>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kradzież konta facebook.

artsik 3

artsik

Użytkownik
Witam.
Nie miałem pojęcia że to może spotkać akurat mnie, jakiś debil włamał się na moje konto na facebooku, zmienił e-maila przez co nie mogę odzyskać tego konta....
Powrzucał zdjęcia z papieżem i zwastyką, z gwiazdami Dawida. Przy ulubionych cytatach wpisał &quot;Jebać małe dzieci jebać jebać nicz sie nie bacz &quot; pełno jakiś filmików z parodiami papieża.
Zmienił mi preferencje, wypisywał do moich znajomych wulgarne rzeczy jak i możliwe że też do nie znajomych itp.
Czy ktoś z was miał taką sytuację?? Jak myślicie czy szybko usuną ten profil i czy opłaca mi się iść na policję ?
 
marian78 20

marian78

Użytkownik
po prostu zostawiłeś gdzieś zalogowanego facebuka
najpierw zastanow się czy tak nie było
lub czy ktoś widział dane logowania
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Pytasz czy opłaca się iść, tego nie wiem, to jest zależne od Ciebie i Twojego stosunku do całej sprawy. Na pewno można iść, bo są to czyny pod jakiś tam paragraf podchodzące.
Mozliwe, że to któryś z Twoich znajomych przy sylwestrowej zabawie ;) Chociaż... swastyki, hmmm... jeśli masz takich znajomych, to kiepsko.
Dlatego nie mam fejsbuka ;)
/Live tylko procenty mogą za Ciebie zrobić takie głupie rzeczy ????
 
artsik 3

artsik

Użytkownik
Pytasz czy opłaca się iść, tego nie wiem, to jest zależne od Ciebie i Twojego stosunku do całej sprawy. Na pewno można iść, bo są to czyny pod jakiś tam paragraf podchodzące.
Mozliwe, że to któryś z Twoich znajomych przy sylwestrowej zabawie ;) Chociaż... swastyki, hmmm... jeśli masz takich znajomych, to kiepsko.
Dlatego nie mam fejsbuka ;)
/Live tylko procenty mogą za Ciebie zrobić takie głupie rzeczy ????
Właśnie to się działo wczoraj przed sylwestrem, jak się szykowałem do wyjścia. Koleżanka mi napisała co jej wypisuje za głupoty. Nie loguje się na facebooka na innych komputerach. Chodzi mi po prostu czy policja nie umorzy sprawy po tygodniu.
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Właśnie to się działo wczoraj przed sylwestrem, jak się szykowałem do wyjścia. Koleżanka mi napisała co jej wypisuje za głupoty. Nie loguje się na facebooka na innych komputerach. Chodzi mi po prostu czy policja nie umorzy sprawy po tygodniu.
Uhm. Nie, nie powinni tego umorzyć zbyt szybko, generalnie jeśli chodzi o przestępstwa internetowe to policja jest dość rygorystyczna i często wyłapuje takich delikwentów. Możesz jednak liczyć się z konfiskatą kompa na nieokreślony czas.
 
biscan 153

biscan

Użytkownik
Zgłoś sprawę do W11 i niech Sebastian Wątroba zbierze odciski palców z komputera i złapią nicponia.
A tak na serio, to zgłoś sprawę na policję. Ale najpierw radziłbym skontaktować się z facebookiem i zobacz, co powiedzą. Powinni po prostu usunąć konto i tyle.
 
applause 2,4K

applause

Użytkownik
Idź na policję i walcz o swoje, bo z kurestwem tego typu trzeba walczyć. Zresztą szerzenie treści rasistowskich i nazistowskich jest poważnie piętnowane w Polsce.
 
damianho91 82

damianho91

Użytkownik
dziwna sytuacja mnie spotkala, jakos z 3miesiace na allegro nie logowalem sie, w piatek zalogowalem sie i okazalo sie ze konto zawieszone, okazalo ze ktos mi sie wbil i wystawil na aukcje jakas nokie c7, pozmienial mi dane, allegro kazalo mi isc na policje i dopiero wtedy odblokuja, mial ktos taka sytuacje?


nie logowalem sie u nikogo znajomego, w zadnym miejscu publicznym, tylko dom, nikomu danych nie podawalem, watpie w jakies keyloggery czy wirusy bo nie wchodze na gowniane stronki i antywir nod32 dziala dobrze od zawsze



a jak pamietam to allegro mialo jakies problemy z baza danych niedawno, oczywiscie zaprzeczyli
 
narosdz 46

narosdz

Forum VIP
Jeżeli chodzi o przestępstwo internetowe to myślę, że policja mogłaby dużo zdziałać. Kiedyś czytałem w necie o akcji, że jakiemuś kolesiowi shackowali i okradli konto w jakiejś grze w której wydał sporo kasy na jakieś durne przedmioty. Policja się tym zajęła i złodziejowi postawiono zarzuty. W tej sytuacji wydaje mi się, że byłoby podobnie, wg mnie jest to naruszenie mienia, na takie coś na bank są paragrafy.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Jeśli chcesz żeby ktoś kto Ci się włamał na konto poniósł tego konsekwencje, to idź na Policję, a jeśli masz to w d... to po prostu skontaktuj się z Facebookiem. Ciekawi mnie tylko jaki rodzaj hasła miałeś, bo jeśli 123qwe albo qwerty to sam jesteś sobie winien...
 
artsik 3

artsik

Użytkownik
Jeśli chcesz żeby ktoś kto Ci się włamał na konto poniósł tego konsekwencje, to idź na Policję, a jeśli masz to w d... to po prostu skontaktuj się z Facebookiem. Ciekawi mnie tylko jaki rodzaj hasła miałeś, bo jeśli 123qwe albo qwerty to sam jesteś sobie winien...
Właśnie moje hasło zawierało i litery i cyfry w sobie i to nie było hasło typu qwerty123. Byłem dzisiaj na policji. Na starcie zauważyłem że policjantowi się za bardzo nie chcę. Mówił mi że dwie takie sprawy teraz mają i ciągną się już trochę.... , czy mimo to chce złożyć zawiadomienie, Złożyłem zawiadomienie o przestępstwie zobaczymy co z tego wyjdzie. Cała policja, robił wszystko byle nie mieć nic do roboty.
 
Do góry Bottom