>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Komputery|Telefony|Inne urządzenia - stary zbiorczy temat

Status
Zamknięty.
michau 84

michau

Forum VIP
no chcialem się poradzic, moze jakies doświadczenia itp, jest ich duzo do 100zł, więc chcialem sie poradzić
W tym momencie to każdy starszy telefon kupisz w takiej cenie, poszukaj na forach &#39;komórkowych&#39;, znajdź opinie, bo tutaj kilka osób Ci odpisze o kilku telefonach tylko... Znajomych popytaj też...
 
arzoo 63

arzoo

Użytkownik
Witam. Mój problem tyczy się telewizji, może ktoś ma doświadczenie w tych sprawach i mi pomoże, bo ja jestem kompletnie zielony.

Mam w domu 2 telewizory. Na jednym jest dekoder i można oglądać różne kanały, których nie można oglądać na drugim telewizorze. M.in.: C+ sport, Eurosport 2, Sport Klub (na tych mi najbardziej zależy), HBO itd. Czy jest jakiś sposób żebym mógł oglądać te kanały na drugim telewizorze bez ponoszenia jakiś większych kosztów (podwójny abonament itp.)?
 
legionista696 1

legionista696

Użytkownik
Arzoo mozna chyba zrobic cos takiego, ze chyba kupisz drugi dekoder i mozesz ogladac wtedy tez na drugim tv te kanały, ale niestety minus jest taki ze na obu tv mozesz ogladac w jednym czasie tylko jeden kanał. cos za cos ;)
 
arzoo 63

arzoo

Użytkownik
Ten sposób średnio mnie interesuje, niestety :kwasny4565: Chodzi właśnie o to, żeby 1 telewizor nie był zależny od drugiego :jezora:. Nie wiem w ogóle czy istnieje taka możliwość, ale może ktoś o tym słyszał...
 
legionista696 1

legionista696

Użytkownik
ja cos tez słyszałem ze jakies tunery mozna kupic, ale nie wiem ocb dokładnei i czy jest to w pełni legalne ???? bo cos mi sie wydaje ze nie bardzo ;p
 
pzk 1

pzk

Użytkownik
Potrzebuję Waszej pomocy. Nie jestem teraz &quot;na czasie&quot;, ale potrzebuję jakiegoś laptopa do 2,5- 3 tys. złoty, głowne przeznaczenie multimedia, internet, praca biurowo-zarządzająca forum ;)
Do tego jaki net bezprzewodowy polecacie. Chodzi mi głownie o neta w &quot;od czasu do czasu&quot; jak gdzieś wyjadę na weekend lub wczasy to chcę mieć dostęp do neta. Może jakieś net na kartę np. z play lub w niskim abonamencie?
Za wszystkie wskazówki byłbym wdzięczny.
Osobiście polecam kupić w komputronik.pl, odradzam allegro, kupiłem tam PC, tanio, ale... podróbka chińska... już po pierwszych dniach problem z zasilaczem, i jeśli chodzi o gwarancie też są problemy.
A jeśli chodzi o sprzęt, może coś takiego:
http://www.komputronik.pl/index.php/product/80442/Notebooki-i-netbooki/Notebooki/HP_ProBook_4510s_%28NX624EA%29.html
czas pracy na akumulatorze (normatywny) 5.00 godz.
Starczy na lata ;)
Pozdrawiam
 
sparta 309

sparta

Użytkownik
Jest taka sprawa:
Mam pendriva 8GB KINGSTON model: DataTraveler Generation 2, prawie nowy, wszystko chodziło ok, dzis rano nagrałem na niego pliki i pare godzin pozniej chcialem jeden z nich poprawić, niestety po wlozeniu pendriva wyswietla sie tylko napis ze nie rozpoznano urzadzenia usb...
To samo pokazuje na laptopie wiec nie wina portu USB.
Da się jakoś go przywrócić do &quot;życia&quot;? Dane mogą zostać utracone, nic ważnego
Wszelkie gwarancje odpadaja bo kupiony z dwa miesiace temu i rachunku oraz opakowania dawno nie mam
 
L 0

lisek88

Użytkownik
tak to jest z pamięciami ... ja miałem super przypadek że jak się wlożyło pamięć do kompa to komp się wyłączał .. a to były dane z 3 dni pracy :/ jak nie było nic ważnego kup nową pamięć
 
T 9

tosterkm

Użytkownik
nosze sie z zamiarem kupna laptopa do netu, office&#39;a i ewentualnie starych gier (CM 01/02 ;) ); wychodzi na to, ze 1,8-2 GHz, 2 GB RAM i 256 MB grafika to bedzie az za duzo... ale przydalaby sie nagrywarka DVD, wifi i trudno cos znalezc w sensownej cenie
zastanawiam sie czy kupic jakiegos uzywanego IBM ThinkPad, czy moze nowego, ale innej marki; te IBM sa podobno zaje8iste, ale drogie niestety... w sumie mam okolo 4 tys PLN na to, ale chcialbym kupic laptopa do neta i konsole do gier... wiec na laptopa pojdzie max 2-2,5 tys PLN... wybor nie za duzy... co polecacie?
kupowac uzywke? czy moze refurbished? a moze jakiegos no name czy innego aristo ale nowke?
mile widziane opinie uzytkownikow (zwlaszcza ThinkPadow)
 
jaruone 0

jaruone

Użytkownik
tosterkm - z 4 kołami kupisz i laptopa i konsolę i jeszcze na bro zostanie.
jak już musisz brać laptopa (ja się przyzwyczaiłem do stacjonarek , przynajmniej do klawiatury - głupio laptop wyglada z podpięta klawiera usb :p) skup się na Toshibie bądź HP - porzadne marki, można je nabyć w rozsądnych pieniądzach. Samsungi,Asusy, LG, Aristo, MSI - niektóre pewnie są świetnie zrobione, ale nie siedziałem w temacie by wypowiedzieć się na ich temat, musiałby być obadany konkretny model - Toshkę i HP można brać niemal w ciemno (jakościowo nie zawiedzie),IBM Lenovo - troszkę płaci się za markę. Sony Vaio za design - dlatego tych firm Ci nie polecałem.
Gdy ja chciałem (w końcu nie kupiłem i zostałem przy stacjonarce) kupić pół roku temu laptopa wybór padł na Toshibę a300 - masz rozmaite konfiguracje, za 2200 - 2500 kupisz coś z Dual Corem, jakims znośnym radeonem do filmów i słabszych gier i dyskiem 320 GB. Ten laptop może za bardzo się błyszczy ale mi to nie przeszkadza - ale przed zakupem obejrzyj ????
Arzoo - dziwny masz ten dekoder skoro oglądasz c+ sport i sport klub - chyba że ten canal nie jest po polsku, bo z tego co wiem c+ jest w cyfrze albo multipakiecie canal +, a sportklub na &quot;n&quot; (która ma sparowany dekoder z kartą - więc karty cyfry byś tam nie włożył) - tak że opcja że masz 2 karty w jednym dekoderze odpada. Nieważne jakoś to masz zrobione. Aby na 2 tv niezależnie oglądać programy musisz:
a) mieć konwerter twin (trzeba podpiąć dwa dekodery - czyli musisz kupić nowy dekoder)
b) kupić card splitter - i tu sa schody - urządzenie do dzielenia kart nie jest tanie, i jak masz &quot;n&quot; to na 99% nie zadziała (pisze 99% bo nie sledzięłm tematu od dobrych pół roku ale &quot;n&quot; jest chyba do dziś &quot;nietykalna&quot;) - cyfre możesz dzielić bez problemu, polsat chyba tez (nie wiem na 100% CP nigdy mnie zbytnio nie interesował).
Koszty (pi razy drzwi) - drugi dekoder 200 zł + konwerter (jesli nie amsz twina) 100 zł, card spliter z 500 zł ?? (tu strzelam gdyż ceny sa zależne od urządzenia możesz mieć splitery pociągnięte kablem do dwóch dekoderów, moga byc radiowe - jednak te 500 zł trzeba liczyć). Tak to mniej więcej wygląda.
Inaczej można podpiąć dekoder do internetu (musisz mieć drugi dekoder podpięty do konwertera) i bawić się w sharing - ale wtedy musisz mieć odpowiedni soft, listy kanałów i &quot;dawcę&quot; który przez net udostępnia Ci swoja kartę - a za darmo tego nie zrobi. Moim zdaniem dzielenie karty spliterem najlepsze, albo kupno drugiej platformy np. &quot;n&quot; jak masz cyfrę , czy cyfry jak masz &quot;n&quot; - masz wtedy bogatszą ofertę w rozsądnych pieniadzach coś koło 30-40 zł za multipakiet canal + (canal +, canal + film i 2 canal + sport + orange sport chyba da sie dokupić)
 
T 9

tosterkm

Użytkownik
dzięki jaruone za odpowiedz ????
poszukalem i zastanawiam sie nad trzema sztukami:
uzywany IBM/LENOVO Thinkpad T60 Core Duo T2400 1,83GHz 2GB RAM160GB 14,1&quot; TFT 1024x768
http://www.laptops.pl/opis.php?tow_id=260&amp;amp;kat_id=16&amp;amp;jezyk_id=1
nowy Dell Inspiron 1525 PROMO T5800
http://www.digicomp.pl/produkt/inspiron_1525_promo_t5800_.php?sID=1883&amp;amp;&amp;amp;&amp;amp;cID=1
nwy HP 550 T5670 2048 15.4BV 250 DVDRW-LS DOS - NA951EA
http://www.techlogic.pl/product_info.php?products_id=1504
co byście wybrali? ja sie mocno zastanawiam nad IBM, jakby mial lepszego proca to bralbym go w ciemno z doplata do 2GB RAM... a tak to sie zastanawiam
 
toxic 0

toxic

Użytkownik
Dużo tematów o laptopach więc sie wypowiem... Ja osobiscie uzywam Compala JHL-90 w jednej z lepszych konfiguracji... nie wiem czy dużo osób na forum uzywa takiego sprzętu ale jeżeli ktoś szuka taniego sprzętu o dobrej wydajności to szczerze polecam. Nie bedziecie mieli z tym kompem wodotrysków typu designerska obudowa jakies durne diody, które mnie osobiście denerwuja ale czystą wydajność ????
Uzywam swojego głównie do zastosowań pseudo-profesjonalnych, tzn po prostu do testów różnych rozwiązań (głównie bazy danych i serwery aplikacji). Ale na moim egzemplarzu pójda miedzy innymi takie gry jak Dirt czy Crysis. Wiec jak na lapka kupionego rok temu to niezły wynik. A wtedy dałem za niego koło 3.500 zł. Compal to sprzet VBI (Verified by Intel) oznacza to, że sa to kompy w pełni zgodne z ta technologią a podzespoły w nich stosowane można znaleźć głównie w Toshibach i IBM pochodnych.
Polecam je wszystkim, którzy zastanawiaja się nad złomem typu FS czy MSI. Chociaz bardzo często nowe modele nie są w pełni kompatybilne z windows XP i trzeba kombinować. Mój model działa z XP, Vistą (32 i 64 bit), Windows 7 RC (64bit), Mandrivą, Debianem, Ubuntu oraz Solarisem. więc praktycznie wszystko czego dusza zapragnie ale czasem trzeba troce pokombinować. Na bank do Visty i Windows 7 dają lub będą dawać sterowniki. O XP często zapominają ale są to lapki na tyle wydajne, że wszystkie te systemy śmigają, że aż miło.
Sprawdźcie sobie stosunek cena/wydajność z resztą producentów. bija je na głowę.
 
leon92mielonka 355

leon92mielonka

Użytkownik
Ja też się zastanawiam nad zakupem laptopa, chętnie poczytałbym rzetelną ocenę jakiejś osoby, która zna się na rzeczy odnośnie propozycji tosterkm&#39;a
 
toxic 0

toxic

Użytkownik
Z tych trzech co podałes zdecydowanie najlepszy jest HP.
Ma lepsza grafikę 9wiem, ze nie bedziesz go uzywał do gier ale GMA 950 to jest na prawde shit ???? ) taki sam procek, ram i reszta to szczegóły. Moze być różnie z jakościa obudowy aczkolwiek te stare hpki sie raczej nie psuły.
Zresztą ten Lenovo ma mniejsza matryce od HP więc trudno porównywać.
Jako alternatywę podałem Compala. Moze warto się rozejrzeć aczkolwiek HP na pewno ma lepsze wsparcie.
Pozdrawiam
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom