>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2014 - Giro d'Italia (09.05-01.06)

Status
Zamknięty.
valverde 9,7K

valverde

Użytkownik
Etap 4
Marcel Kittel - Reszta Stawki Typ: Reszta @ 2.82 Pinnacle
Kittel jest zdecydowanie najlepszy w całej stawce. Jednakże Swift, Viviani, czy Bouhanni przy korzystnym zbiegu okoliczności są w stanie zagrozić Gorilli. Jutro na ostatnich dwóch kilometrach trzy konkretne zakręty. Ciężko będzie więc ustawić Giant-Shimano pociąg, co zresztą na poprzednich etapach i tak nie wychodziło. Jeśli Kittel znowu się gdzieś zaplącze to rywale w końcu może go pokonają. Inna sprawa, że mówimy o rozgrywce sprinterskiej więc kraksy, defektu etc. wykluczyć nie można. No i w końcu kurs również warty uwagi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +36
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Elia Viviani - Nacer Bouhanni 1,90 Bet365 ⛔
Pierwsze dwa sprinty dla Kittela ale jutro kolejna szansa dla faworyta gospodarzy. Viviani wczoraj dość frajersko dał się objechać na finiszu, na drugim etapie lekko sie pogubił, potem go zamknęli i nie dał rady. Cannondale trochę za wcześnie ustawia się i ciągnie grupę, a potem blisko mety się pojawia problem bo nie ma już kto pomóc. Mieli dziś czas przerwy więc czas do namysłu jest ???? W Turcji wygrywając dwa etapy Viviani pokazał jednak, że forma jest. Bouhanni jedzie dobrze ale liczę, że Elia w końcu odpali i pokaże wszystkim plecy.
Miałem też opisywać to co Valverde ale że mnie uprzedził to napiszę tylko, że moim zdaniem również kurs warty uwagi ????
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Dziś organizatorzy przygotowali bardzo krótki etap skrojony pod sprinterską rozgrywkę. do tej pory na finiszach z peletonu rządzi Marcel Kittel. Na 3 etapie skutecznie zafiniszował nawet bez wsparcia swoich kolegów. Dziś też jest na pewno faworytem, ale kurs na jego zwycięstwo zbyt niski żeby pograć. Po chwilowym zastoju z typami na dziś przygotowałem kilka propozycji.
Ben Swift - Michael Matthews 1,50 bwin ⛔ 173 - 49
Dwóch dobrych sprinterów z szansami na podium w dniu dzisiejszym. Swift do tej pory zajął 7 i 2 miejsce, Matthews chyba za bardzo skupia się na pilnowaniu pozycji lidera, tak jakby ta różowa koszulka przeszkadzała mu w skutecznym finiszu. No obu etapach przegrał ze Swiftem zajmując 8 i 16 miejsce. Wg mnie dziś będzie podobnie. Niedawno obaj ścigali się na Vuelta Ciclista al Pais Vasco. Swift i Matthews wygrali tam po etapie, ale dużo lepiej zaprezentował się zawodnik Sky.
Tyler Farrar - Alessandro Petacchi 1,50 bwin ⛔ 80 - 19
W pojedynku doświadczonych sprinterów stawiam na Farrara, który oba sprinterskie etapy ukończył na 10 miejscu. Dziś też będzie chciał powalczyć o dobre miejsce w sprinterskiej rozgrywce. W tym sezonie miał kilka dobrych wyników. Zajmował 2 miejsce w Dwars door Vlaanderen i Scheldeprijs, a także 5 miejsce na 1 etapie Paryż-Nicea. Petacchi sam za bardzo nie sprecyzował celów na Giro. 44 i 17 miejsce pokazuje, że na razie nie włącza się w walkę na końcówkach etapów. W tym sezonie 4 w Scheldeprijs (przegrał bezpośredni pojedynek z Farrarem) i 2 na etapie Tirreno-Adriatico gdzie rozprowadzał Cavendisha. Petacchi może dziś nie walczyć o dobre miejsce, a nawet jeśli będzie próbował finiszować to Farrar jest faworytem takiego pojedynku.
Davide Appollonio - Edwin Avila Vanegas 1,33 unibet ✅ 46 - 98
Kurs niski, ale Appollonio jest zdecydowanym faworytem i warto na niego pograć. Włoch z Ag2r zajął 9 i 4 miejsce na pierwszych sprinterskich etapach. W obu przypadkach wyraźnie pokonał Kolumbijczyka. Appollonio był 2 w Roma Maxima, 6 w Scheldeprijs, a także zajął 4 miejsce na etapie Tour de Romandie. Avila to dla mnie anonimowy zawodnik. Poznałem go dopiero na Giro, do tej pory bez ściga się bez większych sukcesów. Appollonio powinien finiszowac w TOP-10 i pewnie pokonać Kolumbijczyka.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Joaquim Rodriguez - Nario Quintana 1 @ 1,83 Bet365 ✅ 7-10
Jutro pierwszy etap gdzie można zyskać kilka sekund. Dzisiaj Rodriguez powiedział że w 1 tygodniu wyścigu będzie starał się zniwelować straty poniesione na drużynowej czasówce i zgarniać sekundowe premie za wygranie etapów. Jutro chyba jest idealny moment bo na samym końcu mamy 8% nachylenia a takie ścianki Purito lubi. Nie zyska tutaj wielkiej przewagi ale 10-20 sekund z premią ogólnie można odrobić czyli warto się pofatygować. Jutrzejszy podjazd kompletnie nie odpowiada charakterystyce Nario Quintany nie dla niego taki krótki dynamiczny podjazd. Raczej on będzie się skupiał by w 1 tygodniu za dużo nie stracić aniżeli zyskiwać. On będzie groźny na długich selektywnych podjazdach. Na sztywnych ściankach powinien karty rozdawać Purito.

Jutrzejszy finałowy podjazd:

 
Otrzymane punkty reputacji: +46
S 145

superg

Użytkownik
Z typem na Purito pełna zgoda.
Od siebie Gasparotto - Paolini @ 1,36 bet 365
Wiadomo Gasparotto stworzony do takich końcówek, ma wygrane Amstel jak się jeszcze na Caubergu kończyło. Paolini jest tu do roboty, Katusha pewnie bedzie podkręcać tempo dla Purito i Paolini w pewnym monencie pewnie grzecznie odpuści
Santaromita - Weening @ 1,44 bet 365
Wydaje się że to Włoch jest do walki (nie wiem czy nie za mocne słowo;) ) w GC w Orice, poza tym jutro ma jutro szansę na róż jeśli Matthews nie wytrzyma, a dla mistrza Włoch byłaby to super sprawa. Santaromicie na tym zależy bardzo, pamiętamy jak narzekał na stratę sekund na etapie do Dublina spowodowaną przez &quot;sprytny&quot; manewr Saxo
Poljanski - Henao @ 2.00 bet 365
W tym przypadku to bardziej nos, mam wrażenie że Paweł jest mocny i pojedzie fajny wyścig, Saxo raczej się tu wychylać nie będzie więc powinien dojechać wysoko.
Pozzovivo - Basso @ 1,53 bet365
Dla mnie Ivan jest już skończony. Zresztą nawet w najlepszych latach taonie końcówka dla niego. Pozzo to też nie as na yakich finiszach, ale tak czy siak powinien z pomocą ekipy dojechać wyżej od Ivana.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Joaquin Rodriguez | TOP3 - 2,30 (Betsafe)⛔


Jest szansa nadrobić kilka sekund, myślę, że dla Purito taka ścianka nie jest problemem, można czytać że jego forma to niepewne, ale jednak już jutro pierwsza okazja do pogonienia Quintany i reszty i nie ma na co liczyć bo trzeba po prostu spiąć się bo strata jest duża.Warto również być wysoko bo mamy bonusy za miejsca także 10 sekund piechotą nie chodzi także warto być wysoko.Moim zdaniem jeśli ujadą w miarę dobrze Swifta i Matthewsa to Purito jest w stanie zgarnąć zwycięstwo.Faworytem niby jest Ulissi, ale ja mu nie ufam i wydaje mi się, że Rodriguez jeśli depnie na pedały to będzie nie do złapania.W dodatku na 365 jest 14,00 na jego win gdzie indziej jest po 8,50.

Dla mnie Ivan jest już skończony. Zresztą nawet w najlepszych latach taonie końcówka dla niego. Pozzo to też nie as na yakich finiszach, ale tak czy siak powinien z pomocą ekipy dojechać wyżej od Ivana.
Też myślałem o typie na Pozzo, ale ten finisz to nie dla niego, trochę za łatwy także ja odpuściłem.
 
michalchojnice 742

michalchojnice

Użytkownik
Joaquim Rodriguez - wygra etap - 8.50 Unibet ew. 15 bet365
Nie ma co się patyczkować. Wszystkie powyższe typy na Purito są ok. Myślę, że Hiszpan jutro pokaże nóżkę na tym finałowym podjeździe. Typ oczywiście wejdzie tylko wtedy, jak prędzej nie pójdzie jakiś odjazd. Myślę, że grupa lidera skutecznie będzie starać się o zachowanie różu. To tylko otworzy drogę Hiszpanowi do wygranej etapowej. Po takim kursie można zaryzykować. Wg mnie czarnym koniem może być Boasson-Hagen.
Też dobre:
Ulissi - Purito 2 - 2.10 Unibet (!!!!)
Swift - Matthews 2 - 1.55 Unibet
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
No to wczoraj pogoda mocno pokrzyżowała szyki sprinterów. Ostatnie kilometry bardziej przypominały kolarstwo na lodzie. Dobrze, że nikt mocniej nie ucierpiał. Neutralizacja wydawała mi się głupia, ale ostatnie kilometry pokazały, że zawodnicy i organizatorzy mieli rację.
Wracając jeszcze do wczorajszego dnia. Piękne zwycięstwo odniósł Nacer Bouhanni. Szkoda Marcel Kittela. Wpływ na jego stan zdrowia miała na pewno przeprowadzka z Irlandii do Włoch.
Zgadzam się z tym co napisaliście wyżej. Dziś aktywni będą zawodnicy mierzący w wysokie miejsce w generalce. Finałowy podjazd zawodnicy będą pokonywać dwa razy, będzie więc okazja by dobrze zaplanować sobie taktykę na finisz.
Faworyci to Diego Ulissi, Purito Rodriguez, Nicolas Roche czy Samuel Sanchcez. Do walki może włączyć się także Daniel Moreno, próbować będą ataków włoscy kolarze.
Diego Ulissi - David Arredondo 1,40 sportingbet ✅ 1 - 3
Końcówka etapu skrojona pod takich zawodników jak Ulissi. Włoch wygrywał już etap na Giro, w tym roku podobnie jak Arredondo dobrze pojechał na Tirreno-Adriatico. Ulissi w tamtym sezonie miał dwa dobre wyniki na Vuelcie, wygrał trudny etap na Tour de Pologne. Ma możliwości by powalczyć nawet o wygranie tego etapu. Buki robią z niego faworyta do 1 miejsca, to o czymś świadczy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +52
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Na czym polega ta neutralizacja?
Neutralizacja polega na tym że wszyscy kolarze mają ten sam czas na mecie niezależnie ile przyjadą za zwycięzcą danego etapu. Wczoraj np liczył się czas który kolarze osiągnęli na przedostatniej rundzie a ostatnia rozgrywana była tylko po to by wyłonić zwycięzcę. Gdyby wczoraj nie doszło do neutralizacji to dzisiaj na starcie może by 50 kolarzy stanęło na starcie bo reszta byłaby w szpitalu bo wczoraj po opadach deszczu asfalt zrobił się strasznie śliski i pewnie byłaby walka na całego by nie stracić cennych sekund co skutkowałoby wieloma wypadkami.
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik

Jutro trochę dłuższy podjazd, ale na takich % nie będzie dużych różnic. Tylko 1 moment dla Purito i to na początku podjazdu, więc nie liczyłbym tu na wiele z jego strony.
Ulissi odżył, bo ostatnio niewidoczny i powinien tu wygrać przy płaskiej końcówce.
Dla Matthewsa to już zbyt długi podjazd i skoki powinny go zabić. Dlatego stawiam na Weeninga. Góra akuratna dla niego i powinien się starać być wysoko, bo ma szansę na maglia rosa(choć z Evansem i Uranem będzie ciężko).
Cunego na podobnym profilu w 2004 roku by pewnie wygrał, ale to se ne vrati. Teraz powinien tyrać na Diego.
Weening - Cunego 1 1.90 pinn

A Gavia już trochę przejezdna ;p
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Pieter Weening - Damiano Cunego 1 @ 1,943 Pinnacle ⛔ 74-35 kraksa i po robocie
W sumie podoba mi się typ na Weeninga. Nie jest to byle kto jeśli chodzi o jazdę po górach więc na jutrzejszym profilu spokojnie sobie poradzi. Orica będzie chciała utrzymać Magila Rosa a Matthews raczej bez szans na dojechanie w 1 grupie do finiszu bo te 9km to jak na niego jednak za dużo a drugim nożem jest Holender. Cunego ma w drużynie Ulissiego a ten dzisiaj pokazał że jest w gazie więc raczej Lampre będzie grało na Diego. Damiano dzisiaj wyglądał słabo. Jutro raczej również szybki finisz a w tym aspekcie lepszy jest Pieter.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Organizatorzy chyba trochę przesadzili z długością tego etapu. Na zakończenie fajna ścianka na rozgrzewkę dla górali, a;le ja skróciłbym ten etap o 50 km. Jest inaczej i zawodnicy muszą przejechać prawie 250km. Dziś podobnie jak wczoraj powalczą szybcy górale. Zgadzam sie z tym, że ciężko będzie przetrwać podjazd takim zawodnikom jak Matthews czy Boason Hagen. Faworyci to na pewno Ulissi, Evans, Rodriguez czy Uran. Może na Monte Cassino ponownie z dobrej strony pokażą się Polacy;)
Cadel Evans - Rigoberto Uran 1,60 unibet ✅ 3 - 15
Evans po wygranej w Giro del Trentino wczoraj pokazał, że dalej jest w dobrej formie. Na finiszu z małej grupy przegrał tylko z Ulissim. Kolarz BMC jest szybkim zawodnikiem, dobrze jeździ takie podjazdy jak ta finałowa ścianka. Uran wczoraj niewiele przegrał z Australijczykiem, jednak jego wcześniejsze wyniki są zdecydowanie poniżej możliwości. Pewnie formę szykował na Giro. Dzisiejsza końcówka jest bardziej pod Evansa, dodatkowo na mecie czekają bonifikaty. Obaj mogą także przejąć dziś różową koszulkę.
Diego Cataldo - Michele Scarponi 1,72 unibet ✅ 43 - 39
Zdecydowanie stawiam w stronę Scarponiego. Niby wczoraj był wyżej tylko o jedną pozycję, ale im dłuższy podjazd tym bardziej rośnie jego przewaga nad rodakiem. Cataldo został liderem Sky trochę z braku chętnych. Nie jest na pewno zawodnikiem mogącym wejść do TOP-10 w generalce. Na dzisiejszym etapie Scarponi powinien wygrać o kilka sekund. Włoski zawodnik Astany już na Giro del Trentino sygnalizował zwyżkę formy. Dziś raczej bez szans na wygraną, ale powinien przyjechać wysoko.
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
michalchojnice 742

michalchojnice

Użytkownik
Wczoraj Matthews gładko ze Swiftem, który był w uciecze i odpłynął bardzo szybko. Szkoda tej końcówki Murito... Dzisiaj lepsza ścianka i różnice powinny być ciut większe.
Fabio Aru - Steven Krujswijk 1 - 1.55 betcity - Aru to mała nadzieja Włochów. Kolarz Astany jest przybocznym Scarponiego. Wczoraj Aru utrzymał się w głównej grupie. Krujswijk to pomocnik Keldermana. Holender, podobnie jak Aru, przyjechał z przodu. Dzisiaj jednak będzie już bardziej wymagająca górka. Według mnie bezpośredni pojedynek Włochy - Holandia wygrają Ci pierwsi.
Joaqium Rodriguez - Rafał Majka 1 - 1.60 betcity - Wierzę w Polaka. Wczoraj pojechał świetnie. Bez zbytniej szarpaniny przyjechał na piątym miejscu. Jednak duma Purito została w pewien sposób urażona. Hiszpan liczył zdecydowanie na coś więcej. Dzisiaj już cięższy podjazd. Myślę, że Purito tak szybko nie wyrwie przed finiszem do przodu. O zwycięstwo będzie walczyć zdecydowanie mniej kolarzy. Liczę więc, że Hiszpan zrehabilituje się za wczoraj. No chyba, że faktycznie jest pod formą...
 
M 139

marcato

Użytkownik
Pozzo - Roland 1.50 - 2.40⛔ 14 - 18

Roland wczoraj ładnie się zameldował mimo, że wcześniej probował uciekać. Jest value.

Roche - Niemiec 1.444 - 2.60✅171 - 46

Też jest value. Dałbym równiejszy kurs. Niemiec to jednak lider a Roche taka bardziej reklamówka. Wczoraj Roche za Niemcem.

Myślałem jeszcze o Scarpie w parze z Quintaną, ale 2.20 to za mało.
Po 2.40 bym zagrał.

,
 
Otrzymane punkty reputacji: +36
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Panowie gdzie mozna znalezc generalna klasyfikacje wyscigu ???
Tylko tak do 100 miejsca powiedzmy bo na stronie eurosporu jest biednie, na stronach Giro znalazlem tylko 25 miejsc ????
ps.
np. na stronie gazzetta.it nasz Rafal jest 4 ze starta 1.25 sek
natomiast na stronie giro.cyclingfever nie widze go wcale w klasyfikacji generalnej ??
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Joaquim Rodriguez wycofał się z wyścigu.
Rafał jeżeli dzisiaj zbyt mocno nie ucierpiał i będzie w stanie dalej jechać i rywalizować na wysokim poziomie to spokojnie o miejsce w TOP5 zawalczy.
Evans ma spore szanse na triumf w Giro. Jest w dobrej dyspozycji,bardzo aktywny i czujny do tej pory. Zależy mu na każdej zyskanej sekundzie nad rywalami i na bonfikacie na mecie.
Quintana będzie groźny,większe góry pokażą na co go stać,ale jego forma na pewno nie jest tak dobra jak w ubiegłorocznym TdF.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom