>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2012 - Vuelta a Espana (18.08-09.09)

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
co sądzicie o zakładzie Gilbert - Mollema 2 @ 2,25 STS ✅ 117-6
, dla mnie bardzo zachęcający kursik, nie widzę jakoś Belga na tych podjazdach, nie jest w tym sezonie w najwyższej dyspozycji, co prawda Holender również, ale może tym razem Rabobank trafił z formą i Mollema i Gesink będą się liczyć w generalce. Po takim kursie gram na Holendra.
Przeciez to jest lokata, jak mozna na takim etapie wystawic w jednej parze kolarza klasycznego z goralem. Profil trasy tylko dla najlepszych gorali,a do takich Mollema sie zalicza, tym bardzie ze na niego rabobank ma jechac na vuelcie. Wiec na piierwszym gorskim etapie odpasc nie moze.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Dzisiejsza końcówka bardzo ciekawa - to dobry prognostyk przed kolejnymi górskimi etapami podczas Vuelty. Liczne ataki Contadora - tego na pewno brakowało w czasie TdF. Hiszpan potwierdził, że jest bardzo dobrze przygotowany i tylko Valverde, Rodriguez oraz Froome (choć z problemami) byli w stanie wytrzymać jego liczne szarże. O zwycięstwo etapowe nie był już jednak w stanie powalczyć, na ostatnich metrach lepsi okazali się Valverde i Rodriguez. Valverde oprócz wygrania etapu zdobył koszulkę lidera wyścigu (pisałem rano, że jest to bardzo możliwe).
Z dobrej strony pokazała się także dwójka z Rabobanku (Gesink i Mollema). Zaskoczył pozytywnie Eros Capecchi, który przyjechał bardzo blisko najlepszych. Pochwalić należy także dwójkę Polaków. Tomasz Marczyński przyjechał 15 (w generalce jest 18), a Przemysław Niemiec 17. Brawo!
Zawiódł mnie trochę Igor Anton. W pewnym momencie próbował dołaćzyć do najlepszych, chwilę wcześniej sam atakował, ale jednak stracił dziś kilka sekund. Poniżej oczekiwań pojechali także Jose Cobo (stracił prawie minutę) i Damiano Cunego (1:28 straty do Purito). Dzisiejszy etap potwierdził, że w słabszej formie na Vuelcie pojawili się Denis Mienszow, Thomas de Gendt oraz Jurgen van den Broeck.
Tak jak można było się spodziewać dzisiejszy etap był pierwszą selekcją i próbą sił dla faworytów. Mi najbardziej zaimponował Alberto Contador. Mam nadzieję, że na kolejnych etapach walka będzie równie ciekawa.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
O której mniej więcej STS wystawia kursy?
BTW To co dzisiaj zrobił Purito... nie wymaga komentarza, oby nasza lokata następnym razem powalczyła do końca...
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
O której mniej więcej STS wystawia kursy?
BTW To co dzisiaj zrobił Purito... nie wymaga komentarza, oby nasza lokata następnym razem powalczyła do końca...
STS z rana wystawia ofertę i trzeba też się przyczaić i upolować jakieś mega kursiwo ;)
No Purito dzisiaj nie wiem co odwalił, kurde już księgowałem over 0,5 etapu jak zjeżdżał z tej górki. No ale co się odwlecze to nie uciecze. Widać że jest bardzo mocny, tak samo jak Contador i według mnie to oni rozstrzygną między sobą tegoroczną Vueltę. Froome taki jakiś mułowaty miał farta że np, po Pistolecie Purito nie poprawił, albo Valverde bo już by do nich nie dojechał.
Jakie przemyślenia na jutro:?: ja wysoko widzę Moreno, za to kompletnie nie widzę takich zawodników jak Gadret czy Cobo, dobrze kminię:?:
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Etap 4

Jutro selekcja nr 2

Profil trasy bardzo wymagający, dzisiaj miała być selekcja od tyłu była od przodu, jutro będzie mimo wszystko od tyłu. Finiszowy podjazd bardzo wymagający, wątpię że będą takie szarpnięcia jak dzisiaj, ale jak mamy w takiej formie Purito i Contadora to nie warto ryzykować takich stwierdzeń :razz: Dzisiaj Purito ładnie podsumował swój występ, &quot;nie byłem słabszy ale byłem głupi&quot; no i co tu dodawać, przez własną głupotę przegrał etap bo myślał że już nikt go nie skontruje i nie &#39;pedałował&#39;.
Podjazdy:
- Puerto de Orduña (kat. 1; 51,7 km; 7,7 km; 7,8%)
- Estación de Valdezcaray (kat. 1; meta; 13,4 km; 5,2%)
Finisz długi ale na 5% więc najgorzej nie jest, maksymalnie na finiszu 9%. Raczej będzie szybkie i równe tempo.
Kevin Seeldrayers - Przemyslaw Niemiec 2 @ 1,75 Sportingbet ✅ 20-11
Patriotyczne ale też przemyślanie. Przemek ma być liderem Lampre i pomimo tego że Anaconda jest przed nim to Lampre według mnie pojedzie na Polaka. Kolumbijczyk ma fajny skok i raczej pojedzie o jakiś etap tzn powalczy o etap. Niemiec potrafi wjeżdżać na wysokim tempie, jutro powinien mu odpowiadać taki profil. Dzisiaj nóżka jechała i było pozytywnie. Seeldrayers zawodnik Astany w której raczej liderem nie będzie. Dzisiaj odpadł Tiralongo a szkoda, ale wysoko jest Kessiakoff i to on chyba będzie liderem Kazachów. Kevin na pewno nie jest zawodnikiem który może jutro utrzymać wysokie i równe tempo. To raczej zawodnik na szybkie akcje, a jutro tak się nie da.
Eros Capecchi - Nicholas Roche 2 @ 1,85 Tobet ✅ ??-5 była czujka :razz:
Sporo gorzkich słów już napisałem o Capecchim ale dzisiaj on mnie zaskoczył, dojechał w czołówce. Potrafił utrzymać się w czołówce, ale jutro jest bardziej wymagający podjazd. Nie mówię że strzeli, ale Roche wygląda o wiele lepiej. Do tego Irlandczyk zdecydowanie będzie liderem AG2R w Hiszpanii bo dzisiaj Gadret odpadł. Nicholas trzymał się blisko Contadora z którym za rok będzie jeździł w jednej drużynie. Licze że jutro sytuacja się powtórzy i zawodnik Francuskiego zespołu będzie w czołówce.
Oczywiście jutro jeszcze coś dorzucę z STS-u bo pewnie znowu walną jakiegoś babola.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Ja to kompletnie nie mam pomysłu. Końcówka ponoć odsłonięta i będzie wiało, więc Contador raczej nie będzie harcował. A ostatnie kilometry płaskie, obstawiałbym odjazd zawodników z 2 szeregu, chyba, że runda 2 pojedynku Piti vs Purito.

Roche, Capecchi to właśnie taki typ zawodników, których bym widział jutro wysoko.
 
S 145

superg

Użytkownik
A ja bym widział Mańka ;) i to mówię całkiem serio.
Tomasz jest w życiowej formie. Jutro powinna mu trasa pasować. Dzisiaj Marczyński trochę przeszarżował kiedy po pierwszym ataku Alejandro pojechał z najlepszą czwórką.... jak to w ogóle brzmi Marczyński ruszył na etapie Vuelty za Contadorem, Pitim, Purito, Froomem :cool:....i później za to zapłacił, ale i tak przyjechał bardzo wysoko. Jutro jest trudno na początku podjazdu, później odpuszcza, ponoć wieje na szczycie i teren odsłonięty, także przewiduję mniejszą selekcję niż dzisiaj. Maniek jest szybki, generalnie to nikt na niego nie będzie zwracał uwagi w kontekście generalki, co może być atutem. Jak przetrwa to w finiszu z grupki ~ 20 zawodników nie jest bez szans
Minimalne stawki Marczyński win @ 51 Sportingbet i podium@ 12
Nad resztą się zastanowie jutro, ale może być loteria z typami, bo nie przewiduję wielkiej selekcji i zgrabną grupkę na mecie, a w takim wypadku kto przyjedzie przed kim jest trudne do przewidzenia. Trzeba będzie szukać par w których ktoś &quot;strzeli&quot;, co pewnie łatwe nie będzie.
Roche, Eros to dobre strzały są szybcy, podjazd powinni przetrwać. Główni kandydaci do generalki powinni się kontrolować, dlatego może być też szansa dla kogoś mocnego z drugiego szeregu (Moreno, Uran, Roche, Eros, Maniek, Niemiec, Talansky) żeby odjechać w końcówce.
Generalnie sporo znaków zapytania jak dla mnie.
Tu czwarty etap z zeszłego roku ( 5 miejsce Przemka), myślę że możemy być świadkami podobnego przebiegu rywalizacji.
cyclingnews.com/races/vuelta-a-espana-2011/stage-4/results
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Mollema B.-Cunego D. 1 @ 1.45 ✅
Valverde A.-Froome C. 1 @ 1.60 ⛔ ech, wywrotka ...
Roche N.-Marczynski T. 1 @ 1.45 ✅

AKO @ 3,36
w STS
Ja jeszcze nie mam większego przekonania do mocniejszego typowania tego wyścigu, więc wymyśliłem sobie takie AKO w STS-ie. Po kolei, Cunego stracił wczoraj niemal półtora minuty, a Bauke przyjechał tuż za pierwszą czwórką. W Lampre przed nim przyjechał i Niemiec i Anacona, więc nie wydaje mi się żeby Damiano był tutaj w dobrej formie i walczył o TOP 10, a raczej skupi się na próbie wygraniu etapu. Spodziewam się finiszu z większej grupy niż wczoraj, ale nawet jak przyjadą razem to Holender nie jest bez szans, bo też jest w miarę szybki na finiszach, a widać że będzie walczył o generalkę. Valverde, jeśli rzeczywiście wrócił i jest w formie, to etap wręcz idealny dla niego. Froome nie jest tak dynamiczny, a wątpię by na takiej górze odskoczył Hiszpanowi. I ostatni typ, mam mieszane wrażenia po tym co napisał kolega wyżej. Daj Boże, żeby Tomek rzeczywiście był w formie dającej wygraną w etapie na Vuelcie, ale osobiście coś mi się nie chce w to wierzyć. Roche był o ponad 20 sekund lepszy wczoraj, a na dodatek po wtopie Gadreta będzie raczej liderem AG2r, a nawet jeśli nie, to będzie miał wolną rękę i poszuka pewnie szans na TOP10.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Mollema B.-Cunego D. 1 @ 1.45
Roche N.-Marczynski T. 1 @ 1.45
...
✅
Myślę, że te dwa typy można dziś spokojnie grać;) Trzeba dokładnie przeglądać oferty naziemnych buków, codziennie można znaleźć coś ciekawego.
Dziś znów zapowiada się bardzo ciekawy etap. 155 km zakończone długim, trudnym podjazdem. Zapowiada się druga część walki pomiędzy faworytami Vuelty. Faworytów trzeba upatrywać wśród zawodników którzy wczoraj przyjechali wysoko. Na pewno po raz kolejny próbował będzie Alberto Contador, którego pilnować będą Valverde, Rodriguez i Froome. Liczę, że z trochę lepiej pojedzie dziś Igor Anton. Ciekawi mnie jaką taktykę na ostatni podjazd zastosują grupy Sky i Movistar (wg mnie te grupy na razie wyglądają najlepiej). Bonifikaty na mecie spowodują, że raczej nikt nie odpuści ataków zawodników z drugiego szeregu.
W ofercie sportingbet ciężko znaleźć takie pary jak w STS-ie. Moja prpozycja na dzisiaj:
Igor Anton - Robert Gesink 1,61 ⛔
Wczoraj grałem taki sam typ. Minimalnie wyżej był Gesink, ale obaj przyjechali w tej samej grupie tracąc 6 sekund do najlepszych. Wg mnie na ostatnim podjeździe lepiej wyglądał Anton. Próbował atakować (skontrował go Contador), a także chyba dwa razy dociągnął do najlepszej czwórki. Dzisiejsza końcówka bardziej sprzyja Hiszpanowi niż wczoraj. Wczoraj Gesink trochę mnie zaskoczył dobrą jazdą, ale dziś stawiam także na Antona.
Sergio Henao - Jose Cobo 1,60 bet365 ✅
Wczoraj przyjechali blisko siebie, trochę wyżej był młody Kolumbijczyk z Sky. Henao lubi walczyć na takich podjazdach jak dzisiaj. To młody, mocny góral który jest w stanie pojechać bardzo dobrze cały wyścig. Cobo na pewno nie jest w takiej formie jak w tamtym roku. Na lidera grupy wczorajszym zwycięstwem wyrósł Valverde. Na dodatek Cobo ma jakieś problemy zdrowotne. wg mnie można dzisiaj grac spokojnie na Henao.
 
S 145

superg

Użytkownik
No to mieliśmy kawał genialnego ścigania.
Brawo Polacy. Maniek i Niemiec świetne miejsca, przyjechali z najlepszymi. A Majka pod górę na luzie jechał z Valverde. Może się w końcu spełni marzenie i doczekam się polskiego etapu na wielkim tourze.
No i Sky.... tak się nie jeździ. A po co BMC pracowało.... to wiedzą chyba tylko oni.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Allan Davis v Daniele Bennati 1 @ 1.55 Sportingbet ⛔ porażka na całości.
Kurs bardzo niski, ale jak dla mnie lokata. Davis razem z Dagenkolbem i Swiftem powalczą o zwycięstwo.
Bennati najlepsze lata ma za sobą. Nie błyszczał już podczas TdP, gdzie odstawał od Swifta, Dagenkolba i Vivianiego, ale nawet innych mniej znanych sprinterów. W pierwszym etapie na Vuelcie był dopiero 10 i była to różnica klas. Ponadto Davis jeździ w sprinterskiej ekipie. Nie wiem co musiałoby się stać, by Włoch okazał się tutaj lepszy.
Miałem grać z Vivianim po lepszym kursie, ale w sumie zdecydowałem się na to zdarzenie, bo jest według mnie znacznie pewniejsze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
DW on chyba się cieszył z 4 miejsca :razz: bo słuchawki miał więc wiedział że ktoś już przed nim zafiniszował, chociaż uj go wie może myślał że wygrał :cool::grin:
Etap 4
Chyba dla sprinterów, bo jest łatwo wokół miasta Logrono. Chyba sprinterzy rozstrzygną między sobą bo jest mało etapów gdzie mogą się pościgać.
Raczej bez wielkiego pomysłu na ten etap, ale dla emocji pograny jeden typ i uważam że jest spora szansa że wejdzie.
Elia Viviani TOP3 @ 2,375 Sportingbet ⛔ 5 miejsce :sad:
Jutro powinien być szybki finisz a z grupy Degenkolb, Swift, Davies to Włoch chyba jest najszybszy. Za nim tylko nie przemawia zespół który raczej mu specjalnie nie pomoże. W drugim etapie był 4ale został delikatnie zamknięty i na samej kresce przegrał minimalnie ze Swiftem. Po takim kursie spróbuję. Patrząc jakie kursy są na Degnkolba czy Swifta na Top 3 czyli w granicach @1,30 to zdecydowanie wolę pograć Włocha po takim kursie bo szanse Ci 4 kolarze mają praktycznie równe. Zadecydują niuanse.
Może STS jutro coś wystawi, jakiegoś babolka to dogram sobie a jak nie to zostanę tylko z tym betem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Nikt normalny by się tak nie cieszył z 4 miejsca. Chociaż mimo wszystko dla Caja Rujal to sukces.Jakoś łapę podnieść czy coś to ok, ale ten to festiwal zrobił ????
Rundy dzisiaj, znaczy TdP bis, nawet aktorzy ci sami praktycznie ;) Przed wyścigiem zakładałem, że Viviani przy takiej stawce ugra etap, może już dziś? To TOP3 ma spore szanse, stawka wyrównana i może się mieszać. Po cichu liczę na dobre miejsce Rojasa.
I betsafe przychodzi z odsieczą:
Bouhanni - Rojas 2 2.85 ⛔ dużo gór, a ja się ładuje w sprinty na Vuelcie..
 
wasek1 135

wasek1

Użytkownik
W sts zawsze coś fajnego się znajdzie ????

Bennati D.-Reyes Mimo V. 2 @2,25 ⛔2-86 &quot;wstyd,zenada, nie wracajcie do domu&quot;

Nie ma mowy żeby Benatti był lepszy od Hiszpana. On nie ma szans na zwycięstwo w żadnym etapie, mam wrażenie że finiszuje bo musi. Za to Reyes z ekipy Lotto, jest u siebie, więc nawet miejsce w pierwszej 5 to dla niego sukces i jego ekipy. Ma poza tym do pomocy Gianniego Meersmana na sprincie. Benattiego jakoś nie widzę.
Na drugim etapie Reyes Mimo był 6, Benatti 10. Nawet Meersman był 8!

Pogram po takim kursie na Hiszpana


edit:
Haha
Co myślicie o typie w STS Breschel-Gilbert? Wystawili 1,75 na Breschela. Etap całkowicie płaski, więc gdzie tam będzie się zabierał Philipe? A Breschel co najmniej będzie rozprowadzał w sprincie Van Windena. Grać puki parzy ????
⛔161-119

edit:
Gram tez na Davisa z Benattim po 1,45. Nie będę opisywał po panowie wyżej opisaliście, a dla mnie to lokata.
⛔ 7-2
Wszyscy widzę omoczyliśmy. Trzeba czekać na góry a nie bawić się w loterie :/
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Na początku wrócę jeszcze do wczorajszego etapu. Przede wszsystkim szkoda, że o zmainie lidera zdecydowała kraksa. Zachowania Sky nie oceniam, ale po wypowiedziach Velverde czuje, że będzie gorąco na linii Sky-Movistar. Brakło trochę ścigania jakie mogliśmy zobaczyć w poniedziałek. Nawet Contador szybko odpuścił szarże. Na minus także na pewno odpuszczenie ucieczki i strata bonifikat na mecie. Ogólnie jestem trochę zawiedziony wczorajszym etapem.
Z bardzo dobrej strony pokazali się Polacy. Przemysław Niemiec był 11, Tomasz Marczyński 12 (w generalce jest już 15), a Rafał Majka dzielnie gonił razem z Valverde (oczywiście nie mógł dać mu zmiany). Po kolejny zawiódł mnie Igor Anton. Czemu ja ciągle liczę na niego? Miał być świetnie przygotowany, a wczoraj stracił kolejne sekundy. Gdyby nie pomoc kolegów pewnie straciłby pewnie więcej. W wyniku kraksy stracił też trochę Eros Capecchi.
Dzisiejszy etap typowy dla sprinterów. Pierwszą próbę dla sprinterów wygrał John Dagenkolb. Mi bardzo spodobał się w niedzielę Ben Swift, który bardzo dobrze finiszował także na Tour de Pologne.
Spróbuje za małą stawkę:
Zwycięzca etapu: Ben Swift 2,87 sportingbet ⛔
Co do par to oferta wygląda trochę słabo. Pewnie zagram coś z tego:
Lloyd Mondory - Jose Joaquin Rojas 1,71 sportingbet ⛔
Rojas na pewno bardziej znany sprinter. Na pierwszy płaskim etapie zawiódł, przyjechał daleko. Dziś pora na rehabilitację. Rywali nie m zbyt mocnych, może spokojnie wskoczyć nawet na podium. Natomiast Mondory to dla mnie trochę anonim, w niedzielę był 18. Jeśli Rojas normalnie zafiniszuję, to powinien go ograć.

Allan Davis
- Daniele Bennati 1,44 sportingbet ⛔
Wcześniej już ktoś pisał o tej parze. Typ wygląda bardzo przyjemnie. Na początek porównanie z niedzieli: Davis 2 - Bennati 10. Dla Davisa bardzo dobrą pracę wykonuję grupa Orica-GreenEdge. Bennati to już trochę taki emerytowany sprinter. To wszystko sprawia, że dzisiaj spokojnie można grać na Davisa.
 
S 145

superg

Użytkownik
Granie sprintów w takiej obsadzie chyba mija się z celem.
Ciekawe jak jutro, puści Katusza odjazd czy walka faworytów o etap. Oby ta druga opcja bo Maniek w obecnej formie może się tu pobawić w Huzara z Giro ;)
Jutro coś się pewnie zagra, takie końcówki są zwykle miłe do obstawiania.
Kursiwo na Tomka 101 ;) w parze jest z tym Garica z Caja Rural po 1.71. Dla Tomka eta idealny, w takiej formie powinno siąść spokojnie, tylko poza Vueltą to kompletnie nic nie wiem o tym Hiszpanie.
Niemiec z Henao w parze.
Poza tym na pierwszy rzut oka
Nocentini - Gadret 1 1.65
Gesink - Anton 1 1.5
Eros - Talanski 1 1.7
Alberto- Froome 1 1.75
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Etap 6
Czyli kolejny sprawdzian dla górali, znowu pewnie dojedzie max 30 osobowa grupa. Kto wygra? nie wiem :grin: ale wiem jedno oferta wystawiana przez bukmacherów nie jest do końca przemyślana.


Podjazdy:
Puerto del Oroel (159 km; długość 12 km; średnio 2,8% – kategoria 3)
Fuerte del Rapitán (meta; długość 3,8 km; średnio 5,4% – kategoria 3)
Finiszowy podjazd ma niespełna 4 km, jednak ostatnie 2 km mają maksymalnie 12% więc jest petarda ala&#39;Purito. Cy mały Hiszpan wygra jutro etap, na pewno ma wielkie szanse.
Damiano Cunego - Philippe Gilbert 1 @ 2,20 Tobet ✅ 34-53
Przecież to jest przegięcie.. Nie wiem czemu oni tak tego Gilberta faworyzują ale on jest słaby w tym roku. Ok może i Cunego też nic wielkiego nie jedzie, no ale to jest góral a nie kolarz klasyczny jak Gilbert. Na dwóch etapach górskich na tegorocznej Vuelcie Damiano był dużo wyżej niż Filip. Dla porównania na 3 etapie Gilbert był 117 ze stratą 6:42, a Damiano był 37 ze stratą 1:28 czyli ponad 5 minut przewagi. Na 4 etapie Gilbert był 136 ze stratą 15:42 do lidera, a Damiano był 25 ze stratą 1:04 czyli ponad 14 minut różnicy. Jutro będzie to samo, dla mnie ten typ to lokata, mimo tego że Damiano nie chce być liderem Lampre na tym wyścigu i jedzie tylko po wygraną etapową to jest o wiele lepszym góralem i potrafi wjeżdżać na poważne góry. A jutro na finiszu taki podjazd mamy.

Marcos Garcia - Tomasz Marczynski 2 @ 1,714 Sportingbet
✅ 35-16
&quot;Patriotyczne ale też przemyślanie&quot; Marczyński to objawienie Vuelty, jak on utrzymuje koło Contadora i nie pozwala mu odjechać to wiedz że coś się dzieje. Widać że jest w formie, nóżka jedzie i w tym momencie to zawodnik na czołową 15 na każdym górskim etapie no i też tak się spisuje na 3 etapie był 15 na 4 etapie 12. Jest dobrze jest liderem Vacansoleil więc koledzy też mu pomogą. Marcos Garcia to ten co zaliczył faila ;) cieszył się z 4 miejsca. Na pewno nie jest to kolarz na tyle równy by na każdym etapie przyjeżdżać w czubie, po pierwsze to kolarz specjalizujący się w dłuższych podjazdach a nie takich skokach jakie możemy mieć jutro. Marczyński to zdecydowanie półeczka wyżej w tym momencie i dlatego gram na Polaka, może jutro urwie jakieś podium, kto wie.​
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom