>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Kolarstwo 2015 - Criterium du Dauphine (07.06-14.06)

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP

Próba generalna przed Tour de France, brakuje tylko dwóch tenorów - Alberto Contadora, który wypoczywa po wygraniu Giro d&#39;Italia i Nario Quintany który jest u babci w Kolumbii ;) Na starcie stanie jednak cała rzesza znakomitych górali od Frooma i Nibalego po dzielnych francuzów. Faworytem teoretycznie jest zawodnik Sky ale Brytyjczyk nie ma mocnej drużyny do pomocy i to może być sporym problemem Chrisa. Nibali praktycznie z całą swoją drużyną którą zabierze na Tour także będą pewnie dyktowali mocne tempo pod górę. Najmocniejszą ekipę na tym wyścigu i to bezapelacyjnie ma AG2R z liderem Bardetem. Na dobry wynik liczy zawodnik Treka Mollema a także kolarz BMC Tidżej van Garderen. Nie można zapominać o Hiszpanach Purito i Valverde w mojej opinii nie odegrają kluczowej roli na Tourze ale na Defiladzie już mogą. Absolutnie nie można zapominać o Andrzeju Talańskim ubiegłorocznym zwycięzcą wyścigu, pomimo tego że w tym roku forma mocno średnia to potencjał ogromny drzemie w tym zawodniku, tym bardziej że u jego boku pojedzie Dan Martin. Pewnie o kimś zapomniałem a będzie odgrywał ważną rolę w wyścigu, oo już wiem to bracia Yates i dzielny Francuz Pierre Rolland. Obsada mocna, trasa średnia, ale to zawodnicy robią wyścig a tutaj niewątpliwie ma kto robić.
▶ Rozkład jazdy:

Stage: 1 - 7 June : Ugine - Albertville, 131.50 km
Stage: 2 - 8 June : Le Bourget-du-Lac - Villars-les-Dombes, 173.00 km
Stage: 3 - 9 June : Roanne - Montagny TTT, 24.50 km
Stage: 4 - 10 June : Anneyron - Porte de DrômArdčche - Sisteron, 228.00 km
Stage: 5 - 11 June : Digne-les-Bains - Pra-Loup, 161.00 km
Stage: 6 - 12 June : Saint-Bonnet-en-Champsaur - Villard-de-Lans - Vercors, 183.00 km
Stage: 7 - 13 June : Montmélian - Saint-Gervais Mont Blanc, 155.00 km
Stage: 8 - 14 June : Saint-Gervais Mont Blanc - Modane Valfréjus, 156.50 km

▶ Składy drużyn: http://www.cyclingfever.com/editie.html?detp=view&amp;_ap=startlijst&amp;editie_idd=MjYwNjg= ▶ Potrzebne linki:

https://fr-fr.facebook.com/CriteriumDuDauphine
http://www.letour.fr/indexCDD_fr.html



Zapraszam do dyskusji, podawania typów oraz ciekawostek odnośnie wyścigu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Generalka
Mathias Frank - Wilco Kelderman 2 @ 1,66 Bet365

Teoretycznie inna liga po górach, w praktyce może wyjść kto na jakim poziomie jest jeśli chodzi o przygotowania. Kelderman zapowiada dobry wynik, lubi ten wyścig rok temu 4, trzy lata temu w TOP10. Ja na moje TOP10 murowane. W Katalonii 9 w generalce, w Paryż Nicea 14, forma idzie do góry i powinno być ok. Na drużynową czasówkę ekipa niezła i mogą być dość wysoko. Frank z kolei w tym roku niezbyt widoczny w peletonie. Nawet Criterium International który był jego konikiem pojechał słabo w tym roku, na Paris Nice dużo gorzej niż Kelderman. Na czasówkę ma Clementa w składzie i to jego atut ale tak ogólnie to drużyna nie za bardzo, obaj pojadą porównywalnie czasówkę. 4 górskie etapy zdecydują a tam lepszy będzie Holender.
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Mathias Frank - Wilco Kelderman 2 @ 1,781 Pinnacle
Rowniez spodobala mi sie ta para. Frank moim zdaniem jest to kolarz duzo slabszy w gorach niz Wilco. Moim zdaniem to troche inna polka. Dla Szwajcara miejsca w TOP20 to jest jego wyznacznik umiejetnosci i szczerze watpie, czy jest w stanie kiedykolwiek wskoczyc na ten poziom wyzej. Kelderman to wciaz mlodziezowiec, ktory caly czas sie rozwija. Ostatni sezon byl dla niego przelomowym. 7 miejsce w Giro czy 4 wlasnie w Criterium du Dauphine pokazuja, ze ma potencjal. W tym roku chocby 9 miejsce w Katalonii. Teoretycznie obaj sa liderami swoich druzyn. Frankowi z tej pozycji moze zrzucic jednak Kolumbijczyk Pantano. Jesli bedzie jechal lepiej to prawdopodobnie zespol jemu podrzuci czesc pomocnikow. Wracajac jednak do pary Frank - Kelderman to przewaga kolarza IAM bedzie TTT. Sadze, ze jednak kolo 30 sekund moga nadrobic nawet nad Jumbo. Patrzac jednak na profil etapow i okres przygotowan to uwazam, ze Holender jest jak najbardziej w stanie odrobic, a nawet jeszcze nadrobic sporo. Kurs duzo lepszy jak w calorocznym, chociaz moim zdaniem, nawet tamten kurs jest warty gry.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
lemoneky 1,2K

lemoneky

Użytkownik
Niby tak , ale w wywiadzie jakiego menedżer Jumbo udzielił cyclingnews.com powiedział ,że nie będą się skupiać na GC Wilco Keldermana i, że ich kolarze będą jeździć w odskokach i celować w wygrane etapowe
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Niby tak , ale w wywiadzie jakiego menedżer Jumbo udzielił cyclingnews.com powiedział ,że nie będą się skupiać na GC Wilco Keldermana i, że ich kolarze będą jeździć w odskokach i celować w wygrane etapowe
Jesli Wilco bedzie na dobrej pozycji w generalce to zobaczysz, ze dadza mu pomoc. Co nie zmienia jednak faktu, ze ma zwyczajnie slaba druzyne i musi sie opierac glownie na sobie. Moim zdaniem jednak ma duzo wieksze umiejetnosci w gorach niz Frank i tam sporo nadrobi.
 
lemoneky 1,2K

lemoneky

Użytkownik
Jesli Wilco bedzie na dobrej pozycji w generalce to zobaczysz, ze dadza mu pomoc. Co nie zmienia jednak faktu, ze ma zwyczajnie slaba druzyne i musi sie opierac glownie na sobie. Moim zdaniem jednak ma duzo wieksze umiejetnosci w gorach niz Frank i tam sporo nadrobi.
Okej ja nie mówię ,że nie , tylko popatrz jeszcze na wyniki Franka w ostatnich Tour de Suisse, który odbywa się w bardzo podobnym okresie :p kurs niby fajny ale Frank w czerwcu zawsze był lepszy niż swoje zwyczajne możliwości , a Wilco to nie jest pewny kolarz w sensie takim ,że zdarzają mu się etapy gdzie potrafi stracić nagle 10 minut :p
już bardziej Valverde Win@5,00 bet365 do mnie przemawia przedterminowo i krótko wam opiszę swoje przemyślenia na ten temat.
Valverde prowadzi w rankingu UCI. Uważam ,że skoro mamy czerwiec a Valverde jest na czele, to Alejandro zrobi dosłownie wszystko aby wygrać tą bardzo prestiżową klasyfikacje na koniec sezonu, a nie jest bez szans. Dauphine wygrywał już 2 razy w latach 07 i 08, pamiętam jak dał Sylwkowi Szmydowi wygrać etap i dosłownie czekał na niego kiedy naszemu rodakowi odcięło prąd na ostatnich metrach to był naprawdę piękny dzień. Wracając jednak do teraźniejszości , Valverde przyjechał tu w roli lidera, na TdF będzie musiał prawdopodobnie pomagać Quintanie, bo jednak do zwycięstwa na TdF to on się nie nadaje. Dauphine to inna para butów, profil trasy myślę ,że bardziej mu pasuje niż Froomowi, ponieważ , bardzo długich podjazdów bezpośrednio do mety nie ma za wiele, są natomiast 3-4 kilometrowe ściany. Idealna dla takiego eksplozywnego kolarza jak Alejandro. Ponadto skłaniam się ku Valverde z powodu ekipy ,która przyjechała na wyścig. Inxausti ma w nogach Giro ale to niezły czasowiec, natomiast już Dowsett i Castroviejo to prawdziwe lokomotywy zespołu Movistar, dlatego nie sądze ,że Valverde na TTT ,(które jest podobne do tego na Romandie ) stracił zbyt wiele czasu, a być może będą tacy liderzy ,którym kilka sekund dołoży. 8 dni wyścigu to w sam raz jak dla Valverde, myślę ,że on i Froome będą się bili o generalkę , a Chris pokazał narazie w tym sezonie niewiele, na Romandie miał bardzo mocny kryzys, oczywiście wiele mogło się zmienić od tamtej pory jednak Froome to kolarz ,który w ostatnich sezonach przyzwyczaił ,że jego forma jest cały czas wysoka, a początek tego sezonu w porównaniu do poprzednich ma słabiutki, natomiast Valverde najlepszy od lat dlatego stawiam na Alejandro.
 
lemoneky 1,2K

lemoneky

Użytkownik
Pierwszy etap był na przetarcie, warto było zobaczyć kto przyjechał się tu ścigać ,a kto przyjechał na wczasy ???? Jutro etap raczej dla kolarzy typu Gerrans Boason Hagen, może Valverde poszaleje(dzisiaj 8!) ??? Na trasię jutrzejszego etapu mamy górską premię 1 kategorii, wszystko zależeć będzie od tempa dyktowanego przez peleton ale nie sądze , żeby sprinterzy bardzo się szarpali aby wjechać z peletonem ponieważ wspinaczka z małymi przerwami będzie trwać przez prawie 30 km ! Jednakże na jutro nie będziemy typować typowych sprinterów ???? tak na wszelki wypadek.
Valverde vs Kelderman 1,53 ✅
Alaphilippe vs Daniel Oss 1,57✅
@ 2,40 bet365✅

Na jutro proponuje taki dubelek od bet365.

Valverde tak jak pisałem wcześniej jest mega zmotywowany na ten wyścig i potwierdził to dzisiejszym finiszem na 8 pozycji. W finiszowej walce z średniej grupki Kelderman nie ma żadnych najmniejszych szans z Valverde. Ponadto w Lotto-Jumbo znajdzie się z całą pewnością przynajmniej 2 kolarzy ,którzy również mogą przyjechać z czołową grupą i skutecznie zafiniszować. Innej możliwosći niż finisz z grupy kolarzy 50 osobowej raczej nie przewiduje , chyba że ktoś skutecznie ucieknie, jednak to nie zmienia faktu ,że Valverde chciał finiszować bo za pierwsze 5 miejsc są punkty UCI ,które Alejandro chyba chce kolekcjonować ;)
P.S jak dla mnie zestawianie takiej pary to głupota bukmachera dlatego warto skorzystać
Co do drugiej pary to stawiam na młodego Francuza z drużyny Michała Kwiatkowskiego. Dlaczego? Oss dzisiaj próbował szarpać w końcówce i tak spuchł ,że przyjechał 1:13 za peletonem, dodam ,że nie wytrzymał tempa m.in takiego Kenougha ,który wygrał oraz kilku innych kolarzy, nie sądze ,żeby jutro jakoś mega się napinał w związku z tym, Alaphilippe, wiadomo lider swojej ekipy, albo jeden z liderów i kandydat do bardzo skutecznego finiszu. Jeden z najszybszych nieklasycznych sprinterów w peletonie i ma wrazie potrzeby Panzerwagena ,który rozprowadzi go należycie ! Wracając jeszcze do Oss&#39;a to on jednak ma pewne ograniczenia w postaci lidera drużyny Tidźeja Van Garderena i to na pewno będzie ważniejsze
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Na trasię jutrzejszego etapu mamy górską premię 1 kategorii, wszystko zależeć będzie od tempa dyktowanego przez peleton ale nie sądze , żeby sprinterzy bardzo się szarpali aby wjechać z peletonem ponieważ wspinaczka z małymi przerwami będzie trwać przez prawie 30 km !
Bez takich demagogii podjazd col de Cuvéry (8.7km at 6.7%) niespełna 9 km to nie 30 km :]
Nacer i Modolo spokojnie przetrwają bo gazu tam nie będzie mając na uwadze wtorkową jazdę drużynową na czas, żadna ekipa nie będzie się zaginała pod górę. Przy ewentualnym gazie jest jeszcze 100km na zjechanie się tego wszystkiego. Nie ma szans na zgubienie sprinterów. Druga i przed ostatnia szansa dla sprinterów na tym wyścigu, Lampre i Cofidis w pełni skontrolują poczynania peletonu.
Co do typów nie mam zdania, ale powinny wejść, nie mniej ja takich etapów nie obstawiam i czekam na TTT oraz 4 ostatnie górskie etapy.

Jednak coś zagram.

Luka Mezgec - Sascha Modolo 2 @ 1,50 Unibet
✅ ??-3 peffka ;)
Mezgec dzisiaj 2:50 straty do czołówki, chłop chyba wyjechany po Giro gdzie też szału jak na jego możliwości nie było. Modolo zdecydowanie najszybszy ze sprinterów. Lampre na niego pracuje, dzisiaj z głównej grupy wygrał sprint. Nie powinno być sensacji.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
W stsie Boason Hagen z Mezgecem za 1,70 na Norwega. Wczoraj finiszowal zaraz za Modolo. Dzis rowniez powinien byc wysoko.
 
lemoneky 1,2K

lemoneky

Użytkownik
Skąd taka informacja? Można źródło?
Początkowo była informacja ,że ma stratę 1:53 jednak sędziowie musieli uznać ,że wszystko się stało w strefie neutralizacji , nie wiem jakas kraksa czy coś , bo dzisiaj nie oglądałem i pomimo 157 miejsca wyrównali mu stratę do 0:00 także fart ???? ale to babolarz taki ,że to było pewne ,że coś wykombinuje.
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Początkowo była informacja ,że ma stratę 1:53 jednak sędziowie musieli uznać ,że wszystko się stało w strefie neutralizacji , nie wiem jakas kraksa czy coś , bo dzisiaj nie oglądałem i pomimo 157 miejsca wyrównali mu stratę do 0:00 także fart ???? ale to babolarz taki ,że to było pewne ,że coś wykombinuje.
Czasami to wypisujesz takie bzdury, ze zastanawiam sie czy szczerze to piszesz. Jesli byla kraksa to idac twoim tokiem rozumowania wynika, ze to jego wina, bo jest babolarzem. Tak samo wina byla Contadora pewnie, ze mial krakse na plaskim etapie. Tez jest babolarzem? Rozumiem krytyke konstruktywna, ale trzymajmy poziom i argumentujmy to normalnie.
 
psm 921

psm

Użytkownik
3 etap
Etixx Quickstep wygra 3.5 bet365⛔(4)
Kursy na BMC zaczely spadac dosyc szybko nie wiem dlaczego.Ja sie trzymam pierwszej mysli i gram Belgow.Szanse na wygrana podzielilbym 55-45%.Nie widze tu jutro szans dla innych zespolow dlatego granie tej pary h2h jest moim zdaniem bez sensu i gram czysty win.W skladzie BMC tacy czasowcy jak Tidzej,Dennis czy solidni Sanchez i Oss,ale do Etixxu w porownaniu do Romandii dolaczyl jeszcze Terpstra i mysle ze zrobi roznice.Trzech tenorow(Martin,Alaphilippe i wspomniany Terpstra) jutro da koncert cos mi sie zdaje a faworyzowanie Amerykanow raczej lekkie value moim zdaniem.
z takim składem przegrać ttt z Astaną i Movistarem to dla mnie niezrozumiałe
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Team Sky - Movistar 2 @ 1.72 Bet365 ✅ 6 - 3
Na jutro widzi mi sie chyba tylko ta para z obecnie wystawionych. Oba zespoly beda bily sie o czolowe miejsca w TTT, a przy okazji o jak najlepsza sytuacje dla swoich liderow - Froome&#39;a i Valverde. Faworytem moim do zwyciestwa calej czasowki jest jednak hiszpańska drużyna. Przyjechali tutaj naprawde mocna ekipa, z zawodnikami, ktorzy naprawde potrafia jezdzic na czas. Dowsett oraz Castroviejo to beda glowne motory napeda ekipy, ale pamietajmy, ze sa jeszcze Valverde, Izagirre czy Intxausti. Oni rowniez potrafia jezdzic dobrze na czas i krecic sie kolo 20 miejsc. Reszta kolarzy z tej ekipy jest raczej srednie, co nie zmienia faktu, ze moga dac rowniez mocne zmiany. W ekipie Sky mamy natomiast Krzycha Froome&#39;a - jednego z najlepszych czasowcow. Jednak w tym roku nie pokazywal sie z dobrej strony podczas ITT, tutaj rowniez uwazam, ze nie bedzie sie zaginal specjalnie, bo zaraz mamy TdF, czyli jego glowny cel sezonu. Co wiecej nie ma takiej silnej ekipy, a szczegolnie zadnego konia, ktory bedzie ciagnal i nadawal wysokie tempo. Ma calkiem niezle jezdzacych Stannarda, Roche, Poelsa czy Kennaugha, jednak to moim zdaniem nizszy poziom niz zawodnicy Movistaru. Szanse oceniam jako 65-35 w strone Hiszpanow.
Uważam, że do gry jest rowniez:
TOP3 Movistar @ 2.75 ✅ 3
TOP 3 Astana? Nie @ 2.5 ⛔ 2
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
lemoneky 1,2K

lemoneky

Użytkownik
Alejandro Valverde vs Wilco Kelderman 1,57 bet365✅- aby nie urażać uczuć innych osób wypowiadających się w tym dziale na temat Keldermana się nie wypowiem. Natomiast Alejandro Valverde uwielbia wyścigi klasyczne, jutro etap delikatnie przypomina etap dla klasyków , chociaż równie dobrze możę skończyć się to wszystko sprintem z peletonu. Alejandro jest kolarzem szybkim ,który już raz finiszował tutaj skutecznie znajdując sięna płaskim etapie w pierwszej 10tce, jutro nie daleko przed meta sa dwa male chopki, które mogą ustawić peleton aż do samej kreski, myśle ,że Valverde będzie wtedy wysoko i spokojnie objedzie wyżej tu wymienionego , o którym źle nie można się wypowiadać.

Typ : Valverde
Wynik :Valverde✅

Julian Alaphilippe vs Ramunas Navardauskas bet365 2,00✅ Raz wygrał Alaphilippe na finiszu ,a raz Navardauskas, jeżeli będa owe chopki wspomniane przeze mnie w analizie wyżej będą miał znaczenie dla rywalizacji to uważam, że Alaphilippe jest w zdecydowanie lepszym położeniu. Jeżeli nie to będzie trochę loteria, jednak NAvardauskas to nie jedyny szybki kolarz w ekipie Cannondale. Jest ona reprezentowana ona również przez Nathan&#39;a Haas&#39;a ,który potrafi finiszować równie skutecznie ,a może nawet lepiej niż kolarzy z Litwy. Uważam ,że kurs zachęca zważając na to jak rewelacyjną wiosnę miał Francuz i na pewno zależy mu na dobrym wyniku w delfinacie biorąc pod uwagę narodową dyskusje na jego temat czy powinien bądz nie jechaćw TdFw tym roku

Typ: Alaphilippe
Wynik:Alaphilippe✅

Nacer Bouhanii vs Edvald Boasson Hagen 2,62 bet365⛔- Nie wiem jakoś uważam ,że kurs na kolarza ,który świetnie się czuje na takich dystansach bo prawie 230 km to nie jest standardowy etap ,który rozgrywany jest codziennie(przynajmniej w obecnych czasach ???? ) predestynuje Norwega ,który zajmował bodaj 4 i 6 miejsce na finiszu raz wygrywając z Bouhaniim, a raz z nim przegrywając(Bouhanii wtedy wygrał) mówiąc wprost uważam ,że kurs na Hagena jest mocno zawyżony i powinien być w granicach 2,1 oczywiście nie twierdzę ,że jest on faworytem w tej parze jednak uważam, że spokojnie stać go na to aby objechać Francuza o czym jak wspominałem wcześniej już raz zrobił. Powtarzając jak mantrę powiem ,że jeżeli końcówka etapu będzie miała znaczenie dla ostatecznych rozstrzygnięć to szansę Norwega oceniam 60/40 na jego korzyść.

Typ: Hagen
Wynik: Bouhanii 1-4⛔

Yannick Martinez vs Jay McCarthy 2,5 bet365✅- Całkiem ciekawa para, zostali dobrani dwaj ciekawi perspektywiczni kolarze w wieku okolo 24-25 lat. Podobna sytuacja jak w parze ,którą opisywałem wyżej i stosunek ich pojedynków 1:1, jednak Martinez wspina się beznadziejnie i może zepchnąć to go w dół peletonu natomiast McCarthy pod górki jak na tak szybkiego kolarza radzi sobie bardzo dobrze, przykładem może być 4 albo 6?(nie pamiętam dokładnie) na królewskim etapie wyścigu dookoła Turcji a był tam kawał góry , kurs również moim zdaniem zawyżony i powinno być coś w okolicach 2,00 dlatego chętnie pobieram i czekam na pozytywne rozstrzygnięcie.

Typ :McCarthy
Wynik : McCarthy✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +37
lemoneky 1,2K

lemoneky

Użytkownik
3 etap
Etixx Quickstep wygra 3.5 bet365⛔(4)
Kursy na BMC zaczely spadac dosyc szybko nie wiem dlaczego.Ja sie trzymam pierwszej mysli i gram Belgow.Szanse na wygrana podzielilbym 55-45%.Nie widze tu jutro szans dla innych zespolow dlatego granie tej pary h2h jest moim zdaniem bez sensu i gram czysty win.W skladzie BMC tacy czasowcy jak Tidzej,Dennis czy solidni Sanchez i Oss,ale do Etixxu w porownaniu do Romandii dolaczyl jeszcze Terpstra i mysle ze zrobi roznice.Trzech tenorow(Martin,Alaphilippe i wspomniany Terpstra) jutro da koncert cos mi sie zdaje a faworyzowanie Amerykanow raczej lekkie value moim zdaniem.

z takim składem przegrać ttt z Astaną i Movistarem to dla mnie niezrozumiałe
Terpstra mikrourazy mięśniowe ma za mocno trenował i prawie nie pracował na TTT.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Alejandro Valverde - Wilco Kelderman 1 @ 1,689 Pinnacle ✅ 33-40
Długi etap z hopką na ok 15 km przed metą, niby nie duża bo liczy 1,6 km na ok 7% ale może zamieszanie zrobić, a i wcześniejsze podjazdy na długim etapie mogą podmęczyć sprinterów także nudno nie będzie. Valverde po 1 jest dużo szybszy na finiszu niż Kelderman i w sumie to tyle jeśli chodzi o ten typ :grin:
 
Otrzymane punkty reputacji: +38
lemoneky 1,2K

lemoneky

Użytkownik
Jutro mamy pierwszy etap ,który pokaże kto w jakiej jest formie, także asekuracyjnie podchodziłbym do stawiania większych pieniędzy ,na którąkolwiek z par dlatego być może zamiast wysokich stawek warto poszukać wysokiego kursu po mniejszych pieniądzach ??

Ja tak zrobię i proponuje na jutro taki treble
Andrew Talansky vs Tejay Van Garderen 2 @ 2,10 bet365✅
Daniel Martin vs Simon Yates 1 @ 2,00 bet365⛔
Tony Galopin vs Julian Alaphilippe 2 @1.66 bet365⛔

@ako 6,11 bet365

Teraz czas opisać co nieco typy aby przybliżyć Wam moje jutrzejsze rozumowanie.
Przed metą będziemy mieli 2 premie górskie 1 i 2 kategorii , pierwszy podjazd ma 14km czyli jest podjazdem długim ,średnie nachylenie około 6% nie powala jednak bywają również odcinki ponad 10%. Dzisiejszy etap pokazał jak taki nawet mały podjazd potrafi ugotować wielu kolarzy , myślę ,że jutro czajenia się nie będzie , za małe są różnice i ktoś z tego szerokiego grona faworytów prędzej czy później się urwie a wtedy skończy się zabawa. Po premii 1 kat. mamy ok 17 km zjazdu i finałowy podjazd o długości 6km i 6% nachylenia (końcówka idealna dla takich kolarzy jak Valverde). Jutrzejszy etap wiele nam pokaże i będzie wiadomo kogo grać a kogo nie.

Wracając jednak do moich par.

Andrew Talansky- Jego jazda w tym sezonie pozostawia naprawdę wiele do życzenia, oczywiście kontuzje nie pomogły mu w rozwinięciu skrzydeł. Jedynym sukcesem było wygranie mistrzostwa USA w jeździe na czas, jednak było to podczas nieobecności wielu czołowych kolarzy w tej specjalizacji. Również na Katalonii zaliczył dobra czasówkę jednak jego jazda w górach w tym roku wyglądała naprawdę słabo i nie sądzę aby zeszłoroczny triumfator tego wyścigu był jutro postacią odgrywająca ważną rolę jako lider no właśnie , a może jak pomocnik Daniela Martina się sprawdzi?? Ale o tym to później..
Van Garderen- Facet na zupełnie innym biegunie niż Talański , solidne wyniki w górach ,jedna wygrana na Katalonii pokonanie takich kolarzy jak chociażby Porte oraz wielu innych czołowych górali. Osiąga dobre solidne wyniki w górach w tym roku zawsze w okolicach pierwszej 10tki i myślę ,że jutro będzie podobnie, top 10 jak najbardziej dla Garderena czego nie widzę dla Talańskiego ,a czy coś więcej Tidżej dla siebie ugra to czas pokażę bo tego pewni być nie możemy ,jednak kurs 2,10 zdecydowanie zachęca bardziej niż 1,66 na Talańskiego.

Martin.D- Daniel miał kilka wyścigów w tym roku, którymi niewątpliwie rozczarował swoich fanów. Nie były one raczej spowodowane słabą formą , a jego baloniarstwem(aka pechowymi zdarzeniami bo nie można mówić w tym dziale ,że pechowy kolarz to baloniarz ! ???? ) etap i końcówka ,która jak będzie w formie może spokojnie należeć do niego i być może nawet wygra, również top 10 a nawet top 6 jak najbardziej dla niego, a co do Talańskiego to bardziej na gregario Martina w obecnej formie się nadaje niż na samodzielnego lidera ekipy WT i na to właśnie liczę.

Simon Yates- Uważam ,że profil jutrzejszego etapu mimo wszystko bardziej może odpowiadać jego bratu Adamowi( stąd zestawienie z liderem AG2R Bardet ,który będzie w tym wyscigu bardzo mocny) i jakoś nie widzi mi się jego walka z Danielem Martinem ,który potrafi być piekielnie szybki na końcówce, jeżeli faworycie nie będa szarpać to Martin ma przewagę nad Yatesem , obaj są szybcy ,ale Yates to jeszcze nie ten rozmiar kapelusza ,ale za rok dwa ,myslę ,że może razem se swoim bratem odnosić wielkie sukcesy. Jednak to dopiero za dwa lata a 5 etap jest jutro ;) i wszystkie atuty w swoim ręku ma Daniel Martin.

Galopin-typowy klasyk , świetnie spisuje się w tym sezonie , jednak takie góry to nie dla niego zdecydowanie, myślę ,że bardziej etap 6 i to może z jakiejs ucieczki w bezpośredniej walce z faworytami nie daje mu żadnych szans.

Alaphilippe- bardzo podobna sytuacja , jednak uważam ,że Julian jest odrobine lepszym góralem , a że jedzie w tym wyścigu bardzo aktywnie ma świetny finisz to jeżeli by zdarzyło się tak ,żę będe finiszować z jednej grupy to Galopin nie będzie miał co zbierać, Alaphilippe na takich końcówkach na wiosne przegrywał tylko z Valverde .Jednak tak jak mówię jest 6km podjazdu a nie 2, co na pewno dla kolarza Ettix nie jest dobrą wiadomością ale i tak wyżej cenię jego możliwości na takim etapie niż Galopin&#39;a.


A co do jutrzejszego zwycięzcy zagram na dwóch kolarzy i jeżeli nie będzie ucieczki to uważam ,że jeden z nich to wygra. Chociaż jak wiadomo w peletonie jedzie 160 kolarzy :p

Alejandro Valverde@ 3,5 bet365⛔ Valverde słabiutko
Daniel Martin@ 26,00 bet365 Martin nie tak mocny jak oczekiwałem
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Tony Gallopin vs Julian Alaphilippe 1 @ 2.20 Bet365 ✅ 21 - 133 Ponad 17,5 min przewagi :cool:
Ide tutaj w strone kolarza Lotto Soudal. W sumie dziwi mnie taki kurs na Galopina. Moim zdaniem powinny byc na odwrot wystawione. Tony to nie jest zawodnik, ktory bedzie liczyl sie na wielkich tourach w generalce. Jednak klasyki czy nawet tygodniowki potrafi jezdzic. Udowodnil to chociazby na Paryz-Nicea w tym roku, gdzie byl 6 w generalce, a przy okazji wygral 6 etap. W Vuelta Ciclista al Pais Vasco na jednym z etapow 3 miejsce, na dwoch 5. Oprocz tego kilka naprawde ciekawych wynikow, co pokazuje, ze jest w dobrej formie. Jest troche gorsza wersja Michala Kwiatkowskiego. Jednak w gorach nie jest tez typowym ogorkiem. Potrafi swoje pojechac, czesto zabiera sie w odjazdy i to z dobrym skutkiem. Tak bylo na wygranym etapie podczas Paryz-Nicea. Dzisiaj probowal oderwac sie przed samym finiszem, jednak zostal doscigniety. Widac, ze ma chec pokazanie sie w tym wyscigu, a przy okazji moze jakis skalp etapowy. Jesli chodzi o mlodszego z Francuzow, to dopiero wchodzi do czolowki swiatowego kolarstwa. Jednak pokazuje, ze niedlugo na klasykach moze naprawde odgrywac znaczaca role. Fajnie pokazal sie na klasykach belgijskich, gdzie przegrywal tylko z Valverde. Jednak moim zdaniem jutro przyjedzie za Gallopinem, gdyz jest slabszy w gorach. Podjazd Col d&#39;Allos (14 km, 5,5% sredniego nachylenia) oraz podjazd na mete (6,2 km, 6,5%) moga okazac sie za trudne dla niego, jesli kolarze przymierzajacy sie do generalki beda walczyc o uzyskanie przewagi. Sadze, ze calkiem realne jest zabranie sie w ucieczke Tony&#39;ego co powinno zalatwic sprawe. Jesli jednak nawet nie bedzie w odjezdzie to powinien dojechac wyzej niz Alaphilippe.
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom