>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Karuzela transferowa - 2015 rok

Status
Zamknięty.
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Sezon transferowy ruszył już 1 sierpnia. Mamy już pierwsze potwierdzone zmiany drużyn. Zapraszam do dyskusji na temat transferów, zamieszczania samych informacji o nich. Jeśli zbudujemy całkiem dobrą bazę to myślę, że można będzie zrobił małe podsumowanie, co na pewno będzie bardzo pomocne przed nowym sezonem.
Najgłośniejszym do tej pory transferem jest związany z Richim Porte. Tasmańczyk zmienia Team Sky na BMC. Czy to będzie dobra zmiana? Na pewno ma dużo większą szansę na wielki tour. Tutaj powinien mieć większe wsparcie jak w brytyjskiej drużynie. Jak sam mówi całkiem realne jest pojechanie na dwa fortepiany Touru, razem z Teejayem. Czy to dobry pomysł? Mieliśmy już kilka takich sytuacji, gdzie było zbyt dużo liderów na jeden wyścig, a kończyło to się wielką klapą. Nie ma co ukrywać, że Porte to chyba jeden z większych przegranych wielkich tourów. Zawsze czegoś mu brakowało do osiągnięcia sukcesu. Czy w BMC w końcu potwierdzi swój talent?

Więcej na temat przejścia można znaleźć tutaj.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Najgłośniejszym do tej pory transferem jest związany z Richim Porte. Tasmańczyk zmienia Team Sky na BMC. Czy to będzie dobra zmiana? Na pewno ma dużo większą szansę na wielki tour. Tutaj powinien mieć większe wsparcie jak w brytyjskiej drużynie. Jak sam mówi całkiem realne jest pojechanie na dwa fortepiany Touru, razem z Teejayem. Czy to dobry pomysł? Mieliśmy już kilka takich sytuacji, gdzie było zbyt dużo liderów na jeden wyścig, a kończyło to się wielką klapą. Nie ma co ukrywać, że Porte to chyba jeden z większych przegranych wielkich tourów. Zawsze czegoś mu brakowało do osiągnięcia sukcesu. Czy w BMC w końcu potwierdzi swój talent?
Porte nigdy nie wygra wielkiego Touru, jak w SKY nie wygrał gdzie mają najlepszy koks to w żadnej innej drużynie nie da rady. Poza tym może i umiejętności ma na wygrywanie, ale głowa zawodzi jak nie jest wszystko pod kontrolą, zresztą tak jak u Frooma. To jest zawodnik na tygodniówki. A co do transferu to w mojej opinii skończy jak Uran po odejściu ze SKY czyli słabo.
Chyba najważniejszym transferem, przynajmniej dla nas, Polaków, tego lata jest przejście Michała Kwiatkowskiego do SKY. Wraz z Michałem przechodzi drugi Michał czyli Gołaś.
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
Wygranie GT i Porte to dwa pojęcia wykluczające się. Facet nie ma papierów żeby na podium stanąć a co dopiero wyżej. Gdyby jeszcze w SKY nie otrzymywał szans na jechanie na siebie to mogę to zrozumieć - przypadek chociażby Hamiltona w US Postal. Ale Porte takie szanse miał i kończyło się katastrofą. Nie widzę żadnego powodu, aby nagle miało być lepiej. Umiejętność wygrywania w tygodniówkach to jak widać kompletnie inny świat.
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Pieter Weening w Roompot-Oranje Peloton

Holender odchodzi z Orica GreenEDGE i przenosi sie do zespolu Pro Continental. Nie ulega watpliwosciom, ze w koncu to on bedzie liderem swojej grupy. Jego nowy zespol mozemy obecnie ogladac w Eneco Tour. Pieter to zwyciezca Tour de Pologne z 2013 roku. Ma rowniez w swojej kolekcji 2 wygrany etapy podczas Giro oraz 1 podczas Touru. Jest to juz 34 letni kolarz, ale to wcale nie musi oznaczac, ze bedzie juz odcinac sobie kupony. Warto wspomniec tutaj o Chrisie Hornerze, ktory mial prawie 42 lata, gdy wygral Vuelte. Weening nastawia sie na udzial w ardenskich klasykach, jak i Giro d&#39;Italia. Roompot-Oranje bedzie staralo sie o dzika karte w przyszlorocznej edycji wyscigu. Krok w tyl, a moze w przod? Jak uwazacie?​
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Ja chciałem się odnieść do transferu Michała Kwiatkowskiego. Może się rozpocznie jakaś dyskusja bo jestem ciekawy innych opinii.
Etixx to ekipa nastawiona przede wszystkim na klasyki i sprinty, co można wywnioskować po składzie. Górali wielkich tam nie ma. Jak dla Kwiatka to było chyba nieźle bo miał mocne wsparcie. W Sky znowu wszystko podporządkowane Froomowi. I teraz pytanie. Czy Kwiatkowski chce walczyć o wielkie toury jak mówił Czesiek Lang w jednym z wywiadów? Uśmiałem się wtedy nieźle ale jeśli z Thomasa zrobili topowego górala na tegorocznym TdF to może i z Kwiatkiem będzie podobnie? Czy jednak zostanie kolarzem klasycznym na co ma chyba naturalne predyspozycje?
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Target Kwiatkowskiego w 2016 roku to klasyki + Ardeny + jedno tygodniówki. Na ten moment to optymalne dla Kwiatkowskiego. On jest po prostu za gruby by jeździć na wysokim poziomie w wysokich górach. Zrzucanie masy nie tracąc przy tym mięśni to nie kwestia kilku tygodni, miesięcy, ale lat. Moim zdaniem za 2 lata pojedzie jako przyboczny Frooma, za 3 lata będzie jeździł już GT na siebie. Oczywiście zakładamy że SKY wcześniej się nie rozwali za aferę dopingową ;)
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Ja chciałem się odnieść do transferu Michała Kwiatkowskiego. Może się rozpocznie jakaś dyskusja bo jestem ciekawy innych opinii.

Etixx to ekipa nastawiona przede wszystkim na klasyki i sprinty, co można wywnioskować po składzie. Górali wielkich tam nie ma. Jak dla Kwiatka to było chyba nieźle bo miał mocne wsparcie. W Sky znowu wszystko podporządkowane Froomowi. I teraz pytanie. Czy Kwiatkowski chce walczyć o wielkie toury jak mówił Czesiek Lang w jednym z wywiadów? Uśmiałem się wtedy nieźle ale jeśli z Thomasa zrobili topowego górala na tegorocznym TdF to może i z Kwiatkiem będzie podobnie? Czy jednak zostanie kolarzem klasycznym na co ma chyba naturalne predyspozycje?
W Sky moga zrobic mistrza nawet z jednonogiego wiec...

Nie ma szans zeby Sky polecialo za doping, nie biora nic co jest nielegalne przynajmniej teraz nielegalne, za duza kasa jest na to zeby wygrywac na sportowo

Poza tym jak nie maja dobrych zawodnikow i nie umieja ich wytrenowac ( a umieja) to maja tyle kasy zeby sobie sciagnac np Quintane za rok - zero problemu

Wiec nie kumam po co w jakis dopingi mieliby sie pakowac jak i tak sa najbogatsi. Hehe &#39;chcialbym&#39; to widziec jak leca za doping ale nie ma szans, tym bardziej ze Brytyjczycy rzadza UCI,

Tak ze daremne marzenia o rozzpadzie, nic na to nie wskazuje. Owszem rozwiazali wspolprace z kadra narodowa (reklama zrobila swoje na igrzyskach ), ale druzyne oczywiscie beda dalej finansowac i przez najblizsze lata beda dominowac.

Ja bym postawil ze Michal bedzie wygrywal toury, ale chyba nie we Francji, tam jest rezerwacja dla Frooma na 5 lat jeszcze. Przyjedzie zobaczymy co to za egzemplarz ????
 
R 225

rover

Użytkownik
Czy była już jakas oficjalna informacja na temat Kwiatka?
Dzisiaj widziałem informacje, że Paweł Polijański przedłużył kontrakt z Tinkoff.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Target Kwiatkowskiego w 2016 roku to klasyki + Ardeny + jedno tygodniówki. Na ten moment to optymalne dla Kwiatkowskiego. On jest po prostu za gruby by jeździć na wysokim poziomie w wysokich górach. Zrzucanie masy nie tracąc przy tym mięśni to nie kwestia kilku tygodni, miesięcy, ale lat. Moim zdaniem za 2 lata pojedzie jako przyboczny Frooma, za 3 lata będzie jeździł już GT na siebie. Oczywiście zakładamy że SKY wcześniej się nie rozwali za aferę dopingową
Załóżmy, że dopingu tam nie będzie bo przykro by było gdyby za ileś tam lat się okazało, że polski mistrz świata był koksownikiem ???? Najlepiej chyba byłoby, gdyby się przerobił na kogoś w stylu Valverde. Bo na wygrywanie GT to raczej będzie trudno (chociaż Valverde raz Vueltę wygrał).
Czy była już jakas oficjalna informacja na temat Kwiatka?
Oficjalnej nie widziałem ale po tym co mówił Lefevere po wycofaniu Kwiatka z TdF to jest pewne, że odchodzi z Etixxu.
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP

Carlos Betancur rozwiązał kontrakt z Ag2r
Ulubieniec forum pozostl bez druzyny na nowy sezon. Wladze grupy Ag2r stracily cierpliwosc do Kolumbijczyka, ktory kolejny raz nie potrafil wypracowac formy na wielki tour. To moze byc kolejny zmarnowany wielki talent. Bo tego nie mozna mu odmowic. W 2013 roku swietnie pokazal sie na Giro wygrywajac koszulke dla najlepszego mlodego zawodnika oraz zajmujac 5 miejsce w generalce. Wszyscy mysleli, ze to jeden z krokow do wielkiej kariery. Tak sie jednak nie stalo. Wrocil na urlop do Kolumbii i bedac na diecie babcinej zapuscil sie do formy jak na zdjeciu powyzej. Wydawalo sie jednak, ze w tym roku jest jakas nadzieja na powrot do dobrej dyspozycji. Tracil kilogramy, chetny do atakow, mimo jeszcze braku mocy. To na Vuelte miala ona przyjsc. Jednak kolejny raz zawiodl i Ag2r nie umiescilo go na swojej liscie startowej a co wiecej zakonczyli wspolprace. Czy Carlito znajduje sie na rowni pochylej w dol, a moze to bedzie kluczowy moment w jego karierze, taki zimny prysznic? A co wy o tym uwazacie?​
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Do Sky albo Etixxu pójdzie i będzie latał po górach, szczególnie jak do tych pierwszych ;)
Etixx zresztą już rok temu był zainteresowany zakontraktowaniem Kolumbjany.
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Do Sky albo Etixxu pójdzie i będzie latał po górach, szczególnie jak do tych pierwszych ;)
Etixx zresztą już rok temu był zainteresowany zakontraktowaniem Kolumbjany.
Czy aby na pewno w Etixxie? To samo mowilo sie o Uranie. Mial wejsc na najwyzszy poziom i wygrywac wielkie toury, a jakby zatrzymal sie na pewnym poziomie, ktorego nie potrafi przeskoczyc.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Etixx traci Urana czyli gościa na GT (choć dla mnie to nie będzie nikt poważny) więc będą potrzebowali kogoś kogo puszczą na najlepsze Toury więc może coś być na rzeczy z Betancourem dla, którego to może być ostatni dzwonek żeby jeszcze karierę uratować.
Taaramae ostatnio się odbudował, wygrał prestiżowy wyścig przed Vueltą (Vuelta a Burgos), wygrał też w Norwegii, może to oznacza lepsze czasy dla Estończyka.On też po wyścigu w Norwegii powiedział, że odpuści Astanę z końcem sezonu.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Taaramae ostatnio się odbudował, wygrał prestiżowy wyścig przed Vueltą (Vuelta a Burgos), wygrał też w Norwegii, może to oznacza lepsze czasy dla Estończyka.On też po wyścigu w Norwegii powiedział, że odpuści Astanę z końcem sezonu.
No i mamy już rozstrzygnięcie tej kwestii:

Rein Taaramae w Team Katusha
Rein Taaramae (Astana) od nowego sezonu będzie ścigał się w barwach Team Katusha.

Estończyk zawodową karierę rozpoczął w Cofidisie, dla którego jeździł w latach 2008-2014. Podczas tej przygody wygrał etap Vuelta a Espana i zajął 11. miejsce w Tour de France. Triumfował takze w Tour de I’Ain oraz był 2. w Tour of Turkey, a także 3. w Tour de Romandie i Volta a Catalunya.

W tym roku przeniósł się do Astany, gdzie kontynuował dobrą passę, zapisując cenne zwycięstwa w Arctic Race of Norway, Vuelta a Burgos i Vuelta a Murcia.

W nowej drużynie 28-latek dostanie więcej okazji do liderowania, ale jego priorytetem będzie jazda na rzecz Joaquina Rodriguez.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Stetina również dołącza do Treka.
Fajnie będzie zobaczyć Rollanda innej grupie niż Europcar, ta ekipa się rozpada i Cannondale wzięła najlepszy kawałek tej grupy.W TdF będzie mocny także też pod niego będzie zespół ustawiany.
 
R 225

rover

Użytkownik
Podsumowanie najważniejszych transferów!
Data: 02.09.2015
Nowa Drużyna - Zawodnik (Drużyna z 2015r.)
Ag2R - Cyril Gautier (Europcar)
BMC - Richie Porte (Sky)
Cofidis - Arnold Jeannesson (FDJ)
Etixx-Quickstep - Daniel Martin (Cannondale-Garmin)
FDJ - Ignatas Konovalovas (Marseille)
Sebastien Reichenbach (IAM)
Orica - Amets Txurruka (Caja Rural)
Chris Juul Jensen (Tinkoff)
Cannondale-Garmin - Pierre Rolland (Europcar)
Rigoberto Uran (Etixx)
Katusha - Michael Morkov (Tinkoff)
Rein Taaramae (Astana)
Tinkoff - Adam Blythe (Orica)
Jurij Trofimov (Katusha)
TREK - Niccolo Bonifazio (Lampre)
Edward Theuns (Topsport)
Peter Stetina (BMC)
Ryder Hesjedal (Cannondale-Garmin)
Będę starał się na bieżąco uzupełniać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom