>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2013 - Paris - Nice (03.03-10.03)

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP

3 marca zaczynamy małe Tour de France, tak sobie nazywam &quot;wyścig ku słońcu&quot; czyli Paryż-Nicea. Czas leci niemiłosiernie i to już 71 edycja tego wyścigu takie małe święto przed 100 Tour de France. Jak co roku wyścig zaczynamy prologiem po Paryżu. Pierwszy etap będzie należał do sprinterów i to oni będą rycerzami 2 dnia. Drugi etap także raczej dla sprinterów, ale na finiszu kto będzie za mało skoncentrowany to przegra, dlaczego? ano dla tego że finisz to prosta droga ciągnąca się aż 4 km, więc tutaj widzę zdecydowanie przedłużony finisz. No i jeśli przedłużony sprint to może zaistnieć Bouhanni, Viviani albo taki Lars Bak. 3 etap pagórkowaty możliwa ucieczka, ale z drugiej strony jak będzie ktoś kto jest wysoko w generalce to peleton ich nie puści. 4 etap też pagórkowaty ale tu utrudnienia większe, sprinterzy tutaj zakończą swoje marzenia na przyzwoite miejsca w generalce. Istotniejsze wzniesienia na tym etapie to: la Côte de Lachaud (2ème catégorie - 4,8 km à 5,6%), la Côte de Condat (3ème catégorie - 6,9 km à 4,4%) en tout début d&#39;étape, suivies par la Côte de la Chomasse (3ème catégorie - 3,4 km à 5,1%), la Côte de Laprat (3ème catégorie - 2,1 km à 3,8%) et le Col du Rouvey (3ème catégorie - 2,8 km à 5,6%) en milieu d&#39;étape et deux côtes de 2ème catégorie dans le final de l&#39;étape : la Côte de Talencieux (2,9 km à 8,1%) et la Côte de la Sizeranne (2,9 km à 6,6%). 5 etap czyli etap królewski z finiszem w Prealpach Prowansalskich. Finisz na szczycie Montagne de Lure na wysokości 1826m. Szkoda że nie wjeżdżamy na Mont Ventoux. No ale podjazd który mamy czyli Montagne de Lure (1. kategoria - 13 8 km na 6,6%) też ma niezłe parametry tutaj w 6 lat temu Alberto Contador zjadał rywali na śniadanie na tym podjeździe. 6 etap to etap na którym trzeba być czujnym jest ciężki bo jest gdzie odjechać ale po górach jest ok 70 km do mety i tam jest szansa by się zjechać w jeden peleton. Ostatni etap czyli 7 to górska czasówka na Col d&#39;Eze gdzie będzie dym, bo dobrzy czasowcy tam minutę a może nawet i więcej nadrobią.


Rozkład jazdy:

Prologue - 3 March : Houilles ITT, 2.90 km
Stage: 1 - 4 March : Saint-Germain-en-Laye - Nemours, 195.00 km
Stage: 2 - 5 March : Vimory - Cérilly , 200.50 km
Stage: 3 - 6 March : Châtel-Guyon - Brioude, 170.50 km
Stage: 4 - 7 March : Brioude - Saint-Vallier , 199.50 km
Stage: 5 - 8 March : Châteauneuf-du-Pape - la Montagne de Lure, 176.00 km
Stage: 6 - 9 March : Manosque - Nice, 220.00 km
Stage: 7 - 10 March : Nice - Col d’Eze ICTT, 9.60 km



▶ Oficjalna strona wyścigu:
http://www.letour.fr/us/homepage_horscoursePNC.html



Zapraszam do dyskusji, podawania typów, ciekawostek o wyścigu i wszystkiego innego czego dusza zapragnie oczywiście zgodnie z ideą tego tematu.
 
szymo58 742

szymo58

Użytkownik
Trasa według mnie srednia. 4 5 i 6 etap na steephill oznaczone jako górskie a tak naprawde tylko piąty etap konczy sie dosc ciezkim podjazdem. reszte mozna nazwac bardziej pagorkowatymi gdzie powinni poszalec harcownicy.Druga kwestia to czasówka nie cale 10km duzo tam raczej nikt juz czasu po 5 etapie nie nadrobi. e: (Dawid troche chyba przesadziles z nazwaniem tego górska czasówka zerknam na profil to tam płasko troche chociaz róznica wzieniesien jest nie wiem ? )


Mimo to zapowiada sie ciekawie chociaz w tym roku jakby z mojej perspektywy lista startowa ubozsza niz rok temu. do faworytów generalki zaliczyl bym przede wszystkim Van Garderena, Chavanela. moze Fulgsang , Talansky , Jannesson (?). Wiggins w tym roku nie jedzie wiec rywale beda mieli latwiej ????
Na etapach pagórkowatych na pewno beda chcieli poszalec Voeckler i Gilbert.
ofert jeszcze nie ma w wiekszosci bukow ale mysle ze sie pojawi szczegolnie na b365. jesli nie to napisz do nich Dawid jakas wiazanke zeby sie ogarneli i dodali cos ;)
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
ofert jeszcze nie ma w wiekszosci bukow ale mysle ze sie pojawi szczegolnie na B365. jesli nie to napisz do nich Dawid jakas wiazanke zeby sie ogarneli i dodali cos
Co znowu ja, zawsze mam być ten najgorszy :?: :razz:
Wiem jedno na pewno Unibet wystawi ofertę. 365 też więc Pinnacle od nich skopiuje. Do tego Betsafe i Sportingbet wystawiają bardzo często ofertę na wyścigi i teraz powinno być podobnie.
Co do obsady specjalnie nic nie napisałem i nie napiszę dopóki nie pojawi się oferta przecież nie będę pomagał bukmacherom i szacował za nich szanse poszczególnych zawodników. Niech sami wykażą a ja tylko połapię value :razz:
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
ASO odwala manianę z profilami w tym sezonie. W Omanie też Zielona Góra była płaska w końcówce :grin: Ten profil Eze co podałeś to też z jakiejś dziwacznej perspektywy.
Tu jest normalniejsza wersja:

Stawka nie powala...
Fuglsang to ciekawy typ, myślę że na podium go stać. Ze SKY myślę o Porte. Blanco mają dobry sezon, może Gesink odpali?
 
szymo58 742

szymo58

Użytkownik
Davey ten profil co wstawilem jest nawet na oficjalnej stronie P-N ....
Nazwa wskazuje na wzniesienie wiec taki profil to rozumiem wiec jednak gorska czasowka , roznice powinny byc.
Porte faktycznie bedzie grozny w poprzednim roku wygral Voulta Algavre. czesto jest pomocnikiem w Sky gdyby czesciej mial wolna reke na pewno wygral by co nie co a tak to...Co do Gesinka czytalem z nim wywiad dosc powaznie nastawia sie na ten wyscig grono faworytow juz mamy zawezone ???? oby tylko buki tego nie doczytaly bo nie bedzie value dla Dawida he he
Ciekawostka jest to jeszcze ze najprawdopodoniej wystartuje Scarponi pierwszy wyscig po banicji przez jego druzyne ????

e: i jest oferta na b365 ale tylko na win. olbrzymie value nie spodziewalem sie az takieg kursu :O gdyby była plaska czasówka ze 20km wchodzil bym bardziej w ten typ bo nie bardzo wiem jak Porte spisuje sie na gorskich czasówkach mimo to warto sprobowac lekko Richie Porte win 26.00
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Start już jutro, obsada nawet w miarę z paroma ciekawymi jedynkami w drużynach. m.in kumpel z estońskiego podwórka Dawida czyli Taaramae.Ja sobie upatrzyłem Vacansolei bo pamiętam, że marzec poprzedniego roku był dla nich świetnym miesiącem - Westra drugi na PN, de Gendt wysoko i aktywnie, oby dwaj wygrywali etapy, ponadto ich koledzy wykonali dobrą pracę w Tirreno-Ariatico, ale niestety to był jedyny miesiąc Holendrów, w którym błyszczeli, nie mniej zaufam im również w tym roku stąd jeden longterm.

Lieuwe Westra - Richie Porte | 1 - 1,909 (Pinnacle)⛔LONGTERMKROMA

Tak jak wspominałem, Westra w 2012 na trasach we Francji ustąpił tylko Wigginsowi, oby dwie krótkie jazdy pojechał przyzwoicie, a etap górski pod Mende wygrał przed Valverde i Wigginsem.Dobrze idzie mu w tym wyścigu, również zasugerował dobrą formę w tym roku podczas Volta Alvegre gdzie ostatecznie skończył trzeci, uważam też, że skoro jest jedynką u siebie to może liczyć na swój zespół właśnie za sprawą solidnego De Genda,Boeckmansa, Leukemansa.Sky wystawia Richiego jako jedynkę, jest to dla niego szansa, ale nie widzę w nim gwiazdy tego wyścigu, przede wszytkim to wydaje mi się, że dostał dość przeciętny zespół, ze znanych nazwisk to zapewne Kirilienka, Siutsu.Z tego co czytałem to Porte starował na razie tylko w mistrzostwach Australii na czas gdzie był czwarty ze sporą stratą do Durbryge&#39;a.W miarę dobrze potrafi jeździć na czas, ale czasem zdarzy się, że w ogóle nie wyjdzie mu i straci sporo czasu.W tej rywalizacji widzę przewagę Westry dlatego typ w jego stronę - doświadczenie jak i team przemawiają za nim w PN, oby tylko Vacansoleie trafiły z formą tak jak w zeszłym roku to będzie dobrze.

Na prolog nie widzę na razie ciekawych zestawień choć bukmacherzy też nie wiedzą - Pinn daleko ma w zestawieniu Westre, Unibet uważa, że to on jest faworytem, a Sportingbet stawia na Howarda i Chavanela.Zobaczymy, może coś ciekawszego będzie wieczorem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Klasyfikacja Generalna: Nairo Quintana - Daniel Navarro 1 @ 1,75 Bet365 ⛔ 15-12

Sprawa jest prosta Navarro z Cofidisu raczej nie odegra kluczowej roli. Francuzy wystawiają mocny skład w postaci Taaramae który będzie liderem oraz Coppela i Le Mevela to będzie trio na góry. Navarro będzie gregario razem z Garcią. Quintana dla mnie podczas wyścigu stanie się nr 1 w Movistarze. Niby liderem ma być Portugalczyk Rui Costa, ale to właśnie Kolumbijczyk jeździ lepiej po wysokich górach. Na czas lepiej jeździ Quintana anieżeli Navarro. Do tego pozycja w zespole i szansa na lepszy wynik zedycowanie po stronie Nairo.
Klasyfikacja Generalna: Richie Porte - Jean-Christophe Peraud 1 @ 1,60 Sportingbet ✅ 1-3
Tutaj nie zgodzę się z Qozim, chociaż granie na Westrę jest rozsądne ale Porte ma jeden wyścig w tym roku który pojedzie na siebie i właśnie jest to Paris-Nice, nie wyobrażam sobie żeby zawiódł. Ma dobrych gregario do pomocy czyli Kiryienka, Siutsou, Zanido. AG2R raczej na początku sezonu dobrej formy nie ma, Peraud możliwe że będzie liderem, ale w składzie jest też Dupont wrazie co. Na prologu lepiej powinien poradzić sobie Porte, na górskiej czasówce Peraud może odpalić ale czy jak będzie miał już większą stratę to będzie mu się chciało? na moje nie.
 
szymo58 742

szymo58

Użytkownik
Klasyfikacja Generalna: Tejay Van Garderen - Robert Gesink 1.85 B365
krutko ale na temat
Tejay rok temu tutaj byl 5 oraz wygrał klasyfikacje mlodziezowa. w tym roku bedzie podobnie swietny na czas i bardzo dobry w górach
Gesink jak to Gesink potencjal jest ale czesto czegos brakuje jak nie pech to slabosc na jakims etapie. na czas sredni w gorach ujdzie.Smialo stawiam na mlodego Amerykanca ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Prolog: Philippe Gilbert - Tejay Van Garderen 2 @ 1,714 Sportingbet ⛔ 34-59
Dla mnie bomba. Prolog jest krótki bo zalewdwie 2,9 km, ale za to bardzo kręty i bardzo wymagający, więc tutaj nasuwa się jeden wniosek, albo inaczej jedno nazwisko Tejay Van Garderen. Krótko i na temat dostonale młody Hamerykanin spisuje się w jeździe indywidualnej na czas, oraz na krótkich prologach, np rok temu w prologu był 4. Jak jeździ Gilbert? na pewno gorzej tragedii nie ma ale to nie dla niego taka działka. Do tego przeanalizowałem sobie wyniki prologów na przestrzeni 2 lat i tam gdzie spotykali się Ci zawodnicy zawsze lepszy był TVG, no i na każdym prologu na którym startował wyglądał dobrze i kończył w TAP10. Dla mnie pewa na jutro. A czy wejdzie to już inna sprawa.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Klasyfikacja Generalna. H2h matchup: Simon Špilak v Bart De Clercq
Simon Špilak @ 1,60 Sportingbet
To ja od siebie jeszcze dorzucę taki typ. Na papierze pojedynek dwóch prospektów, choć już nie najmłodszych. Różnica jest jednak taka że Słoweniec ma już spore sukcesy i w tym wyścigu jest według mnie mocno niedoceniany. Podobnie zresztą było w poprzednich edycjach. Dla przypomnienia w 2012 r. zajął miejsce tuż za podium (zabrakło ledwie 14 sekund do 3 miejsca), a w 2011 był tutaj był trzynasty. Z kolei Belg kończył te zawody w poprzednich latach na 110-tym i 72 msc. Oczywiście to tylko statsy. Belg przynajmniej na papierze powinien być liderem swojego zespołu, a Špilak ma w zespole Mienszowa ale myślę że na tym etapie sezonu będzie miał wolną rękę. Zwłaszcza, że ten wyścig zawsze traktuje poważnie, a Rosjanin ma pewnie inne priorytety. Słoweniec jest według mnie nieco lepszym kolarzem na takie wyścigi bo jest lepszym góralem, a na takiej czasówce jest w stanie nawet jeszcze dorzucić. Kursy padły, ale moim zdaniem i tak warto.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Przyjęło się, że ci którzy dostają jedynki to są liderami zespołów, tak samo jest ze Spilakiem i to raczej Menchov będzie na niego pracować także zapewne Słoweniec będzie liderem, co prawda nie jest to kolarz pierwszej linii ale w parze z De Clecrquem nie wygląda źle.Niezłych też ma kompanów - Menchov, Losada, Trofimov, Vorganow.
Też jestem ciekawy postawy Blanco - jak Gesing nie upadnie gdzieś to może być wysoko, ponadto jedzie też Krujswik, dobry pomocnik Tjallingi.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Z uśmiechem na ustach kolejny raz przeciw Argos.
Kittel - Nacer 2 1.85 b345 ⛔ pechusia ciąg dalszy. tyle
Kittel w tym sezonie to powinien na rowerku stacjonarnym jeździć. Jakakolwiek zmarszczka czy wiatr go niszczy. A tu końcowe 400 metrów w okolicach 5%, pomijając wcześniejsze podjazdy. W takiej końcówce nie widzę szans dla Niemca w porównaniu do Francuza, który potrafi przetrzymać takie końcówki, do tego pewnie będzie pilnował czoła by obronić koszulkę lidera.
Zbyt wysoki jak dla mnie kurs na Matthewsa - 40 w unibecie, brakuje mi w kolarstwie typów na TOP10
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Też chciałem sobie użyć i pojeździć po Kittelu, ale DW mnie uprzedził.Jak to w zwyczaju Niemiec się znów obsrał i dojechał ze stratą do mety, mimo, że był faworytem.Wygrał dobrze dysponowany w tym sezonie Nacer z FDJu.Jutro słabe h2h z Kittelem bo tylko po 1,85 [ a dziś było 3,00 ],ale i tak warto bo lider WORLDTOUROWEJ drużyny jaką jest Argos jest beznadziejny w tym momencie sezonu, też sobie pykne typ Daweja. Nigdzie nie ma ma zakładu na Kittel top3 NIE, ale warto by to zagrać bo końcówka lekko pod górę także taka dobra dla Matthewsa, Bozica.Właśnie w Bozica bym celował, ale nie ma jakiejś wyrazistej pary także tylko Bouhanni z Kittelem, ale kurs już leci na pysk i można łapać z 1,50.Później może coś wymyślę.

Nacer gleba :.
 
adrians-71951 228

adrians-71951

Użytkownik
Na PaddyPower można złapać 2.1 na Bouhanniego z Kittelem tyle,że śmieszny limit jest w tej chwili na ten zakład.Ja mogę max.40 euro tam postawić.
 
szymo58 742

szymo58

Użytkownik
Bouhanni lezy kiepsko z nim , po wysicgu . na llive value w b365. plaska koncowka bedzie sprint chavanel musi byc w czubie dla gilberta to bez znaczenia ktory przyjdzie. szanse 60 /40 %
Sylvain Chavanel v Phillipe Gilbert - Paryż-Nicea 2013 - Etap 2 2.30 - 1.55
Izzy 16 - 38 ✅✅✅✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +37
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Tony Gallopin - Geoffrey Soupe 1 @ 1,85 Bet365/Unibet ✅ 49-77

Trochę przegrany typ na prolog podciął mi skrzydła bo liczyłem że spokojnie wejdzie i będzie budżet na granie tego wyścigu, no ale TVG zawiódł na całej linii. Jutrzejszy etap bardzo trudny, tzn wymagający sporej czujności wśród zawodników którzy mają zamiar się liczyć na jutrzejszym etapie, a jak i na jutrzejszym to w KG, bo sprinterzy poodpadają i będzie jutro zmiana lidera. 3 trudne podjazdy:
Km 85,5 – Col de Potey (3,3 km; 5 %) – Kategoria 3
Km 95,5 – Côte de la Forêt de la Comté (3,5 km; 3,8%) – Kategoria 3
Km 155,0 – Côte de Mauvagnat (2,7 km; 6,7%) – Kategoria 2
Odnośnie typu, Gallopin w tym momencie jest liderem RadioShack kurde ma na prawdę dobry sezon, dobra jazda w Omanie i Katarze zawodnik o ciekawej charakterystyce bo w górach radzi sobie nieźle a i na szybszych etapach potrafi zająć dobre miejsce. Do tego jutro 15 km przed metą trudny podjazd on się tam utrzyma ale taki Soupe niekoniecznie musi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Trochę gór, ale ostatecznie jutro finisz lekko w dół, ale walki nie powinno zabraknąć.

Końcowe km :


Sylvain Chavanel - Robert Kiserlovski | 1 - 1,50 (Sportingbet)✅

Krótka piłka.W Omedze numerem jeden na ten wyścig jest Sylvain i na razie spisuje się świetnie - dziś wysokie miejsce, pilnuje jazdy, jest bardzo aktywny, jutro na pewno nie da się ujechać a i moc na tę końcówkę mieć będzie także nawet w najlepszym wypadku zgarnie etap - ponadto co ważne to Omega pracuje na swoich liderów, jak trzeba to Bonnen pociągnie, po za nim Meersman, De Weert, Maes bardzo fajni do pomocy.Co do jego rywala, Kiserlovskiego, raczej nie jest liderem na ten wyścigu, a wykreowała go wysoko sytuacja w wyścigu, bardziej dawałbym szanse Klodenowi.Nie mniej raczej nie liczę, że będzie mieć start jutro do najlepszych włączie z Westra, Porte czy Chavanelem, który jak widac po etapach bardzo jest nakręcony na PN także moim zdaniem jutro bardzo wysokie miejsce Francuza i na pewno przed Chorwatem.
 
szymo58 742

szymo58

Użytkownik
Tony Gallopin v Philippe Gilbert 1.60 - 2.20 Sportingbet

dzisiaj wieksze górki jak wczoraj zatem trudniejsza trasa.Gallopin wczoraj stracil minute co pokazuje ze jednak jego umiejetnosci jazdy po gorach sa dosc przecietne. Zaczely sie etapy na ktorych Belg musi sie pokazac bo za bardzo juz innych okazji w tym wyscigu nie bedzie. dzis licze na niego etap mu pasuje idealnie ,forma &quot;w miare&quot;, bedzie wysoko.
I zzy ✅✅✅ 60 - 40
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Bet365 i pinn ostro polecieli. Westra w parze z Chavanelem :O Przecież jutrzejszy etap jest za trudny żeby Francuz był w stanie utrzymać się w czołówce, gdzie Westra napewno będzie, bo wygląda że jest w dobrej dyspozycji na początku sezonu. No ale niestety już spadło do 1,30 i 1,39 i do grania tylko AKO. ✅ ✅ ✅
Co powiecie o parze Quintana-Gesink? ✅ Nairo dziś potracił sporo przez kraksę ~ 2 minuty, ale jutrzejszy etap wydaje się być idealny na odrobienie części, a może nawet większości strat do czołówki? Kurs nawet spory i nie wiem czy buki przypadkiem nie liczą, że się podpali czy coś?
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Jutro zaczynamy prawdziwe ściganie w PN. Montagne de Lure oj będzie ciekawie.
Tak to wygląda:
http://www.youtube.com/watch?v=J0YmrXTC1b0

Co tu dużo mówić będzie selekcja od tyłu. Faworytem bukmacherów jest Quintana, chyba lekko na wyrost, ale dzisiaj Kolumbijczyk stracił trochę czasu i jak myśli o dobrym wyniku to musi być atak.
Richie Porte - Lieuwe Westra 2 @ 2,10 Sportingbet ⛔ 1-6
Porte stać na wiele, ale jutro będzie bardzo ciężko. Ja się nie spodziewam ataku ze strony Australijczyka. Moim zdaniem skupi się tylko na tym by dojechać razem z najlepszymi, bo on może sporo zrobić na czasówce. Zespół ma mocny ale raczej prym będzie wiodła drużyna lidera czyli Garmin. Westra na góry ma równorzędnego partnera czyli De Gendta, zawsze jazda na dwa fortepiany kiepsko wychodzi drużynom i dlatego De Gendt jedzie jutro na Westrę, bo taki był plan przed wyścigiem. Wysoko mogą jutro być pierdoły z Blanco czyli Gesink i Krujswijk więc może jakaś koalicja Holendrów się utworzy i dojdzie do jakiegoś ataku ;) Reasumując Porte raczej równe tempo i utrzymanie koła z najlepszymi, Westra próba ataku tak to widzę.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom