>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Korupcja w sporcie

al_capone 29K

al_capone

Gangster
Chciałbym poruszyć problem korupcji w polskiej piłce nożnej.
Czy według Was walka z korupcją nadal trwa? Czy są efekty tej walki? Czy korupcja dalej występuję w wyższych ligach?
Może macie ciekawe propozycje walczenia z korupcją?
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Czy według Was walka z korupcją nadal trwa?
No trwa, ale nie na taką skalę jak powinna.

Czy są efekty tej walki?
W zasadzie efekty są słabe. Dlaczego? Polecam artykuł o Fryzjerze, bodajże piątkowe wydanie Super Expressu.

Czy korupcja dalej występuję w wyższych ligach?
Tak, i trwać będzie, jeśli w PZPN-ie nie zrobią &quot;czystki&quot;.

Może macie ciekawe propozycje walczenia z korupcją?
Powołać jakąś specjalną grupę (tajną) + popytać o rady ludzi z takich krajów jak np. Włochy, gdzie z korupcją sobie poradzili. Skończyć z układzikami, czyli roz**** tę, jakże szanowną organizację( a raczej jej członków) pod nazwą Polski Związek Piłki Nożnej.
 
piecia999 0

piecia999

Użytkownik
Skończyć z układzikami, czyli roz**** tę, jakże szanowną organizację( a raczej jej członków) pod nazwą Polski Związek Piłki Nożnej.
Dokłądnie korupcji się nie zwalczy gdy Listek i jego banda będą na stołkach. W PZPN-ie trzeba poważnych zmian i nie typu Lato za listkiewicza bo wtedy to nic sie nie zmieni tylko trzeba odmłodzić ten związek.
Ostatnio gdzieś spotkałem się z pomysłem że sędziowie mają podpisywać weksle że jak złapią na korupcji to sędzia musi wpłacić milion PLN. Ale sędziowie nie chcą podpisywać. Gdyby tak te weksle rozszerzyć pod działaczy, obserwatorów i sędziów to wtedy może by coś wyszło. Ale na pewno nie tędy droga do zwalczania.
A co do kupowania meczy to myślę że teraz korupcji w ekstraklasie i pierwszej lidze już nie ma (chciałbym żeby tak było). Bo zbyt dużo jest do stracenia. Ale w niższych ligach to myślę że kupują ile wlezie.
Wracając do korupcji we włoszech to tam chyba tylko kilka klubów i działaczy klubowych było w to zamieszanych nie tak jak w Polsce co drugi sędzia i każdy działacz na wysokim stanowisku.
 
C 748

crystiano07

Użytkownik
Dobrym przykładem, że korupcja w pełni jest mecz Gawina z Sosnowcem mecz potwornie dziwny wynik 5:4. 1&#39; gol dla Zagłębia potem stało się 3:1 dla Gawinu po kilku minutach było 3:3, lecz 2 minuty później 4:3 prowadził Gawin. Potem było podobnie: 4:3 Gawin i 4:4, a na koniec w 82 minucie gola strzelił Gawin i wygrał te &#39;cudowne&#39; spotkanie. Mecz potwornie dziwny :!:
 
S 0

szmal

Użytkownik
PZPN powinien zajac sie czlowiek ktory jes managerem. PZPN to rowniez ,,firma&quot;, zajmowac sie nia nie powinien sedzia pilkarski, tylko odpowednio wykfalifikowany menadzer ktory umialbym nad tym wszystkim zapanowac. Ludzie ktorzy pokonczyli ledwo zawodowki, grali w pilke, nie powinni teraz rzadzic PZPZ [kandydat Lato]. Co do korpucji. Wedlug mnie Ekstraklasa i 1 liga jest czysta, nie wiem jak jest w II lidze... W nizszych ligach na pewno wystepuje korupcja, tam mozesz za zgrzewke piwac kupic mecz[czwarte pitatee ligi ;]]] Jak walczyc z korpucja? Zrobic tak jak w Niemczech - wielkie kary finansowe i zjawisko korpucji powinno sie zmniejszyc.
 
piecia999 0

piecia999

Użytkownik
Dobrym przykładem, że korupcja w pełni jest mecz Gawina z Sosnowcem mecz potwornie dziwny wynik 5:4. 1&#39; gol dla Zagłębia potem stało się 3:1 dla Gawinu po kilku minutach było 3:3, lecz 2 minuty później 4:3 prowadził Gawin. Potem było podobnie: 4:3 Gawin i 4:4, a na koniec w 82 minucie gola strzelił Gawin i wygrał te &#39;cudowne&#39; spotkanie. Mecz potwornie dziwny :!:
Że Tobie mecz nie wszedł bo pewnie stawiałeś na Sosnowiec to nie musi być od razu korupcja. Kilka jest takich meczy w sezonie że padają wysokie wyniki i co każdy mecz ustawiony &lt;lol&gt; W tamtym sezonie w angielskiejj lidze padł &quot;potwornie dziwny wynik&quot; 4-4 w meczu Chelsea - Totenham i co też korupcja. heh. Jak każda z drużyn strzeli 4 lub wiecej bramek to od razu korupcja. Myślę że w skorumpowanych meczach padają niskie wyniki żeby nic się nie wyróżniac.
 
M 0

moneymaker

Użytkownik
Żeby w naszej lidze było dobrze i piłka się rozwijała, to jak to powiedział kiedyś w programie telewizyjnym pewien trener trzeba tą postkomunę i komunę z PZPN wywalić . I to nie tylko z PZPN-u ale z innych związków sportowych. Jak sie może związek dobrze rozwijac gdy na jego czele od kilku bądź kilkunastu lat stoi ten sam prezes? Raz mówi, że odejdzie a kiedy indziej że zostaje. Niech się określi w końcu . Poza tym co to za prezes,który z gołą dupą sie ze swoimi kolesiami opala podczas gdy drużyna narodowa przegrywa na ważnej imprezie międzynarodowej kolejny raz. Ok, każdy ma prawo się opalać jak chce ale wg. mnie to co robił i robi Listkiewicz i inni świadczy o ich podejściu do futbolu . A korupcja niech sobie będzie przynajmniej czasem sie dorobi na lewo kasę ???? hehe
 
A 23

adam2173

Użytkownik
Moim zdaniem korupcja trwa nadal i to bardzo wyraźnie.
Nie jestem pewny czy w Ekstraklasie, ale w niższych ligach na pewno.
Te &#39;&#39; leśne dziadki&#39;&#39; z PZPN nic nie robią.
Są w związku od lat , a nic nie zdziałali, no może zgoda na organizację Euro 2012, ale jeszcze nie wiadomo, czy dojdzie do tego piłkarskiego święta w Polsce.
Kto zwalczał korupcję w polskiej piłce ? Ekstraklasa, nie PZPN.
Trzeba zmienić cały zarząd związku, bo to co się tam dzieje, to jest po prostu śmieszne.
Trzeba wprowadzić nowych, młodych ludzi związanych ze sportem i nie mających zupełnie nic wspólnego z obecnymi &#39;&#39;dziadkami&#39;.
Jest takie powiedzenie : &#39;&#39;Najciemniej pod latarnią&#39;&#39;, dobrze by ono pasowało do określenia sytuacji z poprzedniego sezonu, kiedy ponoć kilka drużyn ustawiało mecze, i to w roku kiedy właśnie zaczęto na poważnie walczyć z korupcją, paranoja!!!!
 
cala 37

cala

Użytkownik
Dobrym przykładem, że korupcja w pełni jest mecz Gawina z Sosnowcem mecz potwornie dziwny wynik 5:4. 1&#39; gol dla Zagłębia potem stało się 3:1 dla Gawinu po kilku minutach było 3:3, lecz 2 minuty później 4:3 prowadził Gawin. Potem było podobnie: 4:3 Gawin i 4:4, a na koniec w 82 minucie gola strzelił Gawin i wygrał te &#39;cudowne&#39; spotkanie. Mecz potwornie dziwny :!:
Rozbawiles mnie tym postem:-D
Wiesz po co sie ustawia spotkania??bo wydaje sie ze nie do konca.Kurs na Gawin byl cos kolo 1.8 a na Zaglebie ok 4.2 wiec jakby to mieli ustawic to raczej na zwyciestwo Zaglebia co do wyniku 5:4 to na over kurs byl 1.5 rowniez sie nie oplacalo .Ustawia sie po to zeby zarobic raz a pozadnie i napewno nie po kursach 1.5 czy 1.8.
Co do samej korupcji to byla jest i bedzie.W zeszlym sezonie bylo ok.4 spotkan w ekstraklasie.Niestety w klubach pracuja ludzie dla ktorych liczą sie tylko pieniadze i zrobia wszystko by je zdobyc.A co sie stanie z klubem to ich najmniej interesuje.
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
W polsce ustawia sie mecze zazwyczaj na zwyciestwa/remisy, po to zeby kupic punkty predzej a nie zgarnac kase z zakladów buk.
Ale np Ukraina czy Rosja tam potrafia ustawic wynik na HT/Ft np 1/2 po kursach 20-30
 
C 748

crystiano07

Użytkownik
Rozbawiles mnie tym postem:-D
Wiesz po co sie ustawia spotkania??bo wydaje sie ze nie do konca.Kurs na Gawin byl cos kolo 1.8 a na Zaglebie ok 4.2 wiec jakby to mieli ustawic to raczej na zwyciestwo Zaglebia co do wyniku 5:4 to na over kurs byl 1.5 rowniez sie nie oplacalo .Ustawia sie po to zeby zarobic raz a pozadnie i napewno nie po kursach 1.5 czy 1.8.
Co do samej korupcji to byla jest i bedzie.W zeszlym sezonie bylo ok.4 spotkan w ekstraklasie.Niestety w klubach pracuja ludzie dla ktorych liczą sie tylko pieniadze i zrobia wszystko by je zdobyc.A co sie stanie z klubem to ich najmniej interesuje.
Mi nie chodzi o kursy, bo większość ustawia tak jak to napisał Ted dla punktów i innych czynników. Może chcieli pozbyć się trenera ?
 
cala 37

cala

Użytkownik
Tak jak napisal kolega wyzej takie wyniki sie poprostu zdarzaja i nie musi byc to odrazu ustawiony mecz.Nie szukajmy syfu tam gdzie go nie ma.
 
sebix84 5

sebix84

Użytkownik
Tak jak napisal kolega wyzej takie wyniki sie poprostu zdarzaja i nie musi byc to odrazu ustawiony mecz.Nie szukajmy syfu tam gdzie go nie ma.
to twoim zdaniem w Polsce nie sprzedaja meczy?? 3 liga polska za flaszke mecz mozna kupic ???? ???? kiedys o tym czytalem fakt ze to zascianek ale niektorzy bukmacherzy maja w ofercie 3 lige
 
cala 37

cala

Użytkownik
to twoim zdaniem w Polsce nie sprzedaja meczy?? 3 liga polska za flaszke mecz mozna kupic ???? ???? kiedys o tym czytalem fakt ze to zascianek ale niektorzy bukmacherzy maja w ofercie 3 lige
Wiem ze handluja bo mam czasem takie informacje.chodzilo mi bardziej o to spotkanie.Duzo ilosc goli nie oznacza odrazu ze mecz jest sprzedany
 
losu 0

losu

Użytkownik
Panowie jak korupcja nawet jest w 5 i nizszych ligach w polsce to czym tu sie dziwic ja to czekam na to az sedziowie beda przekupywani w rozgrywkach mlodziezowych ...
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Ja sam wiem, o korupcji w niższych ligach (od okręgówki, po B-klasę). Potrafiłbym wskazać kilka ustawionych spotkań, nie jako kibic, że sędzia czegoś nie widział czy coś, ale po prostu z pewnych informacji.
 
Do góry Bottom