>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2013 - Volta Ciclista a Catalunya (18.03-24.03)

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP

▶ Rozkład jazdy:
Etap 1: Calella – Calella, 159,3 km.
Etap 2: Girona – Banyoles, 160,7 km.
Etap 3: Vidreres -Vallter 2000 , 180,1 km.
Etap 4: Llanars (Vall de Camprodon) – Port Ainé (Pallars Sobirà-Rialp), 217,7 km.
Etap 5: Rialp – Lleida. 156,5 km.
Etap 6: Almacelles – Valls, 178,7 km.
Etap 7: El Vendrell – Barcelona (Montjuic), 122,2 km.


Kolarze w ciągu siedmiodniowej rywalizacji będą mieli do pokonania 1175,2 km. Wyścig rozpocznie etap wokół nadmorskiej miejscowości Callela. Na prawie 160 km odcinku na kolarzy czeka kilka premii górskich, w tym Alt del Montseny (1 kategoria; 6 km; 5,6 %). Drugi dzień to etap Girona – Banyoles, który powinni na swoją korzyść rozstrzygnąć sprinterzy. Prawdziwe ściganie powinno się rozpocząć w środę, podczas odcinka Vidreres -Vallter 2000. Zawodnicy będą mieli do pokonania 180 km, z metą usytuowaną w kurorcie narciarskim Vallter 2000 (premia najwyższej kategorii; 12 km; 7,8 %).
Najdłuższy etap będzie miał miejsce w czwartym dniu wyścigu, a kolarze będą musieli pokonać 217 km z Llanars (Vall de Camprodon) do Port Ainé (Pallars Sobirà-Rialp). 45 km przed metą kolarze będą się zmagać z premią najwyższej kategorii (Port del Cantó; 24,6 kms; 4,8%), by później wspinać się na finałowy podjazd (Port Ainé; 18,9 kms; 6,5%). Na piątym etapie (Rialp – Lleida) liderzy rywalizujący o triumf w klasyfikacji generalnej powinni oddać prym sprinterom. W szóstym dniu do pokonania będzie 178,7 km z Almacelles do Valls. Dwie premie górskie, w tym jedna pierwszej kategorii będą sprzyjać atakom i nie musi być to etap dla sprinterów. Ostatni dzień to najkrótszy etap (122,2 km) z El Vendrell do Barcelony (Montjuic). Kolarze ośmiokrotnie będą pokonywali Alt de Montjuic (3 kategoria; 2 km; 5,7 %), co może mieć wpływ na końcową klasyfikację wyścigu.
Za: naszosie.pl
▶ Oficjalna strona wyścigu:
http://www.voltacatalunya.cat/




Zapraszam do dyskusji, podawania typów, ciekawostek o wyścigu i wszystkiego innego czego dusza zapragnie oczywiście zgodnie z ideą tego tematu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
szymo58 742

szymo58

Użytkownik
Volta a Catalunya Hiszpanski wyscig. Dawid mam nadzieje temat zrobi z trasa i informacjami.Lubie ten wyscig jak z zreszta kazde Hiszpanskie wyscigi ktore maja niepowtarzalny klimat, na zywo etap w tym kraju cos cudnego polecam wyjazd na kilka etapow &quot;zajaranym&quot; - bajka ale przejdzmy do rzeczy.
W tym roku swietna obsada Wiggins Rodriguez Broeck Valverde Hesjedal, no grobo dla mnie nawet lepsza obsada niz na T-A.
Liczylbym tutaj na Rafała ale z racji ze po kontuzji pojedzie ten wyscig treningowo. miesiac braku startow to duzo przy mocnym tempie za pewne bedzie strzelal no ale coz poradzic
Licze na pokazanie Sylkwa i Golasia na kilku etapach
Zagadka jest Wiggins nie ma czaowki wiec nie poszaleje w dodatku po przebalowaniu koncowki tamtego sezonu browarki papierosy itp moze byc roznie az sam jestem ciekaw
Jak sie nie uda to zostaje talent muzyczny tu dowod ????
http://www.youtube.com/watch?v=hLjonzSr-JI

Czas na typy
Generalka
W skrócie jedna analiza wszyscy lepsi gorale liderzy swoich ekip, dobrze przygotowani. bedzie izzy. typy bet365
Niemiec - Kiserlovski 1 1.80
Navarro - Roche 1 1.75
Horner - Van Den Broeck 2 1.75 ✅✅✅ Info sie sprawdzilo Horner wycofanie z wy scigu imo to typ i tak by wszedl w walce ;)
Chris już po Tirreno-Adriatico narzekał na kolano. Wczoraj, podczas 1. etapu wszystko szło dobrze w pierwszej jego części, ale w drugiej ból znów wrócił.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Wczoraj dałem mocno po garach i jakoś nie po drodze było mi zagrać coś sensownego ;)
Rano zagrałem longterma Gianluca Brambilla - David Arroyo 1 @ 1,75
Dla Brambilli to może być przełomowy sezon. Liczę że w Omedze mocno poprawi jazdę na czas bo to jego kula u nogi. W Katalonii nie ma czasówki dlatego grałem ten typ. Arroyo dla mnie to kolarz wypalony. Od trzech lat praktycznie niewidoczny w peletonie.

Co do reszty buki sobie walą w ***** ciekawe dzisiaj o której wystawią ofertę :?: Co do stawki zawodników, to nie ma żadnego konkretnego sprintera, no ale co się dziwić skoro nie ma etapów dla takich zawodników. Dzisiejszy etap pokazał że trzeba być czujnym i nie można tracić cennych sekund. Wiggins dopiero co zszedł z wysokości a już jedzie kapitalnie, ciekawe czy to wytrenowanie by może coś innego :twisted: Gesink, Valverde, Purito, Niemiec/Scarponi to na razie główne armaty patrząc po dzisiejszym etapie. Wysoko widzę też Brambillę, Hornera, w formie jest Nocentini on też jest w stanie przejechać te góry.
Mówią że jutrzejszy etap dla tych sprinterów którzy tu przyjechali, ale ten finisz jest taki podejrzany więc muszę zobaczyć dokładny profil finiszu by coś za typować. Meersman to numer jeden na jutro, tym bardziej że jest liderem. Poza nim liczyć się mogą Dumoulin, Guardini, może Rato albo Haedo z Connondale. Jeszcze Elissonde i może Meyer/Davies. Czekam na ofertę może coś fajnego złapiemy ;)
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Potwierdzę tylko słowa Dawida, nudnie powtarzają się Nasze wnioski, ale wszystko it&#39;s true.Dodam od siebie, że jest to ciekawy wyścig mimo wielu ułomności organizacyjnych, które to głównie dotyczą przekazu telewizyjnego [ brak orientacji - jaka przewaga ucieczki, ile do końca itd. ].
Otóż szacunek dla największej ofermy w peletonie czyli Gesinka, który nie zaplątał się z tyłu i przyjechał w głównej grupie - nie ma czasówki także rosną jego szansę na korzystną lokatę.
Sprinterów nie ma, ale też trasa nie jest pod kolarzy, którzy radzą sobie na kresce także tak jak Dawid wymienił to chyba najlepsi w tej stawce to Meersman, Guardini czy lekko podstarzały Haedo.
Elissonde już zbierał dobre noty w Omanie gdzie trzymał się nieźle na cięższych etapach, a jest to mój rocznik, tj. &#39;91.Ciekawy materiał.
Jutro też nie sugerowałbym się tym, że etap dla sprinterów, końcówki etapu nie ma niestety rozkminionej, ale z profilu wynika, że jest lekko pod górę także może Piti by się spiął i ukuł ?
365 faworyzuje Guardiniego więc chyba końcówka faktycznie dość płaska, ale ja bym polował na kogoś w typie jazdy Gilberta, Purito.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Bóg to wie co tam w końcówce. Hiszpańska maniana, profile zawsze rysowane od ręki ;p Szkoda, że Szmyd będzie pewnie robił na Pitiego, przed rokiem super tu jechał. No ale Niemiec powinien mieć wolną rękę i zawalczyć o 10 i może coś więcej.
Ze stawki sprinterów najszybszy jest Guardini, ale granie go po 2.5 średnio mi się uśmiecha. Raczej bym stawiał na jakiegoś outsidera.
Skoro słabi sprinterzy i lekko niejasna sytuacja z końcówką, to próbuję w stronę Valverde. Może próbować zawalczyć o bonifikatę, bo pamiętając zeszły rok i to jak powycinali góry, to sporą rolę mogą odgrywać miejsca na etapach w kontekście generalki.
Valverde-Wiggins 1 1.55 b365 plus
no w sumie nie wygląda to groźnie, spojrzałem w wyniki z zeszłych lat i raczej sprint peletonu, ale Piti i tak da radę ;]
Może &quot;Maleńki&quot; Dumoulin? w poprzednich latach bywał w czołówce
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Zaraz ide dodo a i tylko jedna para mi wpadla w oko.

Valverde - Wiggins 1 -1,55 ✅ Bet365

Nie widze tam Guardiniego ani innego szybkiego kolarza nawet jesli finisz jest plaski a sadze ze jutro ktos z elity moze powalczyc o koncowy sukces bo wchodzi w gre nawet bonifikata takze jak jest nawet kilometr troche stromo to Valverde jest w stanie pociagnac i wygrac.W parze z Wiggo wyglada dobrze bo Brytyjczyk nie ma dobrego odskoku i woli kontrolowac sytuacje anizeli atakowac.Bet w strone kolarza z Murcii wydaje sie najrozsadniejszy majac na uwadze niejasna do konca sytuacje na koncowych kilometrach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
adrians-71951 228

adrians-71951

Użytkownik
Końcówka etapu z 2011 roku,który wygrał Petacchi :


EDIT: Do Banyoles dojeżdżają od innej strony,ale potem i tak robią rundy wokół jeziora,więc ostatnie kilometry takie same.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Koldo Fernandez - Manuel Antonio Cardoso 2 @ 2,03 Pinnacle ✅ 145-27
Czyli Meersman ✅✅✅ jest głównym faworytem jeśli jest delikatny uskok na finiszu. Ja jednak wybrałem typ na Cardoso, który w tym roku jeździ nieźle, dość dobre wyniki na wyścigu w Portugalii. Dzisiaj też czujnie i utrzymanie w 1 grupie. Fernandez raczej słaby początek sezonu, on raczej szczyt formy będzie miał na Vueltę. W tym roku jeździł w Le Tour de Langkawi i jeśli powiem że jeździł tam słabo to skłamię jeździł tam FATALNIE. Zajmując co chwila miejsca w top20 ale od końca. Raz tylko zafiniszował na 16 miejscu. A tam obsada nie powalała, wygrywał tam Guardini więc wiadomo że poziom słaby. Na dodatek jeśli finisz jest w tym samym miejscu co w poprzednich latach to on ma obcykany tam finisz bo w 2011 roku 3 miejsce, w 2010 6 miejsce. Co prawda 3 lata w kolarstwie to przepaść ale jeśli wtedy potrafił a teraz jest w dobrej formie to czemu ma tego nie powtórzyć :?: Biere ten typ na klatę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +36
kojiro 290

kojiro

Użytkownik
Cycling - Volta a Catalunya - Stage 2
Volta a Catalunya Stage 2 - Outright Winner
Will Andrea Guardini Win Stage 2 NO (Andrea Guardini nie wygra drugiego etapu). 1,51 ✅Pinnacle
Według mnie kurs jak najbardziej warty ryzyka. Trasa jest dość płaska jednak jak wspomnieli koledzy wyżej ten finisz jest nieco złudny i istnieje możliwość uskoku. Widzę kilku kandydatów którzy mogli by zagrozić Włochowi.
Chociaż jak popatrzeć na trasę to od 90 km możemy być świadkami ciekawych prób rwania. Na końcówce wątpie by dali radę tak skutecznie rozprowadzić Włocha, gdyż profil trasy jest , że tak powiem trochę dziwny. Zgadzam się z poprzednikami iż Valverde może odegrać dziś kluczową rolę w tym wyścigu. Trasa płaska i może wiele wskazuje na Guardiniego jednak w stawce jest na prawdę dużo dobrych kolarzy. Kolarstwo jest sportem w którym łatwo o niespodziankę i rozczarowanie. Andrea według mnie dzisiaj nie da rady wygrać. Sądzę iż ktoś wyskoczy i wygra z kilku sekundową przewagą i raczej wątpliwe by był to zawodnik Astany.
Etap nr 2 wygrywa zawodnik Omegi Gianni Meersman. Guardini zgodnie z planem się nie liczył!!!
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Horner - Van Den Broeck 2 1.75
No już możesz pomału się ubierać bo w niedzielę jedziesz do księgarni. Jest jedno ale, JVDB musi dojechać do mety bo jak nie to wtedy będzie zwrot.
Dzisiaj zgodnie z oczekiwaniami wygrana Meersmana. Ładnie zgolone buki w dniu dzisiejszym, tak trzymać panowie ????
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Pan 2.0 ;p
Mieńszow - Uran 2 2.20 ✅
SKYboty jadą do końca. Rosjanin niekoniecznie. Prędzej Moreno jeśli chodzi o Katiuszę będzie przybocznym Purito, przynajmniej zwykle tak było.
Pozzovivo - Anton 1 2.0 ✅
Brambilla - Kiserlovski 1 2.20 ⛔ największe rozczarowanie dziś, poza Rujano, ale to planowane. Majka też daleko
Trzon zeszłorocznego Colnago. Na takiej ścianie powinni się dobrze czuć. Anton pewnie kolejny raz marzy o Vuelcie i bardziej bym z Euskaltelu stawiał tu na Nieve.
Kiserlovski z kolei nie zachwycał jazdą w PN i bardziej spodziewam się jego pomocy dla Zubeldii?
Brakuje jakiejś fajnej pary z Rujano, bo pewnie w połowie podjazdu stwierdzi że mu zimno i pierdzieli bo woli wyścigi w Ameryce Płd. i tam wraca ;]
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Denis Mienszow - Rigoberto Uran 2 @ 2,20 Bet365 ✅ 55-9
Nie wiem na co stać Wigginsa więc jeśli np po zejściu z treningu wysokogórskiego Bradli nie ogarnie to opcja nr 2 to Uran. Jutro ciężki etap, nawet bardzo ciężki:
Km. 65 Alt de Sant Hilari (1 kategoria) (10 km/4,5%)
Km. 146 Túnel Collabós (1 kategoria) (4,5 km/9%)
Meta Vallter 2000 (najwyższa kategoria) (12 km/7,8%)
z tym że:
Vallter 2000 to niewielka stacja narciarska w regionie Girona. Podjazd z Camprodan / 955 m / ma 23 km. Pierwsze 9 km bardzo łagodne - 2,6%, kolejne 3 km stromsze - 4,6%, następne 6 km jest najtrudniejsze - 8,5% / w tym 2 km 9,5%/, ostatnie 5 km - 6,3%. Profil jest do wysokości 2145. Może zbudowali / jak to w Hiszpanii/ jakąś nową drogę nieco wyżej, na 2200 skoro tak podają. za szoszarowery
Więc jest ogień jak widać na ostatnim podjeździe. Na dodatek Uran prowadząc Frooma na TA trzymał się do samego końca i podejrzewam że w SKY teraz będzie to samo, by mieć możliwość jazdy na drugi fortepian wrazie co. Mienszow ma być pomagierem Purito, ale tu bardziej Moreno będzie pomagał a na dodatek jest też lepszy Spilak. Więc jeśli ktoś ma wcześniej strzelać to będzie to Rusek aniżeli Kolumbijczyk.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Jestem na moment mobilnie jeszcze wiec para na szybko i bez gornolotnej analizy.

Nocentini - Pozzozivo 2 - 1,50 ✅ Sportingbet

Chlopaki sa w jednej ekipie,ale gram na Domenico bo pamietam jak dobrze jezdzi na tego typu podjazdach i w Ag2r to raczej on moze miec pierwszenstwo i utrzymac sie w czubie stawki.Jest jeszcze mlody Betancur ale ja bym stawial na Pozzozivo,moze pokusi sie na solowa akcje.

Jct Sbet dale tez Nieve-Anton 1 2,40 sugerujac sie tym co DW pisze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
C 748

crystiano07

Użytkownik
Rafal Majka v Oliver Zaugg @ 2 @ 2.4 @ WH ✅
Zaznaczam, że obecnie kolarstwa regularnie nie oglądam, po tych wszelkich aferach jakoś straciłem zapał i typ przede wszystkim po kursie i jakimś tam przeczuciu, ale myślę że spróbować warto. Majka wraca do kolarstwa po dosyć poważnej kontuzji kolana i jego start w Katalonii nie był do końca pewny, jedzie tu czysto treningowo, a ten dzisiejszy etap dosyć trudny i Rafał może go nawet nie ukończył. Zaugg to kolarz już doświadczony, z tego co kojarzę to dosyć przyzwoity góral, fajna końcówka poprzedniego sezonu (Top 10 Lombardii, TOP 15 w Kanadzie), a rok temu w Katalonii i Wyścigu Basków miejsce tuż za TOP 30. W najwyższej formie nie jest i klasyfikacji generalnej traci nawet więcej niż Majka, ale po takim kursie chyba jednak można zaryzykować.
Ciekawy jestem co o tym sądzą eksperci (dawid, Qozi czy Davey_Watt)? :p
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
szymo58 742

szymo58

Użytkownik
Zaugg tez jest po kontuzji wprawdzie tylko zlamania palca ale to zawsze cos dla kolarza zreszta widac ze traci duzo na etapach nawet wiecej niz Rafał wiec formy tez nie ma.Rafał to zawziety chlopak z dnia na dzien coraz lepiej sie czuje wczoraj juz przyjechal w czasie peletonu dzis mam nadzieje pokaze sie na tyle ile bedzie mogl, z wyscigu na pewno sie nie wycofa pewne info.
Ode mnie jeden typ na dzis
Tiago Machado v Daniel Navarro 2 1.75 B365 28 - 12 peffa to peffa ✅✅✅✅
Navarro lepszy góral lider i jedzie u siebie, W pewnym sensie kontynuacja mojego typu na generalke.Licze na jego wysokie miejsce dzis.Po wyofaniu Hornera szansa dla Machado ale nic z tego za wysokie góry na niego a w dodatku jest jeszcze Zubeldia
 
Otrzymane punkty reputacji: +44
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Na początek wspomnę o tym co ktoś już pisał. Przekaz telewizyjny wygląda bardzo słabo. Wczoraj często gubili obraz i pozywali linię mety przez kilka minut. Śmiesznie też zmieniali cyferki z liczbą rund do końca etapu.
Dzisiejszy etap wygląda na trudny, plany kolarzom może pokrzyżować też pogoda. Wysoko w górach na zawodników może czekać zimno, deszcz lub nawet śnieg. Oby nie było podobnej sytuacji do tej z Mediolan - San Remo.
To dopiero początek sezonu i niektórzy traktują ten wyścig bardziej treningowo, ale jeśli pogoda będzie normalna to szykuję się ciekawy etap. Bez większych analiz bo zaraz zablokują etap.
Dziś zagram za drobne takie coś:
Przemyslaw Niemiec - Daniel Martin 1 2,00 sportingbet ✅
Niemiec na początku sezonu w dobrej formie. Lepiej pojechał od Martina w Tirreno - Adriatico. Na pierwszym etapie przyjechali w pierwszej grupie. Dziś liczę na dobrą jazdę Polaka i wg mnie ma spore szansę przyjechać wyżej. Kurs bardzo ciekawy.
Joaquim Rodriguez - Alejandro Valverde 1 1,75 sportingbet ⛔ 3-2
W pojedynku dwóch Hiszpanów stawiam na Purito. Fajnie zaprezentował się na Tirreno - Adriatico, stracił dwie sekundy do podium. Na pierwszym etapie minimalnie lepszy okazał się Valverde, dziś to Purito powinien być górą.
Dziś ładne zwycięstwo Nairo Quintany, a sam etap rozczarował. Pierwsze ataki faworytów ok 1km przed metą - liczyłem na trochę więcej. Znów z bardzo dobrej strony pokazał się Przemek Niemiec.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Igor Anton - Daniel Martin | 2 - 2,20 (Sportingbet)✅

Moja pierwsza myśl to było granie w stronę Hiszpana, ale ostatecznie zmieniłem zdanie i gram w stronę Martina.Dziś jechali równo, kolarz z Euskaltela był o parę sekund szybszy, ale oby dwaj wysoko co też przekłada się na generalkę gdzie Martin jest wysoko z szansami na jeszcze wyższą pozycję.Co w przypadku Irlandczyka jest istotne bo lubi ścigać się w Katalonii - rok temu czwarty, dwa lata temu trzeci.W tym roku mało widoczny podczas TA, ale wyścig w Hiszpanii to impreza docelowa na ten moment i trzeba będzie to m.in jutro potwierdzić.Natomiast Anton rzadko w ostatnich latach jeździł w Katalonii, a jak jechał to bez większych sukcesów, jak pisał DW to raczej druga część sezonu ma należeć do Igora czyli Vuelta.Na Twitterze Martina można przeczytać, że czuje się świetnie, nogi go nie bolą i jest w pełni sił co może sugerować, że jutro przyjedzie z najlepszymi także po takim kursie można próbować grać Irola bo może znów ugrać wysoką pozycję w tym wyścigu jak rok i dwa lata temu.

Was feeling really good till the fuel tank emptied. Nothing in my legs. Treating 2moro like a 1day classic

///Kuwa, mój wpis będzie ostatni na stronie.Holi szit.
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom