>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kontuzje, po kontuzjach, rehabilitacja, leczenie

travism 190

travism

Forum VIP
Witam ????


hmmm... moze zaczne od tego ze gram w piłkę od jakiegoś czasu ale we wrzesniu na meczu ligowym zdarzyła mi się przykra sytuacja. Skręciłem kolano i za tydzien bedzie bite 3 miesiace jak piłki nie dotykałem.

I tu chcę jakieść dobrej oceny, porady a w najlepszym przypadku polecenia produktu. No ale przejde do sedna. Uwielbiam grac w piłkę i kazdy tydzien bez piłki przy nodze jest dla mnie stracony dlatego chce wrócić do treningów a wiem ze kontuzja kolana jest dosc poważna i dlatego chce sie poradzić w sprawie jakiejś opaski na owe kolano. Nie chodzi mi tu o to zeby ładnie wygladala na nodze lecz zeby w trakcie biegania/grania dało się poczuć ze ona rzeczywiscie cos daje.


Jeżeli macie jakies opaski godne polecenia to prosze sie pochwalic lub jezeli ktos w przeszlosci uzywał takich &#39;&#39;bajerów&#39;&#39; i rzeczywiscie jest zadowolony to prosze o opinie i ewentualnie o podanie nazwy badz miejsca/strony zakupu. Oczywiscie opinie ze kazda jest taka sama lub ze i tak to nic nie da beda tez brane pod uwage ;)

Najlepiej cos z allegro wtedy najlatwiej bedzie mi to dostac.
 
rybex 3

rybex

Użytkownik
Hmmm skreciles kolano czyli wypadła Ci rzepka tak(nie znam dokladnie tych okreslen). Jesli tak to miałem taki bardzo przykry przypadek jakies poltora roku temu i niestety do teraz nie jest normalnie(nie wiem czy kiedykolwiek bedzie ???? ) W kazdym razie gdy miałem gips na nodze to zawallem na całej linni bo nie cwiczylem gdy mi go zdjeli okazalo sie ze udo jest cholrnie chude i musze wyrobic sobie miesnie zeby trzymały ową rzepke bo ponowne zwichniecie rowna sie z powazna operacja. No dobra mniejsza z tym, udałem sie do dobrego ortopedy i powiedzial mi ze najlepsza jest najbrostsza za kilknascie złoty. A wiec moge Ci tylko doradzic aby szukac w prostocie bo to czy bedzie ona jakas super to niema znaczenia najwazniejsza jest intensywna rehabilitacja.
Jezeli zle Cie zrozumialem i miales jakis inny uraz jak ja to sorry
Pozdrawiam
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
niema co szukac w prostocie. miałem równiez kontuzje kolana ale tego nie uzywałem
lecz z tego co pamietam polecali mi jak juz bym siegal to najdrozsze te po kilka stówek.
obiło mi sie o uszy ze jednak przy takim stabilizatorze nie regeneruje sie kolano w pełni jakby było bez niego.
miejmy nadzieje ze sie wypowie ktos kto tego uzywał :&gt;
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Nie wiem w jakim klubie grasz może w moich okolicach :p
Ale jesli masz mozliwosc to nie radz sie nas tylko albo klubowego lekarza albo do takowego sie wybierz. Napewno to tanie nie bedzie chyba , że jakąs refundacje bys dostal. Tak samo nie bierz raczej nic taniego z jakis aukcji to nie ma sensu. Kolano teraz potrzebuje stabilnosci. SAm gralem kiedys profesjonalnie , nadal to robie ale raczej mniej intensywnie i dla przyjemnosci. Na szescie takiej kontuzji nie mialem ale kolano to przypałowe miejsce , jesli zaczniej grac &#39; za wczesno&#39; lub przesadzisz z intensywnoscia to bedzie gorzej, nie strasze a dobrze radze, pozdro.
 
princeas 11

princeas

Użytkownik
ja Ci poradze cos innego, chociaz moze sie wydawac, ze to juz za pozno, albo że to banalne, ale... jedz duzo galaretek ???? codziennie jedną, sporą galaretkę ???? pomoże Ci na to kolano, powoli zacznie dochodzic ono do poprzedniego stanu. oczywiscie nie zapomnij o treningu, ale nie &quot;huzia na józia&quot;, bo sobie krzywde zrobisz:] lekki rozruch, rozgrzewka, przebieżka.
mojemu kumplowi raz podczas zawodów ju-jitsu lęka wyleciała z barku. dla niego to o tyle pechowo, ze cwiczył trójbój siłowy, a miał miec mistrzostwa polski wkrótce. co prawda do tego czasu nie wydobrzał, ale wciskał galaretki dzień w dzień, nawet jak mu zdjęli gips, powoli zaczac cwiczyc (po roku), a teraz bije swoje rekordy ( po 1,5 roku). Takze bez pospiechu.
znam tez dwóch kolesi, którzy wlasnie mieli problem z kolanem, grali w lidze, co prawda 4tej, ale grali. jeden zwichnął, drugi coś tam, rehabilitowali sie, mascie, zastrzyki, pierdoły, lekarze zalecali drogie stablizatory, bo mieli za polecenie jakies profity, i co? juz chłopaki nie grają, bo kontuzja sie odzywa przy większym wysiłku:]
 
P 0

pavlinho

Gość
Coś w tym stylu chcesz?

Warto wspomnieć że używając stabilizatora osłabiają się mięśnie więc bez ćwiczeń się nie obejdzie. A według mnie stabilizatory tylko i wyłącznie działają na psychę, masz komfort że nic sobie więcej takiego nie zrobisz. To Ci powiem że nawet w stabilizatorze da się skręcić np. kostkę ????
 
rybex 3

rybex

Użytkownik
Kazdy ma swoja teorie, jednak prawda jest taka ze bez cwiczen i wzmocnienia miesni przy kolanie zaden nawet najlepszy na swiecie stabilizator nic nie pomoze. Ja osobiscie mialem taki podobny jaki pokazal Pavlinho i jest to po pierwsze niewygodne a po drugie nie zapewnia 100% pewnosci. Takie mam zdanie. PrinceAs mowisz ze galaeretki? chyba sprobuje, nie zaszkodzi;)
Ja nosze cos podobnego do tego i podczas gry jest wygodnie a do tego w jakis spsoob zapewnia ochrone
http://www.sport-shop.pl/opaska-sciagacz-profilaktyczna-na-kolano-biala-p-602.html
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Zgadza sie musi zaczac cwiczyc , wzmacniac kolano. Pozatym taka opaska krepuje ruchy. Lepiej wytrzymaj bez pilki dluzej i ciesz sie potem gra niz za szybko wejdziesz i pozniej sie pogorszy. Zaczynaj powoli dawaj wieksze obciazenia, najpierw bez pilki lekko biegaj. JEsli trenujac tak cwiczac kilka razy w tygodniu bedziesz czul zmeczenie a kolano nie bedzie &#39; ciezkie &#39; to nie jest zle. Ale ja skonsultowalbym sie z lekarzem.
 
dobroduszny 0

dobroduszny

Użytkownik
naderwane poboczne ???? też po piłeczce :p posiadałem stabilizator ????
miałem do wyboru gips lub stabilizator wybrałem stabilizator
po kilku dniach strasznie bolały mnie tak jakby zyły spuchła mi noga
poszedłem do szpitala i okazało się że przez ucisk stabilizatora mialem zakrzep krwi ????
mi nie pomogł ;P
 
k.@.m.i.l 0

[email protected]

Użytkownik
Według mnie nie warto sięgać po tego typu rzeczy. Na skręcenie kolana opaska bardzo Ci nie pomoże, w sumie ładnie to wygląda, tak profesjonalnie i w zasadzie to jedyny plus tego. Jakoś tam stabilizuje, uciska, tak samo bandaż.
Na takie kolano pomogą ćwiczenia, leżysz poziomo, ręce wzdłuż tułowia i napinasz udo/staw kolanowy 3-5s i tyle samo przerwy.
Princeas, galaretki je się jedynie na odbudowę chrząski, miałem to, jadłem więc wiem a nie na skręcenie nogi ????
 
princeas 11

princeas

Użytkownik


Princeas, galaretki je się jedynie na odbudowę chrząski, miałem to, jadłem więc wiem a nie na skręcenie nogi ????
no jeśli miał skręconą z naderwaniem (a nie wiem, nie wspomniał), to mu pomoże. ja podałem przykład kumpla, któremu ręka z barku wyskoczyła. żarł aż miło i szybciej mu sie polepszyło niż powinno ????
 
misieek007 0

misieek007

Użytkownik
Ja miałem naderwane więzadła poboczne lewej nogi niedawno, miesiąc gipsu potem rehabilitacje a teraz w domu ćwiczę sobie tą noge na gumowych taśmach i widzę dużą poprawę :p na razie o intensywnych treningach nie myślę bo wolę sobie całkowicie to wyleczyć żeby potem znowu nie było problemów ...
 
travism 190

travism

Forum VIP
dzieki za rady ale opaska mi sie narazie nie przyda :;/: wczoraj po raz drugi skrecilem kolano i napuchlo mi jak balon a co najlepsze skrecilem je idąc... do tylu tak niefortunnie postawilem lewa noge ze cos mi w niej strzelilo ????

nic tylko sie pochlastac :;/:
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Pytanie takie do wszystkich, najbardziej do tych, którzy mieli kiedyś problemy z kostkami.
Czy polecacie jakiś stabilizator stawu skokowego??
Ważne jest to, żeby można było w nim normalnie trenować, żeby za bardzo nie usztywniał.
 
erka 1

erka

Użytkownik
Kiedys na treningu dostalem w noge postawna i prawie zemdlalem od bolu, ale dziwne bo po 5 min juz moglem w miare chodzic to odpuscilem lekarza. Smarowalem tylko rozgrzewaczami i uzywalem zwyklego stabilizatora kupowanego w aptece na kostke i przeszlo po jakims czasie. Nie przeszkadzal, nie uwieral i dalo sie dalej trenowac.
 
betheone 188

betheone

Użytkownik
Pytanie takie do wszystkich, najbardziej do tych, którzy mieli kiedyś problemy z kostkami.
Czy polecacie jakiś stabilizator stawu skokowego??
Ważne jest to, żeby można było w nim normalnie trenować, żeby za bardzo nie usztywniał.
Jeśli trenujesz profesjonalnie albo masz dostęp do masażystów itd. moim zdaniem lepsze są tejpy, które lepiej uciskają nogę, trenuje się w nich dużo bardziej komfortowo i ryzyko skręcenia jest sporo mniejsze niż w stabilizatorach.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Jeśli trenujesz profesjonalnie albo masz dostęp do masażystów itd. moim zdaniem lepsze są tejpy, które lepiej uciskają nogę, trenuje się w nich dużo bardziej komfortowo i ryzyko skręcenia jest sporo mniejsze niż w stabilizatorach.
No właśnie słyszałem różne opinie.

Kumpel koszykarz mówił mi, że stabilizator wiązany i z rzepem na górze i jest zajebiście, gra mu się w tym mega wygodnie.

A z drugiej strony słyszałem, że takie taśmy też są spoko.

Także nie wiem, może ktoś ma doświadczenia także pytam.
 
betheone 188

betheone

Użytkownik
No właśnie słyszałem różne opinie.

Kumpel koszykarz mówił mi, że stabilizator wiązany i z rzepem na górze i jest zajebiście, gra mu się w tym mega wygodnie.

A z drugiej strony słyszałem, że takie taśmy też są spoko.

Także nie wiem, może ktoś ma doświadczenia także pytam.
Czasami trenowałem w stabilizatorach (w różnych modelach), gdzie wiążesz staw za pomocą elastycznych pasów (dwóch-trzech) z otwarciem na piętę, dzięki czemu ten staw trochę odciążasz. Ucisk dopasowujesz sobie sam, stabilizacja jest niezła, ale w moim przypadku ten staw mi zawsze trochę &#39;latał&#39;. W tejpach problemów praktycznie nie miałem, lepszy docisk, noga bardziej &#39;oddycha&#39; i lepszy komfort. Takie jest moje zdanie z autopsji, ale każdemu odpowiada co innego, wiadomo.
 
Do góry Bottom