>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2012 - Vuelta a Espana (18.08-09.09)

Status
Zamknięty.
P 19

pikobelo

Użytkownik
Wystartowali. Contador będzie pilnował Purito, a ten mam nadzieję będzie zbierał siły na etap jutrzejszy. Dlatego też typuję Contador - Marczyński 2. Kurs 2.4 Bet365
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Wracając do 17 etapu, to atak Contadora był równocześnie kopią ataku jaki przeprowadził jeszcze jako amator w 2002 roku. Co ciekawe tam został złapany, potem poprawił, ale tuż przed metą został doścignięty ;]
http://www.cyclingnews.com/news/contadors-fuente-de-attack-history-repeating-itself

http://i.imgur.com/a3MuK.jpg
W momencie ataku Katiusza była w przodzie, chyba całkiem zgłupieli w późniejszej części etapu. Widać podobieństwo do zeszłorocznego TdF i Leopoldów.
Ale wchodzę w kursy i co widzę? Faworytem Purito? Czemu? Chyba buki lekceważą trochę rolę utraty lidera.
Teraz to Katalończtk pod presją i będzie musiał atakować, a Piti tylko doskakiwać do koła. Dziś Valverde go 2 razy zgnoił na sprincie i jeszcze powiększył przewagę, może i przewidywalne, ale to ważne zwycięstwa.
Według mnie Purito trochę pęka.
Rodriguez - Valverde 2 2.87 sb ⛔
Froome - Roche 1 1.85 b365 ✅
Nikita w górach jednak odstaje od innych zawodników z czołówki. Froome jedzie by utrzymać 4 lokatę, im dalej w wyścig coraz gorzej, ale na Irlandczyka powinno to wystarczyć. No i kolumbijskie wsparcie może zrobić różnicę.
Marczyński - DeClerq 2 1.85 ⛔
Belg świetna forma w końcówce wyścigu, pnie się w górę w klasyfikacji, Polak niestety odwrotnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Froome - Roche 1 1.85 B365 Nikita w górach jednak odstaje od innych zawodników z czołówki. Froome jedzie by utrzymać 4 lokatę, im dalej w wyścig coraz gorzej, ale na Irlandczyka powinno to wystarczyć. No i kolumbijskie wsparcie może zrobić różnicę.
To mi sie podoba.
Partnerzy, wytrzymalosc, motywacja po stronie Frooma. Mimo ze dla obu dalsza jazda to juz ogromne meczarnie to predzej strzeli Roche niz Froome...
Froome-Roche 1,85 bet365, tobet✅
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Dziś ostatni etap mogący pozmieniać klasyfikację generalną. To jeden z najtrudniejszych etapów w tegorocznej Vuelcie, niektórzy sądzą, że nawet najtrudniejszy. Do trudności na etapie należy także dodać zmęczenie zawodników wyścigiem, a w przypadku niektórych całym sezonem. Dziś na pewno wielu zawodników będzie cierpiało.
Organizatorzy zlokalizowali na trasie pięć premii górskich (ciekawie zapowiada się walka w klasyfikacji górskiej - o swoim typie pisałem wcześniej). Dwa ostatnie podjazdy są bardzo wymagające i to na nich rozstrzygną się losy etapu.
Puerto de Cotos (120,8 km; długość 13,8 km; średnio 4,9%, max. 7% – kategoria 1)
Bola del Mundo (meta; długość 11,4 km; średnio 8,6%; max. 23% – kategoria specjalna)
Pierwsze co pomyślałem przeglądając ofertę, gram Contadora.

Alberto Contador
- Joaquim Rodriguez 2,10 sportingbet ⛔ 12 - 9
Po ostatnich etapach Contador jest na pewno w lepszej formie psychicznej. Sam Purito w niektórych wypowiedziach mówił, że losy wyścigu są już rozstrzygnięte. Wg mnie dzisiejsza końcówka sprzyja Alberto, na takim podjeździe czuję się zdecydowanie lepiej od Rodrigueza.
Teraz role się odmieniają to Rodriguez musi atakować, a zadanie Contadora i jego grupy to tylko kontrola wyścigu. Purito ma utrudnione zadanie ponieważ będzie dzisiaj pilnowany także przez Movistar na czele z Valverde. Wg mnie Purtio będzie atakował, ale nie da rady zgubić przeciwników, w końcówce Contador skontruję i przyjedzie wyżej od kolarza Katiuszy.
Jan Bakelandts - Damiano Cunego 1,45 sportingbet ⛔ 46 - 45/ehhhh...
Belg jedzie dobry wyścig. W generalce jest 21 z szansami na Top-20. Na razie trzykrotnie Bakelandts przyjeżdżał w Top-10 na etapach. Widać, że utrzymuje dobrą dyspozycję bo cały czas przesuwa się w górę w klasyfikacji generalnej wyścigu. Co do Cunego to Włoch zawodzi strasznie w tym wyścigu. W generalce traci już ponad godzinę, w ucieczkach go nie widać. Do tej pory jego najlepsze miejsce na etapie to 14 pozycja na 17 etapie. Jeśli Cunego nie zabierze się w udaną ucieczkę to powinien dziś przegrać z Belgiem.
Popieram typ Davey_Watt Marczyński - DeClerq 2. Polak trochę słabnie w trzecim tygodniu, natomiast Belg się rozkręca. Widać, że dalej jest w solidnej formie. Gdyby nie to, że Marczyński to Polak to pewnie zagrałbym na Belga z Lotto:smile:
I coś z STS-u:
Sergio Henao - Gorka Verdugo 2,35 ✅ 33 - 20
Kursy chyba trochę przesadzone. Obaj są bardzo dobrymi góralami co pokazali już na tym wyścigu. Trochę wyżej w generalce jest Verdugo, który ma spore szanse na Top-10. Dziesiąty jest Benat Intxausti, a Bask z Euskaltel traci tylko 41 sekund. To jest spokojnie do odrobienia na dzisiejszym etapie. Henao stracił trochę w generalce ciągnąc swojego lidera. Dziś może być podobnie i Kolumbijczyk będzie oddelegowany do pomocy Froome&#39;owi. Spodziewam się, że Henao i Verdugo przyjadą blisko siebie, jednak moim faworytem jest zawodnik Euskaltel. Po takim kursie można zaryzykować.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Etap 20
Jeszcze tylko dwa etapy pozostały do najlepszego wyścigu w tym roku i na przestrzeni ostatnich lat. Dają sobie rękę odciąć że dzisiaj w ucieczce będzie Thomas de Gendt, Simon Clarke i David Mouncoutie którzy zapowiedzieli że jadą o koszulkę najlepszego górala. Mam nadzieję że Thomas rozstrzygnie to na swoją korzyść. Etap trudny Bola to najtrudniejszy podjazd w tym wyścigu. No i jest na sam koniec kiedy zawodnicy nie mogą już usiedzieć na dupie, wszystko ich boli (Bola) ale i tak pojadą na maxa.
Górskie premie:
Puerto de Navafría (kat. 1; 39,1 km; 10,1 km; 5,6%, max. 8,33%)
Puerto de Canencia (kat. 2; 72,8 km; 9,8 km; 3,9%)
Puerto de la Morcuera (kat. 1; 90 km; 9,2 km; 6,9%, max. 9,5%)
Puerto de Cotos (kat. 1 120,8 km; 13,8 km; 4,9%, max. 7%)
Bola del Mundo (kat. E; meta; 11,4 km; 8,6%; max. 23%)


Christopher Froome - Maxime Monfort 1 @ 1,50 Sportingbet ✅ 19-32
Kto by pomyślał przed Vueltą że Kris będzie zestawiany z takimi zawodnikami jak Roche czy Monfort. Pomimo tego że Brytyjczyk wyraźnie nie jest w formie i ma spore problemy to przyjeżdża stosunkowo wysoko a to za sprawą dwóch fajterów z Kolumbii którzy go wciągają na każde wzniesienie czyli Urana i Henao. Monfort swoją szansę na dobry wynik w tym roku miał na TdF ale zwalił. Tu nie jest w najlepszej formie ma kryzysy, ale też ma etapy gdzie przyjeżdża dość wysoko. Jednak dzisiejszy finałowy podjazd jemu raczej nie odpowiada. Kurs w sam raz i dlatego spróbuję zagrać na zawodnika SKY. Bo np na Frooma w parze z Roche jest taki sam kurs, ale Nikita to lepszy zawodnik no i dwa lata temu na tym podjeździe był 6.

Igor Anton - Andrew Talanski 2 @ 2,75 Betsafe
⛔ 14-15 :mad:
Ogromne value. Moje laickie oko ocenia tu o 30% przesadzenie kursu, ja bym dał zachowując marże Betsejfa 1,82-1,92 a nie 1,4-2,75. Są to porównywalni zawodnicy no może trochę lepszy jest Anton. Ale obecna forma zdecydowanie wskazuje na Andrzeja. Do tego Amerykanin jest 8 w generalce z nadzieją na pokonanie Ten Dama. Anton nie zachwyca. Ma słabe dni na górskich etapach. Nie będę patrzył w wyniki na ostatnich etapach ale wydaje mi się że Andrzej ostatnio przyjeżdża wyżej niż Igor.
Sergio Luis Henao - Gorka Verdugo 2 @ 2,75 WilliamHill ✅ 33-20
Tu też spore value. Ostatnio Henao zostawił Frooma i pojechał na siebie zajmując 3 miejsce. Na pewno odbije się to na jego dyspozycji, dzisiaj do wciągnięcia Frooma wypada Uran. Więc liczę że Henao dość szybko odpadnie. Verdugo jedzie Tour życia. Jest w dobrej formie, długie wzniesienia to dla niego coś idealnego. Bo na ściankach ten zawodnik sobie radzi gorzej. Jest 11 w generalce z nadziejami na 10 miejsce więc jeśli chce spełnić swoje marzenia musi przyjechać bardzo wysoko.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
No niestety chyba Tomek DG się nie połasił na koszul górala :| Clarke w dobrej sytuacji, fajnie, że ambitnie jedzie, ale nie lubię takich królów wiaduktów jak Lloyd czy Charteau.
Gert STEEGMANS (146), Zdenek STYBAR (147), Klaas LODEWYCK (046), Maxime BOUET (012), Simon GESCHKE (197), Richie PORTE (185), Juan Jose COBO ACEBO (001), Matteo MONTAGUTI (016), Leonardo Fabio DUQUE (065), David DE LA FUENTE RASILLA (056), Denis MENCHOV (106), Fredrik Carl Wilhelm KESSIAKOFF (031), Tiago MACHADO (177), Kevin SEELDRAEYERS (036), Simon CLARKE (152), Thomas PETERSON (098), Romain SICARD (076), Denys KOSTYUK (114), Eros CAPECCHI (121) y Daniel NAVARRO GARCIA (204).
dzisiejsza ucieczka, przewaga zaczyna rosnąć. mocna grupa. Większość to dobrzy górale.
Denis w ucieczce :O I to któryś raz w tym sezonie... Zobaczycie on skończy karierę po sezonie ;)
A na Bola ma być dziś ponoć ok. 600 000 ludzi według tego co zapowiadają organizatorzy ;]
No i Contador w końcu dostanie brzydką pogodę. Oby nie było problemów z transmisją
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
No niestety chyba Tomek DG się nie połasił na koszul górala Clarke w dobrej sytuacji, fajnie, że ambitnie jedzie, ale nie lubię takich królów wiaduktów jak Lloyd czy Charteau.
Specjalnie zagralem to w betssonie ktory nie oferowal Clarke ;). Rozumeim ze dostane zwroty ??
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Za nami ostatni trudny etap tegorocznej Vuelty. Morderczy podjazd wykończył zawodników, niektórzy na szczycie za bardzo nie wiedzieli gdzie są, byli bardzo zmeczeni. Członkowie grup wciągali niektórych kolarzy po przejechaniu linii mety. Chwilę słabości miał dzisiaj Alberto Contador, którego pokonał dziś Rodriguez (bardzo dobra jazda Purito, szczerze mówiąc nie spodziewałem się tak dobrej jazdy) i Valverde. Jednak w generalce bez zmian na pudle. Dzisiejszy etap dla ucieczki - najmocniejszy z niej okazał się doświadczony zawodnik Katiuszy Denis Mienszow.
Po dzisiejszym etapie trzeba pochwalić trójkę Polaków: Marczyńskiego, Niemca i Majkę. Na tak trudnym etapie przyjechali bardzo blisko najlepszych. Dzięki dobrej jeździe Marczyński i Niemiec awansowali w genralce odpowiednio 13 i 15 miejsce. Dwójka polaków w Top-15 Wielkiego Touru to świetny wynik. Brawo!
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Niestety koniec mojego dziewiczego touru ( ktory ogladalem etap po etapie i typowalem sam bez sciagawek z forum). Sporo czytalem i widze ze zaczalem od najbardziej ciekawego touru w ostatnich latach ale mam nadzieje ze nastepne beda rownie interesujace. Jutro ostatni etap, kompletnie nie wiem jak sie za to zabrac ? Opisalby ktos trase ? Widze ze krotka wiec raczej dla sprinterow ale czy Degenkolb jest faworytem ?
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Etap 21
To już jest koniec, dzisiaj ostatnie 115 km do przejechania, etap pokoju. Zdecydowanie powalczą sprinterzy. Wszystkie koszulki już rozdanie i żadnych zmian nie będzie, ważne pytanie czy 5 etap w tym roku wygra Jasiek Degenkolb? no na pewno jest faworytem. Gdyby był taki Alessandro Petacchi który w Madrycie wygrywał aż 3 krotnie wygrywał ostatni etap Vuelty. Profil etapu z górki, finisz płaski jak stół. Liczę na Bennatiego który już nie raz odgrywał w Madrycie kluczową rolę, myślę że najlepsza 3 spokojnie w zasięgu.
Ben Swift - Daniele Bennati 2 @ 1,85 Tobet ✅ 19-3 spokojnie ;)
Bennati chyba na każdym sprinterskim etapie oprócz 2 był lepszy niż Swift. Ben jak i całe Sky nie trafiło z formą na Vueltę. Zespół ma problemy z rozprowadzeniem swojego zawodnika a Ben będąc osamotniony na finiszu nie jest skuteczny. Bennati chyba odżyje po wygranej na 18 etapie, ogólnie wyniki w Hiszpanii ma fajnie. To tego w poprzednich latach w Madrycie notował wysokie pozycje, dzisiaj liczę na powtórkę i życzę mu wygranej na ostatnim etapie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Benna na tak ;] Swift na TdP błyskał, ale już nie ma tej szybkości.
Ale etap myślę dla Dege jednak. O ile go nie zamkną... na ostatnim etapie się przedzierał gdzieś z czeluści, a i tak był 5.
Jak na live znowu podksoczy w okolice 2.0 to biorę ????
✅ ✅
Alberto 7 wygrany GT. W klasyfikacji wszechczasów dogonił Arma, Induraina i Coppiego ;] Licząc po oficjalnemu exequo z Bindą, Bartalim i Gimondim z 5 wygranymi.
No i obok Hinaulta ma wszystkie wygrane po 2 razy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Na początku krótko o ostatnim etapie. Tutaj nie było niespodzianki. Sprinterski finisz zdecydowanie dla Johna Dagenkolb. To jego piąty wygrany etap na Vuelcie. Niemiec bezsprzecznie był najlepszym sprinterem wyścigu. Wczoraj drugie miejsce zajął Elia Viviani, a trzeci był Daniele Bennati.
Trochę niespodziewanie finiszował wczoraj Alejandro Valverde. Zajął 6 miejsce (trochę obciach dla sprinterów) dzięki czemu zdobył 10 pkt do klasyfikacji punktowej. Te punkty pozwoliły mu rzutem na taśmę wyprzedzić Rodrigueza w walce o zieloną koszulkę. Trochę szkoda, bo jednak mniej więcej w połowie wyścigu grałem tutaj na Purito.
Moje krótki podsumowanie wyścigu. Na początku zacznę od typów długoterminowych:
Zgodnie z tym co pisałem wcześniej uważnie prześledziłem ofertę Sportingbet na Vuelta Espana. Znalazłem sporo ciekawych zdarzeń, kursów. Oto kilka moich propozycji na typy długoterminowe.
Joaquim Rodriguez - Juan Jose Cobo 1,45 ✅ 3 - 67
Zdecydowanie stawiam na Purito. Bardzo dobra jazda na Giro, ma mocną grupę do pomocy, no i wyścig w jego kraju - to na pewno dodatkowo go zmobilizuję. Na jego korzyść przemawia także brak długich czasówek, które po prostu jeździ bardzo słabo. Kilka etapów kończy się podjazdami właśnie pod Rodrigueza. Natomiast Cobo zupełnie mnie nie przekonuję. Dla mnie jego wygrana w tamtym roku była trochę szczęśliwa, przypadkowa. W tym roku jeździ słabo, występ na TdF zupełnie bezbarwny. Wg mnie w tym roku Cobo będzie poza &quot;10&quot; w generalce.
+ można spróbować
Kto stanie na podium - Joaquim Rodriguez 2,00 ✅ 3
Bardzo dobry wyścig Purito, szkoda tego 17 etapu. Cobo pojechał tak jak przez cały sezon.
Thomas De Gendt - Bauke Mollema 2,00 ⛔ 62 - 28
De Gendt bardzo podobał mi się na Giro. Wygrał tam etap i zajął znakomite trzecie miejsce w generalce. W tamtym roku wygrał etap na Paryż-Nicea oraz Tour de Suisse. Jego kariera idzie do przodu. Nie pojechał na TdF by przygotować się Vuelty. Belg jest liderem Vacansoleil i wg mnie powinien spokojnie skończyć wyścig w &quot;10&quot;. Liderem Rabobank jest Robert Gesink, więc to jemu grupa będzie pomagać w górach. Mollema strasznie zawiódł mnie na TdF podobnie jak cała jego grupa (poza Lu-Lu Sanchezem). W tej parze stawiam zdecydowanie na De Gendta.
Obaj pojechali przeciętnie ten wyścig. De Gendt mnie zawiódł po dobrym Giro.
Alejandro Valverde - Damiano Cunego 1,85 ✅ 2 - 33
Hiszpan wygrał etap na TdF choć sam wyścig pojechał mocno średnio. Być może szczyt formy szykuję właśnie na Vueltę? Skład Movistar wygląda bardzo ciekawie więc w razie potrzeby będzie miał kolegów do pomocy w górach. Valverde dobrą formę zasygnalizował w San Sebastian. Jeśli chodzi o Cunego to dawno nie widziałem go w dobrej formie. Jeździ kolejne wyścigi, ale bez większych sukcesów. W tym sezonie dobrze pojechał tylko w Trentino. Na dodatek włoskie grupy rzadko szarpią w Hiszpanii.
Zdecydowana wygrana Valverde
Od razu typ: Damiano Cunego - nie wygra etapu 1,75 ✅
Wg mnie bardzo dobry kurs dla takiego zdarzenia.
Cunego nawet chyba nie miał okazji powalczyć o coś w tym wyścigu.
Philipe Gilbert - nie wygra etapu 1,80 ⛔
Tutaj tez stawiam, że Belg nie wygra etapu. To już nie ta forma co przed rokiem. Gilbert zdecydowanie zawodzi w tym roku, podobnie jak cała grupa BMC. Niby kilka końcówek gdzie Belg może powalczyć, ale to chyba nie ta forma.
Gilbert wraca do formy. Na pewno powalczy na MŚ
Team Sky - wygrają powyżej 3,5 etapu 1,60 ⛔
Ben Swift (sprinty), Chris Froome, Rigoberto Uran czy Sergio Henao powinni wygrać 4 etapy...
Spory zawód. Swift kompletna klapa na finiszach, a Froome spuchł w czasie wyścigu.
Na koniec trochę szalone typy:
Klasyfikacja górska:
Daniel Moreno - 21,00 ⛔ albo Rigoberto Uran 34,00 ⛔
Ogólnie to źle nie było, choć na pewno mogło być lepiej. Trzeba dodać także pudło z de Gendtem w klasyfikacji górskiej w końcówce wyścigu. Belg odpuścił walkę w sobotę i oddał koszulkę bez walki.
Szczerze mówiąc nie spodziewałem się tak fajnego wyścigu. Pierwszy triumf po przerwie dla Alberto Contadora. Znakomicie spisali się także Valverde i Rodriguez. Fizycznie trudów wyścigu/sezonu nie wytrzymał Froome. Organizatorzy przygotowali ciekawą trasę, kilka trudnych, górskich etapów. Sporo ciekawych akcji, skoków, zmiany w klasyfikacji generalnej. Bardzo dobrze pokazali się Polacy. Dwójka Polaków w TOP-15 to bardzo dobry wynik (Marczyński 13, Niemiec 15), do tego z bardzo dobrej strony w górach pokazał się Majka.
Na pewno warto było oglądać wyścig w TV ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Typy długoterminowe podsumowałem w swoim temacie więc tutaj już nie będę spamował. Małe podsumowanie wyścigu.
Alberto Contador zdecydowanie udowodnił że jest obecnie najlepszym kolarzem, nienaganna sylwetka w górach, jeździ z taką gracją że chce się go oglądać. Po niesłusznej dyskwalifikacji wrócił w wielkim stylu i zdemolował rywali. Co prawda Purito był równie dobry, zanotował więcej zwycięstw wygrywał bitwy na poszczególnionych etapach z El Pistolero ale przegrał wojnę. Valverde też super wynik, tak po cichu liczyłem że Movistar pojedzie na niego a nie na Cobo i się sprawdziło. Alejandro robił różnicę na tym tourze. Każdy zawodnik który ukończył jest fajterem bo trasa była mega trudna i szacuneczek należy się też tym &quot;najgorszym z najlepszych&quot;.
Dziękuję wszystkim którzy udzielali się w tym temacie, Vuelta zanotowała drugi wynik w tegorocznym kalendarzu kolarskim i zdecydowanie wyprzedziła Giro rok temu było zupełnie odwrotnie. Progres w dziale jest i z tego się cieszę, pojawiają się nowe aktywne osoby więc ???? dla nich. Zachęcam jeszcze do aktywności w temacie MŚ który pojawi się jeszcze dzisiaj wieczorem, najaktywniejsi zostaną wyróżnieni, może rangą znawca oczywiście jak będzie odpowiednia osoba wtedy zrobię wszystko by mieniła kolor ;)
Jeszcze raz dzięki za wspólną dyskusję ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom