>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2013 - Tirreno - Adriatico (06.03 - 12.03)

Status
Zamknięty.
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
TIRRENO - ADRIATICO 2013


06.03 1. etap - TTT - San Vincenzo - Donoratico: 16,9 km
07.03 2. etap - San Vincenzo - Indicatore (Arezzo): 232 km
08.03 3. etap - Indicatore (Arezzo) - Narni Scalo: 190 km
09.03 4. etap - Narni - Prati di Tivo: 173km
10.03 5. etap - Ortona - Chieti: 230 km
11.03 6. etap - Porto Sant&#39;Elpidio - Porto Sant&#39;Elpidio: 209 km
12.03 7. etap - ITT - San Benedetto del Tronto: 9,2 km


Oficjalna strona wyścigu - KLIK

Składy ekip - KLIK

Informacje o trasie wyścigu - KLIK


Za Unibet :


Przed nami kolejny etapowy wyścig, drużyny od paru dni ścigają się we Francji, jutro przyjdzie czas na Tirreno Adriatico we Włoszech, tytułu broni Nibali, ale już będzie ponownie o niego walczyć w nowej ekipie - Astanie.Prócz niego światowa elita kolarska - Froome, Contador, Purtio Rodriguez,Cancellara, Cunego, Sanchez, Sagan, Evans czy Cataldo.Bardzo mocną obsadę skompletowali organizatorzy, ponadto sama trasa urozmaicona - każdy znadzie coś dla siebie, ale końcowe rozstrzygnięcia powinny zapaść na odcinkach 4 i 5 oraz na indywidualnej czasówce w ostatni dzień.Zapraszam do dyskusji.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Klasyfikacja Generalna: Wouter Poels - Jonathan Castroviejo 1 @ 2,00 Bet365 ✅ 10-14
Na generalkę gram tylko jeden typ. Zdecydowanie w tej parze lepszy jest zawodnik drużyny Vacansoleil czyli Wouter Poels. Holender ma być liderem drużyny na wyścig we Włoszech, bardzo dobrze spisuje się w jeździe indywidualnej na czas, do tego po górach jeździ zdecydowanie lepiej niż rywal. Jeden minus to gorsza drużyna na TTT bo Movistar jednak w tym aspekcie jest lepszy niż Vacansoleil. Poels do pomocy w górach ma Marczyńskiego i Lagutina i jest duża szansa że zamelduje się w TOP10 wyścigu. Np rok temu był ogólnie 8. W tym roku jeździł w Portugalii i wyglądał dobrze. Castroviejo to zawodnik raczej lepiej jeżdżący na czas anieżeli po górach. Na moje oko to on na 4 i 5 etapie najzwyczajniej w świecie się ukręci bo Prato di Tivo - 14,6-kilometrowy podjazd to dla niego za dużo do tego 5 etap Passo Lanciano. No nie ma opcji żeby się nie ukręcił. Do tego pozycja w zespole słaba, bo jadą Cobo, Amador, Inxausti czy nawet Capecchi. Vacansoleil to drużyna która najlepszą formę ma na wiosnę i dlatego liczę że Poels pojedzie bardzo dobry wyścig.
1 etap:

Zwycięzca TTT? Team Garmin-Sharp @ 23,00 Sportingbet ⛔ 16 ????
TOP 3 TTT? Team Garmin-Sharp @ 6,00 Sportingbet
⛔
Dlaczego aż tak cenię drużynę Garminu? Odpowiedź jest krótka do Włoch zabrali 8 swoich najlepszych zawodników specjalizujących się w jeździe na czas. Po to aby właśnie wygrać ten pierwszy etap czyli drużynową czasówkę. Na TA miał wystąpić Wegmann, ale został zesłany na PN a oto treść i powód:
Wegmann zesłany na Paryż-Nicea Chciał wystąpić w Tirreno-Adriatico, ale zamiast tego pojawi się na trasie Paryż-Nicea. Fabian Wegmann musiał zmienić nieco swoje plany startowe. Trzykrotny mistrz Niemiec „poświęcił” się, ponieważ „wyścig dwóch mórz” rozpoczyna się drużynową czasówką, a Wegmann wybitnym czasowcem nie jest. Jego zespół Garmin-Sharp planuje wygrać pierwszy etap T-A: - Na starcie stanie naszych ośmiu najlepszych czasowców. Start w Nicei też jest fajny, ale we Francji figla może splatać pogoda. Podczas Tour de Haut Var 32-latek zaliczył upadek doznając otarć na udzie: - Średnio jestem zadowolony z mojego początku sezonu. Pora pokazać się z lepszej strony.
Dla mnie kursy na wygraną Garminu są zdecydowanie przeszacowane, o wygraną będzie ciężko bo Omega ma genialny skład, ale pozycja na podium to według mnie zasrany obowiązek mając takich zawodników na czas czyli Dekkera, Dennisa, Farrara, Huntera, Martina, Navardauskasa, Nuyensa czy Rosselera. Dla mnie skład bomba jak wkręcą tempo to zniszczą system. Rok temu na tej samej czasówce byli na 3 miejscu, ale skład mieli gorszy, do tego w tym roku mocno pracowali w tunelo aerodynamicznym i jutro może być tego pozytywny skutek.

Omega Pharma-QuickStep - BMC Racing Team 1 @ 1,72 Unibet ✅ 1-3

Tony Martin, Michał Kwiatkowski to są najlepsi czasowcy w tym wyścigu i obaj jadą w 1 drużynie, czyli mieszanka wybuchowa. Jutro przegrają tylko z Garminem. Oprócz tej dwójki jedzie szybko Cav i Steegmans, oraz Stybar, Terpstra i Veltis czyli też dobrzy czasowcy. BMC też mocne na czas ale nie aż tak, Phinney to najlepsze ogniowo. Evans też w formie, ale poza nimi to ciężko powiedzieć na co stać resztę. W tym roku mieliśmy 1 czasówkę drużynową w Katarze. BMC ją wygrało ale jechało podobnym składem jak teraz, Omega była 3 ze stratą 10 sekund ale jechali co najmniej drugim garniturem i bez Martina i Kwiatka. Dla mnie fajny typ i kurs też nawet niezły.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Propsuje typ w generalce,nie rozumiem zestawienia Pouelsa ktory jest solidny,zas Castroviejo to chlopak na czasowki.O ile w TTT ukreca pare sekund i na ostatnim etapie tez pare sekund to w gorach nie da rady takze sam to pogram bo podwojenie kapitalu jak najbardziej mozliwe.
Bukmacherzy ociagali sie z oferta na jutro wiec nic nie gram bo juz mobilnie pisze ale longterm na prawde fajny.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Wow, ależ obsada w tegorocznym T-A. Nie ma co w ogóle porównywać do Paris-Nice. No ale jak ma być inaczej skoro zeszłoroczny triumfator tego wyścigu postanowił w tym roku obrać kurs na wyścig dwóch mórz. I właśnie zakład na Niemca mnie tutaj mocno zainteresował. Mianowicie:
Tony Martin vs Michał Kwiatkowski 1 @ 1.885 Pinnacle
To jest jakaś pułapka czy ja tutaj czegoś nie rozumiem? Martin przekształca się powoli z wybitnego czasowca na coraz lepszego kolarza wieloetapowego. W tym roku wygrał np. Volta Algarve gdzie Kwiatkowski był drugi ;) Co prawda wielkich gór tam nie ma, a na jedynym górzystym etapie Polak był lepszy o 6s. ale T-A to priorytet dla Niemca.
Jednym z celów Martina w pierwszej połowie sezonu jest zaplanowane na drugi tydzień marca Tirreno-Adriatico. Już cztery razy miałem okazję startować w Paryż-Nicea i nadszedł czas, żeby coś zmienić w programie - powiedział 27-latek. W Tirreno są dwie bardzo fajne czasówki, w tym jedna drużynowa, co sprawia, że ten wyścig jest dla nas szczególnie interesujący. Mam nadzieję, że będziemy mogli tam powalczyć o zwycięstwo.
Chciałbym dobrze zaprezentować się w takich wyścigach jak Tirreno-Adriatico czy późniejsze Tour de Romandie, bo właśnie tam będę się przygotowywać do udziału w lipcowym Tour de France. Oczywiście celem samym w sobie jest dla mnie wygrywanie w wyścigach etapowych, nie tylko na etapach jazdy na czas
- dodał.
Tegoroczna edycja wyścigów dwóch mórz wydaje się być idealna dla Martina. Rywalizację otworzy drużynowa jazda na czas na dystansie niespełna 17 kilometrów, a ostatnim etapem będzie z kolei indywidualna jazda na czas po trasie liczącej 9.2-kilometra. Mimo najlepszego nawet przygotowania Martin nie będzie miał gdzie zyskać zbyt dużo czasu na takim krótkim dystansie, dlatego bardzo ważne będzie, by nie &quot;zgubił się&quot; na etapach ze startu wspólnego i pilnował najgroźniejszych rywali - m.in. Vincenzo Nibalego (Astana) i Alberto Contadora (Team Saxo-Tinkoff).
Michał wielki talent, z którym osobiście wiąże duże nadzieję ale taki wyścig to chyba jednak za wcześnie na niego? Jadą w jednym teamie. Martin powinien być liderem. Są dwa etapy górskie, ewentualne straty nie powinny być duże, a na krótkiej co prawda czasówce (9.2 km) może to spokojnie nadrobić. Bet365 wystawił 1,75.
E:/ Dawid, ja nie mówię żeby Martina porównywać do Contadora czy Nibalego. Absolutnie. Tekst który zacytowałem pochodzi z procycling. Aczkolwiek Martin, podobnie jak Polak jeździ co raz lepiej w górach. Czy Velits jest w tej chwili na tyle lepszym góralem żeby to on miał być liderem? Nie sądzę. Jednak na czas nawet w najlepszej formie jest sporo słabszy, a w przeciwieństwie do Niemca nie przygotowywał się na ten wyścig i nie ma takiej pozycji w zespole. Terpstra i na czas i na górach znacznie słabszy od Martina. Przecież to specjalista od klasyków, a nie wyścigów wieloetapowych ...
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Odnośnie Kwiatkowskiego to można powiedzieć tyle że mocno trenował jazdę w górach, na Volta ao Algarve na podjazdach wyglądał dobrze, nawet lepiej niż Martin. Tutaj wzniesienia są dużo większe i Martin w życiu nie może być przyrównywany do Contadora czy Nibalego jeśli chodzi o generalkę. Ja uważam że liderem Omegi w tym wyścigu będzie albo Velits albo Terpstra. Martin dołoży Kwiatkowi na czasówce ok minuty ale kto potraci więcej na 4 i 5 etapie to nie mam zielonego pojęcia i nawet nie odważę się strzelać ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
szymo58 742

szymo58

Użytkownik
&quot;We have a strong group of riders led by UCI World TT Champion Tony Martin, and Michal Kwiatkowski who is also good in the TT&quot;

Czyli na Tirreno razem z Tonym jestem liderem ????

kwestie liderów macie rozwiazana :p
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Płaski etap jutro, dość długi bo to 230 km, ale jest parę ciekawych betów, a i obsada nie byle jaka bo cała śmietanka sprinterów ściga się we Włoszech.

Arnaud Demare - Gerald Ciolek | 1 - 1,50 (Sportingbet)⛔

Podoba mi się ta para.Stawiam na młodego Francuza, który radzi sobie coraz lepiej na finiszach.Nie jest to jeszcze klasa Cava czy Greipela, ale ogień w nodze ma i potrafi wysoko skończyć mimo, że jego drużyna nie jest aż tak mocna aby pomagać na finiszu, ale sam Demare zakręci się wokół kogoś mocnego i pojedzie na kole przez co fajnie odskoczy.Zasygnalizował dobrą formę na początku roku w TDU gdzie był drugi za Greipelem, ponadto również drugi niedawno w kryterium na Południu Francji, ponadto w Samym nie finiszował bo miał problemy z kołem.Nie mniej Arnaud jest liderem FDJ na płaskie etapy.Co mogę powiedzieć o Ciolku - znany kolarz z jazdy w Quickstepie, Milram, a dziś jeździ w jakiejś afrykańskiej ekipie, o której pierwszy raz słysze.Jest najbardziej znanym kolarzem jak i liderem na wyścig, ale mówiąc nieładnie - jaka ekipa taki lider więc i Niemiec nie zachwyca, mało jeździ, parę dni temu wygrał Driedaagse van West-Vlaanderen 2013, ale obsada była tak marna, że zdziwieniem byłoby jeśli nie wygrałby.Raczej nie jest to sprinter na walkę o pierwsze pozycje na płaskich etapach bo po prostu jest za słaby, nie liczę na niego w kontekście walki jutro o najwyższe pozycje stąd typ na Demare, który będzie w czubie i zapewne wyżej niż starszy Niemiec.

Matthew Goss - Tyler Farrar | 1 - 1,60 (Sportingbet)✅

Numerem jeden w wyścigu dla Orici jest Goss, ale to nie dziwi bo ich cała kadra to sprinterzy, całkiem solidny początek sezonu dla Australijczyka bo kilka miejsc na podium, pokuszę się o stwierdzenie, że zaraz za Gorylem i Cavem najszybszy kolarz w stawce i jak jest w formie to może nawiązać walkę o wysokie pozycje.Co mi się też podoba to ma fajny zespół do pomocy na czele z O&#39;Gradym, Lancasterem i przede wszystkim Impeym także pomoc dość solidna i jakiś pociąg mu stworzą.Farrar to w tym sezonie straszny niewypał, Dawid jakiś czas temu pisał, że przerzuca się Jankes na klasyki, wyszło mu to bardzo marnie, startował w bardzo słabych wyścigach gdzie też nie do końca spełniał oczekiwania.Garmin średnią ekipą jest w TA, ma w sumie fajnie pomocnika jakim jest Hunter, ale nie liczę, że przy takich zawirowaniach Farrar będzie na tyle gotowy aby ograć Gossa, a w dodatku Matthew jest po prostu znacznie lepszym sprinterem.

Kusi mnie jeszcze sporo zakładów bo par jest masa, a i niektóre bardzo ciekawe, ale te dwie uważam za priorytetowe i najlepsze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Matthew Goss - Tyler Farrar | 1 - 1,60 (Sportingbet)
Granie przeciwko Farrarowi na sprinterskich etapach zawsze w cenie. Ja również pobieram ten typ. Tak jak Qozi wspomniał Farrar to co najmniej jedna półka niżej niż Goss. A i po czasówce Orica jest wysoko w przeciwieństwie do Gazowców.

Post nr 2000 w dziale.

 
Otrzymane punkty reputacji: +2
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Na szybkości.
Pierwsza konfrontacja. Nie chce mi się bawić w h2h między Cavem a Gorylem, bo jak dla mnie na 94,5 % wygrywa jeden z nich. Więc próbuje sobie na etap dla Greipela po 3.50, więc kurs dużo lepszy niż w h2h.
Cavendish ma chyba po raz pierwszy w tym sezonie jakiś sensowny pociąg, choć bardziej podoba mi się skład Lotto na sprinty w końcówce Henderson i Roellandts. Myślę że na ostatnich 2 km to oni będą rządzić, bo w Omedze tylko Czołg Stegmans z sensowniejszych rozprowadzaczy. Jeśli Lotto wszystko dobrze rozegra, to Cava może mieć problem z wyjściem z koła Greipela ;)
???? byle do Giro
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Peter Sagan - Matthew Goss 1 @ 1,60 Unibet ✅ 1-5
Jutro faworyci będą jechali tak zachowawczo, bo jak się pomyśli o Prati di Tivo które czeka w sobotę można dostać zawału. Wysoko widzę jutro Sagana i Mosera. Żadni tam sprinterzy bo Ci się ukręcą na amen. Taki Goss, Cav i Greipel. 20 km przed metą mamy dwa podjazdy w sumie jeden dość długi bo aż 8 km. Niby dużych procentów nie ma ale... 0,5km odcinek na 8%, 1km na 5%, średnio ok 4% ma cały podjazd i to jest na 19 km przed metą. Później 4 km przed metą mamy podjazd 1km o nachyleniu 5% i tam definitywnie odpadają typowi sprinterzy. Sagan to zawodnik idealny na takie etapy, on potrafi przejechać takie hopki w przeciwieństwie do Gossa. Jeśli np Goss by się utrzymał to Sagan jest równie szybki na finiszu. Goss dzisiaj wygrał więc zrobił swój cel. Sagan w gazie i liczę że jutro zatrolluje na finiszu jak to ma w zwyczaju.
http://www.gazzetta.it/Speciali/TirrenoAdriatico/2011/it/download/info_tappe/3/T03_alt.jpg
 
szymo58 742

szymo58

Użytkownik
Robert Vrecer - Tomasz Marczyński 2.30 1.65 B365
Tomek dzis miał pecha m usial zmieniac rower na kilka kilometró w przed meta.przygotowany jest dobrze spokojnie jutro powinien dos c dlugo utrzymac sie w glownej grupie na Prati di Tivo. Jego rywal to nowy nabytek Euskaltelu raczej bez jakis szczegolnych umiejetnosci bedzie izzy ;)
pierwsza wtopa na fo rum ⛔⛔⛔ 55 - 80
Po doscignieciu przez pelet on odpuscil totalnie Polak stad g orsze miejsce. ucieczka popsul a typ .Lepiej bylo zagrac Kwiatka z Martinem nad czym s ie wahalem ale coz mowi sie trudno
 
Otrzymane punkty reputacji: +35
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Robert Vrecer - Tomasz Marczyński 2.30 1.65 B365
Tomek dzis miał pecha m usial zmieniac rower na kilka kilometró w przed meta.przygotowany jest dobrze spokojnie jutro powinien dos c dlugo utrzymac sie w glownej grupie na Prati di Tivo. Jego rywal to nowy nabytek Euskaltelu raczej bez jakis szczegolnych umiejetnosci bedzie izzy ;)
Co prawda Marczyński jedzie treningowo TA, ale na Asyżu też jechał treningowo a wiemy jak się skończyło ;) Do tego jak on nie pomoże Poelsowi to Holender będzie miał trudną przeprawę, bo sam Lagutin nie wprowadzi Poelsa na Prati di Tivo. Marczyński przy końcówce gdzieś z bastuje ale Słoweniec dla mnie jest lekkim noł nejmem i raczej nie on będzie pomagał Samu Sanchezowi. Pobieram również ten typ.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Miałem już zagranego Frooma na wygraną w TA, ale dorzucę sobie h2h na tym kluczowym etapie. Buki trochę szaleją bo Contador, Froome i Purito w różnych konfiguracjach jako faworyci i wciąż to się zmienia ;p
http://www.youtube.com/watch?v=ecJRZeyCg2o
po 22 minucie zaczyna się zabawa. Po kryzysie ruszył jak na Pena Cabargę z Vuelty 2011. Dzicz. Jak to zobaczyłem, to już ostatecznie przeszedłem na ciemną stronę mocy. Jak dla mnie będzie on kroczył ścieżką podobną do Wigginsa sprzed roku...
Froome - Contador 1 1.92 unibet ✅ KWIATEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEK :!: a ja go w PCM kiedyś na bruki trenowałem ;p
Bertie znów ma porządną ekipę i na brak klasowych pomocników nie powinien narzekać, ale na SKY z Kolumbijskim duetem to jednak troszkę za mało.
Dużo muczy, mało mleka daje, tak wygląda jazda Contadora od powrotu. Efektowne to jest, ale często nie wypala. Chyba najsłabsza skuteczność ataków Hiszpana z całej jego poważnej kariery, a za zbyt wczesny atak na SKY można sporo zapłacić, no i kolejny symptom Contadorowej impotencji -&gt; przeliczanie się z siłami. 3 lata temu nie do pomyślenia.
Jeśli miałoby dojść do sprintu między nimi, to też większość z nich wygrywa Kenijczyk.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Peter Sagan - Moreno Moser 1 @ 2,75 Bet365 ✅ 32-36
Przesada ten kurs. Dwóch zawodników z Connondale, chociaż nie nie mogę się przyzwyczaić dwóch zawodników z Liquigasu. Jutrzejszy etap może mieć różne oblicza, bo przy końcówce czeka nas ściana 12%, w pewnym momencie jest 19% :!: Ale do rzeczy, rok temu na tym podjeździe Sagan wygrał etap, przed Kreuzigerem i Nibalim, pamiętam jak Nibali robił mu podkładkę a Peter uderzył w odpowiednim momencie, teraz może być podobnie z tym że podkładkę zrobi Moser. Moreno jest co prawda w dobrej formie, ale jednak większy fejm w zespole ma Sagan i to on powinien jutro powalczyć o wygraną z Purito.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Peter Sagan - Joaquim Rodriguez 1 @ 1,75 Sportingbet ✅ 1-3

Nie rozumiem zestawienia tych zawodników do jednego H2H. Zawodnicy o zupełniej różnej charakterystyce a profil jutrzejszego etapu zdecydowanie przemawia na korzyść Sagana. Jutrzejszy teren mocno pofałdowany, jednak co poniektórym chyba przysłoniła oczy wygrana Purito na dzisiejszym etapie. Jutro nie ma takiej ściany gdzie Purito może odskoczyć i nie ma takiej ściany gdzie Sagan się ukręci. Jutro etap zgarnia ktoś z trójki Sagan, Moser, Flecha ewentualnie Slagter. Kolejna sprawa jest taka że Sky ma już wygrany wyścig i wątpię że jutro odkręcą takie tempo jak dzisiaj bo w końcu samego Frooma ujadą te ch**ozy z Kolumbii :cool:
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Na ITT według mnie parki dobrze poustawiane. Jedynie 2 typki mi się spodobały:

Maciej Bodnar - Jens Mouris 1 @ 1,709 pinnacle i 1,65 bet365 ⛔ ⛔ ⛔
aż 13 sekund ...
Początkowo wydawało mi się, że buki tutaj zbytnio faworyzują Polaka. Bo obaj prezentują podobne umiejętności. Np. na tej samej trasie Maciek był 20 rok temu i 13 msc. dwa lata temu. Mouris był 29 rok temu, ale stracił tylko 6 sekund do Polaka. Ale już na &quot;dłuższych krótkich ITT w Eneco Tour (17,4 km) i Tour de Slovenie (17,2 km) lepszy był Holender. I tutaj dochodzimy do sedna. Maciej jeździ dla włoskiej ekipy Cannondale i ten start jest dla niego ważniejszy niż dla Holendra, który ma być w formie w innym momencie sezonu (pewnie czerwiec i letnie miesiące). Dzisiaj Polak przyjechał w grupie z Moserem, podczas gdy Holender był razem z pięcioma innymi kolarzami w ostatniej grupie. Na poprzednich etapach było podobnie. Bodnar dość wysoko, przyjeżdzał w dużej grupie, podczas gdy Holender &quot;dołował&quot;. Dwa lata temu było też podobnie i Holender nawet zrezygnował ze startu w czasówce. Można to odczytywać w dwojaki sposób. Według mnie, Polak jest po prostu w lepszej dyspozycji na początku sezonu. Podobnie było w zeszłym roku i na finałowej czasówce lepszy był nasz zawodnik.
E:/ Tak to jest jak człowiek się spieszy. Jutro czasówka nieco poniżej 10 km.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Michał Kwiatkowski Top 3 ITT @ 3,25 Bet365 ⛔ 8
Wiedziałem że zagram na Kwiatkowskiego, miałem tylko dylemat z kim, pod uwagę wchodzili Boom i Froome ale stwierdziłem że to może być takie 50/50 z każdym z nich, więc zagram odważniej na pozycję na podium w czasówce. Jest tak Martin który wygra, a o dwa pozostałe miejsca powalczą Kwiatkowski, Froome, Cancellara i Boom. Kurs nawet fajny jak na TOP3. Michał wie że jest szansa na TOP3 w całym wyścigu ale jutro trzeba urwać taki czas że hoho. W tym roku jechał 2 razy w czasówkach, w Portugalii był 2 ale tam było 35 km, natomiast w Argentynie na 20 km był 3. Tutaj jest w formie, Froome i Cancellara po dzisiejszym etapie są ukręceni na amen. Jest duża szansa na powodzenie tego typu, no i patriotyzm też podpowiada żeby grać na zawodnika Omegi.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Krótkie podsumowanie z mojej strony. &quot;Granie&quot; na razie odpuściłem, ale śledziłem wyścig dość uważnie. Przede wszystkim z racji bardzo dobrej jazdy Polaków. Michał Kwiatkowski zajął czwarte miejsce w generalce tracąc tylko sekundę do podium. Dziś bardzo dobra czasówka w jego wykonaniu - pokonał samego Contadora. Widać, że &quot;Kwiatek&quot; to spory talent i możemy liczyć na jego kolejne dobre wyniki w tym roku.
Z Top-10 wyścig ukończył także Przemysław Niemiec. Cieszę się, że wyścig rozstrzygnął się na trudnych etapach, a nie na czasówce. Vicenzo Nibali zasłużył na triumf w wyścigu.
A już w niedzielę Mediolan - San Remo. Pewnie pokuszę się o jakieś typy.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Zabrakło sekundy do jakiegoś tam Contadora :grin:
Cóż wyścig kapitalny. Chyba najlepszy z tych kilku etapówek. Nibali jest kozakiem i przechytrzył wszystkich. Kolumbijczycy sami ujechali Frooma i dlatego nie wygrał. Zdecydowanie przesadzali na podjazdach ;)
Wnioski:
1. Dwóch Polaków w TAP10 wyścigu to rewelacyjny wyścig patrząc na to jaką mieliśmy obsadę. Na pewno ogromny plus dla Kwiatkowskiego za jazdę w górach i plus dla Omegi za postawienie na Polaka oraz dobór taktyki na górskich etapach czyli trzymanie się Urana, Henao i Frooma.
2. Sagan, Santamborgio, Amador, Poels i Horner ich trzeba wyróżnić. Ja kompletnie nie stawiałem na tych zawodników i nie liczyłem że osiągną tak dobre rezultaty.
3. Contador nie ma już takiego skoku jak w 2007 roku. Przy takiej trasie i przy formie z tamtego czasu to w generalce miałby gdzieś 5 minut przewagi nad pozostałymi. Ale jak on potrafi zrobić wyścig to nie ma uja we wsi. Jest Alberto i są emocje i o to chodzi.
3. Na minus były Rabobank a obecnie Blanco. Mollema i Slagter bardzo przeciętnie oprócz jednego etapu Bauke Mollemy gdzie potrafił osiągnąć dobry wynik. W ogólnym rozrachunku bardzo, bardzo kiepsko.
4. Evans tak samo jak Tidzej van Garderen czyli forma raczej w BMC szykowana na Tour de France. Bo teraz strzelał aż miło.
5. O Schlecku nie wspomnę bo to nieudacznik. Nie ma EPO i nie ma Szleka.
6. Spartakus Cancellara chyba już z czasówkami dał sobie spokój, ale liczę że w klasykach pokaże się z dobrej strony.
Ogólnie w wyścigu Ci co mieli pokazali się z dobrej strony, oprócz wyjątków które wyżej wymieniłem. Czekam na Wasze komentarze ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom