>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Kolarstwo 2012 - 69 Tour de Pologne (10-17.07.2012)

Status
Zamknięty.
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Nowy termin, reszta prawie bez zmian, lekko zmodyfikowana trasa. Wracamy na Orlinek, 1 etap przez to będzie od razu ciekawszy, ale meta po zjeździe.
Lang z Piaseckim już pewnie dmuchają balony.

Naiwnie mam nadzieję, że buki wystawią ofertę...



Dokładniejsze profile: http://tourdepologne.pl/t/etapy/
Wstępne składy: http://tourdepologne.pl/t/lista-startowa,content/
http://www.cyclingfever.com/editie.html?detp=view&amp;amp;_ap=startlijst&amp;amp;editie_idd=MjI5MTY=

Termin konfliktowy z TdF, stąd 3 największych gwiazd zeszłorocznej edycji nie zobaczymy w tym roku. Chciałbym by pojawił się Guardini w Farnese, a stawka sprinterska i tak mocna. Paru chłopaków od generalki też mamy.
W zeszłym roku wygrał Słowak, to może teraz Czech?
Liczę na dobry wynik Przemka Niemca, bo ten sezon słabiutki, choć najmocniej z naszych będę kibicował Huzarowi. Gołaś poprawił się w jeździe po górkach, może też powalczyć.
No i zobaczymy Teklehaymanota ????
A Pirazzi po koszulkę górala ????

BMC, Astana składy iście grandtourowe.

Boonen, Hushovd, Ballan, Anton, Keuziger, Lagutin, Matthews, Bennati, Haussler, Henao, Uran, Nocentini, Demare, Degenkolb, Pozzovivo, Viviani i fura innych dobrych zawodników, choć się parę rzeczy pozmienia, bo to wstępna lista.
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
przemasso 38

przemasso

Użytkownik
Dziwne, że Pozzovivo jedzie w TdP. Przecież to kolarz na prawdziwe podjazdy, a nie na nasze polskie hopeczki. Uran Uran to samo.

Swoją drogą jest na którymś etapie ten odcinek z tamtego roku co miał około 0,5km o nachyleniu 25% ?
 
S 53

ssasha92

Użytkownik
Musimy się cieszyć , że w tym roku mamy na prawde dobrą obsadę , jedną z lepszych w historii. A patrząc na trasę (zresztą jak co roku ostatnio) to nazwa Tour de Pologne z całym szacunkiem troszeczkę śmieszy. Co do Polaków to Bodnar zapowiada walkę o najaktywniejszego na co są sporę szanse , Rutkiewicz jak to Rutkiewicz chce być na podium, ale w tym roku może być o ,to szczególnie trudno, jeśli np. wspomniani przez Daveya Kreuziger, Anton, Nocentini albo np. kolumbijczycy potraktują nasz tour poważnie (w co z całego serca wierzę). Właśnie na wspomnianego Huzara liczył bym bardziej. Ciekaw też jestem postawy Cieślika
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Ja bym się jednak aż tak nie jarał tymi dobrymi góralami bo oni i tak nie mają gdzie odjechać. Do tego te bezsensowne rundy, reklamy AGD. Czesław potrafi zareklamować Tour, ma wtyki ale niestety nie przyjmuje argumentów innych, woli kasiorkę od jakiejś sensownej przeprawy w górach, woli kasę z reklam pralek, telewizorów i lokówek niż porządną czasówkę. Ja uważam że skończy się tak jak przed rokiem i o wygranej zdecydują sekundy. Dla mnie jako fana kolarstwa tragedią jest to że żaden etap nie kończy się finiszem pod górę, i tylko niech mi nikt nie mówi że 5 etap jest górski bo już z takimi opinani się spotkałem. Przecież tam jest 30 m przewyższenia na 1 km więc podjazd ok 3% więc jakie to straszne góry są ???? Etap 6 też słaby poza jednym odcinkiem na 8% później 2 km do mety to zaledwie 3% więc tragedia.
To tyle narzekania.
Mam nadzieję że pojawi się oferta u bukmacherów, rok temu nie uraczyli nas takim rarytasem.
Swoją drogą jest na którymś etapie ten odcinek z tamtego roku co miał około 0,5km o nachyleniu 25% ?
Gliczarów Górny, 22% jest petarda. Też tam przejadą na 6 etapie, ogólnie to procenty są niezłe tylko źle to wszystko zaplanowane według mnie, na na tym 6 etapie jest górska premia Taurona, pierwszej kategorii maksymalne nachylenie 11% więc sporo. Na Bukowinę jest 11,5%, na Wierch Olczański ponad 20%. Na 3 etapie do Cieszyna jest prawie 13% W Karpaczu też 13%. Mamy góry ale Lang woli kaskę za rundy po miastach, niestety.
 
S 53

ssasha92

Użytkownik
Może masz rację dawid , że nie ma co się jarać tymi góralami, bo rzeczywiście powalczyć gdzie to oni nie mają , i z drugiej strony patrząc te etapy kończące się na zjazdach mogą one promować Marka. Ach, szkoda że raczej niemożliwe jest zorganizowanie etapu który kończył by się na przełęczy Karkonoskiej wtedy Ci górale mieli by się gdzie pokazać. Kurcze dawid ugasiłeś trochę mój entuzjazm przed tdp co do tych świetnych górali, ale to nie zmienia faktu ,że obsade mamy dobrą. Trzeźwo patrząc faworytów trzeba upatrywać w takich kolarzach jak np. machado, lagutin, weggman ,huzar,visconti, ballan, capechi , a ja kibicuje gasparotto.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
No i niestety mamy powtórkę z rozrywki, nie ma oferty na Tour de Pologne. Karny ***** za brak oferty dla bukmacherów ????
Przecież to jest parodia, wyścig World Touru a oni nawet 10 par nie dadzą.
 
szymo58 742

szymo58

Użytkownik
Zaczyna sie juz podniecanie w Polskiej telewizji jak co roku. Dzisiaj w tvp w rannym programie byl wywiad z Kwiatkowkim i Gołasiem i jeden z prowadzacych nazwal ich swietnymi góralami ???? oni pojecia nie maja o kolarstwie a co roku to samo biora takich ludzi do komentowania...swietnym góralem mozna nazwac Schlecka czy Contadora no ale Boze gdzie Kwiatkowski swietny góral, kabaret:grin:
co do trasy tak jak Dawid ile juz lat kibice prosza sie o czasówke i co ?dalej to samo...Panu Langowi nie wiem co pszeszkadza w zoorganizowaniu czasówki a nawet chociaz krótkiego prologu Powiedzcie mi co stoi na przeszkodzie zrobieniu czasówki bo ja nie rozumiem.. Mamy swietnych czasowców na 95 % mielibysmy pierwszy od dawno wygrany etap na tdp..
Tak samo z górami mamy tyle ciezkich z dobrym asfaltem podjazdów zeby zrobic mete to co roku to samo Orlinek Ząb czy Gliczarów ale zeby zrobic tam mete to juz nikt nie pomysli...No ale nie ma co narzekac dobrze ze mamy swój Tour i ja osobiscie licze na Majke i Cieslika jako czarych koni do wygranej ????
 
wasek1 135

wasek1

Użytkownik
Racja, co roku to te same trasy. Jak już zrobili fajny podjazd pod Orlinek, to meta musi być w Jeleniej Górze. Fakt czasówka powinna być fajna, a i z tą obsadą to Kwiatkowski miałby ogromne szanse na zwycięstwo. Ktoś tu chyba nie chce promować polskiego kolarstwa...
Lang jest dobrym biznesmenem i liczy na pieniądze od miast. Czasówka to zbyt wiele straconych pieniędzy. No bo dlaczego na każdym finiszu mamy pętle i przejazdy przez rynek, czy dookoła miasta? Bo miasto chce się wypromowac i Lang zbiera za to niezłą kasiore.
Swoją drogą gdybym mógł obstawić stawiałbym wszystko na Majke w top 10
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Dziś dzień przerwy w TdF więc jest czas żeby &quot;zaprzyjaźnić&quot; się z Tour de Pologne. Trasa jak to zwykle szału nie robi. Jak wspomniano wcześniej brakuję czasówki, choćby takiej 20-25km. Zapewne uatrakcyjniła by wyścig i trochę namieszała w generalce. No i te górskie etapy nie są aż tak trudne jak opisują organizatorzy. Jeszcze jedna rzecz, która mi się nie podoba od kilku lat - rundy praktycznie na każdym etapie. Nie wiem po co na siłę powiększać dystans etapu.
Co do zawodników to przyjechali świetni kolarze tacy jak Tom Boonen, Roman Kreuziger, Alessandro Ballan, Thor Hushvod, Rigoberto Uran, Domenico Pozzovivo czy Igor Anton. Jednak większość z nich pewnie przejedzie wyścig treningowo przygotowując się do IO czy hiszpańskiej Vuelty. Na liście startowej jest też kilku sprinterów np: Davide Benati (5 zwycięstw etapowych w TdP), Heinrich Hausler, John Dagenkolb czy Elia Viviani. Mają swoje etapy na których powalczą o pierwsze miejsce na &quot;kresce&quot;. Na pewno aktywni będą polscy kolarzy. Do ucieczek zabierał się będzie Adrian Kurek, o czołową dziesiątkę powalczą Bartosz Huzarski, Tomasz Marczyński, Marek Rutkiewicz i Rafał Majka. Liczę też na dobry występ będącego w tym roku w trochę słabszej formie Przemysława Niemica. Aktywny będzie na pewno aktualny mistrz Polski Michał Gołaś.
TVP robi szopkę podobną jak na EURO. Przez ten tydzień każdy będzie znał się na kolarstwie. Proponuję to olać i oglądać Tour do Pologne na Eurosporcie zaraz po zakończeniu TdF.
Też przeszukałem oferty i nigdzie nie widzę naszego Tour de Pologne. Szkoda, buki trochę zawiodły.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
W tym roku nie było też oferty na Californie. Asturia, Kastylia-Leon też w poprzednich latach były oferty, a teraz coraz gorzej.
Ale TdP to jedyny wyścig WT na który nie ma oferty...

Przedwczoraj bodajże był wywiad z wesołym Czesławem na TdP. Jaroński z Wyrzykowskim jak zwykle pupkę mu wylizali.
Ale zapadło w pamięć to zdanie Langa: &quot;TdP jest świetnym produktem&quot;. I to chyba wszystko podsumowuje.

Ludzików na generalkę aż tak wielu nie ma. Oby nasi powalczyli ???? Przynajmniej ze 2 naszych może skończyć w 10.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Wczoraj wieczorem napisałem do tobetu oczywiście niezbyt przyjaźnie i otrzymałem taką odpowiedź.
Hi,

Please be so kind to follow our website for your requested odds, they will be published for sure before Tour de Pologne event.

Kind regards,

Kestutis
Customer Support

Notice of Confidentiality
Czyli znowu się ośmieszyli bo kursów nie było racja?
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Dzisiejszy etap dla młodego Włocha Moreno Mosera, który najlepiej zafiniszował z pierwszej grupy. Peleton mocno porwał się na ostatnim podjeździe pod Orlinek oraz na zjazdach. Na ostatnich kilometrach było trochę skoków, aktywni byli też Polacy. Wszystkich przechytrzył jednak młody Włoch. Tuż za nim finiszował Michał Kwiatkowski. Wyróżnić trzeba także Matysiaka i Marycza, którzy dzielnie uciekali przez większość dystansu. Szkoda, że nie udało zdobyć się im żadnej koszulki. Mała ciekawostka - w koszulce najlepszego górala pojedzie czarnoskóry kolarz z Erytrei Daniel Teklehaimanot (czarny góral ???? ). Z Polaków aktywnie jechał także Michał Gołaś (charakterystyczna koszulka mistrza Polski) oraz tradycyjnie na zjeździe próbował Marek Rutkiewicz. Wielkie nazwiska tegorocznego TdP na razie nie odpaliły.
Na koniec coś co bardzo nie podoba mi się na TdP. Bardzo słaba realizacja etapu. Rzadko pokazywana przewaga ucieczki, praktycznie w ogóle nie pokazane ile do końca etapu, na zjazdach praktycznie nie było widać kto atakuję, bo kamera była z helikoptera. No i finisz, gdzie można było zgadywać czy do mety jest 100m czy 500m. Może to trochę przyzwyczajenia z Wielkich Tourów, ale najważniejszy Polski wyścig powinien pokazywany był dużo lepiej...
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Wczoraj wieczorem napisałem do tobetu oczywiście niezbyt przyjaźnie i otrzymałem taką odpowiedź.

Czyli znowu się ośmieszyli bo kursów nie było racja?
Racja. Daję zakład o 0,5 litra wódki Elittypera, że im się TdF pomyliło z TdP. Wot lajfczat.
W zeszłym roku bodaj totomix nawet na głównej swojej stronie dał baner, że będzie oferta ???? A jak się skończyło to wszyscy wiemy.
Realizacja - jak zwykle TVP idzie z postępem. 0 zmian na plus w stosunku do zeszłego roku. Tak jak się spodziewałem. A nawet w Katalonii w tym roku coś jakby drgnęło... nie mówiąc o Turasach jak ruszyli z promocją.
Jeździ Szczęsny w tym roku? Bo przełączyłem się na Eurosport.
I połowa posesji wkoło Karpacza przykryta płachtami Taurona wielkości boiska piłkarskiego ????
Daniel fajny kolarz. Cieszyłem się z jego przyjazdu na TdP, coś tak czułem, że zobaczymy go parę razy w ucieczkach.
Jutro sprinty. Viviani, Demare do boju.

Omega to ma szczęscie do kibiców. Najpierw chłopaczek od Boonena, a teraz dziewuszka Kwiatka ????
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Racja. Daję zakład o 0,5 litra wódki Elittypera, że im się TdF pomyliło z TdP. Wot lajfczat.
????
Demare do boju
????
Racja realizacja fatalna, kompletnie nic nie widać, oni chyba to kręcą mikrofalówką a na motorach siedzią z kalkulatorem i nagrywają. Źle to wygląda, po drugi tak jak kolega wyżej zauważył, brak pomiaru czasu, nie wiadomo ile do mety, dzisiaj jak ten Rusek atakował to też nie było wiadomo gdzie jest peleton, ile miał Kołobniev i Le Mevel przewagi. O reklamach Taurona to już nie wspomnę, one są wszędzie ????
A po komentarzach Sobczyńskiego jego ciągłe pierdolamento przełączyłem na Erłosport i okazuje się że Adamowi Proboszowi to on może buty wyczyścić, jak mu ten pozwoli oczywiście.
Najlepsze było to jak atakował Montoya czułem się jak w F1, czy na prawdę komentator z TVP nigdy nie umie się przygotować to transmisji. Przecież on Montojował cały czas jak HENAO zaatakował, to tak jak by atakował Contador a on by mówił że Velasco atakuje. Tragiczny Sobczyński tyle zapamiętałem przez ten czas jak się męczyłem z TVP, no i najlepsze po finiszu dziękujemy widzom TVP1 za oglądanie ale wyników nie zobaczycie bo jeszcze nie wiemy kto wygrał po 5 minutach od finiszu ????
Chociaż etap bardzo fajny i nawet nie spodziewałem się takiej walki, jeśli będzie tak dalej to pod względem jazdy zawodników będziemy mieli jeden z najlepszych Tourów w tym roku.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
grzesio 42,9K

grzesio

Forum VIP
nie zobaczycie bo jeszcze nie wiemy kto wygrał po 5 minutach od finiszu ????
Nie chce bronić TVP , ale na Eurosporcie też nie do końca wiedzieli kto wygrał.
Wina realizatorów.
Co do reklam - .... temat pominę milczeniem.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Jeździ Szczęsny w tym roku? Bo przełączyłem się na Eurosport.
No jasne. To gwiazda TdP od kilku lat ???? Ja oglądam na TVP tylko wtedy jak na Eurosporcie są reklamy. A co do Sobczyńskiego to taki komentator, który zna się na wszystkim, czyli...
Komentator TVP mylący nazwiska kolarzy to żadne zaskoczenie, oni są po prostu nieprzygotowani, a taki Sobczyński to z kolarstwem ma kontakt raz w roku.
Wracajmy do kolarzy bo to oni są najważniejsi w wyścigu. Po wczorajszym dobrym etapie dziś bardzo długi prawie 240km odcinek. Trasa na początku trochę pofałdowana, a później już zupełnie płasko do mety. na pewno Polacy będą zabierać się w ucieczki. Na lotnych premiach powalczą o koszulkę najaktywniejszego kolarza.
Jeśli dojdzie do finiszu z peletonu to oprócz wcześniej wymienionych o wygraną mogą powalczyć Hausler, Dagenkolb czy Benatti, a może Hushvod? Faworytem dla mnie jest jednak Elia Viviani z Liquigas.
 
przemasso 38

przemasso

Użytkownik
Nie chce bronić TVP , ale na Eurosporcie też nie do końca wiedzieli kto wygrał.
Wina realizatorów.

Co do reklam - .... temat pominę milczeniem.
Ale eurosportu nie ma co winić, bo oni dostają realizacje od tvp.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Drugi etap bez historii. W ucieczkę zabrało się trzech Polaków i Diego Caccia. Na lotnych premiach atakował Maciej Bodnar, który zdobył koszulkę najaktywniejszego kolarza. Tak jak można było się spodziewać peleton złapał śmiałków i o etapowe zwycięstwo walczyli sprinterzy. Dobra prace wykonała grupa Sky wyprowadzając na pierwsze miejsce Bena Swifta. Drugi był Elia Viviani, a trzeci Tom Boonen. W generalce bez zmian.
Jutro powinno być ciekawiej...
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Michał Kwiatkowski liderem Tour de Pologne! Po latach oczekiwania Polak założył dziś żółtą koszulkę, w której pojedzie na jutrzejszym etapie. Kwiatek zdobył 3 sekundy bonifikaty na lotnej premii (znakomicie rozprowadził go Tom Boonen) i wyprzedził w generalce Włocha Mosera.
O wygraną etapową walczyli sprinterzy. Najlepiej finiszował Litwin Aidis Kruopis (Orica-Greenedge). To jego największy sukces w karierze. Kruopis wyprzedził Bena Swifta i Theo Bosa.
Jeszcze raz brawo Kwiatek!
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Na 5 etapie dobrą pracę wykonała grupa Omega Pharma – Quick Step. Sam Kwiatkowski też jechał bardzo czujnie. Zdobył sekundę bonifikaty na lotnej premii, a na mecie etapu był szósty. Wygrał po raz drugi w tym roku Ben Swift. Co ciekawe trudny, &quot;górski&quot; etap kończy się finiszem z dużej grupy i o wygraną walczą sprinterzy.
Dziś najtrudniejszy etap Tour de Pologne. Trasa wygląda na trudną, zawodnicy będą pięciokrotnie podjeżdżać pod Ząb i Gliczarów. Fajnie, że meta jest na podjeździe. Na dzisiejszym etapie rozstrzygną się losy wyścigu. Moim zdaniem Kwiatkowskiemu będzie ciężko obronić pozycję lidera. Może dziś ruszą do akcji najlepsi górale tego wyścigu: Henao, Uran, Pozzovivo, Kreuziger czy Anton. Liczę też na dobrą jazdę Polaków. Rutkiewicz, Huzarski, Niemiec czy Majka mogą powalczyć o etapową wygraną.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom