>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Kolarstwo 2011 - Giro d'Italia

Status
Zamknięty.
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Jutro meta na Grossglockner. Buki już wystawiły pary i jak dla mnie kolejne rozczarowanie, bo brakuje mi par w czołówce na które liczyłem...
W sumie na jutro pasowałoby, gdyby dojechała ucieczka. Saxo chętnie oddałoby maglia rosa i Contador nie musiałby się spinać o bonifikaty. Zobaczymy.
Kirijenka - Masciarelli bet365 1 2.50 ✅ Przyjazny kurs. Białorusin niedoceniany(podobnie jak Siwcow), a ostatnio jakby przestawił się na wieloetapówki. Poprawił się znacznie w górach. A do Włocha nigdy nie miałem przekonania, raczej będzie pracować dla Romka. Na Etnie Kirijenka był górą. Po takim kursie warto spróbować, bo uważam, że przyjadą blisko siebie.
Anton-Gadret 1 1.71 ⛔ Na Baska wszędzie kursy koło 1.6. Igor na Etnie stracił trochę do czołówki, ale ponoć na ostatnich metrach miał problemy z rowerem. Gadret po wygranym etapie zyskał w oczach bukmacherów. Solidny kolarz, ale jak paru innych Francuzów, tylko do powalczenia o TOP10. A jutro mam nadzieję, że Anton spróbuje powalczyć o etap.
Valls - Noe 1 1.71 ⛔ W emeryta Noe nie wierzę. Valls to niezły góral, pokazywał się w ucieczkach, w zeszłym roku ładnie w TdF. Jeśli będzie chciał, to objedzie Noe, bo na Etnie obaj w grupetto.
Serpa - Carrara 1 1.65 ⛔ tobet Pod taką górę Matteo nie powinien dać rady Kolumbijczykowi. Carrara jedzie jak na razie dobry wyścig, ale on dla mnie jest specjalistą od krótszych podjazdów. Zaufam kolarzowi Androni.
zaskakuje mnie Matteo.
Mienszow - Cataldo 1 1.66 ✅ sportingbet Tak jak pisałem wcześniej, ja wciąż wierzę, że Denisa stać na powrót do czołówki. Orła z Navarry widzę wyżej na takim podjeździe niż Włocha. Jeśli forma będzie szła do góry to Mienszow dojedzie w czole. Cataldo do tej pory na GT nie osiągał większych sukcesów, liczę, że to on strzeli szybciej :p
 
adrians-71951 228

adrians-71951

Użytkownik
13 etap :

Podjazd na szczyt Kosereck (1908 m n.p.m),który jest osiem kilometrów przed metą wygląda tak :

Po tym podjeździe mamy jeszcze małe wypłaszczenie i końcowe kilometry też wiodą pod górę.Ostatnie trzy kilometry mają średnie nachylenie równe 7%,a na półtora kilometra przed metą mamy fragment o nachyleniu 12%.
Jutrzejszy etap jest zdecydowanie trudniejszy od etapu dziewiątego,który kończył się podjazdem na Etnę.Różnicę przede wszystkim robi końcowy podjazd.Ma on bardzo duże średnie nachylenie,które jest niewiele mniejsze od Zoncolanu.Trzeba też pamiętać,że pojutrze na kolarzy czeka etap królewski z Monte Crostis i Monte Zoncolan.Gdyby to był Tour de France to wiadomym by było,że faworyci będą się pilnować do ostatnich metrów.To jest jednak Giro i tutaj wszystko jest możliwe.
Jeśli chodzi o faworytów to oczywiście Alberto Contador,który wydaje się być poza zasięgiem.Nie wierzę w Nibalego ani Scarponiego.Moim zdaniem to nie są zawodnicy mogący zgubić Hiszpana.
Domenico Pozzovivo - Denis Menchov 1.66 (Bet365)
Stawka 8/10

Ja widzę tutaj zdecydowanego faworyta i dziwi mnie trochę ta linia.Oczywiście Pozzovivo jest Włochem i Giro di Italia jest dla niego bardzo ważne,ale Menchov jest jednym z lepszych górali.Jak na razie mieliśmy tylko jeden iście górski etap i na nim Menchov był zdecydowanie lepszy od Pozzovivo.Pod uwagę można jeszcze wziąć etap numer jedenaście,który wygrał Gadret.Menchov zajął jedenaste miejsce mimo,że profil etapu mu nie odpowiadał.Pozzovivo na tym etapie stracił kilkanaście sekund i pokazał swoją słabość.
Alberto Contador - Michele Scarponi 1.71 (Sportingbet)
Stawka 6/10

Jakoś nie wierzę w Włocha.Może i wywalczy upragnione podium Giro di Italia,ale na pewno go nie wygra.Jest kolarzem,który nie kalkuluje i chwała mu za to,ale nie jest kolarzem mogącym wygrać Giro.Poza tym rzadko zdarzają się &quot;reaktywacje&quot; kolarzy.Na etapie dziewiątym Scarponi miał duże problemy żeby utrzymać się wśród faworytów.Etap jutrzejszy mu pasuje,ale na wygraną z Contadorem nie ma co liczyć.Jeśli Hiszpan będzie chciał wygrać etap (Kurs 2.75) to go wygra.Pytanie tylko czy będzie kalkulował czy nie.Według mnie nie powinien,bo jeśli może zdobyć przewagę i bonifikaty to czemu tego nie robić?
Jose Rujano - Igor Anton 2.15 (Unibet)
Stawka 3/10

Trochę niebezpieczny bet dlatego ostrożnie ze stawką.Rujano znakomicie pojechał etap na Etnę jednak jego postawa jest wielką niewiadomą.Nie podlega wątpliwości,że jest bardzo dobrym kolarzem,ale jest również kolarzem bardzo nieprzewidywalnym.Potrafi przyjechać drugi na górskim etapie jak i stracić kilka minut na teoretycznie łatwiejszym terenie.Anton jedzie tak samo jak Menchov i Rodriguez,czyli &quot;po cichu i na spokojnie&quot;.Nie widać go w ogóle,ale ważne jest to,że nie traci.Moim zdaniem taka jazda przyniesie mu korzyść i może to być czarny koń tego wyścigu.Liczę na Baska.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
tbm 642

tbm

Forum VIP
Moje propozycje [być może jeszcze później coś dorzucę]
Jose Serpa - Mateo Carrara @ Serpa - 1,65 w Tobet ⛔ [60-14]
Wydaje się, że jeśli chodzi o klasyfikację generalną ekipa Androni wyraźnie postawiła na Serpę. Rujano poniósł straty na jednym z etapów i teraz może polować w wygranie etapu, Sella póki co jedzie dosyć bezbarwnie, a Serpa wygląda solidnie i jedzie na najlepsze miejsce w generalce spośród kolarzy Androni.
Carrara jest liderem Vacansoleil, ale trzeba przyznać, że tak na dobrą sprawę w przeszłości nigdy jakoś specjalnie dobrze wieloetapówek nie jeździł. W tym sezonie ukończył Paryż-Nicea na 11 miejscu w generalce, ale Giro jest zdecydowanie trudniejszym wyścigiem. Carrara na podjeździe pod Etnę wyglądał solidnie, ale większe góry = większy problem. Carrara dla mnie nie jest typowym góralem i wysokiej lokaty jutro nie zajmie. Natomiast Serpa wygląda na kolarza dobrze przygotowanego do wyścigu. Stara się trzymać czołowych pozycji: był już 3 i 4 na tegorocznym Giro. Spodziewam się, że powinien być wyżej od Włocha.
Igor Anton - Roman Kreuziger @ Kreuziger - 1,48 w Tobet ⛔ [5-6]
Od początku wyścigu postanowiłem zaufać Kreuzigerowi i tego się nadal trzymam. Jest mocny i choć może nie na tyle aby ogrywać Contadora, ale o top3 w wyścigu może powalczyć. Anton postrzegany za talent, ale tak na dobrą sprawę dla mnie to kolarz niespełniony. Ciągle wiąże się z nim spore nadzieje, a on nie potrafi ich spełniać. Kreuziger zdecydowanie jedzie na generalkę, a Anton moim zdaniem niekoniecznie i może celować w wygranie etapu, ale czy akurat jutrzejszego? Kreuziger będzie trzymał się w ścisłej czołówce i uważam, że będzie lepszy od Baska z Euskaltel.
John Gadret - Christophe Le Mevel @ Gadret - 1,57 w Tobet ✅ [3-26]
Le Mevel to dobry, waleczny kolarz, ale z całym szacunkiem nie na te największe podjazdy. Dlatego dwa dni temu szukał swojej szansy w ucieczce, aby zaistnieć w wyścigu zdobywając różową koszulkę lidera- jak wiemy niestety ta sztuka się nie powiodła.
Gadret to typowy góral, mocny nawet na tych najtrudniejszych podjazdach, co potwierdza już od kilku sezonów - także na Giro. Powinien być uskrzydlony zwycięstwem etapowym na etapie do Castelfidardo. Dodatkowo może liczyć na wsparcie kolegi Duponta.
Grane jako tripel: 3,83 ⛔
-----------------
Domenico Pozzovivo - Denis Menchov 1.66 (Bet365) Stawka 8/10
Ja widzę tutaj zdecydowanego faworyta i dziwi mnie trochę ta linia.Oczywiście Pozzovivo jest Włochem i Giro di Italia jest dla niego bardzo ważne,ale Menchov jest jednym z lepszych górali.
Być może bukmacherzy wiedzą coś więcej i np. Pozzovivo zapowiedział próbę ataku na tym etapie. ;) Jeśli jednak nie znajdzie się w jakiejś ucieczce na jednym z wcześniejszych podjazdów to z typem powinno być ok ????
Wydaje się, że również bet na Contadora w parze ze Scarponim jest ok.
Nie mniej jednak ja na Giro gram przeciw Antonowi, więc pary z Rujano bym nie grał ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Nie pisałem nic do płaskiego etapu bo widzę, że nie tylko mnie nie poszłoby [ zagrałem dwie pary za drobne, przegrał mi Scarponi z Le Mevelem o jedną pozycję ], ale dziś coś potypujemy.

Na pewno klikam lubię to +1 przy typie na Contadora - moim zdaniem nawet gdyby Hiszpan nie naciskał tak, żeby wygrać etap to nie spuchnie i przyjedzie na pewno w czołówce, uważam, że może właśnie z Menchovem i Antonem czy Arroyo [ też sam nie wiem, ale jakoś dziwnie mi się wydaje, że mogą odegrać ważne role na etapie ], a na Etnie widzieliśmy, że Scarponiemu zabrakło znacznie i nawet widzieliśmy, że Przemek Niemiec musiał specjalnie zwolnić, żeby poczekać na swojego lidera.Moim zdaniem może dojść do takiego scenariusza, że Włoch odpadnie z tej najlepszej grupki.Podpisuję się pod tym typek i sam go dość mocno zaatakuję.

Denis Menchov v Dario Cataldo | 1 - 1,666✅ (10-20) (Sportingbet)

Tak jak mówiłem, moim zdaniem właśnie Hiszpanie mogą być jutro mocni [ tak wiem Menchov nie jest Hiszpanem, ale tam żyje i się tak czuje ] i liczyłbym na kolarza TMC.Na razie Cataldo też jedzie w czołówce, ale mnie się wydaje, że to Rosjanin będzie jutro narzucał tempo w głównej grupie i dojedzie wyżej.Już podczas płaskiego etapu dojechał ostatnio 11. i jak widziałem to zależało mu na tym, żeby na mecie być jak najwyżej, rokuje dobrze.

Teraz takie typy trochę z wyższym kursem, ale uważam, że mają szanse sporego powodzenia.

Jose Rujano v Igor Anton | 2 - 2,10 ⛔ (1-5) (Sportingbet)

Rujano to trochę dla mnie niespodzianka, dziwnie wygląda faworyzowanie jego w klasyfikacji górskiej, a to wszystko po tym jak ledwo dociągnął za Contadorem pod Etnę.Mogę zrozumieć zachwyty nad tym, ale raczej nie uważam, że wynikało to z jego taktyki bo co prawdą uciekł od głównego peletonu, ale już w pewnym momencie nie umiał i gdyby nie Contador i jechanie mu na kole to peleton szybko by go połknął.Moim zdaniem jutro nie wytrzyma i przyjedzie za główną grupą gdzie moim zdaniem będzie kolarz Euskaltela.Anton już wspominał, że jego głównym celem na Giro jest wygranie etapu, nie wiem czy nastąpi to jutro, ale w górach powinien na pewno o to powalczyć, nie ma jeszcze dużego sukcesu w Giro.Dla mnie przyjemny typ ze świetnym kursem.

Michele Scarponi v Vincenzo Nibali | 2 - 1,90 ⛔ (7-8) (Sportingbet)

Dokładamy do typu powyższego Włocha.Lider Liquigazu na pewno ma jedną z ostatnich szans, żeby dogonić Contadora, nie wiem czy pojadą na remis, ale jeśli chcę Nibali cokolwiek nadrobić to musi jutro się spiąć i jechać w czołowej grupie.Moim zdaniem przy jego umiejętnościach talencie nie powinno być z tym problemu.Wcześniej wspominałem, że moim zdaniem Scarponi niekoniecznie musi to wytrzymać i tutaj też gram przeciwko kolarzowi Lampre.

Jest jeszcze Arroyo, ale w bardzo słabych parach jest połączony także szkoda grania, ale dla mnie to jest trzeci Hiszpan, który może być groźny podczas jutrzejszego etapu.
Osobiście liczę też na Kreuzigera, nie uważam, że mocni będą Rodriguez i raczej nie grał bym na nich podczas jutrzejszego etapu.

Najlepiej obsadzony moim zdaniem Contador, sam chyba zagram bardzo mocno bo myślę w granicach 8/10.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
Z 0

znc

Użytkownik
Witam i gratuluję wiedzy w dziedzinie kolarstwa.
Czyli wnoskując z Waszych powyższych wypowiedzi na temat jutrzejszego etapu,
taki oto dubelek powinien wejść na lajcie, mam rację?
David Arroyo - Kanstantsin Siutsou @1.45
Alberto Contador - Jose Rujano @1.28
ako wychodzi 1.86 , chciałbym to zagrać za trochę więcej jeśli to w miarę pewniak,
bo ostatnio na tenisie co nieco straciłem i trzeba odrobić.
Warto?
 
valverde 9,7K

valverde

Użytkownik
Witam i gratuluję wiedzy w dziedzinie kolarstwa.
Czyli wnoskując z Waszych powyższych wypowiedzi na temat jutrzejszego etapu,
taki oto dubelek powinien wejść na lajcie, mam rację?
David Arroyo - Kanstantsin Siutsou @1.45
Alberto Contador - Jose Rujano @1.28
ako wychodzi 1.86 , chciałbym to zagrać za trochę więcej jeśli to w miarę pewniak,
bo ostatnio na tenisie co nieco straciłem i trzeba odrobić.
Warto?
Po pierwsze nie warto odrabiać, bo to prosta droga do bankructwa.
Po drugie w proponowanych parach kursy masz mizerne, a np. nie można wykluczyć że Rujano, który ma dużą stratę w generalce zabierze się w jakiejś ucieczce, z której on może dojechać na wysokiej lokacie do mety przed porwaną grupą zasadniczą.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
David Arroyo - Kanstantsin Siutsou @1.45
Alberto Contador - Jose Rujano @1.28
Wygląda na to, że Contador jest najmocniejszy, ale Rujano ma na tyle dużą stratę, że jeśli zaatakuje to Alberto niekoniecznie za nim będzie gonił.
Para Arroyo-Sivtsov... Przyznam, że zastanawiałem się nad zagraniem na Hiszpana, ale trzeba zwrócić uwagę, że to Sivtsov a nie Pinotti jest liderem HTC na Giro. Póki co wygląda bardzo dobrze, na Etnę dojechał w grupie z Nibalim, Kreuzigerem i właśnie Arroyo. Dla mnie kurs nie jest adekwatny do ryzyka.
Chyba lepiej zagrać np. Serpa - Carrara 1 i Gadret - Le Mevel 1 ;) A Contadora zamiast z Rujano to grałbym w parze ze Scarponim co proponował Adrians ;)
A już bardzo podoba mi się typ, o którym mowili Davey Watt i Qozi:
Denis Menchov v Dario Cataldo | 1 - 1,666 (Sportingbet)
Cataldo jest liderem Quick Step, ale nie przesadzajmy... o top10 w generalce będzie mu trudno. To nie jest wybitny góral. Menchov jak już wspominano najwyraźniej otrząsnął się po Etnie i choć ataków z jego strony osobiście się nie spodziewam to powinien być wysoko.
 
adrians-71951 228

adrians-71951

Użytkownik
W kolarstwie nie ma nic pewnego znc.
Parę Arroyo i Sivtsova bym sobie odpuścił.
Co do Contadora to jak najbardziej popieram.Na etapie jedenastym mówiło się o oddaniu różowej koszulki przez Contadora.Sam Contador w wywiadzie mówił,że byłoby dobrze jakby drużyna była na kilka dni odciążona.Tylko czy opłaca się Contadorowi oddawać koszulkę na trzynastym etapie? Po co? Żeby jutro na Zoncolan ją odebrać? Moim zdaniem lider już się nie zmieni,w górach na Hiszpana nie ma mocnych.Oddawanie koszulki lidera Pozzovivo,Rujano czy Le Mevelowi jest zbyt niebezpieczne.Nawet jeśli nie dla Contadora to dla takich zawodników jak Kreuziger czy Arroyo,którzy celują w generalkę.
W odjazd Rujano nie wierzę,a to z tego powodu,że po etapie na Etnę Alberto na pewno nabrał więcej szacunku do Rujano i mu nie odpuści.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
O ile udało mi się przewidzieć słabszą dyspozycję Le Mevela, o tyle grubo pomyliłem się co do Jose Serpy, który stracił ponad 10 minut na dzisiejszym etapie i z pewnością będzie teraz celował w zwycięstwo etapowe, chyba, że coś nie tak z jego zdrowiem.
Gratulacje dla tych co widzieli dzisiaj Antona na wysokim miejscu. Wyraźnie chciał dzisiaj wygrać etap, ale... Contador i Rujano póki co w górach są zdecydowanie najmocniejsi. Anton jednak lepiej nieco od &#39;mojego&#39; Kreuzigera.
Ogólnie etap dla mnie pod względem finansowym na minus.
Pod względem oglądania: na plus Contador, Rujano, Gadret i mnie osobiście zaskoczył solidny Carrara - nie wyobrażałem sobie solidnej jazdy tego kolarza.
Na minus: Serpa no i stosunkowo bez mocy odjazdu - Scarponi oraz Nibali wobec których były spore oczekiwania.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Po raz kolejny nokaut w wykonaniu Berto i Rujano. Jak widać występ Jose to nie był jednorazowy wyskok. Jeszcze ten wyścig na podium skończy. 3 minuty do Nibalego traci.
Ładnie pokazała się po raz kolejny Ag2r, ale jednak zyski ledwo sekundowe.
Jazda faworytów znów pasywna. Zabrakło kogoś, kto by dał mocną zmianę, dopiero jak zjechała się dalsza część grupy to Masciarelli pociągnął. Igor i Mienszow w miarę. Pną się w górę w generalce.
Znów na + zaskoczył mnie Kirijenka, oby tak dalej.
 
adrians-71951 228

adrians-71951

Użytkownik
14 etap :

Pierwsza z &quot;hopek&quot; zwana Monte Crostis :

Filmik ze zjazdów ze szczytu Monte Crostis :
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;amp;v=Zv-j9c7dmzg
Druga z &quot;hopek&quot; zwana Monte Zoncolan :

Jeśli chodzi o jutrzejszy etap to według mnie jest on najbardziej prestiżowy.Nie wierzę w dojechanie ucieczki,bo te pojazdy po pierwsze są baaardzo trudne,a po drugie zwycięstwo na Monte Zoncolan jest bardzo prestiżowe.Podjazd na Monte Crostis ma 14.5 kilometra długości o średnim nachyleniu 9.5%,a maksymalne 20% (na dystansie 10 metrów mamy 2 metry przewyższenia).Zjazdy z tej premii górskiej są bardzo trudne,a droga wąska ze słabą nawierzchnią.Na koniec etapu mamy &quot;górę gór&quot; ,czyli słynne Monte Zoncolan.Podjazd ten ma 10.5 kilometra długości,a jego średnie nachylenie wynosi 11.5% ! Takie średnie nachylenie na tak długim dystansie jest niespotykane.Do tego podjazd ten ma fragmentami 22% nachylenia,a także jest jeden odcinek długości 500 metrów o nachyleniu 19.5%.Kolarze na tą górę będą wjeżdżać pojedynczo zmagając się z samym sobą.Na jutrzejszym etapie na pewno nie ujrzymy zrywów i oglądani się na siebie.Na tym podjeździe jedzie się tyle ile fabryka dała.
W zeszłym roku wygrał Basso przed Evansem i Scarponim.Co ciekawe Nibali na tym etapie poniósł spore straty.
Faworyt jest jeden i jest nim Contador.Stałe tempo i brak skoków powinien faworyzować Denisa Menchova i mimo szystko Michele Scarponiego.Jeśli chodzi o Jose Rujano to nie wydaje mi się żeby jutro Alberto dał mu szansę na wygranie kolejnego etapu.
Gram na tych samych kolarzy co wczoraj.
Denis Menchov - Joaquin Rodriguez 1.62 (Bet365)
Stawka 8/10

Finałowy podjazd bardziej jednak pasuje Menchovowi.Hiszpan nie lubi długich podjazdów.Poza tym na dzisiejszym etapie odpadł od grupki faworytów po ataku Contadora.Rodriguez doszedł do grupki z Menchovem,ale to z powodu słabego tempa grupy.Gdy w końcówce tempo wzrosło to Hiszpan znowu odpadł.Jutro spodziewam się Menchova bardzo wysoko,a Rodrigueza w okolicach dziesiątego miejsca.

Alberto Contador wygra 14 etap
1.66 (Bet365)
Stawka 6/10

Dla mnie nie ma innej możliwości.Zwycięstwo na Monte Zoncolan jest zbyt cenne żeby je przepuścić.Każdy inny zwycięzca będzie nie tyle niespodzianką co sensacją.
John Gadret - Igor Anton 1.65 (Sportingbet)
Stawka 4/10

Sytuacja z tymi panami jest podobna jak w parze Menchov-Rodriguez.Gadret również miał kłopoty w utrzymaniu tempa grupy po ataku Contadora.Wyczuł odpowiedni moment do ataku i tylko dlatego dojechał tak wysoko.Anton jest na pewno dużo lepszym góralem.Dzisiaj Hiszpan pojechał dobrze i pokazał,że nie przyjechał tutaj tylko przejechać.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Po tragicznych wydarzeniach i ostatnim szumie medialnym o ostatnim zjeździe, uważam, że będzie spokojnie, nikt nie będzie tam atakował.
Według mnie po raz kolejny odjedzie Rujano a za nim pojedzie Contador, tyle, że tym razem powalczy o etap.
Igora gram konsekwentnie, miło, że buki ponownie wystawiły go w parze z Gadret. Pod taką ścianę jak Zoncolan, to mimo swojej 1-kilogramowej nadwagi powinien wjechać szybciej niż Francuz :p
Również konsekwentnie w stronę Rosjanina. Jedzie swoje, tempo trzymać potrafi. A Purito, dzisiaj nawet atakował, ale szybko go dogonili i jeszcze stracił :razz:
Mienszow-Rodriguez 1 1.66 ✅
Anton-Gadret 1 1.65 ✅
Berto- Nibali 1 1.25 ✅ to nie jest podjazd dla Vincenzo...
taki dubelek w sportingbecie wygląda nieźle.
Scarponi-Kreuziger ✅-&gt; akurat jak stawiałem kurs zleciał z 2.50 do 2.12 :| w unibecie. ale i tak nie jest źle.
Wciąż mam w pamięci zeszłoroczny etap, gdzie Scarpa po tym jak początkowo został jechał swoim tempem i prawie doszedł Evansa na mecie. Siły woli mu na pewno nie brakuje, a to będzie bardzo ważne jutro.

EDIT:
Jutro z trasy wypadło Crostis... szkoda ale co zrobić.
http://www.cyclingnews.com/news/crostis-climb-cut-from-giro-ditalia
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
tbm 642

tbm

Forum VIP
Jutro z trasy wypadło Crostis...
Brak Monte Crostis jest w mojej ocenie ważną informacją. Najpierw Crostis i poprawka na niezwykle treściwym Zoncolan... To byłaby mega dawka dla zawodników. A tak mamy premie 3 i 2 kategorii i podjazd pod Zoncolan gdzie w zamian za brak Crostis może będzie wysokie tempo ????
Potrzebuję trochę czasu na zastanowienie się, ale tak czy siak myśl nasuwa się jedna - Contador. Lub ewentualnie ucieczka, która by sporo zyskała na początku etapu, w której składzie byliby dobrzy górale ze stratami jak np. Serpa czy Sella.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Jak już wspominałem wiele na to wskazuje, że Contador jest najmocniejszym kolarzem tegorocznego Giro. Wygrana na Zoncolan w wielkim stylu może niemal przypieczętować jego zwycięstwo w generalce. Wiele na to wskazuje, że tak się jutro stanie.
Warto zwrócić uwagę, że w ubiegłym roku na Zoncolan kolarze czołowki wjeżdżali na metę pojedynczo. Podobnie może być w sobotę.
Póki co wybrałem kilka typów z Tobet.
Michele Scarponi - Vincenzo Nibali @ Scarponi - 2,05 ⛔
Miał słabsze chwile na Etnie, ale ma wielką ambicję i nawet kiedy chwilowo &#39;odłączy mu prąd&#39; potrafi się podnieść i trochę podgonić. Próbował ataków na Contadora, a że były nieskuteczne? Ale podobało mi się, że chociaż spróbował. Nibali jedzie pasywnie, miał mieć mocną grupę w górach, a tutaj jedni jadą słabo, a nasz Sylwek się rozchorował i Vincenzo został bez towarzyszy w górach. Przed rokiem na Zoncolan Scarponi jechał swoim tempem, był trzeci za Basso i Evansem. Mimo wszystko Nibali mnie rozczarowuje na tym wyścigu, jest drugi, ale jedzie dosyć pasywnie i nie spodziewam się nagłego wyskoku z jego strony. Scarponi na tej górze może odżyć. Kurs dobry więc próbuję.
Denis Menchov - Roman Kreuziger @ Kreuziger - 1,52 ⛔
A ja uparcie jadę Giro z Kreuzigerem... Ciągle uważam, że może skończyć Giro w top3. Miał słabsze momenty podczas piątkowego etapu, ale ogólnie z pomocą Masciarelliego, a później jadąc swoim tempem nie zgubił koła ani Scarponiego, ani Nibaliego i dojechał w grupce z nimi. Menchov dla mnie to kolarz defensywny i choć z każdym dniem jakby zyskiwał coraz więcej na tym wyścigu to osobiście na dzień dzisiejszy wyżej cenię formę Kreuzigera. Zoncolan jest sztywny i trzeba jechać równym, najlepiej swoim tempem. Wydaje mi się, że Kreuziger obecnie pod tym względem wygląda lepiej.
Dario Cataldo - Konstantin Sivtsov @ Sivtsov - 1,65 ✅
Wyraźne chwile słabości miał Sivtsov na piątkowym etapie. Nie mniej jednak im dalej w las tym bardziej odżywał i ostatecznie dojechał w grupie z Przemkiem Niemcem, Tschoppem i Cataldo. Sivtsov dobrze jechał pod Etnę i spodziewam się, że kryzys jutro będzie zażegnany i na Zoncolan pojedzie w niezłym tempie. Cataldo... solidny, ambitny kolarz. Rok temu na Zoncolan 15, ale tak na dobrą sprawę wyżej cenię umiejętności Sivtsova, a że w piątek mu nie wyszło? Uważam za chwilowy kryzys.
Kruiswijk - Mateo Carrara @ Kruiswijk - 2,00 ✅
O młodym Holendrze mówiłem już na jednej z pierwszych stron tematu o Giro. Wygrać z Kreuzigerem będzie bardzo trudno, ale Kruiswijk z tego nie rezygnuje. Potwierdza to niezła jazda pod Grossglockner. Może i odpadł z grupy czołowej stosunkowo szybko, ale podoba mi się, że utrzymał swoje tempo i ostatecznie dojechał wyżej od Carrary, który trochę na siłę starał się utrzymać grupy czołowej. Kruiswijk już wie co to znaczy Zoncolan, przed rokiem był tutaj 17! Teraz uważam, że stać go na więcej! A na pewno więcej od Carrary, o którym pisałem kilka postów wcześniej, że nigdy nie był kolarzem na wyścigi etapowe i spodziewam się kryzysu na jednym z górskich etapow np. jutro. Ponieważ w piątek zaskoczył mnie.. był 14 ze stratą 2,02 do Contadora ale i tak spodziewałem się mniej z jego strony. Kurs dobry, a młody Holender wydaje się mocny. Stawiam na niego.
Dla odważnych, ryzykantów... cztery zdarzenia AKO: 10,28 w Tobet ⛔
 
adrians-71951 228

adrians-71951

Użytkownik
Szkoda zakładu na zwycięstwo Contadora,ale dzień i tak na plus po raz kolejny co bardzo cieszy.Hiszpan przeliczył się z siłami i nie dał rady dojść Antona.
W takim razie jutro czeka nas najtrudniejszy etap.
Na zwycięstwo Antona to bym już nie stawiał,bo to teraz główny rywal Contadora w klasyfikacji generalnej.Możliwe,że Kreuziger i Anton będą chcieli się zrewanżować.
Oczywiście zagram na Menchova w jakiejś ciekawej parze ;)
 
adrians-71951 228

adrians-71951

Użytkownik
15 etap :

Podjazd na Passo Giau :

Podjazd na Passo Fedaia :

Podjazd na metę etapu,czyli na Rifugio Gardeccię :

Na kolarzy czeka jutro 229 kilometrów selektywnej trasy.Niecałe 30 kilometrów po starcie na kolarzy czeka podjazd na premię górską Piancavallo.Jest to 15 kilometrowy podjazd o średnim nachyleniu niecałych 6%.Po tym podjeździe kolarzy czeka kilkadziesiąt kilometrów trochę łatwiejszej trasy.Mniej więcej w połowie etapu kolarze rozpoczną wspinaczkę na Forcellię Cibani.Podjazd ten ma równe 10 kilometrów długości i nachylenie wynoszące 7.2%.Ze szczytu tego podjazdu do mety zostanie 100 kilometrów.Na ostatnich 70 kilometrach na kolarzy czekają trzy ciężkie podjazdy.Pierwszym z nich jest Passo Giau o średnim nachyleniu 6.1% i długości 16.3 kilometra.Przedostatnim wzniesieniem na trasie jutrzejszego etapu jest Passo Fedaia.Podjazd ten ma 11 kilometrów długości i średnie nachylenie wynoszące 8.2%.Trzeba zauważyć jednak,że podjazd robi się z kilometra na kilometr bardziej stromy.Finałowym wzniesieniem jest Val di Fassa o długości zaledwie 6 kilometrów,ale nachyleniu ponad 10%.
Jutro etap jest naprawdę ciężki i zmęczenie w końcówce etapu na pewno da o sobie znać.Spodziewam się jutro ataków już w końcówce przedostatniego podjazdu.Może Nibali będzie chciał na zjazdach nadrobić cenne sekundy? Roman Kreuziger i David Arroyo ponieśli dzisiaj duże straty,więc może oni zaryzykują? Najmocniejsi dotychczas byli Contador,Rujano i Anton.Ten pierwszy imponuje formą i raczej nie zanosi się na to aby dopadł go jakiś kryzys.Jose Rujano dzisiaj trochę zawiódł,ale nie był to podjazd dla niego.Anton natomiast jest moim cichym faworytem i pnie się do góry zgodnie z moimi przewidywaniami.Denis Menchov również notuje zwyżkę formy.Trzeba też zauważyć,że to jest już trzeci kolejny górski etap bez dnia przerwy.Zmęczenie z poprzednich dni się nasila,a do tego dystans i trudności jutrzejszego etapu mogą dać w kość niejednemu kolarzowi.
Denis Menchov - John Gadret 1.83 (Bet365)
Stawka 7/10
Konsekwentnie na Rosjanina,który z etapu na etap jedzie lepiej.Podium dla Rosjanina na koniec wyścigu? Moim zdaniem jest to prawdopodobne.Francuz jedzie bardzo dzielnie.Jednak jego pozycja w klasyfikacji generalnej nie oddaje jego umiejętności.Myślę,że doświadczenie Rosjanina jak i to,że jest to już trzeci górski etap zadecydują o powodzeniu tego zakładu.
Michele Scarponi - Vincenzo Nibali 1.60 (Unibet)
Stawka 6/10
Scarponi po raz kolejny ruszył w pogoń za uciekającym kolarzem i po raz kolejny przeliczył się z własnymi siłami.Głowa chce,nogi nie podają.Nibali jedzie rozważnie i mimo młodego wieku jak na kolarza to jedzie bardzo rozsądnie.Poza tym jestem przekonany o tym,że Nibali jutro na zjazdach z przedostatniej premii górskiej zaatakuje.Zjeżdżać potrafi.
Alberto Contador wygra 15 etap 3.00 (Sportingbet)
Stawka 3/10
Hiszpan dzisiaj przekalkulował i nie dał rady dogonić Antona.Myślę,że jutro będzie chciał pokazać wszystkim,że to on rządzi na tym wyścigu.Poza tym pojutrze mamy dzień przerwy,więc Contador może dać z siebie wszystko.
Vincenzo Nibali skończy na podium 15 etap 3.00 (Sportingbet)
Stawka 2/10
Typ opieram właśnie na przeczuciu,że Nibali jutro na zjazdach zaatakuje.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Kreuziger-Arroyo 1 1.65 ✅
Carrara-Kirijenka 1 1.72 ✅
Kruijswijk - Niemiec 1 1.45 ✅
unibet
Romek dobrze przygotowany do tego wyścigu, na tych łatwiejszych etapach zawsze wysoko, wczoraj jednak było za ciężko jak dla niego. Arroyo w mienszowowym stylu mało widoczny, ale dojeżdża wysoko. Jednak w piątek, sobotę był za Romkiem.
Liczę, że i dziś będzie podobnie.
2 typ to zmiana koncepcji. Tym razem na Matteo. Kirijenka spuchł wczoraj ostro, ale tego należało się spodziewać. Wczoraj stracił 30 sekund do Matteo. Finałowy podjazd dzisiaj oczywiście łatwiejszy, ale i tak średnia 10% robi swoje. Matteo ponoć ostro przygotowywał się pod kątem Giro i takich etapów w Ameryce Południowej. Rezultaty widać, bo jakby nie patrzeć, jest obecnie 3 Włochem w generalce.
Na koniec Kruijswijk z Przemkiem. Liczę, że Lampre coś pokombinuje i już na Giau będzie ostra praca. Przemek dużą robotę robi dla Scarponiego, ale on tego nie wykorzystuje jak do tej pory. Zobaczymy jak jutro. Młody Holender jedzie na siebie i ładnie zaskakuje.
Dupont- Rodriguez 1 1.70 ⛔
sportingbet
Dupont rewelacja wyścigu. Finałowy podjazd już bardziej powinien pasować Rodriguezowi, ale ta jego ataki kończą się dla niego tragicznie.
Ogólnie myślę, że Contador już skończył rozdawać prezenty i zaatakuje. Teraz Baskowi już nie może dać odjechać.
h2h z Antonem w tobet 1.42 ✅. Na takim podjeździe czuć się powinien jak ryba w wodzie.
Również wspomniane wyżej
Denis Menchov v John Gadret 1 1.75 ⛔ Finałowy podjazd trochę krótki dla Denisa, ale mam nadzieję, że zabawa zacznie się wcześniej.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
16 etap:
Po dniu przerwy dzisiaj czeka nas jazda indywidualna na czas. Trudny podjazd pod Nevegal, ciężko będzie triumfować zawodnikom czasowym. Początek wyścigu dość płaski bo po mieście, później kolarzy czeka ciężka wspinaczka. Średnie nachylenie trasy 10,3%, a maksymalne 14% na 7 km. Cała trasa liczy 12,7 km z czego podjazd liczy ok 6 km.
Faworytem bukmacherów jak i moim jest Contador, w czołówce powinien się znaleźć Scarponi którego celem jest TOP3 w generalce. Myślę że o wygraną powalczy również Menchov. Jednak typy wrzucę później.
Jeszcze profil wyścigu:
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Denis Menchov - Roman Kreuziger 1 @ 1,40 tobet ⛔ 7-6
Menchov krytykowany za defensywną jazdę na tegorocznym Giro. Jeszcze zostało kilka etapów i myślę że Dnis może powalczyć o wyższe pozycje. Zawsze dobrze jeździł w czasówkach, do tego dość górzysty teren myślę że będzie atutem Rosjanina. Na Romanie w tym Giro już się kilka razy zawiodłem. Jest wysoko w generalce ale wyścig indywidualny to chyba nie jest jego najmocniejsza strona. Według mnie ciężko dzisiaj będzie mu się znaleźć w TOP10.
Alberto Contador - Rest of the field 1 @ 1,60 tobet ✅ miazga
Tak jak pisałem wyżej uważam że Alberto odniesie kolejne zwycięstwo w tegorocznym Giro. W czasówkach zawsze dobrze jeździł i ten 6 km podjazd to coś idealnego dla niego. Kto mu może zagrozić napewno Menchov, Rujano no i chyba Scarponi który musi bronic pozycję na podium.
Jak zwykle Roman tym razem do spółki z Menchovem kładą kolejny kupon tym razem 3 sekundy różnicy. :-|
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom