieniam o czym jest ten film , niech każdy sie przekona.
 
betheone 188

betheone

Użytkownik
Ostatnio obejrzałem:
Funny People: Niby gorzka komedia z Sandlerem i Rogenem, ale wybitnie mi się nie podobała. Obejrzałem ten film na cztery razy, co samo o czymś świadczy. Mamy tu powoli zdziadziałego, samotnego i zmęczonego życiem komika, który dowiaduje się, że wkrótce wskutek choroby umrze i zostaje mu ileś tam życia. Słabe żarty, strasznie się dłuży i bez puenty. 3/10.
I Love You Beth Cooper: w roli głównej gwiazda &quot;Herosów&quot; - Hayden Panettiere. Mamy więc tu zakończenie liceum, w którym podczas ostatniego przemówienia jeden z najbardziej nieśmiałych uczniów wyznaje miłośc szkolnej gwieździe. Dalsza częśc filmu skupia się na wydarzeniach, które miały miejsce przez całą noc pomiędzy oboma osobami oraz kolegi Dennisa i puszczalskich koleżanek Beth. Końcówka lekko zaskakuje, ale sam film moim zdaniem przeciętny. Komedia jakich wiele. 4+/10
Miłośc na wybiegu: polska komedia romantyczna numer milion. Przyznam się szczerze - mnie się podobała. ???? Co prawda fabuła jest żałośnie banalna, ale przekonałem się do tego filmu dzięki roli Julki (fantastyczna i piękna Karolina Gorczyca). Jest intryga, jest śmieszny Karolak, są problemy nastolatków przybywających do wielkiego miasta i innego świata, jest niezwykle irytujący mnie Dorociński, ale mimo wszystko na pewno lekki i przyjemny film do obejrzenia wraz z dziewczyną. ???? 7/10
Surogaci: Wizja przyszłości, w której każdy człowiek ma swojego &#39;surogata&#39; - robota egzystującego w normalnym świecie dzięki danym pobieranym ze zmysłów człowieka, dzięki czemu ten nie musi opuszczac swojego domu i nie byc narażonym na niebezpieczeństwo świata zewnętrznego. W roli głównej Bruce Willis, ale nie zachwycił. Sam film niezły, owszem, ale jakoś nie powala. Spodziewałem się mimo wszystko czegoś lepszego. Mamy tu walkę Ruchu Oporu z FBI, w miarę niezłą akcję i dramatyczną decyzję na koniec. Wizja świata przedstawionego w filmie jest dla mnie jednak absolutnie nie do przyjęcia. ;) 6/10
 
uzytkownik-7288 4

uzytkownik-7288

Użytkownik
Wczoraj oglądałem &quot;12 angry men&quot; stary dobry amerykański film, kiedy wszyscy skreślają chłopaka i chcą go wysłać na krzesło elekryczne jeden z przysięgłych stawia wiele wątpliwości, które z czasem przekonują innych, najlepsze jest to że film w 95% jest nagrywany w jednej sali, kiedy Ci faceci siedzą przy stole. Film daje do myślenia i każe się przyglądać wszystkiemu co jest niby oczywiste, bardziej i bliżej.
Serdecznie polecam zwłaszcza prawnikom i akwizytorom ;)
 
lorenzz 34

lorenzz

Użytkownik
Zabić sędziego
Momentami nawet śmieszny.Film jak na ten gatunek to nawet nawet sie spisuje;)
Miłość na wybiegu
Spodziewałem sie czegoś innego,lepszego czegoś co mnie zadziwi.Typowa romansówka.
American Pie 7
Na pewno nie równa sie z 1 cz 2 ale obejrzeć można.Dużo scen śmiesznych;)
Prostytutki
Film naprawdę dobry.Ostre sceny.Dla ludzi o mocnych nerwach;)
High School Musical 3
Obejrzałem tylko dlatego ze widziałem 1 i 2cześć. Jak dla mnie to mało ciekawy.Dla Hot 14-tek na pewno sie spodoba;)
 
princeas 11

princeas

Użytkownik
Inside Man - Plan doskonały
http://plan.doskonaly.filmweb.pl/
Obsada:
Clive Owen
Denzel Washington
Jodie Foster

Właśnie skończyłem i polecam;) jeden z lepszych filmów o napadzie na bank, który jak to zwykle bywa kończy się dość niespodziewanie, napięcie i zagadka aż do samego końca. Nie bede zdradzał szczegółów, przekonajcie sie sami
 
mozi 552

mozi

Użytkownik
Kac Vegas (dopiero niedawno komedia ta ukazała się na DVD) po prostu ubaw po pachy! Naprawdę dawno nie śmiałem się tak na żadnym filmie. Ani nie jest ona przesadnie głupkowata (choć w sumie takie filmy dotychczas dawały mi najwięcej śmiechu), ani &quot;poważna&quot;. Scenariusz genialny, aktorzy także świetnie pasują do swoich ról. Masa fajnych scen i akcja trzymająca w napięciu od początku do końca. Zdecydowanie polecam każdemu, kto lubi się śmiać! :razz:
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Wczoraj wieczorem obejrzałem, &quot;Bękarty wojny&quot; i szczerze mówiąc bardzo pozytywnie mnie zaskoczył !
Zarazem śmieszny, jak i prawdziwy, wzruszający !
Oczywiście kolorytu dodawał Brad Pitt.
Polecam bardzo ;)
 
pawlikn 51

pawlikn

Forum VIP
Wczoraj wieczorem obejrzałem, &quot;Bękarty wojny&quot; i szczerze mówiąc bardzo pozytywnie mnie zaskoczył !
Zarazem śmieszny, jak i prawdziwy, wzruszający !
Oczywiście kolorytu dodawał Brad Pitt.
Polecam bardzo ;)
Quentin Tarantino i więcej nie trzeba dodawać ????
Intrygująca fabuła przepleciona humorem i okraszona znakomitymi dialogami.
10/10
 
danny1992 514

danny1992

Użytkownik
Ostatnio obejrzałem Kac Vegas i muszę przyznać, że było warto :grin: Świetna komedia, fajne zakończenie, dawno się tak nie uśmiałem :browar565: 9/10
Jeżeli ktoś lubi głupie, ale zabawne komedie to polecam Córka mojego szefa 7/10 , oraz coś z polskiego repertuaru Job - czyli ostatnia szara komórka 7/10 ;)
 
kuboslaw 0

kuboslaw

Użytkownik
American pie 7 Może nie tak dobry jak moje ulubione części (3 i 6) ale dużo się przy nim śmiałem, trzyma poziom AP polecam.
galerianki obejrzane z ciekawości i nudy, może nie jest to jakaś super produkcja i też według mnie dużo mija się z prawdą, troche mi trudno uwierzyć w niektóre fakty, ale mimo to warto obejrzeć
2012 mimo że nieprawda i jest dużo niedopatrzeń i wyraźnych błędów twórców, to efekty specjalne wymiatają wszystko niczym półtorakilometrowa fala tsunami ;) miałka fabuła ale i tak polecam
Gol 1 i Gol 2 Pewnie każdy oglądał, ale może ktoś się znajdzie kto nie widział. Genialny, świetna fabuła, ciekawy. Troche naciągnięta fabuła w 2 (phi real wygrywa lige mistrzów) ale fajnie się ogląda.
i coś z ostatnich telewizyjnych
Frantic - wczoraj na tvn był, polecam, dość ciekawa fabuła, trzyma w napięciu
Kogel mogel I + II prześmieszne wdł mnie komedie
 
legionista696 1

legionista696

Użytkownik
Generał Nil - swietny film, czuje ze jeszcze nieraz do niego wroce ( lubie ogladac filmy po kilka razy ;p ). Łukaszewicz moim zdaniem bardzo dobrze zagral, dobrze film pokazuje sytuacje w tamtych latach. 9,5/10 .
niedługo zamierzam obejrzec jeszcze Dom Zły, Galerianki, no i Bękarty Wojny jak tak zachwalacie, bo byłem w kinie ale obejrzałem tylko pierwsze 35-40 minut ;]
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom