>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2012 - Vuelta a Espana (18.08-09.09)

Status
Zamknięty.
F 24

faulik

Użytkownik
Ja osobiscie jestem zalamany faktem ze Purito nie dal rady. Nie stracilem pieniedzy ale zal mi go strasznie. Zawiodl caly zespol nikt mu nie pomogl. Takie rzeczy sie nie zdarzaja. Purito na pewno powalczy o 2 miejsce z Valverde. Vuelta w tym roku jest niesamowita.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Chyba nikt nie spodziewał się takich emocji na dzisiejszym etapie. Akcja Contadora to po prostu mistrzostwo. Etap po raz kolejny pokazał jak ważna w kolarstwie jest taktyka.
Contador i Saxo Bank
- świetnie zaplanowany atak, którego nikt się nie spodziewał
- porozstawiani pomocnicy dla Contadora
Valverde i Movistar
- nie gonił za Contadorem z Rodriguezem, wymęczył Purito i zaatakował go w odpowiednim momencie
- świetnie rozstawieni Quintana i Intxausti
- znakomita współpraca lidera ze swoimi pomocnikami
Rodriguez i Katiusza
- brak kontroli nad etapem, przegapili atak Contadora (niestety w TV tego widać nie było)
- w ogóle nie byli przygotowani na atak Contadora, widać było panikę i brak pomysłu kto ma gonić
- Purito zostaję tylko z jednym pomocnikiem, którego szybko ujechał... a potem został sam, mocno zdenerwowany i czuł, ze rywale mu odjeżdżają a on jest bezradny
Piękna akcja Contadora została nagrodzona. W końcu udało mu się też wygrać etap na tegorocznej Vuelcie. Brawo także dla Valverde. Ciekawe czy ktoś pomyślał, że dzisiejszy etap przewróci generalkę?
Warto też zwrócić uwagę na różnicę w generalce między pierwszą trojką a pozostałymi. Od razu widać sporą różnicę.
Szkoda, że po dzisiejszym etapie Marczyński raczej stracił szansę na Top-10.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Mam to samo.Ja podczas Vuelty nie przegralem hajsu na Purito,ale jako kolarza mi go szkoda.Przegral Giro na ostatnim etapie ta nieszczesna czasowka,teraz na wyscigu,ktory jest jednym z lepszych GT w przeciagu kilku lat przegrywa na jednym,fatalnym etapie badac w super formie.Jak sie nie myle to zgarnal jak dotad cztery etapy,ale niedtety nie wynagrodzi mu to przegranego wyscigu.Rodriguez mial fantastyczna szanse,jestem przekonany,ze Contador wygra jeszcze sporo GT w swoim zyciu,a Purito mial tutaj zyciowa szanse.

Valverde przejechal Tour,teraz tylko dwie minuty za Contadorem,szacun.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Wrócił król i ma się całkiem dobrze. Grande Alberto.
Dopiero teraz nadrobiłem zaległości dobrze że nagrałem sobie etap z PL komentarzem :razz: Coś pięknego świetna jazda całego Saxo Banku, skąd oni wzięli tylu zawodników jako stacje przekaźnikowe? tego nie wie nikt. Szacuneczek dla Tiralongo za pomoc dla swojego kolegi wyczuwam jakiś transfer do Saxo Banku ;)
Jak to mówią jest Alberto jest zabawa, dobrze że kapitalna Vuelta osłodziła tą nudną jazdę tego cieniasa Wigginsa na TdF niech sobie poogląda jak się jeździ w górach.
Valverde ma sporo szczęścia że ma takiego gregario, Quintana to najlepszy partner jakiego mógł trafić, Kolumbijczyk praktycznie na każdym górskim etapie robi podkładkę pod swojego lidera, zdecydowanie to najlepszy pomocnik Vuelty.
Bukmachersko dzisiaj patologia ale zdarza się, praktycznie załatwiła mnie i w sumie jestem z tego zadowolony bo załatwiła samych siebie Katiusza. Jak Moreno w takiej fazie wyścigu może jechać na siebie, albo inaczej jak mogą oni jechać w takim momencie na dwa fortepiany? cytując klasyka &quot;tak kończą frajerzy&quot;. Anton on jak zwykle jedzie odwrotnie niż ma jechać ;). Szkoda mi trochę Polaków, MJARCZYŃSKI (tak mówią na niego w TVP ????) stracił szanse na najlepszą 10, no ale ma jeszcze czas. Verdugo jedzie Tour życia szkoda że dzisiaj odpalił a nie 3 dni temu. Anacona też Tour życia ale to jego pierwszy GT więc szacuneczek jeszcze większy. Gesink i Roche jednak aż tak tragicznie nie wyglądają.
Mam już pomysł na sobotni etap, a tym czasem jeszcze dwa etapu jutro dla sprinterów a po jutrze dla klasyków. A w sobotę na Bola ogień.
* kolarstwo śledzę od tegorocznego TdF, a dokładniej od etapu kiedy Evans przejechał się po gwoździach i peleton ładnie na niego zaczekał, także mogą się zdarzyć jakieś błędy/niedopatrzenia
W takim razie zachęcam do większej aktywności w tym dziale ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Contador dal wygral etap Tiralongo rok temu na Giro i w dzisiejszym dniu przyszlo mu odebrac przysluge wiec zaprocentowalo zachowanie Berto z tamtego roku,ale slodko mu sie to ulozylo.

Wiedzialem,ze pojdzie zmiana avka.Nareszcie wywaliles te brzydka jape ???? .
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Contador dal wygral etap Tiralongo rok temu na Giro i w dzisiejszym dniu przyszlo mu odebrac przysluge wiec zaprocentowalo zachowanie Berto z tamtego roku,ale slodko mu sie to ulozylo.
No wiadoma sprawa, ale dzisiaj jak Paulinho (chyba) kończył zmianę i jak Alberto skakał to było widać że czeka na Paolo. W końcu dobre ziomki z Astany. Przecież on by go tam urwał jak by chciał :razz:
http://www.youtube.com/watch?v=DymIOWj9z60
Wiedzialem,ze pojdzie zmiana avka.Nareszcie wywaliles te brzydka jape .
Japa wróci, ale teraz czas na króla ;)
no i siemasz Davey_Watt, bliźniaku :cool:
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Szkoda, że nie pokazali dekoracji. Bang.

Jutro etap wytchnienia dla liderów, za to do gry wracają sprinterzy. Zobaczymy kto najlepiej przetrwał ten etap. Ucieczka raczej bez szans, choć to najdłuższy etap, to jednak ledwie ponad 200.
Ostatnia szansa dla sprinterskich niedobitków.
Najbardziej doświadczony jest Benatti ze stawki. Dla Dege czy Vivianiego to chyba pierwszy 3 tydzień w karierze, choć na Giro Guardini wygrał etap właśnie pod koniec.
Ale Włoch jest niezły na tym wyścigu, chyba najlepszy od paru sezonów, może przerwie serię Degenkolba. Johna po 1.57 to nie tykam patykiem.
Davis pokazał się chyba tylko na 1 etapie, potem ważniejsze było robienie teledysku w Greenedge ;] Tak na serio, to poobijał się na etapie po którym wycofał się Bouhanni.
Swift to w ogóle tragedia. Myślę, że szanse są spore, a kurs 2.5 mnie zadowala.
Benatti Top3 2.50 sportinbet ✅
I dla spokojności skontruje tego Purito w puntktowej na Valverde po kursie 4. Jeśli jest coś na rzeczy, to na Bola Purito może strzelić i te 11 punktów łatwo może uciec.
Do górskiej też zagram DeGendta 4 w b365. Dziś w grupetto, pewnie zbiera siły. Swoją drogą chyba dziś największe grupetto od paru lat, od 50 miejsca wszyscy ponad 20 minut straty ;]
Belg potrzebuje odjechać w sobotę, a zapowiadał dalsze ataki po etap. A koszulka górala to też niezłe osiągnięcie, więc warto się schylić. Na Clarke&#39;a to za duże te górki, przypomina trochę Charteau, ekipa mu fajnie pomaga, ale według mnie za wysokie progi. Te 4 górskie premie powinny załatwić sprawę.
- To zwycięstwo jest jednym z trzech najważniejszych w mojej karierze. Równie wyjątkowy był tylko triumf w Tour Down Under po moim powrocie po operacji naczyniaka mózgu w 2005 roku i podczas Paryż-Nicea w 2007 - powiedział na mecie w Fuente De Contador.
W środę Hiszpan zaatakował na przedostatnim podjeździe dnia - Collado de La Hoz (2. kat.).
- Na moich barkach pojawił się anioł mówiący &quot;nie rób tego, oni cię wykołują&quot; oraz diabeł namawiający &quot;zrób to&quot;. Tym razem nie posłuchałem anioła. Miałem do wyboru: atak albo śmierć. To był zresztą atak w stylu kamikaze - tłumaczył &quot;El Pistolero&quot;.
- Dzisiejszy etap był bardzo szybki od samego startu. Każdy chciał załapać się do ucieczki. Gdy kilku moich kolegów (Jesus Hernandez i Sergio Paulinho - przyp. red.) jechało już z przodu, postanowiłem spróbować do nich dołączyć. Nie rozmawiałem o swojej akcji z dyrektorem przez radio. Wiele rozmów jest bowiem podsłuchiwanych przez inne ekipy. Bardzo pomógł mi na trasie Paolo Tiralongo, pracując na mnie, gdy znaleźliśmy się w ucieczce - dodał Contador.
Zawsze słuchaj diabła :twisted:
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Piekno kolarstwa i tyle. Do tej pory nie mialem czasu na takie sledzenie tourow jednak od tej Vuelty daje rade i nie zaluje a nawet jestem zachwycony. Szkoda ze czytam ze to jeden z najlepszych ostatnich tourow bo myslalem ze tak jest zawsze hehe.
Co do jutra to jak wyglada etap ? Mozna go porownac do jakiegos z poprzednich plaskich etapow ??
Jest szansa na jakas ucieczke ?
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Etap 18
W końcu to forum bukmacherskie więc zaczynamy dyskusję na temat jutrzejszego typu. Ja płaskich etapów na Vuelcie poważnie traktować już nie będę. Jutro chyba ucieczka nie dojedzie. Etap raczej należy do łatwych więc Argos, Orica call Me Maybe :razz: i Lotto będą go kontrolowały. Gram jeden typ na czujkę dla emocji na finiszu.

Gianni Meersmann wygra etap 18 @ 34,00 Sportingbet
⛔ 137 ????
Śmiesznie? chyba tak ale przecież nie zagram na Degenkolba po kursie 1,60. Do tego sprinterzy są po chrzcie bojowym więc co niektórzy mogą nie mieć pary na jutrzejszym finiszu. Meersman wygląda bardzo pozytywnie na tej Vuelcie. W sumie nawet spokojnie pokonuje mniejsze wzniesienia i dzisiaj też wysoka pozycja. Faworyt a piątkowy etap? jak najbardziej. Na płaskich etapach praktycznie zawsze kręcił się w czołówce, więc czemu ma jutro tego nie powtórzyć i np nie wygrać etapu? po takim kursie spróbuje ;) letko.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Jak ktos zobaczy : Degenkolb-reszta to prosze o priva.
Wiekszosc bukow daje po 1,6-1,7 na Niemca a pina az 2,23 ale niestety na NIE 1,73... wiec to mi nie na reke..
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Jeszcze wracając do wczorajszego etapu warto zwrócić uwagę na tempo w jakim zawodnicy przejechali etap. Organizatorzy spodziewali się kolarzy na mecie między 17:23-17:58, a Contador wpadł na metę o 17:03. To też pokazuję jak mocne było tempo na 17 etapie.
Dzisiaj bardzo długi, płaski etap. Niby wydaję się, że to super okazja dla sprinterów. Jednak jakoś czuje dzisiaj ucieczkę. Na takim etapie harcownicy mogą zrobić kilka/kilkanaście minut przewagi co nie jest łatwo odrobić. Do tego wszyscy zawodnicy mają już sporo w nogach, tegoroczna Vuelta jest bardzo trudna. Może dojść do sytuacji, że jeśli ucieczka zrobi sporą przewagę to po prostu nie będzie miał kto gonić.
Kto będzie uciekał? Chętnych na pewno wielu. Możliwy odjazd dużej grupy. Tutaj kompletnie nie ma pomysłu co do nazwisk.
W razie dojazdu peletonu to faworyci to przede wszystkim: Dagenkolb, Bennati, Viviani czy Davis, a może w końcu obudzi się Swift.
Na dzisiaj odpuszczam raczej granie. Nie mam pomysłu za bardzo na sprinterów i ucieczkę. Kursy na Dagenkolba są bardzo niskie - szkoda ryzykować. Jedyny co rzuciło się w oczy to:

A. Davis
- P. Gillbert 1,37 STS ✅ 3 - 39
Kurs bez szału, dobry do jakiegoś dubla czy tripla. Gillbert ma szansę być wyżej tylko wtedy jak uda mu się zabrać w ucieczkę która dojedzie do mety przed peletonem.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
A. Davis - P. Gillbert 1,37 STS Kurs bez szału, dobry do jakiegoś dubla czy tripla. Gillbert ma szansę być wyżej tylko wtedy jak uda mu się zabrać w ucieczkę która dojedzie do mety przed peletonem.
To samo Meersman z Breschelem i Viviani ze Steegmansem.
O Belgu napisal dawid i nawet daje go na win a Breschel to watpie zeby znalazl sie w top 15. Viviani tez kandydat do zwyciezca a Steegmans bedzie dalej.
Davis✅+Viviani✅+Meersman⛔
ako 2,30
( po odliczeniu podatku)
sts
edit : zamiast kombinowac to trzeba bylo zagrac ze Degenkolb nie wygra i tyle..
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Drugi dzień z rzędu bardzo mocne tempo w peletonie. Kolarze wpadli na metę dużo przed czasem. Przy takim przebiegu etapu żadna ucieczka nie miała szans więc o wygraną powalczyli najlepsi sprinterzy tegorocznej Vuelty. Trochę zgubił się Dagenkolb co wykorzystali Swift i Bennati. Na ostatnich metarch minimalnie lepszy okazał się Włoch z Radioshach. Swift musiał zadowolić się drugim miejsce, trzecim był Allan Davis.
 
szakal1991 362

szakal1991

Użytkownik
Witam wszystkich ????
Contador !!!????????????????
El Pistoleroo wreszcie odpalił a ja nie widziałem etapu znasz jakaś stronkę gdzie bym mógł zobaczyć 17 etap końcówke chociaż ?:cool:
Alberto!????
PS.dawid zrób trochę miejsca w skrzynce ????
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Mile widziany opis kolejnego etapu panowie ;).
Po kursach sadze ze cos nietypowego bo wysokie i wyrownane i nie faworyzuja ani sprinterow ani gorali...
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
etap dla klasykowców typu Gilbert i Włosi, ale włączy się do walki też pewnie Purito i może nasz Tomek Marczyński.
Na ostatnim górskim etapie kursy na Tomka w parze z Roche były wyrównane i Polak okazał się lepszy. Dziś mamy znowu taką parę i polecam grać na Marczyńskiego. On lubi takie pagórki co pokazał już świetnie jadąc na etapie do Barcelony, gdzie przyjechał 4, tylko za Gilbertem, Rodriguezem i Tiralongo. Irlandczyk nie dość, że w słabej dyspozycji w 3 tyg ścigania, to w dodatku etap zdecydowanie nie dla niego. On nawet nie będzie próbował tu o nic walczyć i przyjedzie spokojnie w głównej grupce. Nie wiem do końca jak z Marczyńskim, a konkretniej z jego siłami, ale jeżeli czuje się nie najgorzej to na pewno będzie chciał powalczyć o wysokie miejsce na tym etapie.
Kurs 1,72 w tej sytuacji proponowany przez Tobet uważam za doskonały wybór.
Tomasz Marczyński - Nicolas Roche 1,72 Tobet
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Witam wszystkich ????
Contador !!!????????????????
El Pistoleroo wreszcie odpalił a ja nie widziałem etapu znasz jakaś stronkę gdzie bym mógł zobaczyć 17 etap końcówke chociaż ?:cool:
Alberto!????
PS.dawid zrób trochę miejsca w skrzynce ????
http://www.youtube.com/watch?v=NlN2c-CWeeA&amp;amp;feature=plcp
Tutaj możesz obejrzeć, chociaż po internecie latała dłuższa relacja z wyścigu, może wrzucę gdzieś z PL komentarzem bo mam na dysku zgrane. Można oglądać w nieskończoność.
Mile widziany opis kolejnego etapu panowie ;).
Po kursach sadze ze cos nietypowego bo wysokie i wyrownane i nie faworyzuja ani sprinterow ani gorali...
Pisałem już że etap dla klasyków więc nie dziwne że sprinterzy nie są faworyzowani, bo oni tam nie dojadą w czołowej grupie. Chociaż teraz patrzę w ofertę SB i oni faworyzują sprinterów, nie ogarniam czemu bo te 2,5 % na ostatnich 2 km to jest za dużo jak na takiego Vivianiego, Swifta czy innych sprinterów.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Etap 19


Sprintrzey? Are you fucking kidding me?Już kilka słów napisałem o tym etapie zdecydowanie dla klasyków typu Gilbert. Wysoko jutro widzę też takich zawodników jak Marczyński, Nocentini, Meersman dzisiejsze odpuszczenie nie było przypadkowe a jutro zdecydowanie ma większe szanse na takim pagórku niż w dzisiejszym szybkim etapie. Może jakaś szybka pierdoła która na liczy się w generalce i jutro skoczy. Wysoko może być też Bennati. Czyli z tej 5 którą wymieniłem powinien być jakiś zwycięzca, według mnie oczywiście.

Philippe Gilbert - Alessandro Ballan 1 @ 1,55 Betsafe
✅ 1-36
Na taki typ czekałem. Jeśli BMC ma na kogoś jechać to tym zawodnikiem będzie Gilbert. Ballan jest bez formy on w życiu jutro nie wygra więc nie ma szans by Amerykanie na niego pojechali. Gilbert już raz wygrał w tegorocznej Vuelcie a był to etap 12, podjazd niemal identyczny jak jutro. Te 2,5 % to wręcz idealnie dla Belga i myślę że przed MŚ jeszcze raz spróbuje nogę.

Rinaldo Nocentini - Nicolas Roche 1 @ 1,72 Betsafe
✅ 9-26
Tu pojedynek zawodników z AG2R zdecydowanie szybszy na takie końcówki jest Nocentini na tym 12 etapie to potwierdził że odpowiadają mu lekkie hopki pod koniec etapu. Kurs ciekawy więc uważam że warto się zainteresować takim typem.
Tomasz Marczyński - Robert Gesink 1 @ 1,72 Unibet ⛔ 40-13
Gram też na Tomka, trochę patriotycznie ale Tomasz jeździ dobrze w Hiszpanii. Na etapie do Barcelony był 4, ma dynamit na takie lekkie wzniesienia. Do tego jest wysoko w generalce więc na pewno przyjedzie z najlepszą grupą. Gesink też jutro pewnie pojedzie by nie stracić ale on to raczej nie będzie próbował ataku. Nie dla niego takie wzniesienia nie ma takiej szybkości by coś wojować i zresztą przed Bola żaden zawodnik z TAP 10 nie będzie szalał bo czasami w sobotę może to zaprocentować nie niekorzyść zawodnika.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Nie mogę za bardzo zdecydować się jak grać ten etap. Niby płaski etap, ale końcówka bardziej dla zawodników świetnie radzących sobie w klasykach niż dla sprinterów. Wysoko dziś widzę wczorajszego triumfatora - Daniele Benatiego. O innych faworytach już wspomniano. Jedyne co mi teraz się spodobało to:
P.Gillbert - J. Dagenkolb 1,75 STS ✅ 1 - 32
Chyba końcówka za trudna dla Niemca, na dodatek wczoraj trochę się pogubił na końcówkę. Zmęczenie wyścigiem daję znać o sobie i sądzę, że Dagenkolb dziś nie wytrzyma i zostawi siły na niedzielę. Jeśli chodzi o Gilberta to powoli odzyskuję formę z tego roku, pewnie szykuję się na MŚ. Końcówka bardzo przyjazna dla niego.
Grałbym dzisiaj przeciwko Froome&#39;owi, ale jakoś nie widzę dobrej pary dla niego. Podobają mi się też typy dawida.400.
Chyba na razie odpuszczę i zobaczę jak rozwinie się etap (tempo, kto pracuję w peletonie, jaka ucieczka). Wtedy poszukam czegoś na livebettingu - wczoraj śledziłem na bet365 i było trochę opcji.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom