>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo - 64 La Vuelta (29.08-20.09)

Status
Zamknięty.
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Chiba czas założyć tematos ????
Lista i profile etapów, szerokie składy ekip i późniejsze wyniki na oficjalnej stronie :
http://www.lavuelta.com/09/ingles/recorrido/mapa.html
Trzy tygodnie ostrego ścigania w trzecim z wielkich tourów. W ostatnich latach jest to chyba najbardziej narodowy wyścig(czyt. hiszpański), jednak w tym roku jest o tyle ciekawie że ciężko wskazać chociaż 60% faworyta tego wyścigu. Głównie Hiszpanie traktują go jako główny wyścig sezonu, inni będą chcieli odbić sobie niepowodzenia na TdF.
Trasa bardzo ciekawa. Trudniejsza niż na TdF. Startujemy prologiem na torze wyścigowym w holenderskim Assen. Później trzy etapy dla sprinterów-klasyków.
I uwaga, po czterech dniach ścigania jest dzień przerwy. A kolarzy czeka podróż przez całą Francję. To według mnie jest istotna sprawa, bo po drugim dniu przerwy jest 10 etapów z rzędu aż do Madrytu.
Wyścig rozstrzygnie się w górach - w tym roku mamy 8 górskich etapów, przy czym decydujące powinny być 12,13,14 kiedy to mamy 3 razy podjazd na metę. Do tego prolog+2 czasówki(jedna płaska i jedna trochę pagórkowata) łącznie niewiele ponad 60 km. Więc słabsi czasowcy mają szansę nadrobić w górach.
Wielka wiadomość to taka, że wraca Vinokurow. Wywalczył tytuł mistrza Azji w jeździe na czas, ale jego dyspozycja w górach to wielka niewiadoma. Ma szansę coś ugrać po banicji? Średnio w to wierzę. Astana po stracie Kloedena powinna jechać na Hornera/Zubeldię.
Faworyci:
-Valverde - według buków faworyt. Wg mnie nie da rady. Wygrana w trzytygodniówce to nie dla niego. Albo straci na płaskim, pobawi się w sprintera, albo będzie miał duży kryzys w górach. W czasówkach sobie poradzi, ale chyba trasa wyścigu zbyt wymagająca. Ale jest w tym sezonie mocny, może wyciągnie wnioski z wcześniejszych porażek. Bo w końcu był już na podium Vuelty.
-Basso - mocny na Giro, ale nie aż tak. Zapowiadał, że z każdym przejechanym wielkim tourem będzie mcniejszy. Od Giro miał dużo czasu na przygotowania, spokojnie startował. Teraz Liquigas będzie jechać tylko na niego, bo Kreuziger szykuje się na MŚ. Niezła ekipa do pomocy - Kreuziger, Szmyd i Zaugg. Troszkę kulały czasówki, ale wg mnie będzie znacznie mocniejszy niż na Giro. Ja tu widzę zwycięzcę.
-Sanchez - mało o nim w tym sezonie słychać. Więc chyba chce zawalczyć dublet -Vuelta+MŚ. W swoim narodowym tourze ma potencjał na minimum podium+mocni baskowie w drużynie.
-Schleckowie - Zależy jak potraktują ten wyścig, bo priorytetem dla nich był TdF. Może czas wygrać nareszcie wielki tour? :&gt; Jednak wydaje mi się, że będzie tutaj jazda a la Contador na Dauphine. Ale kurs 9 na Andego kusi ???? Zawsze jest ich dwóch. Do tego świetne SaxoBank, bo Fuglsang raczej będzie jechał pod nich.
-Evans - ponoć jest mocno zmotywowany, mam nadzieję na dużo, dużo lepszy wynik niż we Francji. Będę mu kibicował, bo po tylu latach należy mu się zwycięstwo ;]
-Gesink - wraca po kontuzji z TdF. Szkoda straconego wyścigo we Francji, bo chłopak się ciągle rozwija, a w górach jest świetny. Mówił, że chciałby się zakręcić koło podium, a jak nie to wygrać etap. unibet 5,25 kurs na zwycięstwo w etapie ???? dla mnie bomba.
Ci powyżej powinni walczyć o zwycięstwo. Ale reszcie nie odbieram szans w walce o podium, szczególnie Hiszpanie powinni być groźni. :
-Horner/Zubeldia/Vinokourov
-Mosquera
-Tondo
-Taaramae
-Danielson
-Gomez Marchante
-Kirchen
-Valjavec
-mimo wszystko Cunego ????
Wśród sprinterów też plejada: Farrar, Boonen, Freire, Benatti, Ciolek, Greipel.
Buki wystawiają już oferty. Największa jak narazie w bet365, tylko kiła, bo nie można łączyć :|
Ale pare fajnych typów znalazłem:
Evans-Vino 1 1.40 ✅
Valverde-Basso 2 2.60 ⛔
Anton-Rodriguez 2 1.52 ✅
Tondo-Valjavec 1 2.00 ⛔
Sanchez-Mosquera 1 1.66 ✅
Horner-Kirchen 1 2.00 =
Danielle Bennati over 0,5 2.10 jeśli nie teraz to kiedy? prawie cały sezon stracony, trzeba się odbić. biorąc pod uwagę co robił w zeszłym roku mam nadzieję że coś ukłuje. bo ile ten Farrar może jeździć i wygrywać ? :| 3 wielki tour? bez jaj. ⛔
Tom Boonen over 0,5 1.62 forma kokainowego idzie w górę, liczę na wysokie miejsce w prologu, a potem może ugrać etap na bliskich sobie szosach beneluksu. ;] ⛔
Ivan Basso Top3 1.83 ???? ⛔
Cadel Evans Top3 5.0 może może ???? ✅

W wyścigu zobaczymy dwóch Polaków - Szmyda i Bodnara. Obaj w Liquigasie. Jeden pomaga Basso, a drugi Benattiemu ;].
po świetnym giro, bardzo dobrym tdf przyszła średniawa vuelta ????
 
T 0

typerexpert

Użytkownik
Jose Gomez Marchante – Xavier Tondo poniedziałek, 7 wrzesień 11:15
Typ:Jose Gomez Marchante
Kurs:1.71 @ Bet365
Stawka:2/10
Vuelta Espana 2009 – Etap 9
Dziś kolarzy czeka bardzo ciężki etap w Hiszpanii. Trudny mecz dla buków , dla nas niekoniecznie..
Na drużynę Gomeza chyba nikt by nie narzekał. Jose Gomez Marchante świetni pracuje z Cuesta. Oglądając ich wyścigi widzimy wręcz mistrzowskie zgranie. Sporym optymizmem napawa również świetna końcówka z Cunego (przegrana) , w której pokazał wielką wole walki oraz możliwości.
Pojawiają się informacje na temat urazu kolana u Tondo. Przegrał on poprzedni etap z Marchante , więc nie rozumiem takiego współczynnika w Bet365.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom