>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2013 - Vuelta a Espana (24.08 - 15.09)

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP

I. Wstęp i trasa wyścigu Już za dwa tygodnie rozpoczynamy w pełni popieranej tezie najlepszy, najbardziej emocjonujący wyścig kolarski. Trasa wyścigu jak co roku trudna i bardzo wymagająca. Nie ma wyścigu w kalendarzu WT który miałby więcej etapów kończących się na wzniesieniach niż Vuelta. Tegoroczne zmagania rozpoczynamy 27 km drużynową czasówką. Drugi etap to już etap kończący się na Alto do Monte da Groba gdzie finałowy podjazd ma 5,5% nachylenia, momentami dochodzi o 10%!! szybko organizatorzy chcą przeprowadzić selekcję i żaden sprinter nie założy koszulki lidera bo żaden sprinter nie wjedzie w 1 grupie na ten podjazd. 3 etap w Galicji po raz kolejny kończy się ścianą a&#39;la Purito Rodriguez. Kolejny etap również nie jest płaski, ale to etap dla kolarzy klasycznych. 5 etap to też etap o różnorakim profilu i też można spodziewać się walki kolarzy klasycznych a nie sprinterów. Następnie 2 etapy luźniejsze, bo dla sprinterów. No i na 8 etapie ponownie górski finisz. Alto de Peñas Blancas ma aż6,6% średniego nachylenia w pewnych momentach aż 12,5%. 9 etap łatwiejszy, ale kolejny znowu na finiszu pod górę. 11 etap to indywidualna czasówka. 12 i 13 etap ponownie dla sprinterów. 14 natomiast znowu 8% podjazd do mety. Etap 15 najtrudniejszy bo ciągle albo pod górę albo w dół, nie ma czasu na odpoczynek, podjazdy o nachyleniu 7-8% tak samo jak 16 i 18 etap. 19 etap znowu dla klasyków. 20 etap to królewski podjazd na Angliru, średnio ponad 10% nachylenia w dwóch miejscach nachylenie sięga 24% :!: Ostatni etap płaski finisz w Madrycie, szampan, koks i kobiety na miecie ;)
II. Faworyci
Na ten moment ciężko powiedzieć bo składy ciągle się zmieniają i aktualizują, na ten moment jest kilku zawodników którzy zapowiedzieli udział we Vuelcie i na pewno potraktują ją poważnie. W gronie faworytów widzę, kolejność przypadkowa: Pozzovivo, Betancour, Brajković, Nibali, Mollema, Basso ( ???? ), cały Euskaltel w szczególności Anton, Verdugo, Sanchez i Nieve, Pinot (nie ma zjazdów jak na TdF), Moreno, Rodriguez, Anacona, Inxtausi, Valverde, Horner, Zubeldia, Henao, Uran, Kreuziger, Majka. Ci zawodnicy mają szanse na wysokie miejsce. Na podium w Madrycie widzę kogoś z 6 Valverde, Rodriguez, Anton, Uran, Mollema, Kreuzger/Majka. Głośno o wysokim miejscu mówi Polak Rafał Majka 3 zawodnik TdP. Niby ma być liderem drużyny na Hiszpański wyścig, ale do końca nie daję wiary że Kreuziger nie pojedzie żadnego wyścigu na siebie w tym roku.
III. Rozkład jazdy
Stage: 1 - 24 August : Vilanova de Arousa - Sanxenxo TTT, 27.00 km
Stage: 2 - 25 August : Pontevedra - Baiona. Alto Do Monte Da Groba, 176.80 km
Stage: 3 - 26 August : Vigo - Mirador de Lobeira / Valagarcía de Arousa , 172.50 km
Stage: 4 - 27 August : Lalín / a Estrada - Finisterra. La etapa del Fin del Mundo, 186.40 km
Stage: 5 - 28 August : Sober - Lago de Sanabria, 168.40 km
Stage: 6 - 29 August : Guijuelo - Cáceres, 177.30 km
Stage: 7 - 30 August : Almendralejo - Mairena de Aljarafe, 195.50 km
Stage: 8 - 31 August : Jerez de la Frontera - Estepona. Alto de Peńas Blancas, 170.00 km
Stage: 9 - 1 September : Antequera - Valdepeńas de Jaén, 174.30 km
Stage: 10 - 2 September : Torredelcampo - Güéjar Sierra. Alto de Hazallanas, 175.50 km
Stage: 11 - 4 September : Tarazona ITT, 38.00 km
Stage: 12 - 5 September : Maella - Tarragona, 157.00 km
Stage: 13 - 6 September : Valls - Castelldefels, 165.00 km
Stage: 14 - 7 September : Bagŕ - Andorra. Collada de la Gallina, 164.00 km
Stage: 15 - 8 September : Andorra - Peyragudes, 232.50 km
Stage: 16 - 9 September : Graus - Sallent de Gállego. Aramón Formigal, 147.70 km
Stage: 17 - 11 September : Calahorra - Burgos, 184.50 km
Stage: 18 - 12 September : Burgos - Peńa Cabarga, 186.00 km
Stage: 19 - 13 September : San Vicente de la Barquera - Oviedo. Alto del Naranco, 177.50 km
Stage: 20 - 14 September : Avilés - Alto de L´Angliru, 144.10 km
Stage: 21 - 15 September : Leganés / Parquesur - Madrid, 99.10 km
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
b365 wrzucił kursy na generalkę, faworytem oczywiście Enzo i ciężko z tym polemizować. Ja odrzucam z miejsca Purito i Valverde, bo po mocnym TdF będzie im baaaaardzo ciężko -&gt; Froome rok temu.
Tym razem SKY powinno postawić na Henao, może zawalczyć o podium jak będzie świeży.
Tegoroczna Vuelta jest super wymagająca. Nawet jak się będziesz trzymać cały wyścig w miarę, to 1 strzał na Angliru i wszystko w piach.
W perspektywie TOP5 całkiem nieźle w ostatnich tygodniach wygląda Basso, nie ma w nogach GT, może zaskoczyć, ale nie musi.
Kolejny weteran - Samu. On też zwykle śmigał 1 GT w sezonie. Może pojedzie po etap, a na generalkę Anton? Nie wykluczam.
Licze na Pinot, bo zwykle znajduje się paru takich - klęska na TdF -&gt; dobra Vuelta. TOP10 spróbuję jak wystawią.
Na co stać Majkę? 2 GT pojechać w takim wieku na poziomie TOP10 to byłby nie lada wyczyn. Co by się nie działo, to go w h2h z Romkiem wezmę :razz:
Poels mi się zawsze podobał na tym wyścigu, może podratuje sezon.

To tak wstępem.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Też nie będę grać kogoś kto ma w nogach TdF bo po prostu przejechać dwa GT w świetnej formie jest bardzo ciężko nie mówiąc, że to jest niemożliwe.Także tak jak Davej - jeśli będzie niezły kurs na Majke z Romkiem to myślę, że można atakować Polaka.
Też odrzucam Purito i Pitiego także patrząc dalej to poza Enzo nie ma nikogo ciekawego w walce o wygraną - szkoda, że nie jedzie Nairo bo jest w dobrej formie co potwierdził na Burgos gdzie ograł na luzie wszystkich na królewskim etapie.Nie mniej Movistary w dobrym składzie, jedzie właśnie Piti,Inczausti, Capecchi a i może Silver wygrzebie się ze swojego bagna - będę polować w drużynówce.
Z ciekawych kolarzy to mi się wydaje, że obserwować warto Arroyo, Betancura, Ulissiego.
 
M 139

marcato

Użytkownik
Z tą Vueltą to na razie jak w czeskim filmie.
Nibali nie wygląda na formę z Giro a sam mówił, że Vueltę traktuje jak przystanek przed MŚ.
Betancour mógłby być ciekawym konkurentem ale nie wiadomo jak z formą, podobno chorował/choruje.
Purito, Piti i Romek po ciężkim TdFie, powinni mieć dobry początek ale później raczej pękną.
W tym towarzystwie Majka wygląda dobrze. Tzn. wyglądałby dobrze jeśli nie poświęcą go Romkowi a jak ten ostatni już pęknie, to będzie za późno.\
Henao jest pewnie gdzieś w tych miejscach co Majka, może trochę słabszy ale za to będzie napewno liderem.
Basso jest świeży ale na wygraną to już chyba za późno.
No, serio nie ma kto wygrywać tej Vuelty.
Czuję, że jak Nibali nie zepnie pośladów, to wygra ktoś spoza grupy faworytów.
Jeśli Rekin zbliży się do formy z Giro to oczywiście pozamiatane.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Lecą kursy na Rekina, niedobrze, to przynosi pecha. Na wygraną 2.6 przy 1.4 na TOP10, całe b365 :grin:
Zakończy w TOP10.
Wyścig odkupienia dla tych, którym się nie powiodło na Tourze. Tak jest praktycznie co roku. Jak masz za dużo w nogach, to robisz bokami jak Frums przed rokiem.
Raczej polecałbym grać jakieś wyższe kursy na TOP10 bo się można przejechać na papierowych nazwiskach. Valverde i Purito wysłałbym do walki o etapy, nie widzę ich w TOP5 o ile nie zarobią gro czasu na premiach.
Na szybko z b365:
Z duetu Katiuszy większe szanse dawałbym Daniemu, Tour przejechany bez zbytniej spiny. Może ryzykownie, ale na FW przecież zastąpił Purito. Też go stać na walkę na bonifikatach. Kolarz troszkę z 2 szeregu, nierówny, ale z dużym potencjałem. Jako prawa ręka Purito zwykle spisywał się znakomicie. Mam czuja, że Dani nas czymś zaskoczy ;) B365 wyżej ceni takiego Arroyo? Dziwne. Moreno TOP10 2.10 b365
2 typ: Pinot TOP10, choć tu nie wiem jaka koncepcja etap czy generalka, pewnie zagram obie opcje za mniejszą stawkę. Młody, zdolny, na TdF dał klapę na całej linii, przed rokiem był w 10 TdF, jeśli podejdzie na poważnie i bez problemów zdrowotnych, to spokojnie go stać na podobny rezultat. FDJ przydałby się jakiś konkretny wynik na GT, bo w tym roku to bieda. Pinot TOP10 4.5
3: Poels. Jakiś mam sentyment do tego chłopaka i jego występów na stromych górkach Vuelty. Przed rokiem poważny wypadek, mało brakło koniec kariery. Lubię zawodników wracających do wygrywania po problemach to i tu go leciutko zagram(jednak nie gram :p). Angliru TOP3 w ciemno ;p
Górska: nie za bardzo znam punktację(sprawdzę), ale momentalnie pomyślałem o Mańku i jego zeszłorocznej jazdy o punkty w Katalonii i w CSS. Pomijając występy w 4 GT. W tym roku nie sądzę by był w stanie jechać na podobne miejsce jak przed rokiem, więc mógłby zawalczyć. Punktacja pewnie zbliżona do standardowej, więc raczej pod uciekiniera.
Txurruka, Marczyński, Clarke, takie luźne strzały, bo ta klasyfikacja jest najbardziej przewrotowa i na faworytów nie ma co stawiać. Zagrałem za dychę na Tomka ;)
Punkty: ło Jezu, nie tykam.
Drużynówka: Movistar mnie załatwił na TdF, ale 7,5 to dość sporo, bo jednak oni zawsze traktują ją serio. Euskaltel ma swoje eksportowe trio, do tego Gorka świetny przed rokiem, obiecujący Landa. Widzę mocno ofensywną jazdę pomarańczowych.
Astana i Saxo również świetne składy. Życzę wygranej Baskom, ale tu tez chyba nic nie zagram, za dużo niewiadomych.
bwin dał h2h. Poszło na Henao z Pitim i Purito. Zobaczymy co to będzie ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Ja w górskiej gram na Ametsa, gdzieś już w Hiszpanii w tym roku (chyba Katalonia) jechał tylko i wyłącznie górską, w CR raczej nikt inny nie będzie jechać po tę koszulkę, a Txurruka dobrze jeździ po górach więc punktów nastuka dlatego ja gram jego koszulkę.
Top10 - słaby kurs na Arroyo dlatego nie gram, ale jak będzie jakieś h2h niezłe to go zagram, niezła jazda na Burgos, można przypuszczać, że forma idzie w górę przed Vueltą.
Ponadto nie lubię grać na kogoś kto jedzie dwa GT pod rząd dlatego Pitiego i Purito odpuszczam, a jak np. w parze z nimi na Betancura będzie ze 2,50-3,00 to będę grać przeciwko nim.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Wstępna lista startowa:
http://naszosie.pl/2013/08/wstepna-lista-startowa-vuelta-a-espana-2013/
Nibali zebrał dobrą pakę, ciężko będzie go pokonać. Włoch jeśli przyjedzie w podobnej dyspozycji z Giro to jest zdecydowanym faworytem Vuelty. Mocno wygląda też Euskaltel, Movistar i Saxo. W niektórych drużynach ciężko wskazać faworyta. Wg wstępnej listy powinno wystartować 5 Polaków.
Liczę na dobrą postawę Carlosa Betancura, Benata Intxaustiego i Egoia Martineza. Może w końcu Ivan Basso pojedzie dobry wyścig?
Trochę później napiszę coś więcej o wyścigu i typy długoterminowe.
Szykuję się ciekawy wyścig...

Dawaj na ring! dawaj na ring!
http://forum.bukmacherskie.com/f426/
zapraszam na rewanż kolarski ;)
Wyzwanie przyjęte ????
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
Jeśli Nibali byłby w stanie osiągnąć podobną formę jak na Giro (osobiście jednak w to wątpię) to zwycięzcę w zasadzie już znamy. W teorii wszyscy jego najpoważniejsi rywale mają za sobą TDF, co przy niezwykle wymagającej trasie Vuelty będzie odgrywało jeszcze istotniejszą rolę. Nawet jeśli Valverde czy Purito będą w stanie przygotować dobrą dyspozycję to nie wierzę w to, że przez trzy tygodnie przynajmniej raz nie będą przechodzić solidnego kryzysu.
Dlatego ja bym przede wszystkim stawiał na zawodników, którzy TDF nie jechali - Enzo, Basso, Henao, Betancour, Sørensen, Horner (??) lub też przejechali go raczej ulgowo - Pinot, może Zubeldia, chociaż nie wiem czy już nie jest po drugiej stronie rzeki.
Wszystko tak na prawdę jednak w rękach i nogach Nibalego. Od jego dyspozycji będzie zależało czy wyścig będzie otwarty czy też doczekamy się dominatora pokroju Froome&#39;a.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Mobilnie wiec krotki i na razie tylko jeden typ.
Omega - Astana 1 - 1,65 Unibet
Gram na faworytow tego TTT.Uwazam za niezly kurs z Astana.Kazdy zna Tony&#39;ego Martina i wie to ze on jest motorem napedowym tej ekipy.Nikt inny w peletonie nie ma do niego startu.Reszta ekipy jest srednia,nie sa tragiczni ale jezdza tak aby nie tracic wiele.Tyczy sie to m.in Meersmana,Pauwesa,Stybara.
W Astanie kilku niezlych specjalistow bo do takich trzeba zaliczyc Enzo,Kangerta czy Brajko.Zawsze solidnie,ale raczej nie az tak aby ograc ekipe z najlepszym czasowcem na swiecie i to uwazam za czynnik decydujacy jutro w tej parze.

Euskaltel - Katiusze 2 -1.35 Bet365
Ktos szuka czegos do dubla to jest dobre,Euskaltel najgorsza ekipa na czas jaka widzialem,Katiusza na poziomie.Kurs powinien byc max 1,10 o ike ktos normalny zestawilby taka pare,ja bym tego nie zrobil bo ekipy to dwie rozne ligi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
Z 46

zur555

Użytkownik
Analiza 1 Etapu :
Profil:


1 etap to jazda drużynowa na czas. Kolarze w 9-osobowych składach będą mieli do pokonania ponad 27 km po płaskiej trasie. Kolarze wyruszą z Vilanova de Arousa a będą kończyć jazdę Sanxenxo nad Atlantykiem.

Kolejność startu ekip:
1. Team Netapp - Endura 18:48
2. Orica Greenedge 18:52
3. Team Argos-Shimano 18:56
4. BMC Racing Team 19:00
5. Caja Rural - Seguros RGA 19:04
6. Cofidis, Solutions Credits 19:08
7. Vacansoleil - DCM Pro Cycling Team 19:12
8. Omega Pharma - Quick-Step 19:16
9. Lampre-Merida 19:20
10. AG2R La Mondiale 19:24
11. Team Saxo - Tinkoff 19:28
12. Lotto Belisol 19:32
13. FDJ.fr 19:36
14. SKY Procycling 19:40
15. Cannondale Pro Cycling 19:44
16. Garmin Sharp 19:48
17. Euskaltel - Euskadi 19:52
18. Belkin-Pro Cycling Team 19:56
19. Radioshack Leopard 20:00
20. Katusha 20:04
21. Movistar Team 20:08
22. Astana Pro Team 20:12

Od pierwszej ekipy do ostatniej będzie prawie półtorej godziny czasu więc jakieś znaczenie mogą mieć warunki atmosferyczna bo jak to bywa przy wybrzeżach warunki bardzo szybko się zmieniają a przede wszystkim wiatr ktory w kolarstwie ma prawie tak duże znaczenie jak w skokach narciarskich.

Teraz przeanalizuje każdą ekipę pod dzisiejszą czasówkę :
#1 Team Netapp-Endura
W tej ekipie dobrym czasowcem jest mistrz Czech i 7 zawodnik MS czyli Jan Barta. Po za nim praktyczne żaden zawodników nie prezentuje wysokiego poziomu w jeżdżę na czas. Po Barcie najlepszy wydaje się być jego rodak Leopold Konig. W ekipie tej w Vuelcie wystartuje także Polak Bartosz Huzarski, który tez powinien być jednym z głównych &quot;silników napędowych&quot; podczas dzisiejszego etapu Niemieckiej ekipy
Mój Typ:14-19

#2 Orica
Jako drudzy wystartuję ekipa z Australii. Myślę ze Orica jest wstanie nawet wygrać dzisiejszy etap. Zespól mają bardzo wyrównany jeśli chodzi o te specjalizacje jednak nie mają takiego zawodnika jak Omega która ma Martina.
Mój Typ:2-7

#3 Argos
Trzecia ekipa to Team Argos czyli najsłabsza ekipa z PT. Na Vuelte powołali ciekawy skład m.in wielkim talentem Niemieckiego Kolarstwa: Niklasem Arndtem.
Ale jeśli chodzi o dzisiejszy etap to &quot;sukcesem&quot; będzie jak kogoś pokonają

Mój typ:20-22

#4 BMC
Ekipa bez lidera na generalkę i pozbawiona dobrych czasowców. Na dzisiejszym etapie napędzać ekipę powinien Marco Pinotti jednak myślę zeto nie wystarczy do zajęcia wysokiego miejsca.
Mój Typ: 8-13

#5.Caja Rural
Podobnie jak Argos ekipa która dziś nie odegra większej roli. Coś mi się wydaje ze jeśli Argos ma kogoś dziś pokonać to pokona własne Hiszpanów. Caja wystawiła skład pod góry.
Mój Typ: 20-22

#6.Cofidis
No i to jest trzecia z ekip która według mnie nie ma najmniejszych szans żeby dziś być w 15. Choć mają troszkę mocniejszy skład od Argosu i Caja. Mate i Coppel powinny trochę rozkręcić tempo, ale myślę ze to wystarczy na miejsca
20-22.

#7 Vacansoleil
Najprawdopodobniej ostatni wielki wyścig tej ekipy, dlatego tez dyrektorzy sportowy wystawili swoich 9 najlepszych kolarzy. Wśród nich znalazł się Marczyński który był już MP na czas. Jednak to Westra, De Gendt, Flecha i Hoogerland powinny dziś być głównymi :silnikami napędowymi&quot; tej ekipy.
Na co te ekipę stać ciężko powiedzieć. Ale myślę ze mogę być w czołówce.
Mój Typ:2-7.

#8. Omega
Już jako ósma w kolejności wystartuje ekipa która ma dziś wygrać. Mimo ze nie wystartują w swoim najmocniejszym składem jeśli chodzi o jazdę na czas to powinny dziś wygrać. Omega jest to ekipa ktora ze wszystkich ekip najwięcej trenuję drużynowa jazdę na czas, więc myślę ze dziś wszystkich pokonają.
Mój Typ: 1

#9 Lampre
Jedna z słabszych ekip jeśli chodzi o jazdę na czas. Sam Malori raczej wiele ekip nie pokona. W ekipie wystartuje Scarponi który jednak nie zapowiada walki o generalkę wiec dziś Lampre nie będzie musiało jechać na 150%.
Mój Typ: 14-19

#10 AG2R
Kolejna ekipa pozbawiona dobrych czasowców, jednak ze względu an to ze Betancour zapowiada walkę w generalce wszyscy powinny dac z Ciebie 200% i na pewno kilka ekip pokonają.
Mój Typ : 14-19

#11 Saxo
Kolejna ekipa mająca w składzie Polaka. Jak zapowiada dyrektor sportowy pojadą na 4 liderów : Sorensena, Majkę, Kreuzigera i Roche. Jeśli chodzi o czas to mają dość przyzwoity skład. Fajerwerków się nie spodziewam po tej ekipie ale w połowie stawki powinny być.
Mój Typ: 8-13

#12 Lotto
Ekipa która podczas wyścigu będzię na pewno widoczna w ucieczkach gdyż nie mają ani dobrego górala, ani sprintera a także czasowa. Skład bardzo przeciętny, ale na pagórkowatych etapach mogą Belgowie powalczyć. Jeśli chodzi o dziś to przyjadą raczej w &quot;ogonie&quot;.

Mój Typ:14-19

#13 FDJ
Ekipa której liderem jest Pinot jest także pozbawiona dobrych zawodników na czas. Jak widać wiele ekip uznało ze lepiej dać zawodnika lubiącego atakować nic czasowca. Myślę ze najsłabsza ekipa do najlepszej nie starci więcej nic 80s.
Jeśli chodzi o FDJ to zajmą zbliżone miejsce do Lotto.
Mój Typ:14-19

#14 SKY
Sky ostatnio kojarzy się zwycięstwami. Jednak dziś raczej nie wygrają. Hagen raczej bez formy, Uran i Henao na czas w kratkę jadą a inny są przeciętniakami w tej specjalności. jednak ta przeciętność przy słabych składach innych ekip powinna pozwolić na czołówkę.

Mój typ 2-7

#15 Cannondale
Włoska ekipa podobnie jak wiele innych ekip nie wystawiła w składzie znanych czasowców. Jednak ekipa bedzię zmobilizowana by pojechać na maksa gdyż Basso jest jednym z głównych faworytów.
Mój Typ:8-13

#16 Garmin
Ekipa która w swoim składzie na sezon ma ogromną ilość dobrych czasowców jednak na Vueltę nie wystawili najmocniejszego składu. Pierwszy skład zapewnię będzie trenował do MS gdzie chyba Garmin będzię najgroźniejszym rywalem dla Omegi. Jeśli chodzi o dzisiejszy etap to znajdą się w połowie stawki.
Moj Typ:8-13

#17 Euskaltel
Ekipa która podobnie jak Vacansoleil żegna się z WT. Na Vueltę wystawili swój najlepszy skład. Jednak ekipa z kraju Basków nigdy nie miała dobrych czasowców tak tez jest i teraz.
Mój Typ:14-19

#18 Belkin
Holenderska ekipa moim zdaniem wystawiła najciekawszy skład z wszystkich ekip. Jako jedyna ma zawodnika zarówno na generalkę jak i sprintera a także i zawodników na pagórkowate etapy. Na czas także powinny pojechać przyzwoicie. Ten Dam, Mollema, Clement i Sanchez są przyzwoitymi czasowcami.
Mój Typ:8-13

#19 Radioshack
W tej Ekipie pojedzie Fabian Cancellara jeden z najlepszych czasowców w historii kolarstwa. Niestety jednak inny zawodnicy z tej ekipy za bardzo nie pomogą Szwajcarowi.
Moj Typ:2-7

#20 Katusha
Po raz kolejny rosyjska ekipa jest w całości uporządkowania pod Rodrigueza. Niestety kolarstwo rosyjskie w tej chwili jest słabiutkie. Jednak akurat dziś Ci Rosjanie się przydadzą, gdyż pozostali zawodnicy Katushy na Vueltę są słabymi zawodnikami na czas. Myślę ze w połowie stawki się znajdą.
Mój Typ 8-13

#21 Movistar
Ta ekipa dość niespodziewanie wygrała jazdę na czas w poprzednim roku, dziś także nie są bez szans. Choć nie ma co ukrywać ze jeśli chodzi o jazdę na czas to mają słabszy skład nic w poprzednim roku na Vuelcie. W ekipie pojedzie Sylwester Szmyd który wielokrotnie pokazywal ze o ile indywidualne na czas słabo jeździ o tyle drużynową jest bardzo pomocny.
Mój Typ:2-7

#22 Astana
Jako ostatnia wystartuje ekipa z Kazachstanu. To własne w tej ekipie pojedzie faworyt całego wyscigu czyli Nibali. Sam Nibali jest znakomity w jeżdżę na czas po za tym mocny w tej specjalności są Brajkovic, Griwko, Kangert.
Mój Typ: 2-7
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
K 1,5K

kulu

Użytkownik
No to ode mnie kilka typów długoterminowych na wyścig.
Zwycięzca wyścigu - Vicenzo Nibali 3,00 bet365
Włoch jest faworytem hiszpańskiej Vuelty. Początek sezonu miał znakomity, wygrywał wszystko co chciał np: Giro di&#39; Italia. Później trochę poluzował żeby forma przyszła właśnie na Vueltę i MŚ we Florencji. Myślę, że Nibali jest już w bardzo dobrej dyspozycji. Ma kilku niezłych zawodników do pomocy (Brajković, Fuglsang, Kangert czy Tiralongo). Na Giro pokazał, że jeździ bardzo czujnie, znakomicie w górach i na czas.
Kto może mu przeszkodzić? Wśród faworytów wymienia się Rodrigueza, Valverde, Henao czy Basso. Ja bardzo liczę na Carlosa Betancoura, bardzo podoba mi się styl jazdy młodych Kolumbijczyków. Mam nadzieję, że z dobrej strony pokażą się zawodnicy Euskaltel, którzy mają naprawdę bardzo mocny skład (Sanchez, Anton, Verdugo, Nieve). Ciekawe jak zaprezentują się Kolumbijczycy ze Sky Henao i Uran Uran.
Top-10 - Rafał Majka 1,75 bet365
Majka jest w bardzo dobrej formie. Coraz lepiej jeździe na czas i świetnie ogrania trudne podjazdy w górach. Dobrze zaprezentował się na TdP, w maju znakomicie pojechał na Giro. Wiadomo, to jeszcze nie jest zawodnik na wygranie generalki czy nawet miejsce na podium. Jednak pierwsza dziesiątka jest bardzo realna. Trzeba brać też pod uwagę, że kilku faworytów wyścigu jest po Tour de France, są zmęczeni i mogą nie wytrzymać trudów wyścigu. Jeśli Majka nie zostanie oddelegowany do pomocy dla Kreuzigera to Top-10 w generalce jest bardzo możliwe.
Top-10 - Carlos Betancour 1,62 bet365
Tak jak wspomniałem już wyżej Betancour to mój cichy faworyt Vuelty. Może nawet uda mu się powalczyć o podium w generalce? Bardzo podobał mi się na Giro, gdzie zajął 5 miejsce. Jeździ bezkompromisowo, nie boi się atakować. Jest bardzo mocny w górach. Podczas Vuelty będzie chciał przynajmniej powtórzyć wynik z Giro.
I krótko H2H:
Benat Intxausti - Gorka Verdugo 1,45 bet365
Zdecydowanie stawiam na zawodnika Movistaru. Obaj raczej będą pomagać swoim liderom, ale wg mnie dużo lepszym zawodnikiem jest Intxausti. Świetnie pojechał na Giro, był 8, a przez jeden dzień był nawet liderem. Tutaj też na pewno będzie walczyło jak najlepszą lokatę.
Viceznzo Nibali - Alejandro Valverde 1,55 unibet
Nibali to mój faworyt na generalkę. Siłą rzeczy w tym pojedynku też powinien być lepszy od Valverde. Hiszpan ma w nogach nieudane Tour de France, to raczej działa na jego korzyść.
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Na pierwszy dzien polecam szczegolnie dwa typy:
Omega - Astana @ 1.57 oraz zwycięstwo Omegi @ 2.25, oba kursy z Unibetu.
Jak wiadomo Omega to najlepsza druzyna swiata w jezdzie druzynowej na czas. Patrzac na sklady innych druzyn zblizyc sie do nich moze chyba jedynie Astana, jednak sadze ze mimo wszystko sa slabsi. Omega powinna wygrac tutaj bez wiekszych problemow. Tony Martin pociagnie tutaj wozek bardzo mocno. Kursy zachecajace wiec pobieram je i polecam je innym.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Już dzisiaj zaczynamy najciekawszy wyścig w całym kalendarzy. 3 z wielkich i oby do trzech razy sztuka bo Giro było takie sobie, Tour był słaby, no to niech Vuelta uratuje sezon. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że tak będzie. Nie ma zdecydowanego faworyta, bo Nibali sporo przytył i jeszcze nie jest wycieniowany tak jak na Giro, bo dla niego Vuelta to przecież tylko przystanek przed MŚ. Ja mocno liczę na Valverde na Tourze przegrał z naturą no ale właśnie dwa Toury pod rząd to trochę dużo, tak samo Purito. Wysoko bardzo wysoko widzę Henao, widzę go nawet na 1 miejscu w Madrycie.
Klasyfikacja Generalna:
Sergio Henao - Ivan Basso 1 @ 1,64 Betsson

Dla mnie promocja, 10 etapów kończących się finiszem który faworyzuje Kolumbijczyka. Finisze które są bardzo sztywne zdecydowanie faworyzują zawodnika z ogromną dynamiką a w tym aspekcie Henao zjada Basso. Basso wygrywa tylu tutaj doświadczeniem ale co mu po tym jak od dwóch lat nic nie jedzie. Basso nie będzie nawet w TOP20 moim zdaniem, a Henao jedzie o wygraną w tym wyścigu.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Jak ktoś gra w sierotkach po tobecie to parą Euskaltel - Nettapp można się zainteresować. ✅ ;p
Marchewki zwykle cieniują w tej specjalności, do tego dość często zdarzają im się upadki, defekty. Poza Samu to cienko to wygląda. Na góry jest paczka.
Rywale mają 2 solidnych Czechów, jest też Huzar. Na Giro przed rokiem pojechali całkiem przyzwoicie, tam bez Poldka, ale wykręcili 13 miejsce.
Liczę na dobry występ Astany, robi wrażenie ta ich paczka. Nad resztą rywali Enzo powinien zarobić. A wygrana etapowa między nimi a Omegą.
Wysoko widzę też SKY, może nawet na podium. Jest Cataldo, EBH, Wasyl, do tego pewnie Sergio i Ribejro dojadą w 5. Bardzo przyzwoicie.
Podium na koniec?
1. Nibali, bo zagrałem wygraną i top10, a do tego h2h z pitim
2. Henao, bo zagrałem podium i wygraną w parze z Basso - Ivanek bęzzębny, na top10 może starczy
3. Purito, bo to będzie 4 pudło GT z rzędu, ładnie ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Liczba sklasyfikowanych w całym wyścigu over 166,5 @ 1,55 Unibet
Rok 2009: wystartowało 198 kolarzy, dojechało 139
Rok 2010: wystartowało 198 kolarzy, dojechało 156
Rok 2011: wystartowało 198 kolarzy, dojechało 167
Rok 2012: wystartowało 198 kolarzy, dojechało 175
Rok 2013: wystartowało 198 kolarzy, dojechało ???
Jak widać mamy tendencję wzrostową, do tego patrzę na składy i nie widzę w drużynach zawodników nastawionych tylko na sprinty, no kilku jest ale naliczę ich na palcach dwóch dłoni. Oni i tak będą chcieli dojechać do mety bo etap w Madrycie jest prestiżowy. Rok temu też grałem over i weszło to i tym razem wejdzie ;)
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
1 etap:
Katiusza - Euskaltel 1 @ 1,40 ✅ 12-14
Astana - Movistar 1 @ 1,45 ✅ 1-5

@2,03 Expekt

Kto będzie ostatni i dlaczego będzie to Euskaltel? ciągle w modzie, Baskowie bardzo słabo jeżdżą na czas i to się nie zmienia. Może dzisiaj nie będą na ostatnim miejscu ale z taką Katiuszą po prostu nie mają szans, różnica co najmniej dwóch klas.
Astana ma pakę na czasówkę, bo Fuglsang, Nibali, Brajković, Grivko, Igliński i Kangert to paka że siemasz na TTT, na moje mogą dzisiaj wygrać tą czasówkę, a na pewno nie wygra jej Omega-Pharma i z chęcią bym pograł że Belgowie nie wygrają. Movistar też dość dobry zespół ale bez motoru napędowego, muszą pilnować żeby Szmyd i Moreno się nie zgubili także dla mnie też różnica poziomu między tymi zespołami na tej czasówce.
Lampre - AG2R 1 @ 1,85 Betsson ✅ 11-20
Lampre zawsze dobrze w TTT mają Moriego i Richieze jako motory napędowe. Bono też niby nieźle jeździ w ITT. Scarponi, Anacona i Ulissi też będą się zaginać żeby dużo nie stracić przed ważnym niedzielnym etapem. AG2R ma Pozzovivo i trzeba pilnować żeby nie odpadł. Betancur też nie jeździ za dobrze na czas także drużyna musi ich ochraniać i spokojnie doprowadzić do mety.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
K 1,5K

kulu

Użytkownik
No i dziś wieczorem zaczynamy trzeci Wielki Tour - Vuelta a Espana. Na początek drużynowa jazda na czas. Kolarze mają do pokonania 27,4 km. Trasa raczej łatwa, ale już dziś w generalce pojawią się pierwsze różnice.
Faworyci? Najczęściej wymienia się zespół Omegi. Mocno wyglądają Sky i Astana, zawsze dobrze w TTT spisywała się Orica. Zapowiada się ciekawa rywalizacja o zwycięstwo etapowe i koszulkę lidera.
Moje propozycje na dziś:
Omega - Radioshack 1,35 bet365 ⛔ 3 - 2
Omega zawsze bardzo prestiżowo podchodzi do takiej rywalizacji. Często trenują właśnie TTT. Skład na pewno nie jest optymalny, ale kilku mocnych zawodników pojedzie np: Martin, Stybar, Meersman, Vandewalle czy de Weert.Radioshack przede wszystkim z Cancellarą w składzie. Jednak wg mnie to nie wystarczy i to Omega wyjdzie zwycięsko z tej rywalizacji.
Astana - Movistar 1,44 betsson ✅ 1 - 5
Nibali rusza po zwycięstwo w wyścigu. Astana zebrała bardzo mocny skład. Mocni kolarze dobrze ogarniający TTT. Nibali, Kangert, Brajkovic, Tiralongo, Fuglsang czy Igliński - taki skład powinien wykręcić czas w okolicy podium. Movistar wygląda trochę gorzej, jest Valverde, Intxausti czy Capecchi, ale wg mnie to za mało na pokonanie Astany.
 
Otrzymane punkty reputacji: +31
martinus 491

martinus

Użytkownik
Omega Pharma win @ 2.25 Expekt.
Podzielam zdania Kolegów, że to zdecydowani faworyci dzisiejszego etapu. Według mnie jedyna ekipa, które może im zagrozić to Astana. Pytanie jednak czy będą się zaginali, aby już dzisiaj Enzo założył koszulkę lidera? Mam wrażenie, że konieczność kontroli całego peletonu już od pierwszego etapu może te zamiary ostudzić.
Cannondale - FDJ 1 @ 1.45 Expekt.
Jeśli liderem ekipy jest kolarz, który ma takie &quot;umiejętności&quot; w jeździe na czas jak Thibaut Pinot to dobrego wyniku spodziewać się nie można. Cannondale powinno pojechać solidnie, co wystarczy, aby pokonać Francuzów.
Ponadto również polecam grę przeciwko Euskatelowi.
 
pawelstrzala 313

pawelstrzala

Użytkownik
Omega sie zesrała .....ja to mam pecha pierwszy raz kolarstwo i od razu wtopa ...rece opadaja Omega-Radioshack
smieszny kurs 1.4 skusiłem sie i wtopa ..dziekuje i dobranoc ..mam nadzieje ze te ciołki z Omegi
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom