>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2012 - Critérium du Dauphiné (03.06 - 10.06)

Status
Zamknięty.
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Przed nami kolejna edycja wyscigu w regionie Rhone-Alpes, Critérium jest uznawane jako glowny sprawdzian formy przed Tour de France, ale rowniez jako etapowka,w ktorej zwyciezca nie jest w stanie powtorzyc sukcesu podczas Grande Boucle.

Oficjalna strona wyscigu - http://www.letour.fr/indexCDD_fr.html

Lista startowa - KLIK



Prolog - 03.06 Grenoble - 5,7 km - Profil trasy

1. etap - 04.06 Seyssins - Saint-Vallier - 187 km - Profil trasy

2. etap - 05.06 Lamastre - Saint-Félicien - 160 km - Profil trasy

3. etap - 06.06 Givors - La Clayette - 167 km - Profil trasy

4. etap 07.06 - Time Trial - Villié-Morgon - Bourg-en-Bresse - 53.5 km - Profil trasy

5. etap 08.06 - Saint-Trivier-sur-Moignans - Rumilly - 186,5 km - Profil trasy

6. etap 09.06 - Saint-Alban-Leysse - Morzine - 167.5 km - Profil trasy

7. etap 10.06 - Morzine - Châtel - 124.5 km - Profil trasy

Limity czasowe ( informacja znaleziona na forum.rowery.org ) :

Prolog - kazdy zalicza,
1.,2.,3. etap - 10 % czasu zwyciezcy,
Time trial - 25 % czasu zwyciezcy,
5.,6.,7. etap - 15 % czasu zwyciezcy.​


Za Bet365 :

Bradley Wiggins - 2,00
Cadel Evans - 6,00
Janez Brajkovic - 15,00
Vincenzo Nibali - 15,00
Tony Martin - 15,00
Jurgen Van Den Broeck - 26,00
Richie Porte - 26,00
Chris Froome - 26,00
...


Informacje czerpane ze stron :

letour.fr
forum.rowery.org

Zapraszam do dyskusji i analiz.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Mam francuskiego notebooka wiec za bardzo nie wiem jak tutaj zrobic screena wiec przepisalem pare kursow.

Mysle, ze jakas dyskusje juz mozemy zaczac.Juz w poniedzialek jada mi kolo chalupy, ale niestety troche wczesnie i bede w pracy takze watpie abym mial okazje poogladac.

Calkiem dobra obsada bo jedzie caly swiatowy peleton, nawet awizowani sa kolarze, ktorzy maja Giro w nogach, tacy jak Purito, Carrara czy Szmyd, ale z tego co czytam to maja byc zastapieni.


Prolog i TT to jazda indywidualna wiec calkiem mozliwe ze Wiggins caly wyscig pojedzie w koszulce lidera bo od tamtego roku znacznie poprawil jazde w gorach, co prawda atakow z jego strony nie ma sie co spodziewac bo on preferuje na TT zalatwic sprawe, ale jesli bedzie z koszulce lidera to jestem przekonany ze wygra Kryterium.
Wysoki kurs na Andyego, wyglada ze tylko przejechac sie chce, Martin na pewno spuchnie w gorach, ciekawe jak Nibali potraktuje wyscig.


Co do prologu, faworytem Wiggins, Evans, Martin i Bobrige.Ja gralbym wlasnie przeciw Bobrige bo podczas Giro wypadl slabo, ale na razie nie ma ciekawej pary z nim.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
zawsze Dauphine to jest taki test przed TdF i trzeba pod takim kątem oglądać ten wyścig. Kiedyś patrzyło się jak wypadał Lance, szokował Mayo, który niszczył go w górach, ale w tourze tylko raz pojechał dobrze.
W tym roku mnie osobiście najbardziej interesuje młodszy Schlecku, który trenował długo i chce się sprawdzić. Poważnie ma potraktować podjazd pod Col de Joux-Plane i zobaczymy tam na co stać Andy&#39;ego. Mam nadzieję, że będzie mocny, bo nikomu tak jak jemu życzę wygrania Touru na trasie, mimo iż wiele osób za nim nie przepada, mówiąc delikatnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Trasa jak zwykle takie mini TdF z długą czasówką i jakąś większą górką.
Baby Schleck pewnie dopiero Mistrzostwa Luksemburga potraktuje poważniej, chociaż w zeszłym roku uciekał na TdS, więc może i w tym roku spróbuje chociaż wygrać etap.
Gdyby nie Wiggo, to w kontekście zjazdów z Jeux-plane moim faworytem do wygranej byłby Nibali. Na zjazdach to godny następca Savoldellego i ten etap dobrze pasuje pod jego charakterystykę.
Ciekawi mnie forma Taaramae i Frooma, bo z tego co pamiętam obaj mają mononukleozę.
Nibali - JVDB 1 2.20 Rekin od początku sezonu gdzie się nie pojawi to wygrywa/jest wysoko. Kalifornia przejechana treningowo, teraz najważniejsze się zaczyna dla Sycylijczyka. Jurgen z tego co pamiętam to w zeszłym roku wygrał etap, a potem już nie walczył o wysoką lokatę w generalce. Umiejętności w górach stawiałbym na równym poziomie, co do czasówki to też większych różnic nie powinno być, bo obaj jeżdża dobrze TT. Kurs ok, ten sprzyjający wg mnie etap, no i ogólnie większa motywacja Włocha.
z prologu Porte -Talansky 1 i wysoki kurs na Martina, Niemiec niezbyt przepada za prologami, on się lubi mieć gdzie rozpędzić, ale 5.0 na MŚ to można się skusić.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
M 231

matros

Użytkownik
Critérium du Dauphiné Libéré Prologue Matchups - Maarten Tjallingii vs Markel Irizar Typ: Markel Iizar 1.813 ✅ 86m - 17m
Markel prezentuje sie lepiej na takich krótkich czasówkach, w tym roku druga pozycja w Vuelta a Andalucia ( 6km ) i 8 miejsce podczas prologu Paris Nicea. Maarten lepiej wypada na tych dluzszych probach, przed rokiem podobna próbe na Delfinacie przegrał z Hiszpanem. Jako ciekawostek dodam iz w dniu prologu minie 9 lat kiedy Markel wygrał swoj pierwszy wyscig po kuracji i pokonaniu raka. Moze to go jeszcze bardziej zmotywuje do dobrego wyniku

2/10 PinnacleSports
 
M 231

matros

Użytkownik
Critérium du Dauphiné Libéré Prologue Matchups - David Millar - Edvald Boasson Hagen Typ: Edvald Boasson Hagen 1.65 ✅ 18m - 11m
tutaj zdecydowałem zagrać się na norwega,przyczyna jest prosta. Startuje bardzo wcześnie ( 12:00 ), a Millar praktycznie na końcu ( 14:22 )Według zapowiedzi ok godziny 13;30 ma być nie lada ulewa,czyli wszystkim którzy będą jechali po tej godzinie będzie bardzo trudno wykręcić jakiś dobry rezultat. Powinno być dobrze ;)

1,5/10 Betsson
oraz za złotówki Westra to win prolog 13.50 ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Leje jak cholera takze jesli ktos chce grac cos na zawodnikow jadacych teraz i pozniej to nie warto bo beda slabe czasy.Juz od 13 padalo, ale teraz na prawde mocno zacina.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Dzis padalo caly dzien, ale jutro juz raczej bedzie slonecznie.

Jada mi kolo domu o 12.45, ale niestety bede w pracy takze mnie ominie ???? .

Pare pagorkow na trasie bo faktycznie taki teren jest, zaraz w okolicach Marcioilles jest tak dosc sporo trasy pod gory, ale wymagajaca dla kolarzy nie jest, podjedzalem tam sobie ostatnio takze daje rade.Ostatni kilometr plaski takze sprinterzy w rolach glownych, na Kryterium mamy raczej mlodych wilkow jak Degenkolb czy Mathews.

Gerald Ciolek - Michel Kreder | 1 - 1,71 (Sportingbet)✅

Taka jedna delikatna para.Ciolek nie jest na pewno najsilniejszym sprinterem w peletonie, ale na takich wyscigach gdzie nie ma Cava, Sagana, Greipela, Petacchiego moze powalczyc o dobra pozycje.To juz wykorzystal kilkakrotnie na poczatku roku z Australii czy tez Portugalii gdzie raz wygral etap.Ostatnio natomiast z Kalifornii udalo mu sie zajac trzecia pozycje gdzie jak wiemy dominowal Sagan i Hausler.Patrzac natomiast na Kredera to ciezko go szukac w powazniejszych wyscigach bo raczej go team na takie nie bierze wiec jezdzi z tych mniejszych wraz z mniej znanymi sprinterami gdzie zajmuje w miare dobre miejsca tyle, ze jutro przyjdzie do starcia z lepszymi i raczej z Degenkolbem czy EBH nie ma co walczyc a i sadze, ze z Ciolkiem przegra wiec taki delikatny typ na Niemca.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
na jutro: EBHagen - Bouhanni 1 2.50 b365 ✅
Krótko. Fajny kurs jak na taką parkę, Eddy dziś pracował, ale nie powinno mu to przeszkodzić, by jutro ugrać coś dla siebie. Nie można lekceważyć Norwega.
Boukhari fajny z najnowszego pokolenia sprinter, sporo zwycięstw, choć w słabszej stawce, szybki jest, ale aż takim faworytem dla mnie w tej parze nie jest by na niego stawiać.
A co do etapu, to coś czuję, że Bozic o sobie przypomni
blisko było :] super atak Gilberta, na TdF będzie w formie do wygrywania etapów
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
jutro najbardziej mnie interesujący etap, a mianowicie długa czasówka. Możliwe opady deszczu, może o pogodzie niech napisze Qozi, co się tam święci ???? ponoć ma być wietrznie.
b365:
Vino - Devolder 2 2.60 ⛔
hmm. można spróbować. Vino żegnający się z peletonem, chcący dociągnąć do TdF, aby godnie zakończyć karierę. Jest cieniem dawnego Vino i raczej go trzeba będzie jutro szukać w 2 połowie stawki.
A Devolder już w tym roku jeździł już przyzwoicie czasówki - koło 20-30 miejsca, choć były to znacznie krótsze próby. Za grosze można spróbować.
Szkoda, że nie ma Alexa z nikim mocniejszym w parze...
Bardziej serio:
Evans - Jani Brajkovic 1 1.50 spadło do 1.35, po takim kursie już nie do grania. ✅
Aussie się nie oszczędza, przed rokiem dobra czasówka na DL przyniosła profity podczas TdF. W formie jest, co widać po wygranym etapie. Jest dobra szansa dla Evansa by wygrać po wielu wysokich miejscach generalkę. Z Wiggo czy Martinem może nie powalczy, ale solidny kandat do topowego miejsca.
Jani w cieniu sukcesu sprzed 2 lat. Zmiana ekipy jak dla mnie była błędem(wystarczy spojrzeć na wyniki), u Bruyneela każdy na TT kosi, Astana to inna półka jeśli się nie jest Kazachem ;]
Spodziewam się jakiegoś przyzwoitego rezultatu od Janiego, ale nie na miarę wyniku z 2011 czy tym bardziej 2010 roku.
Porte - Millar 1 1.65 ⛔ nieporozumienie... Aussie znów zawodzi we Francji. Cały Sky super, tylko Richie zawiódł...
Patrzę po wynikach tegorocznych i Szkot jeździ fatalnie w tym sezonie, żadnego pozytywu.
Porte tydzień temu wrzucił mu minutę w Bawarii, jakoś nie spodziwam się, by tu było lepiej.
Richie to jeden z moich ulubionych czasowców, a w tym sezonie po przejściu do Sky jest jeszcze stabilniejszy w tym elemencie(do tego w górach odżył), tylko w Paryż Nicea notował gorsze rezultaty, poza tym sam Top.
Riblon - Kern, była super para, ale nie zdążyłem zagrać na Riblona ???? byłby ✅
Coppel - Peraud 1 1.55 ✅
Trochę po sympatii(choć obu lubię), ale Jerome jest w niezłej formie(jak co roku w DL), prolog pojechany bardzo ładnie, aktywny na etapie który wygrał Evans. W Bawarii niedawno przegrał tylko z dwójką asów ze Sky.
Peraud prologów nie lubi, ale i w dłuższych czasówkach często przegrywa z młodszym rodakiem, w zeszłym roku na czasówce pojechał dużo słabiej.
Kto wygra? Jeśli spadnie deszcz, powieje wiatr, ptak nasra na szosę, to od razu będzie to pretekst dla Martina by jechać ostrożniej :] Nawet na pół gwizdka wykręci dobry czas, ale czy wygra? W zeszłym roku mu się upiekło, bo to Wiggins miał gorsze warunki.
Wiggo w tym sezonie te kluczowe czasówki które jedzie, to przeważnie wygrywa.
Ze względu na to i niepewną pogodę we Francji spróbuję na Wigginsa w parze z Martinem 2.20. Na wygraną etapu niewiele więcej, a ryzyko sporo mniejsze.
Machado - Kaszeczkin 1 1.70 ⛔ wiatr wiatr wiatr...
Portugalczyk poniżej pewnego poziomu nie zejdzie. A co do Kaszy, to nie 2006 rok. To jest inny zawodnik. Od powrotu to nie tylko jeździ słabo na czas, jest słaby ogólnie(przebąkiwał coś o rekordzie w jeździe godzinnej, ale nic z tego nie wyszło. i dobrze bo z czym do ludzi?).
Więcej tych miejsc poza 100 niż przyzwoitych. Od powrotu szczerze mówiąc nie pamiętam go z jakiegoś dobrego występu. W swoim EPOcieniu pozostanie już na zawsze jak dla mnie, zawsze byłem do niego sceptycznie nastawiony.
Tak zerkam na wyniki, to lepiej to wyglądało jeszcze gdy miał epizod w Lampre w 2010 roku. Zerknijcie sami: http://cqranking.com/men/asp/gen/rider.asp?riderid=102
Jeśli Machado się w 1 noc nie oduczy jeździć na czas, to to musi wejść, bo w h2h przynajmniej ostatnio to patrząc pobieżnie nie miał prawa przegrać.
spadki kursów tak się zawsze kończą.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Wiele fajnego napisal Davey, z wiekszoscia sie zgadzam, ale nie wiem czy teraz warto Porte i Evansa grac po takich kursach ( oby dwa w granicach 1,40 ), zastanowie sie rano nad takim dublem najwyzej.

ED : Para Evans - Brajko po 1,50 w Sportingbecie✅ wiec tam polecam, Cadel mnie zaskoczyl tak dobra forma, liczylem tylko na lekkie przetarcie przed TdF i nawet jesli faworytem Dauphiné jest nadal Wiggo to nie liczylem, ze napotka na taki opor ze strony Aussie.Jutro trasa troche wyboista i przydluga, ale w tamtym roku jezdzili po Grenoble i radzil sobie dobrze, co prawda przegral na Delfinacie z Brajko o 3 sek, ale jutro nie ma co na to liczyc bo forma znacznie inna u tych dwoch kolarzy.Warto pyknac na Evansa.

Zastanawialem sie nad Wiggo z Martinem, ale ostatecznie nie gram bo Tony loze byc ostatecznie mocny na ten trial, po wypadku sladu nie ma a i nadal swietnie jezdzi Niemiec takze dla mnie on jest faworytem i raczej nie licze ze Wiggins z nim wygra.

George Hincapie v Bert Grabsch | 2 - 1,44 (Sportingbet)✅


Kurs do dubla z Evansem.Niemiec dwa lata temu jechal na Dauphiné i wypadl calkiem niezle bo byl zaraz za pierwsza dziesiatka, w tamtym roku super miejsce na MS, generalnie widac, ze leza mu takie przydlugie czasowki, zawsze pozytywnie zaskakuje, a tutaj jest w parze z Hincapie, ktorego ciezko szukac w TT na wysokich pozycjach, nigdy raczej w tym wybitnie sie nie specjalizowal wiec zagram Niemca, ktory znany jest z time triali i w miare fajnych wynikow z tej specjalnosci.

Evans + Grabsch = 2,17 Sportingbet✅

Pogoda zmienna, dzis rano padalo i pochmurno, teraz spokojnie, temperatura umiarkowana i bezwietrznie, ale ciezko powiedziec co bedzie jutro po poludniu.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Jak ktoś nie widział, to polecam zobaczyć urywki, co wyprawia Sky na Joux-Plane. Tylko Evans, JVDB, Zubeldia, Weening i Wasil K. się utrzymali na kole, a Wiggo ma jeszcze Porte, Rogersa i Frooma do roboty...
http://www.youtube.com/watch?v=GI9_SIJrhTo
????
Jasne, że tak ???? dochodzi jeszcze parę mocnych nazwisk z TdS. Ale dzisiejszy popis zrobił na mnie ogromne wrażenie, dawno takiej demolki nie widziałem w wykonaniu jednej ekipy.
Trochę się boje, że Wiggins podczas Touru zapłaci za jazdę o zwycięstwo w prawie każdym wyścigu, ale myślę, że on tak po prostu potrzebuje się solidnie sprawdzać, ale wierzę w Wiggo, że da radę ????
 
adrians-71951 228

adrians-71951

Użytkownik
Nie zapominaj,że to jest dopiero Dauphine,a do najważniejszych etapów Touru ponad miesiąc czasu.Evans,Van den Broeck,Nibali będą znacznie mocniejsi na Tour de France,a co do kolarzy Sky to nie byłbym tego taki pewny.Ja przewiduję,że Sky przestrzeli z formą i zabraknie im sił w ostatnim tygodniu Touru.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom