>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kobiece rozgrywki 2018/2019

Status
Zamknięty.
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
Cypr 17.01.2019 18:00
ENAD - Keravnos
ENAD poniżej 37.5 ⛔⛔ 39-90
@1.82

Starcie jednej z najslabszych ekip w lidze z liderem.
Nie bede bawil sie w handi, pojde w taki typ, ktory wydaje sie byc nie najgorszym rozwiązaniem.
Przyjezdne z mocną D, ktora na Cyprze robi wrazenie.. Tylko w ostatnim meczu dziewczyny pozwolily najslabszej ekipie w lidze - APOP na 17 punktow.
Na przeciwko z kolei staje jedna z najslabszych O w lidze.. ENAD notuje srednio 38.1PPG, czyli nieznacznie powyżej zaproponowanej tu linii, ale.. Tutaj dziewczyny sporo ta srednia podniosly na wygranym meczu z APOP, gdzie zdobyly 52 oczka oraz na starciach z Apoelem i Aris na początku sezonu, gdzie dziewczyny zdobywaly odpowiednio 42 i 45 oczek. Pozostale mecze to 33, 35, 37, 27, 35, 37 punktow, czyli w skrocie wynik fatalny.
No w sumie jesli nawet z tak fatalną druzyna jak APOP, ENAD zdobywa tylko 52 oczka, o czym tu dyskutowac?
Sklad jest slabiutki i tutaj ENAD nie ma zadnego podjazdu do rywalek, ktore juz w pierwszym meczu pokazaly, ktora druzyna jest lepsza... duzo lepsza.
Niziutka jest ta linia, to prawda, ale tutaj i wynik ENAD poniżej 30 punktow nie bedzie wielkim zaskoczeniem.

Euroliga 17.01.2019 18:30
TTT Riga - Hatay
Hatay(+5.5) ⛔⛔ 87-36
@1.75

Wyniki TTT mogą sie podobac, chociaz moze to 4-4 nie jest jakims bilansem najwyższych lotow. Niemniej tylko Avenida i Sopron wygrywaly z Łotyszkami wysoko, Kursk w dwumeczu łącznie wygral by.. 4. To naprawde nie wygląda źle, a w domu TTT ogralo tez przeciez Fener.
Nie chce tu na pewno umniejszać Rydze, ale Hatay mimo 3-5 na pewno nie mam zamiaru lekcewazyc nawet jesli wziąc pod uwage to, ze Turczynki w domu z TTT polegly.
Hatay ma spory potencjal, bo tutaj przeciez te nazwiska nie sa zle.. Owszem, nie ma juz Johnson, ale jest Williams, ktora w debiucie przeciwko Avenidzie zrobila niezle show i to w duzej mierze dzieki niej Hatay ogralo na wyjezdzie Hiszpanki last match przelamując serie L3.
Tutaj tez Turczynek nie chce skreslac, bo z takim skladem je stac na rewanz za porazke w domu. Podobnie jednak jak w przypadku Nadziei nie mam na tyle odwagi, zeby sprobowac czystego zwycięstwa, ale z przyjemnoscia zabezpiecze sie takim handi.
 
pukon 956,8K

pukon

Użytkownik
Puchar Polski
AZS Gorzów - Energa Toruń 19.15
1 / 2.17
Ćwierćfinał Pucharu Polski, który zostanie rozegrany na parkiecie Artego w Bydgoszczy. Sporo ostatnio można usłyszeć o problemach finansowych Torunianek, co wiąże się z możliwymi odejściami kolejnych zawodniczek. Nie tak dawno, z klubem pożegnały się Uro-Nile, Sarauskaite czy Mandic, może nie były znaczącymi tu postaciami, ale to zawsze mniejsze możliwości dla trenera Sviteka. Teraz można przeczytać, że mogą odejść Fields i Stankiewicz, co byłoby naprawdę dużym osłabieniem, bo to czołowe zawodniczki tej ekipy. Nie wiem jak to wszystko wpłynie na dyspozycję zespołu czy w ogóle, bo jednak te ostatnie wyniki mają co najmniej dobre - nie licząc odpadnięcia z EuroCup, gdzie na pewno można było powalczyć o kolejny etap, ale w lidze pokonanie dwukrotnie Artego, Ślęzę czy Wisłę, wygląda bardzo dobrze. Gorzowianki słabsze miejsce w lidze (siódma lokata z bilansem 8-4) od Torunianek (trzecia pozycja, bilans 10-3), ale jednak to one wygrały ligowe spotkanie 84-76. Dla mnie, nie mają też w żadnym stopniu słabszego zestawienia kadrowego, no bo w czym mają być słabsze np. Papova, Atkins, Zoll-Norman czy Juskaite po stronie Gorzowianek, od swoich rywalek z Torunia jak Fields, Stankiewicz, Svaryte czy Kunek, może to zbyt bardzo uprościłem, ale według mnie to zestawienie Gorzowianek, przynajmniej na papierze, ma nawet większy potencjał i teraz też chyba trochę większe możliwości przy bardziej wyrównanej kadrze. Miały też trochę więcej czasu na spokojniejsze przygotowanie się do PP, dla Torunianek będzie to już piaty mecz w styczniu, gdzie w każdej z tych gier sporo wysiłku zostawiły - rytm meczowy pewnie lepszy, ale czy nie kosztem większego wysiłku. Może się trochę pośpieszyłem z tym spotkaniem i trochę też zasugerowałem możliwymi kłopotami finansowymi Torunianek - co tez może w jakimś stopniu wpłynąć na dyspozycję ekipy, ale nawet w pełnym zestawieniu i komforcie w klubie, dla mnie nie byłyby wyraźnymi faworytkami. W naszej lidze, poza Polkowicami które jednak są trochę ponad stawkę, pozostałe zespoły z czołówki, maja chyba zbliżone potencjały i często w tych spotkaniach bardziej decyduje dyspozycja dnia niż rzeczywista siła, dlatego żaden z wyników tak mocno nie zdziwi. Spróbuję tutaj pójść w stronę Gorzowianek, które jak już wcześniej wspominałem, dla mnie, nie wyglądają gorzej i na pewno mogą i powinny tutaj mocno powalczyć o półfinał, gdzie na zwyciężczynie czeka już zespół z Gdyni. (LVBet)
79-89⛔
 
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
Puchar Polski 18.01.2019 17:00
Artego Bydgoszcz - Uniwersytet Gdański
Artego Bydgoszcz(-14.5) 1st Half ✅✅ 51-27
@1.81

Nie mam odwagi, zeby ruszyc handi na caly mecz, choc przewaga Bydzi jest na tyle duza, ze powinno skonczyc sie spokojna wygrana..
Warto jednak miec na uwadze to, ze jest to turniej, trzy mecze w ciągu trzech dni przy zalozeniu, ze Artego dojdzie do finalu, a nawet jesli nie, jutro juz czeka w polfinale CCC.
Tutaj nie mam watpliwosci co do tego, ze Artego przejdzie dalej stad akcentuje juz awans dziewczyn.
Zamiast handi na caly mecz mysle, ze lepiej zagrac handi na polowe, bo tutaj w zasadzie juz do przerwy powinno byc po zabawie.. Ja zdaje sobie sprawe z tego, ze Uniwersytet Gdański w I lidze spisuje sie rewelacyjnie, ale to wciąż tylko I liga.. Gdańszczanki dzieli przepasc z Artego pod kazdym względem.
Sklad Gdanska oparty tylko na Polkach i tutaj nie maja jak dziewczyny nawiązac walki.. Artego u siebie, po porazce ligowej z Katarzynkami licze, ze zacznie z hukiem, licze, ze zacznie od najmocniejszego zestawienia..
Pozniej te najwazniejsze moga juz nieco wiecej odpoczywac przy wiekszej przewadze, ale tak jak napisalem, do HT powinno byc tutaj show i Gdansk na moje w zaden sposob sie nie postawi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
Puchar Polski 18.01.2019 19:15
Gorzów - Energa Toruń
Gorzów ⛔⛔ 79-89
@1.845

Dokladam jeszcze tak. O meczu wszystko jak zwykle pięknie napisal Pukon, od siebie dodam tylko tyle, ze w tym meczu zagra Stankiewicz w barwach Katarzynek, ale na pewno zabraknie Fields. Strata jest to naprawde duza biorąc pod uwage jej 15.3PPG, 4.7RPG, 1.8APG.
Fakt, te ostatnie wyniki Torun w lidze ma niezle, ale spojrzmy tylko ile w tych meczach wnosila Kanadyjka:
Bydzia (D) 13p, 5zb,4a (tutaj jeszcze nieobecna juz Sarauskaite dolozyla 7p, 6zb, 1a)
Wisła (D) 9p, 9zb, 1a (Sarauskaite jeszcze grala, ale wiele nie wniosla)
Ślęza (W) 2p, 3zb, 0a przy ledwo 9 minutach gry
Bydzia (W) 15p, 5zb, 1a
Może z Wroclawiem wiele Fields nie wniosla a mimo to Katarzynki wygraly wysoko, ale jej cyferki bronią sie same, bez niej zespol ogromnie duzo traci i widac w pozostalych meczach z czolowka jak bardzo ona pomagala.
Nie mozna tez w sumie obojetnie przejsc obok meczu z Gorzowem, po ktorym zaczela sie ta seria W Torunia, meczu przegranym by 8, gdzie Kanadyjka zaliczyla 24p, 7zb, 4a. Dodatkowo nieobecna juz Sarauskaite dolozyla wowczas 6p, 8zb.
Gorzow ma wszystkie papiery, zeby tu wygrac, a przy takim braku po drugiej stronie taki kurs na Akademiczki to praktycznie obowiązek do gry.
 
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
Czechy 19.01.2019 17:00
USK Praga - Strakonice
USK Praga(-80.5) ✅✅ 127-40
@1.83

Handi kosmos, to trzeba powiedziec sobie otwarcie.. Mimo wszystko uważam, że Prażanki nie będą mialy tutaj litości.
Owszem, jakiś czas temu wysokie handi, choc jak pamiętam nieznacznie niższe gralem w starciu ze Slovanka i wowczas nie wyszlo, ale tutaj rywal jest już najslabszy z możliwych i powinno skonczyc sie demolka totalną.
W tygodniu Praga w domu polegla ze Schio i byla to juz druga porazka w domu z rzedu, wczesniej wygrala tutaj Nadezhda.
Czy mamy do czynienia tu z jakims kryzysem? Niekoniecznie, bo Nadezhda widac w solidnej dyspozycji, a i Schio jakby sie w koncu odbilo od euroligowego dna i zaczelo wykorzystywac ten swoj niemaly potencjal.
W EL ostatnio pod gorke, ale w lidze Praga poza zasiegiem i zespol taki jak Strakonice przyslowiowo nawet tutaj nie pierdnie.
Przyjezdne w lidze z zaledwie jedną wygrana i teraz tak.. Spojrzmy na ostatnie mecze dziewczyn.. -56 z HK, - 43 z KP i -33 z Technic w Pucharze.. To wyniki jednym slowem fatalne, zwlaszcza ten wynik z Pucharu, bo w lidze wiadomo bylo, ze skonczy sie wysoko.
Dodatkowo trzeba powiedziec, ze w ostatnim meczu Strakonice radzic sobie musialy bez liderki w postaci Jenistovej oraz Halatkovej.
Praga juz away pokazala jaką ma tutaj przewage, wygrywajac by 80.. U siebie, po porazce w EL powinno byc jeszcze wyżej.
 
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
Australia 19.01.2019 10:00
Townsville Fire - Sydney Uni Flames
Townsville Fire(-13.5) ⛔⛔
@1.90

Moj pick dnia, a nawet tygodnia, mam nadzieje, ze nie pozaluje.
Ostatnia seria spotkan sezonu zasadniczego, mecz pożegnalny dla dwoch wielkich nazwisk, Batkovic po stronie Fire oraz Snell po stronie Flames. Obie druzyny z pewnoscią będa chcialy z przytupem pożegnac swoje swietne zawodniczki, ale moim zdaniem w dużo lepszych nastrojach po meczu będa zawodniczki gospodyn.
Obie ekipy poza PO, dla obu ekip byl to sezon do zapomnienia.. Mimo tego, ze to Sydney sezon zamknie na ostatnim miejscu osobiscie mam wrazenie, ze to Townsville ma czego bardziej zalowac.
Ta ekipa w koncu miala bic sie o tytul, wiec brak gry nawet w PO to spore rozczarowanie. Spory na to wplyw miala kontuzja wlasnie Batkovic, wielkiej liderki druzyny, ktorej absencja kompletnie posypala ten zespol.
W tym ostatnim meczu w swojej karierze Suzy ma sie jednak pojawic i ja nie twierdze, ze ona dostanie tych minut sporo, nie twierdze, ze zrobi show, ale to jest taka postac, ktora jest liderką nie tylko na parkiecie, ale i poza nim.. Tutaj samo jej pojawienie bedzie sporo dla Fire znaczylo.
Townsville zatem jutro pierwszy raz od dawna w pelnym zestawieniu, jak to wyglada po drugiej stronie?
Sydney tez caly sezon borykalo sie z problemami kadrowymi, ale jego koniec to juz takie swoiste dobicie lezącego..
Juz dluzszy czas temu wypadly z gry Wilson 12.6PPG, 3.3RPG, 3.9APG oraz Bunton 16.1PPG, 9.6RPG, 1.3APG, out jest Smart 13.3PPG, 5.7RPG, 2.6APG, ktora nie gra od początku roku, brakuje Graham 7.2PPG, 2.1RPG, 1.1APG, ktora popsula sie z DAN, a teraz do tego grona dolączyla także Tupaea 13.7PPG, 3.8RPG, 3.0APG, ktora kontuzji nabawila się w ostatnim meczu z Capitals.
Obecny sklad Sydney naprawde nie wygląda za ciekawie i mimo, ze Flames na pewno będa chcialy zagrac dla Snell, ja kompletnie nie widze tego, aby w tym zestawieniu przyjezdne mialy cokolwiek ugrać.
W tym sezonie TOW wygralo z SYD juz dwukrotnie, w domu 79-76, away 93-80. W tym pierwszym meczu Batkovic zrobila w ekipie Fire piekne show, w ekipie SYD nie grala z kolei Bunton, nie grala rowniez Tupaea, ale trio Wilson, Smart, Graham wykrecilo w tym meczu dla Flames 48p (76p calej druzyny), 15zb (35 calej druzyny), 10a (15 calej druzyny). W meczu numer dwa TOW bylo juz bez Batkovic, Sydney gralo juz bez Wilson i Bunton, ale trio Graham, Smart, Tupaea wykrecilo dla Flames 31p, 13zb, 16a.
Jak dla mnie Townsville mocnym akcentem zamknie sezon, robiac piekny prezent Batkovic. W tym skladzie Sydney nie powinno tu nic zdzialac.

E: Mecz jeszcze trwa, ale tutaj nie ma prawa sie to udać. Wypada przeprosić jeśli ktos skorzystał, fatalny typ.
 
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
Puchar Polski 19.01.2019 19:15
Gdynia - Toruń
Gdynia/Gdynia (HT/FT) ⛔⛔ 31-30/66-68
@1.91

Katarzynki kontynuują swoja swietna passe na krajowym podworku, czy dzis pojdą za ciosem?
No chyba najwyższy czas, aby sie Torun zatrzymal. Wczoraj z Gorzowem wysoka wygrana, chociaz Akademiczki mimo juz -20 mialy jeszcze jakie szanse w koncowce, kiedy doszly rywalki na 6 oczek. Toruń sie jednak obronil i wygral by 10.
Gorzow nie dal rady, ale mysle, ze tez niemaly na to wplyw mialy problemy zdrowotne Linskens w trakcie meczu.
Skonczylo sie jednak jak skonczylo, nie ma co tez umniejszac Katarzynkom.
Dzis kolejny mocny rywal i moze w koncu Gdynia zrobi swoje.
Arka w lidze z takim samym bilansem jak CCC, 11-2. Na koncie dziewczyny maja porazki z Wroclawiem i CCC, choc tez nie znowu jakies wysokie. Poza tym na rozkladzie juz Gorzow, Bydzia, Wisla, czy wlasnie Toruń i to na parkiecie Energii.
Sklad solidny i jednak uważam, ze tutaj juz passa Torunia zostanie przerwana zwlaszcza, ze przypomnie, Katarzynki graja bez Fields.
Jesli nic nieprzewidzianego w trakcie meczu sie tutaj nie zdarzy, Gdynia powinna to wziąc, swoją wyższosc potwierdzając juz od pierwszych minut.

Puchar Polski 19.01.2019 17:00
Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice
CCC Polkowice ✅✅ 45-78
@1.79

Bydzia gosci ten turniej, dzis wrocic ma Szott-Hejmej, ktorej wczoraj brakowalo z powodu urazu, do tego Artego na początku stycznia ogralo juz tutaj CCC by 4.
No wszystko sie zgadza, nie chce umniejszac Bydgoszczy, ale nie wierze w to, ze CCC tutaj odpadnie, nie wierze w to, ze taki zespol nie zdobedzie w ogole Pucharu.
Byl ten kryzys u Pomaranczowych, kiedy najpierw przyszla porazka z Wroclawiem, pozniej z Bydzia, doszla do tego przegrana w wygranym niemal meczu z Bourges w EL..
Udalo sie jednak przed tygodniem rozbic Widzew i to w sumie jeszcze moze nie przekonywac, ale no juz tygodniowy mecz z UMMC i naprawde niezla postawa daja nadzieje na to, ze tutaj CCC pokaze moc, a ta jest na krajowym podworku najwieksza.
Personalnie Polkowice nie maja sobie w Polsce rownych i wypadaloby to w koncu potwierdzic jakims sukcesem. Samo mistrzostwo kraju, ktore w dalszym ciagu jest dla mnie formalnoscią to przy takich nazwiskach za malo.
Dla mnie dziewczyny powinny, drugi raz z rzedu CCC nie da sie w tej hali zaskoczyc.

E: Niezaleznie jakie handi jutro dadzą, biore CCC.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
Puchar Polski 20.01.2019 15:00
CCC Polkowice - Energa Toruń
CCC Polkowice(-7.5) ✅✅ 66-45
@1.87

Wielki finał PP.. Toruń wygral tutaj trzy mecze z rzedu w ciągu tygodnia licząc ligowy mecz z Bydzia last weekend, czy dzis pojdzie za ciosem? Dwa razy juz stawialem w tym pucharze przeciwko Katarzynkom, licze, ze dzis sie to juz uda.
Toruń wygral tu juz z Gorzowem, wczoraj ogral Gdynie, niezle, naprawde niezle.. Ja jednak do znudzenia bede powtarzal, ze brak Fields to ogoromny problem i taki brak CCC wykorzysta bez zająknięcia.
Wczoraj Stankiewicz takiego show jak z Gorzowem nie zrobila, Svaryte &amp; Kunek sporo maja juz w nogach i jak dla mnie ten sen, piekny sen dobiegnie dzis konca.
Polkowice wczoraj wrecz zniszczyly Bydzie biorąc srogi rewanz za ta porazke z początku sezonu, ale także pokazując w koncu jak duzy w tym zespole jest potencjal. Niestety nie zawsze bylo to widoczne, a szkoda przy takim skladzie.
Polkowice z wiekszą rotacja, wczoraj s5 poza Kaczmarczyk specjalnie wielu minut nie zagrala, lawka spedzila na parkiecie sporo czasu i wniosla tez sporo, to tez nie bedzie tutaj bez znaczenia.
CCC personalnie miazdzy Torun, taka jest prawda i licze, ze Pomaranczowe potwierdza to na parkiecie. Tak jak pisalem wczoraj przy takim skladzie takie trofeum jest tutaj potrzebne i wedlug mnie CCC bez najmniejszych problemow po nie sięgnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
Francja 20.01.2019 18:00
Bourges - Lyon
Lyon(+6.5) ✅✅ 63-67
@1.80

Hitowy mecz we Francji.
Faworytem i to dosc wyraznym Bourges, ale czy to bedzie dla gospodyn taki spacerek?
Bourges jak juz tutaj pisalem mam wrazenie, ze siadlo na początku roku.. W lidze dwie porazki, bolesna i gigantyczna z Lattes oraz nieznaczna z Charleville, ale tam mecz byl spokojnie na wyciągniecie reki. W EL z kolei 1-1, porazka z Nadezhda i wygrana z CCC, ktora zespol zapewnil sobie dopiero w ostatniej kwarcie.
Nie wygląda to na ten moment wszystko jak nalezy po stronie Bourges i tutaj bedzie naprawde cięzko o korzystny rezultat zwlaszcza jesli dodamy do tego kto przyjezdza.
Lyon poki co swietny sezon i swietna dyspozycja.. Fakt faktem pod koniec grudnia dziewczyny dosyc niespodziewanie ulegly Nantes, ale to w zasadzie bardziej taki wypadek przy pracy.. Dwa kolejne mecze to wygrane z Tarbes oraz Roche i choc wiadomo, ze nie sa to rywale pokroju Bourges to jednak styl i rozmiar tych wygranych mogą sie bardzo podobac. Jeszcze wczesniej, w grudniu Lyon awansowal do 1/4 finalu Pucharu Francji, eliminując Lattes, w EC w tym juz roku dziewczyny sa po dwoch blowoutach ze Spartakiem także trzeba sie z Lyonem liczyc.
Sklad jest tutaj naprawde solidny i dodając do tego forme smialo można zaryzykowac stwierdzenie, ze Lyon nie tylko jest tutaj w stanie powalczyc, ale nawet wywiezc zwycięstwo.
Na początku sezonu w koncu Lyon u siebie Bourges rozbil, wiec tutaj tez skreslac dziewczyn nie wolno.

Rosja 20.01.2019 13:00
UMMC - Dynamo Novosibirsk
UMMC(-26.5) 1st Half ⛔⛔ 58-34
@1.87

Tutaj juz bez opisu, bo mecz za chwil pare. Powinno UMMC szybko sobie mecz ustawic. W skladzie dzis brak Griner, ale jest Jones, ktora do spolki z pozostalymi powinna zrobic show.
 
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
Turcja 20.01.2019 14:00
Canik - Istanbul
Istanbul(+16.5) ✅✅ 79-72
@1.75

No troche sie tutaj bookie jednak mysle zagalopowal..
Ja rozumie, ze przyjezdne są slabe, ale Canik to zadna potęga, zeby tutaj wystawiac takie kursy.
Tak naprawde martwi tutaj glownie fakt absencji w ostatnich meczach po stronie przyjezdnych Guner, ktora tutaj pod względem punktow jest liderka. Ona w skladzie jednak dzis jest, a tez mimo wszystko uwazam, ze ten zespol i tak stac na wieksze postawienie sie niz pokazują to kursy nawet jesli mialaby znow nie zagrac.
Gospodynie tego meczu jakis czas temu pozegnaly sie ze swoja najwieksza gwiazdą, Romeo, pozegnaly sie tez z Alminaite, to byl spory cios.. Ostatnie mecze to gra bardzo waską rotacją, praktycznie mozna powiedziec, ze szostką zawodniczek.. Fakt, last match wrocila James, ktorej brakowalo w starciu z Galata, ale to jest malo.. Nawet z nia na pokladzie zespol niemilosiernie meczyl sie z najslabszą ekipa w lidze - Bodrum, wygrywając tylko by 4, glownie dzieki tej 3q.
Tutaj jednak rywal solidniejszy i to duzo solidniejszy niz Bodrum, rywal z wiekszą rotacją, rywal, ktory wcale tak nie odstaje od Canik jak widzi to bookie.
Takie handi mysle, ze jak najbardziej warto pobrac.
 
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
Euroliga 23.01.2019 20:30
Royal Castors Braine - CCC Polkowice
CCC Polkowice(-4.0) 1st Half ⛔⛔ 45-48
@1.85

Juz na środe.
Bardzo wazny mecz dla CCC, ktory trzeba wygrac mysląc o &quot;4&quot;. Miejsce 5, 6, czyli awans do pucharu &quot;pocieszenia&quot;, awans do EC to nie jest to o co walcza Polkowice i to nie jest tez miejsce dla zespolu z takim skladem.
W srode czeka Polki najslabszy rywal w grupie i myysle, ze tutaj kuku nie bedzie.. Polkowice tydzien temu z bardzo dobrej strony pokazaly sie w starciu z UMMC, w weekend w pieknym stylu zdobyly Puchar Polski, demolując Artego, demolując Energe i to wszystko przed srodowym starciem jest naprawde dobrym prognostykiem.
Braine w rodzimej lidze rządzi i dzieli, ale EL to zupelnie inna bajka i bilans 1-8 zdaje sie to potwierdzac.
Fakt faktem last match z Villeneuve wrocila po kontuzji Samuelson, sa na pokladzie tez przeciez nowsze nabytki w postaci Harvey-Carr oraz Christinaki, jest mloda zdolna Lisowa, ale... W EL Christinaki &amp; Harvey-Carr nie pokazuja tego co w lidze, a warto tez miec na uwadze, ze w ligowym meczu przeciwko Jeugd w weekend nie graly Trahan-Davis oraz Ortiz narzekające na urazy.
Inna sprawa, ze nawet pelny sklad Belgijek nie ma podejscia do tego CCC... Polki zdecydowanie personalnie przewyższają rywalki i one to juz potwierdzily w pierwszym meczu, wygrywając w Polsce by 19.
Tutaj tez wygraca CCC by dd nie powinna byc zaskoczeniem i jak dla mnie Polki od pierwszych minut znacząco powinny ta swoja wyższosc pokazac, do HT mając juz niemałą przewage.

E: Za CCC nie trafisz. 19-29 po 1q, 35-43 -&gt; 48-45HT.
 
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
Izrael 21.01.2019 16:00
Bnot Hertzeliya - Ramat Hasharon
Bnot Hertzeliya(-6.5) ✅✅ 81-69
@1.83

Bnot 6-7, Ramat 4-9, oba zespoly w dole tabeli, ktory z nich wyjdzie dzis zwycięsko z tej batalii? Uwazam, ze Bnot i to raczej wyraźnie.
Bnot do tego meczu podejdzie juz bez Hart, ktora Izrael postanowila zamienic na Turcje, ale w jej miejsce juz pojawila sie nowa zawodniczka, ktora dzis zadebiutuje. Mowa o Zellous.
Zgodze sie, ze Hart może zlych cyferek nie wykręcala, ale Zellous to jest jednak inny, wyższy poziom i tutaj zespol wedlug mnie sporo z nia zyska.
Hasharon od dwoch starc na pokladzie juz z Thompson, ale przyznam szczerze, ze dotychczas mnie ta zawodniczka nie przekonala.. Hasharon sporo mialo juz w tym sezonie zmian w skladzie i poki co w zaden wiekszyc sposob na wyniki sie to nie przełożylo. Teraz z Amanda Hasharon ma 0-2, przy dwoch jednak wysokich porazkach.
Ogolnie personalnie Hasharon odstaje od Bnot, szczegolnie teraz, kiedy jest juz Zellous.
Oczywiscie, zeby nie bylo tak cukierkowato, w pierwszym meczu to Hasharon wygralo u siebie by 5, ale w duzej mierze dzieki wolnym.. Byl to tez jednak innym zespol, z Boyd &amp; Muldrow.
Teraz Bnot ma idealna okazje do rewanzu, ma idealna okazje do odrobienia strat z meczu pierwszego i Zellous licze, ze mocno w tym pomoze.
Sprawdzimy.

E: Zellous show.
 
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
Euroliga 23.01.2019 20:30
Avenida - TTT Riga
TTT Riga(+6.5) ✅✅ 61-82
@1.91

Już na srode.
Ostatnio stawialem przeciwko Rydze w starciu z Hatay pisząc tez, ze Avenida to jeden z dwoch zespolow, ktory w tym sezonie w EL ogral wysoko Łotyszki. Skąd zatem taki typ?
Bardzo nie docenilem TTT w starciu z Hatay i zostalem za to mocno skarcony.. Łotyszki w tym meczu nie tyle nawet wygraly, co wbily Turczynki w parkiet pokazując sie z naprawde dobrej strony i jednoczesnie potwierdzajac, ze trzeba sie z tym zespolem liczyc..
Avenida, fakt, w pierwszym meczu tych druzyn wygrala wysoko i to grając na wyjezdzie, ale w srode wcale nie musi byc powtorki.. Pomijając to, ze Ryga mocno mi zaimponowala w starciu z Hatay, warto przede wszystkim powiedziec o tym, ze Hiszpanki maja swoje problemy kadrowe.
Z gry wypadla bowiem Eldebrink 9.8PPG, 0.8RPG, 2.8APG, nie zagra też najprawdopodobniej Dominquez 8.3PPG, 3.1RPG, 6.7APG.
W treningach udzial biora juniorki i co by jednak nie mowic Avenida traci, bo to dwa wazne ogniwa. Zarowno Silvia jak i Elin w meczu na Lotwie sporo dolozyly w tym wygranym meczu, także tutaj TTT mimo wyjazdu przy ich braku moze sie jednak postawic.
Nie twierdze, ze Ryga to wygra, tak daleko sie nie posune, ale stac wedlug mnie dziewczyny na nawiązanie walki w takich okolicznosciach po zeszłotygodniowym show.

E: Dominguez jednak zagrala. Mimo to Ryga rozbila Hiszpanki i pokazala, ze trzeba sie z nia liczyc. Teraz to Łotyszki maja nawet szanse na drugą lokate w grupie, piekna sprawa.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
Turcja 22.01.2019 12:00
Akdeniz - ACI Koleji
Akdeniz(-6.5) ✅✅ 84-64
@1.84

Zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej, a tam sporykają sie zespoly, ktore w tabeli dzieli zaledwie jedna wygrana (10-7 - 9-8).. W teroii zatem można by spodziewać sie dość zaciętego meczu, ale ja uwazam, ze Akdeniz bez problemow upora sie tutaj z rywalkami.
Gospodynie 10-7 i seria W4. Fakt, Yalova, Mersin U, nawet Edremit to nie sa moze rywale z najwyższej polki, ale dziewczyny nie mialy tutaj litosci i wygrywaly wysoko.. Podobnie bylo tez w ostatnim starciu z Istanbulgucu, drużyna haczącą o Top 8, z ktora Akdeniz wygralo by 23.
Wyniki niezle, a co jesli chodzi o sklad? Wszystkim trzęsie tutaj Moseley, ktora wykreca genialne cyferki i praktycznie ona sama jest w stanie odmienic losy meczu. Dodając do tego inne nazwiska, te ostatnie wyniki sa na pewno zrozumiale.
Jesli o rywalki chodzi.. Początek sezonu ACI mialo fenomenalny, notując nawet 9-2. Niestety od tego momentu pojawil sie kryzys i obecnie dziewczyny maja na koncie serie szesciu kolejnych porażek.
No i oczywiscie porażki z Cankaya, Bayrakli, Mardin, czy Bursa to jedno, ale jesli przegrywa sie w domu z Nesibe, czy Mersin Gelisim, cos jest juz jednak nie tak.
Ta ostatnia porazka poniekad może byc usprawiedliwiona, bo ACI gralo w tym meczu mocno oslabione, podobnie zreszta jak w starciu wczesniej.. Nie graly w tych dwoch starciach Akgun 15.6PPG, 3.3RPG, 3.2APG oraz Dogan 10.1PPG, 2.9RPG, 2.1APG. Obie i dzis sa oczywiscie out.
To sa spore braki i tutaj naprawde ciezko przypuszczac, zeby w tak okrojonym skladzie ACI mialo sie przelamac.. Akdeniz w duzo lepszej formie, z duzo lepszym skladem, w domu... tutaj nie powinno miec najmniejszych problemow z wygrana.
 
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
Turcja 22.01.2019 12:00
Cankaya - Mardin
Mardin(+8.5) ✅✅ 69-66
@1.83

Dalej zaplecze ekstraklasy w Turcji.
Cankaya z 16-1, Mardin z 11-6, faworyt jak widac zatem raczej oczywisty. Czy aby jednak na pewno?
Gospodynie maja swietny bilans, ale trzeba pamietac tutaj o jednym, one w ostatnim czasie graja bardzo wąskim skladem, w zasadzie szostką zawodniczek, to jest problem. Nie ma Eldas 10.5PPG, 4.6RPG, 3.8APG i choc last match zadebiutowala Comba, rotacja w zaden sposob sie nie zwiekszyla.. Tylko z Elazig last match Aydogan, Goodlet, Yaya, Torun graly 40 minut.
Fakt faktem, wyniki w tym okrojonym skladzie i tak nie sa zle, z Elazig (12-5) skonczylo sie na ten przyklad wygrana by 13 last match, ale tutaj tak czy inaczej nie widze spacerku.
Pomijając ten okrojony sklad warto powiedziec o tym, ze Mardin w calkiem solidnej dyspozycji.
Dziewczyny maja serie W3 i 7-1 last 8. Calkiem niezle, a na rozkladzie Mardin ma Bayrakli, czolową ekipe ligi, z ktora udalo sie wygrac by 10, a z ktroa Cankaya niedawno przegrala pierwszy raz w sezonie.
Sklad Mardin ma ciekawy i choc moze nie ma juz Harris, jej zastępstwo, Houston spisuje sie jeszcze lepiej.
Mysle, ze takie handi warto sprawdzic, zle to nie wyglada.
 
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
Tak przy okazji typu na TTT pare postów wyżej. Avenida podpisała Jewell Loyd, znakomita Amerykanke, ktora jeszcze do niedawna grala w tureckim Botas. To ogromne wzmocnienie, ale ona jeszcze z Ryga nie zagra. To tak tytułem wyjaśnienia.
 
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
Eurocup 23.01.2019 19:30
Venezia - Lattes Montpellier
Lattes Montpellier(+5.5) ⛔⛔ 83-64
@1.83

Zaluje, ze nie wziąlem jak bylo +9.5. Sprobujemy jednak i tak, choc może już nie tak szalenczo.
Lattes last match w lidze poleglo z Charleville i jest to dla mnie spore zaskoczenie, in minus rzecz jasna. Ten mecz jednak az tak nie sprawia, ze z marszu stracilem zaufanie do Montpellier, nie, nie.
Wczesniejsze wyniki dziewczyn w koncu robią wrazenie i szczegolnie mam tutaj na mysli wygrana na wyjezdzie z Bourges. Ok, pisalem juz wiele razy, ze Bourges pod formą wraz z początkiem roku, ale prozno szukac w domowych zwlaszcza wynikach Bourges takich demolek jak ta ze starcia z Lattes. Ten mecz pokazal jak duży w Montpellier drzemie potencjal, wiec ja na pewno skreslac Francuzek po meczu z Charleville nie zamierzam.
Przechodząc do EC, Lattes mialo wolny los w poprzedniej rundzie dzieki znakomitej pierwszej fazie rozgrywek, ktora dziewczyny skonczyly z 6-0. No i oczywiscie dwukrotne zwycięstwa z Keltern oraz Cegledi to jedno, ale dwukrotne odprawienie Lyonu to juz spora sztuka. Owszem, brak Clark po stronie Lyonu w jednym z tych starc pomogl, ale mimo wszystko away nie jest latwo ograc ten zespol.
Sklad Lattes ma bardzo solidny, wiec tez te wyniki specjalnie nie zaskakują i uwazam, ze przy takim zespole Francuzki spokojnie stac na wyeliminowanie Wloszek i nawet zrobienie sobie zaliczki na wyjezdzie.
Venezia oczywiscie nie jest slabą druzyną, ale Francuzki jednak trafiaja do mnie bardziej..
W EC Wloszki w fazie grupowej 3-3 i choc w domu byly niepokonane, to jednak porazki away z Brnem, Nantes, Miskolc nie wyglądaja za ciekawie. Na wlasnym parkiecie jednak Wloszki spokojnie robily swoje, podobnie bylo z Landes w tej rundzie eliminacyjnej i troszke ten fakt dobrej gry w EC w domu moze tutaj martwic, ale z drugiej strony uspokaja mnie blowout Lattes away z Bourges, czy odprawienie Lyonu na wyjezdzie. Fakt, w lidze Lattes potrafilo przegrac away z Bretagne, czy Villeneuve, ale wygrywając z tą czolowką z rodzimego parkietu away, mając 3-0 away w EC troszke mozna byc spokojniejszym.
Lattes na pewno ma tutaj papiery, zeby nawet wygrac i przelamac ta passe w domu Wloszek.. Przy takim skladzie oczywistym jest, ze mozna myslec w ten sposob..
Tak jak jednak napisalem na początku, szalal nie bede, ale nie bylbym soba, gdybym nie sprobowal.
 
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
Euroliga 24.01.2019 16:00
Hatay - Charleville
Charleville(+7.0) ⛔⛔ 74-66
@1.91

Hatay - Charleville
Charleville ⛔⛔ 74-66
@3.36

Juz na czwartek, ale tutaj nie ma na co czekać.
W EL oba zespoly z 3-6 i ja może nie jestem wielkim fanem Charleville, ale tutaj uważam, ze dla Francuzek to mega okazja do zwycięstwa.
Charleville do tego meczu podejdzie po wyjazdowej wygranej w lidze z Lattes, to jest dla mnie coś. Wczesniej dziewczyny wygraly na krajowym podworku z Bourges i choc Bourges jak juz n razy pisalem spuscilo z tonu wraz z początkiem roku, to jest to jakis wyczyn, zwlaszcza jesli spojrzymy na odrobienie przez Charleville 10 oczek straty. Wczesniej w lidze dziewczyny ograly Nantes, Mondeville i we Francji mamy W4.
Tak dobrze nie ma w EL, gdzie Francuzki notują L3, ale tutaj jest naprawde duza szansa na przelamanie. Pomijając ostatni mecz w lidze z Lattes, ktory robi wrazenie, warto napisac pare slow o Hatay.
Ostatnio pisalem, ze w druzynie Hatay jest niemaly potencjal i dalo sie go zauważyc podczas wygranego meczu z Avenida, ktory dal przelamanie po dwoch porazkach, ale teraz sytuacja sie troche zmienila... Ba, bardzo sie zmienila.
Juz sam mecz przegrany z TTT to byla kompromitacja, bo jak inaczej nazwac porazke by 51? Kolejny mecz, tym razem ligowy to wymeczona wygrana z Botas, ktore oczywiscie juz bez Loyd. Nie byl to latwy mecz, ale z drugiej strony trzeba miec na uwadze to, ze Hatay zagralo mocno oslabione, bowiem na parkiecie zabraklo Paris oraz Ben-Abdelkader. No i wlasnie,dochodzimy do najwazniejszego.. obie zawodniczki sa juz poza klubem. Belgijka zdązyla juz nawet podpisac kontrakt z Kurskiem.
To jest gigantyczna strata jesli wezmiemy pod uwage 13.6PPG, 1.4RPG, 2.7APG w wykonaniu Hind oraz 11.8PPG, 10.0RPG, 4.1APG w wykonaniu Courtney na parkietach EL.
Myslalem, ze wraz z przyjsciem Williams cos tu ruszy, a tutaj takie wiadomosci.
To sprawia, ze Charleville ma tutaj naprawde ogromną szanse powalczyc.. Francuzki juz w domu wygraly z Hatay by 11 i choc wowczas w szeregach Charleville byla jeszcze nieobecna juz Casas, ktora dolozyla wtedy 14p, 6zb, 7a, warto napisac, ze dla Turczynek 27p, 14zb oraz 8a dolozyly Paris &amp; Ben-Abdelkader.
Uwazam, ze warto oba typy rozwazyc, do dnia meczu handi moze pojsc w dol, podobnie jak kurs na W.
 
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
Euroliga 23.01.2019 15:00
UMMC - Nadezhda
Griner B.(-4.5) - Nicholls L. ▶▶
@1.85

Nie mam do konca pomyslu na ten mecz, wiec bez szalenstw. Wpadlo mi to w oko, sprawdzimy.
Nicholls od momentu przyjscia do Nadziei w EL notuje 11.5PPG i sa to cyferki na pewno niezle, ale nie mam jakos przekonania, czy Hiszpanka i dzis tak poszaleje.
Oczywiscie zespoly Pragi i Bourges, z ktorymi Laura grala w tym sezonie to na papierze nie ogorki, ale oba zespoly ostatnio wcale nie zachwycaja.
UMMC to zupelnie inna bajka i Laura bedzie miala tu bardzo cięzko.
Fakt faktem przed rokiem, jeszcze w barwach Avenidy w meczu wyjazduwym przeciwko UMMC, Laura zdobyla 11 oczek, ale juz w domu, mimo wygarnej wowczas Hiszpanek skonczylo sie na &quot;0&quot; z jej strony.
Jesli o Griner chodzi.. Ona w weekend w lidze nie grala, grala w tym meczu Jones. Bylo zatem troche czasu na odpoczynek i licze, ze dzis jednak tych punktow wpadnie. W EL Brittney notuje 15.8PPG, a jej dwa ostatnie mecze po absencji w starciu z Castors to 14p z Villeneuve oraz 20p z CCC. Z Francuzkami niby mniej niz srednia, ale tam Amerykanka dostala stosunkowo malo minut co w sumie przy tym blowoucie nie dziwi.
W samych starciach z Nadzieja w tym sezonie Griner notowala 16p w lidze oraz 23 w EL.
Tutaj tez jej wynik w granicach 20 oczek spokojnie do zrobienia szczegolnie po odpoczynku w weekend. Laura mimo tych niezlych dotychczas cyferek w EL tutaj na moje juz tak nie poszaleje, patrząc na to kto jest na przeciwko, wiec takie handi najgorzej chyba nie wygląda.

E: Cholerka, Nicholls dzis nie gra.
 
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
Eurocup 24.01.2019 17:00
Besiktas - Cukurova
Cukurova(-7.0) ✅✅ 65-73
@1.83

Juz na jutro, spokojnie, ale sprawdze.
Pod koniec grudnia oba zespoly spotkaly sie w lidze, wowczas Cukurova wygrala by 8. Dla Besiktasu byl to jednak bardzo korzystny rezultat biorąc pod uwage, ze nie grala w tym starciu Mitchell.
Z nia zatem w skladzie, dodając do tego mecz w domu tym bardziej Besiktas powinien sie postawic, ale czy aby na pewno?
Cukurova teraz to jeszcze troche inny zespol, zdecydowanie mocniejszy jesli wziąc pod uwage zawodniczki takie jak Gray oraz Bone, ktore w koncu będa mogly sie sprawdzic w EC. Chelsea w lidze zagrala dotychczas dwa mecze, Kelsey jeden.
Obie te zawodniczki to duze wzmocnienie i z nimi Cukurova na ten czas wygląda w Turcji najmocniej, a i w EC to bardzo mocny rywal dla kazdego i tutaj uważam, ze mimo tego zaledwie +8 w lidze przy oslabieniu nawet rywalek, nie bedzie tutaj zmiluj. Personalnie Cukurova duzo mocniejsza i mysle, ze dziewczyny juz na wyjezdzie będa chcialy wyrobic sobie odpowiednią zaliczke przed rewanzem.
W fazie grupowej Cukurova byla nie do zatrzymania, choc to nie byl jeszcze tak mocny sklad, ale niezly, to na pewno.
Faza grupowa to 6-0 i blowout w kazdym meczu.
Besiktas jednak tak dobrze nie mial, faze grupowa koncząc z 3-3. Dziewczyny w tej fazie potrafily przegrac z Inventa, czy Tsmokami w domu, co najlepiej nie wygląda.. Runda eliminacyjna to odprawienie Orman, ale tam niewiele zabraklo, a 24 oczka zaliczki z G1 nie wystarczyłyby do awansu (rewanz to porazka by 21).
Raczej sie przyjezdne nie będa patyczkowaly, a ze je stac tutaj spokojnie na wygrana by dd, handi na tym poziomie jak najbardziej do sprobowania.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom